Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Karel

Eliško, člověk míní a život mění. Co jsou kytky proti životu. O kytky se postará jiná sousedka (zařízeno), ale o mně ne. Johanko, ozvu se po návratu z PL, ale na rozdíl od prvního kola, kdy jsem vydržel nekouřit od rána nejdéle do 17.hodiny mám teď už nakročeno. 60 hodin se může zdát být málo, ale zítra v poledne to budou již 3 nejtěžší dny a tentokrát si věřím. Nenechávám nic náhodě a opětovnému selhání. V papírech jsem podepsal souhlas s izolací na 3 týdny, takže žádnou možnost dostat se k cigaretám nepřipouštím a kdo by po téměř měsíci opět začínal s cigaretou je blázen. Zahodit takovou šanci nechci. Přeji hezké letní dny a díky jedinému člověku, který se na mně dívá realisticky, bez osudků nebo poplácávání po ramenou. Ráno vstávám brzy na autobus, tak přeji voňavou noc a krásné sny.

Karel

Pavčo, nejprve si utřiď myšlenky a nepiš o mně jinak na Diskusi a jinak tady. Je to jednoduché pro každého, kdo je vnímavý. První kolo odvykání jsem začal v dubnu a ukočil koncem června aniž bych přestal kouřit. Jediným efektem bylo, že jsem snížil ze 40 na 15. Pak následovala 14 dní přestávka CHx, kdy se dohadovalo neurologicko-epileptické oddělení nemocnice Na Homolce s psychiatričkou o vhodnosti léků a výsledkem bylo, že jsem 14.7. nasadil "smrtelný" psychofarmatický koktejl z léků Champix, Wellburtin a Xanax. Když jsem najel na plnou dávku CHx 2 x 1mg, rozběhly se vedlejší účinky CHx násobené Wellburtinem na neúnosnou míru. Když k tomu přidám další psychické tlaky Cidrycha, "pochvaly" Lubici, problémy v osobním životě a stálé výčitky diskutujících o tom, že jsem zablokoval Apolenku, všichni jste se na mně vykašlali a nemohlo to skončit jinak než pokusem včechno skončit, pokusem o sebevraždu. Z toho jsem se díky psychiatričce a psychologovi za týden jakž takž vyhrabal a od soboty 26.7. ve 12:00 nekouřím a je mi srdečně jedno, jestli tomu věříte nebo ne. Psychický stav je však natolik stále vážný, že zítra nastupuji klinickou léčbu v PL Jihlava. Johana to tušila (je to lékařka) a to blahopřání bylo k típnutí cigarety v druhém kole. Protože čas běží, tak teď je to 60 hodin bez cigarety. Snad jsi to pochopila alespoň Ty. Páček nekřáček.

xxx

Johanka= falešný Karel= ??

Karel

xxx=Cidrych= ?

Pavča

Nechci a nebudu nikoho soudit,je dost těžké si utřídit myšlenky,když každý příspěvěk je jakoby od jiného člověka...Nic méně Karlovi držím pěsti,aby se mu povedlo přestat kouřitť už je kdokoliv....Přeju mu hodně zdraví a věřím,že se nám po léčbě ozve.......................... ...................

alca.v

Dobrý den. Jsem mnohaletá kuřačka a rozhodla jsem se s kouřením skončit. Vím, že to bude velmi obtížné a proto jsem se dívala na internetu po zkušenostech s odvykáním a našla jsem tuto stránku. Jsem poněkud zaskočena vedlejšími účinky champ, které zde popisujete a proto se nejprve pokusím o odvykání bez pomoci léků a když to nepůjde, pak to zkusím s champ, ale přiznávám, že z toho mám osobně strach a pokud odvykat s champ, tak až po zralé úvaze a za lékařské kontroly Centra pro odvykání kouření. Ještě si projdu další stránky o odvykání kouření a až se do toho boje pustím (jakkoliv) budu pravidelnou návštěvnicí tohoto fóra. Co je to diskuzák a Kavárna? To jsou chaty kde se setkáváte? A vezmete mně mezi sebe? Přeji hodně zdaru v nekouření. Alena.

Robin

Ahoj alca.v. Jestli chceš přestat kouřit, tak to jsi na správné adrese. I když události posledních dnů a týdnů s námi všemi trochu zacvičily, jsme dobrá parta, která se snaží ze všech sil si navzájem pomáhat v nekouření. A věř, že je jedno, jestli s champixem, nebo bez. Důležité je, že chceš přestat. Kavárna vznikla před časem jako alternativa pro poklábosení si zejména ve večerních hodinách, jeji adresa je . Tam se s námi můžeš poznat blíže, popovídat si o všem možném i nemožném. Podobnou variantou založenou ještě dříve je diskuzák s adresou s místností " Zkušenosti s lékem CHAMPIX - jak přestat kouřit ". Jinak co se týče Champixu jako takového, jeho vedlejší účinky se projevují u každého jinak. Já byl na léku cca 2 měsíce, pak jsem champix vysadil a dále jdu už jenom pouze vlastní vůlí, ale jako start do zahájení nekouření se mi opravdu osvědčil, protože jsem již několikrát přestával kouřit a pokaždé jsem to vzdal. Až právě champix mi pomihl k tomu, že jsem na dobré cestě k nekouření. A samozřejmě mi pomohla i tato diskuze a lidi, kteří si tady i v kavárně povídají. Tak neváhej a přidej se k nám. Hezký den a těším se na viděnou v kavárně.

Robin

Tak koukám jak se mi to krásně povedlo... hmmmm... musím se ještě hodně učit...

Pavča

Ahoj Aleno,je dobře ,že jsi se rozhodla nekouřit. Já žádné vedlejší účinky téměř neměla...Pár dnů jsem špatně spala,ale brzy se to srovnalo(asi po týdnu),trochu zácpa(ale to nebylo CH,ale nekouřením)pomohlo mi psyllium....jinak v pohodě.Jestli to zvládneš bez berličky,tak proč ne, já na CH nedám dopustit a bez něj bych to nezvládla.Večer se scházíme v Kavárně na xchat-pokec a klábosení.Přijď mezi nás....

Dana

Ahoj Aleno !! I Gratuluji k rozhodnutí být nekuřákem. Ani já jsem neměla markatní nežádoucí účinky při braní Champixu. Zjistila jsem, že ho potřebuji zajíst, takže jsem ho brala po jídle. Malilinko mi bylo nevolno, ale to hned přešlo a co to je proti pocitu že nekouříš. Mně tedy Champix pomohl maximálně !!!!! Nikdy bych nevěřila, že to dokážu. Nyní už to bude 5 týdnů co nekouřím. Včera jsem si dokonce CH zapomněla vzít a nic. Žádný absťák se nekonal. Pro sichr ho ale beru dál, když už ho mám. Takže já jsem z těch, která Champixu dělá po svých známých reklamu, protože vyzvídají, jak jsem to já, silná kuřačka dokázala. A tak se chlubím :-))))

Xandra

Ahoj Alčo, CHPXu se neboj, ani já neměla žádný obtíže. Pro mě je to zázračná pilulka, která ti zablokuje abstinenční příznaky. Robin má pravdu, je to s náma trochu i někdy divoký, ale parta jsme super. Do té poradny se klidně přihlas já s ní mám nejlepší zkušenosti (Pardubice). A do Kavárny se určitě stav - nálada veselá, pití zdarma, spousta fajn lidí. Jinak já bude mít za chvíli 4 měs. bez. Jupíííí. Dnes mi dokonce volal můj ošetřující pan doktor , jak jsem na tom, že ho to zajímá a já jsem s hrdostí ohlásila : NEKOUŘÍM a NEBUDU !!!

Friduča

Zdravím všechny, rozhodla jsem se, že na tuto diskuzi již nebudu přispívat, neb mi nic nedává... Byť nepíšu, tak sem občas zabrouzdám a přeštu si ... To jak se tyto stránky změnili je naprosto neuvěřitelné... KDyž jsem začínala s odvykáním, bylo to tu plné podporujicích se lidí navzájem a to včetně hecování .. jen to mělo úroveň a slušnost... ústu k druhému člověku... Nyní zde není ze starého osazenstva téměř nikdo a nováčci se napadají a rejpají... Do všech a čehokoli... Jestli si Lubica myslí, že svými ataky někomu pomůže k tomu, aby se chytil za čumec a něco udělaj jinak - respektiva tak, jak se to líbí jí.. tak se plete ... Lubice je hlavní důvod proč jsem sem já přestala přispívat ... Kouřím, nekouřím moc, ale tady jsem se pomoci při svém selhání nedočkala - naopak jsem byla umlácena do země .. jako bych si za to sama nenadávala dost...!!!! Vyžeňte odtud sobectví a malost a opět si pomáhejte ... Pokud by někdo chtěl napiště mi na mejl Lenko, ty sji taky přestala psát - co tvůj druhej pokus ??? Marjo ... atd... ???? Jdu bojovat sama, bez parťáků... nedá se nic dělat :( [email protected]. Aby bylo jasno, že já rozhodně nejsem xxx, nebo nikdo.... !!!Kdokoli kdo se schovává za anonynmní nick a napadá ostatní.. Karle držím palec, ať se to urovná ... :) Mějte pěkný slunečný den.

Pavča

Fridučo,je škoda,že jsi to pochopila všechno jinak než si myslím,že to je.Nic se nezměnilo , pomáháme si , radíme si,chválíme si a bohužel si i vynadáme ,když uděláme nějakou botu,ale to si myslím,že je v pořádku.Asi na to nemáme stejný názor,ale přeci nebudu chválit za to,že někdo nevydržel a zapálil si,podle mně to není na pochvalu....nikoho neurážíme,nekritizujeme,říkáme zde své názory.A jestli říkám jen něco jiného než ostatní , tak proto není celá diskuze špatná,naopak.Co člověk to názor a má se o něm diskutovat a ne se urazit a bouchnout dveřmi........to dělájí pubertální děti a ne dospělí lidé....Je škoda bojovat sama,někdy i špatné názory vyprovokují....Přeju všem krásné nekuřácké dny

Friduča

Pavčo je mi líto, ale někomu vynadat, či ho pokárat - tak to si představuji úplně jinak ... A rozhodně se tomu nebráním.. Nejsem žádná citlivka, která se urazí...Ale to co tady probíhá jsou obyčejné ataky... Sedni si a čti tuhle diskuzi od začátku,až sem a najdi 3 rozdíli v chování lidí...A rozhodně nikam neutíkám, jen tahle diskuze již postrádá svůj účel a nedává lidem to co dávala dřív - tedy mě. Někdo se třeba rád dohaduje a rejpe atd.. Ale mě to prostě nebaví ... Nikdy dřív se tu takovéhle dohady nekonal... !!!

lubica

O.K, Fridučo, ak ja som dôvodom, prečo si prestala prispievať na tieto stránky, prestanem sem chodiť. Pretože ja už to až tak velmi nepotrebujem, Ty ano. A ver, že ma to mrzí, nič som nepísala so zlým úmyslom.

Habr

Ahoj Aleno, jsem na tom podobně jako Robin. Také se mi jako start do zahájení nekouření nevíc osvědčil Champix. Před tím jsem snad 100krát končila s kouřením , ale nějak to nešlo. Chuť na cigaretu mi z hlavy vymazal až Champix. A teď po měsíci nekouření si na cigaretu ani nevzpomenu. Vloni jsem poprvé začala brát Ch. , ale neměla jsem to v hlavě srovnané. Chtěla jsem být taková ta slavnostní kuřačka, ale u nás závisláků to nejde. Po dvou měsícíc jsem kouřila stejně jak před tím. Teď se beru jako člověk, který se léčí ze závislosti a Ch. budu brát jak bude potřeba. S tím Ch. mi to připadá jak s lékem.Každý asi potřebuje jinou dávku , i když v letáku jsou proti. Když jsem ho brala poprvé, tak jsem měla tak hrozné vedlejší účinky- krvácení z dásní, závratě, bolesti břicha , nespavost, že mne to po měsíci odradilo ho brát dál. Asi, když je plná dávka, jsou u někoho moc silné účinky Champixu, ale když se moc sníží, tak se zase vic projevují abst. účinky nikotinu. Takže tentokrát beru nižší dávku a jsem spokojená. Beru ho 6 týdnů a pátý nekouřím. Neberu ho nikdy nalačno a těsně před spaním. ale dříve. Také jsem musela vysadit mléčné výrobky a tak už nemám zažívací potíže. Chce to taky pohyb na čerstvém vzduchu. Já momentálně oceňuji na Ch. že mám čas si zvykat na proměnu v nekuřáka. Obdivuji, jak to někdo zvládne najednou. Snad mi to už vydrží, ostatním to taky přeji.

Jarda

Robine, jak se Ti podařilo opravit svůj příspěvek a vymazat adresu do Kavárny? Ty jsi správce této diskuze a můžeš mazat a opravovat příspěvky nebo blokovat uživatele? To lecos vysvětluje v dění na této diskuzi. :-P

Jardo

Tady se můžete ptát jak je libo,stejně se pravdy nikdy nedoberete :-( Ale je to skutečně velmi zajímavý dotaz na Robina.

Jarda

Cidrychu, ale tady přece všichni ví, že správcem je Karel a ten to tady maže a blokuje. Nejen tady, ale i na jiných serverech, on je lepší než ty. Sám jsi všem nakukal, že je to jen jeho práce a tak to MUSÍ být pravda i kdyby to byla LEŽ. A já ti věřím, protože jsi ta DVOJKA. Robina z ničeho nepodezírám, jen se ze zvědavosti ptám, jak je možné opravit už uložený příspěvek. Občas se v rychlosti povede překlep nebo nesmyslné větné spojení a člověk by to rád opravil, aby nevypadal jako ty a ono to už nejde. Co je psáno, to je dáno. Kdyby měl někdo zájem o solidní informace i panu Karlovi (jednou někde padlo od Cidrycha i jeho příjmení) mohu říci svůj názor bez příkras. Poznal jsem ho jako voják základní služby. Tím se zde nechlubil, že byl vojákem z povolání, ono to není u lidí moc oblíbené zaměstnání. V jeho případě se však nejednalo o velitele který buzeruje vojáky, ale o technika vysílačů a lokátorů a v tom byl dobrý. Zažili jsme s ním dost legrace a když vzpomenu na své vojančení v Táboře, on je tím světlým bodem na který s kluky vzpomeneme. Raději bych, aby se nejednalo o stejnou osobu, to by mi bylo líto.

Pavča

Já myslím,že vrah je zahradník......Že už nedáte pokoj..........

Xandra

A všichni jsme GO GO

29.7.2008 13:11:30

Archiv diskuse cigarety - příspěvky 941 - 950 28. 7. 2008 11:39:01, Karel Starat se o ostatní jsi mně naučil ty !!! Jsi v tomto dobrý učitel. Lituj sebe a nekřič \"chyťte zloděje\" když jím jsi ty sám. JC je ten, kdo požádal svého přítele \"Stin\", správce serveru, o blokování jedné diskutující. Stin to potvrdil, ale JC bude opět tvrdit, že je to pomluva a hrozit trestním podáním. Netuší ovšem, že důkazy Policie svědčí proti němu. JC, nejspravedlivější mezi lháři.

Vladka

Anonyme, proč sem kopíruješ přípěvek z jiné diskuse? Co chceš dokazovat jedním vytrženým příspěvkem z celého konceptu? Proč nezkopíruješ i příspěvky na které tento reagoval? Jednou se do této diskuse pokusil PODEPSANÝ diskutující kopírovat příspěvek od JC z jiné diskuse a všichni se shodli, že je třeba takového člověka vyloučit z komunity. Každý má to, co si vybere. Nechte žabomyších válek, které nikam nevedou a vraťte naší i vaší diskusi její původní charakter. Takto se k vám již my starší nekuřáci vracet nebudeme, nemáme k tomu motivaci.

Robin

Tak nevím, ale já ten příspěvek neopravil, to byl určitě admin a zřejmě proto, že jsem do textu vložil odkazy na jiné stránky a to uznávám se nedělá. Takže admine tímto se ti omlouvám a slibuji, že takovou nepravost už neudělám. A vás ostatní večer čekám v kavárně. Tak nekuřte, držte se a nechte už těch bojůvek. Jsme jedna parta, která chce přestat kouřit, tak si pomáhejme. V každém kolektivu jsou vždy silnější i slabší jedinci, tak těm slabším pomozme a všem nám bude fajn. Zkuste si představit co by se stalo, kdyby denně přestalo kouřit 5 lidí. Za jak dlouho by to pocítil stát na daních a výrobce na zisku? Docela zajímavá představa. Tak zatím ahoj a večer nezapomeňte... Kavárna bude otevřena...

Xandra

Stalo se mi to samé co Robinovi, když jsem chtěla Pavče zanechat adresu na kavárnu - část příspěvku mi byla smazaná adminem. Takže oprava Robin není GO GO.

JC

hmmm, a co takhle pane správče příspěvek s odkazem z 9.7.2008 ve 10:03. Ten patří komu? Když mažu, tak pořádně.

Marja

To co se stalo s touhle vynikající diskuzi je velmi škoda. Také denně pročítám a plně souhlasím S Fridučou. Kdo čte pozorně, tak si udělala svůj názor. Karle, vykašli se na nějaké řeči a nezahoď šanci, kterou teď máš. Držím ti palce, dostaň se ze svých psychických probémů a pak ti bude hej. Fridučo, nezapomněla jsem na tebe, denně se chystám ke psaníí, ale holka já mám teď s manželem takové zdravotní problémy, že se mi nechtělo psát. A dělám až do večera a já pozdě večer neumím psát. Doufám, že si to tady přečteš a počkáš ještě než ti napíši. Neboj, kouření zvládneme, zatím klidně kuř, jenom je to na dlouhé psaní, tak prosímtě vydrž. Divím se, že se tady objevují nováčci, když je poslední dobou nemohlo nic tady inspirivat. tačí dvě nepříjemné osoby a diskuze je v háji. A tak nevěřím, že tady jsou nějací noví, pouze jiná jména. Xandro, tobě gratuluji, ty bys už měla v pohodě vydržet.

Robin

Vážení diskutující. Všichni ti, kteří přestali kouřit, si zaslouží pochvalu a uznání. Ti, kteří nepřestali si pochvalu nezaslouží. A ti co nevydrželi, tak ti si musí vybrat sami co vlastně chtějí. Myslete si o mne co chcete, ale Vy stará parta, o kterou se tady opíráte, tak kde jste? Objevila se převážně ta část z vás, která nevydržela nekouřit. Tak o co vám jde?. My co nekouříme, my jsme frajeři. A na rozdíl od vás máme ještě NEKUŘÁCKOU kavárnu. A co máte Vy? Pouze slova pohrdání nad těma, kteří nekouří ale zároveň nechválí vás, znovukuřáky. Tak kde je chyba. Na které straně vlastně jste? Na straně vítězů, kteří budou pomáhat, nebo na straně poražených, kteří pomoc potřebují. Vyberte si. Dobrovolně. Svobodně. A na závěr k meritu věci. Píšu vám na tuto diskuzi naposled. Ne proto, že bych nechtěl ostatním pomoct a poradit, ale proto, že mezi námi / vámi jsou prasata v lidské kůži. Podrazáci, podvodníci, lháři. Dnešní sled událostí mne nutí k radikálnímu řešení. Nechci s vámi mít nic společného. Hlaďte si na prsou falešného Karla, o Jardovi, který je dnes na této diskuzi poprvé a má informace a přehled jako dlouhodobý disutující, ani nemluvím. Spoléhejte na falešné lidi s několika přezdívkami a nadávejte těm, které vůbec neznáte. Ve spojení s "odvykáním kouření" a "doktorkou" jsem se přesvědčil, že ten, který to nejen tady, ale i na jiných serverech spískal, je falešný hráč, který pomluvil mne a označil mne za autora mazání příspěvků a blokování lidí. Je mi z toho na zvracení. Nesnáším lidi, kteří o sobě tvrdí, že jsou borci, že jsou super, ale ve skutečnosti jsou pouze kanystrem hnoje. Smrdí to až sem. Fuj. Styď se Jardo. Styď se Karle. Možná, že vás je víc. Kdoví kdo z vás používá více nicků, kdo vystupuje v několika rolích. Ano, je smutné, když má někdo zdravotní potíže, ale kdo je dnes nemá. Ale to, že je Karel nemocný, to přeci není výsada pro to, aby mohl lhát a ještě ho za to budeme milovat a chválit?! Chyťte se za nos, podívejte se do zrcadla a řekněte si sami do vlastní tváře, že máte čisté svědomí, že si stojíte za tím, co říkáte/píšete. A na úplný závěr chci jenom popřát všem, kteří opravdu chtějí přestat kouřit, ať vydrží, stojí to za to. A holky, však vy víte které, rád se s vámi budu i nadále potkávat v nekuřácké kavárně.

Jarda

Robine, nevím za co se mám stydět? Za to, že jsem před půl rokem přestal kouřit a přišel jsem se po té době podívat na bývalé odvykající? To už sem nesmím? To Ti tedy děkuji. Promiň, že jsem Ti položil jednoduchou otázku, jak jsi opravil svůj příspěvek. Nemohu se normálně zeptat, aniž by to někdo překroutil. Ty jsi odpověděl a mně to stačilo a že se toho někdo chytne jinak mně ani ve snu nenapadlo. Omlouvám se, jesli jsem Ti svým dotazem způsobil nějaké nepříjemnosti. Před tím jsem byl na odvykání. Nehledě na ten binec, který jistě dá správce po dovolené do pořádku jsem zjistil, že tam stále řádí Cidrych. Jeho výdrž by mu mohl závidět i závodní kůň. Nejprve jsme se "přátelsky" pozdravili a on po mně vyjel, že jsem Karel. "Normální" Cidrych se ještě nevyléčil. Tak jsem se prokousával řadou příspěvků, abych věděl o co Cidrychovi jde a myslím, že jsem toho jeho Karla osobně znal, ale také to může být shoda jmen. Když řeknu, že znám v Praze Pepu Nováka tak si Cidrych myslí, že známe toho stejného a láme ze mně ročník narození, zítra velikost bot. Jak to mám vědět? Jednoho jsem v Táboře znal a o něm jsem mu napsal. Nevím jakou složku StB na něho Cidrych má a odkud čerpá své informace a nai mně to nezajímá. Loučím se s vámi a za půl roku se mrknu jestli je ten blázen ještě v diskuzích a koho si vybral za terč své mánie. Přeji všem pevné nervy s odvykáním, já jsem to nakonec zvládnul bez nějaké pomoci, ale nechlubím se tím jako Cidrych a každý ať odvyká jak mu to vyhovuje. Důležitý není způsob, ale výsledek a ten přeji všem jen úspěšný. Návštěva smrdí druhý den a proto odcházím. Mějte se.

Jardovi

diskuse.php,strana 1 Jarda 29. 7. 2008 13.45:57 Jan Cidrych a pravda, to je jako oheň a voda. Jsi sprostý lhář a jestli chceš vědět kdo je správce sítě, maže příspěvky a blokuje uživatele na diskuzi, tak si přečti Ordinaci. Dnes to bouchlo ! Za vším je lidská závist. Pokud se jedná o nadpraporčíka z Tábora, tak toho jsem Cidrychu jako záklaďák poznal a pokud se jedná skutečně o stejnou osobu, pak je mi velmi líto jeho zdravotního stavu. K záklaďákům byl jako jejich táta, žádné buzerace a legrace jsme užili více než dost. Ty Cidrychu o něm víš suchý prd, já bych mohl vyprávět. On by mi pak nakopal zadek, o chválu nikdy nestál a férovost byla u něho na prvním místě. To ty Cidrychu neznáš a nepochopíš. Čti si na Ordinaci a pak se pěkně omluv !!!

Vladka

Co to má být anonyme? Co tím chceš dokazovat? Že server nemaže příspěvky s odkazem? Návštěva - Jarda odešel a ty si nedáš pokoj. Můžeš stále tvrdit, že ty nic, ty muzikant, ale hraješ falešně. Vy to tady vedete, ani se nepředstavíte a takovou jsme zakládali pěknou diskusi. To nebyla vaše práce a nemáte právo nám jí ničit. Používat ano, ale takto ne!

Eliška D

Robine, lépe bych to napsat nedovedla.Napsal jsi to přesně tak jak to cítím i já.Na nás kteří různě dlouho nekouříme ,se jenom snáší kritika ,jak jsme netolerantní a ti kteří začali znovu kouřit, nebo ani přestat nedokázali jsou jediní spravedlivý. A když někdo z nás vstoupí do kavárny ,bývá dobrým zvykem že se představí. Očekáváme to i od nových návštěvníků.Všem krásné dny bez cigaret.

Martin

Eliško, pláčeš na špatném hrobě. Kavárna není tato diskuse a opačně. Pokud vím, tak na Xchatu lze místnost uzavřít a povolit vstup jen osobám, které znají vstupní heslo. Není přece problém, aby se jeden ujal správcování a zřídil si mailovou schránku. Kdo bude chtět být návštěvníkem místnosti, zašle do vytvořené mailové schránky žádost o povolení vstupu. Záleží na správci jaké údaje bude pro povolení požadovat a na základě požadavku zašle žadateli do jím udané mailové pošty přístupové heslo. To není nic těžkého, dělá to většina serverů. Jen místo automatu bude přístupové heslo vydávat správce. Nebudete uzavřenou skupinou, každý kdo s dobrými úmysly bude chtít navštěvovat místnost bude mít vaším správcem povolený vstup. Pokud by někdo porušoval pravidla místnosti, může ho správce zablokovat. To vše místnosti Xchatu umožňují. Současně odpadne problém se vstupem do prázdné místnosti, odemknout jí může každý, kdo má přístupové heslo a není blokovaný. Na první pohled složité? Nikoliv! Např. správcem je Robin. Každý zájemce o vstup pošle požadované údaje o své osobě na jeho mail (zvláštní než má soukromé) uvedený v podmínkách provozu místnosti. Za to obdrží od Robina do své schránky přístupové heslo, kterým se při vstupu do místnosti prokáže. Jak jednoduché milý Whatsone.

Martin

Eliško, ta vnímáš nějakou křivdu na nekouřících. Podívej se na první stránky a srovnej tón příspěvků již nekuřáků k těm, kteří se na den D připravují a srovnej ho s tónem příspěvků dnešních různě dlouho nekouřících. Dříve byl přístup k nováčkům "mateřský", dnes vyznívá "mentorsky". Není to tím, že nekuřáci s postupem času "cidrychovatí"? Dříve nekřák(čka) trpělivě vysvětli(a) jak postupoval do dne D a co se dělo následující týdny. Myslím, že alca.v jste hned před jejím rozhodnutím pěkně vystrašili. Každá na ní spustila se svými problémy a alca.v ještě nezačala a uvažuje nejprve o odvykání bez léků. Proč ten nátlak, že s Champixem jde všechno lépe? Proč jí nepochválíte její úmysl s nekouřením a až sama zjistí, že to bez léku nezvládne, určitě přijde pro rady. A když to zvládne, tak bude o jednu nekuřačku více. Za odnaučené jedince se žádné body nepřidělovaly a pokud dotyčná osoba neměla cidrychovské sklony k vytahování si trička, byla stejnou součástí komunity jako každý jiný. Koho bude za 5, 10 let zajímat jak jste odvykali kouření? Podstatné bude, když budete stále nekuřáci. Ti, kteří vzdali se po čase vraceli, protože jim nikdo selhání nevyčítal. To je nejlepší způsob jak je od dalšího pokusu odradit nebo je nechat týrat se samotné. Žádné poplácávání po ramenou, vždyť se nic nestalo, ale ani žádné "my jsme to věděli, že nevydržíš". Tím docílíte jen toho, že ten člověk, sám se sebou zklamaný se obrátí proti vám jako týrané zvíře. Přemýšlejte o tom, chyby jsou na obou stranách a uvědomte si, že za půl roku už vás nebudou chválit jako za týden. Tak na ty nováčky nežárlete, váš úspěch je ve vás a nikdo vám ho nevezme.

béčko

SUPER příspěvek, Martine, mluvíš mi z duše.

Pav-lik

dal bych si kafe, proč je kavárna zavřená????-)))))

IFKA

Ahojdá Pavlíku, už doma? Vše v pohodě? Stav se někdy na diskuzáka. Pá-IF

Xandra

Ahojky asi už bylo po zavíračce, ale fungujem stav se. Jak bylo ?? A co pokušení ? Jak jsi na tom ?

Alena

Xandro, Kavárna nemá pravidelnou otevírací dobu? Kdykoliv tam přijdu, je zavřená a na dveřích není uvedená provozní doba. Asi je to o štěstí.

Pavča

Ahoj Pavlíku,to to uteklo a už jsi doma.Tady se všichni hádají a nevím hlavu ani patu.Už sem nechodím....Přijď večer na kávu.......ale trochu dřív než včera.....ROBINE SOUHLASÍM S TEBOU!

Vladka

Lidičky proberte se !!! Před 15ti měsíci jsme založili tuto diskusi, aby sloužila k výměně zkušeností s Champixem a VZÁJEMNÉ podpoře při odvykání. Neuzavírali jsme se nikomu ať už používal způsob odvykání jaký si vybral. Kdo to nerespektoval odešel. O čem je dnes tato diskuse? Jen vzájemné napadání a podezírání bez důkazů, s kopiemi příspěvků na jiných diskusích, které jsou jen slovy. Naše motto znělo "doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?". Jestli máte zkušenosti tak sem s nimi ! Jestli nemáte, jděte se hádat jinam, ostatní to nezajímá. Přeji Vám, abyste vyřešili své problémy s nekouřením a prosím, zachovejte ducha diskuse. Děkuji Vám za všechny, kteří přijdou po vás.

IFKA

Zcela souhlasím, už to tu není to co bývalo :-(

EliškaD

Martine....,nevím kdo MENTORUJE, podívej se na délku Tvého a mého článku.....jasno.Pár lidí tu má zájem aby tato diskuse skončila a zřejmě se jim to daří. Bavte se dobře.Pá,pá.

Marti

Eliško....jasno? Bav se dobře. --- Co Ti řekl takový příspěvek? Nepoměřuj délku příspěvků, ale jestli je příspěvek srozumitelný všem (starým i začínajícím nekuřákům). Právě takových příspěvků bez hlavy a paty je zde poslední dobou příliš a nováček na diskusi nechápe a tápe. Aby se dopracoval ke smyslu sdělovaného, musí číst 200 stránek zpět a stejně nepochopí "co tím chtěl básník říci" protože to bezprostředně neprožíval a k téměř úplnému pochopení musí ještě číst příspěvky na Revitalia, Doktorce, Odvykanikourení a dalších. To je poněkud na palici. Všem nekuřákům, starým, novým i začínajícím přeji hodně voňavých dnů (v neděli mám 400 dní bez cigarety) a přátelské prostředí růžovky.

Leny

Tato diskuze se má zabývat tím, zda máte někdo zkušenosti s lékem Champix a né s nikým a ničím jiným. Proto žádám všechny, aby se zabývali daným tématem. Je tady spousta lidí, kteří chtějí poradit nebo pomoci, protože odvykání není žádná hračka, ani s champixem, ani bez něj. Mě samotné tato diskuze před osmi měsíci pomohla skoncovat s kouřením. Tak žádám všechny, abyste pokračovali správným směrem. Pokuste se přestat dohadovat a na určité příspěvky vůbec nereagujte, i když se vás budou osobně velice dotýkat. Mílo, Sigrid, Mydlipupku, Zdenko......přijďte na pomoc. Myslím, že noví odvykači potřebují zase naši pomoc!!!

Monina

Ahoj vsem, kourim pres 10 let kolem 15 cigaret denne, uz mi to leze krkem ,ale vule mi chybi.Nekde jsem se docetla o Champixu a cetla vase recenze, celkem me potesily a uz se ted tesim na novy " vonavy svet " :-) Muj den D planuju na 23/8, ovzu se jak mi to vychazi..preju pekny den

Leny

A už máš champix doma? Budu držet všechny palce, určitě to zvládneš. Já jsem kouřila zhruba tak jako ty a zkoušela jsem přestat několikrát s různými náplastmi a žvýkačkami, ale opravdu se mi to podařilo až s champixem. Myslím, že je fakt dobrej. Napiš, jak ti to jde.

Mona

Přeju hodně,hodně štěstí,určitě se ti to s Champixem podaří,jako měl a já kouřila skoro 30 let.Neuspěchej to,je to opravdu pohoda nesmrdět. Monika

´Vít

Nevydržel jsem číst tyhle diskuze o ničem, tak ani nevím kdo a co už o champixu napsal. Má zkušenost je velmi dobrá, kouřil jsem 17let krabičku denně, už jsem kdysi zkoušel přestat, ale nemohl jsem. S champixem je to jednodušší, mám skoro 3 měsíce bez, nicméně chutě pořád jsou. Ale je to lepší a lepší. Přibral jsem 5kg.

Pavča

Víte,naše příspěvky jsou možná "o ničem" a čem je ten tvůj???? Kritizovat umí každej.......

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce