Inzerce https://www.lekarna.cz/do-prirody-bez-obav/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=do-prirody-bez-obav

Asentra 50

Máte, prosím někdo zkušenosti s AD Asentra? Dostala jsem je od lékaře na svoje úzkostlivé depresivní období asi před přechodem. Nikdy jsem žádné prášky nebrala, snažila jsem se vše zvládnout sama ale už to nešlo, hodně mě to komplikovalo život.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Alča

Ahoj holky,tak jsem konečně zde,měla jsem hrozné dny,bylo mi tak špatně asi jako tobě Ali,to počasí nám dělá zle že? Jano já jsem měla Asentru 5.měsíců a bylo mi po ní stále špatně,tak mám teď jiné léky a zatím nevidím žádnou změnu,takže víc ti k tomu nenapíši,chce to čas a uvidíš,dej vědět jak bojuješ.......Ali a s mojím stále nemluvím, a sleduji že mu to ani nevadí,chodí si na pivko a žije si jak pan král a chybu nepřizná,to jsou zmetci,,takže tak papa

salina

ahoj jano beru take asentru 50 už asi 2 roky tet asi před měsicem jsem ji sama od sebe vysadila a to jsem neměla dělat měla jsem takovy stavy že jsem myslela že se zblaznim, tak jsem si ji opět nasdadila a až po malu po měsici se citim lip ale ale rano je nejhorši to se klepu že te hruza nechce se mi nikam ven byla bych nejradši jen v posteli ale člověk se musi přemoct a dělat to co ma ale jako lek je dobry

Alena

Ahoj všichni.Alčo dneska jsem byla u zubaře dopadlo to dobře a hlavně je mě už zase drobet lépe.V pátek má můj přítel narozeniny tak to budou velké přípravy protože přijedou všechny děti,vnoučata,sestra s mužem a jeho rodiče tak si dovedeš představit co to bude práce.Snad to všechno zvládnu.Hlavně aby bylo dobré počasí a mohli jsme sedět venku.Alčo vykašli se na toho tvýho a mysly jenom na sebe.Ty potřebuješ klid a pohodu ne ON.Salino,já jsem je taky vysadila loni a jak jsem dopadla?Jsem ještě na nemocenské ale ty stavy bych už nikdy nechtěla zažít,tak asi vím co si prožívala.Mějte se moc hezky ,u nás ted prší tak si jdu číst nějakou knížku.Pa,pa a zvládejte všechno v pohodě.

salina

Ahoj alčo fak jo te hrozny co a ty jsi je začala pak taky brat znovu,

Alena

Ahoj Salino já jsem je začala brát znovu ale bylo mě hrozně špatně a moje doktorka se se mnou moc nebavila.Já jsem potom změnila doktorku a ta nasadila jiné léky ale ty začátky byly opravdu krušné.Ale hlavní je,že zabírají.Sice pomalu ale to už určitě znáš.Všechny začátky jsou krušné a já Ti přeju,aby zabraly co nejrychleji a bylo Tě lépe.Držím moc palce.

Alena

Ahoj děvčata,tak dneska je mě od samého rána špatně,brní mě ruce,je mě na zvracení tak nevím co se zase děje.Možná to počasí nebo nevím co.Jsem tu doma zase sama a přepadají mě děsné myšlenky a nemůžu se jich zbavit.Pa.

salina

Ahoj Ali mě taky nebylo rano moc dobře kluk šel do školy a ja si zase lehla a usnula jsem, a zbudil mě bracha přijel na kafe, ja jsem taky sama a člověk mysli na sami kravoviny je to hrozny člověk nechce na nic myslet a stejně se ti honi hlavou blbosti měj se hezky a preju ti aby ti bylo lip ahoj.

Alena

Salinko,Ty jsi taky na nemocenské?Já jsem už doma hnedle 7měsíců ale tu správnou léčbu "ALESPONˇ DOUFA'M" jsem začala až koncem února.Ted je mě už drobet lépe.Pa.

salina

Alen ja jsem doma mam častečnej důchod už 3 rok chodila jsem do prace dělala jsem ve sklarně 24 let a nemohla jsem na zada byla to fizicky naročna prace viš , tak mi dali, na vratnici jako ostraha ale byla tam takova hnusna šefka dělala mi sami naschvaly ,ale ja už mam dlouho takovy problemy ale člověk nato neměl čas přemyšlet, protože se točiš oklolo domacnosti aby bylo vše tak jak ma , ale tet co jsem doma tak to je horši když jsem chodila do prace tak jsem nebrala žadny prašky ale co jsem přestala tak jsem musela protože se stim neumim, vyrovnat že to takhle dopadlo viš protože ja dala vypověd sama dohodou , ty zada jsem si zničila tam lituji toho že jsem si neudělala nemoc s povolani , radily mi to znami ale ja jsem to neudělala a lituji toho no ale už se neda nic dělat . A do jiny prace nevim už bych chtěla jen něco na uklid ale je to těžky s tou praci a ja se hodně klepu to mi vadi stidim se zato když bych měla někam nastoupit mezi lidi a kde pracuješ ty Ali

Alena

Ahoj Salinko,já jsem pracovala v lékárně ale přišla jsem o práci protože si myslí,že si to všechno vymýšlím a že mě nic není.Nikomu bych takový stavy nepřála.Ted si budu muset hledat jinou práci ale v mém věku to bude asi horor.Do důchodu mám ještě 7 let a to je dlouhá doba.Opravdu nevím co budu dělat ale zatím to moc neřeším až mě bude opravdu dobře tak pak se uvidí.Měj se hezky,zdravím všechny a hlavně Alču.Jak Ti je?Ozvy se jestli je Ti už lépe.Pa.

salina

Ahoj Ali aha to jsou lidi vit ten kdo to nezažije tak ti nevěři ja to znam taky navenek vypada člověk dobře ale dotebe nikdo nevidi kašli na ně ,a co častečnej by ti nedaly zatim se měj ahoj

Sylva

todle přesně znám...na člověkovi není nic vidět v daný okamžik,ale kdž to příjde tak je to děs...Záleží na psychiatrovi a psychologických testech.Pokud psycholog udělá testya psychiatr napíše ,že zdravotní stav se bude zhoršovat,popř.pracovní potenciál je vyčerpán je ta možnost získat nějaký důchod? Ale v dnešní době kdy odebírají průkazy ZTP,TP kde nemají to bude holky těžke.No je třeba to zkusit a věřit!!!!!

Sylva

Ahoj všem.Pár dnů mi nebylo dobře.Dokonce dnes jsem se musela přinutit otevřít notˇas a podívat se jestli nemám nějakou poštu.V neděli jsem si byla pro pejska.Měla jsem ho u syna,protože když jezdím ke Znojmu k rodině neberu ho atˇ se nepopere s pesanem.Jsem ráda,že ho mám doma a konečně mne přinutí alesponˇon jít ven,ikdyž někdy to prostě jde jen s vypětím sil.Dnes je sluníčko v oparu aje chladněji.Snad se nám počasí umoudří a hned nám bude všem líp.Přeji všem sluníčkový den...

Alena

Ahoj děvčata,dneska je mě opět špatně,únava a o žaludku ani nemluvím.Salinko,o tom částečném důchodu jsem také uvažovala ale každý mě říká,že je to stejně zbytečné že ho v dnešní době nedostanu.Jak píše Sylva všechno odebírají ale ty co ho nepotřebujou,tak ty ho mají.Je to hrozná nespravedlnost.Mějte se hezky a já jedu vnoučkovi na besídku.Snad tam přijdu na jiné myšlenky.Pa

salina

Ali tak to můžeš skusit but ti ho daj nebo ne za pokus to stoji skusto.

aLFONZA

AHOJ, chtěla jsem se zeptat zda když mi psichyatr napsal asentru 50 a po prvním dnu se u mě objevilo rozostřené vidění, zvracení a pocity jako když potřebuju na velkou (takový tlak v břiše) a taky malátnost, zda mam tyto nepřijemné vedlejší učinky ignorovat nebo vysadit prasky, navic k tomu beru oxozepam..nevylučuje se to navzajem..a nesnižuje to libido je mi 18 a nic takoveho bych nechtela :) diky za odpoved

helena

ahoj,bylo mi take tak spatne,ale odeznelo to je mi fajn.hlavni ji neprestavej uzivat.libido opravdu mizi.vydz

ALLfonza

a taky bych se chtela ještě zeptat zda to brát na ráno nebo na vecer? potrebuju aby se mi usínalo dobře mam problemy ze spanim a nocni mury(v noci se ke me sklani satan atd) . bouzel sem mela zkusenosti s drogami a psychiatr mi to napsal na deprese a na to aby se aspon trochu vyspala (ppř.uklidnila) přestala se sebepoškozovat..mam obavy že po nich hodně přiberu, zakládám si na postavě..máte s tím zkušenosti dekuji...

helca.

ahojky,vydrz,neprijemne pocity odezni a bude ti dobre.na letak kasli,ani ho necti.rekla mi to sama doktorka,ze je tam pul pravdy.ja se mam po ni moc dobre a jsem rada ,ze ji uzivam.ahoj

Alena

Ahoj děvčata,má někdo zkušenosti s tím,že mě bylo hnedle měsíc relativně dobře a těd se zase klepu jako ratlík a jsem hrozně nervozní a chce se mě brečet.Já jsem si myslela,že když je mě dobře,tak že to tak zůstane ale ono ne.jsem zase špatná.Alčo napiš jak je tobě,už jsem od tebe dlouho nečetla žádnou zprávu.Ahoj všem.

Ivča

Ahoj. Nevím přesně děvčata s čím marodíte. Nervy? Já mám taky 7 let do důchodu, práci sice mám, baví mě ale šéfka prudí a buzeruje. Jsem tam už 11let a mám toho dost.Nedávno jsem se rozešla s přítelem po 5 letech,máma je v nemocnici, k tomu přechod a je to hned. Uvažuju že půjdu za psychologem. Práci tady jinou nenajdu,jsme malé městečko. Odstěhovat se bojím, že práci v tomto věku nenajdu. Prostě se to stále mele v kebuli, nespím jsem nervozní, všechno si moc beru, cítím úzkost a je mi někdy mizerně. Nedávno mě kámošky přemluvily abych šla s nima na chůzi s hůlkama. párkrát jsem šla a půjdu zas. Ono to totiž pomáhá. Dostat ze sebe ten stres. Pak přijdu, dám sprchu a je mi mnohem líp. Tak ahojte a držím palce.

Alča

Ahojky.Tak jsem zde a Aleno je mi stejně jako tobě,nechápu to.Mám také hrozné hučení v hlavě až bych se z toho zbláznila.Kdy to už zkončí to je hrozný,ale jedno mi to dalo a to spaní,sice trvá než usnu,ale usnu.Jinak jsem stále na zahrádce,mám vše pokopané a jen to tak udržuji.Chtěla bych malovat,ale mám strach že začnu a zase budu mít ty blbé dny a nebudu schopna to dokončit,tak uvidím jak se rozhoupu,,,,,tak papa pěkné slunečné dny

Alena

Ahoj děvčata,tak jak se cítíte?Mě už delší dobu zase není ráno moc dobře.V pondělí jedu k mé psychoušce,tak jsem zvědavá co mě řekne.Jsem doma už 7 měsíců ale ted to není žádná sláva.Včera jsem se byla podívat na nějakou práci ale když jsem to tam viděla,tak bych to určitě nezvládla.8hodin stát na nohou je pro mě hrůza.Nebudu nic hrotit a uvidím, co mě doktorka řekne.Alčo,Ivčo,Sylvo,Salinko a další jak se cítíte vy?Nemám o vás žádné zprávy.Mějte se hezky a já jdu odpočívat.Pa.

salina

Ahoj holky tak jsem to tu četla Sylvi rada bych se ktobě přidala ale bydlim v duchcově,

Sylva

ahoj holky,nebylo mi nejlíp..proto ta odmlka.Neměla jsem chutˇani zapínat počítač.chtěla jsem se zeptat je některá z vás z Ostravy???Byla jsem na ušním.Dr mi řekla,že má celková ztráta sluchu na obě uši po sečtení je 90% a protože mámcentrální vestibulární syndrom navrhla mi krom rehabek chůzi s holemi po parku,lesu či horách,ale samou mne to asi bavit nebude. je to dobré na koordinaci pohybu,srdíčko,cévy,psychiku a pro nás ženy po 40 na hubnutí!!!! Tak kdyby jste se chtěli některá přidat budu ráda.Stači napsat na facebok. Jinak ty stavy,že vám bývá špatně od žaludku a třes mi dělá také už 13 let!! Ikdyž beru různé antidepresiva.Já si myslím ,že je to tou naší nemocí.Jeden den je fajn a pak během 5 min se to otočí a den stojí za starou belu.Tak se držte a atˇ je těch lepších dnů víc.Sylva

salina

Ahoj Ali mě je zatim dobře i když rana jsou ošklivy , nechce se mi nikam a nic musim vžy myslet na nakou věc ktera mě povzbudi trochu ,a pak je mi lip četla jsem že jsi byla v naky praci a co jse tam děla , mužu se zeptat odkud si ja jsem z Duchcova zatim čussss

Alena

Ahoj Salinko,Sylvo,Alčo.Já pocházím ze západu od Plzně.Mám ted docela špatné dny.Přítel přišel o práci,jde taky na operaci s kolenem a v pondělí jsem odvezla jeho maminku do nemocnice s infarktem. Těd ji zjistily vodu na plicích,zápal plic a zánět srdečního svalu.Ted jsme tam volali ráno a má další infarkt.Nevypadá to vůbec dobře a mě je z toho hodně smutno.celá se klepu,tak musím myslet na něco lepšího ale moc to nejde.Děvčata mějte se moc hezky a brzy se ozvu.Pa

salina

tak to my je líto že maš takovy problemy stim klepanim jsem na to m stejně je to hrozny ten třes , dřim ti palce at to vše zvladneš ahoj

Sylva

drž se,přeji ti atˇ to dobře dopadne.Mamča měla vodu na plících a je v pořádku,tak snad to b ude taky v pohodě.Přeji sluníčkový den.papa

Alena

Ahoj děvčata,mamča je docela dobrá ale v nemocnici asi zůstane ještě delší dobu ale to je jedno,hlavně že to bude dobrý.Do nemocnice to máme asi tři km.tak je to sranda.Já jsem byla včera na kontrole u mojí psychoušky a chce mě poslat do práce ale nevím kam půjdu.Asi na pracák a potom se uvidí jestli něco najdu.Bude to asi síla.Možná že zůstanu doma a budu se starat o mamču.Ráda bych věděla co je s Alčou,doufám že je v pořádkuUž dlouho nenapsala a docela se o ni bojím.Držte mě palce at je všechno v pořádku a zase se ozvu.Pa a přeju krásné dny..

Alča

Ahoj všichni, omlouvám se že jsem se dlouho neozvala, ale fakt jsem měla hodně práce a večer se mi již nechtělo na pc. Ali už pracuji,chtěla jsem to vyzkoušet jak mi bude ale první dny to byla hrůza.Hrozila mi výpověď a to jsem nemohla dopustit,bylo to vše narychlo,tak jsem šla raději do práce,nejhorší na tom je,že příjdu z práce a vše mě bolí a nic se mi už nechce,nutím se a to víc pokazím,nemohu se nastartovat,ráno jsem hodně unavená a buší mi srdíčko.Nevím jak to zvládnu,ale pokusím se vydržet.Ali tebe posílá lékařka již do práce? Já když jsem mu volala,že bych potřebovala jít do práce na zkoušku,tak se mi vysmál,že nejsem v pohodě ale je to moje zdraví, pokud bych ztratila tu práci co mám,tak lepší nenajdu a za to mi to stojí.Ali drž se a zase někdy písnu, papa

Alena

Ahoj děvčata,tak jsem si včera udělala radost a koupila jsem si takové malé autíčko C3.Je to takový černý bobík ale strašně krásný mám s toho obrovskou radost.Alčo hrozně jsi mě překvapila že již chodíš do práce.Já nevím jestli bych to zvládla ale budu se muset taky pokusit.Nic jiného mě asi nezbyde.Jinak zdravotní stav je celkem dobrý ale ted mě drobet zlobí močový měchýř ale to je taky nepříjemná záležitost.Leju do sebe čaje tak snad to zabere.Mějte se hezky a krásný výkend.Pa

Alena

Ahoj děvčata,jak vám dneska bylo?Já se cítím hrozně zase po dlouhé době a to jsem si myslela,že už to bude dobrý a najednou takový sešup dolů.Volala jsem mojí doktorce a ta mě chce vidět už příští pondělí i když mám kontrolu až koncem měsíce,tak jsem zvědavá co mě řekne.Dneska byla strašná únava ale vůbec jsem nemohla vstát z postele bylo to hrozné i když ted večer je to už lepší.Tak jsem zvědavá,co bude zítra.Máte s tím někdo zkušenost?Chci aby to bylo už všechno dobrý.Mamča je už docela dobrá tak snad to vydrží.Pozdravuju Vás všechny a mějte se co nejlépe.Pa

Petra

Ahoj, všechny moc zdravím.......................chci se zeptat, zda máte někdo zkušenost s opakovaným návratem deprese a úskosti...............Já začala brát Zoloft rok po prvním porodu, po necelém roce byl vysazen, pak proběhlo druhé těhotenství a komlikovaný porod a hned po porodu jsem byla nucena brát Asentru, po roce byla vysazena a za tři měsíce znova úzkosti, takže jsem brala znova rok. Teď jsme se s doktorem pokusili o další vysazení, proběhlo celkem dobře, ale teď jsem po mateřské nastoupila do práce a už se zase hroutím, mám stavy úzkosti a obavy, že to nezvládnu a mám návaly pláče, takže zase zkončím Asentrou. Proto se chci zeptat, zda máte někdo takovouhle zkušenost, léky mi celkem, vyhovují, tak jestli není lepší brát nějaké minimálmí množství dlouhodobě v řádu let................díky moc za Vaše příspěvky...........zdraví Petra

Alena
3x

Ahoj PetrušJá jsem sama vysadila léky a to jsem neměla dělat,protože se to vrátilo ale ještě horší a ted se s toho nemůžu vyhrabat.Když si myslím,že je to dobré,tak se to zase vrátí a je mě šíleně.Zrovna ted je mě hrozně.Doktorka říkala,že by se měla brát taková udržovací dávka alespon půl tablety ale já jsem to vysadila úplně.Jdu si zase lehnout protože jsem K.O.Pa

salina
1x

Ahoj Petruš to jsi neměla dělat ,ja jsem to udělala taky asi před 2 měsicema , bylo mi dobře asi 14 dni a potom jsem myslela že se z blaznim ,tak jsem si je hned nasadila znovu tet je beru veřer 50 tku a je to zase lepši ale ne tak jak bych chtěla je to hnus co ti na to napsat mam stejny pocity jako ty ale ja jsem doma mam častečnej ja nevim kdybych , měla jit do práce jak bych to zvládla , dva dni mi je bomba a pak te hruza už mi to taky leze na nervy co to do mě vlezlo hruza , a děs .Petruš jestli by ti nevadilo si psat jinde tak napiš dam ti fb zatim se měj a pisni čauuuuuuuuuu

Petra

Sali, zdravím moc, snad už je Ti líp..............já už jsem zase na padesátce večer.........dnes je mi celkem líp, tak snad už se to bude jen lepšít........nejhorší je, že nemám moc důvěru k mému doktorovi, pořát trvá na vysazování, i když to mám hned zpátky, ale když léky beru, tak funguju zcela normálně a zvládnu vše.......no uvažuju o změně doktora, ale tady moc velký výběr není :O((((. Klidně se mi ozvi, je povzbuzující pokecat s někým, kdo je na tom podobně.... rodina mě sice podporuje, ale spoustu věcí pochopit ani nemůžou..........držím palce..........Petra

Petra

Alčo, já jsem už včera nasadila padesátku a musím říct, že je to malinko lepší, zatím kombinuju a neurolem a nějak funguju, doufám, že to bude brzy dobré, protože toho je teď s návratem do práce opravdu hodně, navíc jsem v nové práci...........můj doktor moc nechce, abych brala dlouhodobě, ale já už také chci zůstat na nějaké udržovací dávce, opravdu mi to za to nestojí..................a kdo tu kecá něco o chemii a o tom, že se to dá zvládnout, tak fakt asi nikdy nezažil ty úravé deprese............Alenko, přeji Ti ať je Ti brzy zase lépe.........držím moc moc palce, vím, jaké to je :O(((( Petra

babina
1x

Moje milá děvčata. Skoro každý den si čtu vaše příspěvky. Jsem stejně postižená. A tak, jak píšete. Kdo nezažil, neuvěří. Také mě nesmírně rozčilují řeči rádoby moudrých, že se to dá zvládnout. Já už sice Asentru neberu, doktor mě převedl na Trittico, ale je to stejný hnus. Když jsem začala s užíváním, bylo to několik dnů celkem dobré. Ale po postupném přidávání - podle rady doktora - jsem včera myslela, že vyletím z kůže. Ve všem co tady popisujete vám dávám za pravdu. Na jednom portále jsem si přečetla dobrý argument. Někdo bere léky na cukrovku, někdo na vysoký tlak, někdo na štítnou žlázu a nesmí se zamýšlet nad tím, že je to chemie, bez léků nemohou existovat. My jsme nemocné jinak, naše forma nemoci je tak hnusná právě proto, že jeden den je dobře a ve chvíli kdy to nejméně čekáme, to na nás spadne a plácáme se v tom, jak nejlépe dokážeme. Přímo čekáme na hodinu, kdy to poleví. Já jsem měla stejné záchvaty, že už to nepotřebuji, ale ataky, které se objevily zcela neočekávaně, mě zase vrhly někam hodně nazpět. Chtěla jsem tím říct, že se prostě musíme smířit s tím, že léky nás budou provázet možná až do smrti. Ale berte to tak, že se neléčíme s rakovinou, tudíž máme v životě větší šanci, i když jsou naše některé dny k nevydržení. Když však záchvat pomine, zase začneme doufat, že už bude dobře. Všem vám držím palečky, aby vaše potíže byly co nejmenší a alespoň snesitelné. U mne je nejhorší nespavost, která mě přímo drtí. Každý den se bojím večera, že se budu dlouho přes půlnoc převalovat na lůžku, a že nezaberu. (Proto to Trittico ). Manžel se mě neustále vyptává, zda nespím přes den, zda jsem byla na procházce a ani on nechápe, že to někdy i při nejlepším úmyslu nejde. Raději o tom všem mlčím, i o tom, že mi je špatně, protože opravdu člověk, který to neprožil to nemůže pochopit. Přeji vám všem co nejméně dnů, které se skoro nedají vydržet. Babina

Alena

Ahoj děvčata,tak máme před sebou zase výkend ale asi nic moc.Zdravím Bábinku a všechno co sem napsala je pravda.já když se ráno probudím,tak je to hrozný ale kolem poledne už je to lepší a to přesně čekám na tu chvíly,kdy to pomine.Ty dny jsou potom k nevydržení ale stále doufáme,že to bude pořád lepší a lepší.Mě když je špatně tak si zalezu do podkroví a až se mě uleví tak přijdu,ale někdy jsem tam hnedle celý den a to se potom na mě chodí dívat přítel.V pondělí jedu neplánovaně k mé psychiatričce,protože mě je ted poslední dobou dost špatně tak jsem jí musela zavolat.Jsem na to moc zvědavá,co mě řekne.S mamčou je to ted dost špatný,nějak se zhoršila a mám zase strach,co se s toho vyklube.Alčo,jak Ti je v práci?Až budeš mít čas,tak napiš.Jinak zdravím všechny a užívejte výkendu.

Alena

Ahoj děvčata,musím Vám napsat jak mě je.Hrůza)))Každé ráno se necítím dobře,ta ukrutná únava mě snad zabije.Nemám vůbec chut něco dělat a ani to ležení mě nepomáhá.Počasí je hrozný a odpoledne přijedou mladý tak jsem na to zvědavá.Mě už bylo docela dobře i mě doktorka chtěla pustit do práce ale tohle jsem nečekala.Máte s tím někdo skušenost že po takové době se to takhle zhorší?Zítra jedu k doktorce,potom napíšu.Napište jak jste na tom.Pozdravuju Alču,bábinku,Sali ,Sylvu Petruškua všechny,co sem píšou.Pa

babina

Milá Alenko. Právě kvůli tomu, že při léčbě Asentrou byly dny kdy jsem si říkala, proč to vůbec žeru!. Pomalu jsem asi v dubnu začala vysazovat. Užívala jsem 100 Asentra. Vysazovala jsem velmi pomalu. Po čtvrtinách, potom přes jeden den, až jsem s tím skončila. Vždy když mi bylo blbě, tak jsem si připomínala, že mi bylo blbě i při Asentře, tak jsem vydržela. K Asentře jsem měla na noc Triticco, prý na spaní, údajně není návykové. Ale noci byly následující: v 21.00 jsem snědla lék, kolem 23.00 jsem cítila, že by to šlo. Ale v posteli jsem dostala záchvat povrchového dýchání, nemohla jsem udržet žádnou myšlenku, prostě něco na co bych se soustředila a nemusela se pozorovat. Pokud jsem ještě po půlnoci nemohla zabrat, tak jsem si vzala půlku Stilnoxu. Jenže bylo něco kolem jedné a já byla vzhůru. Celková doba etap spánku byla něco kolem tří hodin. Prostě rozházená noc a ze spaní nic. Potom jsem šla k psychiatrovi a řekla jsem mu o tom. Doporučil mi večer užít celou tabletu Tritica - 150 mg a ráno dalších 50 mg. První den jsem byla tak otupělá, že jsem si dopoledne musela lehnout, ale jak léčba pokračovala, tak jsem začala být přes den tak nabuzená, že jsem měla pocit, že se zblázním. On ale tvrdil, že Triticco je antidepresivum až při užívání 150 mg a výše. Má prý sedativní účinky, proto se předepisuje při dlouhodobé nespavosti, protože není návykové. Ale já musela snížit dávku na 100 mg večer a 50 mg ráno, což však nemá antidepresivní účinky. Nevím jak to bude dál. Můj problém je, že žiju v panelovém bytě. Nemám zahrádku a tudíž tu sedím zavřená jak ve vězení. Jsem už v penzi, ale manžel stále pracuje, tak jsem převážnou většinu týdne sama. Mám spoustu času kdy se stále pozoruji a tím si to celé zhoršuji. Mé problémy začaly s nastávajícími hormonálními změnami po operaci. A začalo to být čím dál horší v penzi. Mám pocit, že už mě nikdo nepotřebuje, že jsem vlastně na tomto světě zbytečná. Někdy je mi tak blbě, že se ani nedokopu k procházce, a také mě nebaví chodit stále na stejná místa. Nejhorší však je, že mě nebaví ani ležet v posteli. Tak jen neustále čtu, hraju karty na počítači a navštěvuji různé portály, abych se uklidnila, že v tom nejsem sama. Že nás je takových víc, a že to snad nějak dopadne. Ale představa, že takhle budu žít už pořád, je trochu děsivá. Vy to všechny máte o to horší, že musíte ještě chodit do práce. Protože představa, že to na vás přijde před kolegy a kolegyněmi musí být hrozná. Já to také zažila. Jenže jsem byla v perfektním kolektivu, tak je mi po zaměstnání velice smutno. Moc na vás na všechny myslím, ze srdce přeji, aby vám bylo lépe, protože vím, jak je to hrozné. Mějte se moc a moc hezky. Babina.

Sylva

milá bábino.Já byla také na Triticu nic moc.Byla jsem jak zfetovaná,začala jsemnehorázně přibírat na váze.Dr mi ho vysadila dala na noc chlorprothixen.Nevím zda je návykový,ale nemá člověk po něm příbírat.Když jsem uplně rozhozená beru 2 tabl na noc.Snažím se ale zůstat na 1 tabletě.usínám pomalu,ale spím až do 7 h rána.

Alena

Babinko ahoj,já do práce nechodím,jsem na nemocenské už 7 měsíců ale pořád to není ono.Včera jsem byla u doktorky a drobet jsme navýšili AD,tak jsem zvědavá jak to bude fungovat.Zatím dneska nic moc ale asi to bude zase chvíly trvat než se s tím tělo smíří.Jinak v pondělí jdu na psychologické testy a chci se zeptat,jestli s tím má někdo nějakou skušenost.Mám se obávat něčeho?Za 14 dní jdu na kineziologii a to se chci taky zeptat kdo to už podstoupil a jaké to je.Napište mě prosím někdo.Zatím všechny pozdravuju,mějte se moc hezky a pište.

Katka
1x

Ahoj dievčatá, málokedy sem píšem, lebo mám pocit, že som toho povedala už dosť. No, dnes ma zaujala otázka Aleny ohľadne psychologických testov. Ja som ich absolvovala 3x a môžem zodpovedne povedať, že sa ničoho netreba obávať. Test sa skladá s niekoľkých častí - otázky z okruhu bežnej vzdelanosti - zvládne aj žiak základnej školy, niečo z matematiky, ale tu ide skôr o precvičenie pohotovosti, pamäti a logiky, potom sa skladajú jednotlivé geometrické tvary do vopred predložených obrazcov, nakoniec ide jednoduchá kresba (niekedy so zatvorenými očami) - postava, strom, ... ide o predstavivosť, fantáziu a zmysel pre detail. Druhá časť psychotestu je robená na základe predložených obrázkov - treba povedať, čo vo vás jednotlivé obrazy vyvolávajú - aké emócie, resp. čo predstavujú (podľa vás). Ničoho sa netreba báť, chce to len trochu sústredenosti a pravdivých vyslovení pocitov - pri obrázkoch...slovom, toto zvládne každý kto úspešne ukončí základnú školu a pamätá si nejaké veci zo strednej - krajiny, hlavné mestá, osobnosti... Alena, myslím, že ty to zvládneš ľavou zadnou. Pre mňa to bola hračka - a to nie som žiadny Einstein. Tak, predovšetkým - POKOJ!!! Jasné?! Výsledky testov psychológ vyhodnotí do 2-3 týždňov (možno u vás skôr, neviem posúdiť) a pošle ich psychiatrovi a obvoďákovi, aby bol obraz o tvojom psychickom stave komplexnejší. Ak máš ešte nejaké otázky, pýtaj sa, ak som ti poradila, alebo ťa upokojila, som rada. Všetkých pozdravuje Katka.

Alena

Ahoj děvčata,tak dneska byl krásný den ale mě tohle horko nedělá dobře,tak jsem stále v chládku a ted večer je to už dobrý.Vůbec nevím co je s Alčou,už se strašně dlouho neozvala a tak jí prosím at napíše jak se jí daří.V pondělí jdu na ty testy tak pak se ozvu jak jsem dopadla.Katko děkuju moc,jsem klidnější a snad to zvládnu.ještě bych chtěla,aby mě někdo napsal o té kineziologii.Po zdravotní stránce je to o malinko lepší po tom navýšení tak snad to bude dobré.Pozdravuju všechny děvčata co sem psala a ozvěte se.Pa.

Katka

Alenka, som rada, že som ťa upokojila. Naozaj sa neboj - všetko v pohode zvládneš!!! NIe je to zložité - ty si inteligentná, takže, POKOJ A RIZVAHU, bez stresu! Držím palce a pozdravujem všetky dievčatá!!!

Katka

Do frasa, zase sa mi podarik pieklep - ROZVAHA!!! Prepáčte, mám naozaj slabý zrak. Ale, teraz by som chcela povedať len to, že sa pod tento môj hendikep podpísali množstvá AD + benzodiazepíny. Dievčatá, ak ich nemusíte brať, nerobte to, Viem, že na depresiu je potredbé užívať AD, ale... Ak ste silné a dokážete to, užívajte ich len do času - niekoľko mesiacov ... potom sa pokúste riešiť svoje psychické problémy prostredníctvom psychoterapetickej liečby. Na to však musíte byť silné, viem, niekomu sa to nepodarí, no niekto na to má. Všetkým , ktorý ma požiadajú o pomoc, rada pomôžem. Mám mnoho skúseností s praxe, štúdia aj z reálneho života. Pekné leto želá KATKA.

salina

AHOJ kATKO MAŠ PRAVDU ŽE BY ČLOVĚK MĚL SE STIM VYPOŘADAT SAM ,ALE JA TO SKUSILA PŘED 2 MĚSICEMA A BYLO MI DOBŘE 1 MĚSIC A PAK JSEM MYSLELA ŽE SE ZBLAZNIM NEJDE TO A TAKY JSEM SI ŘEKLA ŽE TO ZVLADNU BEZ TOHO ALE NE TAKY MI TO VADI ŽE SE TIM CPU ALE NEMAM TAKOVOU SILU NEBO NEVÍM . AHOJ

Katka

Sali, ja som si tiež myslela, ýe to bude ľahká cesta, no... AD som sa dokázala pomaly a postupne zbaviť, no denzodiazepínov nie. Tie budem užívať asi do konca života. Raz som s tým "sekla" - akože zo dňa na deň, a schytala som také absťáky, že som si myslela že skočím z okna. Nuž, povedala som si, takto to nepôjde, ak skončiť, tak zrejme veľmi pomaly a dlho, dlho, dlho... No, čo narobím? Sama som si na vine, lenže, ak ma niečo má držať nad vodou, nech je to aspoň tá poondiata polovička nerolu ráno a večer. Tak moja, drž sa, a všetky baby s tebou. Pekne pozdravuje Katka.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce