Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Klasická léčba (chirurgická operace, ozařování, chemoterapie)

Jaké máte zkušenosti s klasickou léčbou. Jak se vám žije po operaci mozku? Co obnáší ozařování a chemoterapie? Pište prosím své zkušenosti!!!

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Dana

Eriko, pokud vím jedná se o meningeomy ( snad je to správně napsané) Před 3 lety bylo prvním příznakem poškození zraku. Chemoterapii nepodstoupil, ale na radio dojížděl, to vím. Viděla jsem ho naposledy asi na podzim, po té poslední operaci(chodí o holi) a nijak výrazně si nestěžoval, na bolesti ne. A jak se cítí, řekla bych že ne zrovna dobře, přece tolik zásahů jednomu nepřidá. Výrazně zhubnul, zešedivěl a aby ne, to by poznamenalo každého. Je mu 49 roků.

Erika

aj ja mam meningeomy a tiez som chodila na radio.teraz 4 idem na kontralu takze mam strach aby sa mi to nevratilo.dakujem ti ze si sa ozvala a co robis ty na tychto strankach?mne je 35r.zatial som bola na operacii raz.a v hlbke srdca dufam ze to tak aj ostane.ak sa nudis mozes pisat zatil pa pa

Dana

Eriko, moc a moc přeji, aby bylo všechno v pořádku a Ty už nemusela podstoupit žádnou další léčbu, natož operaci. A co já na těchto stránkách ? Problém v rodině, zdravotní problém a shánění všech možných info o B17. Asi už pozdě a zbytečně, ale naděje u..... naposledy. Ani to slovo memůžu napsat. Tobě přeji všechno dobré a protože mám moc ráda "slovenčinu", loučím se vaším krásným "dovi". A držím pěsti, ozvi se.

Ludmila
2x

Zdravím všechny diskutující, bojující a přeji všechno jen dobré a ještě lepší.

Ludmila

Vendy, ta brožura je dílem kolektivu autorů, není to kuchařka, ale je jsou v ní doporučení - výživa při nádorovém onemocnění. Když mě napíšeš adresu, ráda Ti ji pošlu. Ozvi se na [email protected]

vera

ahoj vendy,jak se dari?co holcicka?nejak jsi se nam odmlcela.my jsme v pohode!!!napis.

Věrce

Ahoj Věrko,dcerka je právě úplně v pohodě,má 10 dní ozařka za sebou,denně baští 3 krát po 4 Ovosan,jádra z meruněk máme konečně taky a z Polska,ta jsou řádně hořká,chodí do školy,tam ji naberem a jedem na ozařko,pořád se modlím,že za to jak se tomu postavila čelem si zaslouží vyhrát.Doma ji neudržim,dneska jela kamarádce na narozky,na půlnoc si pro ni pojedem,taky s ní nemám vůbec problém s jídlem,ve škole mi jí kamarádky opatrujou,jak sedá.Je to nespravedlivý,po světě chodí feťáci a různí delikventi a ti se maj dobře a my máme starosti.Taky moc nechápu,proč se doktoři alespoň nepokusí to vzít celé,co je pak horší,když vám má dítě umírat v náruči,to hrozně bolí a nechci si to vůbec připustit,místo aby bádali a snažili se tak se jen dohadujou o peníze.Tohle nemá postihnout nikoho,natož naše děti.

vera

to je moc dobre ,ze je dcerka v pohode a jeste zvlada skolu!mozna jsem zvedava,ale muzu se zeptat jak je stara a kde se lecite?ja mam jedinou dceru 16let a predstava,ze by mi takhle onemocnela je silena!po roce se srovnavam s mamkou.ty jadra jsou priserna,segra je privezla taky a je to jak pelynek,ale co by clovek neskous k pomoci.mejte hezky vikend a myslim na vas.

Alena

tak a je to tady .... v pondělí budou operovat přítele s nezhoubným nádorem pomocí laseru. Najednou se mi ta 99% úspěšnost zdá tak strašně málo. U sv. Anny jsou prej zakázané návštěvy takže se neuvidíme před operací a kdoví kdy potom. Bude tam 2 měsíce. Obdivuju ty, co bojují s MG, protože já jsem i ted na tom mnohem hůř jako kdy jindy.

Ludmila
1x

Alenko, jestli lékaři odhadují 99% úspěšnost zákroku, osobně si myslím, že jdou na jistotu. Všichni víme, jak opatrní jsou v prognostických soudech a vlastně se tomu ani nemůžeme divit. Co člověk, to ojedinělý případ s mnoha specifiky. Oddělení neurochirurgie u sv. Anny je výborné pracoviště se spoustou par ex lékařů. A že nebude moct na návštěvu? Jistě, není to příjemné, ale myslím si, že to je poslední co by Vás mělo trápit. Hlavně ať je Váš přítel v pořádku, upřímně to přeji jemu a všem jeho blízkým, včetně Vás. Držte se !

Alena

tak jsem se právě dozvěděla, že to nebude laserová operace ale ta běžná (bylo mi divné, že přítel najednou dostal strach)...doktor mu doporučil operaci v pondělí, takže peníze ještě nemá :-( nádor má u centra které mu tzv říká kdy má hlad...jaká je úspěšnost? Přítel se bojí že ochrne atd atd ...

Ludmila

Alenko, na úspěšnost té které operace je třeba se ptát lékařů, nikdo jiný Vám na tu otázku neodpoví. Co se týká dalších Vašich informací, promiňte, ale zdají se mě být nějaké zmatené. Lékař doporučil operaci na pondělí - ale tak to přece není, jsou přece plány operací a ne nějaká doporučení a navíc mě vůbec nejsou jasné Vaše zmínky o finanční úhradě. Myslím si, že hrazení si operace nádoru na mozku je naprostý nesmysl.

Alena

laserová operace stojí přez 300 tisíc nehradí ji pojištovna.( jinak by to nebyl problém, ale peníze se tak rychle nesehnaly) . půjde na běžnou operaci. Přítel zkolaboval a po CT mu doktor řekl, že by operaci neodkládal ( nejdříve to mělo být ve čtvrtek, pak pondělí, nakonec až zítra),

el
1x

Alenko, doufám, že plánovaná operace dopadne dobře, zatímto ale vypadá, že tě tvůj přítel chce uchránit. A to by si mu neměla zazlívat. O žádné laserové operaci v ČR nevím, jediná možnost je gamma nůž tzv Leikselův nůž v nemocnici Na Homolce a ani nemožnost návštěv se mi z vlastních zkušeností nejeví jako pravděpodobná a zvlášt ta 2 měsíční. Je mi líto a dlouho jsem přemýšlela, zda ti to mám napsat, ale určitě to tvůj přítel dělá z lásky k tobě, hlavně se ho snaž podpořit.

Alena

a moc děkuji :-)

Klára
2x

všechny vás obdivuji, se všemi tady soucítím. Před třemi měsíci jsem poznala mladého člověka, který hledal lásku. Hledal znovuuplatnění v životě, chtěl rodinu, zázemí, jistotu, bezpečí. Byl si tak jistý, že našel. Jelikož ho několik měsíců trápila bolest hlavy, podstoupil vyšetření. Během několika málo okamžiků se mu zhroutil svět. Našli neoperovatelný nádor na mozku! Odmítnul české zdravotnictví, podstoupil chemoterapii v Insbrucku v Rakousku. chemoterapie po třech týdnech nezabrala. Dostal se do Kanady, kde ho operovali, následovala další chemoterapie. Chvílemi se cítil líp, chvílemi hůř. Dnes je ve švýcarsku, v umělém spánku. První diagnozu určili 13.11.2010. Dnes je 27.2.2011. Navštěvuji tyto stránky pravidelně , obdivuji Vás všechny. nemocné i blízké nemocných. soucítím se všemi, kteří bojujete, kteří pomáháte bojovat. Ač jsem ateista, kontakt s touto nemocí mě naučil modlit se . přeji vám všem najít sílu a odvahu postavit se té zákeřnosti čelem. nevzdávejte se ! Lubovi je 33 let a tu sílu ztrácí. a já mu nemám jak říct, aby tomu čelil.

Ludmila
1x

Klárko, moc smutný příběh, jakýkoliv komentář je zbytečný, nezbývá než přát hodně, hodně sil

katka
1x

Dobrý den, již dlouhé týdny jsem tichý pozorovatel vaší diskuze, i naší rodinu zasáhla obluda jménem glioblastom gr. IV., manžel byl operován 3/2010 následovala reoperace a potom ozářky + temodal a v lednu poslední série temodalu a výsledek? dva nové malé nádory u operovaného lemu, inoperatibilní- blízko pohybového centra.........Na onkologii mi primář zdělil, že ani nemá cenu, aby jsme přišli na kontrolu, protože už možnosti léčby vyčerpali, je mi děsně, manžel se cítí v pohodě, žádné problémy nemá, komplikace během léčby nenastali a teď tohle.Namáte někdo zkušenost s recidivujícím glioblastomem a možností následné léčby? děkuji moc Katka

Dája

Milá Katko, u nás tomu bylo podobně. jen s tím rozdílem, že byl táta od začátku inoperabilní. Na operaci nebyl, ihned absolvoval radio a chemoterapii Temodalem. Kontrolní MRI po ukončené sérii ozářek ukázalo, že původní nádor na léčbu zareagoval, zmenšil se, ale začal zase růst na jiném místě. Tím konvenční léčba skončila. Nebyli jsme už ani na žádném dalším vyšetření MRI, táta nemusel ani na žádné kontroly. Chodili jsme mu pouze pro kortikoidy, později pro inzulín. Vyšetření glykemie a nutná vyšetření (např. posudkář požadoval změření IQ a psychologické vyšetření) jsme zajišťovali doma u lůžka. Táta tak mohl "dožít" doma, byl ve svém prostředí. bylo to těžké, ale bylo to to jediné, co jsme pro něj mohli udělat. Vydržel celkem 18 měsíců (což onkolog nepředpokládal). bylo to však opravdu pouhé přežívání..... GM je naprosto nepředvídatelný - konec může přijít velmi rychle a nečekaně, během pár týdnů, anebo taky za řadu měsíců..... Přeji Vám hodně síly, energie a trpělivosti. A manželovi, aby vydržel v "dobrém stavu" co nejdéle. Držte se!!! Dája

Ludmila
1x

S omluvou opravuji - paliativné péči

Ludmila
1x

Milá Katko, navazuji na písmenka od Dáji. U nás byl problém od samého začátku - nemožnost operace, žádné chemo, žádné radio, žádná další MRI. My od prvotní Dg byli odkázáni na paliativní léčbu. Dávám za pravdu Dáje - GBM je nevyzpytatelná zrůda. Vašemu manželovi přeji hodně sil, stejně tak Vám, ddržte se.

MM
1x

Milá Katko, u nás to bylo podobně a dobrý konec to bohužel nemělo. Již jsem to sem psala několikrát. Maminka po operaci - úplné odstranění GBM, ozářky, Temodal byla zdánlivě naprosto zdravá-hlava čistá. Tento stav vydržel 14 měsíců, po té z ničeho nic nová ložiska 1. v místě původního nádoru a 2 na jiných místech- další operaci lékaři nedoporučili - prý by nadělala více škody než užitku. Maminka na recidivující nádor ještě obdržela několik dávek ozářek, jelikož jí vzhledem k úplnému odstranění původního nádoru nedávali nejsilnější dávku, tak to ještě šlo a pak nekolik cyklů Temodalem. Při 1.kontrole po recidivě se některé nádory zmenšily, jiné zastavily, ale při další kontrole již byla patrná progrese a tak léčbu ukončily. Od diagnostikování recidivy v dubnu maminka žila dalších 13 měsíců. Pomaličku se zhoršovala. V létě jsme ještě byly na chalupě, na vánoce již chodila s dopomocí, v únoru již nechodila a v květnu zemřela. Naštěstí úplně imobilní byla až poslední dva měsíce. a konec byl rychlý. Můj dědeček - mamčin tatínek, ležel po mozkové mrtvici 3 roky ochrnutý a tak vím, že pokud je konec nezvratný, tak je to vlastně štěstí, když to jde rychle, mamka by určitě nechtěla jen ležet a nevnímat...... Z celého srdce Vám i manželovi přeji hodně sil v dalším boji.

Jarda
3x

Taky tiše sleduji diskusi na tomto fóru a už po prohrátém boji. Manželka bojovala a my s ní ale nebylo to nic platné. Zůstali jsme 3 chlapi v chalupě a je nám hodně těžko. Bojovat s touto potvorou je marný. Všem kdo je na tom stejně moc přeju aby to dopadlo lepši než u nás. Jarda

Anna
2x

Je úplně hrozné kolik lidí se setkalo s touto nepříznivou diagnózou..stále nedokážu pochopit, jak se u nás z čista jasna objevila..však taťka byl do poslední chvíle veselej a vlastně téměř vše bylo do poslední chvíle jako dřív..a teď už to bude 10.3. druhý měsíc co tu s námi není..a mě pořád přijde, že tu je..že to je jenom zlej sen ze kterého se probudím..Přeji všem nemocným i jejich blízkým hodně síly na boj s tímto onemocněním..všem hlavně mnoho zdraví!!!

Katka

Děkuji vám všem za odpovědi, ve čtvrtek na vynucené kontrole na onkologii nám primář slíbil další chemoterapie, lomusil, ale až po dalším magnetu, který by měl být ke konci března a neurochirurg kontaktoval Ostravu - cyber knife, moc se v tom nevyznám, ale třeba to vyjde.Doufám, že manžela stav do března zůstane beze změny a třeba ta jiná chemoterapie zabere.Pořád doufám v zázrak..............

vera
2x

mila kato,na netu je toho spousta o cyber nozi v ostrave,kouknete nato a budete vic posilena.ovsem je hrozne,ze si musi clovek za vsim tvrde jit,ale dobre jste udelala,ze jste se nedala!!!drzim vam palce a hodne sil i zdravi.

Petr K.

dorbý den, chtěl jsem se zeptat, na kterém nemocničním oddělení se provádí operace nádoru mozku. Je to neurochirurgie? děkuji

vera

ano,petre je to neurochirurgie.

Ludmila

Petře , ano, na neurochirurgii

karel litoměřicko
5x

V roce 2009 mě na tento nádor zemřela žena od diagnozy žila 11 hrozných měsíců dvě operace první 11 hodin za dva měsíce druhá operace 7 hodin na sále pak další metastázy,ozařování chemoterapie pak přišli epileptické záchvaty,ochrnutí pravé části těla a poslední čtyři měsíce ležení v bolestech v hospicu a poslední týden teploty přes 40 stupnů TK 130-90.Můj názor je to nemilosrdný zabiják a život s tímto nádorem je jen přežívání v mukách a utrpení

karel litoměřicko
1x

Oprava mého příspěvku ten tlak byl 190-130

vera

zdravim na diskuzi.vcera mamka padla v koupelne a jak se lekla,tak za pul hodiny ji vzal zachvat na jeji levou oslabenou stranu.pro jistotu jsme jeli do nemocnice,dostala diazepan.injekci a rtg.ruky.nastesti nic zlomeneho,ale dneska ji vse boli,jak se narazila.je jako moucha slaboucka.kamaradky ji posilaji reiky energii.snad se to nebude opakovat!!!!

Andrej T.

Dobry den p.Vera, je mi to velmi luto. Sam som pacient s operovanym GMB. Verim,ze vasa mamicka bude v poriadku. Prosim vas. Uziva vasa mama antiepileptika, pretoze mne ich nasadili hned a stale ich uzivam. Dalej sa chcem spytat kolko suzivala Vasa mama Temodal. Mna casa este siesta seria ale doktor ma posle na konzilium a ze mozno predlzia na 9 serii. Drzim vasej mame palce.

vera

andrej,jste to vy co jste sam na vsechno??ano uziva antiepil.hned od zacatku .bere kepru tu nejvyssi moznou davku.temodal mela 240mg,nejprve kazdy den zaroven s ozarkama/30krat/a pak 6mesicu na 5dnu 260mg.ukoncili ji to na zaklade dobre mag.rezon.

Andrej T.
1x

Ano, je som to, uz som sem chcel napisat davnejsie, ale vzdy to zmazem. Pisu sem vacsinou aj tak iba pribuzni. U mna su MRI OK, Dalsie koncom maja. Unava mierne ustupila. Ale temodal mi sposobuje trombocytopeniu, tam mi zo 400mg znizili na 300. Upravilo sa, ale vraj primojej vaha by bolo treba vacsia davky, mozno preto aj uvazuju o dlhsom uzivani. Pytal som sa ale nevysvetlili to poriadne vraj uvidime. Zatial zijem reletivne normalne, ale tiez sa bojim epizachvatu. Pracujem tak ze pocas temodaliveho tyzdna plus dalsich 5 dni som doma a prcujem z domu a potom dalsie dni som v robote 6 hodin. Este som nenabral odvahu ist vybavovat hospic, ale urobim to, musim pocitat sze sa to moze zmenit, aj ked nerad nato myslim, ale zaraky sa nedeju.

Medúza
1x

Zdravím Andrej, som rada, že vás tu vidím písať ... je dobre, že môžete pracovať aj z domu a tak zamestnať svoju myseľ ... prajem všetko dobré ... Ľubomíra

vera

andrej,piste,piste,nic nemazte aspon se mate s kym podelit o sve starosti a ulevit si!!taky jste mel zajem o lecbu od pana Fotra?podnikl jste neco v tomhle smeru?mejte se krasne a hezkou nedeli.u nas je prekrasne.

anna
1x

ahojte, chtěla jsem se také podělit o pár vět. Moje maminka onemocněla glioblastomem v květnu 2010. byla na první operaci, následovali ozařky a poté chemoterapie. v lednu tohoto roku jí byl nalezen další nádor. opět operace, kterou přestála v pořádku. má chut do života, jí, je optimista a spíš si z toho děláme srandičky jinak by se celá naše rodina zbláznila. fungujeme normálně. chci tím říct, že psychika nemocného je půl zdraví. moc informací o tom neví, jen že je to špatný nádor. a k internetu ji nepůstím. myslím si že i já bych toto neměla číst...přeji všem hodně optimismu a chut žít.

Jan K.

Dobrý den všem, mému tatínkovi diagnostikovali Meningeom. projevilo se to tak, že nezvedl ruku nahoru, poté se neudržel na nohou a tahlo ho to do levé strany. Po CT a CT s kontrastní látkou mu řekli tuto diagnozu. Tatínek je 3 den po přívozu sanitkou do nemocnice dobrý. Rukou může hýbat,udrží se v pohodě. Ale teprve nyní se budou posílat výsledky do nejmenované nemocnice, kde se rozhodnou co dál. Je mu 72 let. Většinou je to prý nezhoubný nádor.Doky říkala, že je to malé a uvidí se, zda bude operace.Ale mám strach co bude dál.Nyní je v pořádku, ale bojím se co dál. Je tu někdo třeba na icq,nebo skype prosím? Věřím že to bude dobré, ale po přečtení příspěvků, sem se začal bát.Honzík

Martin
1x

Zdravím,čo by ste chceli vedieť? Áno meningeomy sú väčšinou nezhubné, ale nie je to pravidlo. Mozgové nádory majú rovnaké príznaky a aj pooperačné následky bez ohľadu na to či sú zhubné alebo nie. Rozdiel je iba v rýchlosti priebehu a možnom úmrtí. Ako to sledujem na týchto stránkach sú tu, čo sa týka meningeomov,väčšinou také kuriozne prípady: Jedna žena, ktorej sa to už po troch mesiacoch od operácie vrátilo, ďalšia, ktorej sa to stále vracia, aj napriek tomu, že bola ožarovaná...Patrí tu aj môj prípad, keď som ho mal enormne veľký a po 5 rokoch sa mi to vrátilo a následne rozšírilo aj na miechu. Ale to všetko sú prípady, ktoré sa vymykajú základným učebnicovým poučkám o meningeomoch. Všeobecne platí, že sú väčšinou nezhubné, Základné liečebné postupy sú operácia často v kombinácii s ožarovaním a následné kontroly. Chemoterapia sa aplikuje iba v prípade, že je meningeom zhubný. Ak je meningeom malý a nespôsobuje žiadne príznaky volí sa iba konzervatívna liečba, čo znamená pozorovanie, prípadne sa to operuje tzv. gamanožom.

Jan K.

Dobrý den, děkuji Vám za odpověď. Tatínka se rozhodli neoperovat. Doky říkala, že to je malé. Dnes se dozvím více, protože doky včera musela jít dřív a už sem jí nestihl. Tatínkovi říkala, že se dostane prášky a bude sledován. Jinak je tatínek v pořádku. Normálně mluví, hýbe se.jakoby mu nic nebylo. Jen si potřebuje odpočinout. Tatínkovi je 72 let. Nevím co od toho nyní můžeme čekat. Předpokládám, že se to bude zhoršovat. Má absolutní zákaz kouření.Na svůj věk je velmi vitální. Nepřipouští si, že by mu něco bylo. Jen mám strach, aby z toho najednou nepřestal vidět, nebo se hýbat.Když tak moje icq je 241-270-973. Neznám průběh té nemoci.Všude čtu a lidé říkají, jak je tento typ nádoru "v pohodě", ale já tomu moc nevěřím.Díky moc

Jan K.

Taky nevím, jak si doky může být jistá, že to je nezhoubné.To přece musí jít na histologii,ne? je mi jasné,že operace asi bude hodně náročná a po operaci to musí být velmi těžké.Předpokládám, že člověk se musí začít znova vše učit.Život je prostě svině.Nějak už nemám sílu na to všechno.

vera

dneska je to rok co mamku operovali.mela jeste jeden lehci epilept.zachvat ,ale jen do nohy.dostala jeste jedny leky na epilepsii a zatim ok!!!az na psychiku,ta ji uplne rozhodila.5.5.jedeme na magnet,verim ze bude vse ok a ona se tez zklidni. Jane jestlize delali tatinkovi magnet,tak ten je hodne presny,ze z neho poznaji dost.mamce do zpravy po prvnim magnetu hned psali glioblastom.a taky zalezi v kterem miste lezi,mamka to mela v miste pohybu leve strany tela.drzim pesti.

Jan K.

vera->Vaší mamce přeji hodně štěstí. No poslali ho na CT,rentgen->dávali mu nějakou čepici. Dnes mi doktorka řekla,že počkají na ty vysledky z Homolky v Praze a potom se uvidí.Ale pustí ho domu v pátek.Doktorka říkala,že to může mít i 10 let ještě v hlavě.Zítra musím chytit primáře a nechat si říct kompletní podrobné informace.Tatínek je zas typ člověka, kterej se s ničim nemaže.Ničemu se nepoddá a nic si nepřipouští.Díky vera.

Martin

Z rezonancie vedia určiť o aký typ nádoru ide a podľa štruktúry, farby a podľa toho či rastie ohraničene alebo preniká do okolitého tkaniva vedia celkom presne odhadnúť či je nádor zhubný, ale jednoznačne to určí iba histológia.U meningeomu je typické, že ak je nezhubný rastie velmi pomaly a ohraničene a pacient žije aj desiatky rokov bez príznakov. Neskôr svojím rastom utláča okolité štruktúry a objavia sa príznaky v závislosti od toho, kde sa nachádza. Ak je nádor malý a nenáchadza sa v životne dôležitých miestach, tak sa vyoperuje aby sa neskôr predišlo komplikáciám. Všeobecne platí, že čím skôr sa na to príde a teda čím je nádor menší, tým je väčšia pravdepodobnosť, že pacient ostane bez následkov. Takže vo vašom prípade nie je dôvod na paniku. Ja som také štastie nemal a prišiel som do nemocnice v poslednej chvíli, už som bol takmer hkuchý, stále som zvracal a odpadával. Meningeom zaberal polovicu mozgu a prenikal do okolitých buniek, preto ani po histológii si neboli istý či je zhubný alebo nie. Predoperačné príznaky síce po operácii zmizli, ale ochrnul som na ľavú polovicu tela a musel som sa učiť všetko znova. Po 2 rokoch som už bol zasa sebestačný a dnes pracujem a popri práci študujem na VŠ. Dnes už som Bc. a nabudúci rok už budem končiť druhý stupeň.Takže je dôležitá aj psychika a to ako sa k tomu človek postaví...Takže držím palce a netreba myslieť hneď na to najhoršie

Michala

I já se přidám k názoru, že psychika je velmi důležitá,ať už je nemoc taková nebo maková. A jak Honzo píšete, že tatínek se s ničím nemaže, tak to určitě udělá i v tomto případě. Nedokážu si představit, že my bychom to skoro před 2 lety vzdali, kdy manželovi diagnostikovali velmi zhoubný glioblastom v jeho 38 letech, nemáme vyhráno,ani vlastně nikdy mít nebudeme,ale pořád věříme, Manžel se cítí dobře, chodí na částečný úvazek do práce, dělá vše jako před tím, příští úterý ho čeká po 3 měsících MR, tak doufám, že výsledek se odrazí na tom, jak dobře se cítí a bude OK. Takže držte se, buďte tatínkovi oporou a on se s tím určitě popere:-)

vera

miso,jsem moc rada,ze je manzel v poradku a drzim palce na magnetu!!!!!dejte vedet.my za 14 dni.

Jan K.

Děkuju Vám všem za podporu a všem přeji také mnoho štěstí k uzdravení. Tak nám přišli výsledky z Prahy.28.4 jedeme do prahy na Homolku k operaci. Sice primář povídal u nás v nemocnici, že se není čeho obávat, že za 7-10 dní je doma, ale mám strach.Velký strach.Je to velmi náročná operace. Kdyby na ní nešel, tak by prý ochrnul. Mám strach z toho jak bude po operaci.Zda bude v pořádku.Už je mu 72 let a modlím se k bohu, aby to jeho srdíčko vydrželo.Dnes byl na EKG a v pořádku. Můžete mi někdo popsat co se Vám dělo po operaci?Počítám,že 29 mu udělají operaci a pravděpodobně nás za ním nepustím.Jinak budu tatínkovi samozřejmě oporou nejen já,ale i celá rodina.Nenechám ho v tom samotného.Jedám to na sobě znát,hlavně před tatínkem,ale už nějak opravdu nemohu.Věřím v to nejlepší,ale zároveň se obávám.Hezký den všem a děkuju

Jan K.

Dobrý den všem, tak dle slov našeho primáře,se ničeho obávat nemusíme. Bude mít chirurgický zákrok,na gama nůž, je to velké. Ale není to prý zasah do mozku.Ten nádor je na mozkové pleně.Horší by prý bylo, kdyby to bylo na mozku. Tak já už nevím,už se v tom nevyznám a začínám blbnout.

vera

Jane,drzim palce.gama nuz je lepsi nez operace,mel by nador zmensit a nejsou pooperacni bolesti.presne vim co prozivete....strach,obavy,plac,nervy...loni na velikonoce jsme meli to stejny.nebojte se,hlavu vzhuru a podporu velkou tatinkovi

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce