Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
alca.v

Děkuji všem, kteří mi odpověděli a nebylo vás málo. Jen jste nepostřehli, že CHCI přestat kouřit, ale zatím bez léků, náplastí atd.. Teprve, kdyby to nevyšlo, přijdu si sem pro rady a pomoc i když si myslím, že největší rady mohu dostat v Centru pro odvykání. S ostatními lékaři nemá smysl se odvykáním kouření zabývat. Většinou řeknou "tak nekuřte", stejně jako mi při nadváze říkali "jezte méně" a pak mi v Dietologické poradně zjistili závažnou poruchu metabolismu a po jejím léčení šla kila dolů "sama". Jen pro příklad. U nás ve městě není Poradana pro odvykání a přesto jsem na netu našla lékařku, která údajně (tuším, že to bylo v seznamu lékařů na odvykanikoureni) měla mít Poradnu pro odvykání kouření. Když jsem s ní mluvila, tak se nejdříve divila a pak si vzpomněla, že byla před rokem pozvána firmou Pfizer na odpolední školení o Champixu. O kvalitě školení neměla valného mínění, nejprve dostali marketingovou přednášku o champixu a pak krátké seznámení s příbalovým letákem. Zřejmě jí Pfizer na základě toho zařadil mezi "odborníky". V Centru jsou zkušení lékaři nejen s champixem a mají letité zkušenosti. Díky za pozvání na Diskuzák a do Kavárny. Už jsem se zaregistrovala pod jménem alena (nebo alena99) a i tady ho budu používat místo současného , ale včera večer nikde nikdo nebyl. Krásný den všem přeje Alena.

Monina

Ahoj Leny, diky moc za podporu, budu se jen modlit aby na me champix taky tak dobre fungoval jako na mnoho dalsich a nebudu v te skupine lidi na ktere to moc nepomaha.ucite se ozvu hned jak to " tipnu" naposled :-)ahoj Monca

Leny

Mončo, neboj. Můj můž také nejdřív čekal, co to udělá se mnou, pak začal zobat champix (moc tomu nevěřil) a ejhle, už nekouří 6 měsíců. Takže buď v klidu a poctivě zobej.

alca.v

Tak zní nadpis této diskuse a já jsem nepřišla se zkušenostmi, ale pro Vaše zkušenosti. Nestojím o Vaše hádky a šarvátky. Nepochopila jsem, proč jste se rozdělili na "Nekuřáky" a "Vyvolené", což Vás nespojuje jedna společná věc, NEKOUŘIT? Já jsem, alespoň myslím a pevně doufám, skutečné přátele našla. Zatím sice jen IFKA, Lena a Irena, ale jistě jich bude časem více. Tam, na diskuzáku se cítím jako doma. Pozvali jste mně do Kavárny, děkuji pěkně. Včera jsem navštívila ty, kteří mně pozvali, ale ono to nebylo asi opravdové pozvání, ale jen takové "přijď se podávat jak máme pro sebe pěkný chat". Tak to cítím po mé krátké návštěvě. Pro koho je Kavárna, přece pro "Vyvolené", ale ve skutečnosti pro "Ztracené". Pro vstup do Kavárny musíte být "Vyvolená" jinak jí neotevřete. Když v ní někdo konečne je a vy vejdete, jste neustále podrobováni výslechům, kdo jste a to tónem, který mně nenechal na pochybách, že po straně zaznělo "kdo to sem zase leze?". Vrcholem pak je vyšetřující komisař Colombo, lubica, která mně dokonce označila za jakéhosi Karla. To opravdu nemám zapotřebí. Místo pobavení policejní výslech a nedůvěra od samého začátku. Když budu potřebovat poradit, vím kam mám jít, ale Kavárna Vyvolených to nebude! Chtěli jste překonávat horu Nekuřák, ale spadli jste do bažiny. Sbohem. :-(

Pavča

Že se nestydiš??!!!

alca.v

Nestydím. Stydět byste se měly Vy. Když jsem tam byla později (Lubica přišla na diskuzák), spala v Kavárně jen Eliška a bylo velmi poučné jak jste mně pomluvily po mém odchodu. To se mezi slušnými lidmi nedělá, pomlouvat někoho za jeho "zády". Nejsem malá holčička a dva dny mezi Vámi mi k poznání, co jste zač, úplně stačily. Přemýšlej o tom, netvrdím, že všechny jste stejné. Každá za sebe jste slušná, ale když jste pohromadě máte chování smečky a necháte se ovládat svým vůdcem (nemám na mysli Robina).

Leny

Myslím že byste si měly schladit žáhu a přestat s tím věčným dohadováním. Je tady mezi náma Monča, která právě začíná s champíkem, takže byste ji mohly trochu podpořit. Alča je taky na začátku. Tak Alčo, piš, jak jsi na tom s kouřením a né, kdo tě kde naštval. A hlavně klídek, jsi prostě Alča a tím to končí. Určité příspěvky si prostě neber osobně a ignoruj je. Hroutí se to všude, tak to zkuste překonat!!! Držím palce v odvykání kouření, pa pa.

alca.v

Leny, omlouvám se, jsem JEN návštěva. To však neznamená, že návštěva nemůže mít vlastní názor. Asi 14 dní jsem louskala příspěvky na Ordinaci, Revitalii, Doktorce a Odvykání než jsem se odvážila sem přihlásit. Ale dva dny mi stačily k tomu, abych pochopila, že jediné místo pro přátelskou a plodnou diskusi je pouze na Diskuzáku. Jinde řádí nějaký hrnečkář, tady se to také sepsulo a o Kavárně jsem svůj názor řekla. Že se nelíbí, není moje chyba. Moje chyba je, že kouřím a neberu si servítky. Co na srdci, to na jazyku, nesnesu faleš a přetvářku. Často si tak rozbiiju pusu, ale zase poznám, kdo to s tou pomocí a přátelstvím myslí upřímně. Přátelé si mohou říci všechno a vydiskutovat své názory, mohou se i pohádat, ale pokud jsou přáteli... Pá, pá.

Leny

Alčo, "jen návštěva" - to je tady přece každý. Tady to nepatří jenom jednomu nebo dvěma lidem. Já sem chodím už od listopadu, ale dříve jsem spíš jenom pročítala, abych byla o něco chytřejší a taky tady byli jiní tahouni, kteří nám opravdu pomáhali. Teď mi to ale nedá, tak se snažím trošku podpořit všechny, kteří opravdu chtějí přestat kouřit /k dohadování tato diskuze neslouží/. Takže i když ještě kouříš, to neznamená, že sem nesmíš. A o tom to je. Proto klidně piš - ale k věci. Ostatní příspěvky ignorovat, je to jediná možnost, jak zachovat smysl této diskuze. Díky a měj se.

Pavča

Je překvapující jaký máš přehled o jménech , přezdívkách...já tu jsem 4 měsíce a stále se tu pořádně nevyznám...........LENY,přečti si doktorku a snad pochopíš,že je to opravdu všechno jinak....

alca.v

Pavčo, já kazím vzduch kouřem cigarety a to se změní. Ty kazíš vzduch intrikami a toho se zbavuje jen těžko. Kde jsem psala na Doktorce? Ten Cidrych vás naučil pěkným móresům. A kvůli takovým tady nemám zapotřebí zůstávat. Jsem zvědavá jak teď budou "Vyvolení" hlasovat, kdo další půjde z kola ven. :-)

Pavča

Lenko,souhlasím s tebou,je tu jen jeden člověk , který si píše sám se sebou a tím uměle vyvolává hádky, po nějaké době zmizí a zase se objeví pod jinými jmény.Je to škoda,protože i mě tohle fórum hodně pomohlo a je to víc než 3 měsíce co nekouřím.Každý den jsem se sem ráda vracela..Teď tu panuje nervozita a jeden druhému nevěří,bylo by ideální si těch "špatných"příspěvků nevšímat,nereagovat,rozum mi to tak říká,ale vždycky se nechám unest a musím reagovat.Tím se všem slušným omlouvám,ale nesnáším přetvářku a blbce......Když mi někdo dá dotaz "kde jsem psal na Dokktorce" dělá ze mě blbce a tváří se jako , že ani psát neumí,tak musím reagovat,to se na mě nezlobte.Alco.v psala jsi 29.7. od 7.10-11.10 hod.....Tím moje reace končí a už budu jen a jen předávat svoje zkušenosti s Champixem.Slibuju , že se nenechám vyprovokovat!!!!

Lenka .......

NAzdárek lidičky. Poprvé jsem se objevila na stránce 87 a byla jsem vyhukaná a plná obav a očekávání.Svou přezdívku Jehlicka jsem dala pryč,zdála se mi neosobní .Byla jsem vděčná všem lidem , kteří se podělili o své zkušenosti a rady. Pohladili na duši a zvedli sebevědomí. Vzpomínám si jak začínala Pavča, Lubica Friduča............NA našeho slavného spisovatele Mydlypupka a jeho romány............ Co jste to tu udělali?????????????????????? ??????,,,,|Každý z nás tu přišel s cílem poradit se s ostatníma,jak na tu bílou potvoru.A každý tu radu a pomoc našel.Mohli jste napsat o svých problémech a okamžitě byla natáhnutá pomocná ruka. Teď dostanete maximálně kopanec do pr.....Kde je ta stará garda, která na těchto stránkách začínala a díky jejich pomocí už skoro půl roku nekouřím? Zlobte se na mě nebo ne,ale podle mě tu přišlo pár lidiček, kteří to tu totálně rozhodili a,potom taktně z nějakých "šílených důvodů" zmizli.Ale to je jedno........ Zdravím všechny bojovníky ,nekuřáky -pokročilé i začínající.Hlavně těm dražím palečky a přeju pevnou vůli odhodlání.\Nenechte se ničím odradit a chvalte za každou voňavou hodinku,kterou vydržíte bez cigára. Vždycky se lépe vychovává s pohlazením než s fackou ne? A těch facek tu už bylo trošku hodně

lída

Lenko,úplně s tebou souhlasím, začínali jsme s champixem a ještě jsme o něm nic moc nevěděli, tato diskuse nám pomohla,že jsme si vzájemně předávali zkušenosti a tak by to mělo být nadále. Každý den jsem se těšila jak si zapnu počítač a přečtu si jak se nám vede ,kdo přišel jako nový ,komu se povedlo přestat kouřit atd.. Hlavně ta překvapení a radost,když se povede tan prví den . Na to snad každý vzpomína ještě dnes. Proto zanechte hádek a radujte se, podělte se o zkušenosti, nekouřím víc jak jeden rok a to jen díky champixu a dobré partě na této diskusi. Zdraví všechny Lída

Kdosi.

Lenko, vzpomínáš jak začínala některá děvčata nekouřit a jak jste jim podávali pomocnou ruku. Souhlasím, že DOBRÁ rada a pomoc je lepší než facka. Proč tedy právě když Friduča selhala (inu chybička se vloudí a nejvíc jí pocítí na sobě ten, kdo sám sebe zklamal) dostala od jedné i druhé z Tebou jmenovaných takový políček až vypadla z diskuse? Ano, jsem anonym a to jen proto, že nechci odpověď, ale aby se všichni zamysleli, kde začal konec party na této diskusi. Přeji všem trvalé nekouření a voňavé dny.

Leny

jsem ráda, že se zas ozval někdo, kdo už nekouří delší dobu. Já nekouřím osm měsíců a docela by mě zajímalo, jak jste na tom teď po roce s váhou? Přibrala jsem celkem asi 5 - 6 kilo. Nedávno mi připadalo, že už to zas půjde dolů, ale prd. Zas kilo nahoře. Jsem z toho docela otrávená, ale zase lepší než kouřit. Člověk asi nemůže mít všechno hned. Prostě mi pořád dost chutná, asi i jím víc, než dřív. To se člověk zaplácl cigaretou a bylo. No, teď zas budu muset vyhlásit boj s kilogrami. Pa pa.

Lída

Jsme na tom stejně,také jsem přibrala 6-7 kg. také mě to docela štve ale prozatím stále převládá pocit spokojenosti,že nekouřím. Jistě jím více jako dřív ale neumím si poručit. Bude to asi tak,že až se naštvu - jako na to cigárko tak i z váhou budu něco dělat a pokud se to povede tak to bude radosti. Špatně se shazuje když vám je 50 let, on se člověk tak nějak jinak oplacáva .Tak začnu alespoň tím,že poslední jídlo bude v 17.00 hod. no a uvidíme jestli půjde něco dolů. Tak co Leny,nezkusíme to spolu? Zdraví Lída

Leny

Lído, je to dobrý nápad. Člověk holt musí pořád s něčím bojovat. Asi to chce se tak nějak zdravě naštvat a snad to půjde. Tak mě je sice o něco míň než tobě (31), ale břicho mám děsný, takovej pupek jsem snad nikdy neměla. A to nemám děti, takže nemůžu říkat, že to mám po dětech. Chtěla bych shodit aspoň těch 6 kilčo, to by mi stačilo. Takže jdu s tebou do toho, od 17 hodin nepapkat. Měj se a občas napiš, ať to tady zase rozjedem. Snad někomu nebude vadit, že se nevěnujeme jenom odvykání kouření, ale i dietkám. Pa pa.

klofan

Děvčata, to nedělejte. Dieta je nezdravá a tloustne se po ní. Už pánové Š+G věděli, že tělo se musí dobře napapat, aby mělo sílu se obezitě bránit. :-) Nic si neodpírejte, tedy kromě cigarety, nevíte kdy se vám to hodí. Jednou budou tlustý hubený a hubený studený. :-)) Ještě o tom raději pár let přemýšlejte.

IFKA

Ahojky fšem ! Jelikož jsem za 10 měsíců nekouření taky přibrala nějaké to kilčo, tak se Lído a Leny s dovolením přidám k vám. Akorád že chodím pozdě spát, tak poslední jídlo bude v 18 hodin. Kdysi v minulém století jsem takhle shodila po porodu, to mi ale bylo poprvé ...cet. Tak uvidím co to udělá. A budu se muset naučit snídat. Tak doufám že se podaří sundat alespoň to děsný břicho. Hezký večír fšem :-)

Xandra

Nejsem Karel ani nikdo jiný, vždycky jsem byla Xandra a tyhle pitomý diskuze, kdo je asi kdo mě s... Alče jsem psala a myslím, že povzbudivě , že se nemá CHPXu bát a zkusit ho. V Kavárně pokud jsem tam byla já, se žádný pikle nekuly proti nikomu, nechápu proč se tady neustále někdo do někoho naváží a proč si každý myslí, že jde o nějakou konspiraci proti jeho osobě. Já vděčím téhle diskuzi skoro jako CHpixu za to že nekouřím skoro 4 měsíce, přibrala jsem 3 kila a teď to zaplaťpámbů stojí. Všem nováčkům přeji ať brzo úcítí všechny vůně kolem sebe nezkažené pachem z tabáku a za ušetřené korunky si koupí něco pěkného. A už sakra nechte těch pavlačovejch drbů a roztržek, nejste toho hodni. To vážně už ta euforie z Vás vyprchala ? Nemáte radost, že se svět rozrůstá o nekuřáky ? Já jsem asi hloupá slepice, ale nechápu jak někdo může někoho osočovat, že je X nebo Y. Pokud jsou tu takoví, tak je lituju, že nedokážou být upřímní. Já nick neměním a považuju za slušné si myslet to samé o ostatních. A Kavárna není pro Vyvolené, je pro všechny. Pokud se v ní někdo zeptá kdo jste tak je to pro to, že trvá než seženete neobsazený nick a nejde Vás identifikovat a spojit s někým , koho znáte z jiné diskuze. Není to osobní, nikomu to tak Alčo nepřipadalo. Pokud se týče Lubici, vždy řekne na rovinu co si myslí a já s tím nemám problém, beru ji takovou. Nevěřím , že by tě někdo chtěl z kavárny vyštípat. A proto všechny zvu, přijďte POBEJT ♥

klofan

Děkuji za pozvání do Kavárny. Dnes jsem klepal na dveře od 17 do 00 hodin marně. Asi byla inventura. :-((

Modrookaty

Ahoj fšem, nicka mám stejného ... čučím o čem je tu povídání, ale zároveň mám radost, že je tu dost nových nicků (držím palce v odvykání) ... stále jsem nekuřákem již od 13.4. a CH už neberu tutově měsíc. Tak koukejte vydržať a mějte se rádi ... AHOOOOOJ

Bow

Zdravím Vás vím, že mi to asi nikdo nebudete věřit ale...............JÁ MÁM DNES 4 DEN BEZ CIGARTY :HAPPY. opravdu v pondělí ráno jsem se vzbudila poslední den dovolené a řekla jsem si že od dalšího dne prostě nekouřím že to musím dokázat :-)No šla jsem si uvařit kafčo sedla k počítači a když jsem se znovu podívala na hodiny bylo 12 ta jsem si šla ohát jídlo pak z5 PC a najednou byly 2 a přišla máma a ptá se:ty jsi ještě nekouřila?Já se zamyslela a říkám ne a už ani nebudu :D TAkže jsem od pondělí čistá:-)Sama tomu nemůžu uvěřit :-) Je fakt že na to pořád myslím ale dá se to zatím vzvládnout až na to, že mám hrozné děsy noční můry a je mi zle:-(Proto se chci zeptat jak potom dál??Já nemám na další balení :-(Ale prej by se to mělo brát tak 3 měsíce :-(Ale já dnes začala s 1mg což mám brát 2x denně a to mám na 14 dní :-( prosím poradíte mi?Dotorka mi nic neřekla :-(předem díky Nováčkům radím ať vůbec netlačí na pilu a neurčují si kdy přestanou kouřit ono to prostě příjde samo od sebe :-) Držte mi palečky Vaše Voňavá BOW :-)

klofan

Bow, tohle přece nejde, já jsem začal užívat o den dříve a Ty už si klidně nekouříš. Nepředbíhej! :-))) Samozřejmě VELKÉ blahopřání, to byl jen žert. Zvládla jsi to SUPER, hluboká poklona. Teď už jen VYDŽAŤ ! Když nekouříš, tak musíš mít pěněz na další pokračování. Obvyklá dávka je 3 měsíce a většinou to je tak nejlepší. Champix Tě podrží při abstinenčních problémech a ty ještě několikrát přijdou, stačí trocha stresu nebo prostředí svádějící ke kouření. Na Tvém místě bych se především ptal lékaře, co člověk, to unikát. Ty peníze se pak mnohonásobně vrátí, cigarety budou už jen stále dražší. Ty potíže obvykle provázejí užívání champixu asi 2-3 týdny od nasazení plné dávky, tak Tě ještě chvíli potrápí, ale při tom vědomí, že jsi VOŇAVÁ NEKOUŘÍCÍ BOW, to za tu trochu nepohody stojí. Držím Ti všechny palce, už žádnou smradlavou trubičku.

zdenka

No konečně tu čtu opět taková ta hřejivá slova,(((. Kam tato diskuze směřuje?Sigrid,také se ozvi,ale jsem stále nekuřačka,již opět od 8.5 ale řeknu vám,tohle forumjiž rok čtu,ale tohle bohužel není má káva,nikomu své názory nevnucuji,jen se ptám,proč se tu stále někdo s někým dohaduje,ano Liduš i já se vždy těšila,až otevřu počítač,nyní stále věřím že se to opět vrátí do jiného úhly,kde ty lonské sněhy jsou? Jinak všem přeji zdar při odvykání a prima víkend,ahoj.

Lída

Zdeni, zdravím jsem ráda,že jsi se opět ozvala a ještě raději, že stále nekouříš. Já už jsem přesvědčena, že kouřit nebudu a tím jak zdražujou ty cigaretky tak tím mě ještě více podporujou ať na to ani nepomyslím si zapálit. Doufám,že budu stále tak silná a nic mě nepřesvědčí k tomu,že by jsem zklamala. Jinak máme s Leny dohodu ,že potřebujeme shodit nějaké to kilo, od včerejška po 17 oo hod. nejím tak uvidím za týden jestli to má nějaký efekt.Leny je na tom dobře ,je mladá tak to půjde jako po másle, horší to bude se mnou no co budu se snažit a uvidíme. Tak co Leny,vydrželas? Zdeni měj se hezky, Všem pěkný slunečný a hlavně voňavý den, zdraví Lída

Leny

Ahoj Liduš, vydržela! A to jsem do půl devatý kopala brambory, takže jsem vlastně přidala i pohyb. Příští týden mám dovču, tak asi nebudu psát, protože nebudu mít přístup k internetu, ale rozhodně chci pokračovat jak v nekouření, tak ve shazování kil. Držím palce a bacha na bouřky!!!

Leny

je to super, že zas někdo začíná. Vím, jak vám je, ale nevěšte hlavu, ty první dny jsou nejhorší (jo Klofane, co nás nabádáš k cigaretám, doufám, že to byl jenom žert!!!). Bow, určitě si zkus někde půjčit, nebo já nevím, ale musíš pokračovat,jedno balení by ti asi nestačilo. Já jsem sice nedodržela 3 měsíce, ale měla jsem startovací balení a pak ještě jedno dvojité. Manžel tak stejně. S těmi sny se netrap, jsou to jen sny. To má asi každý, ale dá se to vydržet. Mějte se a pište, pak vám to půjde líp. Mončo, jak jsi na tom???

Monina

Ahoj Leni, no zatim si to tu procitam a uz se tesim jak vam budu popisovat me pocity..:))moje doktorka zatim prostudovava pribal.letak,tak dalsi tyden se tam pro to stavim.jen nevim cim si budu kompenzovat cigaretu kdyz me neco nastve nebo rozesmutni a jist nechci,jinak to snad pujde. taky mi bude moc pomahat si tu s vami popovidat :)krasny den

Clif

Vítám Tě Monino. To je Tvůj velice důležitý úkol, který musíš dobře promyslet včas a už se snažit měnit zvyky. Ono to není jen o naštvání /na cigaretu musíš být permanentně/ nebo smutku, ale také o bežných zvycích, kdy sis zapálila /kávička, po obědě, u PC, telky, v hospůdce.../. Jde o to, jak moc musíš mít nejen ten pocit z dýmu cigarety, ale také zvyk něco držet v ruce nebo mít v puse. Na toto jsou velmi dobré lékařky v Centerech odvykání, které mají řadu zkušeností. Je jasné, že většina lidí to řešila a řeší jídlem. Jsou i pomocné pomůcky jako Paipo, což je něco podobného cigaretě, ale nezapaluje se a neobsahuje nikotin. Žvýkačkám a inhalátoru Nicorette doporučuji se vyhnout, obsahují nikotin a to je právě nežádoucí, tomu chceš odvyknout. Každému Paipo nechutná, obsahuje bilinky s mátou a má uklidňující účinky a je dobrý na odhleňování. Info na www.mypaipo .eu (nevedou ho lékárny, spíše prodejny zdravé výživy, benzínové pumpy, seznam prodejen je na webu Paipa). Mně se osvědčily dvě věci. Zakázat si kouřit doma (v práci už to bývá pravidlem) a chodit kouřit ven z bytu, ale ne na procházce, to je zase další závislost. Prostě před dům na lavičku, ono to jednak nebaví chodit kouřit tak často jako když člověk nemusí zvednout zadek z křesla a je třeba se připravit na to, že prostě doma bude voňavo. Pokud mně něco naštvalo, tak podobně jako v seriálu s H.Růžičkovou (na těžký život jsem pes) její manžel se jít ze vzteku vyběhat nebo alspoň jít na procházku bez cigret. Ve městě se můžeš soustředit na výlohy obchodů a plánovat za co budeš utráct ušetřené peníze. Já bydlím na kraji města a mám to kousek do lesa. Jistě na mně musel být vždy božský pohled, dědek courá po lesních cestičkách, trpí samomluvou, rozkládá rukama, prostě ten vztek musí dostat ze sebe. Jistě si způsob najdeš, ale chce to začít už teď a nečekat až na Champix. Každá změna a snížení byť o 5 cigaret je dobrým začátkem. Držím všechny palečky a piš, piš, piš, to také pomáhá. Krásný den.

Monina

Ahoj Clife, diky za odkaz,ale pride mi, ze bych se neodnaucila nemit neco v puse/ruce, jen bych to tim nahrazovala, asi zacnu pit - vodu :)nebo vic poslouchat hudbu ci sportovat, protoze kdybych jen zvykala,tak kvuli tvoreni slin bych spis mela na neco chut/hlad...a pribrat fakt nechci, ikdyz bych naky to kilo spis snesla nez kourit dal..A ty uz jsi prestal kourit s champixem ci bez?jak to jde?

Clif

Monino, to už je dávno, kdy jsem po mnoha marných pokusech přestal ze dne na den, ale dodnes nevím jak se mi to podařilo. Jen ve mně zůstal pocit, že to bylo podivně až moc jednoduché, žádná chuť na cígo, žádné absťáky. Jen kilča letěla nahoru, ale asi po roce se to zase otočilo a kila šla bez námahy a diet dolů. Pak přišly před devíti roky velké osobní a rodinné probéímy, opět cigareta v ruce a už jsem se jí nezbavil. Opět pokusy přestat kouřit, ale marně. Před 8mi měsíci mi doktor doporučil Champix. Kouřit jsem přestal 11.den užívání a nebylo to nijak obtížné, jen asi 2 týdny od plné dávky, problémy se spaním (divoké sny a časté probouzení) a po třech měsících jsem Champix vysadil a nekouřil. V květnu (5 měsíců nekouření) setkání maturantů po 40ti letech a "mírně" ovíněn jsem zjistil, že zase držím v ruce tu odporně "vonící" cigaretu. Teď se chystám na opakování s Champixem a už to musí být definitivní. Přesné datum ještě nemám určené, až se doktor vrátí z dovolené (11.8.) budeme řešit znovu Champix. Zatím omezuji nekouřením doma i když žiju sám a nikomu bych nevadil, ale už nechci mít všechno v bytě mít načichlé kouřem. Držím Ti palečky a pak mi to můžeš oplatit.

Leny

pardon, jsem tě nechtíc přejmenovala na kolafena.

Clif

to ještě jde. Horší by bylo "kofola".

Leny

s tím nabádáním taky sory, jsem si to blbě přečetla. Omluva, ty nás nenabádáš!!! Jsem pako, já mám z toho hladovění snad horší abstinenční příznaky, než z toho nekouření.

klofan

Leny, já už o tom dost vím a na vlastní kůži jsem poznal, že NEKUŘÁKEM nebudu nikdy, jen nekouřícím kuřákem co nesmrdí, neničí si zdraví a nepodporuje stát a tabákový podnik. Už jsem jednou přestal kouřit s Champixem, ale po vysazení jsem "zkusil" jak chutnala cigareta a teď abych startoval znovu, vybaven zkušenostmi a poučením, že již NIKDY více ani jeden čoud. Napsal jsem Vám, nechte dietu a hladovění bezdomovcům. Nejprve je potřeba usadit nekuřácké návyky a potom uvidíš. Boj s obezitou je těžký a nelze ho vést hladová. Musíš se pořádně najíst, aby tělo mělo sílu se obezitě bránit. Já už jsem jednou na dlouhou dobu přestal kouřit a tak vím jaké to bylo s váhou. Běhen roku jsem přibral 20kg a to byl problém! Nic nepomáhalo, diety jsou jen jo-jo efekt a dočasné. Tělo si časem zvykne, že už nemá nikotin a začne se měnit metabilismus. Po tom roce přibírání a trápení dietami jsem se na to vykašlal a ono se vše samo upravilo a za další rok, při stejných stravovacích návycích zase 15kg zmizelo a pak teprve jsem tomu začal pomáhat více zeleninou a trochou pobytu. Výsledek, za dalších pět let dalších 10kg dole a kdybych neměl plnou peněženku drobných, tak jsem byl lehčí než při kouření. Obézní žena sice není krásná, ale podstatné není to, co je vidět, ale to co se skrývá v ní. Vydrž a nic neuspěchej, víš, že ani odvykání kouření se uspěchat nedalo a není dobře řešit dvě věci nejednou. Přeji krásný a voňavý den.

klofan alias Clif

Nevím jak to vidíte ostatní, ale "klofan" byl můj prvotní nápad a moc se mi nelíbí. Používal jsem ho před 8mi měsíci a teď jsem na startu odvykání a asi bych měl jít do boje s cigaretou i s novým nickem. Jenže, jak jsem tady četl, stala se ze změny nicků na této diskusi nějaká móda. Včera mi však IFKA zkrátila na Diskuzáku mojí přezdívku na "Clif". Omlouvám se, ale myslím, že je přehlednější mít všude stejnou přezdívku, je to podpis diskutujícího. Od teď Vás bude místo "klofana" informovat o svých, doufám úspěších a potížích s odvykáním Váš "Clif" ( snad to bude i pro Leny lepší :-))). Všem přeji krásny a voňavý den.

Leny

tak vám píšu před koncem pracovní doby naposledy, asi na týden se odmlčím, ale budu na vás myslet. Nekuřte, nebo o tom aspoň intenzivně přemýšlejte. Je vidět, že zkušeností s tím mají někteří dost a dost (viď Clife). Jenom začít. A to je vždycky nejhorší. Mončo neboj, jak zvládneš pár prvních stresových situací, tak už ti to pak ani nepřijde. A v tom je právě champix dobrý. Myslím, že se s ním dají tyhle věci přežít lépe. Liduš a Ifko, já si teda od Clifa to hubnutí nedám vymluvit (i když by to bylo fajň, protože hlady šilhám a rozmazávaj se mi písmenka). Tak čus bus a mějte se nekuřácky.

Clif

Leny, nic Ti nevymlouvám, už dávno vím, že pokud si žena něco umane, nemá cenu jí cokoliv rozmlouvat, stejně si vše udělá podle své hlavy. :-)) Jen jsem Ti napsal svojí zkušenost a bez ironie, mám s odvykáním tolik zkušeností (bohužel většinou špatných), že bych mohl radit v Centru pro odvykání. O mně se neboj, začnu, protože na to tentokrát nejsem sám a ve dvou se to lépe táhne. Jen čekám, až bude mít Alena za sebou vstupní pohovor v Centru v Praze a můj doktor se vrátí z dovolené. Měj se krásně.

Richards

Vyměnil jsem si taky nick.Že nevíte kdo jsem ? Já už to tady taky nevím kdo je kdo.Přečtěte si názor ,,klofan,31.7.2008, 21:32:04,, a ,,alca.v. na doktorce 29.7.2008, 10:36:26.

Modrookaty

Že bys byl všemi milovaný a obdivovaný J.C.?

Clif

Nikoliv JC, ten by takovou větu nedal dohromady. Toto je výplod jedné zhrzené, která zklamala a nemá odvahu se přiznat, že kouří. Ono se to jiným radí, ale co potom sobě?

Modrookaty

Ona kouří ??? §:-o no a co tak se to nepovedlo. Asi nějaký důvod k tomu znovu začít byl. Nikdo nejsme bez chybičky. Tak bude chvilka s cígem a půjdeš do toho znovu, ale už víc připravená na to uplně přestat. Sobě se radí vždycky trochu hůř. Tak a máš ještě nějaký problém??? Jak to oznámit světu, že v tom zase si? Kousnout se do jazyka a prostě to nahlas vyslovit, protože se to stejně provalí. Netrap se a užij si víkend ať načerpáš síly na další odvykání.

Clif

Proč ženský rod pod mým příspěvkem? Holka modrooká.

Clif

Poručíku Colombo, vy jste mně vyděsila, protože příspěvek v ten Vámi uvedený čas psala IFKA. Že byste podezíral IFKA, že je vrah-zahradník mi připadá jako z říše snů nebo mozku blázna. Můj příspěvek byl ve 23:30:19. Do spojení mezi "klofan" alias Clif a alca.v je Vám houby, ale abyste zbytečným pátráním nemarnil čas, pak vězte a se svým smradem zmizte, že oba máme rádi Š+G a to proto, že žijeme spolu a oba chceme seknout s cigaretou. Jestli Vám to moralistko vadí, tak vězte, že jsme oba rozvedení, dospělí a můžeme si dělat co chceme. A teď prosím šupejte se svými výblitky do Kavárny. Ostatním se za sebe a Alenu omlouvám. Pořád si nedá pokoj a do čistého vzduchu Ordinace stále pouští svůj smrad. Styď se .....o!

Martina

Ahoj všichni, opravdu mi je vás moc líto, protože atmosféra, která je momentálně na této diskusi je příšerná. Co to tady předvádíte, tahle diskuse vznikla jako pomoc lidem, kteří chtějí opravdu přestat a samotným se jim to nedaří, tak to zkoušejí v partě a s pomocí champixu, vy se tady předvádíte jako když tu jste omylem, v současné době když sem zavítá někdo úplně nový, tak musí z vás mít pocit, že jste banda cvoků a nekouření je až někde hodně vzadu. Já budu mít v neděli první výročí bez cigára a vám všem bych přála, abyste to taky zvládli, ale mrzí mně, jak to tady teď vypadá, zkuste se podívat na začátek diskuse a uvidíte jak jsme si dokázali pomoc, ale vy se jen nepadáte a urážíte, chodíte trucovat do kavárny a prostě nejste vůbec parta, takhle to nezvládnete, ti co odejdou mají už malou šanci, že se vrátí a začnou znova, proto teď zdravím naši starou partu a doufám, že se držíte úplně všichni ZDENO, MÍLO, MARTINE, SIGRID, MONO,EWO a nakonec JIŘINKO my dvě máme první výročí, tak si ho krásně užij a ozvi se. Všem krásný voňavý víkend. Martina

Marja

Holky s těmi informacemi o zhubnutí je dobrý nápad. Dejte vědět, jestli funguje to večerní nejezení. Přibrání na váze je jeden z hlavních důvodu, proč stále odkládám odvýkání. A ještě nemám srovnané odřeknutí těch prvních ranních cigaret, ostatní bych už uměla oželet. Prostě ještě musím na své psychice pracovat.Budu odvykat metodou Easyway.Mějte se dobře a vydržte v nekouření.

Xandra

pomoc já chci mojito !!! adresu ????????

Xandra

To jsem skutečně ráda, že jsem přestávala kouřit před čtyřmi měsíci. To mě ta diskuze pomohla jak druhý CHPX teď bych s tím asi nesekla, protože bych si myslela, že až CHPX ze mě udělá paranoika, který trpí stihomamem. A ještě člověka neupřímného, urážlivého a podezřívavého , co nevěří nikomu nic. Tak se tu slavní Colombové mějte. A všem co chtějí přestat s CHPXem vzkazuji: tohle nedělá CHPX to dělají lidi sami. Já tím netrpím . Stejný příspěvek jsem napsala na doktorku a tím končím s psaním. Je mi z toho zle.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce