Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Klasická léčba (chirurgická operace, ozařování, chemoterapie)

Jaké máte zkušenosti s klasickou léčbou. Jak se vám žije po operaci mozku? Co obnáší ozařování a chemoterapie? Pište prosím své zkušenosti!!!

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jan K.

Vera->děkuji za podporu. Mám v ruce výsledky,cituji:NÁLEZ SVĚDČÍ PRO PARAFALCIÁLNÍ MENINGEOM,KTERÝ NATIVNĚ DENZITY KOLEM 40HU NEHOMOGENNÍ POMĚRNĚ DOBŘE OHRANIČENÉ LEHCE HYPERDENZNÍ LOŽISKO F-P.V MAXIMU 3X2,9cm. Takže asi tak.Vím,že gama nůž by byl lepší, ale bohužel máme tu horší formu operace.Sice říkal 7,max 10 dní a je doma,ale moc se toho obávám.Do Prahy to mám 100km.To není problém,budeme tam denně,jen se moc bojím co bude po operaci.Konzultace primáře proběhla s Dr.Šroubkem nNa Homolce

Martin
1x

Meningeom je nador z meningov - mozgových obalov, preto rastie viac-menej na povrchu mozgu a iba zriedka preniká do mozgových štruktúr. Z nálezu vyplýva, že do mozgu nevniká a je pomerne malý. Naozaj nemáte dôvod pochybovať o primárových slovách.V porovnaní s mojím nádorom, ktorý mal 12,5x10x9 cm to bude pre skúseného chirurga ako operovať slepé črevo. Tak už si nerobte zbytočne starosti a užívajte predlžený víkend, snád nerobíte v nepretržitej prevádzke ako ja.

Jan K.

Dobrý den, děkuji Vám za podporu. Teoreticky ano, je malý. Jen jak je tatínkovi 72,mám strach z toho,zda to zvládne.je sice silný,ale věk je věk.A hlavně co bude potom. Bohužel pracuji jako mistr výroby ve fabrice a o víkendu jedeme také :-(

Jan K.

A dejte vědět, jak dopadla vaše mamka.Přeji hodně štěstí

Miroslav
2x

hledám někoho, kdo je rovněž po operaci kraniofaryngeomu k výměně zkušeností. Pište na e-mail [email protected]. Děkuji.

Andrej T.

Chcem vsetkym zazelat krasne a pokone sviatky. Tiez dakujem vsetkym za povzbudive slova. Kedze som sam pacient s GMB, nechcem vam tu velmi vypisovat, Musim priznat,ze mam obcas cierne myslienky, viem co je to za pliagu.Zatial zijem normalne. Onkolog mi doporucje dalsie tri mesuace Temodal. Ak si spomeniete napiste mi prosim kolko a ake davky uzivali vasi pribuzni. Dakujem Vam

Medúza pre Andreja
1x

Ahoj Andrej ... práve ty máš právo písať na tieto stránky, to záleží len na tebe, ako to všetko zvládaš ... myslím si, že to chce dosť odvahy prísť sem ako pacient a preto máš môj obdiv. Máš taktiež plné právo na čierne myšlienky .... ale chcem ti povedať, že viem o človeku, ktorý s týmto typom nádoru žije 5 rokov .... a funguje naplno ... A ešte čo sa týka tvojej otázky ... neviem, či si to pamätám presne, ale my sme užívali Temodal počas ožarovania, čo bola prvá časť liečby (to bolo asi 6 týždňov) potom nasledovala chemoterapia vnútrožilne štyri cykly, každý mesiac približne jeden týždeň v nemocnici a nakoniec pol roka užívanie tabliet Vepesid. Celý ten proces trval myslím 13 mesiacov. Prajem veľa síl a optimizmu.

Andrej T.

Dakujem Meduza, velmi pekne. Vypytujem sa tu, lekari skosi nechcu hovorit. Tiez som mal 30x oziarenie 60Gy a temodal 6 tyzdnov, potom temodal po mesacnej prestavke 6 cyklov kazdych 28 dni. Licbu som znasal dost zle, unava a trombocytopenia. takze som neuzival 400mg co by zodpovedalo vraj mojej vahe celo cas, ale iba raz a potom striedavo 300 a 340mg podla vysledkov krvi. Teraz mi navrhli este dalsie tri mesiace, ze aby telo dostalo potrebnu davku. Bezne sa temodal dava iba 6 cyklov. Aj sa vypytujem a citam, ale nikto nic poriadne nevyssvetli, ci to ma vobec vyznam.

Andrej T.

a este som si nasetril na B17, infuzie, Najprv som nemohol najst nikoho na to aby, mi ich napichol. Ale na ozarovani som spoznal mladu pacientku, ktora je zaroven aj doktorka, ale ma ine, myslim zenske problemy. povedala,ze ked tomu verim, tak mi s tymi infuziami pomoze. Ale velmi ma nepotesila, ona hovori,ze to nefunguje, ze B17 sa nedoatane cez hemocefalicku barieru a ze mam peniaze investovat radsej do relaxu. Som z toho zmeteny, lebo sama je vazny onkopaciant. ale skusim B17, kupi a prinesie mito jej setra z Toromta. Bude tu cca o 2-3 tyzdne.

Michala
3x

Jenom malou připomínku k B17, jak mladá paní doktorka může vědět, zda funguje nebo ne, proč někdo říká, že ano, někdo říká že ne a tak to je se vším, jestli to třeba není tím, že každý člověk je jedinečný a právě na někoho to může působit kladně a na někoho ne, ale to je přesně i u klasické léčby, někomu pomůže,někomu ne. Manžel bere B17 už více jak 1,5 roku, i přes diagnozu GBM je v pohodě a doufám, že tomu bude tak ještě hodně dlouho

Andrej T.
2x

Vdaka pani Michala. Skusenost Vaseho manzela mi dava aspon trochu nadeje, ze mozno..., a aj ked nie aspon skusim, nemam co stratit. A ona ta doktorka, sama je onkopacient s nejistym zivotom,, ale aspon mi chce pomoze s aplikaciou tej B17, nemohol som najst nikoho. Zelam Vam aj manzelovi vela krasnych dni.

Jan K.
2x

meduza-> Dobrý den, jen Vám chci napsat, že se četl všechny vaše příspěvky a chci Vám poděkovat, že i přesto, že jste zažila velkou bolest, nad ztrátou svého milovaného syna, chodíte na tyto stránky a dáváte lidem šanci a povzbuzení na uzdravení. Takových lidí je málo a já si myslím, že máte obdiv a úctu nejen ode mne, ale i od ostatních. Andrej T.->nebojte, zvládnete to. Je to sice těžké a máte právo na černé myšlenky, ale nesmíte to vzdávat. Určitě máte ve svém okolí přátelé, ktreré Vás mají rádi a už jen kvůli nim stojí za to bojovat a nevzdávat se. Přeji hodně štěstí při léčbě. Všem hezké svátky. Jan K.

Jan K.

Michala-> dobrý den, Mišo, tak jak dopadl Váš manžel? Doufám, že má výsledky z MR v pořádku.

Michala

Dobrý den, ano výsledky manželovy MR jsou "dobré" tedy setrvalý stav jako předchozí MR,již od září 2009 popisují lékaři na MR mírné reziduum, ale i PET/CT ukázalo, že nevykazuje známky nádorových buněk,jedná se nejspíš o pooperační a poradiační jizvu. další vyšetření ho čeká PET/CT 14.6. no a další MR 19.7.

Jan K.

Dobré ráno, tak to je dobře, že má manžel výsledky v "pořádku". My zítra razíme s tatínkem do prahy Na Homolku na příjem.Čím dál víc se ve mne svírá, mám strach.

Michala
1x

Honzo, to je naprosto pochopitelné, že máte strach,ale držte se, určitě bude líp.

Jan K.

Moc bych si přál aby tatínek byl v pořádku. Miluji své rodiče a kdybych mohl, raději bych to vzal na sebe, než aby to musel podstoupit tatínek. ale bohužel to není možné.Děkuj Vám za podporu. hledal sem nějaké informace o nemocnici Na Homolce a měla by to být opravdu dobrá nemocnice, tak uvidíme. Víte co je ironií osudu? Že tatínkovi umírá nejlepší kamarád na rakovinu plic a pánve, kterého se rozhodli neoperovat,pouze chemo. Doktoři mu dali cca 1 měsíc.Sice je to už druhý měsíc a je na tom čí dál hůře, ale pořád je tu. Každý večer se modlím,aby tatínek dopadl dobře.Snad to tak bude. A ještě jednou Vám Míšo děkuji za podporu. Honza

Anna K

Dobrý den pane Jane, naprosto chápu vaše obavy o zdraví vašeho tatínka. A ze srdce vám přeji, aby byl váš tatínek v pořádku. Zcela zřetelně si vybyvuji, jak bylo naší rodině, když jsme se dozvěděli, že budou taťuldu operovat - měla jsem ho a mám moc rád! Operace se zdařila a my byli tak šťastní a plánovali další budoucnost s tátou....bohužel i přesto, že jsme se tolik modlili (já sice nejsem věřící v pravém slova smyslu) to dopadlo jak to dopadlo..nevím, jestli se s tím někdy vyrovnám.. Kéž by existovalo něco, co by dokázalo vyléčit nemocné.. Přeji mnoho štěstí a zdravíčka!! Všem mnoho zdraví!

Jan K.

Dobrý den,Aničko (pokud Vás tak mohu oslovit), děkuji Vám za povzbuzení. Je mi to líto, jak to dopadlo u Vašeho tatínka. Jsme na tom ještě hůře->viz.další strana 23 tohoto fóra.Děkuji moc Jan

vera

miso,jsem moc rada,ze mate manzela v poradku!!hned se lepe dycha.honzo,vam drzim palce,at se vse podari .ja mam nejaky strach z kontroly,mluvila jsem s mamky onkologem o epilept .zachvatech a slabe pulce tela,tak mi otevrene rekl,ze tam muze neco byt!!!!ale musime pockat do 5.5.jsou to nervy.mejte se vsichni moc pekne.

MM
1x

Věro, držte se, držím vám palce, aby vse bylo v pořádku. Uklidním vás, že naše maminka měla v době, kdy měla hlavu čistou také slabý epi záchvat a MR pak dopadla velmi dobře. Ale rozumím vám, já se také děsně bála. Ted zpětně se na to dívám tak, že bylo zbytečné kazit si zbývající čas přehnanými obavami, co bude, až ......Ale to si člověk neporučí a prostě se bojí, když zná prognozu tohoto onemocnění. Lékaři nám říkali, že to může vyvolávat pooperační jizva a její hojení, a že každá operace mozku může způsobit epi záchvaty, proto se také berou preventivně antiepileptika. A naopak, když se mamince GBM vrátil, tak se to záchvaty neprojevovalo. Moc držím palce ať vše dobře dopadne !!!!

Jan K.

Dobrý večer všem, tak dnes hospitalizovali tatínka v nemocnici Na Homolce. Nevím jak to půjde dál, ale zatím mohu říci, že všechna čest. Personál velmi vlídný a přijemný. Pokoj opravdu pěkný.Doba čekání na příjem cca 10 minut. Lékař byl na pokoji za cca 20 min. Během hodiny byl tatínek na MR,Výsledky se dozvím zítra.Nicméně pan doktor povídal, že pokud vše půjde jak je v plánu, do 10-ti dnů je doma. Měl radost, že má balkon, kde si může sednout a číst noviny. Nicméně,i když to nedá znát, má strach. Má taky strach,jak už sem psal několikrát. K zákroku by mělo dojít v pondělí.Tak snad vše bude ok. Ještě včera byl tatínek cca 100km na jednání a vyjednal rekonstrukci základní školy.Takový je to nezmar.Samozřejmě jsem byl s ním. Jinak všem hezký večer Honza

Jan K.

Dobrý večer všem, tak dnes hospitalizovali tatínka v nemocnici Na Homolce. Nevím jak to půjde dál, ale zatím mohu říci, že všechna čest. Personál velmi vlídný a přijemný. Pokoj opravdu pěkný.Doba čekání na příjem cca 10 minut. Lékař byl na pokoji za cca 20 min. Během hodiny byl tatínek na MR,Výsledky se dozvím zítra.Nicméně pan doktor povídal, že pokud vše půjde jak je v plánu, do 10-ti dnů je doma. Měl radost, že má balkon, kde si může sednout a číst noviny. Nicméně,i když to nedá znát, má strach. Má taky strach,jak už sem psal několikrát. K zákroku by mělo dojít v pondělí.Tak snad vše bude ok. Ještě včera byl tatínek cca 100km na jednání a vyjednal rekonstrukci základní školy.Takový je to nezmar.Samozřejmě jsem byl s ním. Jinak všem hezký večer Honza

Jan K.

Tak potvrzeno.Tatínek jde v pondělí na operaci.opan doktor uklidnil, že sice pokud bude vše ok,za tři hodiny má po operaci,ze se nemusí bát.Není to prý složitá operce,protoze se na to prislo vcas.Velikost je 3x2,9cm.Tak snad vse bude ok.

Jan K

Dobrý den všem. Tak sme byli u tatínka v sobotu (jsme tam denně) a uplně v pohodě. Večer mu dali léky, aby nechytil záchvat do levé poloviny těla. V neděli ráno, když jsme vyráželi, už tatínek volal, že se opět nemůže hýbat. Okamžitý převoz na JIP neurochirurgie.Doktoři okamžitě začali lítat a zjišťovat, co se stalo. po vyšetření se zjistilo, že tatínek má mnohočetné ucpané cévy.Dnes ráno se budou radit co dál. V tuto chvíli tatínka převážejí prý na normální pokoj. Jen tatínek nemůže mluvit,chraptí,škrábe ho v krku.Nevím co bude dál.Maminka se mi doma sesypala.Sem bezmocný,neumím tatínkovi pomoct. Snad s tím něco udělají.Dostává prášky na ředění krve. Zkráceně je to prostě náběh na mrtvici, ale nedojde to do konce.Už to má po druhé.To je hlavní příčina těchto záchvatů.Ne meningeom.Ten se zatím nemění a zůstává stejný.Není prý akutní,operace se odkládá. Jinak tatínek leží Na Homolce a opravdu jak lékaři tak sestry jsou moc ochotný a hodný a snaží co jim stačí síly.Pořád prosím boha,aby mi ještě nebral tátu.Ale to tu zažilo více lidí,takže víte co prožívám.Jsem na dně.

Jan K.

Tak verdikt lékaře: štěstí, že neproběhla operace nádoru. operace nádoru i cév je enormně nebezpečná. Cévy na mozku chronicky zužené. Bude dostávat léky u nás v Táboře na JIPce. Velké riziko mrtvice. Do budoucna cituji "pro pána to bude problém".Tudíž nastávají těžké chvíle. Hemyparéza odchází velmi rychle.Hybnost se obnovuje velmi dobře. Sice třeba gynekolog mojí přítelkyně je po 3 mrtvicích, ale pořád ordinuje, ale toto už nevidím dobře. Pořád doufám, že to bude dobré,ale........... Hezký den všem

vera
1x

Honzo,budte rad,ze se na cevy prislo a ze k operaci nedoslo.jen buh vi jak by to dopadlo.uplne vas chapu,jaka je to bezmoc a zase cekani jak to bude dal....ale musite verit!ja take verim,ze bude magnet mamky v poradku,ale mam i jiste pochybnosti.noha je porad stejna a ted ji slabne i leva ruka.snazim se tomu nepodlehat.drzim vam pesti a hodne sil oboum rodicum.

Jan K.

vera->Dobrý den Vám přeji.Tatínek je po převozu k nám relativně v pořádku.Jedl,komunikuje,hýbe se,lehce omezeně,ale hýbe.Je to velká bezmoc,ale to tu známe všichni.Dle propouštěcí zprávy tatínek prodělal mozkovou mrtvici,která se samozřejmě může opakovat.Vždy mu to postihne dočasně levou stranu.Už to měl po druhé.A jak sem psal o tatínkovo nejlepším kamarádovy,který má nádor plic a pánve,tak ten je na tom velmi špatně.Bere chemoterapii a chodí na ozařování.bohužel mu vyrostl nádor i v hlavě.Nevím sice jaký,ale postupuje velmi velmi rychle. Přestal přijímat potrvau,zvrací a nekomunikuje.Už nechce ani spolupracovat s lékaři.Takže chodím z bláta do louže.Prostě super období. Přeji Vaší mamce,aby byl magnet v pořádku.Nesmíte tomu podlehnout.Potřebuje Vás a nesmíte jí dát nic najevo.Z celého srdce Vám přeji,aby byla mamka v pořádku a Vám mnoho sil.U nás se nádor nemění a doky říkal,že ten nádor a chronické ucpání cév je dlouhodobě neléčené a trvá to roky.Tatínek nikdy nebyl u doktora co pamatuji zas 30 let pouze jednou v nemocnici kvůli ledvinám a takhle to dopadlo.Hezký večer

Katka
1x

Dobrý večer, na delší dobu jsem se odmlčela, ale pročítám nové příspěvky a nedá mi to se nepodělit o naše zkušenosti. Jak jsem už psala u manžela došlo k návratu gmb má 3 nová neoperovatelná ložiska, v Ostravě nám také nepomůžou, další chemoterapie byla pouze milosrdná lež pro manžela a aby se mě na onkologii pan primář už zbavil.Manžela stav se den ode dne zhoršuje, je desorientovaný jak v prostoru tak čase, moc nekomunikuje ani se nepohybuje.je to smutné a totálně beznadějné, už nestojím o žádnou léčbu ale pouze se modlím a vroucně si přeji, at je to rychlé,Přeji všem na tomto foru spoustu krásných chvilek s blízkými a užívejte si každý okamžik, dokud je to jen možné.Hodně sil všem zúčastněným

MM

Milá Katko, hodně sil Vám všem. Kdo nezažil nepochopí,....

Medúza

Katka ... viem, čo prežívate ... je mi to veľmi ľúto .... je správne, že nechcete už žiadnu liečbu ... bolo by to zbytočné predlžovanie bolesti a utrpenia .... a v budúcnosti si to NESMIETE vyčítať .... ani vy, ani lekárska veda nemajú moc zmeniť tento stav .... buďte pri manželovi, to je teraz najdôležitejšie .... a prosím ... žiadne výčitky v budúcnosti .... tie nemajú logiku .... to platí pre vás, aj pre všetkých, čo tu chodia a bojujú s touto chorobou .... ani peniaze, ani známosti, ani veda nestačia na mnohé choroby, ktoré tu sú .... je ťažké prijať to a zmieriť sa s tým .... prajem veľa, veľa síl .... Ľubomíra

Jan K.

Dobrý den, Katko, přeji Vám hodně sil. Pokud to bude jen trochu možné, stůjte při manželovi dokud to půjde.Držte se.Je mi to líto. Držte se Katko,hodně sil.Honza

Iva

Milá Katko, u nás to bylo stejné... Držím Vám moc palce, vím, jak je těžké, když se vám váš nejbližší člověk mění před očima a s ním odchází všechno, co jste spolu prožili... Já vím, že to zní divně, ale ještě si ho užijte, pohlaďte ho, pak už nebude nic... a nic nezmůžeme. Přeju Vám ze srdce moc sil. Iva

Ludmila

Milá Katko, přečetla jsem Váš příspěvek a nemůžu než dodat držte se.

Ludmila
1x

Honzo, to co popisujete také důvěrně znám. Můj táta nebyl u doktora 40 let, naposledy před touto dobou se zlomeným prstem. Až tam, v roce 2007, přišel - diagnóza hrozivá a prognóza ještě horší - rakovina slinivky. Neskončilo to dobře, ani nemohlo a já jsem se zlobila - zlobila za jeho hyperaktivitu ve věku, kdy měl dávno odpočívat a věnovat se sám sobě, nepřehlížet různé a jiné signály těla. Zanedlouho nato nás poctil návštěvou glioblastom u manžela - taky to nedopadlo, zázrak se nekonal. Mám za sebou období z bláta do louže, z louže pod okap, z pod okapu nevím kam, znám beznaděj, bezmoc, zoufalství. Také znám chvíle naděje, nějakého světýlka .......Nezoufejte, naděje je pořád - dokud náš nejbližší a milovaný dýchá, všechno se může zvrtnout v jeho prospěch, bez ohledu na prognózy lékařů. I Vám a všem blízkým Vašeho táty přeji všechno jen dobré.

Jan K.

Ludmila->dobrý večer, paní Ludmilo. Je mi to líto, že jste musela prožít tolik bolesti . Nejdříve milovaný tatínek a potom manžel. Kdo nezažije pocit bezmoci, nepochopí.Člověk I když se na to připravuje, tak to stejně nezvládne. Zůstanou jen vzpomínky, které nikdo nikdy nesmaže. Je nejdůležitější, aby nemocný věděl, že při něm stojí ti nejbližší a dávají mu podporu a naději, že ho drží za ruku. Děkuji Vám za podporu. Máte pravdu v tom, že naděje umírá poslední. Já také věřím, že tatínek bude v pořádku.Modlím se a prosím pána boha, aby mi ještě nebral tatínka.Kdybych mohl, udělám cokoliv. Nechci, aby to vyznělo blbě, ale vím, že každý jednou musí odejít na druhou stranu, jen to moc bolí a není to spravedlivé. Proč člověk, který měl velmi dobré srdíčko, pro každého by se rozdal, každému pomohl když mohl musí skončit takto? Život je prostě potvora.A v takové chvíli když nic jiného, tak potěší i slovo útěchy od druhých. Celou dobu sem to držel v sobě,stál při tatínkovi,mamince a sestře.Ale v neděli, kdy bylo opravdu zle, už sem měl veliky strach. Maminka to v neděli psych.nezvládla při odchodu z nemocnice a sestra to nese velmi špatně.Musel jsem pohlídat nejdříve maminku,sestru,synovce.Když už večer všichni usnuli, nevydržel jsem to a sesypal se také. Velmi mi pomohla přítelkyně. Víte, lidé si často neuvědomují vztahy, pokud jsou zdraví. Neváží si jeden druhého,nebo se spolu třeba nebaví.Až když je zle, tak se rodina semkne.Ale není to pozdě?Lidi, buďte rádi, za každý den s milovanou osobou.Nikdy nevíte,co se stane.Přehlédněte drobné výpadky u starších lidí, Jednou stáří dožene všechny a nikdy nevíme, jací budeme v jejich letech. Děkuji Vám za podporu a povzbuzení a Vám z celého srdíčka přeji mnoho sil do života. Honza

Ludmila

Honzo, bolest a zoufalství ze ztráty někoho blízkého zažije jednou každý z nás - to je prostě život, s tím nic neuděláme. Všichni víme, že cesta na druhý břeh čeká každého z nás, já se ale pořád ptám " proč ta cesta nemůže být důstojná, důstojná člověka a jeho přecházejícího života ?" V případě některých nemocí to tak není a o to je to horší. A věřte, že i když víte , že TO zákonitě musí přijít, hledíte tomu denně do očí - připravit se na to nedá, to opravdu nejde. Plně s Vámi souhlasím v názoru vážit si pěkných vztahů a blízkosti našich milovaných, což mnohdy bereme jako samozřejmost - do chvíle, než něco udeří. Přeji Vašemu tatínkovi hodně sil pro překonání všech neduhů a stejně tak vám všem doma pro jeho podporu.

galzerova eva

dobry den chtela bych vedet jestly to pomuzu manzelovi ta lecba bere prasky suten ma rakovinu plic ma rirodni lecbu boilogickou lecbu prirodni uz muto zmizelo na 4mm tak nevim chtela bych vedet jestly ty prasky jsou dobry porad tomu nechapu mjeste mel rakovinu ledvin a slezina byla chycena tak mu to odebrali za 18 mesicu se muto obevilo na plice tak nevim co bude dal rikaly ze bude brat prasky nekolik roku budu rada jestly mi napisete dekuju vam

Andrej T.
10x

citam vase pribehy v tuto vecernu hodinu. Chcem vas aspon pzdravit, neviem co napisat, snad mi vase pribehy pomahaju pripravit sa na to co ma caka, ak sa to vobec da. Katka som v myslienkach s vami, sam som pacient.. Zatial OK, dalsie MRI posledny majovy tyzden. Idem skusit B17. ak MRI nebude OK, konecne sa dokopem vybavit si hospic. Som v podstate sam, ale stretavame sa s onkopacientkou (chodila na oziare ked yja) chodime po praci von a tak, ma tiez vaznu diagnozu, ale nehovorime o tom a nechcem ju zatazovat. Tak nejak zijeme.

MM

Držím palce, at dnes dobře pořídíte.

vera

diky moc,cesta do brna hrozna--provoz sileny,mamce spatne.uz ma po magnetu,ale jeste nic nevime.nasadili ji kortikoidy,vysetreni na onkol.neurolog.,nabery,ma toho uz dost.jeste ze jsme tu do zitra,nevim,jak by to zvladla domu.jsem nervozni!!!

Jan K.
2x

Vera -> dobrý den Věrko, také se připojuji a držím palečky, aby to dobře dopadlo. Ano,Brno je hrozné na jždění, ale když to jinak nejde, musí se to zvládnout.Ani se nedivím, když musí Vaše maminka toho tolik absolvovat.Ale má Vás u sebe a o je podtsatné.Přeji Vám mnoho sil a vaší mamince, aby vše dopadlo co nejlépe. Jinak tatínek pořád leží na JIPce. Operace nehrozí. Prý se nádor zatím nemění.Mohu jen poděkovat dr.Růžičkovi za to, že přišel na ty cévy.Kdyby na to nepřišel, tatínek už by tu nebyl.Operaci by nezvládl.Ale co dál..........

Andrej T.

Prosim Vas, uzival niekto z vasich pribuznych operovanych na GBM Temodal dlhsie ako 6 mesiacov? Mne chce doktor nasadit este na tri mesiace, pretoze chlap mojej vahy mal uzivat 400mg ale pre zmeny v krvi (trombocytopenia) som uzival iba 300 -330 mg. Aj tak nebol krvny obraz celkom OK. Tolerujem ho dost zle, chcel som to ukoncit ale dr. nesuhlasi, ze tu davku este potrebujem. Ak mate nejaku skusenost s dlhsim uzivanim, prosim napiste. Dakujem.

vera

uz jsme doma na sumave,ale bez mamky.vysledek---novy 5cm velky nador i z otokem,ktery tlaci na levou pohyblivost!!co bude dal se dozvime az ve stredu po zasedani neurochirgie a onkologie.operace?chemo?ozarovani?onkolog mi nedokazal nic rict,akorat,ze operace bude,kdyz si budou jisti,ze ji budou moci vzit aspon tri ctvrte nadoru,aby ji nezmrzacili.je nam vsem priserne a bezmocne......

Andrej T.
2x

Ja iba, no som v myslienkach s Vami, mna caka MRI o par tyzdnov...

Anna K

paní Věrko, to je hrozné..tahle nemoc je opravdu šílená :(..tečou mi slzy..chápu vaši bezmoc..člověk neví, jak dál..stále se mi vybavují chvíle, když s touhle nemocí bojovala naše rodina..ještě teď to moc bolí..teď když jsem těhotná, tak se všechni alespoň trošku odreagovali od těch všech bolestivých chvil a těší se na mimi (mimochodem holčičku).. Přeji mnoho síly, štěstí a zdravíčka!!!

vera
2x

andreji,vam drzim palce moc,moc!!!!anicko,vam preji hodne zdravicka,at se holcicka v poradku narodi a mate z ni velikou radost.dekuji vsem za par podporivych radku,jsem rada za tuhle diskuzi.mamka dostala dalsi kapacky na otok a noha ji uz trochu posloucha.presto je moc smutna a my s ni.mne nejvic ublizuje,kdyz vidim oba rodice plakat......bezmoc,bezmoc,......

Jan K.
1x

Paní Věrko, dobrý večer, je mi to líto, že Vaší mamince našli znova tuto "potvoru". Mohu Vaší mamce popřát jen mnoho štěstí,síly a trpělivosti. Vám Věrko přeji také mnoho sil. Je to těžké, ale musíte to zvládnout, už jen kvůli mamince. Musíte jí být oporou a nevzdávat se. Stůjte při mamince co to půjde. U nás je to pořád stejné. Tatínek hýbe jen částečně rukou a nohou.Padá na levou stranu. Z té neděle, kdy se mu velmi přitížilo->mrtvice, si nic nepamatuje. Doktoři rozhodli, že se půjde na Gamma nůž až bude tatínek schopen.Ovšem kdy bude schopen a zda bude schopen nikdo neví. Zatím se mi zdá, že ta nehybnost neustupuje. Tatínek ani neví, že tu neděli byl převezen a JIPku. Prostě totální okno. Nejhorší ale i takové utěšení bylo, když mne včera chytil za ruku a řekl mi, že se nemám bát.Že je zcela při smyslech a nehodlá to vzdát.Mám si být jistý, že udělá vše proto, aby se zotavil co nejrychleji.Tak snad dá pán bůh, že má pravdu. Věrko, doufám, že i Vy se máte o koho doma opřít, že nejste na to sama. Přeji Vám moc moc moc sil a Vaší mamince moc moc moc štěstí.

MM

Milá Věrko, je mi to moc líto. Přesně vím, co cítíte.Když čtu vaše řádky, vrací se mi všechna ta hrůza, kterou člověk prožívá. Příští týden to bude přesně rok, co moje maminka svůj boj po 27 měsících prohrála a ten rok je strašně málo na to, aby člověk zapomněl na to peklo a bezmoc, kterou sebou tato nemoc přináší. Věřím, že u vás to vše dopadne lépe. My doufali do poslední chvíle, musíte také. Držte se a uživejte si každou společnou chvilku, moc na vás myslím a držím palce, at vše dobře dopadne.

vera

moc vam vsem tady dekuji za podporu!!!!!ted jsme prijeli z navstevy.ac mamka nechtela,aby jsme jezdili takovou dalku,tak byla strasne rada i za dve hodiny co jsme tam spolu byli.zlepsila se ji nalada a noha uz ji taky trosicku posloucha.ma kazdy den 2krat na 15min.kapacku na otok.to cekani do stredy je sileny...a co dal....Honzo,sama na to nejsem/zaplat buh/,mam skveleho manzela,dceru,tatku,setru,svagrovou,sestrenici,tchyni..proste jsme rodina,ktera umi skvele drzet pohromade.mejte se tu vsichni pekne.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce