Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Klasická léčba (chirurgická operace, ozařování, chemoterapie)

Jaké máte zkušenosti s klasickou léčbou. Jak se vám žije po operaci mozku? Co obnáší ozařování a chemoterapie? Pište prosím své zkušenosti!!!

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
bobi

Martine, držte se, hodně sil, všichni víme, jak je to náročné!Pro všechny, pro nemocného a i pro jeho blízké! Pořád věřit!!!!!!Bohužel, co bude dál zde nevíme nikdo.Každý čeká, věří, modlí se, doufá...nervy napjaté...ale nikdo nic neví. Přítelkyně táta je nyní v Praze, na druhém cyklu chema..Včera jsme se dozvěděli, že má zánět. zatím se jim nedaří přijít na to, kde zánět je. Ale měli na tom praacovat celou noc, tak snad se dnes dozvíme víc. Má antibiotika, takže vlastně ani nevím, zda má teď chemo i k tomu, nebo má pauzu..to zjistím..Hrozí mu sepse.Snad na to brzy dojdou a on bude mít dost sil to zvládnout a poprat se s tím. Ano, je to těžké.... Všem přeji hodně sil a energie být oporou, zvládat náročně a vypjaté situace, mít otevřenou náruč a srdce---

Dája

Všem Vám chci poděkovat za Vaše slova spoluúčasti. Dny okolo pohřbu byly hodně "drsné", samotný pohřeb těžko popisovat.... zdálo se mi, že to nemůže být pravda, že je to všechno omyl..... mnozí z vás mi rozumí. Přesto všechno mi bylo útěchou, že měl táta tvář úplně klidnou,uvolněnou.... včera jsem se byla ještě znovu podívat na hrob. Byl plný květin, už to nebyla hrůza, ale měla jsem pocit smíru. Přesto vím, že od teď bude pro mě život už navždy jiný. Přišla jsem o otce. Asi jsem zas o něco dospělejší.... Je mi moc líto Martinovy Věrky. Je ještě mladší než já a má děti ..... musíte se stůj co stůj rvát a jestli umíte, modlit se. Martine, hodně spolu mluvte, dokud to jde a užívejte si spolu každou minutu. Moc vám držím palce. Dája

Ludmila
1x

Milá Dájo, máte pravdu - mnozí z nás nejen rozumí ale hlavně vědí, mají vlastní zkušenost. A taky máte pravdu v tom, že jste trochu dospěla . Znáte jistě rčení "DOKUD MÁ ČLOVĚK MÁMU S TÁTOU, MÁ POŘÁD PRÁVO SE CÍTIT DÍTĚTEM". Potom už je všechno jinak, ale musíme zvládat, musíme, přeji Vám hodně sil. Myslím na všechny bojovníky, všem přeji získání převahy nad tou bestií. Martine, Věrko, Bobi - rvěte se jak to jen jde, ať už se tady konečně objevují jen a jen dobré zprávy. Držte se !!!

vera
1x

vsechny zdravim.Je mi velmi smutno co je tady noveho..Martine,Vas pribeh je srdcervouci,mlada zena,deti,drzte se bojujte,strasne si prejeme,aby jste tento boj u hrali!!Moc moc na vas vsechny myslime.Dajo,je dobre,ze mate pocit smiru,tatinkovi bohuzel je jiste ted lepe,nez bylo.Rika se,kdyz nam zemre nekdo blizky,ze mame tu dusicku umet pustit,aby mela klid,a my si uchovat hezke vzpominky.Tez mi zemrel otec,pred 11lety,ale i jini velmi blizci lide..Jinak nase maminka se stale drzi,chemo snasi dobre i pres vyssi davky,v listopadu dalsi ko MR,STRASNE VERIME!!!ZE BUDE V PORADKU!!!Tak se vsichni moc opatrujte,drzte se,MUSIME BOJOVAT!!HODNE SIL!!!Srdecne pozdravy Vera.

dáša

dlouho mi trvalo než jsem přečetla vaše příběhy tuto stránku jsem našla náhodou škoda že jsem jí nenašla dřív.můj syn už tady není a to co prožíváte je hrozné sama to znám a ted prázdno život se zastavil a už nic nemá žádný smysl synovi bylo devět let odešel 10.6 2010 a 14.7. by mu bylo deset.nevím ani co vám mám popřát snad jen hodně moc síly a modlete se.pan martin musí být hodně silný člověk a vy všichni máte moc velký srdce

Ludmila
1x

Milá Dášo, také Vám přeji hodně síly, ve Vašich pár větách je hodně smutku a bolesti, držte se. Žádné slovo nezmírní bolest nad odchodem našich nejbližších, musíme se s tím vším nějak poprat, ale jde to hodně, hodně těžko.

dáša

paní ludmilo máte pravdu že prožívám hodně velkou bolest nevím jak z toho ven jak mám žít .pořád čekám že se probudím.čtu tady vaše příběhy se slzami v očích to se nedá číst to jen tak a ještě k tomu se dokážu vžít do té situace.proč je na světě tolik bolesti,proč nás je tady tolik.když jsem tady četla čekala jsem že najdu nějaký zázrak ale potom dál už jenom upřímnou soustrast.začínám nenávidět tenhleten svět.jak tady mám dožít bez svého syna.bojovali jsme dvacet měsíců ze zdravého dítěte mi za takovou chvilku zbyly jenom fotky a vzpomínky. když jsem se to dozvěděla chtěla jsem se zabít,ale potom jsem si uvědomila že mě bude můj syn potřebovat.ale ted ....všichni tady máte pravdu setkala jsem se za celou tu dobu hodně s arogancí u doktorů i s nepříjemným personálem je hrozné že i v takových chvílích dokáží být lidé tak zlí a to si říkají že jsou profesionálové.nechci vás zatěžovat svými problémy máte toho určitě sama dost nezlobte se na mě já jsem to musela někomu napsat.moc vás všechny zdravím a hladím vás takhle ale od srdce dáša.

Dája

Milá Dášo, u nás je to také velmi čerstvé a bolavé, učím se s tím žít. Je pravda, že mě "na zem" staví hlavně mé tři malé děti..... Jenom mě napadlo, znáte stránky www.dlouhacesta.cz? . Třeba byste tam našla trochu pomoci. Kdo jiný vám může víc rozumět, než rodiče, kteří ztratili děti? Každý jsme jiný, ale mně tento server během těch těžkých 18 měsíců hodně pomáhal. Lidské porozumnění dělá strašně moc. Hodně sil a odvahy! Dája

Medúza pre Dášu
1x

Milá Dáša ... veľmi dobre rozumiem Vašej bolesti ... náš syn by v týchto dňoch mal 22 rokov ... "odišiel" pred dvomi rokmi a ja musím priznať, že na tej hroznej bolesti duše sa nič nezmenilo ... vraj čas lieči, ale koľko času je potrebné na to, aby sa stal liekom ... ?!? ... po necelom roku som nastúpila do práce ale bolo to a aj je dosť náročné .... mám ešte dve mladšie deti, syna a dcéru, ktorý odišli do škôl a tak sme sami s manželom ... aj napriek tomu, že ešte mám pre koho žiť, stáť na nohách je nesmierne ťažké .... svoju myseľ zamestnávam úplne prízemnými vecami ... prekladaním nábytku, triedením vecí .... snívaním o tom, čo by som si mohla kúpiť ako zariadiť ... odvtedy ako sa to všetko stalo, nemôžem čítať .... a to som robila veľmi rada .... náš život nebude už nikdy ozajstným životom ... to nie je pesimizmus, to je krutá realita ... možno máte vo svojom okolí niekoho, o kom viete, že potrebuje pomoc .... tak skúste tú svoju bolesť prehlušiť tým, že niekomu niečím pomôžete ... vo vašom prípade je tá rana veľmi čerstvá .... je mi to veľmi ľúto ... z úprimného srdca vám prajem veľa síl a to ostatné, čo patrí k tomu, aby sa vám žilo ľahšie ... mama Ľubomíra

dáša
1x

tolik jsem věřila že se uzdraví nikdy nikomu neublížil bylo to hrozně hodné a krásné dítě i když přišel kvůli nádoru o zrak nikdy si na nic neztěžoval.já už nevím jak mám žít neumím to.nemůžu spát a nejhůř mi je v noci.ta bolest mě užírá.poradte mi prosím co mám dělat máte pravdu že čas nic nezahojí to přeci nejde.moc se mi stýská

Ludmila
3x

Všechny vás zdravím s podzimem a pěkným "babím létem", na všechny z vás myslím a přeji všechno jen a jen dobré. Všem bojovníkům i poraženým hodně sil a všem jen vše dobré. Držte se a taky se někdy ukažte !

Petr KV

Ahoj všem, dlouho jsem nepsal, ale diskuzi čtu pravidelně. Maminka ukrajuje poslední týden ozařování v Chebu. Má za sebou dva epileptické záchvaty, přičemž každý měl za následek prudké zhoršení zdravotního stavu . Ten první přišel nečekaně a začal jako slabý bez svalové křeče, jenže následoval další a další a silnější a silnější,do příjezdu záchranky jich měla asi pět. Podruhé měla mamka záchvat v nemocnici a tak o jeho průběhu nic nevíme. Maminka silně přibrala a trápí jí otoky nohou. Mívá občasné výpadky paměti, které jsou vždy po záchvatech větší a doprovází je dezorientovanost. Je velmi náladová a ty špatné nálady jsou pro celou rodinu hodně zatěžující. V podstatě jí ruší všechno a všichni. Příští týden nás čeká kontrola v Plzni na neurochirurgii a návštěva onkologie, kde se rozhodne o nasazení chema. V podstatě na mamku všichni myslíme nepřetržitě, často se mi o ní zdá a vracejí se mi časy, kdy byla zdravá. Ten atak nemoci byla strašně rychlý a diagnoza přišla ještě rychleji. V podstatě jsme se ještě z toho nevzpamatovali..... Držte palce.......

martin k

Zdravím všechny!Co tu zase čtu tak je mi smutno.My jsme se vratili z Prahy a Věrka se dost zhoršila.Už 3 týdny se s ní nemůžem domluvit.Mluví špatně,a strašně si plete slova,nebo není schopná dokončit větu.Pamět také nic moc.Není schopná plného logického myšlení.Minulý pátek jsme mysleli,že je konec.Půl dne spala,půl dne zvracela,a jen ležela.Večer musela přijet záchranka.Dali jí kapačku,inijekce atd.Byla bílá ,studené ruce a nepřítomná.V sobotu byla jak rybička.Nespala celý den.Ted už se zase horší.Už se to všechno promítá i na mém zdraví.Hlavně nervy a dolesti hlavy. PETRE!Doufám,že na to nejsi sám,jinak to nejde psychycky zvládnout.DRŽTE SE!

Petr KV

Ahoj Martine, mám velké štěstí, že na to nejsem sám. Mám silnou starší sestru, na kterou ta tíha leží víc jak na mě. Váš příběh sleduji a mrzí mě, že to postihlo Vaší manželku. Stále slyším, že máme být silný, ale ne vždy to jde. Stále Vám držím pěsti co to jde, aby těch krásných chvil, kdy nic nebolí a je vše v pohodě bylo co nejvíce!

Ludmila
1x

Myslím na vás všechny, držím palce i pěsti. Ta obluda je opravdu nevyzpytatelná, nikdy nevíme, co přinese s dalším dnem. Je to jako na houpačce - jeden den dá naději, druhý den ji vezme. Přeji pevné nervy, i když vím, že to jde těžko, ale držte se - pro nemocné je to hodně důležité.

Petr KV

Moc díky, Ludmilo.

dáša

ach jo prosím at se všichni uzdraví moc vám to všem přeju už dost.bože prosím tě udělej zázrak

Anna

Dobrý den, když čtu vaše příběhy, tak se mi derou slzy do očí.. Zajímalo by mě, jestli někdo má pozitivní informaci o léčbě této zákeřné nemoci. Popřípadě jestli někdo máte nějaké "babské rady", máte kontakt na léčitele, apod..Uvítala bych a byla bych velmi vděčná za jakoukoliv informaci - radu, jak se bránit této diagnóze. Můj taťulda 65let onemocněl tímto nádorem, respektive po dvou měsících kdy ho bolela každý den hlava, ho jeho praktický lékař (po léčbě antibiotiky, paralenem a ibalginem) konečně poslal na CT, kde mu byl zjištěn nádor. Následovala další vyšetření a vzápětí operace v Brně, která se po týdnu musela zopakovat, při které mu byl prý celý nádor odstraněn. Taťka je nyní doma, cítí se dobře a na konci října by měl nastoupit na ozařování a následnou chemoterapii.. Byla bych ráda za jakoukoliv informaci, radu.. Děkuji..

Ludmila
1x

Milá Aničko, informací o této obludné diagnóze máme všichni dost, ale pozitivních moc ne. Vůči babským radám a působení léčitelů je glioblastom imunní, to Vám jistě všichni tady potvrdí, i když nějaké berličky samozřejmě jsou. Zdravím Vás a přeji hodně síly při boji s touto potvorou.

re

Já vaši diskuzi sleduji každý den. Ráda bych se k ní přidala a řekla svou zkušenost, ale nejde to. Všechny napsané příspěvky smažu. Připadají mi příliš ploché, chtěla bych povzbudit, ale jejich efekt je přesně opačný.. Když píše Martin O Věrce, hned si vzpomenu na tátu, který byl večer zdravý a druhý den ráno nemohl mluvit - ani vyslovovat ani nalézt správná slova...... Mám jen jedinou radu. Užít si všechny pěkné chvilky s vašimi blízkými, dokud ještě jsou, nekoukat se moc do budoucnosti a žít přítomným okamžikem. Ach jo, zní to jako klišé, ale je to tak. Dája

MM

Milá Dájo, jsem na tom úplně stejně. Vždycky něco napíšu a pak to smažu, protože všem chci dodat sílu a naději, ale když si to po sobě čtu, vyzní to hrozně pesimisticky, a je tam popsaná surová skutečnost tak jak je. V nových příspěvcích vidím, jak se postupem času průběhy nemocí podobají jako vejce vejci a přesně tak to probíhalo u naší maminky a já prostě nechci bojovníkům a jejich příbuzným brát víru v uzdravení nebo spíše v zázrak. A tak závěr je jediný, jak říkáte, užívat si každou společnou chvílli, dokud to jde, protože to nemusí dlouho trvat. To, co společně prožijete vám již nikdo a nic nevezme. Držte se.

MM

Dobrý den Anno, bude se Váš tatínek léčit v Brně na ŽLutém kopci? A když byl operován v brně, nepodařilo by se ho vám zařadit do programu prof. Michálka, kde je právě jednou z podmínek operace v Brně?

Anna

pro MM, bude se léčit v Brně na Žlutém kopci.. Nevím co je program prof. Michálka..Můžete mi napsat nějaké informace..děkuji.

MM

Dobrý den, to je právě ta vakcína, o které mluvila i Vera. Ale já si to neuvědomila, že je potřeba vás zařadit ještě před operací, protože se vakcína vyrábí přímo z odebrané nádorové tkáně. Jinak musím říct, že i maminka byla operavaná na brněnské neurochirurgii-perfektní odborníci, nádor celý odstranili a po operaci neměla vůbec žádné následky a pak se léčila na žlutém kopci a ani zde si nemůžeme na přístup lékařů stěžovat.-mudr. Lakomý je moc přijemný. pokud vašemu tatínkovi doporučili aby měl vlastního neurologa, doporučovala bych vám mudr. Šikovou, která je přímo na žlutém kopci a s onkology tam spolupracuje a moje maminka k ní měla velkou důvěru. Přeji hodně štěstí a sil.

vera
1x

vsechny vas zde moc zdravim!nase maminka byla v utery na zlutym kopci a dostala dalsi zajistovaci chemo.v lekach na 5dnu.citi se dobre az na psychyku,protoze nam umira stryc na rak.tlust.streva-15mesicu po operaci!tak si rikam at je to ,to nebo to ,je to proste svinarna!!!!!rikali si porad,ze budou spolu bojovat!je to opravdu peklo na zemi a tak doufam,ze pujde rovnou do nebicka.jinak ANICKO jestli chcete informace ohledne vakcinace,vse si najdete pod NADACI-MODRA KOTVA.myslim,ale jelikoz je tatka uz po operaci,tak je na vakcinu pozde.vyrabi ji totiz prave z tkane nadoru.nase mamka byla operovana v brne-bohunice-VYBORNY TYM!!a pak na zlut.kopci-tez vyborny pristup!!!tak se vsichni mejte a uzivejte podzimniho slunicka.

Anna

Děkuji, za informace. Taťka měl jít na nějaký obdobný programa - na vakcínu. V nemocnici mu dali i nějaký informační materiál, ale jakmile jsem se na vakcínu chtěla informovat na Žlutém kopci jednoho z lékařů, tak mi vlastně nic pořádně nevysvětlil, jen mi řekl, že se tento projekt pozastavuje..vůbec jsem nechápala...prý kvůli admistrativní chybě..

Ludmila

Milá MM, Vaše rada vůči Aničce je jistě dobře míněná, ale do programu prof. Michálka se zařazují pacienti před operací. Jejda, až teď jsem si všimla, že totéž píše Věrka, takže se omlouvám za pozdní reakci. Jinak dávám za pravdu Vám i Dáje - s nemocnýma užívat a prožívat každý okamžik, každou chvilku, neochuzovat je a sebe o tyto momenty na úkor hledání něčeho, co stejně nepomůže. Zdravím všechny bojující i poražené, mějte se co nejlíp to jde.

Michala
4x

Zdravím všechny, už jsem na této diskuzi psala asi dva příspěvky loni, kdy byl manželovi v jeho 38 letech diagnostikován sekundární GBM, v červnu 2009 prodělal 2 operace v rozmezí 10 dní. Následně v červenci a srpnu podstoupil ozařování+Temodal 140 mg a od září do února Temodal 300-400 mg. Když mi lékařka na neurochirurgii řekla, je to GBM prognoza tak rok, hledala jsem samozřejmě jako každý nějaké další možnosti a hlavně alespoň trochu pozitivní zprávy. Nenašla jsem je. V té velké změti zaručených léků na rakovinu, jsme vybrali nenapádný vitamín B17, v té době získat informace bylo velmi náročné a hlavně klasický 100% vitamín B17 se dá objednat pouze v Mexiku. Ale rozhodli jsme se jít do toho. Manžel po ozařování (dříve injekce nedorazily) dostával měsíc injekční formu vitamínu, týden 1 injekci a pak 3 týdny 2 injekce, k tomu doporučené další vitamíny jako např. B15,dále Wobenzym, Imunobran,atd. po injekční formě přešel na tabletovou formu bere dosud 6 tablet B17 denně. Chodí každé 3 měsíce na MR, výsledky jsou dobré, letos v září byl ještě na PET/CT, protože MR vykazuje mírné reziduum, PET/CT ukázalo, že se nejedná o nádorovou tkáň,ale pooperační jizvu. Manžel chodí do práce na 6 hodin, cítí se dobře, nemá žádné problémy. Jeho stav mu loni stížil ještě těžký úraz pravé ruky, kdy při řezání dřeva na cirkulárce přišel o několik článků na 3 prstech a příští týden ho čeká ještě operativní uvolňování šlachy na palci,aby s ním mohl lépe hýbat. Zapojila jsem se i do diskuze na amerických stránkách této nemoci, bohužel i tam jsou ti, kteří boj prohráli,ale jsou tam i ti, kteří přežili a někteří už i desítky let. Držím všem moc palce,aby se podařilo tuto zrůdu překonat a hlavně věřím, že už někdo konečně najde účinný lék.

re: dobrá zpráva
2x

Míšo, to je opravdu dobrá zpráva - a že je jich tu skutečně málo. Mám s nemocí jen ty nejhorší zkušenosti, ale na zázraky stále věřím. Už jen to, že manžel chodí do práce je naprosto super!!! Byla bych moc ráda, kdybyste nás o stavu svého manžela dál informovala. Držím palečky, ať to vyjde alespoň vám! Dája

Andrej T.

Dobry vecer pani Michala. Velmi ma potesilo,ze sa vasemu panovi manzelovi tak dari. Ja mam tiez tu istu diagnozu, som po radioterapii a Temodale 6 tyzdnov a buduci mam zact sest samoztatnych cyklov 1 tyzden v mesiaci. Tiez to tak vas pan manzel uzival. A chcem sa spytat este, ci soferuje auto. Mne to nedoporuciju, uzima lieky proti epilepsii a Fortecortin, ale zachvat som nemal, vraj sa to musi preventivne. Kedy asi tieto lieky vysadia? Dakujem Andrej

Michala

Dobrý den Andreji, manžel bral léky proti otoku (už si pořádně nevzpomenu na název něco jako dexa... ,ale bude to něco podobného jako berete vy)pouze po dobu radioterapie, poté je vysadil a už i v době radia bral podstatně nižší dávky než po operacích. Neměl ani jeden epi záchvat a nebere, nebral ani preventivně léky proti epi, neřídil pouze po dobu radioterapie, jinak normálně autem jezdí. Jinak měl stejnou léčbu jako vy. Nejdříve nižší dávky Temodalu po dobu radia a pak 3 měsíce 300 mg a 3 měsíce 400 mg Temodalu. Uvažovali ještě pro jistotu o pokračování půlroční léčby Temodalem,ale konsilium se rozhodlo, že to nechají pro případ potřeby, vzhledem k tomu, že údajně Temodal je momentálně na českém trhu nejúčinější chemo proti GBM. Tak se držte!

Andrej T.

Dakujem pekne za odpoved. Forum budem sledovat. Viem, ze toto moze byt zaciatok mojho konca ale pribeh vaseho manzela dava nadej. Dakujem

vera

mila anicko,docela by me zajimalo kdo vam rekl,ze se projekt pozastavuje?nase maminka byla operovana letos v dubnu.v cervenci mela zahajit vakcinaci,uz byla pripravena.dokonce ji delali reakcni testy na alergii /uz vakcinou/ a pak nam doktor LAKOMY ze zlut.kopce rekl,ze se bohuzel nepovedla.ALE-v kazde zprave ma ze je zarazena do teto studie bez vakcinace! tak me prave hrozne zarazi co pisete.je to divny a vlaste hlavne pryc.

Dája

Ještě k vakcíně...... těm, co jsou ve studii, to upřímně přeji. Nemůžu se ale zbavit dojmu určité diskriminace, protože by do ní chtělo určitě mnohem víc pacientů. Alespoň my jsme chtěli vyzkoušet všechno, co by snad mohlo pomoct - ale bylo to neprůchodné - nejvíc to, že táta operovaný vůbec nebyl a s Brnem neměl nic společného. Ale napadlo mě, jestli by k výrobě vakcíny třeba nestačil vzorek, který byl z nádoru odebrán při biopsii. Nevím, možná je to nesmysl, ale je to moje laická úvaha. Dája

vera

mila Dajo.my jsme ze sumavy a o vakcine jsme se dozvedeli uplne nahodou z radia,kde o ni hovoril pan mudr.Michalek.mamka uz mela termin operace jinde,tak jsem zacla rychle jednat tefony,emaily....vyslo to!po operaci jsme tam s ni byli tyden a cekalo se jestli bude zarazena do vakciny ci opacne..nervy...vyslo to..ale jak to uz vite.do teto studie,ktera u nas probiha od lonskeho podzimu je pry zarazeno 40 lidi,20 vakcina-20 bez.a je velka skoda,ze je to jen Brne.jinak kdyz nam rekli,ze se to nepovedlo,tak jsem se ptala na vse mozne...bylo mi receno,ze se pracuje s zivou tkani a ze bohuzel spotrebovali cely nador-cca 3x2cm.asi je to opravdu slozity proces a vsichni jsme jen lide.kdyby aspon tahle studie pro vsechny dalsi nemocne byla velkym skokem!!!!mejte se vsichni moc krasne!

Anna

Tuto informaci mi řekl lékař na první schůzce na ŽL. KOPCI..respektive mě velmi rychle svojí odpovědí odbyl..ale děkuji za informaci..dál se budu o toto zajímat a určitě se na to opět toho lékař e zeptám..S pozdravem Anna.

re: dobrá zpráva

Míšo, to je opravdu dobrá zpráva - a že je jich tu skutečně málo. Mám s nemocí jen ty nejhorší zkušenosti, ale na zázraky stále věřím. Už jen to, že manžel chodí do práce je naprosto super!!! Byla bych moc ráda, kdybyste nás o stavu svého manžela dál informovala. Držím palečky, ať to vyjde alespoň vám! Dája

Michala

Určitě se průběžně ozvu, teď už má manžel MR každé 3 měsíce a ta další ho čeká 6.11. a věřím, že budu moct psát jen pozitivní zprávy.

Anna

Paní Míšo, velmi jste mě pozitivně naladila. Moc Vám děkuji:)..budu velmi ráda, když budete nás všechny dál informovat..Přeji hodně zdravíčka - všem!

Ludmila

Milá Míšo, zdravím a Vašemu manželovi držím pěsti, kéž by takových zpráv přibývalo!!!

vera

Miso,vase zprava je opravdu strasne povzbudiva-piste,piste,piste.jenom jestli se mohu zeptat,na kterem miste mel manzel nador a jestli GBM-2,3 nebo4?? jinak jesli chcete videt jeste povzbudivy pribeh,tak byl ted 13.10.na ct2 medicina pro21.stoleti.je to na netu v archivu a je to z brna-kouknete! mamce bylo trochu spatne po temodalu,ale uz je to dobre,jen je rozhozena-strycek nas dneska opustil.preji vsem krasny vikend.

Michala

Dobrý den Věro, příspěvek na ČT je už starší, vím o něm už z minulého roku, psala jsem si s MUDr.Šlampou i pacientkou, která v pořadu vystupuje.Mám ho uložený v počítači a když mě přepadne splín, tak si ho pro povzbuzení pouštím. Manžel měl nádor vlevo(myslím temenní lalok) a má diagnostikován sekundární glioblastom, tzn. Gr.4, ale tím, že se postupně z nezhoubného nádoru genetickými změnami stal nádor zhoubný, proto ten sekundární.Prostě musíme všichni věřit a doufat. Tak se všichni držte a držím všem palce!

martin k

Zdravím všechny Bojovníky s GBM! Míša mi dala také další chut bojovat.Omlouvám se za tak dlouhou pausu.Nebyla nálada.Věrka asi týden po gama noži přestala dobře mluvit,pletla slova,zapomínala,hodne spala,zvracela.Musel k nam přijet doktor a taky zachranka.Mysleli jsme,že je konec.Měla velké bolesti hlavy.Tak jsem ji odvezl na onkologii,tam si poležela 5dní,dostala kapačky,nějaké nové léky a odcházela jak vyměněná.Měla tam velký otok vody,a to tam delalo paseku.Je týden doma,a vše se zlepšilo,i když momentálně nevím co se uvnitř děje.Také asi zkusíme B17.Sehnal jsem kontakt na 98% tablety z Holadska pres Německo od známé z Vídně.Také mi dal naději jeden doktor co se zabývá čínskou medicínou,tak uvidíme. Všem hodně sil!!!!

vera

mily martine,konecne od vas dobra zprava,to je dobre,ze se Verce udelalo lepe.Nase maminka je hodne v pohode,pristi tyden ma MR,tak na nas vsichni myslete,at to dobre dopadne.My tez na vas vsechny myslime,drzte se,pozdravy,Vera.

martin k
2x

Ahoj lidi!Napíšu vam co nám říkal doktor věnujicí se čínské medicíně.Je velký rozdíl mezi západní a východní léčbou.Západní je rychlá radikální-operace,východní předchází a léčí v dlouhém horizontu,že všechny gliomy jsou hlenového původu,že se dají bylinami zastavit,nebo rozpustit.musí se upravit a omezit jídelníček,že lidé neumírají na samotný zhoubný nádor,ale na vedlejší věci,že nějaký histologický nález není podstatný,zajímal se od prvních příznaků po součastnost a rodinu,také na zvěrokruhové znamení.že toto léčitelství je staré 4tis let,B 17 nám nezavrhl,léčí všechno možné , známe lidi s kladnými zkušenostmi.Opět čas ukáže jak pomohl nebo né,ale dával na vyléčení velké š a n c e!

Andrej T.

Vdaka, prosim a aky styl licby vam odporucil? Kde ten pan posobi? Dakkujem Andrej

Michala

Zdravím všechny, manžel byl dnes na MR, výsledek ještě nevíme, snad v úterý, ale diskutovala jsem s manželovou lékařkou o možnostech léčby a ona mi potvrdila, že je potřeba vyzkoušet více možností, tak proč třeba ne alternativní čínskou medicínu. Ozvu se až budu vědět výsledky. A ještě jsem se dnes dozvěděla, že vakcínu dendritickými buňkami opravdu zastavili, protože nepřinášela takové úspěchy jaké očekávali.

vera

preji krasny vecer vsem,dnes jsme byli tez na mr v brne.vysledky jsme meli mit hned,ale jelikoz se opravdu studie pozastavila,pry kvuli pravnim neshodam,tak budou v pondeli.tak by me docela zajimalo co za tim je,kdyz kazdymu rikaj neco jineho a moc se fakt o tom bavit nechteji-nechapu--studie,ktera bezi rok a stoji dost penez,najednou je na nic...??tak nam drzte palce,verime,ze to bude vse v poradku u nas i u misi!anicko co tatka?napiste.mejte se vsichni moc hezky.

Anna

Dobrý den, tak taťka je už třetí týden na ŽK v Brně a cítí se dobře..na víkendy jezdí domů nebo podnikáme výlety po Brně - takže prozatím je to slibné! Ps - alespoň se podělím o jednu babskou radu - doporučuje se do jídelníčku zařadit červenou řepu a čistící čaje..tak to teď nutím taťuldu:)... Přeji Vám všem hodně zdraví..

Rút

Zdravím Vás všechny, všem Vám moc držím palce a jako alternativní terapeut, který praktikuje Tradiční čínskou medicínu, potvrzuji, že je to skutečně tak.Hodně sil.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce