Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Po trhání osmiček

Po vytrhnutí osmičky mi zubař vyndal stehy a řekl, že mi to nesrostlo optimálně. Nevěnovala jsem tomu pozornost, ale teď-asi 3 týdny po-mě díra po zubu začala bolet a rána se mi začala otevírat. K zubaři už jít nechci-nebyl to nejlepší zážitek, tak se chci jen zeptat, jestli se to někomu z vás taky nestalo. Děkuju!

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
karel

ledovat, přejde to. v celkové anestezii se s tím asi řezníci, ehm. pardon doktoři příliš nepárají.. byl jsem taky oteklý, jak kdyby mě zmlátila směna dělníků. Ledovat, koupit si zmrzku, přijít na jiné myšlenky (já vím, jde to těžko).

Marcela
1x

Zdravím dnes je neděle ,ve čtvrtek jsem byla po noční kterou jsem vcelku protrpěla pod práškama a ráno po ní zašla k zubařce že mě bolí asi nějakej zub,ona začla poklepávat a osmička au to bolí měla jsem to i takové zduřelé asi začínající problém.Tak že jí vytrheme a já né dnes né já jdu ještě na noční no bylo osm hodin ráno a ve dvě jsem odcházela bez osmičky,řeknu vám opíchla mi to minimálně třikrát to mi vůbec nevadilo ale ten můj koutek to byla taková bolest že konec,dojela jsem domů samozřejmě si lehla že budu spát což se prej ležet nemá no vůbec mi to nešlo ledovala jsem a ještě volala sestre jestli je to normální ta bolest prej je,tak jsem si vzala brufen a zkusila spát něco jsem naspala,a ještě jsem snědla jogurt protože jsem celej den nejedla ,druhý den mě to moc nebolelo vypadala jsem teda jak po pěstním souboji ale dobrý,tak jsem jela k zubařce na kontrolu,dala mi tam řasu(ten napuštěnej dren)a jela jsem dom,včera jsem jela na pohotovost jelikož jsem na víkend odjela pryč ,jestli nemám angínu bolí mě totiž v krku ale prej to k tomu patří no včera byla ta bolest nejhorší ale i doktor řikal že tu ránu mám dobrou tak já nevim tepalo mi to až do spánku ale vzhledem k tomu trhání se nedivim že jsem takhle bolestivá,jenže řiká se že se nemá teplý já jedla druhý den polívku a že se nemá dva dny kouřit a já druhý den kouřila ,ale ted jsem se koukala do pusy a vidím tam jako bych tam měla puchýřek tak nevim jestli mám zajít na pohotovost aby nebylo pozdě jinak jdu v pondělí ke svý zubařce ta už mi včera řikala až se stavim ale jsem mimo naše město jinak bych šla,diskuze mi velmi pomohla a ještě přikládám info :http://www.toplekar.cz/zuby/zuby-moudrosti/

Marcela

a ještě chci říct že to mám jako většina z vás horní obě mi trhali a byla to banalita ale tahle dolní prostě ven nešla ještě se rozlomila,zubařka vrtala,brousila,štourala lomcovala ale neřezala že se to prý blbě hojí akorát mi tam něco stříhala ale stehy nemám,a antibiotika mi dala tak jsem zvědavá jestli budu v cajku asi že to byla ta poslední osmička tak to tak bolí

Zdeňka
3x

Ahoj, kdysi jsem mela vsechny 4 osmicky a at jsem sla k jakemukoli zubari, vsichni rikali, ze musi jit ven. Odhodlavala jsem se dlouho, protoze jsem mela panickou hruzu. Kdyz jsem se konecne rozhodla, ze pujdu, kamarad mi ukázal nejake drasticke video, jak se trhají zuby.To jsem nemela videt, protoze jsem se na zubare opet vyprdla. Po X letech, kdyz si tatka nasel pritelkyni, zjistila jsem, ze pracuje jako sestra v zubni ordinaci. To jsem uz jednu osmicku mela rozsypanou, ale tim jak byla privetiva a hodna, tak me do te ordinace dostala a ja byla nakonec rada. I s injekci jsem z kresla byla venku za 5 minut :-D Dnes ziji uz ale nekde jinde a tak jsem si musela najit novou lekarku. Ta se mi pustila do mych trech zbylych osmicek. Prava horni byla v klidecku, tu jen vyloupla aani ji nesila. Do 3 dnu jsem byla uplne funkcni. Otoky zadne, jen me pobolivala hlava. A dnes jsem byla trhat spodni levou a to uz bylo trochu horsi. Jelikoz jsem to mela zanicene, dostala jsem 4 injekce a dokonce mi i slzicka ukapla :-D pak sla na ten nezbedny zoubek. Jojojo, trosku to bolelo a odpoledne jak jsem jedla polivku, tak jsem nikdy nic tak dlouho nejedla jak prave ji, dostala jsem antibiotika a mam par stehu. Bylo mi doporuceno ledovat prvni den a az druhy den vyplachovat pro lepsi prubeh hojeni. Pro jistotu jsem mluvila o tom i, dnes uz, se zenou meho tatky a potvrdila mi slova me doktorky. Pusu otevru tak na 3 prsty, nejak to zas nehrotim, abych si to treba nestrhla, ale je to v pohodě. Kdyz to zacne bolet, vezmu si ibalgin a za chvili se to zklidní :-) Sice jsem mela i chvilku teplotu, ale zase....dala jsem si caj aprasek a ted, kdyz bych mela spat, se mi zase nechce :-D tak ted spis dumam nad tim a doufam, ze ten ctvrty a hura posledni zub, nebude zlobit ;-) Tak kdo ma takovy strach, jaky jsem mela ja....vyprdnete se na to a bezte k tomu zubari, at to mate co nejrychleji za sebou. Zas tak hrozny to neni, jsou horsi veci ;-)

Helena
2x

Ahojky taky bych si přála mít zákrok na 15 minut, dnes jsem byla na trhání obou spodních osmiček a místo dvou mi trhali jeden hodinu a půl.. myslela sem, že mě trefí, prý takový zub ještě neviděli a byl to jejich nejhorší případ. Mám 6 stehů. Měla jsem kořeny zarostlé pod sedmičkou a ještě k tomu kořen zatočený dá se říct ve tvaru háčku na háčkování... a za měsíc mám jít na tu druhou osmičku... už teď mám strach. Jsem zvědavá na následující dny...

Veronika
2x

Heleno, určitě bych ti doporučila brát před dalším trháním wobenzym a i nějakou dobu potom. Já jsem také měla silné kořeny a trhání bylo zlo. Nicméně díky enzymům se mi to pěkně a rychle zhojilo, dokonce i otok, kterým mě zubař strašil, zmizel celkem rychle. Jen dej pozor, pokud by ses pro enzymy rozhodla, vysaď je tak den před trháním. To mi bylo doporučeno, vzhledem k tomu, že to ředí krev. Tak aby jsi zbytečně moc nekrvácela.

Lucie
1x

Dobry den, vcera mi byla byla provedena extrakce horni leve osmicky. Mam nekolik stehu a hlavu jak dyni :-( Za jak dlouho cca Vam otok zmizel? Dekuji za odpoved

Veronika

Ahoj Lucie, otok mi splaskl v podstatě do tří dnů díky enzymům.

Iveta
1x

Ahoj, řeším už skoro půl roku vytržení osmičky, která je spojena s nervem, který inervuje levou polovinu úst - dáseň, ret, tvář. Setkal jste se s tím někdo? Neumím si představit žít bez citlivosti půlky obličeje. To radši nežít. Nedá sw třeba nechat v ústech kousek kořenů, aby se neporušily nervy? Můj zubař tvrdí, že ne. Ale přece je riziko infekce pro mě pořád menší než jistota necitlivosti úst po zbytek života. Díky za rady či doporučení.

petr
1x

Čau lidi. Včera mi trhali osmičku vpravo dole. Měl jsem celkem vítr co to bude, ale můžu říct, že i když mi to pacili ven asi 55minut tak nejvíc nepříjemný ze všeho toho byla ta umrtvena půlka huby. Jinak trhání samotný vůbec, ale vůbec nebolí, jen je divný, že se vám někdo pomalu hodinu vrtá v puse. Nevzal jsem si ani jeden prášek na bolest. Je to úplně v klidu, normálně jim všechno, prostě celkem bez obtíží. Jen nejde pusa otevřít úplně dokořán, ale nejsem ženská a jsem normálně hetero, takže to chvíli přežiju :-D takže lidi, žádnej stres, je to stejný jako když jdete třeba na očkování. Pohoda . Čau Petr

Lucie Š.
1x

dobrý den, prosím vás o radu. v pátek mi řezali dáseň a trhali moudrák, vše už je v pohodě a dobrý až na jednu věc-každou chvíli musím čistit zuby a dáseň. stehy mi povolily, a u ostatních zubů nateklé dásně u stoliček (skoro až k prvnímu špičáku) na levé straně dole z pohledu druhého člověka, bouli mám prý menší, ale vždy navečer cítím bolest, každou chvíli leduju, modřinu mám kolem 1,5 - 3cm. co s tím? na kontrolu jdu až v pondělí ráno ke svýmu zubaři. čistím zuby, leduju často, beru Nalgesin při velkých bolestech a cítím že mám bouli i pod kostí... :-) odpovědi prosím spíš na maila: [email protected] děkuju mockrát. LUCKA

k
1x

taky jsem ted byla na trhání dolní osmičky vlevo. Už mi trhaly dva před tím,vždy to bylo v pohodě. Tenhle dole ale bolí neskutečně. Jakmile to přichází k sobě nešlo mi ani polykat jak to bolelo. Druhý den leduji a jím jen přesnídávky. Mám pár stehů po zákroku. Zákrok sám o sobě trval 10 min. Nejhorší je jak to přichází k sobě

Jeník
3x

Ahojky, tak jsem byl ve středu ráno trhat horní osmičku. Zákrok byl komplikovanější tak jsem trpěl skoro půl hodiny. I přes umrtvení to bolelo jako čert, ale ta moje rostla malinko zešikma pod sedmičkou takže to prostě nešlo dobře vytáhnout. Navíc pak už nebylo za co zub pořádně chytnout. Ještě ten den jsem byl v práci a dalo se to. Každopádně mi natekla huba jako blázen a otok teprve v neděli pomalu mizel. Už v pátek jsem se normálně najedl... Dnes je čtvrtek a ještě mám malý ale opravdu malý už skoro nepozorovatelný otok. Nicméně si moje zubařka nebyla jistá jestli vytáhla celý zub a na rengen mě neposlala že prý za půl roku na kontrolu. Přecházím k jiné a ta mi bude dělat hned dva rentgeny tak uvidíme jestli mě tam osmička ještě potrápí. Každopádně se nebojte zákroku, znám spoustu lidí kteří mají po vytrhnutí osmičky a netrvalo to ani dvě minuty a úplně v pohodě bez otoku a bez komplikací. Takže osmičkám ZDAR a ať je jim země lehká :-)

Klára Zedníčková
2x

nechcte k lékaři, ale měla byste.

fortuna

Tak přidám i svoji zkušenost do krámu :-) Měla jsem všechny 4 osmičky, první dvě (levé) šly ven loni v únoru - vše v pořádku, druhý den už jsem nebrala ani léky na bolest ani neledovala, třetí den jsem jedla a čtvrtý zvládla první závody sezóny :-D vše bez otoku, bez modřiny, na křesle jsem byla asi 5 minut + než zabral oblbovák. Další dvě šly teď ve čtvrtek 2.4 a to byla jiná káva. Ti, kteří si tady stěžují na 15 minut na křesle, těm závidím. Horní byla i tentokrát v pohodě, za ani ne 2 minuty venku. Dolní mi kutal 45minut a to jsem ji měla částečně venku. Mám 6 stehů, 4x mi dopíchával oblbovák, dokonce si musel chudák dát pauzu... Jsem na antibiotikach, ibalginech, tlamu mám oteklou, na bradě obrovskou modřinu. Vydržet se to ale dá, jím už od soboty, v neděli jsem absolvovala závody, zítra do práce, takže zvládnout to jde v pohodě i po masakru ;-)

Zaneta

:-) Byla jsem na trhani osmicky dole, ktera lezela pod uhlem 45 stupnu a totalni pohoda. Me jedine vysvetleni je: stomatologicka ordinace na urovni, moderni vybaveni a zkuseny zubar mladsiho veku, takze nikdo, kdo trha zuby stylem 50 let dozadu. Sice plomba v takove ordinaci stoji 1200, ale ani ja ani me ditko uz nikdy nepujdeme k zubari se stresem. Absolutne bez bolesti, injekce taky necitite a na rozdil od obyc. zubare vam po umrtveni na pul dne nespadne koutek:-) Trhani bylo na pojistovnu, 5 minut a hotovo, nic se nesilo, sice je chvilku videt dira az na kost, ale za par dni se to zatahne. Preventivne jsem si vzala ibalgin a pak uz nic, zadny otok. Nenajit tuto ordinaci, nikdy bych si osmicky asi vytrhnout nenechla, 30 let jsem mela ze zubare fobii.

Matěj

Dobrý den, Chci se zeptat taky mám vidět trochu kost ,dolní levá (38), už to jsou 3 dny po zákroku. Chci se zeptat jestli už můžu normálně jist 3 dny po zákroku a nebo týden být na kasovite stravě. Děkuji předem za odpověď

kovar

Dobrý den, chci se zeptat v jakém intervalu a množství dávkovat Wobenzym při bolesti po vytržení osmiček?

Osmička
1x

Dobry vecer, wobenzym bych doporučila brat jeste pred extrakci a brat ho i po... Ja mam za sebou chirurgické odstranění osmiček a neni to tak hrozne...samotný výkon je nebolestivy, díky lokální anestezii. Horsi je stav po výkonu, kdy to prijde k sobe...je to nepříjemné , ale analgetika to spraví...také ATB jsou dobra volba....čeká me ted po několika letech posledni osmička nahoře , jediná vyrostla , bez komplikaci.... Ale kvuli rovnatkam musi ven, tak si to pekne zopakuji..:-) koho čeka extrakce osmiček,tak držím palce...doporučuji si otuknout lékaře , ktery zákrok provede...zdravi mame jen jedno...lepší je vytáhnout co nejdriv, budete mit klid...

Osmička
1x

Zdravím.... Jsem po extrakci osmičky , vlevo nahoře. Dnes je čtvrtek, výkon v pondeli. Co naprosto funguje: tampon nechat aspon 45 min . V místě rány- poté opatrně vyndat- 24 hod. nevyplachovat a nejíst!!!!!!!! Jinak mate zaděláno na suché lůžko a to je humus!kdyz to vydrzite, Vytvoří se koagulum, kryje obnazenou čast po vytržení a během par dni mate krasne zacelenou ránu ... Někteří chytrolini "vysavaji" krev z rány , aby byla čistá....je to blbost , věřte mi. Ja jsem uplne v poho... Nic neboli, pevnou stravu jim na druhé straně a uz si opatrně čistím zuby, vyplachuji propolisem pres den...pouze povalet v puse žádná krutá lavaž!misto extrakce je zacelene a naprosto bez bolesti. Nezrat 2 dny se vyplatilo a jeste jsem zhubla..:-) 2 dny jsem ledovala a vzala dohromady tak 4 brufeny , pak uz nic! Fak se vyplatí to vydržet, než chodit s dírou jak do pr... A obnazenou kosti po vytržení na drenaze... Tak držím palce!

m
1x

Já jsem si také nechala vytrhnout pro jistotu všechny 4 najednou, v celkové anestezii a to ještě dokud nebyly prořezané. Rozhodně toho nelituji - nebylo to vlastně nic hrozného. Asi půl hodiny po probuzení jsem plivala krev jako blázen, ale žádný otok, téměř žádná bolest, jen mě trochu škrábaly ty stehy. Větší problém mi dělalo to, že mi během operace dost poničili koutky - vlastně je úplně roztrhali, což bylo velmi nepříjemné a dlouho se to hojilo. Samotné tváře mi otekly až po třech dnech, protože jsem dostala alergickou reakci na antibiotika co jsem užívala. To bylo poměrně nepříjemné, protože jsem téměř nemohla otevřít pusu a ty stehy hodně tahaly. K tomu se později přidala ještě bolet od ostatních zubů, které se konečně přestaly mačkat jeden na druhý a rozhodly se trochu odjet jeden od druhého (je to přirovnatelné k pocitu, kdy vám utáhnou rovnátka). Přes to všechno to ale nebylo nic, co by se nezvládlo s 2 ibalginy na den. Do týdne po zákroku jsem (i s těmi alergickými komplikacemi, kvůli kterým jsem musela zůstat v nemocnici o den déle) normálně fungovala, už druhý den jsem byla schopná se uspokojivě najíst a celkové to bylo "přežitelné". Jediná velká nepříjemnost je, že mi během zákroku brnkli o nerv, který vede do jazyka, takže jsem několik týdnů cítila chutě jen velmi přibližně a jazyk mě neustále brněl. To se ale dá vyléčit B-komplexem, chce to jen čas. Určitě mi přijde lepší se jich zbavit ještě než začnou dělat potíže :)

Tomas
1x

Dnes je utery... Minulou stredu jsem byl na trhani leve spodni osmicky u stomatochirurga v Brne Reckovicich. Zubar uzasny, sikovny... zasil diru samovstrebavaci niti a za 15 min. jsem z tama odchazel. Hned jsem si zacal rozcvicovat celist, dokud anestezie pusobila a necitil jsem bolest. Doma jsem hodne ledoval, ale vecer uz mohl normalne kousat (ale opatrne). ...Ve ctvrtek uz mnohem lepsi, ALE v patek me bolest vzbudila ze spani a musel jsem sahnout po ibalginu. To same pres sobotu a nedeli.. Navic jsem si vsiml, ze se stehy nejak uz rozpadly a jamka po zubu se otevrela. Bolest me vystrelovala do ucha, hlavy... ibalgin zabiral, nicmene pote, co jsem to tady cetl, jsem sel v pondeli ke svemu zubari. Bohuzel, ona dulezita srazenina krve se nejakym zpusobem z rany vyplavila a vzniklo tzv. suche luzko. Zubar mi tedy pichl anestezii a musel vyskrabat tu jamku, dokud nezacala zase krvacet a vznikla nova srazenina. K tomu mi tam vlozil nejaky prasek a sel jsem domu. (nic prijemnyho dostat anestezii do citlivyho, ale dalo se). Na radu jinych v diskuzi jsem si hned v lekarne koupil Wobenzym a uz citim rozdil. Od vcera to vubec neboli a pekne se to hoji, takze na tom neco bude! Je to sice drazsi zalezitost, ale za ty komplikace mi to rozhodne stoji!

Martin
1x

Ahoj,tak se taky přidám,včera sem byl trhat tři zuby,horní,dolní osmičky a horní šestku,zákrok byl fajn,nic nebolelo,jen sem cítil trochu tlak při trhání spodní osmičky,byl tam menší zánět,ale proběhlo to v pohodě,rozlámal to a vyndal. :) Byl sem podělaný strachy,ale teď už vím,že to nebolí,čekají mě ještě tři a dokonce už se tam i těším. Mám lehce nateklou tvář,jinak nic,bolesti se nedostavily ani poté,co přestala učinkovat injekce,prostě pohoda,jen nemohu otevřít pořádně hubu,páč spodní čelist dostala zabrat. :) Takže,pro ty co váhají,neváhejte a jděte co nejdřív,než se vám zkazí,pak to bude bolet. :) Tak čest všem a zubům zvlášť.

Tomáš

Předpokládám, že tenhle článek a diskusi pod ním vyhledá především ten, koho extrakce "osmiček" čeká. Je taky dost pravděpodobné, že se svými zážitky se zde svěřují hlavně ti, pro něž zákrok, respektive následné hojení, nebyl zrovna příjemný. Abych dodal optimismu těm, které to teprve čeká, popíšu svůj příběh. Netuším, jak je u tohoto zákroku procento komplikací, ale vězte, že to může proběhnout i takto: Extrakci dolních osmiček mi moje zubařka doporučovala několik let. Odhodlal jsem se až nyní. Objednání na specializované pracoviště v pohodě, čekací doba cca měsíc. Po příchodu narvaná čekárna, takže čekání na ošetření cca 2 hodiny. Pak rychlá porada s doktorem, zda udělá oba zuby najednou. Doporučuje udělat jen jeden, protože se může stát, že to nepůjde úplně snadno. Dostávám injekci s analgetikem, po cca 20 minutách tuhnutí pusy jsem povolán do ordinace. Usedám na křeslo, sestra mě sklopí, doktor se chopí nástrojů a odhadem maximálně do minuty je zub zcela bezbolestně venku. Přicházet k sobě to začne za cca 2 hodiny, jo, malinko to bolí, ale zkouším to bez analgetik, něco přeci vydržím, ne:-). Až těsně před spaním si na tvář přikládám na 10 minut led. Růžovou tabletku jsem nepotřeboval. Ráno, tedy asi 18 hodin po zákroku se probouzím a v podstatě nevím, že jsem na něm byl. Pusa skoro vůbec nebolí, sliny jsou bez krve, prostě pohoda. Doufám, že to tímto "nezakřiknu" a něco se nepokazí nebo že mě to nevytrestá na druhém zubu, ale jestli je tohle ono obávané "trhání osmiček", tak jsou v životě fakt horší věci. Hlavu vzhůru, přežít se to dá-).

Tomáš

Idylu trochu narušilo to, že asi po týdnu to začalo bolet, nejdříve celkem snesitelně, ale pak už docela hodně. Navíc se na ráně vytvořila jakási nekrotická tkáň, což nechutně smrdělo a tak jsem v přítomnosti jiných lidí raději moc nedýchal. Po zákroku zubaře - vyčištění a zavedení jakési hojivé hmoty, to ještě cca týden zlobilo, pak bolesti prakticky skokově ustaly, teď už o tom vím jen při zvýšené námaze, kdy v ráně "tepe". Ale jinak dobré. Zánět tam údajně nebyl.

Sim
1x

Ja jsem hledala odvahu šest let,po vyndani prvních dvou osmiček.Muj stomatochirurg vyndava nejradši vždy dvě osmicky na jedné straně,aby se na tu druhou dalo kousat a člověk se najedl.Mam den po vyndani osmiček na levé straně,beru růžovku 400 po osmi hodinach a oproti vydávání před šesti lety,jsem dostala ještě preventivně atb (3 tablety po šesti hodinach).Samotny zákrok se dal přežít,i když strach byl velký.Ted zase doufám,ze se to vyléčí bez komplikaci.Mam to otekly,stále plivu krev.Dulezity je proplachovat,nejlépe dezinfekční ústní vodou.Mam Curasept,který nebaví zuby.Do pusy zatím strčím stěží kavovou lžičku,ale jist jen prášky nejde..na zaludek.Takze bojuji a doufam :) Držte se!

misa
1x

no to je teda volovina :D po trhani osmicka ne NESMI vyplachovat.. neb se to pak spravne nezahoji. Ma byt v dane dire krevni srazenina, ktera se nema prudce kloktat atd.. muzu poradne vykloklat az po vice jak 30h, nejiist nci co by se tam mohlo usadit atd..

Míša

Tak já byla předevčírem na vyřezávání dvou osmiček nalevo..tu spodní jsem měla tak načtvrtku vylezlou už cca 5 let a týden před zákrokem se mi nejspíš zanítila a střašně to bolelo..byla jsem třikrát u zubařky - postupně mi to čistila, drenovala, dostala jsem aulin, pak ATB a zaldiar na bolest..ovšem ani to nepomáhalo..týden jsem trpěla a pak jsem šla konečně na vyndání..Hrozně jsem se bála, klepala, doktor byl šikovný ale vůbec nemluvil, což mě vyděšilo..všechno šup šup, oba jsem měla venku cca za 40 min. a nebolelo to, celou dobu jsem měla pod pláštěm zavřené oči a představovala jsem si, že mi zuby jen vrtá. Horní trochu páčil ale šel ven rychle, spodní mi řezal nějakou pilkou, asi na víc částí, nic mi pak neukázal takže nevím. V den zákroku jsem jenom plivala krev a trošku stravy max.brčkem, další den jsem se snažila trochu vyčistit zuby a skrze brčko něco sníst - měla jsem i mírnou teplotu a začala mi levé strana pěkně natékat. Dneska - druhý den po operaci už jsem snědla i pár měkkých hranolek a na tekutou stravu doporučuju přesnídávky a nebo nutridrink z lékárny. Už jsem šla do práce a tam se mi všichni divili že jdu, páč mám hrozný otok, ale dole už fialoví..ledovala jsem tak snad to ustoupí. Začala jsem včera i s wobenzymem tak uvidím..doufm, že teď za dva dny přes víkend to trochu splaskne :-) Jinak mě do budoucna čeká ještě druhá strana, tak to snad ještě pár měsíců počká..i když to nebolelo tolik, jako když se do osmičky dá zánět..tak se držte :-)

Melatonin

Dobrý den, mohu jenom doporučit Melatonin od firmy Aurum :)

Hanka

Jsem uz týden po vytržení všech zubů moudrosti, dostala jsem asi 5 injekcí. Trhání slo celkem v pohodě, ale není,boli mě jazyk a přijde mi že na něm ztrácím chuť. Nemá někdo podobnou zkušenost? Bojím se aby mi to nezůstalo.

Renča

Za pár dní to ustane.Toto se stává když je narušen nerv a většinou se za pár dní vše dostává do normálu, buďte bez obav.

zuzu

Právě jsem se vrátila od zubařky, kde mi i přes můj panický záchvat strachu stihla vrazit dvě injekce (které mimochodem vůbec nebolely). Trhala se vrchní levá vyrostlá zdravá osmička. Po deseti minutách vzala dvoje nejprve jedny kleště, pak druhé a během asi 15 sekund bylo po všem. Teď speciální vatička s něčím protizánětlivým, co se samo rozpustí...Bolest nulová, chladím a čekám, co to udělá po probuzení z anestezie...Příště rozhodně nebudu číst žádné komentáře. Absolutně nechápu, z čeho jsem měla takové obavy a paní doktorka i sestra byly úžasné!!!

Renča

Dnes jsem podstoupili extrakci 8 v levo dole,3 injekce anestetik.Zub byl zkován a rostl směrem k sedmičce.Šest krát odvrtavani kosti, zub ne a ne povolit,tři druhy pacidel.Pak byla povolána ještě 1doktorka opět vrtání pácidla a pak to jen kruplo a zub byl venku.Celkove zakrok trval priblizne 45 min. 6 stehů, penicilin a ráno a večer aulin na bolest.Jsem přibližně 5hod.po zákroku a aulin stále účinkuje proti bolesti ač jsem oteklá přesto to téměř necítím. Lidičky ,nebojte se . Zákrok není jako typická bolest ale tlačí to a spíš vrtání vrtačkou působí příšerně kvůli zvuku,který vrtačka má.Jsem ráda,že je to za mnou a obě doktorky na chirurgické stomatologii v Hk byly skvělé. Takže se nebojte, když vydržíte injekci tak zákrok sám o sobě nebolí, tedy pokud máte zánět pak radši počkat až odezní, protože umrtvení jen injekcí díky zánětu moc nezabírá, takže se zánětem radši narkózu.A na bolest nejlépe aulin ten je nejen na bolest ale i proti zánětu. Určitě lékař predepise,když požádáte,je jen na předpis.

Martin
1x

Byl jsem ted v sobotu na leve horni a dolni..rekni vam, ze pusa cie mirne natekla je, ale ani jeden den po zakroku me rana, pusa nebolela..kvalitne odvedena prace

Veronika

mám jít na trhání 8, na které mám kaz. Rozhoduju se, jestli si ji mám nechat vytrhnout u své zubařky nebo na stomatochirurgii. Moje zubařka to zvládne prý i bez snímku rtg, což mi moc na klidu nepřidá. Na druhou stranu na stomatochirurgii potřebuji doporučení od mé zubařky a mám strach, aby si to nevzala osobně a neurazila se.

Vector

Hlavne se oprostit od osobni roviny. Je to zákrok na celkem citlivem místě. U spodnich nekdy v blizkosti licniho nervu. Rizika komplikaci a trvalych nasledku tu jsou take. Kováři trhaly zuby bez rentgenu to jo, ale pokud to reknevstomatolog, tak je neco špatně. Asi k tomu sepisu casem větší článek, nicméně. Chyb, ktere delaji "zubari" je překvapivě mnoho. Potrebujes někoho, kdo takovy ukon dela minimálně jednou denně. To opravdu tvuj zubař není. Tohle umi na stomatochirurgii. Při jakýchkoli komplikacich budeš na miste, kde na to maji vybaveni. On takový celkový RTG snimek na kvalitnim zarizeni na pojišťovnu neni take vubec k zahození. A samozrejme moznost celkový stav konsultovat s nekym dalším. Nemá žádný smysl nedoprat si lepsi peci jen proto, abych nekoho neurazil. Horní jsou vetsinou v "pohodě" coz ale neni zaklínadlo, kterym zázračně vyskoci ven. Dal se tu nebudu rozepisovat...

Mydalenka

Přesně

Pavlína
1x

Dnes jsem byla na stoma-chirurgii na vyříznutí a vytažení pravé dolní osmičky..sedim v posteli, pročítám tyto komentáře..a docela dost to tlačí, bolí. Štve mě to. Navíc když mám 17 měsíční děcko, o které ted nejsem schopna pečovat. Každopádně zákrok nebyl bolestivý, ačkoliv zun nechtěl ven..Doktor použil všemozné nástroje (zvuk vrtačky byl protivnej) pak to 3* křuplu a bylo to.. Mám stehy(nevim kolik, ale jsou to ty vstřebavací)které bych si nejradči vydrapala, ale nesmím. Těším se, až budu v pohodě.

Honza

Tak dneska jsem byl na extrakci 8smiček v levo a v pravo nahoře. Osmičky byly prořezané. Absolvoval jsem zákrok v lokální anestezii. Oba zuby byly vytrženy do cca 30 vteřin. bolest žádná docela rychlost. Divil jsem se, že jsou tak rychle venku. Nejnepříjemnější byla asi 4x injekce do obou tvaří... Ale nic strašného. Beru antibiotika po 24 hodinách. Následující hodiny po extrakci mi bylo trochu nevolno, ale to je zapříčiněno polykáním krve. Teď jsem docela v pohodě trošku mě bolí v levo na hoře, ale nic hrozného. Takže koho to čeká strach není na místě. Ještě mě čekají obě spodní 8čky, které jsou neprořezané...

Bobr
1x

Také jsem musel obětovat osmičku vlevo nahoře. Hned, ,jak jsem přijel domů, desinfikoval jsem to vodkou (hanáckou). A bylo to vše O:K:

Marie Loutková

Chápu, že se zubaři už vyhybáš po takovéhle situaci, taky jsem už bohužel byla na trhání osmiček a brali mi je všechny na ráz při umrtevní celé pusy a to hojení bylo šílené , ale řekla bych, že tohle vypadá na nesrostlé stehy :/

Lenka

Všem, co bojují s osmičkama. trhali mi osmičku vpravo dole. Nešla vytrhnout, takže jsem si užila asi hodinu a čtvrt na zubařském křesle. Po dvou dnech jsem tam měla zánět. poznala jsem to nejen podle bolesti (naštěstí jsem měla předepsaný Aulin), ale také podle toho, že mi nechtěl slézt otok i přes chlazení a hlavně mi ruply stehy a začala z rány vytékat krev. na pohotovosti mi to vyčistili a vydrenovali. Chodila jsem pak ještě týden ke své zubařce na čištění a dreny (tady bych chtěla jen poznamenat, že jsou dva typy drenů s chlumského roztokem nebo framikoinem, mně teda framikoin nevyhovoval a moje zubařka říkala, že se to tím spíš ucpe a rána nemůže dýchat). Co mi nejvíce pomohlo? Tak proplachovala jsem pusu bylinkama (šalvěj, řepík, heřmánek) + 2krát denně Corsodyl, ale co mi nejvíc pomohlo byl laser. Zubařka mi před každým vložením drenu posvítila na ránu laserem a neskutečně mi to pomohlo od bolestí!

Honza

Ahoj, jsem 2 den po vytažení osmiček na levé straně a chtěl bych se zeptat jestli si můžu dát rajskou na antibiotika??

Timi

lidicky ted pred hodinou mi trhali horni osmicku.byla jsem k smrti vydesena z toho co jsem vsude mozne cetla.pani doktorka mela uz ze me nervy :-D ale slibila mi ze nic neucitim.,pichla mi 2 injekce a po te jsem fakt nic necitila zadna bolest nic. .a za ani ne minutu byl zub venku!! ani mi to nezasivala proste za 10min jsem byla z ordinace venku. .nebojte se toho je to v klidu

Ivca

Včera jsem trhala osmičku a teče mi asi hnis je to v pořádku mám to šité a už docela otevřu pusu ale bolí to

Tomáš

Horní osmičky mám už za sebou a vše naprosto v pořádku odpoledne bylo trhání a večer už jsem běžel na pivko :) dnes jdu na spodní a momentálně celkem nervozita - doufám že to bude stejné nebo aspoň podobné jako s horníma....

Tomáš

Spodní osmička taky ok - dá se to v klidu vydržet na noc ibalgin a druhý den už na pivko :)

Petr

Test

Adéla
1x

ahoj holky, už jsem 8 dní po trhání osmičky, první byla v pohodě, bolest přestala hned 2 den..teď jsem šla na další a nevím zda s tím něco nemám. Přes den mi vystřeluje bolest do ucha, spánku a bolí mě z toho jak dolní pravá strana tak i vrchní strana čelisti (byla jsem na trhání dolní pravé osmičky)..myslíte, že je to v pohodě? co s tím?

Alena

Před i po zároku jsem brala týden wobenzym a hojení proběhlo bez problémů.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce