Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
peter

Ja osobne som nemal skoro žiadne vedlajšie účinky...Akurát som bol ospalejší možno a zíval som stále..To je celé...Poviem ti to inak...Nemôžeš si dovoliť aby ťa to položilo na pár dní zo začiatku kvôli povinnostiam. Ak sa nebudeš liečiť položí ťa to tak či tak len na dlhšiu dobu a bude to len horšie...Čo sa týka štítnej žlazy tak áno ona môže vyvolávať tieto stavy a môžeš to mať z nej, v konečnom dôsledku je jedno z čoho to máš ale ide o to že sa toho musíš zbaviť. A popri tom liečiť štítnu žlazu to je jediný rozdiel...Prajem tebe aj ostatným, aby čo najskôr vybojovali tento boj pretože je to hnusná vec. Dovolím si tvrdiť, že je to to najhoršie čo som v živote zažil...

Lada

To máš pravdu to je snad nejhorší věc v mém životě,kdo si to neprožil tak neví očem je řeč.Mějte se zatím pa Lada,jo a ted ,už jsi v pohodě,nebo ještě ne,už se cítíš lépe?

Lada

Ahoj a jak ti je ted po 2 měsících?Dnes jsem byla vzhůru opět ,už ve 4 hodiny a už jsem nespala,začaly myšlenky ,bušení srdce a chvění to ráno nejhorší,ted je trošku lepší,ale ne o moc.tak zatím ahojMá ještě někdo zkušenosti?podělte se

peter

ahoj, jasné je to ovela lepšie ale napr. v nedelu a pondelok som nemal dobré dni, dnes už super.,..sú dni kedy je skoro 100% dobre ale sú dni kedy je to horšie...a to už sú skoro 3 mesiace čo ho beriem, musíš vydržať je to bveh na dlhú trať...

Lada furt nevím,jestli začít Remood,nebo citalec,prý si i mohu vybrat,je tam i setralin

Ahoj dnes je tedy depka,zítra jdu k psychiatričce tak uvidíme ,co a jak

peter

drž sa verím že sa rozhodneš správne...

Lada

Ahoj ted jsem byla u psychiatra a napsal mně cipralex tak ted se bojím,ještě víc ho brát,ale budu muset

peter

neboj sa, cipralex je to isté ako citalec len je o niečo silnejší...je to na tej istej báze...prvé dva týždne ak niečo bude tak to prejde ale v dnešnej dobe su AD už dosť bez vedlajších účinkov takže by si mala byť v pohode...každý sme iný...drž sa a napíš ako ti to pôjde...hlavne neprestávaj to brať...

Lada

Ahoj Petře tak jsem to začla brát,motá se mi šíleně hlava ,jsem jako vjiném světě ,ale praštit s tím nechci,kdy¨ž jsi mi napsal,že to přejde,ale vydržet to je něco,ta výdrž,a nemyslíš,že bych měla mít ten slbší,když se mi motá hlava,ale asi ne,no nevím,povídá se mi s tebou hezky ,když má někdo tyhle problémy jako strach,úzkost,obavy třes,tak víš o čem mluvím tak zatím ahoj napiš

peter

ahoj nie silné nemáš to že sa ti motá hlava je ok...to je proste uvod toho všetkého...,musíš to vydržať...on vie prečo ti napísal toto...mne sa aj z citalecu chcelo strašne spať a bol som prvé dni omámený...to prejde časom ale musíš pár dní vydržať...

Lada

Ahoj dnes hnus,noční pocení,najednou to přepadne i ve dne,žaludek,joko na vodě,a neklid,to je hrůza

peter

vydrž to!!! je to zlé ale musíš to vydržať...ten úvod nie je lahký a nakždého to inak vplýva...ja som mal tiež po ránu hlavne problémy bolo mi stále zle od žaludka...napínalo ma aj pri prehltnutí liekov...bol problém do seba dostať čokolvek...ale prešlo to a teraz je to pocit neskutočný,,.,človek ktorý bežne žije v pohode si ani neuvedomuje aké to je ráno sa zobudiť a cítiť sa fajn, normálne...ja som niekolko mesiacov prežíval po ránu aj počas dňa strašné chvíle ale dnes si to vychutnávam že mi ráno nič nie je a cítim sa skoro 100% v pohode...bude to dobré len vydrž...

Lada

Tak to zkusím,ale bojím se,až tuo budu muset zvýšit,ten cipralex mi tedy dává,snad budu pak v pohodě

peter

určite budeš v pohode...toto sa dá zvládnuť len treba tomu veriť je to aj o človeku ako sa k tomu postaví...netreba sa tomu podvoliť ale zase nesmieš to ani podceňovať...Musíš to brať ako dočasné ochorenie z ktorého je dlhšia liečba...ak telo už nevládze zvládať bežné veci ak je na ňom veľa stresu, alebo nepokoj a podobné veci raz ti pretečie vaňa ako sa hovorí a telo začne dávať signály že niečo nie je v poriadku...je to normálny proces, preto treba v prvom rade brať poctivo lieky, nepiť alkohol, kávu a podobné veci aspoň teraz na úvod liečby, mať kľud a pohodu v okolí najbližšom. Potom ti nič nebráni byť za 2-4 mesiace v poriadku...Len musíš byť trpezlivá...Prešiel som tým nedávno a viem o čom hovorím a sám z toho nie som ešte úplne vonku...Ale je to neporovnateľne lepšie. Prvé dni sú preto horšie lebo telo sa bráni tejto liečbe a nie je zvyknuté na umelé dodávanie serotonínu a spätné jeho zachytávanie a tieto veci....Ale časom si na to zvykne a začne byť lepšie...Nečakaj že pocítiš zo dňa na deň nejaké rapídne zlepšenie. To zlepšenie bude prichádzať veľmi pomaly a nepozorovane ale určite príde...A ked to spojíš s terapiou o to rýchlejšie si schopná sa zaradiť do bežného života...

Lada

slyšela jsem ,že cipralex mi nepomůže na úzkost ,paniku atd,mám z toho strach,zítra začnu brát celou tabletu,já také chodím na terapie a paní doktorka je velice hodná,ted je večer a začíná se to zhoršovat,ty večery a ty rána jsou snad nejhorší,dnes ráno mi bylo hrozně,ráno návaly horka,pocení,myslela jsem,že ani neodvedu dítě do školky,myslela jsem ,že omdlím,no hnus,už aby to přešlo ,tak uvidíme ,dál zatím hezký večer

peter

presne týmto som prešiel aj ja, ako je teraz po pár dnoch je to lepšie? cipralex ti pomôže je to práve na tieto veci..

Lada

jj díky už jsem na 10tabletě hurá,ale ty stavy ještě nic moc,ale hlavně že jsem začla

peter

mala by si sa behom pár dní dostať z tých horších stavov...a malo by sa ti ulaviť...je dobré že si to vydržala a treba pokračovať dalej...bude ti lepšie...

Snižování Citalecu

Prosím o radu. Beru Citalec 20mg jednu tabletu denně na úzkostnou poruchu. Beru ho už skoro rok. Paní doktorka říká že ho mám pomalu snížit na 10mg protože se jí zdám stabilizovaná. Já se ale hrozně bojím že mi bude nějak špatně, hlavně že nebudu moct spát, toho se bojím asi nejvíc. Moje paní doktorka říká že to mám snížit způsobem střídání tablet, jeden den 20mg a druhý den 10mg, Takto to střídat asi 3 týdny a pak přejít na 10 mg den. Prosím porad´te mi jak snižujete dávku Citalecu vy, co ho dlouhodobě berete. Nikdy jsem nesnižovala a nevím co od toho čekat. Děkuji Tereza.

Jana

S tímto snižováním nemám zkušenost. Já jsem měla snižování rovnou z 20 mg na 10 mg a prvních pár dní se trošku vrátily úzkosti, ale nebyly už tak silné, daly se zvládnout docela dobře a po pár dnech zas vymizely. Tak se neboj, paní doktorka ví, co dělá a myslím, že u tebe zvolila ještě pozvolnější variantu a bude to dobrý.

peter

ahoj, nemám ešte vedomosť o znižovaní, beriem citalec zatial "iba" cca 4 mesiace ani nie. ale myslím si že hlavne na to nemysli, znižuješ dávku postupne takže telo si zvykne, je to ako ked si začínala s AD-čkami. aspon si myslím a verím že to všetci zvládneme...po akej dlhej dobe ti citalec zabral totálne? ako prebiehala tvoja liečba aké si mala problémy lebo uzkostné som mal aj ja....som rád že si z toho vonku, kedže už ideš znižovať.

Lada

Ahoj dnes nic moc jsem úzkostná,nervní,fakt den na nic,musím vydržet

peter

povedz mi ako to prežívaš? aký je to deň ked si uzkostná skus sa viac rozpísať čo prežívaš...

Lada

Ahoj rano vstanu ve 3-4 hodiny a začnu přemýšlet o všem možným,ted musím s dětma,co se stalo včera,pak si začnu věci vyčítat,a nemohu dál usnout.Pak začnu být z toho nervozní,až moc,začnu mít strach jestli to vše zvládnu,hlavně odvést děti a musím jít do obchodu,co když tam pmdlím,taky v obchodě mně ještě taky dvakrát není dobře,tam si myslím,že padnu a je to i když jdu do nějaké místnosti s lidmi,nebo v autobuse,když jsem doma sama,tak z toho jsem nervozní,jsem nervozní i z toho,když mám nějaký zdravotní problém a ještě k tomu mám jít na vyšetření,to pak je něco.jsem neklidná,no snad se to zlepší i na ty moje hloupé předmýšlení a nervozitu.

peter

no môžem ti povedať že máš presne to isté čím som prešiel ja...presne som tiež sa zobudil a už začal premýšlať a pozorovať sa ako mi je...mal som nestabilitu ked som stál na nohách a myslel si že odpadnem...v obchode a na obede v práci medzi ludmi to bolo horšie vždy a musel som opustiť kolkokrát aj obchod alebo som nedokázal ísť na obed...presne týmto istým som prešiel a dnes po cca 4 mesiacoch už je to ovela lepšie...

Lada

Fakt tak musím vyčkat a máš ještě ty myšlenky?ty jsou fakt hrozné ,pak člověk je z toho nervozní atd.

Slav 33

Ahoj všetci.Od 9.8.17 beriem Eliceu-AD a od dnes 28.8.17 mám nasadeny neurol.Neviete kedy zaberie a ako dlho trva kým účinkuje neurol.Mam ho brať 2x denne.Tie pocity čo tu píšete mam aj ja,su nekonečné.Som z toho taká zúfalá,že kedy mi už bude lepšie.....

peter
1x

ahoj, je to pomalé liečenie ale prejde to...psychika je zložitá vec a veľký pán...dokáže ťa položiť úplne...nedokážeš bojovať proti jej vôli..preto to chce čas...liečba ide veľmi pomaly ale lepší sa to a zaručene ti to pomôže... nie myšlienky sa tiež upravili a sú už v normále ale presne viem o čom píšeš...nervozita k tomu patrí samozrejme...po prvom mesiaci liečby už budeš na tom podstatne lepšie...ja to beriem necelé 4 mesiace a dá sa povedať fungujem už normálne...sem tam ešte to na mňa príde ale v ovela menšej intenzite a menej často...a to sa bude diať aj u teba.-..len to chce čas...a bojovať...

Lada

Děkuji Petře,za podporu,já beru 17 tabletu a včera jsem si říkala,že je to lepší a dnes to přišlo znovu na mě,ráno jsem vstávala ve 3 hodiny a nervozita,myšlenky na všecko i na to co jsem viděla za zprávy atd,pak jsem z toho nervozní,nemohu usnout,strach,obavy,a ted mám i to ,že si stále něco vyčítám ,ale pořád to je hrůza,dnes se mi nic nechceš dělat ani vařit,uklízet,nic,ale musím ,ani jsem nechtěla odvést děti do školy ,ale musela jsem a v obchodě jsem myslela,že omdlím,no fakt,doufám,že se mi to nevrátilo,strach z mtoho,že jsem doma sama,fakt den blbec,ale vezmu si to a ,když říkáš,že to zabere,tak musím vyčkat,ikdyž je to těžké.5íkaj,že cipralex je talky dobrej lék tak nevím,jedna brala zoloft a vadil jí,no já se z těch lékůch zblázním,jedny tvrděj to ,druhý ono,už jsem přemýšlela,že je vysadím a dám si napsat jiné,ale když říkáš?že zaberou,tak asi jo budu ti věřit,máš s tím zkušenost,sice s jiným lékem ,ale máš zatím předem díky za odpověd

Lada

Petř jestli mi chceš napsat do emilu tak ho tam mám v diskuzi napsán

peter

ahoj, tak ako je po dlhšej dobe zase? dúfam že o niečo lepšie...email žiadny nevidím tak píšem sem...dúfam že sa ti to stále lepší a že bude stále lepšie...

Lada

Ahoj já nevím já mám pořád,když ráno vstanu tak mám ta myšlenky,strach,úzkost,neklid atd,trvá to i dopoledne,pak odpoledne je to lepší a večer úplně,ale to ráno je šílené.Dnes beru 3 týden a nevidím veliké změny,jen někdy a trošku

peter

vydrž...3 týždne su ešte strašne málo...je super že vidíš po 3 týždnoch pokrok a že je to lepšie to znamená že lieky zaberaju ale potrebuje organizmus čas aby im dal volný priebeh...ešte vydrž 3-4 týždne a ver že bude zase lepšie..ja beriem 4 mesiace a stále nie som 100% ok..ale na 95% už som..chce to čas...

Lada
1x

Aha tak to jsi mě uklidnil,já myslela,že budu potřebovat jiné léky,chci ,aby mi to zabralo na ty myšlenky,ty jsou hrozné a na tu nervozitu

peter

to zaberie len to trvá chvílu, musíš si uvedomiť že to čo sa ti stalo tiež neprišlo zo dňa na deň i ked psychicky a fyzicky si to začala pociťovať zo dňa na deň...ale v tebe sa niečo kopilo dlho mesiace, možno aj roky...preto sa nechci vyliečiť za týždeň alebo dva to nie je chrípka...liečenie trvá aj mesiace...ale ver že to zaberie a prejde to...len to chce čas...

Lada

Tak děkuji ty jsi takovej,že mě uklidníš a jak ti je ?Daří se ti lépe?Já nemohla spát a potom to přišlo znovu,ale odpoledne to bylo dobrý

peter
2x

no mne sa darí celkom fajn ale napr. dnes pred cca hodinou a pol som mal trošku problém zase po dlhšej dobe sa mi to o niečo zhoršilo a neistota v nohách ako na odpadnutie...vnutorný tlak a trasenie na prsiach...motanie hlavy...ale už je to dobre prešlo to samé...našťastie...ty berieš iba cipralex? nedal ti na uvod psychiater niečo na ukludnenie k tomu?

Lada

Jo dal lexaurin ono je to i lepší,ale pořád ty rána a dopoledne,jsou hrozná,furt se mi do hlavy vkrádaj špatné myšlenky a přitom je tam nechci,jsem taková nejistá ,nervozní a neklid.Když si vezmu ten lék tak jsem po něm taková otupělá.Taky , jako ,když přemýšlení na nule,beru ho 26 dní ,změna je možná trošku lepší,ale ještě to tam je,furt se bojím,včera jsme byli s klukem v nemocnici a mně bylo pocit horka a na omdlení,hnus.

peter

viem presne o čom hovoríš...je to príšerný pocit...ja mám resp. mal som na uvod xanax a je to to isté len trošku silnejšie...tiež som bol po nom oťapený...ale bez toho ten uvod nešiel...je hlavné že cítiš že je trošku lepšie...určite to zaberie...len to chce čas...myšlienky budú trvať najdlhšie...ja ich mám dodnes ešte a to je už 4 mesiace...ale nervozita a neklud su preč..aj pocity ustúpili...ale myšlienky su na dlhšie...

Lada

Ahoj Petře opravdu ty myšlenky jsou hrozné,člověk je po nich nervozní,to jsou ty rána,strach,nervozita,potom prášku jsem unavená,jako,když neumímm přemýšlet.Já myslela,že to prostě odejde hned na jednou a ono ne,je to postupně.Mám strach i z nemoci a co bude dál atd.S prostoru,kde jsou lidi,není to ještě ono,ale cítím změny.Tak se zatím měj ahoj

Ema

Prosím o radu, beru Citalec 20mg asi 1 rok a v poslední době se mi potíže vracejí. Bolest krční páteře, knedlík v krku. Mám panickou poruchu. Zatím to řeším občas neurolem 0,25. Může mi někdo poradit ?

peter
1x

no to je presne ono že to nejde hned ale potrebuje ten stále omielaný čas...je dôležité že vidíš pokrok to znamená že lieky začínaju učinkovať...ja som dnes zase mal trochu horší deň ale zvládol som ho...tak sa drž ema to isté beriem aj ja ale zatial len niečo cez 4 mesiace...je to asi o tom že si telo zvyklo na dávku citalecu a už mu nestačí a potrebuje viac...to sao bčas stáva časom, treba zájsť za psychiatrom a poradiť sa...my sme tu amatéri a nevyznáme sa v tom tak...ale dá sa ti navýšiť citalec na 30mg denne alebo prejsť na niečo silnejšie...

Lada

Ahoj já zase to ráno,ale pak je to lepší,jsou všichni doma tak je to lepší,když jsem sama doma tak je to pro mě horší,nemám ráda samotu,ale nemám ráda,když jsem v nějaké místnosti s cizími lidmi

peter
1x

to nie je o tom že máš alebo nemáš rada...ale o tom že tvoja psychika s tým má problém aj ja som nedokázal nakúpiť v obchode, ísť na obed do kolektívu ale to prejde pomocou liečby...

Lada

Ahoj Petře dnes jsem byla v nemocnici s malým skoro 4 hodiny lidí plno z jednych dveří do druhých,hrůza,myslela jsem ,že sed zblázním

Milan

Zdravim, Čítam vaše komentáre Lada, ja mám presne také príznaky, ráno, doobeda sa neviem dostat z postele...len zle myšlienky, stavy úzkosti, hroza...poobede lepšie, a večer ako kebi mi nič nebolo, dlho do noci hore, aj do 3ej...ale ráno to isté, nemá kto vstať...beriem len neurol 0,5 večer ...predtým mal aj alventu..tak či mám slabé...doktorka vravela že keď mi je zle nch zoberiem aj ráno..ale nechcem sa dopovať..tak či niekto má takéto skúsenosti s rannami, a čo berie...vdaka

peter

ale si statočná že si to vydržala...lepší sa to...bojuj :-)

Lada

Jj,ale je to někdy těžké,hlavně ikdyž jdu ven tak se bojím,aby se mio tam neudělalo špatně

peter

ahoj, ako je po pár dnoch dalších?

Lada

Ahoj Petře tak dneska blbý den,odpoledne to začalo všechno ustupovat,jak všichni byli doma,jinak jsou poslední dobou hrozné dny,nechápu to ,přitom beru 34 tabletu

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce