Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

wellbutrin

Nemáte náhodou někdo zkušenosti s preparátem WELLBUTRIN? Když, tak jaké? Nějaké nežádoucí účinky? Neobjevily se náhodou u někoho křečové stavy?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
ell

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Olga

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

DAGMAR

DOBRY DEN KDO MA DOBRE ZKUSENOSTI S WELLBUTRINEM NEKDO PISE ZE JE DOBRY A NEKDO SPATNY JAK KDO TO SNASI JE NA TO VELKY DOPLATEK POTREBUJI TROCHU ZHUBNOUT BRALA JSEM ARGOFAN A PRIBRALA JSEM DOST TAK KDO MA DOBRE ZKUSENOSTI ARGOFAN NEBO WELLBUTRIN POTREBUJI DOBRE PORADIT A JAK SE VYSAZUJE A JAK DLOUHO ARGOFAN NEJRADEJI BYCH NEBRALA NIC PORADTE MI PROSIM CO BY BYLO NEJLEPSI DAGMAR PISTE NA EMAIL [email protected] dekuji za odpovedi

Krist
1x

Na zhubnutí je wellbutrin dobrej. Dost nakopává a snižuje chuť k jídlu. Ale často zvyšuje úzkosti. Hodí se spíš proti depresím spojených s vyčerpaností, aby vrátil energii do života

Máša

Ahoj, já beru Wellbutrin 150 mg ráno a jsem spokojená, akorát jsem doufala, že něco zhubnu, jak každý tvrdí, že se po Wellbutrinu hubne, ale naopak mám 3 kg nahoře. Je pravda, že jsme předtím byla na hranici podváhy, takže tohle není tak drastické, ale stejně mě to trápí. Naopak na Argofanu jsem 5 kg zhubla. Takže jak je vidět, každý reaguje jinak, ale pokud ti Argofan nepomáhá, tak Wellbutrin bys mohla vyzkoušet, pokud to doporučí ovšem lékař, který tě zná nejlépe.

Jolca

Máša: Ty jsi na hranici podváhy a chceš ještě hubnout?? To si nech raději něco napsat proti Anorexii kristepane... Wellbutrin není na hubnutí, ale antidepresivum !

DAGMAR

dobry den beru wellbutrin asi 10 dni a jsem chvilku klidna plactiva nervozita predtim jsem uzivala argofan muzete mi rychle odpovedet jaky je argofan a wellbutrin beru 1x denne co muze zpusobit wellbutrin nekdo ho chvali ze je dobry muze se po nem i pribirat tedka porad brecim a porad jsi neco mioc zabiram kdo neco vi at mi odpovi co nejrychleji diky dasa

Eliška
1x

Ahoj,brala jsem wellbutrin asi týden a pak sem ho prestala brát ted je to 5 dni co ho neberu , a je mi pořád zle motá se mi hlava a nehorsi je že mi to mysli pomalu , nepoškodilo mi to teřeba nejak mozek ? a bude to dobrý ? hrozně se toho bojím k psychyatričce nikdy už nepujdu ,nehci brát léky ,před tím nez sem ty léky brala jsem byla v pohodě jen sem byla nekdy unavená ale deprese jsem nemela a ona mi napsala well. že mě to nakopne že už nebudu unavená , ulne me to rozhodilo , i jsem se rozesla kvuli tem praskum z mim klukem cítím se jako v pekle nemuzu se na nic soustredit lituju toho dne kdy jsem si vzala prasek poradte mi prosim co delat hrozne se bojim toho ze mi to zmenilo neco v mozku a to mi jeste ani nebylo 18 je mi 17 to by mi ani nemela predepisovat

Jolca

Eliška: mysím, že si to moc bereš, vůbec nic nepoškozuje, to jsou tvoje subjektivní dojmy a všechno ustoupí

dobry den chci se zeptet beru wellbutrin asi mesic 1x denne a moc pribiram po nem uz mam 95kg muzu brat jen pulku pulit se to muze az do vymizeni a jak dlouho to brat pulku kdo vi at odpovi jinak je to velice dobre depresivaprosim odpovezte mi na email dekuji za odpoved dasa zlin

Suzie

Ahoj, prosim o vase zkusenosti v tomto smeru - beru Well dnes asi 9. den, predtim jsem 3/4 roku brala Sertralin, ktery mi nepomahal. I kdyz mi zvedala doktorka davku, bylo mi po chvili vzdycky zase na nic. Navic zadna chut na sex... Ted mam Well, ktery jsem prvni 4 dny jedla spolecne se Sertralinem a ten jsem pak vysadila (podle pokynu doktorky). Od te doby, co beru jen Well, mam zavrat, toceni hlavy a pri hluboek nadechu takove "lechtani na hrudi" jako bych mela omdlit. celkove bych to popsala jako stav extremne nizkeho tlaku. Navic mam hrozne nocni mury a kazde rano se budim uplne znicena, jako bych spala jen 2hod. Mate takove zkusenosti? Prejde to? Nechci to vzdavat a jeste pockat..

.
1x

špatná dg. najdi si CPN

xyz

Ahoj, mam s Wellbutrinem temer stejnou zkusenost - tzn. silene zavrate + dalsi vedlejsi ucinky (viz nize).

Lucie

Dnes beru Well. pátý den a styvy uplně stejné, mám vydržet, že se srovna ve 3 týdnech, jak mávnutím kouzelnýho proutku, tak čekám. Je to nepříjemný, ale snad ne živit ohrožující.

Marika

Lucie, Jak je Vám, pomohl lék? M

Karin

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Jan
2x

Mám soc. fobii. Bral jsem 7.měsíců Argofan nastalo nějaké zlepšení.Ted beru Argofan 150 a Wellbutrin 150 a to 15.den zatím nic moc.Za 10.měsíců lečení jsem tak na 40.procentech úspěšnosti.Napište kdo má s touto diagnozou nějake zkušenosti a s léky na ní.

xyz

Antidepresiva uzivam 17 let, takze jsem vyzkousel temer vse. Nejvice se mi osvedcil Escitalopram s Mirtazapinem. Wellbutrin jsem musel velmi rychle vysadit. Tak silene stavy jsem nezail ani v maximalni depresi. Konkretne: celych 14 dni spava nemoc, neochota cokoliv udelat, ... a to bylo prokladany navaly vztaku a velke agresivity. Lekar me stale nabadal, abych vydrzel, bral Wellbutrin dale, ale neslo to. Pridali se silne zavrate. Me resume je tedy takovehle: Wellbutrin jiz nikdy vice !!!

Jan

Napište jestli má někdo při užívání antidepresiv problémy s klouby.A jestli mají antidepresiva negativní vliv na klouby.

Jan

Napiste mi někdo odkaz na nějake stranky kde je větší diskuse uživatelů antidepresiv. Dík.

Alča

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Alča
1x

Ahojky všem,jsem ráda že jsem narazila na tyto stránky.Nevím jak to napsat ale asi se trochu rozepíšu,je mi 48 let a vážím 43kg,tudíž zápasím jak s depresema tak i nabráním váhy.Jsem ale dost citlivá na AD,zkoušeli jsme Velaxin,bylo mi po něm zle a navíc jsem šíleně zhubla na 40kg,poté mi byl vysazen a brala jsem rok Dogmatil,ten mi dělal dobře ale uplně mi vynechala menses a chut na sex =0,na váhu jsem dostala mirzaten a nyní ještě WELLBURTIN SR,,po 3 dnech jsem začla mít křeče v obličeji,a brnění po celé hlavě,lékař mi řekl že mám brát denně 1/2 že mi to stačí,jenže jsem četla že se nesmí půlit,poradí mi někdo co mám dělat?jsem z toho docela zoufalá a wb až na tyhle křeče mi nic jiného nedělal,vím že to jsou vedlejšky na začátku ale jak se s tím poprat?trpím fobii ze strachu a hned za vším vidím problém,děkuji za radu,ráda bych se dostala do normálu i s wb.děkuji všem co mi můžou poradit i těm co si to jen přečetli,snad nejsem blázen=)

Jan

Ahoj Wellbutrin beru 30.den zároveň s Argofanem.Mé prozatímní dojmy jsou že Wellb. mi pomohl trochu se sexem a to tím,že dojdu k vyvrcholeni což s Argof.byla potíž což mělo vliv na chut na sex.Jinak mně zas trochu roztřásl a mírně znervoznil. Váhu mám stejnou.občas se dostavila mírna slabost.Doufám že časem bude mít lepší účinky.Trpím soc.fobii. Ahoj.

noname

Musim rici, ze se az divim chvale na Wellbutrin. Byl jsem v naproste pohode 4 roky na kombinaci Escitalopram + Mirtazapin. Uplne super. Najednou psychiatr usoudil, ze bych si mel vice uzit sexu (ten pocit nemam). Napsal Wellbutrin + Valproat. Horsi stavy jsem v zivote nemel: - agresivita doma, v zamestnani, pri rizeni vozidla - zavrate - prudke zvyseni dolniho tlaku ze 70 na 94 Pravda energii mam a chut na manzelku take, ale ne chut sexualni, nybrz vzit sekeru a ...

noname

Jeste dodatek: Aktualni doplatek podle SUKLu je cca 800,- korun. Ale dobra zprava je, ze vyroba a distribuce ma DLOUHODOBY VYPADEK.

adf

Nelži, dopláci se stále kolem 250 kč a distribuce žádný výpadek nemá a neměla.

Katka
1x

Wellbutrin nemá vliv na váhu, takže přibírání je důsledkem něčeho jiného. Na hubnutí nefungují nějaké přípravky, ale úprava jídelníčku a pohyb - aerobní, při něm se spalují tuky.

Petr
3x

Popisu zde me zkusenosti Wellbutrinem a s jeho vysazenim po 20mesicich. Velmi bych ocenil kdyby sem nekdo napsal i zkusenosti s vysazenim leku. 2,5 roku se lecim. Diagnoza byla stredne tezka deprese, GAD a OCD. Puvodni zakladni problem ktery me trapil a ktery byl lecen psy, byl dlouhodoby stupnujici se problem s nespavosti, asi 10 let. Ve finele asi tak 3-4 hodiny spanku denne. Predchazely tomu vsak dlouhodobe uzkosti (15 let) a pak i OCD. Oboji jsem jakz takz zvladal, proste mi to jen prekazelo v zivote, nikdy jsem nezkolaboval, ale nevedel jsem o co jde, tak jsem neresil. Po prvni navsteve lekare jsem dodtal lexaurin na ktery jse si dokszal vypestovat bezva zavislost. Po navsteve lekare psy mi byl predepsan Tritico 150. Bral jsem pul roku na noc, ale zlepseni temer nulove. Pote mi byl predepsan wellbutrin sr. Nepocitoval jsem zadne zasadni ucinky ihned po nasazeni jen trochu sucho v ustech. Behem asi 2 mesicu jsem zacal byt schopen spat asi 6 hodin. Nutno dodat za jsem zaroven v te dobe absolvoval 6 tydeni leceni v PCP, KBT. Zaroven jsem zacal i na zaklade toho co jsem se naucil v PCP menit pristup k zivotu. Uz po asi trech mesicich jsem pocitoval trochu zlepseni ohledne deprese. Presly me bolesti hlavy na ktere jsem casto trpel, skoro obden. Mirne se mi zvysila chut na sex, bohuzel se obcas (1:10 nekdy i vice) zacaly objevovat problemy s erekci. Problem s erekci jsem neznal ale je mi 45 :-/ a nedokazu rict jestli to nesouviselo se zvysenou sexualni aktivitou. Zaroven se u me postupne snizovala chut k jidlu. Sucho v ustech po asi 6ti mesicich vymizelo, zacaly se vsak objevovat obcasne krece pres den, obden zhruba. Krece bylo mozne resit magnesiem. Postupne vsak krece obtezovaly vice. Uzkosti samoztejme uplme nezmizely a vzdy kdyz jsem se pokusil vratit ke sve nekdy stresujici profesi v projekci, tak me uzkosti a ocd vyradily, nebyl jsem schopen normalne delat. Zhorsili se mi take schopnosti pametove. Depresi jsem se uplne asi nezbavil z pohledu lekare bych mojl byt veselejsi ;-), ale dle me pohoda. Napred jsem snizil davku wellbutrinu na polovinu a po 5ti tydnech prestal bret uplne. Wellbutrin jsem bral 20 mesicu. Momentalne ho neberu 3 mesice. S lekarem jsem domluven ze kdyz bude problem tak proste zacnu zase brat. Denni krece se mi rychle zlepsili, jiz temer vymizely. Bohuzel ihned po vysazeni, vlasne uz pri snizeni davky, se mi zacaly objevovat krece v noci, kdy spim se zatatymi pestmi a napjatymi bicepsy na rukou a k tomu i sevrene celisti v kreci. Na to jsem nikdy netrpel. Pamet je na tom zatim asi stejne. Na noc beru tritiko 100 a spim i 8 hodin. Rano se vsak casto budim unaveny a ruce od napeti po ranu hodne boli. Chut na sex je zhruba stale stejna, rekl bych normalni dle situace. Problemy s erekci temer vymizely. Bohuzel se mi objevuji obcas uzkostne stavy, problemy s dychanim, jsem cely v kreci, vcetne celisti a to v intenzite jakou jsem nikdy nezazil. Vsem drzim palce v lecbe.

Jolca

Ty křeče mě tedy docela děsí, já našla samé super recenze a srovnání na www.treato.com moclobemide,který jsem dřív brala versus buproipon a Wellbutrin mi z toho pohledu připadá vůbec to nejelpší co je,aspoň pro mě. Teprve ho začnu brát zítra. zatím na cicíh stránkách jsem četla víceméně samou chválu, ale tady češi mají s ním potíže, tak uvidím...

Katka
5x

První lék, který jsem vyzkoušela byl Cipralex. Jelikož jsem byla jak praštěná pytlem po hlavě (usínala jsem ve stoje), předepsal mi lékař Wellbutrin. Řekl mi, že dopraví serotonin, kam má a zároveň mě zaktivuje. Je pravda, že lék zabírá až po cca 1 měsíci užívání. Šlo to. Lékař mi vysvětlil, že jsou to antidepresiva čtvrté generace. Nikdy jsem nechtěla brát léky, jelikož jsem byla aktivní sportovec, pracovala jsem, i soukromý život byl v pohodě. Proč to uvádím? Byly v této diskuzi i útoky na osoby, které mají deprese. Nejsou to líní lidé, kteří z nudy hledají problémy ve své hlavě!!!!! Nikdy by mě nenapadlo, že mě to taky dostihne. Dostala jsem EB virus. Jelikož jsem alergik, tělo reagovalo jinak, než u lidí bez narušené imunity. Přidal se únavový syndrom, který není v seznamu nemocí (byl vyřazen v roce 2007, myslím) a deprese. Pro aktivního člověka je to pecka. Nechtěla jsem se vzdát a bojovala jsem. Když mi bylo dobře chodila jsem zase cvičit. Imuloložka se jen smála a říkala, že se uvidí, kdo s koho. Měla pravdu za 14 dnů jsem byla zase na kolenou a třáslo se mi celé tělo. EBV mě opustil po roce a půl. Únavový syndrom se vracel i po této době a Wellbutrin mi zůstal. Beru jej už 8 let, ale cítím se, jako bych nic neužívala. Jsem zase aktivní. Přeji všem, aby s úspěchem bojovali a když přidáte pohyb, který pomáhá k dobré náladě (uvolní se endorfiny) tak máte vyhráno :-)

Standa
3x

V mém případě byl Wellbutrin asi nejhorší z AD, které jsem zkoušel, a pocítil jsem i vedlejší účinky, které jsou v letáku označeny jako velmi vzácné. Nezabral na nic z toho, na co mi byl předepsán (SF). Naopak mám pocit, že zvýšil jakési vnitřní napětí a nervozitu (které měl léčit), a dokonce přivodil až lehce smutnou náladu (na kterou jsem nikdy netrpěl). Vedlejší příznaky nabíhaly pomalu, takže jsem si je zpočátku s Wellbutrinem SR nespojoval. Až teprve, když se to začalo stupňovat, začal jsem přemýšlet o možné souvislosti. Byly to: Únava: Wellbutrin prý nakopává a dodává energii. Mně ne! Začal jsem se cítit jako starý dědek. Z práce jsem se došoural domů, a neměl jsem na nic více energii. Únava vymizela až pár dnů poté, co jsem ho přestal brát. Zácpa a nadýmání: Zácpa s Wellbutrinem je zrádná. Nebylo to jako u SSRI, kdy jsem chtěl, ale nešlo to. U Wellbutrinu jsem pocit urgence neměl, a na záchod jsem chodil. Akorát málo. A trochu s podivem jsem pozoroval, jak mi roste břicho, přestože jsem cvičil, jedl hodně celozrnných výrobku, i dostatečně pil. A nezačal více jíst. Že něco není v pořádku, mi došlo, až když jsem začal otékat a bylo mi zle. Pak přišlo další nepříjemné překvapení: Wellbutrin snižuje odezvu těla na silná chemická projímadla (měl jsem Regulax). Zabralo až další den večer. (Na netu jsem našel lidi, kterým nezabralo vůbec, a museli to řešit klystýrem.) Po vysazení Wellbutrinu trvalo skoro týden, než zmizela. (Někteří lidé na netu, kteří experimentovali s bupropionem různých výrobců, tvrdí, že to dělají jen některé verze Wellbutrinu.) Bolest kloubů: Na ní nikdy netrpím, ale najednou mne začaly (lehce, ale zato stále) bolet klouby. I toto zmizelo prakticky okamžitě po vynechání Wellbutrinu. Sex: Doma nemám po sexu toužící přítelkyni, takže k dosažení sexu musím vyvinout určitou aktivitu. Na rozdíl od SSRI a venlafaxinu jsem mohl, ale výše uvedené vedlejší příznaky byly dohromady totálním zabijákem sexu. Jedinou pozitivní věcí bylo (ovšem zdá se, že pouze v mém případě), že jsem po dvou měsících mohl Wellbutrin přestat brát ze dne na den.

schirley2

Mám Welbutrin na prodej,nesedí mi.Email : [email protected]

Petra

Dobrý den, snad sem ještě někdo zavítá a podělí se o zkušenosti. Jsem 15 let na AD. Nejdříve Deprex, krátce Seropram, teď 4,5 roku Argofan (venlafaxin). Wellbutrin jsem dostala kvůli sexuálním potížím - především problém s dosahováním orgasmu. Nakrátko se mi totiž podařilo AD vysadit a byla to po tolika letech nádhera, zcela přirozené pocity, ne ta dřina jako při AD. Ale úplně bez AD jsem nevydržela. Přišla plačtivost a podrážděnost. Přečetla jsem všechno možné a chtěla jsem po doktorovi wellbutrin - naděje, že mi pomůže v sexuální oblasti... Mám ho spolu s argofanem, kterého beru minimální dávku (půla tablety). Teď ho mám nasazený 12.den. Zpočátku mě hodně bolela hlava. Teď je to snesitelnější, chvilkami jen takový tlak. Poslední 4 dny pozoruju, že mám velkou chuť na sex... ALE... problémy s dosažením orgasmu jsou snad ještě větší! Jako kdybych byla na vysoké dávce argofanu, kdy to téměř nešlo. Přitom Wellbutrin má údajně pomáhat i s orgasmem... i když zřejmě nepůsobí na všechny. Je mi nicméně divné, že by silně zvyšoval moji chuť na sex a přitom mi zabraňoval dosáhnout orgasmu. Je to docela hrůza. A to nepočítám tu bolest hlavy. Má někdo z vás podobnou zkušenost, tj.velká chuť, ale žádný orgasmus?

Martin Kratochvíl

Mám to podobně, chut na sex tak 20 procent orgasmus se podaří jednou z pěti pokusu :( Jsem na asentře a hledám něco jiného ale nevím fakt co :(

Melatonin
1x

Dobrý den, doporučuji od Aurum Melatonin

Marika
1x

Dobrý den. začala jsem číst různé diskuze od uživatelů, užívajících určitý lék, zde se jedná o Wellbutrin.Společný jmenovatel - deprese a psych. potíže v rúzné podobě.Jsem hodně překvapená, kolik lidí se s těmito problémy potýká. Já jsem začala mít potíže po rozvodu a dlouhodobém psych.pracovním přetížení. Začala to nespavostí, únavou a potom deprese. Neschopnost ráno vstát a radovat se z nadcházejícího dne,pocit po probuzení děsný a touha vše nejraději zaspat a probudit se fit, nebo se neprobudit vůbec.Nic mě nebaví+.fyz.vyčerpanost, stav, kdy člověk nechápe, co se s ním děje,že se cítí tak mizerně, ale není schopen to vůlí nijak překonat.Já osobně již několik měsíců v prac. nechopnosti a nevím , co bude dál. Příspěvky zde o Wellbutrinu nic moc povzbuzující. mám ho 3. den, měl by mi dodat energii a chuť do života.Předtím AD typu SSRI, ale vůbec mi nedělaly dobře, cítila jsem napětí,nervozitu,úzkosti předtím nepoznané, pocity strachu.Po vysazení tyto stavy odezněly, ale zůstala deprese,Změnila jsem lékařku, závěr byl, že zřejmě nesnáším AD ovlivňující serotonin.(Proto nyní Wellbutrin a na noc na spaní Valdoxan.).Spím dobře,nemám žádný stres,ale cítím se mizerně. Bojuji s tím, je to o přežití každého dne, kdo neprožil, nemůže pochopit.A to jsem byla akční, veselá a zvládla jsem náročnou práci, spoustu zájmů. Teď je vše jinak a ať se snažím, jak chci něco dělat, jít ven,poslouchat hudbu,dělám to, jak robot, abych nějak prožila den.Výsledek, stejně je mi blbě.Do práce nemůžu, nezvládla bych jí, tak nevím, co bude dál. Je zajímavé, jak se dočítám, jak každý na různá AD reaguje jinak, tak uvidím, co ten Wellbutrin. Jsem ale už hodně zoufalá, p. doktorka je hodná, ale zatím mi nic nepomohlo, taky se tomu podivuje.Vůbec jsem netušila, že takovýto stav vůbec existuje a po pojmem deprese jsem si představovala, že je člověk jen smutný.Je to ale mnohem horší,protože to dokáže vyřadit z běžného fungování, jako to mám já.Všem přeji, aby jim bylo dobře.M

Jean
1x

potřebuješ vyčistit tělo od mikroparazitů a léčít CNS, samotné AD to nedokáže..

Marika
1x

Jean, diky za reakci, mužeš mi napsat podrobnosti, čím se tedy čistí tělo od mikroparazitů a co léčba CNS. Nejsem z toho moudrá, děkuji

Jean

tady se nedá moc psát, udělej si email :-)

Jolca

Jean: mě to také zajímá. napiš mi prosím to čištění od mikroparazitů. Můj email: [email protected] . děkuji

Martin Kratochvíl

Děkuji za přesně popsaný stav deprese, všichni si myslím že jsme lenoši a můžeme to vůlí zlomit :( Pomůžou jen léky, tak at každý najde ty správné, protože to je největší dar.

Marika

Dobrý den, nějaké nové pozitivní , nebo jakékoliv reakce na užívání Wellbutrinu na deprese? Začínám s ním. Moc děkuji M

Kily
2x

Já můžu Welbutrin doporučit všem, kdo potřebují nakopnout. Po letech na SSRi (cipralex) jsem se dostal do útlumu, deprese a letargie, byl jsem schopný celý den prospat. Díky Wellbutrinu jsem vstal z postele, začal znovu sportovat, zajímat se o svět kolem sebe, o ženské ;-) Nechutenství nepociťuju, spíš naopak... Stačí mi bohatě 150mg (1tbl) ráno a lítám celý den jak motorová myš.

Marika
2x

Zdravim všechny, kdo mají nějakou zkušenost s depresí a užíváním Wellbutrinu. Psala jsem sem před více než 2 měsíci, kdy jsem ho začala užívat. Asi po 3 týdnech jsem se začala cítit o mnoho lépe a pak se to dál zlepšovalo. Dnes je to 2 měsíce a něco, není to stále tak, jako předtím ale je mi opravdu nesrovnatelně líp.Byla jsem už naprosto zoufalá, protože jsem vyzkoušela od p. doktorky předepsaná několika antidepresiva na bázi doplnění serotoninu a bylo mi ještě hůř. Tak to jenom jako informace , třeba to může někomu pomoci. Díky a všem přeji hodně zdraví. M

Aleš
1x

Ahoj Mariko. Diky za příspěvek. Dodal mi naději. Ja beru Welb. teprve tyden a uz se nemuzu dočkat účinku. Ma jeste nekdo pozitivni zkušenost? Diky

Martin Kratochvíl

Ahoj Mariko, myslíš že když beru asentru SSRI, která mi sice zabere (doufám), mám ji už počtvrté, tak by mi pomáhal i wellbutrin ??? Asentra mi totiž dělá strašné problémy se sexem :( nevím jak z toho ven. Bud ty hrozné deprese anebo pak hlava ok ale dole katastrofa :(

Marika

Pro Martina Kratochvíla: já jsem se na tuto diskuzi podívala po dlouhé době. Bohužel nedokážu vůbec posoudit, jak bys reagoval na změnu, je mi opravdu líto,ale fakt nevím. Já bych to asi zkusila, co na to doktor? (jinak potíže v sex. oblasti nemám).Hodně štěstí, přeju moc. m.

Martin Kratochvil

Marika wellbutrin je pro mě ok, mam asentru , půl tabletky a wellbutrin celou. Rano to kopnu cely den jaks taks pretrpim a tesim se na vecer kdy dam dve piva ty me otupi, pekne usnu a rano zase nanovo asentra welbutrin prace a vecer pivo. Sice to je zivot o nicem ale dokazu prezivat. Bez tabletek jsem nebyl schopen vstat z postele.a jen myslenky na sebevraždu. Takhle aspon zvladam praci. Wellbutrin mi trval dva mesice pekla nez se to zlepsovalo. Chce to vydrzet aspon 6 tydnu a pak uz je videt ze deprese jsou mensi a.mensi. mejte se vsichni.

Marika

Aleši, jak je? marika

Jean

Marika: jak je ? AD nic neléčí,nehubí mikroparazity a neléčí nervy, na to se musí jinak..

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce