Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
lubica

Nedá mi nenapísať ti ešte niečo. Dnes som rozmýšlala nad tým, že to budeš mať fakt ťažké, že to mal ťažké môj manžel, že vlastne vôbec som nevenovala pozornosť tomu, ako to dokázal. Skôr naopak, chýbal mi parťák ku fajčeniu. A tak som rozmýšlala ďalej nad sebou, že ja vlastne takýto problém nemám a prišla som na to, že mám úplne iný, a to, že som pred rozvodom. A zrazu mi došlo, že som úplne úžasná, že sa mi darí /trochu sa musím pochváliť/ a že tie depky vlastne súviseli hlavne so situáciou, ktorú mám doma. Je možné, že ma to dokonca posiluje, ja keď som na dne, vtedy najviac zaberám, nedopustím porážku. Milá Fridučo, dúfam, že ti toto moje zdôverenie sa aspoň trochu pomôže v boji, ktorý ťa čaká. Budeme si navzájom pomáhať, my to zvládneme!

honza

Hlásím 14 dni bez jediné cigarety. CHX beru 3 týdny a bez něj si to nedokážu představit. Je to úžasný vynález. Zatím i bez větších absťáků!!! Mám ze sebe velkou radost, teď jen vydržet... Jak jsou na tom ostatní nováčci?

lubica

Aj my máme radost. SI DOBRÝ!

Anna

ahoj já už nekouřím 7 měsíců díky Champixu.Přiznávám se že jsem využívala jen startovací tablety a z dalšího balení jsem vzala asi 7 tablet,cigarety se mi hnusí a více bych to do ust nedala.A to jsem přežila pěkné nerváky v rodině bez zapálení.Dřív když jsem přestala kouřit a něco se semlelo tak jsem po cigaretě vždycky chytla a ted nic.Podotýkám vykouřila jsem 30 cigater denně a možná někdy i více.Jenže jsem přibrala 15 kg a váha nejde dolů.To už je horší.

nováček

Honzo jsi borec, doufám, že budeš pokračovat, mám jenom týden náskok, a hodlám pokračovat dál, protože se mi to začíná líbit.

Friduča

Dobrý večer všem, moc Vám děkuji za podporu !!! Musím podotknout jednu věc, jsem naprosto rozhodnutá přestat a byla jsem i před 5 měsíci. Nemám problém s tím rozhodnutím a urovnáním priorit, nebo urovnáním věcí v hlavě ... Já to chci a 5 měsíců jsem to vydržela, to si myslím je dostatečný důkaz. Ale problém je, že manžel tvrdí, že chce taky - CHMP bere a chce.. bohužel on je opravdu ten kuřák, který kouří s chutí a to naprostou.. všichni kdo ho znají tvrdí, že dalšího takového kuřáka, který by si tak vychutnával cígo jako on neznají.. a je to pravda.. zatím co já jsem nekouřila vůbec - on kouřil pouze během dne, když nebyl s mou maličkostí. PAk taky vydržel a to dokonce i při pití alkoholu v hospůdce. Což je dle mě celkem dobrá zkouška... Ale jakmile jsme přijeli do Turecka - konečná...A já jsem to tušila, neb na to čekal ... Pokaždé čekal zda se přidám a já jsem se bohužel přidala... Já vím, že musím bojovat sama za sebe, ale ono to jde dost těžjo, když jsme spolu - krom práce téměř furt ...A každý si bojujeme ve své hlavince s tou chutí, nutkáním ... A já vím, že každé mé selhání je pro něj pokyn ke kouření...Snažím se vysvětlit, že pokud vedle sebe máte partnera, který kouří a čeká, až si zapálíte vy ( i když nepobízí, to zase pozor, naopak mě chválí ... :) ), tak je to daleko těžší, než kdybych vedle sebe měla nekuřáka, kterej by mi řekl - neblbni nekouříš 5 měsíců a teď si zapálíš ? On mi řekne, tak si dej - nebudeš se bičovat .. no co budeme to zkoušet dál ... No dost řečí, je mi jasný, že většina z Vás to bere jako výmluvu, ale já jen vysvětluji své pocity... Každopádně zítra je pondělí, začnu zase zobat CHMP i když ho nepotřebuju, neb i když kouřím, tak mi to nechutná tak jako dřív, což je celkem zvláštní... má to úplně jinou chuť - spíše tedy pachuť... a já to tam stejně láduju ... :) Uvidím, zítra si pokusím nezapálit a uvidíme, jak to bude pokračovat ... :)

Pav-lik

Pěkný večer, hlasím 6 den bez ciga a to mě zkoušej, nejel mi autobus co vždy jezdil, zrušilo ho, a já musel přes hodinu a půl čekat na další, tak snad se bude dařit bez těch cigar, což taky přeju vám všem!

lubica

Ahoj, ja to teda určite beriem ako výmluvu a kludne sa na mna hnevaj :-)) Lebo chcenie prestať fajčiť znamená pevné rozhodnutie a nikto a nič mi vtedy nemôže stáť v ceste.

Friduča

Asi jsi holt tvrdší povaha .. já ne ...

Karel

Na odvykanikoureni.cz/poradna-odv ykani-koureni-zdarma.php si můžete přečíst odpověď MUDr. Kamily Zvolské na můj specifický dotaz. V poradně mi lékař Champix nenapsal, bylo by to zbytečné mrhání penězi. Situace je taková, že kuřák si v době kouření vytvoří v mozku receptory, které jej nutí být závislým. Přestane-li kuřák kouřit, receptory nezmizí, ale jsou v "útlumu" vědomím nekuřák a občas jej "pozlobí" chutí na cigaretu. Jestliže nekuřák opět podlehne svému zlozvyku, vytvoří se v mozku během krátké doby dvojnásobek receptorů. Kuřák má větší potřebu cigaret. Pro opětovné odvykání kouření tak musí vyvinout dvojnásobné úsilí. Podaří-li se mu opět přestat kouřit (obvykle již je nutno použít CHx) mívá dost nepříjemné abstinenční příznaky. Pokud opět začne kouřit, počet receptorů se zvýší opět dvakrát, tedy čtyřikrát oproti prvnímu kouření (receptory rostou geometrickou řadou). K odvykání kouření by již CHx, tak jak byl užíván nestačil a musela by se zvýšit jeho dávka. CHx je vylučován ledvinami a vysoká dávka CHx by mohla být příčinou ledvinového onemocnění až selhání činnosti ledvin. Když píši o období kouření-nekouření, nemám na mysli několik dní, ale týdnů nebo měsíců, receptory nerostou tak rychle jako houby po dešti. Tímto nechci nikoho strašit, ale vysvětlit proč si již NIKDY nezapálit cigaretu. Páček, Karel-kuřáček.

Apolenka

Ahoj Karle,přečetla jsem si na cz/poradna-odvykani-koureni-zd arma.php tvůj specifický dotaz : "Dobrý den. Kouřil jsem od r.1962 do 2.2.1988, 20 cigaret denně. Od 8.3.2004 kouřím opět, 35-40 cigaret denně. Podle testu (9) jsem silně závislý. Pokoušel jsem se přestat kouřit s pomůckami Nicorete, ale bez úspěchu. Na radu lékařky jsem zkusil Champix. Sice jsem počet cigaret snížil na 15-20 denně, ale ani po 3 měsících jsem nepřestal." Promiňte mi,vím že to sem nepatří,ale mám k tobě Karle jednu otázku.Přestal jsi vůbec kouřit toho 7.6. jak jsi nám tady tvrdil? Jak si rozumíš?

Karel

Dotaz byl jasně specifikován na to, zda může Champix ovlivňovat mé další obtíže. Máš dojem, že jsem měl psát, přestal jsem na 3 týdny a pak jsem kvůli nějakému JC zase kouřit začal? Co by to na podstatě dotazu změnilo. Jinak děkuji za tvojí důvěru.

Apolenka

Karle,jen jsem se zeptala nic víc. Když něco nevím a chci to vědět tak se na to zeptám.Co je na tom špatně? Jsem ráda,že na mou otázku odpovídáš otázkou. Nicméně děkuji za odpověď. Mějte se všichni hezky a rozhodně s cigárama bojujte jakkoliv,protože to rozhodně stojí za to NEKOUŘIT!!

Karel

NE, 7.6. jsem nepřestal kouřit, cigarety letěly z okna ve 22 hodin. Nekouřil jsem od 8.6.2008.

Friduča

Dobré ráno, nebudu se tu obhajovat... Pokud jste si nevšimli, tak téměř všichni, kteří začnou kouřit, buď lžou a nepřiznají to, nebo jednoduše zmizí.... Já jsem se férově přiznala a místo toho jsem dle Vás slaboch s výmluvama !!! Já jsem nekouřila 5 měsíců, nemyslím si, že je to krátkej čas a jsem na to patřičně hrdá ! Dnes jsem neměla ani jednu cigeretu a pokud vydržím, ani mít nebudu a to bez CHMP !Každý víme,jak je to těžký boj a to bojujeme jen za sebe, vlastně se sebou... já mám doma kuřáka, kterému se moc přestat nechce a který neustále čeká na impuls od mé osoby... Na dovolené jsem prostě podlehla... Nic víc, nic míň .. Poslouchat řeči o tom, jak jsem slabá atd. Rozhodně nepotřebuji ! Nechť si každý sáhne do svědomí kolikrát na tomto foru lhal - osobně vím o 3 lidech ! Nemyslím to zle, ale tohle sobectví mě fakt drtí... Takže já jdu bojovat dál a to bez CHMP a nenechám se vytočit.

Apolenka

Ahojky,je mi líto že to takhle bereš...:-(vůbec to nebylo myšleno zle a rozhodně nejsi slabá!! Drž se, víš sama dobře,že když se zakousneš tak to jde.Znovu opakuji moc ti to přeji..pa

Pavča

Fridučo,asi jsi opravdu špatně pochopila celou diskuzi.Já ti neříkám,že jsi slaboch,jen si myslím,že vymlouvat se na manžela,že on čeká,kdy si dáš to" jedno" s ním nen správné.Každý máme nějakého kuřáka ve svém okolí a ti všichni čekají,kdy si zapálíme......Ale tu radost jim neuděláme !! Tak nedělej ze sebe ukřivděnou chudinku,která si po 5 měsícícz zapálila a teď ji všichni hubujou.Něco ti řeknu,teď by jsi potřebovala na zadek a ne jen hubovat,protože to je opravdu škoda začít znova...!!!!

Karel

Držím vám pěsti a přeji hodně štěstí v nekouření. Já zůstávám kuřákem. Včera jsem obdržel mail ve kterém mně pisatelka označila za "kouřícího Cidrycha". Celou noc jsem o tom přemýšlel a hodnotil. Došel jsem k závěru, že mým problémem jsou přátelé, sotva je získám, už se ode mně odvracejí. Jednu přítelkyni, která mně nikdy nezklamala a byla věrně se mnou mám. Jmenuje se CIGARETA. Život je počátek umírání. Peníze si do hrobu nevezmu a umřít zdravý, by byla hloupost. Mám v tomto slzavém údolí jedinou útěchu a tou je a bude moje cigareta. Již jednou jsem se zde loučil, protože jsem chtěl, aby zde byla Apolénka. Dnes tedy definitivně "Sbohem a šáteček".

Pavča

Karle ahoj,škoda,že s námi nechceš zůstat,ale kuřák tady opravdu nemůže být...přijď do kavárny , snad ji Robin otevře.....Já mám spousty kamarádů kuřáků se kterýma si rozumím a neskončila jsem přátelství jen proto ,že já nekouřím a oni ano.Každý musíme vědět co chceme.......Kouřit či nekouřit? Já chci nekouřit,ale kuřáky nijak neodsuzuji .Nashle Karle , někde jinde,ne na fóru o odvykání.....

Dana

Ahoj všichni Stále se řadím spíš mezi nováčky. Dnes to je 21 dnů, kdy jsem si naposledy zapálila. Champix beru 1x denně ráno. V pátek jsem měla dost silnou krizi, ale docela jsem ji překonala. Naprosto chápu Tebe Fridučo. Prostě jsi přijela z dovolené s tím, že se nezadařilo a chtěla ses nám svěřit. Už to je výkon, protože kdo by poznal, že jsi začala kouřit ?? Nikdo ! Akorát jsi dostala trošku vynadáno, ale to ani nemáš zapotřebí. Stačí osobní výčitky svědomí, že jo ? Přišla jsi za námi s vysvětlením a s tím že to chceš napravit. Toho si tedy já cením nejvíc. Toho přiznání a uvědomění si chyby, protože kdo z nás bez chyby je ? 5 měsíců nekouření je prostě výkon hodný uznání a nám začátečníkům to číslo fascinuje. Držím Ti proto palce, abys našla zase potřebnou sílu pokračovat. Karle - je veliká škoda, jestli ses rozhodl tuto diskusi opustit i když máš určitě své důvody. Jestli jsi kuřák, nebo ne mně osobně je naprosto fuk, protože jsem zjistila za tu krátkou dobu, že jsi chlap do nepohody a dokážeš nás tady všechny pobavit. Klobouk dolů před Tebou s Tvými zdravotními problémy. Nevím, kdo z nás ostatních by se s nimi dokázal tak prát a ještě mít tolik optimismu. Smekám i když máš zapálenou tu kamarádku !!

Friduča

Dani, moc ti děkuji za podporu :) Jsem ráda, že je tu alespoň někdo kdo má slova pochopil, tak jak jsem je myslela a nepovyšuje se ... Nechci se už k tomu vracet - nemám nejmenší náladu se tu s někým dohadovat... či se před někým obhajovat ... :) Ještě jednou děkuji... apropo po obědě jsem si dala jednu cigeretu, takže uvidíme zítra ... Ten oběd je pro mě dost zlom ... :( Takže drž mi palečky zítra se další den D :) :)

Dana

To je v pohodě. Já vím, že pochopení je to co člověk nejvíc potřebuje, nadávat si může sám sobě dosytosti. Takže jedno cigárko po obědě ?? No jo,když to jsou právě ty okamžiky kdy se mi po něm taky stýská, co bych lhala že jo. Po dobrém obědě, to mi tedy opravdu schází cigareta jedna pitomá. Tak držím palce, aby to byla pro Tebe ta poslední ! A když ne, tak zítra je taky den. Náhodou, mně se úterý jako začátek nekouření osvědčilo perfektně, tak to Tobě taky může vyjít stejně.

Robin

Dnes večer bude kavárna otevřena, to slibuji. KARLE přijď mezi nás do kavárny, popovídáme si, akorát musíš cigaretu nechat břede dveřmi. Je mi líto, že tě cigareta dostala znovu do své moci, ale snad tě z toho my všichni dostaneme společným úsilím. Co se týká toho, že FRIDULČA si zakouřila na dovolené, tak to bych neviděl jako tragické, jestliže si sama uvědomuje svoji chybu. Jestliže chce znovu jít naplno do boje proti cigaretám, tak hurá a pomozme ji, vždyť nám byla vzorem po dlouhé měsíce a pomáhala nám, tak proč bychom nemohli tuto pomoc opětovat. Já budu první, který se hlásí o podání pomocné ruky. Jinak jsem v noci ze soboty na neděli taky nebyl daleko od zapálené cigarety. Byl jsem na jedné úžasné oslavě padesátin, a po několika skleničkách a dobrém jídle, při posezení u muziky a v uvolněné náladě jsem málem podlehl volání mé bývalé přítelkyně, kterou jsem před časem vyhodul ze života. Ani bych nevěřil, jak může ta hnusná prokletá smradlavá cigareta někdy tak krásně vonět. Asi to na mně bylo vidět, že mám na tu potvoru chuť, protože moje žena najednou pronesla: "Jsem zvědavá, jestli to vydržíš", já se zeptal: "Ty mi nevěříš?" a ona odpověděla: "Ještě ne, nekouříš pouze několik týdnů a když vidím, jakou máš chuť, tak mám obavy, že ráno si koupíš cigarety." A tato věta byla tou, kterou jsem potřeboval v tu chvíli slyšet. To byla myšlenka, která se mnou zacloumala a které děkuji za to, že jsem nepodlehl a všem nabídkám na cigaretu jsem s klidem odolal. Zároveň jsem si uvědomil, že nějaký ten týden, v mém případě 12 týdnů, bez cigarety v očích kuřáka znamená ohromně dlouhou dobu, ale v očích nekuřáka je to jenom pár dnů. Takže nám nezbývá nic jiného než nekouřit a přesvědčit naše okolí o tom, že jsme silní, že to dokážeme, že vytrváme a nevzdáme to. Všem nám proto přeji mnoho sil, pohody, klidu a vytrvalosti k dosažení našeho cíle. Tak hlavy vzhůru a NEKOUŘÍME.

Friduča

Robine, dej vědět kde kavárnu najdeme .. já tu nebyla 14 dní a tak mi toho trochu uteklo ... :) A ráda bych se přidala ...

Apolenka

UŽ JEDNOU SES LOUČIL,PROTOŽE JSI CHTĚL,ABY ZDE BYLA APOLENKA????Co tím básník chtěl říct..:-(( Myslela jsem si,že zde je to veřejná diskuze a né jen pro vyvolené,nebo pohodlné. Karle co to máš za názory cituji:"Život je počátek umírání. Peníze si do hrobu nevezmu a umřít zdravý, by byla hloupost." Promiň mi ale tohle je skutečně bezohledné od tebe směrem k lidem,kteří tady s tebou bojovali v jedné linii. Mysli si co chceš,ale tohle se fakt nedělá a pro mě je to neomluvitelné.!

Karel

Apolénko, stačí si přečíst své a moje maily ze 3. a 4.7., pokud je nearchivuješ, rád Ti je pošlu, abys věděla o čem jsem psal. Mé názory o životě jsou mé a nejsou určeny komukoliv na netu. Pokud někomu vadí "život je umírání", pak nechodil do školy. Člověk se narodí a od toho okamžiku jeho buňky začínají umírat i když se na první pohled zdá, že naopak přibývají a člověk roste. Nebo si jen nechcete připustit přírodní zákonitosti? "Peníze si do hrobu nevezmu" a každému může být jedno jestli je utratím za cigarety nebo něco jiného. A tělo má jít do hrobu zhuntované. Ale, když je to neomluvitelné, omlouvat se nebudu.

Martina

Teda Karle teď si mě naštval, to snad není možné, že takhle blbě mluví dospělý chlap, který už v životě určitě něco zažil. Ty jsi hlavně oblboval celou dobu sám sebe, a vůbec si nechtěl přestat kouřit, proč ta moudra, která jsi tady pronášel, působil jsi na mně jako inteligentní a fajn mužskej a ty najednou začneš totálně blbnout, o tom , že nechceš umřít zdravej a podobný kecy si nech pro sebe, odrazuješ tím ostatní a je vidět, že nevíš o čem hovoříš, boj o život i u starého člověka je tak urputný, že by ses možná divil, tak se vzpamatuj a znovu do boje, alibismus je pro odvykající kuřáky typický a ty se tak chováš a ještě si to zdůvodňuješ, a to tak, že hodně blbě. Chlape vzpamatuj se, cigareta je ta nejfalešnější kamarádka, ale to ty víš líp než já, ale jsi slaboch a nechceš s tím nic dělat. Nezlob se za moje slova, ale dost si mě zklamal, ráda jsem četla tvoje příspěvky a ty jsi úplně otočil. Takový je prostě život, tak si to s těma bílejma kamarádkama užívej.

Apolenka

KARLE CO TO JE ZA PÍSMENKA!!!!!!!! Nikdo se od tebe neodvrátil,všichni se tady vzájemně podporují,dávají si slůvka útěchy.Mě osobně to hodně moc pomáhá,když je zle tak sem dojdu a hnedky je lépe.Začal jsi kouřit a co jako?!... pro mě(a myslím,že nejen pro mě) si stále parťákem z diskuze o odvykání,tak to prosím nekaž.Je mi z tebe hodně moc smutno...:-(

Friduča

Karle, pokud budeš mít chuť klidně mi napiš na mail : [email protected].

béčko

Karle, myslím, že tvé příspěvky do této diskuse patří. Selhat může každý, nejen při odvykání kouření, že.... Tvé zkušenosti jsou užitečné pro současné i budoucí odvykače. Strašně fandím všem, kteří to nevzdají a zkoušejí to znova a znova ( Fridučo držím pěsti), protože to mají ještě těžší - nejde jen o počet receptorů rostoucí geometrickou řadou - opakovaná selhání sebevědomí nepozvednou a opravdový borec je ten, který nehodí flintu do obilí.

Johana

Karle, tvé potíže se spánkem ( apnoe, syndrom neklidných nohou) jsou vážné, ale zřejmě nejsou jediné. Xanax je lék proti úzkostem a Wellbutrin mj. proti depresi. Co míníš psychosomatickou dysfunkcí? Ta obvykle doprovází jinou psychiatrickou diagnózu, např. rekurentní deprese či generalizovanou úzkostnou poruchu apod. Odvykat kouření s podobnými diagnózami FAKT není lehké ( nezávidím ti), ale nikoli nemožné! Nějakej čas si voraž, ještě pár nocí popřemýšlej, třeba zjistíš, že ta zapálená kámoška zase tak moc velká kámoška není, i když je člověk zrovna sám. Pokud jsi pozorně četl příspěvky na tomto fóru, tak ti jistě neuniklo, že se s psychickými potížemi potýká celá řada odvykačů a zdaleka to není způsobeno pouze a jenom abstinenčním syndromem. Prostě každý má něco, všude je něco, tak se přestaň litovat, nejsi žádnej slabingr.

Karel

Johano, napiš mi na [email protected] a já ti na tvůj mail popíši psychosomatickou dysfunkci, sem to nepatří.

Johana

Karle, sorry, máš naprostou pravdu.

Johana

Karle, sorry, máš samozřejmě pravdu, to sem nepatří

Karel

Johanko, nepatří. Vidím, že o psychosomatické vertebrogenní dysfunkci, F400 a F410 něco víš. Pokud tě zajímá historie rozvoje nemoci od občasné k trvalé, můj mail jsem napsal.

lubica

Ahoj, Karle, s tými dg. si sa asi pomýlil. F 400 a 410 neexistuje. Možno si myslel F40.0 a F41.0. Ale to sú úplne iné diagnózy.

Karel

Kódy najdeš na ordinaci. F400 a F401 u té psychosomatické dysfunkce nevím, mám kód napsaný na kartičce a tu jsem zapomněl u doktorky, když mi řekla, že CHx už NE!

lubica

Karle, na ordinaci majú chybu, chýba im tam tá bodka. Ale ja som myslela, že vieš svoje dg. zo svojej zdrav. dokumentácie, nie z internetu.

Pavča

Já si myslím,když budeme tomu kdo nevydržel(je jedno jestli to je Pavel nebo Petr nebo Friduča) nalhávat,že se nic neděje ,že může uklouznout každej,tak je to faleš.Uklouznout může člověk na začátku odvykačky(zkusím si dát jednu,coto se mnou bude dělat?....) Ale po x měsícících jsem to buď zvládla nebo nezvládla.Není to nic co by člověka odsunulo na vedlejší kolej,že by byl méněcenej,jen prostě nevydržel.Někde ty % být musí.Vždyť úspěšnost je 33% .Na jednu stranu je to hodně,ale........Je nás tady asi 30 co sem píšeme,zhruba 10 nás to dotáhne do zdárného konce,kdo to bude záleží na naší vůli.Uvidíme.......

Johana

No Pavčo, líbí se mi, že nehodláš nalhávat nic sobě ani jiným, to je chvalitebné. Ale myslím, že tvůj nesmlouvavý postoj (" na tuto diskusi nepatříš" apod.) těm lidičkám, kteří nevydrželi a spadli do toho znova, právě teď zrovna moc nepomůže. Mne naopak velmi zajímají pocity, prožitky a dojmy lidí, kterým to s odvykáním nevyšlo a jak s touhle zkušeností hodlají naložit do budoucna.

Pavča

Asi jsi si všimla,že tyhle lidi vůbec nezatracuji,můžu být raz dva mezi nima,ale naopak je zvu do kavárny,kde si povídáme o všem možném.Tohle fórum je o nekuřátví a předávají se zde informace jak nám to jde nekouřit,jaké máme problémy s nespavostí,s nevolností,co děláme místo kouření......Apokud začneme regulerně kouřit(nemyslím jedna cigaretka na mejdanu)tak já bych sem už nechodila,co bych taky psala..??Kouřím ...Ale samozřejmě nikoho nevyháním,to je jen můj názor a proto fóra existují,aby na nich lidé diskutovali...

Friduča

Pro Pavču, aby věděla nač toto forum slouží : Diskuze: Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX? 13. dubna 2007 12:56:51 Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti? Toto forum není jen pro ty kdo užívají CHMP a to pozitivně. rozuměj úspěšně...! Je pro každého kdo se chystá přestat s kuřením, pokouší se o to ( ať úspěšně, či nikoli ), pokoušel a pokouší znovu ... Kouří - nekouří... Toto forum je pro všechny kdo se chtějí navzájem podporovat a číst a reagovat na ty, kteří zde píšou, ať pozitivně či negativně... O léku CHMP a jiných způsobech odvykání.. Toto forum doposud ( ještě než jsem odjela na dovolenou, měla jsem ten pocit) sloužilo, jako diskuzní forum - veřejné, nikoho nesoudící ... Lidé se zde rádi sešli a povídali ... rozebírali své problémy ( né pouze kuřácké a nekuřácké ), ale většinou s tím související.. A teď po návratu mám pocit, že je tu pár novejch lidí, kteří se snaží dělat chytrý a ty kterým se nedaří tak nějak vyštípat a dostat pryč.... Pokud někdo založí novou diskuzi, kde se nebudou lidi napadat a vyčítat... Moc ráda tam budu chodit .. Musím říct, že po půl roce co každý den navštěvuji toto forum se to dostalo někam, kde se mi to vůbec nelíbí... Chodíme si sem pro rady, vypovídat se a né se dohadovat kdo je větší borec, kdo má pevnější vůli a kdo se¨m na konec víc patří.... ??????????? Jsem dost zklamaná co se nám to tu stalo :( :(

Johana

Fridučo, klídek, z kotle se upustí pára, emoce vyprchají a vyčistí se vzduch. To je taky potřeba, a ne se jenom chválit navzájem a nezávazně klábosit. Seknout s tou bílou hnusotou, to je sakra dřina, hlavně psychicky, tak to občas musí zajiskřit, to je normální. Možná se někteří cítí být selháním jiného odvykače tak trochu ohroženi sami, to přece lze pochopit. Ale hlavně nepolevit ve vzájemné podpoře, i když to někdy trochu zabolí!!

zdenka

Fridurčo, neber to tak zle, já i jiní si váží tvé upřímnosti,ono to vyjde, nech tomu čas, co mám říkat já, nekouřila jsem 4 měsíce, pak jsem do toho v říjnú spadla a nyní se to snad povede,jsi upřímná ty ale i druzí a to je dobře, nikdo tě nezatracuje ale je to tvé rozhodnutí kdy začneš opět nekouřit, ono je dobře i psát ty pocity před tím dnem D, prostě jen ty to rosekneš, a pokud ti někdo ,kdo si tady s tebou a dalšími řekne svuj názor, jedině dobře, o tom to tady je,a pouze na tobě záleží zda souhlasíš nebo ne. měj se!

Mirka

Ahoj všichni, 14 dní jsem na dovče a dějou se tady takové věci. Myslim si,že nás(aspon teda mě určitě) Karel maximálně podporoval a ve všem radil a já jsem ráda,že ho tady máme!!!!!!Vždyt nemusíš být Karle nekuřák ,diskuze je o tom,jestli měl někdo zkušenost s CHx a to ty jsi měl,tak nevidim duvod se loučit,to by mě moooc mrzelo.

Xandra

Je škoda , že si zahodila 5 měsíců, ale není to prohra. Válka se nevzdává po jedné prohrané bitvě . Karle a tím myslím i tvoji válku. Ta bílá nepřítelkyně je těžkej soupeř a není na Vás sama. Má spoustu odpornejch pomocníků. Stres, tloustnutí, zácpa, zvyk, přátelé kuřáci a spoustu dalších a dalších. Fridučo, v tvém případě si myslím, že tvůj milovaný manžel je tvojí koulí na noze a o to to máš o moc a moc těžší, než my, kteří doma mají nekuřáka. Proto bylo tvoje vítězství obrovským úspěchem a myslím si, že jsi dost silná na to ho zopakovat. Karle - JC ani nikdo jiný nestojí za jedinýho práska. A že nepatříš sem k nám je pěkná blbost ! Válka ještě neskončila a ty si pleteš přátele s nepřáteli. Přítelkyně a přátele máš tady a né strčený v puse ! Jasně , že účinky CHPX nejsou 100% , ale myslím že vy dva už proto , že jste prostě nezmizeli z tohohle fóra , nechcete snižovat %. Proto tu buďte s námi a my vás tu rádi vyposlechnem. Já být na vašem místě moc bych stála o to se sem moc vrátit a i kdyby mě tu všichni vynadali do krve chtěla bych být s vámi v kontaktu . Třeba začít znova. Mě tohle fórum pomohlo jak CHPX. A jsem na něm teď téměř závislá. Tak se držte a nezmizte nám . Jinak já mám dnes 100 dní a už nikdy nechci kouřit. !!!!!!

lubica

Gratulujem!!!

Modrookaty

Viď, že jsi to nepsal ... ba dokonce si myslím, že taková písmenka po sobě nechceš ani číst. Tak a teď napiš, že to všechno byl jen žert my se zasmějeme a jedeme dál ne???

lubica

Ahoj, čítam tie dnešné príspevky a je mi smutno. A je mi velmi lúto, že akýkolvek nesúhlas berieš ako povyšovanie sa a dohadovanie sa.Myslím, že každá reakcia je snaha pomôcť, nie uraziť. Píšeš, že si sa férovo priznala, mnohí tu klamú atď. To, že si sa zdôverila, je super, ale snáď si to urobila kvôli sebe, nie kvôli niekomu inému?? A nikde som nenašla, že by ťa niekto označil za "slabocha s výmluvama". Je typické pre každého závislého /takže každého z nás/, že si hladá výmluvy, že si fajčenie ospravedlňuje. Dôležité je uvedomiť si to, lebo niekedy to robíme podvedome, nie je na tom nič slabošské. Nemyslím si, že by Ti pomohlo , keby sme Ťa ľutovali, hovorili Ti aké to máš ťažké a že je vlastne pochopitelné, že si začala fajčiť, lebo si musela kvôli manželovi, atd. To by Ťa len utvrdilo v tom, že máš fajčiť ďalej. Včera som Ti písala o svojom zlyhaní, vtedy na to reagoval Karel a v prvom momente ma naštval, lebo "útočil" o.i.aj na moju /ne/profesionalitu. No ale potom som si uvedomila, že má pravdu a čo som vlastne čakala? Polutovanie? Cítiť z Tvojich riadkov, že si naštvaná, tak ten svoj hnev nasmeruj na seba. Držím palce.

zdenka

Xandro,moooc velká gratulace!!!!!!!!!!!!!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce