Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

tonsilektomie

Mám chronické ložisko streptokoka typu C v krčních mandlích (dlouhodobě vysoké hodnoty ASLO). Podle ORL lékařky je mou jedinou šancí před odebráním mandlí dlouhodobá terapie injekčním Pendeponem, kterou podstupuji již 3. měsíc. Bohužel mě teď přesto opět začalo bolet v krku a objevily se mi klasické bílé čepy na mandlích :-( Vypadá to tedy, že se tonsilektomii nevyhnu, ale slyšela jsem, že existuje nová metoda, při které jsou mandle jen seříznuty laserem, přičemž jejich imunologická funkce zůstane zachována - to by pro mě jako alergičku bylo velmi výhodné. Prý se tato metoda používá zatím jen na 5 pracovištích ORL - nevíte někdo o této metodě více a příp. kde je konkrétně dostupná? Díky. Naďa

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Extreme

Ahoj, v stredu jsem byl na odstraneni , v utery krvaceni nastesti zastaveni ledem. V patek byla asi hodinu velka bolest hrdla a dnes v sobotu 4. Operacni den bolest jak slak usi zuby ale samo to po hodine nastesti preslo. Nejvic mne trapi zatekani hlenu diky cemu jsem uz 3. Noc naspal asi tak 15 minut dohromady. Nevite jak na hleny?

Klára Vinklerova

Dobrý den, jsem 7 den po TE, dnes me pustili domu. Bolesti jsou už oříšek. Ale furt mám problém s jídlem. Piju normálně a vyplachuju Heřmánkem. Chci se zeptat ,kdo už to má všechno za sebou. Jak dlouho trvá než se (strupy) odlepí. Myslím to hojení. Důvod bylo chronické onemocnění, časté angíny , děkuju

J
2x

Tak se taky přidám. Tonzilektomie mi byla doporučena po půl roce plném angín a asi 7 antibiotik. První rada, kterou vám dám: operaci si nedomlouvejte na léto. Hůř se to hojí, větší riziko krvácení, nějaký čas v nemocnici se nesmíte sprchovat, umývat si hlavu už vůbec ne.. V den nástupu jsem byl na vyšetření na ARO kvůli anestezie, večer mi zavedli kanylu. Ráno jsem se účastnil vizity, poté mi dali infuzi na zavodnění. Na sál šel kolem 10:30. Dovezli mě tam vzhůru, ptali se mě ještě na nějaké věci, píchli mi něco silného proti bolesti, točil se se mnou celý svět a poté mě uspali. Vzbudil jsem se na dospávacím pokoji, tam jsem odhadem 15 minut ležel, bolest nebyla skoro cítit, jen při polykání. Problém byl v tom, že v leže jsem nemohl dýchat (měl jsem nateklou uvulu - spát v sedě jsem musel skoro 2 týdny, než to splasklo). Než mě odvezli na pokoj, tak mi píchli nějaký silný opiát. Na pokoji jsem byl asi v 12:30. Následující 4 hodiny jsem nesměl nic pít, na toaletu jsem mohl asi po 5 hodinách s doprovodem. Ten první den jsem nesměl ani nic jíst. Od bolesti jsem dostával kapačky, sestry se vždy ptaly. Den po operaci jsem dostal na snídani piškoty (které jsem odmítnul, přes krk bych to opravdu nedostal) a na oběd klasický oběd jako ostatní, jen maso bylo pomleté. Na večeře byla veka a polévky. (Strava by prý neměla být úplně tekutá nebo kašovitá, čím víc se krk namáhá tím rychleji se hojí). První 4 dny jsem léky na bolest dostával ráno v 5 (infuzi), před obědem a před večeří (tabletky) a v 10 před spaním (infuzi) - infuze zabírala lépe, rychleji a na delší dobu. Po 5. den jsem dostával jen léky a infuzi na večer ať se vyspím a od 6. dne jen léky (paracetamol + kodein). Nejhorší byly krku ty fibrinové povlaky, odstávaly, šly cítit při polykání, kolikrát se mi i nadávilo.. Bolest byla nejhorší 3. den a poté 5. a 6. den. Domů mě pustili 7. den s tím, že na bolest si mám brát Paralen (ne Ibalgin/Brufen/ibuprofen, prý zvyšuje riziko krvácení) - zažádejte si ale o něco na předpis, mi paralen nepomáhal, potom jsem dostal Novalgin a byl super. 9. den po propuštění se mi asi seškřabl povlak a začalo to v noci krvácet, na pohotovosti mi to zastavili pomocí peroxidu a tlaku na ránu, naštěstí jsem nemusel na revizi na sál. V nemocnici jsem si pobyl dalších 5 dní, naštěstí už bez krvácení. Od asi 11. dne jsem už zvládal jen se 2 tabletkami, od 14. dne jen s jednou na noc. Dneska je 17. a musím zaklepat přes den bolesti skoro žádné, zvládám už normální stravu (ne moc kořeněnou), teď už jenom občas na noc s paralenem. Osvědčilo se mi vyplachování (ne kloktání!) Tantum Verde, které mi dávali i v nemocnici (vršek do malé sklenice a doplnit studenou vodou) -vyplachovat pusu a nechat to "poválet" vzadu, neštípe to a sníží to riziko infekce. Potom ještě doporučuju pít, pít a pít.. Nejlépe čistou vodu, i 3 litry za den, méně to potom bolí a jsou menší problémy s těmi povlaky. Sice jsem byl dost zahleněný, ale doporučili mi mléčné výrobky, prý se to pak hojí rychleji - ale dělalo mi to i dobře na ten krk, doporučit taky můžu Nutri drinky (chlazené, nechlazené jsou docela hnusné). Potom jsou ještě fajn ovocné žvýkačky (ne mentolové!), budete mít dost ztuhlou čelist a žvýkačky to fajn rozhýbou a trochu i zpříjemní pocit v puse a v krku (první týden jsem si směl čistit jen zuby po špičáky, bez pasty... fuj) Trhali mi nehet, byl jsem na operaci s kolenem, ale tohle byla teda nejhorší bolest. Upřímně, vědět to dříve, tak do toho asi nejdu.. Nejen kvůli bolesti, ale i psychiky - člověk se nenají (dnes, 17. den, jsem se vážil a od operace mám 5 kg dole), musí pořád dávat pozor co dělá - pomalu vstávat, neohýbat se, opatrně polykat, navíc ten pobyt v nemocnici... Neříkám, že se to nedá zvládnout, ale není to procházka růžovým sadem. Za 4 dny jdu na kontrolu, to budou 3 týdny od operace a doufám, že to bude v pořádku a budu se moct vrátit k normálnímu životu. To nic nedělání doma už mě taky ubíjí... Jen doufám, že to k něčemu bylo a už nebudu tak nemocný jako dříve. Jak už jsem psal, tak první dny byly celkem v pohodě (až na jídlo), ale bolest přišla až později, ať nejste překvapení, nejdřív jedna strana, pak druhá, bolest střílela až do uší, jako bych měl zánět středního ucha, pak i do čelisti.. Pokud vás operace čeká, tak držím pěsti, zvládněte to, řiďte se tím, co vám říkají zdravotníci - myslí to dobře a ví co říkají a hlavně odpočívejte a nepřeceňujte síly.

Marcela

Bohužel to co popisujete bylo určitě odstranění nosních mandlí, ne krčních, to je velký rozdíl, jako dítě jsem byla na nosních mandlí ch bez narkózy ,ale krční mi teď brali v celkové narkóze

Pavlína

Dobrý den, prosím, kdy vám po TE splaskl otok zejména myslím uvulu (patrový čípek)? Mne aktuálně čípek leží na jazyku a je to dost neprijemne

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce