Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Klasická léčba (chirurgická operace, ozařování, chemoterapie)

Jaké máte zkušenosti s klasickou léčbou. Jak se vám žije po operaci mozku? Co obnáší ozařování a chemoterapie? Pište prosím své zkušenosti!!!

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
vera

pani olgo,nase mamka zase mela priznaky jako na mrtvici.loni v breznu ji najednou vypovedela leva polovina tela,okamzite do nemocnice..rtg..magnet.rezonance...a diagnoza gbm4...ted je v pohode,ale ta leva strana je trochu oslabena.jeste tyden budem kapat b17a 4.2.mame mag.rezonanci.pevne verim,ze bude v poradku!!!!

MM

Paní Olgo, u nás to bylo úplně jinak, problémy s pamětí nebo vyjadřováním maminka neměla. Pociťovala asi dva měsíce motání hlavy a měla pocit jakoby jí to táhlo na levou stranu (tam se potom také našel GBM). Jelikož měla 50 let, přičítala to přechodovým problémům, ale přesto zašla na neurologii. MUDr. ji prohlédla a konstatovala, že má zablokovanou krční páteř, a že z toho ty motanice. Maminka asi za tři měsíce na to, z ničeho nic dostala velmi slabý epi záchvat - jen trnutí koutku, myslela si, že má skříplý nerv, nanapadlo jí, že je to epi záchvat, tak to neřešila. Za měsíc na to, však již proděla epi záchvat se vším všudy a pak už záchranka, CT, po měsíci MR, ihned operace, nádor na dobrém místě, celý odstraněn. Zpětně jsme si uvědomili, že maminka se nám zdála více nervozní a hrozně podřážděná a výbušná, ale i my jsme si mysleli, že je to přechodem-nádor na mozku, fakt nepředpokládáte a běžte k lékaři se změnanami v náladě, i když se to uvádí, jako jeden z příznaků. Po operaci vůbec žádné následky, pak ozařování, temodal - celou léčbou maminka procházela jako nůž máslem. žádné vedlejší účinky, jen mírná únava a bolesti kloubů, byla jako by proděla chřipku. Lékaři říkali, že je to dobré znamení, že všechno tak dobře snáší. Kontrolní MR byly vždy v pořádku, hlava čistá, pooperační jizva se zlepšovala, tkáň po ozařování též. Po 14-ti měsících recidiva. No a po dalších 12 měsících zemřela. Problémy s vyjadřováním nikdy neměla, jen v pokročilém stádiu si začala plést hodiny a měla převrácený den a noc, no a pak začala vypovídat hybnost, ale to až ke konci. Tato nemoc je prostě hrozně nevyzpytatelná a hodně záleží na lokalizaci nádoru. Přijít dřív...? nevím. Maminka šla a vidíte - bloknutá páteř. Po operaci nám říkali, že nádor byl hodně malý a nebyl tam dlouho. Je prostě hrozně agresivní, takže rychle roste. Každopádně ať je kdekoliv, udělá ze život peklo všem.

MM

Aničko, předně gratuliji k zjištěnému těhotenství. U nás to bylo podobně. Maminka zemřela ve věku 52 let a první vnučky se také nedočkala, ale věděla, že bude babičkou. Na vnoučátka se těšila už hrozně dlouho, jelikož nás měla ve dvaceti, tak ted v době jejího úmrtí již máme s bráchou 30 a 32 let a tak mamka o vnoučatech mluvila již od svých 42, at si pohnem, že se těší a že se jich určitě ani nedožije - jako by tušila, co přijde za necelých 10 let. 4 měsíce po její smrti se bratrovi narodila holčička, ..... a moje maminka by byla ta nejskvělejší babička.....

Anna

MM, můj táta o mém těhotenství vůbec nevěděl - i já sama jsem zjistila, že jsem těhotná den po jeho smrti, i když jsem to tak týden tušila..byl by nejúžasnější děda, měl moc rád děti - rozmazloval sousedky dvě dcerky.. Nechápu proč dobří lidé odcházejí.. Taťka by se pro všechny rozdal, nikdy by nikomu záměrně neublížil.. Však včera měl pohřeb a kolik lidí se s ním přišlo rozloučit, bylo až neuvěřitelné.. Měl moc laskavé srdíčko,, Také mi říkal, že se vnoučat nedočká a nedočkal - i teď si připadám na děti děsně mladá, i když vím, že v 28letech už nejsem..

martin k

Cao Míšo! kontakt na p.Jiřiho Fotra je 775 604 674,ale vzedne to p Wolfová. Bude v republice asi až do příští nedele,ted by mel být v Praze.U nás byl včera doma. Diskuse trvala 2,5 hod,a léky máme doma.Chteli by jsme začat příští pondelí. Mužete volat. Ahojte a bojujem všichni!

Michala

Ahojda, děkuji, jsem s panem Fotrem domluvená, že si večer popovídáme po telefonu.

vera

martine a jak je na tom manzelka?jak se citi?drzim pesti pro stesti!

Ludmila

Pořád nemohu pochopit, proč B 17, do kterého je vkládána taková naděje není u nás schváleným léčivem - potravinovým doplňkem, či jak to nazvat. U nás doma to už momentálně nepomůže, navíc jsem z toho byla odrazena, ale kdoví, co mohou přinést další dny, týdny, měsíce , roky a kdy to komu z mých blízkých může být ku prospěchu. Všem, kteří jste se pro toto rozhodli moc fandím , přeji poražení soupeře a vůbec všechno jen dobré - opravdu a upřímně.

Michala

Asi je to opravdu zvláštní, proč by právě něco přírodního a jednoduchého mělo pomoci. A proč se nedělají studie, co když je to tím, že se nemyslí na dobro pacientů a jejich vyléčení,ale na to, kdo vydělá víc peněz. Nedávno jsem shlédla americký dokument ohledně chemoterapeutické léčby, který vyzněl tak, že pacienty většinou nezabíjí rakovina-nádory,ale právě chemoterapie. Nejsem žádný opěvovatel právě Spojených států,ale tím, že tam přeci jen žije mnohem víc lidí, potýkají se mnohem víc s rakovinou a nádory, mají s tím i víc zkušeností, proto jsou mnohé informace a statistiky přesnější a hlavně mnohem aktuálnější. Když jsem chtěla slyšet názor kamarádky lékařky, právě toto mi potvrdila. Nikdy nebudeme vědět, co manželovi pomohlo a pomáhá, jsem ráda, že se cítí dobře a momentálně nemá žádné zdravotní potíže, je těžké srovnat se s tím a musím na to stále myslet, že zítra to může být všechno úplně jinak, ale na druhou stranu mě trošku utěšuje, že nemusí. Myslím, že velmi důležité je tomu pro co jsme se rozhodli věřit. Třeba i něco je na tom "věř a víra Tvá tě uzdraví". Taky jsem našla odkaz na kliniky, kde léčí alternativními metodami mimo jiné je tam uvedeno i jméno MUDr.Jurkoviče www.biomedici.ca a mám takový pocit, jestli to není ta klinika pana Fotra, zkusím to vypátrat. Bohužel nám stejně nikdo k tomu všemu nic neřekne, takže věřme, že děláme pro své nejbližší to nejlepší a snad se to v dobré obrátí.

Michala

Tak jsem mluvila s panem Fotrem a jak jsem psala odkaz výše, tak on patří k této klinice a pokud jsem mu dobře rozuměla tak je spolumajitelem.

Anna

Paní Míšo, souhlasím, co když opravdu neumírají pacienti s touto diagnózou na rakovinotvorný nádor nýbrž na chemoterapii.. Nedávno jsem četla, že rakovina je jeden veliký byznys a právě tam padl názor, že nejvíce pacientů neumírá na rak. nádory, ale právě na léčbu těchto nádorů.. Držím Vám - ostatně i vám všem ostatním pěsti! Je mi jen líto, že taťka už tu bohužel není se mnou, ale on věřil lékařům a jiné alternativní metody zkoušet nechtěl :-(..

Michala

Zdravím všechny, manžel byl dnes na MR a PET/CT, netradičně už máme výsledky z PET/CT (což by mělo být i citlivější než MR) a jsou dobré, nic se v hlavě neděje, takže na 3 měsíce snad klid.

Vendy

Zdravím tady všechny diskutující a chci se zeptat Míši,do kdy tady je ten pan Jiří Fotr a jaké léky Vám dal,máme taky problém a chci pomoci a kolik si mám připravit,abych nebyla jak blbec,jsem ochotná se i zadlužit za záchranu života,mějte se všichni a DRŽTE SE.

vera

predne jsem moc rada,ze u misi je vse v poradku,cekani na vysledky je desne.my jsme vcera dokapali a mamka je jak kvetinka.pristi patek magnet.vendy pan fotr uz v cechach zrejme neni,ale piste mu na vyse uvedeny email.do dvou dnu odpovida.my meli od nej b17 v kapackach na 21 dnu za 40.000kc.je to sice dost,ale zase ne tolik za zdravi maminky.zkuste to a dejte vedet.vsem pozdravy!!!!

Michala

Vendy, níže Věra psala odpovědi na Vaše otázky,manželovi jsem objednávala B17 od Cytopharmy z Mexika, takže náklady se liší, ale od srpna 2009 do teď celkové investice do alternativní léčby byly cca 120 tis. Kč Věra má pravdu, v tomto případě jdou peníze stranou, hlavně že to pomáhá!

Vendy
1x

Zdravím Míšo a Věro,včera jsem s panem Fotrem mluvila,mám kupovat OVOSAN a dávat 3krát denně 4 kapsle a posílala jsem mu zprávy na mail sem a do Kanady,pokud by mi nabídl injekce B 17 za 40 tisíc,nemám ale půjčím si,prostě se zadlužím,život dítěte za to stojí,jsem sama na nic už od října loňského roku,bez prášku v noci nespim a je mi zle.Dneska jsme byly na CT a 9.2.nástup do nemocnice na ozařování,a co dál,bojím se o ní až umírám sama.Před dcerkou se musím držet a sama to nezvládám a po nocích brečím.

Michala

Vendy, je to těžké,ale buďte silná,myslím, že za zkoušku to určitě stojí a u mladých pacientů je určitě větší naděje, tím se samozřejmě nechci nijak dotknout těch starších. A bohužel pokud je klasická lékařská věda krátká, tak se musí hledat někde jinde, bohužel to stojí hlavně peníze, ale peníze budou a my nebudeme. Pokud byste potřebovala s čímkoliv pomoct a bylo to v mých silách ozvěte se,klidně na mail: [email protected].

Alena

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli se provádí ozařování i u nezhoubných nádorů mozku. Moc děkuju za odpověd.

Eva
1x

Ahoj ja som po oziareni nezhubneho nadoru.co potrebujes vediet a ake mas problemi?velmi rada sa s tebou podelim.a kolko ti mas rokov?

Alena

ahoj, jen jsem potřebovala vědět jestli se to dělá i u nezhoubných nádorů moc děkuju za odpověd. Mě bylo nedávno 18, ale mému příteli našli nádor velikosti nehtu u palce na mozku. šetří na operace laserem protože tu pojištovny nehradí. jsem nervozní vůbec nic nevím....řekli jen že to vypadá dobře :-( každý pátek bere prášky. Je mu 32 a má hodně slabou imunitu...ale říkali že to bude ok, že to našli prakticky hned. Tak doufám, že mají pravdu.

Ludmila

Alenko, operaci mozku že neřeší pojišťovna ??

Alena

normální ano, laserovou prej ne, naštěstí už peníze jsou takže stačí se objednat

Alenka

prosim ta a ake mal priznaky?Dobre som to nepochopila takze ho nebudu operovat ale spravia mu to laserom?ani nevies aki ma typ alebo nazov toho nadoru?

Alena

Jenom ho bolela hlava na jiném místě než ve spánkách, jinak žádný z příznaků, které jsem kde četla, jsem u něj nezaznamenala.V pátek brává prášky, po kterých je unavený a je mu z nich do neděle špatně. Nevím jaký typ nádoru to je.Prý ho našli prakticky hned. Tem zákrok popisoval tak že mu udělají malinkou dírečku do hlavy a pak laserem vypálí ten nádor. Omlouvám se, že jsem napsala tak pozdě, jsem strašně ráda, že si o tom mám s kým "popovídat" :-)

vera
1x

zdravim zde na diskuzi.mame po magnetu,vsechno je v poradku!!! i krev.takze uz bez chema a v kvetnu kontrolni magnet.ZAPLAT BUH!!!vsem moooc zdravicka!

Ludmila
1x

Věrko, moc pěkná zpráva, mamince všechno jen dobré, ať je to tak i dál a napořád.

MM
1x

Verko, jen tak dále.... Já, vždycky, dokud maminka mívala "čistou" MR, brečela štěstím, úlevou nebo nevím, čím. Dokud se člověk nebojí o život a zdraví těch nejmilovanějších lidí, neví pořádně, co je to strach. Moc vám to přeji.

Vendy

Prosím všechny,kdo jste sehnal B17 o radu,kde ji seženu,v Čechách není,taky co vše bereta e a jestli taky musíte jíst meruňková jádra hořká,nikde nejsou k sehnání,oslovila jsem i Martina ale tady ten příspěvek nevidím,jakékoli rady ohledně jídelníčku a rady,kdo vám B 17 kape,prosím,díky všem moc,Vendy

Ludmila

Milá Vendy, u nás na B17 nedošlo, ale pokud mě byl doporučován, jedině z Mexika, údajně je to nejčistší a nejúčinnější forma. Zkušenost s tím nemám,teda ani s aplikací. Co se týká jídelníčku, je to asi záležitost individuální a také jistě záleží na tom, zda se jedná o dítě nebo dospělého.Určitě nic nepokazíte spoustou čerstvých zeleninových šťáv, čerstvou zeleninou, já podávala ve značném množství červenou řepu a nápoje z ní, rakytníkový džus, Ovosan, Yuccu a další.Také Nutridrink,Fortimel. Osobně si myslím, že není nutné nijak drasticky omezovat běžně zajeté stravovací návyky - pokud nejsou extrémně nezdravé, podle mé zkušenosti jde v případě nemoci o menší a častější dávky. Pokud byste měla zájem o sestavení speciálního jídelníčku nebo třeba jen dobrých rad odborníků, doporučuji se obrátit na oddělení nutriční výživy / funguje při interních odděleních v nemocnicích/, sama Vám mohu nabídnout příručku "Výživa při nádorovém onemocnění" - ráda pošlu. Přeji hodně sil, držte se !

Pro Věrku

Ahoj Věrko,mám knihu doporučenou panem Fotrem-Zdravým vařením proti rakovině od Richarda Béliveau a Denise Gingras,ale ta příručka mne také zajímá,kdo ji napsal,pa Vendy

Ludmilce

Já se malinko spletla,ale to nevadí,tak že je to pro Ludmilku a Věrku,o té kuchařce a dotaz na brožurku pro Ludmilku,Vendy

Simona Dvorská

Milá Vendy, snad Vám pomůže tato kniha, je vydaná zatím jen ve slovenštině, ale stojí za to. Dostala jsem na ni doporučení od nejbližších Phillipe Day Rakovina, objednat si ji můžete tady http://rakovina.nazory.eu/knihy-o-rakovine/phillip-day-rakovina-2.html. Další stránky na na téma B17 jsou tady: http://www.lecba-rakoviny.estranky.cz/clanky/lecba-pomoci-vitaminu-b-17/lecba-pomoci-vit_-b-17---preparaty-a-dostupnost-v-cr.html Snad Vám to pomůže, hodně štěstí Simona

Simona

omlouvám se, přehlédla jsem se, knihu můžete koupit tady: http://www.hrebenda.sk/rakovina-philip-day/d-496679/, není to jen o vzniku rakoviny a jak ji léčit, ale mnohem víc! A o to tady jde, vyvarovat se všeho, co způsobuje

Simonce

Milá Simonko,nemůžu se vůbec na stránky dostat a natož něco najít,není někde chyba? Vendy

vera

vendy,my uz mame dokapano b17 14 dni.kapala nam to znama zdravotnice,jidelnicek jsme nejak neupravovali,ale docela mamka pila hodne stavy z odstavnovace(repa,jablko,mrkev,pomerance,hroznove vino...).a meli jsme to od pana Fotra.segra bydli kousek od toronta,takze to privezla sama pred vanocema.ale vy jste preci psala,ze jste s nim byla vkontaktu???myslim,ze kapaci formub17 tady u nas urcite nasezenete,jedine pres firmu jak psala vyse misa,uz nevim ten nazev.drzim palce.

Věrce

Věrko,já sice s panem Fotrem mluvila přes skype,ale on sem tu B 17 vozí?Škoda že sem Vaše sestra zase nepojede,s nákupem z ciziny nemám vůbec zušenost.

vera

vendy,kdyz sem leti,tak to vozi,ale muze vam to i poslat jako balicek.segra mozna prileti v lete,ale to si myslim,ze je pro vas za dlouho,jestli opravdu o neco stojite,tak jednejte hned!pa.

Dája

Delší dobu zde sleduji diskuzi o vitamínu B17. Možná, že mě budete kamenovat, ale sama mám o něm dost pochybností. Zaráží mě především obsah kyanidu ... a měl by se skutečně užívat pod lékařským dohledem. Ale chtěla jsem se zeptat na něco jiného: jaký je rozdíl mezi vitamínem B17, který dováží pan Fotr a třebas tím, který se dá koupit u nás (např. B17 APRICARC S MERUŇKOVÝM OLEJEM 150 KAPSLÍ + 30 KAPSLÍ ZDARMA za 817 Kč) - kromě formy je to třeba v obsahu účinné látky? Dája

sestra very

B 17 ktery je dostupny na cesken trhu neni 100%,kapsle prochazeji upravou a ztraci na kvalite.pacienti s rakovinou nebo po chemu a ozarovani museji dostat denni davku 9mg aby byla ucinnost na miste.B 17 co jsme aplikovaly na mamine byla cira B17 bez upravy a v davce 9mg denne a neprosla zadnym zpracovanim.Jde o to ze se kompletne nastartuje imunni system.Kapsle co jsem videla na ceskem trhu obsahu vetsinou 1.5mg b17 to znamena splneni denni davky by se muselo brat 6 kapsli denne.I zde v Kanade kdyz se zeptate lekarnika tak je to kontraverzni otazka a v podstate vam na to neodpovi proc by se to nemelo uzivat.B17 nevyleci rakovinu,ale udrzuje rakovinnove bunky pod kontrolou tim posili immuni system. Preji hezky den vsem a zdravi do kazde rodinny!!

sestra very

oprava denni davka by mela byt 9000mg.Omlouvam se za chybu.

Dana

Nějak těm Vašim výpočtům nerozumím, ani po opravě. 9000mg přece není 6x1,5mg. Možná už taky neumím počítat, ale toto mě nějak nesedí.

sestra very

Denni davka by mela byt 9000mg,tobolky co prodavaji nebo ty co jsem videla obsahovaly (jedna tobolka)1.500mg(to je ta oprava take) prijem by mel byt 6 tobolek . 6 krat 1.500 je 9000mg.

Věrce a něco také Dáje

Ahoj Věrko,tak mám domluveno s panem Fotrem,vše mi pošle,B 17,vitamin C a Enzymy,bude to sice dražší,ale na tom mi nesejde,budu mít všechno,stačí jen odeslat objednávku.V létě už by bylo pozdě,honíme se s časem a věříme,musíme,dcerka je statečná,dneska byla poprvé na radio a šla tam jako do cukrárny.Ráno za ní opět jedu,manžel mě tam odveze a večer přiveze,večer něco ukuchtím a ráno hurá za ní.V pátek prý nás pustí a budem dojíždět ambulantně,no a pak začnem s B 17-papa a moc děkuji,můžem si psát maily,pokud chcete nebo chceš. A taky pro Dáju,B 17 s meruňkovým olejem se kapat nedá,kyanid naopak dokáže ničit nemocné buňky a zdravé se ubrání a dostanete dávkování-kolik denně,to najdete když si zadáte hořká jádra z meruňěk,ale v Čechách taky nejsou k sehnání,tady jsou jen sladká ale mají je v Polsku a jmenují se Prunus Armenica.papa

vera

vendy to je dobre,ze jste se odhodlali i pro alternativu!!!jestli chcete klidne piste na [email protected] nase mamka je v pohode,vcera zvladla i delsi nakupy az se sama chvalila jak je dobra.ale hlavne ,nejdulezitejsi je vira v to, co nam muze pomoci.papa.

pro Ludmilu

ahoj Ludmilko,my nesmíme maso,cukr,vůbec nic co je od krávy-mléko,sýry,kupuji kozí,sice je to drahé ale dost dobré.Kupuji Stévii místo cukru,všechen bílý cukr jsem spláchla do WC,asi to mají všichni tak,co jsou u p Fotra.Pokud máte nějaké recepty tak pište,já si koupila kuchařku co mi doporučil pan Fotr,Zdravým vařením proti rakovině přes internet za 124 Kč,je super,taky Bio od hanky Zemanová,potraviny co nesmí zaměnuji,prostě vymýšlím a zatím to chutná celé rodině,klasické maso jsem nejedla od Silvestra a nechybí mi,jde o zvyk.Krom toho děvčata zlatý,včera jsem si zadala na internetu složení žvýkaček Orbit-zelené a Airwawes s eukalyptem,zkuste se podívat,to pak trnete,je tam i 6 nebezpečnost velmi- nebezpečné pro děti a dokonce podporující rakovinu, ale na žvýkačkácjch je jen upozornění na projímavost.Tohle by mělo být varování.Já to najdu a napíšu to sem,ale dneska už ne,jdu spát,ráno musím za dcerkou,papa VŠEM tady

Ludmila

Vendy, jestli máte stravu takto vychytanou, je to jenom dobře. V případě nemoci našich nejmlilejších je naprosto nepodstatné kolik co stojí, všichni bychom snesli modré z nebe, pokud by to bylo co platné. Vaší dcerce přeji všechno jen dobré a Vám hodně sil při péči a starostlivosti o ni.

Věrce,Dáje a Ludmilce

omlouvám se,to jsem psala já Vendy ,ale nepodepsala jsem se,dobrou Vendy

Erika

Prosim Vas ma niekto s Vas skusenosti ze by sa stale vracal nezhubny nador na mozgu? dakujem vopred

Dana

Můj kamarád má tento problém. Nevím jestli se nezhoubný nádor vrací nebo se jeden vyoperuje a druhý objeví. Vím jen to, že má za sebou 4 operace za poslední 3 roky.

Danka

velmi pekne ti dakujem za odpoved.ak sa smiem spytat aki typ nadoru ma kamarat?ake mal priznaky?ako sa citi?bolieva ho hlava i ta rana?velmi si mi pomohla ze si odpisala.a este chodieval aj na niake oziare alebo chemoterapiu?vopred ti dakujem

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce