Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Klasická léčba (chirurgická operace, ozařování, chemoterapie)

Jaké máte zkušenosti s klasickou léčbou. Jak se vám žije po operaci mozku? Co obnáší ozařování a chemoterapie? Pište prosím své zkušenosti!!!

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
MM

Milá Petro a Jarko, přijměte prosím i ode mne projev nejhlubší soustrasti. Vím, jak vám je, především Vám Petro, prožívala jsem to samé před dvěma měsíci. A ještě dnes s tím nejsem vůbec srozumněná. Přišlo to, o čem jsme věděli, že přijde, ale do poslední chvíle doufali v opak a já si ted stále myslím, že maminka jen někam odjela, všude jsou její věci, její vůně, všude ji vidím. Tu prázdnotu, která vznikne po mamince už nikdy nic a nikdo nevyplní. Jen myslím na to, kolik jsme toho nestihly. Bude to moc dlouho trvat, ale věřte, že čas to alespon trošku spraví, já věřím také. A zároveň doufám, že nebudou stále přibývat lidé, kteří musí vést s prohrávat tento nerovný boj, plný utrpení. Držte se.

kk

PROSIM VAS VSETKYCH MATE SKUSENOSTI S CHORIMY KTORI BOLI PO OPERACII MOZGU APOTOM SA IM KRUTIEVALA HLAVA?ALEBO MATE NIAKE INE NEZIADUCE UCINKY?DAKUJEM VAM VSETKIM

JANKE

PROSIM TA OZVI SA KTO MAL MENINGEOMY NA MOZGU DAKUJEM

Petra

Ahoj Janke, můj známý prodělal tuto nemoc před několika lety. Vyoperovali mu velké ložisko (cca 4x4cm). Asi 3 měsíce se mu motala hlava, ztrácel rovnováhu, ale potom se vše uklidnilo. Dnes žije dál plnohodnotný život a na nic si nestěžuje. Pokud máte jakékoliv problémy, neváhejte se obrátit na svého lékaře. Určitě bude vědět, jak doprovodné nepříjemné pocity utlumit. Přeji Vám mnoho sil!

martin k

Zdravím všechny čtenáře! Moc dobré zprávy nemám.Věrka byla 2.7na MR,a 12.7 u svého operujícího lékaře.V místě operace nic není,ale o kus výš je zvětšené ložisko,z minulých asi 4*4,na 5*8mm.,což je špatné. Operovat to nechce,protože je malé,na špatném místě,a bojí se aby neporušil nějaké funkce,proto nám navrhuje a domlouvá gama nuž v Praze.Chce nám asi moc pomoc tak to zkouší,a hraje o čas,každý ví jak jak to rychle běží.Dnes jsme byli v Olomouci na nějakém PET-CT,ani porádně nevím co to je.Pokud pojedem do Prahy,tak to budou potřebovat,a do 14 dnu by jsme jeli.Teď má největší trápení s obrovskýma otokama nohou.Ta voda se tlačí dole,a nemuže skoro chodit.Pořad lítáme na kontrolu na kontroly krve,a k tomu bere antibiotika,má zápal plic a kašle,k tomu ty vedra,zátěž jak prase. Všem klidné prázdniny.Ahojte!

vera
1x

martine,konecne jste napsal!vidim ale,ze tech starosti mate moc..To PET CT je novy druh vysetreni,presnejsi jeste nez maget rezonance.Kdyby se vam povedl ten gama nuz,tak by to bylo dobre.Dalsich neprijemnych problemu ma Vase zena jeste k tomu pozehnane,to je mi lito.A co klucik?o nem nic nepisete,tak doufam,ze je v poradku!Nase maminka:cukalo ji v rameni,to ustalo,ale presunulo se to do nohy..tak si volala do Brna,svemu lekari,zvysil ji davkovani leku protiepileptickych,ale hlavne ji ujistil,ze MR ji dopadla velmi dobre,coz ji velmi dobre pozvedlo psychicky.Takze Vam prejeme,at vse dobre dopadne,moc na Vasi rodinu myslime!!!Lidusko,co u Vas?taky se moc nehlasite..Vsem posilame mnoho pozdravu,sily a letniho pohlazeni.Vera

Alex

Zdravím Vás,Martine i Vaši ženu! Sleduju Váš příběh,vaše žena byla operovaná u nás na oddělení,dokonce jsem ji přijímala...Tak moc bych si přála,aby tato strašná nemoc měla přemožitele,modlím se za všecky nemocné a přeju jim uzdravení!!Držte se a buďte silní,moc na Vás myslím! Alex

Dája

Ahoj Martine, všechny tyto příběhy si jsou podobné jako vejce vejci. U vás mi ale leze mráz po zádech. Asi proto, že jsem jen o dva roky starší než vaše žena a mám také ještě tři malé děti. Děti mám naštěstí zdravé a věřím, že i Váš syn bude v pořádku. Ale co se týká glioblastomu, jsem bohužel skeptik. Je to tak děsná mrcha, že na to chybí slova.... Loni v březnu mému tatínkovi na olomoucké neurologii diagnostikovali také glioblastom. Šel i na neurochirurgii, ale bohužel operační řešení zamítli - prý kvůli velkému a difúznímu postižení. Od té doby se v tom "plácáme", jak to jde (nebo spíš nejde). A k tomu se ještě přidal nádor na plicích.... Proto jsem ráda, že alespoň ve vašem případě se snaží o chirurgickou léčbu.... Měla jsem z přístupu lékařů na neurochirurgii ve FN Olomouc dost divný pocit, nikdo nic nevysvětil ani nezdůvodnil. Až teprve onkoložka nám řekla, že nádor byl primárně inoperabilní. Držím vám palečky, aby vás vzali a bylo alespoň trochu líp... Dája

Petra

Dobrý den, Martine. Je mi moc líto, že se Vaší manželce ložisko zvětšilo. V Praze mají nyní ale nějaký nový Gamma Nůž, který je snad ještě přesnější a účinnější než ten původní (který je mimochodem též na špičkové úrovni). Co se týče PET-CT, je to (doufám, že to cituji správně) pozitronové CT - přesnější než klasické. Jinak moje maminka na začátku též trpěla otoky nohou. Nemohla téměř chodit a dost jí to bolelo. Pomohl jí však její obvoďák, který jí předepsal FURON, který je na odvodňování. 2 dny po prvních prášcích jí to splasklo a už problémy neměla. Zkuste se na to zeptat. Mnoho sil, Petra

Ludmila

Všechny vás tady na diskusi zdravím a přeji hodně, hodně sil. Pro boj s touto potvorou je jich potřeba víc než dost a navíc teď, v tomto počasí to našim drahým dává pěkně zabrat. Dájo, Martine, Věrko a všichni ostatní, držte se. Tak ráda bych si tady přečetla aspoň jednu jedinou dobrou zprávu - snad se časem nějaká objeví.

Petr KV
1x

Bohužel se musím přidat mezi diskutující jako další nešťastník. Mamce (63 let) byl diagnostikován glyoblastom-high cca před měsícem. Vše začalo nenápadně opakovaným výpadkem paměti, které bylo spojené s bolestí hlavy. Během jediného vyšetření bylo téměř jasno a všechny naděje, ke kterým jsme se upínaly, padly po operaci. Samotná operace proběhla bez komplikací, a maminka se po těsně po ní cítila docela dobře. Po propuštění z neurochirurgie z FN v Plzni jí máme doma a čekáme na umístění na onkologii, zřejmě v Chebu. Zatím prožíváme zážitky většiny z Vás tady. Léky také způsobily neobyčenou chuť k jídlu, také maminka otekla a přibrala. Její nálady se mění, ale zatím jsme nezaznamenali žádný náznak agresivity. Zkušenosti z lékařskou péčí jsou od těch těch nejlepších až po ty neuvěřitelné. Všeobecně platí, že špičková nemocnice=špičková péče. Neuvěřitelná úřednická mašinérie nastává však na úrovni obvodní lékařky a obvodní onkoložky. Nechci popisovat všechny anabáze, ale neuvěřitelnosti nastaly už se sundáním obvazu z hlavy po propuštění z nemocnice. Nikdo to nechtěl udělat a bez ohledu na aktuální stav maminky jí honí od čerta k ďáblu. Se samotným umístěním na onkologii vznkly také problémy, protože v KV máme pouze jednoho onkologa. Čekací doba na objednání k onkologovi je měsíc a následná čekací doba na umístění do Chebu je další měsíc.....! Co na to říct? Aktuální stav maminky po propuštění po operaci je relativně dobrý. Hůře chodí, celé dny proleží, na záchod si ale dojde. Ráda by něco dělala, ale nezvládá fyzicky prakticky nic. Včera se pokusila udělat salát a okamžitě si musela jít lehnout. Špatně v noci spí, jednu noc jí zužovala bolest kolen. Táta nám bohužel moc nepomáhá, je mu 72 let a celý život je závislý na péči mamky. Nic neumí a mám pocit, že stále nechápe, co se ve skutečnosti děje (ačkoliv pravdu od nás zná). Nyní se teda snažíme mamku dostat na onkologii co nejdříve a čekáme plný napětí, co bude dál. Mám strašně šikovnou a statečnou ségru, která zvládá i nemožné. Já, ač chlap, to zvládám psychicky hodně špatně. Nesnesu pohled na trpící mamku a strašně se bojím okamžiků, které tady někteří z Vás popisujete. Zatím jsme každý den s ní, jak v nemocnici, tak doma. Jak tady napsalo už spoustu lidí: Tahle nemoc je v podstatě strašná a smíření s ní je prakticky nemožné.

Ludmila

Milý Petře, nedávno jsem zde projevila přání, aby se neobjevilo žádné další jméno, žádný další nešťastný příběh - a už je to tady. Do boje s touto obludou přeji hodně sil Vaší mamimce i vám všem doma. Držte se.

Petra

Dobrý den, Petře. Je mi velmi líto, že to muselo postihnout i Vaši maminku. My jsme si touto nemocí prošli též s maminou, bohužel bezúspěšně. Koukám, že jste z Karlových Varů. To je tam fakt jenom jeden onkolog? Já mamče sehnala onkologa v Sokolově - ihned po tom, co jsem tam zavolala nás přijal a zařídil okamžitý nástup na ozařování do Chebu. Petře, vím, jaké to je bojovat s touto nemocí a chtěla bych Vám nabídnout - pokud budete mít zájem - své zkušenosti, nebo třeba pomoc či kontakty. Mnohdy je lepší se svěřit či popovídat si s jinou osobou, než je rodinný příslušník.. Bydlím kousek od Varů, nebyl by problém ani osobný kontakt. Budete-li mít zájem, napište mi na [email protected] . Ráda pomohu. Mnoho sil a ozvěte se. Petra

Eva

MA NIEKTO SKUSENOSTI S MENINGEOMAMI?OHLASTE SA PROSIM

''K rukám''Já jsem Henry Anthony, soukromé půjčky půjčovatel, kteří nabízejí finanční pomoc pro soukromé osoby, co-fungovat orgánů, vládních agentur a jiných organizací, kteří se vážně potřebuje finanční pomoc, dáváme půjčka na minimální částku 5000,00 dolarů. Můžete nás kontaktovat na úvěr prostřednictvím e-mailu: [email protected] Tento úvěr je otevřené pro kterýkoli stát v USD, EUR, libra, nějaké zajímavé by měla platit prostřednictvím e-mailu: při nízké úrokové sazby tak nízké, jak 5% a ty se použijí se níže uvedené údaje o postupu, Celé jméno ...... .................. Země ...................... Částka ........ ................... úvěru Délka ............................. Kontaktní telefonní číslo ............................... Věk ............... . Sex ...................... Účel úvěru ................. Poznámka: všechny žadatele by měl poslat na výše uvedené informace se k nám prostřednictvím tohoto e-mailu: [email protected] Díky a Bůh ti žehnej za Vaši spolupráci-rovoz,

Dája

To je legrace? Trochu na nepravém místě!!!!...... Dája

Dája

To je legrace? Trochu na nepravém místě!!!! .... Dája

Ludmila

Vážený pane, pokud se nestydíte za nabídku takového nesmyslu, měl byste se stydět za svoji češtinu. A troufnu si napsat, že všechny účastníky této diskuse takovým nesmyslem urážíte.

Beata K.

Zdravím,je mi 19 let,mám rakovinu tlustého střeva,jezdím na chemoterapie a moc miluji tetováno a chtěla bych zjistit jestli je možné nechat se tetovat v období chemoterapie.jestli mi to nějak neublíží.Nemá někdo s tím tady zkušenost? Děkuji za odpověd´.

Ludmila

Vážení účastníci této diskuse, s obrovskou bolestí vám všem oznamuji, že i můj manžel dnes v 9.55 boj s Glioblastomem prohrál. Přesně ve 160 den po stanovení diagnózy. Odešel doma, do poslední chvíle jsem byla s ním. Ludmila

Petra

Drahá Ludmilo, přijměte, prosím, mou hlubokou soustrast. Vím, že to bolí, moje maminka odešla před 14ti dny a ta prázdnota se nedá popsat. Jedinou takovou berličkou nám je uvědomění si, že jsme do poslední chvíle bojovali s našimi drahými, starali se o ně, udělali vše, co bylo v našech silách. Naši drazí se již nemusí trápit, odešli v klidu a jistě na nás shlížejí (at´ už nebe existuje či nikoliv). Věřte, že Váš manžel je stále s Vámi - ve Vašem srdéčku a Vašich vzpomínkách. Přeji Vám mnoho sil. A ještě jedna věc - nejste na to sama, jsme tu s Vámi! Petra

Dája

Milá Ludmilo, přijměte ode mě, prosím, upřímnou soustrast. Došli jste spolu na konec cesty, my tam ještě nejsme ..... Moc vám přeji mnoho sil, aby jste dokázala dál žít a zažila ještě i pěkné chvíle. Vzpomeňte na nás, držte nám palečky - jenom ti, kteří procházejí stejným peklem mohou pochopit.... Sbohem. Dája

Ludmila
1x

Milá Dájo, i Vám děkuji za slova útěchy. Věřte, že i když je mě hodně těžko, vzpomínám na všechny, kteří bojují - ať o nich vím nebo nevím. Máte pravdu, je to peklo, které si nikdo nezaslouží. Myslím na Vás, držte se a važte si každého dne, každé chvilky. Ta zrůda je tak nevyzpytatelná, nevíme co přinese za hodinu, natož za den a nebo týden. Všichni doma se držte

Medúza

... budú to pomaly dva roky, čo nám MG zobral 19 ročného syna ... stále chodím na tieto stránky ... možno sa to niekomu zdá divné, ale do tejto veľkej, ubolenej a trpiacej rodiny sme patrili aj my ... prijmite moju úprimnú sústrasť ... neexistujú slová útechy pre tých, ktorým táto zákerná choroba zobrala takou krutou smrťou našich blízkych ...

Ludmila

Upřímně vám děkuji za projevenou soustrast . Vůbec se nedivím, že i ti, kterým tato zrůda vzala někoho z nejbližších se na tuto diskusi vracejí. Všichni máme kolem sebe ještě spoustu dalších milých a blízkých a nikdo z nás by to nechtěl prožívat podruhé. Také se sem budu vracet, vracet s nadějí, že se objeví něco, co tuto zrůdu pokoří. A mým velkým přáním je, aby to bylo co nejdřív. Aby už nemusel nikdo trpět - ať postižení nebo jeho nejbližší. Petro, dík za to, že v tom nezůstáváme sami, že je nás na to víc. Jen ten, kdo tím prošel ví své, držme se, podporujme, i to naši bolest, smutek a prázdnotu aspoň trochu otupí. Znovu vyslovuji svoje přání, křičím ho tady do prostoru - žádné další jméno, žádný další příběh, ať ta obluda zmizí ze světa

MM

Milá Ludmilo, přijměte prosím i ode mne projev hluboké soustrasti a zároveň obdivu. Vím, jaké to je, bojovat společně se svým nejbližším člověkem až do poslední chvíle. A věřte, že to, že jste byla se svým manželem až do posledního výdechu, Vám v těchto chvílích bude velkou útěchou. Já jsem si nikdy nemyslela, že bych v sobě našla tu sílu držet maminku za ruku a dívat se jak umírá, ale to vědomí, že jsou to poslední chvíle, které spolu kdy trávíte, vám tu sílu dodá. A zároveň vám skutečnost, že jste tohle všechno pro svého milovaného udělala, dodá sílu a útěchu do dalších dnů. Nejhorší je, že už se nám nikomu nepodaří zapomenout na ty hrůzy, kterými jsme si my a především naši blízcí museli projít, než jsme definitivně prohráli.Nikdy nezapomenu na maminčiny oči plné strachu a zároveň proseb o pomoc. I já se připojuji k přání nás všech aby to peklo už nikdy nikdo nemusel prožívat!!!!! Držte se, cítím s Vámi.

Ludmila

Milá MM, zdravím Vás a děkuji za milá slova podpory. Není třeba žádných podrobností, kdo to zažil ví, kdo nezažil , nepochopil by. Ještě jednou dík a i já Vám přeji hodně sil do dalších dnů, které ale navždycky zůstanou jiné než byly.

martin k

Upřímnou soustrast také já.160?to není ani snad možné.Ludmilo,hodně sil do dalšího živita.My s Věrkou zitra jedem do Prahy na gama nuž,na 4dny,na Homolku,snad budem mít to štěstí,a tu mrchu pokoříme.Držte nám palce.to samé Vám všem.ˇCas ukáže. m a r t i n

Ludmila

Milý Martine, i Vám děkuji . Bohužel, u nás to trvalo opravdu jen 160 dnů a nocí, hodně těžkých a zlých. Přeji vám šťastnou cestu do Prahy a ještě šťastnější pořízení pro manželku. Myslím na vás a budu moc ráda, až nám napíšete pozitivní zprávu. A ty palce budu držet, opravdu. Zlomte té potvoře vaz .

Jarka

Martine, přeji vám i vaší paní, ať tu hnusnou mrchu pokoříte. S Liduškou souhlasím, jsme v kontaktu. Také budu držet palce. My už jsme také dobojovali, ale vy se do toho opřete. Třeba to vaše vítězství tu hroznou kletbu prolomí a bude lépe. Máte malé děti a paní je tak mladá, tak už jenom kvůli tomu si strašně moc přeju, aby to dopadlo dobře. Věřící nejsem, ale snad je někde něco, co nedopustí, aby výsledek byl špatný. Jarka

vera

Mily Martine,i ja se pripojuji k prani,at Vase pani tento boj vyhraje,at je cela Vase rodina zdrava a stastna!!Moc na Vas myslime,Lidusko,Jarko..na vsechny!Nase maminka pomalu nabyva sily,opravdu pomalu,ale nabyva!!V srpnu ma dalsi kontrolni MR,tak pevne verime,ze bude opet dobra!!Tesime se Martine,az tu budeme od Vas cist dobre zpravy!Vsechny srdecne zdravime a jsme vsem vdecni za tu vzajemnou podporu a soudrznost,dekujeme,Vera.

EVA

Mate niekto skusenosti s meningeomamy na mozgu?Prosim Vas piste velmi mi pomozete.Ja som po operacii pol roka ale bojim sa aby sa mi to nezopakovalo chodila som i na oziare a teraz v auguste budem mat kontrolu MR:som stale unavena a niekedy sa mi toci hlava.PISTE PROSIM VAS DAKUJEM

Martin pre Evu

....neviem aký typ meningeomu ste mali, lebo je ich veľké množstvo. Mne sa to vrátilo po 5 rokoch, ale v mojom prípade nebol vyoperovaný celý a nebol som ani ožarovaný. V takýchto prípadoch sa vracajú až u 50 % pacientov. Na týchto stránkach písala už aj jedna žena, ktorej sa to vrátilo po 3 mesiacoch, ale ona mala jeden z tých najhorších typov. Takže je to individuálne a záleží aj od typu meningeomu.........posielam aj tabulku: WHO Grade 1 Meningeoteliální meningeom Fibrózní (fibroblastický) meningeom Přechodný - transitional - (smíšený) meningeom Psammomatózní meningeom Angiomatózní meningeom Mikrocystický meningeom Sekretorický meningeom Meningeom bohatý na lymfoplazmocyty (Lymphoplasmacyte-rich) Metaplastický meningeom. WHO Grade 2 Chordoidální meningeom Meningeom z jasných buněk Atypický meningeom. WHO Grade 3 Papillární meningeom Rhabdoidní meningeom Anaplastický meningeom

Medúza

... neviem o aký typ nádoru išlo u teba ... ale viem to, že po ožiaroch sa telo spamätáva aj rok ... viem to od známej onkologičky, ktorá mi to povedala ... tie následky sa môžu prejaviť aj po roku a hlavne únava ... uvedom si, že to bol veľmi silný zásah do organizmu a ten potrebuje čas na regeneráciu ... urob pre svoje telo niečo dobré ... vitamíny v ovocí, zelenine, čerstvé šťavy, oddych, dostatok spánku ... navyše horúčavy, ktoré tu boli posledné týždne zaťažia zdravé telo, nie to ešte také, ktoré prešlo takou záťažou ... prajem veľa síl ... mama Medúza ...

katka59

ahoj vsetci prepacte velmi dlho som uz nebola na tejto stranke lebo mi bolo velmi tazko.Chcem vam iba napisat ze aj moj stryko prehral boj s touto zakernou chorobou a 31 januara nas navzdy opustil.Bolo to velmi tazke obdobie. S tymto nadorom zil 4 roky ale posledny rok to uz bolo velke trapenie pre neho a aj pre rodinu.posledne mesiace nas uz ani nevnimal a chudacik iba strasne trpel od bolesti neprajem to zazit nikomu z vas.Ja som stale verila ze sa z toho dostane bol to jeden uzastny clovek ktory strasne bojoval ale aj tak ho ta prekliata choroba zmohla.Nemozeme sa stale s tym zmierit ale stale si vravime ze lepsie mu je uz tam ako by mal chudacik tak trpiet v nasich srdciach a spomienkach zostane navzdy.Vsetkym vam co chodite na toto forum drzim palce a sucitim s vami drzkajte sa mi a vela vela ZDRAVIA prajem lebo to je to najvzacnejsie co clovek v zivote ma

Ludmila

Milá Katko, je mě moc líto, že i Váš strýc se zařadil k těm poraženým.Dodatečně vyjadřuji upřímnou soustrast. My všichni, kteří se zde scházíme, víme své, víme i to, že tato prokletá nemoc je neporazitelná. U někoho dřív, u jiného později, peklem si projde každý a s ním i jeho nejbližší. Správně píšete - HODNĚ ZDRAVÍ! Často používáná slova, jejichž význam člověk plně pochopí až když je zle. I Vy se držte

anna

Ahoj všichni, když sedím tady u toho počítače a čtu ty příběhy nemůžu tomu uvěřit. mamince zjistli také nador gliablatom 4. před měsícem byla na operaci a nádor vyndali celý. cítí se skvěle a vypadá jako kdyby na žádné operaci nebyla. 2.8. jde na ozařování a pořád věříme že to je konečná léčba a do nemocnice se už nikdy vracet nebudem. jen jsem s ní mluvila a řekla že tady píšete jak je tato nemoc vyléčitelná. co jí mám říct když tolik bojuje. někdy to vzdávám spíš já, ale před mamkou nikdy nebrečím. přeju tady všem hodně štěstí a přeji aby už našli lék na tuto hroznou nemoc a na rakovinu vůbec.

Dája

Milá Anno, je mi líto, že také vaši maminku postihla tato zákeřná nemoc. Moc vám přeji, ať se mamince daří co nejdéle dobře. A kdo ví, třeba se právě od vás dozvíme o zázraku... Hodně sil!! Dája

Ludmila

Milá Anno, ze srdce vám přeji, abyste s maminkou patřily k průkopníkům - pokořitelům této zákeřné nemoci. V boji s ní přeji hodně sil.

Jarka

Aničko přeji vám i mamince, aby se to povedlo a opravdu se uzdravila. Děláte dobře, že před ní nepláčete. Všichni to na této diskuzi známe, tak víme, jak vám je. Milosrdná lež se v tomto případě snad ani nedá brát, jako lež. Je to vlastně vaše reakce z lásky k vaší mamince. Chcete ji chránit a to je dobře. Budeme na vás myslet.

Ludmila

Všechny vás zdravím a pořád tady vyhlížím nějakou pozitivní zprávu, snad se dočkám.

vera

i ja vsechny moc zdravim,stejne jako Liduska vyhlizim dobre zpravy!My jedeme pristi tyden na MR,tak verim,ze od nas dobre budou!A samozrejme cekame,ze budou dobre i od vas!

Ludmila

Milá Věrko, od mnohých z nás už žádné dobré zprávy nepřijdou, mnozí jsme dobojovali, ale Vám ze srdce přeji, aby ty od Vás byly co nejlepší a taky čekám na zprávu od Martina - věřím, že bude taky pozitivní. Všem přeji hodně sil - nemocným i pečujícím.

martin k

ČAO LIDIČKY! byli jsme na Homolce.Ve skutečnosti je nador 13*15*17mm,a celkem jsme tam byli 4 dny. první den jen přijetí a papírování.Druhý den bylo MR,a připevnili Věrce takový kovový rámeček kolem hlavy,a dotáhli 4my šrouby do lebky,kde bylo po stranách podstatě pravítko pro příští stejné uchycení další den.celkem ji ozařovali 3krat.Trvalo to pár minut,ale velká příprava.Doktoru a asistentu plno.Do stredu nádoru dali hodne,a na kraje poloviční dávku.36Gy a 18Gy.Jmenuje se to Laksalluv gama nuž..ČAS UKÁŽE.Máme tam jet za měsíc,aby na PET CT překontroali operovanou oblast.Je to asi nejlepší věc a zpusob,co mohli MuDr udělat.Jen se bojím,aby se nenašla recivída č.3 Pááá všem! martin

vera

mily Martine,tak jsme cekali az se ozvete!Dalsi recidivu neprivolavejte!My tez prejeme Vasi pani at uz ji nic spatneho nepotka a uzijte si klidne prazdniny.Jinak my jsme nasadili nasi mamince neco cemu se rika prirodni chemoterapie,je to javorovy sirup se sodou.Koho by to zajimalo,tak si najdete na netu javorovy sirup a tam je u toho primo i recept jak se to pripravuje.Po dobu uzivani se ale nesmi jist nic co obsahuje cukr.Jinak my mame kontrolni MR zitra,tak na nas myslete,urcite napisi,pozdravy vsem Vera

Ludmila
1x

Martine, zdravím, jsem ráda, že jste se ozval ! Věřím,že každá další Vaše zpráva bude jen lepší, moc to přeji Vaší Věrce a vůbec vám všem doma.

Petr KV

Ahoj i já přidávám novinky: Mamka je dnes měsíc po operaci, bolesti nemá, pouze jí trápí otoky nohou. Celkově se její stav zlepšil a my čekáme na pozítří na první návštěvu onkologie. Tam by se měl rozhodnout další postup. Mamka prognozu nezná a zdá se být optimistická. Každopádně sledujeme změny jejího chování. Bývá částo rozčílená a znervózńuje jí spoustu podnětů.Je na všechny strany kritická a je těžké se jí zavděčit. Přibrala cca 8 kg a má neustále chuť k jídlu.Současně se mi zdá, že jí nad levým okem roste boule. Nevím, zda je to ještě následek operace a nebo nádor dál roste. Máte někdo zkušenosti? Je mi stále strašně smutno a musím pořád na ní myslet. Achjo.......

Ludmila
1x

Milý Petře, zdravím a držím pěsti, aby se Vaše maminka porvala s tou potvorou co nejlíp. Píšete o chuti k jídlu, to je asi normální, protože bere jistě Fortecortin a ten chuť k jídlu žene. I když teda u nás to bylo v prvních dvou měsících úplně opačně, z manžela slítlo 20 kilo, i přes Fortecortin. Změny chování k tomu také patří, to by jistě potvrdili i všichni ostatní, u nás to dokonce vyústilo až v organický psychosyndrom, tedy změnu osobnosti. Přeji Vaší mamince , aby jí optimismus držel i nadále, to je hodně důležité. Držte se a dejte vědět.

Dája

Dobrý den, Petře! K Vašim otázkám: Můj táta má hlavu úplně deformovanou. Kromě toho má i perforovanou nosní přepážku. Změny nálad jsou zcela normální, také to tak u nás bylo... Dnes už táta nežije v reále, má sále halucinace, není orientován. Psycholog mu ( v rámci posouzení stupně bezmocnosti) naměřil IQ 46 - přitom otec ještě před dvěma lety pracoval jako učitel a dříve přednášel i na filozofické fakultě.... Pokud se týká chutí, Fortecortin opravdu způsobí nárust hmotnosti, vznikne typické piknické břicho a měsícovitý obličej, postupně vede i ke vzniku cukrovky. Táta má nebo měl různá období žravosti - dnes však už vlastně jídlo nepozná. Neví, jestli jí sladké či slané, a bohužel - má i chuťové halucinace - myslí si např., že jí potkany.... Břicho mu zůstalo, ale jinak je moc vyhublý - možná také proto, že má kromě glioblastomu i rakovinu plic.... Organický psychosyndrom zkrátka patří k tomuto onemocnění, a od vás je potřeba, abyste byli "nad tím", neřešili, proč má vaše maminka špatnou náladu, proč se na vás zlobí, proč je agresívní.... opravdu za to nemůže. Přeji vám mnoho trpělivosti a sil a vaší mamince, aby onkologickou léčbu dobře snášela a její efekt byl co nejlepší. Dája

Ludmila pro Dáju
1x

Milá Dájo, přesně vím, o čem píšete. I u mého manžela došlo k deformaci lebky, bylo to způsobeno tím, jak se tam ta potvora rozrůstala a jak se přelíval otok. O vlivu Fortecortinu na cukrovku taky vím své, my se plácali od normálu k hypo, ale i k hyperglykemickým komatům. Paradoxem bylo u nás zčásti to, že i přes Fortecortin manžel v prvních dvou měsících výrazně zhubnul - celých 20 kilo. Dopadlo to tak, že jsem denně 3-5x měřila cukr a 5x denně píchala inzulín. Manžel byl 1.7. - 16 dnů před koncem na RTG srdce a plic a lékaři vyjádřili podezření na metastázu v plicích, i když jsem byla už v lednu ujištěna, že tato potvora nemetastázuje. Už s tím ale nic nedělali, stav byl v té době už tak vážný, že stejně bylo všechno zbytečné. Jen podotknu, že manžel byl - slovy lékařů - 35 roků STOP kuřák. K organickému psychosyndromu se přidali i epi záchvaty, přesně jak píšete - musela jsem i přes to všechno "nad tím", jinak bych to nezvádla. Vím, že vy bojujete už dlouho, u nás to skončilo po 160ti dnech a nocích, byla to ovšem hrůza pro všechny - pro manžela i pro mě. Důvěrně znám halucinace, časovou a prostorovou dezorientaci a všechno to, co způsoboval organický psychosyndrom. Všichni, kteří se rozhodnou si svého milovaného, postiženého touto potvorou, ponechat doma, všichni se musí obrnit obrovskou dávkou trpělivosti, jinak to nejde, sami by přišli o zdravý rozum. Z Vašeho psaní je patrné, že bojujete dál a já Vám z celého srdce přeji hodně sil a trpělivosti. Všem, kteří jsou, řekla bych na začátku boje, přeji, aby se každým dnem objevilo něco, co tuto potvoru jednou pro vždy zastaví a definitivně zničí. Držte se.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce