Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Karel

Sralbotko, to musíš brát pozitivně. Ne si říkat, že z 8mi lidí je 5 kuřáků, ale z 8mi lidí jsme 3 nekuřáci a další přesvědčíme také. Páček nekuřáček.

Modrookaty

MÁM RADOST, KDYŽ ČTU JAK SE DAŘÍ S ODVYKÁNÍM. HEZKÝ DEN A VYDRŽAŤ

Pavča

Steve díky za vysvětlení,já jsem si to myslela,ale takové myšlenky trochu byly.Jako že ,když jsem kouřila,tak jsem nekašlala a teď nekouřím a kašlu...Jestli to má vůbec cenu nekouřit- má to smysl a doufám,že to takhle dobře půjde dál.To víš těch 25 let kouření s organizmem udělalo divy.Koupila jsem si taky nějaké bobulky na čištění těla a má se hodně pít!!!!!Voda taky všechno špatný vezme sebou ven. V srpnu jedu k moři - to už bude skoro 5 měsíců mého nekouření,tak se snad dám úplně do pucu.....

Xandra

Ahoj Pavčo , tak nám to letí a jsou z nás tříměsíční nekuřačky. Jak to tady čtu tak mi to připadá hrozně dávno, co jsme tady skučely my, že to nedokážem. Mrzí mě , že máš problémy s kašlem, já musím zaklepat zdravím jen kypím - a když myslím kypím tak doslova. Nevím jestli bych radši nekašlala než tloustla. Myslím, že se nemusíš bát, tělo si zvyká na to být bez jedu a asi se s tím zatím úplně nesmířilo. Hlavní je, že nemáš chuť si zapálit. Já taky né. Takže CHVÁLA TOBĚ CHAMPIXI AŤ NÁS ČTE CO NEJVÍC LIDÍ A AŤ VĚDÍ JAK PORAZIT CIGARETY ! ! ! ♥♥♥♥♥

Karel

Ahoj Pavčo. Nepomohlo by Ti paipo? Na webových stránkách mypaipo.eu píší: "PAIPO HERBAL - Při kouření je dutina ústní a krk vystaven vyšší zátěži než obvykle. PAIPO Herbal pomáhá zklidnit podrážděný krk a zanechává příjemnou chuť v ústech díky výtažku z lékořice, máty peprné a listové zeleniny." V lékárně ho nemají, ale na tom webu je seznam prodejen. Páček nekuřáček.

Lenka č.2

Ahojky,tak dneska to bylo v pohodě,dala jse si Ch s rajčatovou šťávou,Kytlinko,přesně tak jsem snídávala,ráno mám chuť na kousek sladkého,ale hlad ne.Jinak jedno doporučení pro všechny: v Meduňce č.7-tedy nové(časopis) je perfektní dvoustránka 28 a 29 O sebeovládání,není to jen o kouření,ale jsou tam skvělé rady pro nás.Mějte se tu,už mám zabaleno,vrátím se 10.srpna-doufám,že jako nekuřák.Budete mi chybět,krásné voňavé dovolené všem,pa Lenka 2222222222222222222...........

Xandra

Leni šťastnou cestu a nekuř nám tam :o)))

Karel

Lenko2, přeji krásnou nekuřáckou dovolenou a klidný let. Až se vrátíš, doufám, že budu také nekuřák. Dnes mi v Praze povolili CHx a tak v pátek znovu startuji. Páček nekuřáček.

Modrookaty

Tak to se na Tebe pěkně zaměřím, když už zase přestáváš a budeš na mě pravidelně dýchat. Mám Tě Karle v hledáčku a už se mě nezbavíš. ... Kdy startuješ??? Palce držím už teď.

Xandra

Jé tak to mám radost, že jdeš do toho opět. Uvidíš , že teď už to vyjde. My tě budeme bedlivě sledovat a zdravě hecovat, a až s tím sekneš , tak uděláme v Kavárně obrovskej mejdan . Držím pěsti - kolik pěstí tolik štěstí. A že jich tu najednou vídím zaťatejch nespočet. Páček nekuřáček

lu

SUPER, teším sa!!

Pavča

Ahoj všem,paipo rozhodně nechci.Někdo ho využívá při odvykání,ale pro mě to je zase jen cigareta , i když neškodná.S tím kašlem to není zas taková hrůza,stačí si vzít TIC TAC a hodně to pomůže. Karle držím pěsti ať ti je lépe a nebudeš muset CH zase vysadit.Já mám ještě jeden problém mám vysoký tlak ,beru léky ,ale dnes mi vyletěl i přes léky,srdce buší jak o závod ,tak jsem trochu na nervy......Snad to bude tlakem venku,protože CH beru 3 měsíce a nic.....

lubica

Súhlasím s tebou, Pavčo. Po 3 mes. nefajčenia by to bol krok speť. Lebo ty už si si odvykla od toho, že musíš niečo držať v ruke a vôbec od celého toho rituálu. Kašel prejde, telo sa čistí.

Mona

Ahoj všichni,teď jsem se fakt rozčílila. Že já si nevzala Peštu Hufnágla.Teď píšu jen holkám,chlapi by to nepochopili. Fakt jsem nas-.....,ale zase tak velkou chuť na cigáro nemám,spíš bych ho uškrtila. To vám píšu jako za´jímavý poznatek po půl roce nekouření. A le já to měla od začátku tak,že jsem měla největší chuť,když jsem byla v pohodě. Krásný večer,snad se uklidním a bude to OK . A to odpoledne tak hezky začalo,koupila jsem si DVD Jirky Zonigy a je to fakt pěknej relax. Pa

hoj

To jste všichni na dovolené? Co se děje, žádné zprávy o boji se smradlavou potvorou?

Eliška D

Snad jste všichni nezačali kouřit? Copak dělají nováčci? Napište , at víme že se vám daří.

Robin

Otevřeno

Dana

Ahojky všem !! Zatím se držím, už 16tý den nekouřím a zdá se mi to jako věčnost :-). Zatím je to pohoda. Champix jím jen ráno a stačí mi to. A jak vy ostatní ???

Pavča

Ahojky, já mám dnes 90 dnů bez cigarety......Hurá.....Xandro ty budeš slavit o víkendu 100 !!!!!!!

lubica

Ahoj Pavčo, nesedíme na zahrádce a nekouříme ,ale sme v práci /teda aspoň ja/. Ale už som tu a som na vás zvedavá, ako sa máte. Gratulujem k včerajšej 90 !!

Pavča

Dobré ráno,asi vyspáváte po včerejším mejdanu v kavárně! Nějak jsem nestihla přijít snad dnes....Mějte se nekuřácky papa

Pavča

Kde všichni jste?????????? Kavárna zavřená,asi sedíte na zahrádce,bacha tam se může kouřit,tak ať vás někdo nezláká........

Eliška D

Pavčo, všichni asi opravdu sedí venku ,kouří a stydí se to tady napsat.Jinak nevím..........????

Pavča

To máš pravdu,taky bych se styděla ,kdybych kouřila......Koukala jsem na ceny cigaret,to je síla,ještě ,že nekouřím,to už by mě opravdu bolelo,a to nemám nejnižší příjem a mohla bych si kouřit dovolit.Ale už začínám bejt trošku lakomá a raději si jdu koupit tríčo....................

Eliška D

No ,to taky si raději něco koupím na parádu ,nebo příští rok pojedu za ušetřené penízky za cíga na super dovolenou.Pár dovolených už je prodýmených. To jsem ale.................

Robin

Tak hlásím, že dnes mám 11 týdnů bez nikotinu a 3 týdny bez champixu a jsem naprosto v pohodě. Jdu dál a stávám se nekuřákem.

Xandra

Pozdrav a gratulaci NEKUŘÁKOVI ♥

Robin

Děkuji a tobě k víkendové stovce taky obrovská gratulace...

lubica

Ahoj, ja mám dnes 12 týždňov, ale ešte som na champixe. Zdá sa , že sme začínali skoro rovnako.

Pavča

Mám 90 a 3 dny bez Champixu,snad to bude dobrý,trochu mi lítá tlak(mám ho hodně vysoký) tak možná to má nějakou souvislost.Změnili mi léky tak se hlídám a pokud to má souvislost s absťákem tak by se to mělo zlepšovat.Díky těmto stavům chuť na cigaretu nemám ani trochu..............

lubica

Ja som vysadila lieky, odkedy užívam champix, lebo mi velmi znižoval tlak. Tiež sa chystám na znižovanie CH, tak som zvedavá. A možno sa mi tlak znížil preto, že som prestala fajčiť, neviem. Každopádne si to sleduj, držím palce, aby absťáky neprišli.

Pav-lik

jen oznamuji že držím 4 den .-))) jinak všem přeju super večer bez cigár!

lubica

Pav-liku to je super, si dobrý, že si to tak zvládol. Velmi sa teším. Píš častejšie o tom, ako sa cítiš, pomôže ti to.

Pavča

OTEVŘENA!!

Friduča

Ahojky všem, musím se hned na začátku přiznat, že jsem naprosto selhala... Ano je to tak, vrátila jsem se po 14 dnech z Turecka a kouřím. Je to hrozný tolik snahy a času a pak to takhle položím... říkala jsem si jak budu tvrdá na manžela,ale naopak jsem se nechala unést sama... Takže cca po 5 měsících jsem opět na začátku. V Turecku jsem chytila něco jako uplavici a strávila jsem v nemocnici 3 dny - 50 tis. docela hustý, beru dál antibiotika a bylo mi zle, takže jsem vysadila i CHMP. Nevzdávám to !!!!! V pondělí ráno začínám brát CHMP znovu a tvrdě budu opět vyžadovat nekouření doma atd... Přemejšlela jsem o tom a kdyby jste mého manžela viděli .. jak byl šťastnej a užíval si to ... Nekouří pouze kvůli mě .. a jak už jsem tu jednou psala - bojovat za dva je neuvěřitelně těžký... bojujeme sami se sebou a proti svému já, které se snaží kouřit a já ještě k tomu s manželem, který je co se týká kouření naprostý labužník i když kouřit nechce, ale nechce se bičovat pokud to poruší... Jak to mám ustát za oba dva ????? No pokusím se znovu od pondělka a uvidíme ... Snad to půjde, budu se fakt snažit ....Jinak dovolená super !!! Já miluju Turecko a Turky ... Hned bych tam žila ...

Friduča

Ahojky všem, musím se hned na začátku přiznat, že jsem naprosto selhala... Ano je to tak, vrátila jsem se po 14 dnech z Turecka a kouřím. Je to hrozný tolik snahy a času a pak to takhle položím... říkala jsem si jak budu tvrdá na manžela,ale naopak jsem se nechala unést sama... Takže cca po 5 měsících jsem opět na začátku. V Turecku jsem chytila něco jako uplavici a strávila jsem v nemocnici 3 dny - 50 tis. docela hustý, beru dál antibiotika a bylo mi zle, takže jsem vysadila i CHMP. Nevzdávám to !!!!! V pondělí ráno začínám brát CHMP znovu a tvrdě budu opět vyžadovat nekouření doma atd... Přemejšlela jsem o tom a kdyby jste mého manžela viděli .. jak byl šťastnej a užíval si to ... Nekouří pouze kvůli mě .. a jak už jsem tu jednou psala - bojovat za dva je neuvěřitelně těžký... bojujeme sami se sebou a proti svému já, které se snaží kouřit a já ještě k tomu s manželem, který je co se týká kouření naprostý labužník i když kouřit nechce, ale nechce se bičovat pokud to poruší... Jak to mám ustát za oba dva ????? No pokusím se znovu od pondělka a uvidíme ... Snad to půjde, budu se fakt snažit ....Jinak dovolená super !!! Já miluju Turecko a Turky ... Hned bych tam žila ...

lubica

Mne sa počas dovolenky stalo niečo podobné. Nezačala som síce fajčiť cigarety, ale tam som fajčila vodnú fajku. Obsahuje síce minimum nikotínu, ale tak ma to rozhodilo, že som po príchode domov asi každú minútu myslela na to, že si idem kúpiť cigarety. Strašne som sa na seba nas....a, že som tam , kde som ani náhodou nechcela byť a pri tom presne viem, čo ma ohrozuje, lebo pracujem so závislými /aj od nikotínu/. Vedela som, že fajka je zlo, napriek tomu som ju fajčila. Po príchode domov mi velmi pomohlo toto forum a moje deti, ich oči, keď videli, čo sa deje. Tak milá Friduča, vyštartuj sa znova, nič nie je stratené. Bude to teraz ťažké, ale dá sa to. A vôbec to nemusíš ustát za oba dva, stačí ak to ustaneš za seba. Píšeš: snad to pujde, budu se fakt snažit. Ak sa budeš fakt snažiť, tak to pôjde určite. Držím palce a piš.

lubica

kde ste všetci??

zdenka

Ahoj Lubico,jdu za chvíli na noční a nyní jsem se opět chvíli dostala na počítač, už jsem dnes zavařovala své okurky,pak úklid, na počítač moc času nyní není, ale i tak vás alespon čtu,samozřejmě nekouřím,ale ani seFRIDUČO ti nedivím,že jsi ujela,protože když jsem byla v Egyptě v květnu tak tam byly lákadla na každém kroku,ale já měla vedle sebe syna, nekouří,tak jsem ho nemohla zklamat,když měl z mého nekouření takovou radost,je pravda , že on mě v začátcích dost pomohl svým příkladem,ale nic se neděje,znovu se zakousni a ono se to srovná,moc ti to přeji, no a ostatním hezkou neděli bez cíga,já ji opět pomalu prospím,tak se mějte hezky a užívejte si v kavárně i za mě. ahoj!!!!!!!!!!!!!!!!

lubica

Ahoj, Zdeni, zdá sa, že to, čo si písala minule, je už v poriadku. Si silná ženská. Kľudnú nočnú ti prajem

Pavča

Fridučo,proč bojuješ za manžela? Začni u sebe,pořádně si to srovnej v hlavě,aby se ti to ujetí už nestalo a nekuř.Manžel ať klidně kouří,kdzž to on nechce tak opravdově,tak se mu to stejně nepovede a bude se trápit on i ty.A až ty budeš v pohodě nekuřák tak si třeba on řekne sám,že jde do toho a povede se mu to.Nejhorší je ,když přestáváš kouřit proto,že musíš......

lubica

Súhlasím s tebou, Pavčo. Aj u nás to tak bolo. Pred 6 rokmi prestal fajčiť môj manžel. Ani vo sne by ma nenapadlo, že by som bola taká obetavá a prestala s ním. Naopak, liezol mi s tým na nervy. Našťastie ma do ničoho nenútil, až po čase mal nejaké pripomienky na moje fajčenie a to som mu vždy pripomenula, či už zabudol, ako bol na tom on a nech sa nehrá na hrdinu. Dnes si uvedomujem, že to mal teda poriadne ťažké, neviem, ako by som to zvládla ja a to užívam CH na rozdiel od neho. Takže môj manžel prestal fajčiť kvôli sebe, inak by sa mu to asi nepodarilo.

Lída

Tak vás tady opět všechny moc zdravím, dnes je to 1 celý rok + 1 den co jsem přestala kouřit. Ušetřeno zdraví a k tomu ještě 20 000, - Kč, no není to důvod k radosti. Přeji všem ať se vám to také splní a ti co už nekouří ,ať jim to vydrží tak nadále. Moc pěknou neděli a zbývající dny přeje Lída

lubica

Lído, gratulujem k výročiu! Teším sa na to, až si to raz aj ja budem mocť takto povedať.

zdenka

LIDUŠ,MOC,MOC,GRATULUJI A NĚCO JSEM TI POSLALA MAILEM, DRŽ SE!

Pavča

To je pravda,Lubico.Člověk hlavně musí chtít sám.Já jsem několik posledních let usínala s tím,že už si ráno nezapálím...ráno jsem vstala a zapálila si nebo se celý den trápila a stejně večer jsem dohnala co jsem nestihla přes den...Fridučo , vyprdni se na Manžela a přestaň TY,on se dřív nebo později přidá,uvidíš,a bude to bez trápení tvého i jeho.Můj manžel sice nekouří,ale moje nejlepší kamarádka s se svým manželem hulí jak tovární komín...Bydlíme vedle sebe v domku,každý den se sejdeme a dáme si kávu..a v pohodě jsem to zvládla a oni kouří a já ne.Protože mě nikdo nenutí chci sama.Držím ti palce a zkus to nejdřív sama , uvidíš tu úlevu vás obou

Modrookaty

Tak tady pod toto poísáníčko se můžu jen klidně i podepsat je to pravda !!! Když začne nehorázně Tvůj manžel pít alkohol stane se z Tebe taky alkoholička ??? Takže nesvádět to na druhého a jít do toho sama za sebe. Držím palečky

Eliška D

Fridučo, zítra je pondělí a já věřím ,že budeš pokračovat v odvykání a zase se ti to povede.Muži nemají takovou motivaci jako ženy,a když už jsi tak dlouho nekouřila ,myslím že to pro tebe nebude tak složité.Zdravotní problémy pominou a ty už víš jaká to je euforie , NEKOUŘIT. Proto to dokážeš. Držím palce,papa.

nováček

Připojuji se plně k názoru Pavči, pokud mi někdo říkal měla bys, musíš, nech toho, nikdy to nešlo, poprvé jsem si řekla, že to chci já sama, aniž by mně někdo nutil, nekouřím sice teprve tři týdny, ale vím, že nebudu dál, protože to chci já. A vám všem díky, že tak pomáháte.

zdenka

I já se k tomuto názoru Fridurčo připojuji, a vím to i podle sebe, protože manžel zemřel na rakovinu plic, já až 4 měsíce ,než zemřel jsem konečně přestala kouřit, a on byl nejen moc rád ale já už nechtěla kouřit už kvuli němu,že jsem mu to slíbila,a věř v ten den co zemřel jsem pocigaretě sáhla a to že jsem mu dala slib bylo málo, nekouřím opět 3 měsíc,ale sama jsem si to musela v hlavě ujasnit, tak opravdu jdi do toho až budeš mít to srovnané sama se sebou, já například jsem investovala do champixu,to ano, ale pokud bych dál kouřila tak to bude mnohem víc peněz, a to mě docela odráží od kouřeního,samozřejmě také zdraví, ale kouřila jsem určitě 30 let, tak už mám své cíga vybrané.(((,přeji štastný start,ale až se na to budeš cítit, ahoj.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce