Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
lubica

??? A nebolo by dobré objasniť to? Asi neviem čítať medzi riadkami.

Mona

Ano,souhlasím,také to neumím

Karel

To je můj osobní názor a existuje něco jako presumpce neviny. Jinak jeden pán říkal "Učit se, učit se, učit se." Máš maily na děvčata, tak pátrej mimo diskusi soukromě.

Martina

Ahoj Mono, napsala jsi to moc hezky, ani jsem nevěděla o tvoji mamě, že si taky pěkně vykuřuje a nevadí ji to. Je pravda, že můj táta přestal kouřit taky ve vyšším věku, ale ten si to moc pochvaloval, jak se mu dobře dýchá, a jeho sestra, té je 78 let vykuřuje jak komín a když ji doktor řekne, že by měla přestat tak mu na to odpoví, že je u něj proto, aby jí léčil a ne aby jí pořád huboval, pan doktor se tomu už jen směje. Asi v určitém věku a u někoho to prostě nejde a nedá se nic dělat, tak proto jsem ráda, že jsme to stihli ještě včas. Karle, myslím, že Mona má pravdu v tom, že není na co čekat, teď je hezké počasí, tím i lepší nálada, od září začnou být krátké dny a málo světla má vliv právě na deprese, tak nečekej a jdi, já jsem načala 12tý měsíc a mám z toho pořád velkou radost, teď sice začínám s dost ostrou dietou protože 8kg nahoře je pro mně nestravitelné, tak se zase koukám po fóru kde se hubne, abych to zvládla bez větší ztráty nálady, já mám teď pocit, že přestat kouřit bylo snadnější než zhubnout. Ale musím to zvládnout oboje, dneska mám nějakou bojovnou náladu, tak vám všem držím palce a držte se. Martina

Karel

Ahoj Martino, rok nekouření, to už to máš v kapse. Máš pravdu, že zhubnutí bude horší boj, tak se na něj pořádně posilni :-)) Ono to bude o něčem jiném. Při kouření někomu stačí říci "kšá ty pokušitelko", jiný si přizve pomocníka. Jenže jak říci tomu tuku? Nejíst je hloupost, to jen zblbneš metabolismus, zázračné diety jsou vyhozené peníze. Chce to pravidelnou stravu v malých porcích a není to ze dne na den jako s cigaretou. Na mně lékaři vyzkoušeli spoustu diet, taková Dombrovského dieta je děs, kdo to zkusil, ví o čem píši. Chce si to najít pro sebe to nejvýhodnější, ale boj to bude krutý a držím Ti pěsti ať to zvládneš. I v jídle platí to co u cigarety. Jak k cigaretě přičichneš špatně to dopadne. A s jídlem je to totéž. Budeš se kontrolovat a s kamarádkou jednou na kávičku a zákusek a měsíc práce je fuč. To tělo je potvora a hned si dělá zásoby na horší časy. Tak s chutí do toho a půl je hotovo.

Mona

kdyby nebyla otevřená kavárna,tak přijď do diskuzáku.

nováček

Někde se určitě na nočním tahu potkáme neboj se.

Pavča

Já zase přijdu,chodím sem každý den,i když pokaždé nepíšu.Jsem ráda,že to tady zůstane a lidičky,kteří chtějí přestat se tu dozvědí jak na TO. Ráda navštívím i kavárnu,ale zatím jsem ji nenašla.Zaregistrovala jsem se , ale nikde žádná kavárna není....Snad se tam večer objeví,až ji šéf otevře........Karle zkus to , držím ti pěsti jako na začátku

Pavča

Ještě k CH. Pomalu začínám vysazovat.Už asi měsíc beru jen 1/2 tbl.ráno a občas už zapomínám.Takže ty co mám napůlené doberu a doufám,že nebudu mít problém.To víš,že chuť by byla,ale vždycky si řeknu,že si to přece nezkazím?! Odnaučený kuřák bude mít už celý život trochu problém...nikdy už to nesmí ani ochutnat!Snad se mi to povede,chtěla bych,ale nikdy nevíš,co život přinese...................... ........

Mona

Tak jsem to taky dělala,ale bacha, když jsem vysadila úplně/v Holandsku na dovče/,tak jsem měla takový poraženecký kecy,jako že to zkusim 1 rok a když to nepřejde,že jdu od toho atd....byl to asi absťák,to víš,30 let je 30 let. Přešlo to ale a teď je opravdu fain.

Karel

Pavčo, to přísloví "Nikdy neříkej nikdy" dobře znám. Je perfektní, že už vysazuješ a nedělá Ti to velké problémy. Jsi na nejlepší cestě být nekuřákem a určitě se Ti to povede. Jsi pevně rozhodnutá a to je třeba. A kdyby Tě něco v životě potkalo nepříjemného, nejprve si vzpomeň na tuto diskusi a na dobu odvykání a řekni si: "stojí ta cigareta za to?". Určitě ne !

Apolenka

Ahojky vespolek,všechny Vás moc a moc zdravím.Hlásím že stále nekouřím ikdyž je to boj urputný.A posledních pár dní mám hodně silné nutkání,nikdy bych nevěřila,že když je člověk vystaven takovému stresu,že se nutkání ke kouření tolik moc mnohonásobí..:-((.Jen na vyvětlenou Karle nevím co tady píšeš promiň mi to slovo za hlouposti o nějakém "Jidášovi"nikdo mezi nikoho nevstoupil.Přišla jsem sem na toto fórum abych získala nějaké poznatky o Champixu a to se také stalo,lidi mi byli a jsou oporou.Vždy mi hodně moc pomáhalo se s Vámi podělit o poznatky,o pocity,každý mi rád odpověděl na dotazy.Je tady fajn parta troufala bych si říct,že pro mě něco jako náhradní rodina.Nikoho z Vás neznám osobně a můj vztah je stejný ke každému.Pokud máš pocit,že tady jsou jedničky a nebo dvojky,tak to je smutné.Já myslela,že jsme všichni na stejné lodi a nemáme jediný důvod někomu stranit.To,že mě administrátor moderoval by mi měl vysvětlit sám.Karle e-mail adresu na mě máš(ostatně nejen Ty) takže mi můžeš kdykoliv napsat,tak prosím nech těch řečí.No nic tak jsem se moc rozepsala a všem se tímto omlouvám!!!Držím Vám všechny palce jak těm mazákům tak i vše nově příchozím,DRŽTE SE A BOJUJTE!! A ty Karle určitě to zkus znovu,však se až tak tolik nestalo,že sis zapálil.Začít znovu nikdy není pozdě.(a né až na podzim,ale hned!)..pa

lubica

Veď práve, nikdy som nemala pocit, že by bol niekto jedničkou fóra. Ani si neviem predstaviť, čo to je a kto by to mal byť.

Eliška D

Myslím si ,že bychom se měli nad všechna nedorozumění už povznést ,a tuhle diskuzi vést tam kde má být ,aby všichni ti co začínají,měli oporu v těch co už pár týdnů nekouří.Zase si radit, a pomáhat nováčkům, jak tady pomáhali nám ,ti co do toho šli před námi. Já jsem taky vždycky myslela že mě do dřevěnýho spacáku položí scigaretou a už čtvrtý měsíc nekouřím, a jsem pevněrozhodnutá ,že už nikdy nebudu.Pa,pa,pa

Danule

Ahoj Karle, neznáme se, píšu sem poprvé, ale už nějaký čas sleduji (nepravidelně) tuto diskusi a rovněž fórum na odvykanikoureni.cz. Takže jsem jakž takž v obraze, včetně cidrychiády. Já sama jsem kuřačka, ale chci vyrazit do boje v srpnu s Champixem. Je mi líto, že jsi do toho znovu spadnul, ale chápu Tě. Nedá se bojovat na tolika frontách - se špatným spánkem, se závislostí a teď bez Cháčka i s depresí. Držím ti ale palce, až se zmátoříš, půjdeš do toho znova, protože nejsi žádný béčko - odhodlání jsi neztratil. Moc ti fandím!

Karel
1x

Danule, děkuji. Mám takové předsevzetí, ale to se nemá říkat, aby se to vyplnilo. Když se podaří, přijdu se pochlubit, abych jen neplácal pusou. To rozhodnutí Ti chválím a přeji hodně úspěchů. Champix hodně pomůže, ale na ten boj se musíš připravit a dobře vyzbrojit. Držím pěsti a hodně štěstí s tou smradlavou hydrou.

lubica

Príďte do novej KAVÁRNY SEN na xchat. Čakáme

Mirka

Ahoj,zdravim všechny z dovči,no z dovči......Jsem tady jediná zdravotnice na150 dětí a mám plnou marodku a jsem z toho už odrovnaná,ale co je duležitý,stále nekouřim i když je to záhul to vydržet,snížila jsem dávku CHx na pul ráno a dostavil se asi jakýsi absták,byla jsem hrozně nervosní,podrážděná a unavená,ted už je to v pohodě a na cigáro si vzpomenu večer u táboráku,ale jde to.Mám ted jen minutku času a nestíhám si to tady přečíst,tak snad až mi marodka utichne..Kajo nebud špatnej,myslim na tebe a uvidíš,že jednou budeš nekuřák!!!!!

Karel

Mirko, je škoda, že se to počasí tak zkazilo. Děti mají vše mokré, v baráku je nikdo neudrží, tak se Ti to na merodce rozrůstá. Ale takový tábor je prima věc a nejlepší je, že se držíš od cigarety dál. Raději si místo ní opeč u táboráku buřta. Takový buřtík nad ohýnkem, pěkně do tmava, mňam. Hlavně, aby vás Sázava nevyhnala. Už je to lepší a bude ještě lépe. Drž se děvče, jsi moc dobrá. Páček nekuřáček.

gaba

Ahoj, utekl jsi mi z xchatu, než jsem se vymáčkala, odešel jsi (1bonifac) Jak je? Pamatuješ, já jsem brala pouze stratovací balení a dnes je to už měsíc a tří dny co stále nekouřím a k tomu věku, jsi pouze o 8 let starší :-)))

Karel

Gábinko, to je úžasné, zvládnout nekouření jen se startovacím balením. To tady snad ještě nebylo, jsi hvězda. Mně to na Xchatu také moc nejde a v těch nicích se nevyznám. Ono jde starý nick zrušit a registrovat si nový. Já jsem si udělal karel.chx, možná bys také mohla gába.chx, jako Champix. Takhle si musím dělat srovnávací tabulku a pořád v tom hledat a je to na hlavu. A k tomu věku, byla bys "babička" ke mně, ale určitě jako vždy už zadaná :-(( Krásně si tábor užívej i když práce máš až nad hlavu a všem táborníkům sluničko v duši a na obloze.

gaba

Fajn, žes tu s námi, máš vždy co říci a tvoje rekace jsou pokaždké velice korektní a úsměvné zároveň. Všem ostatním říkám držte se, a doufám, že se někdo odváží také pouze ke startovacímu balení, já jsem musela ještě brát prášky na ukrutné bolesti hlavy a tak jsem již se CH nepokračovala a rvu to vůlí, ale není to zas tak těžké. Jenom mě vadí ty sny, ve kterých si pokuřuji, myslím, že Xandra o nich zde také psala. To se pak prodím pěkně orosená a jsem šťastná, že to byl zas jen sen....

Karel

Gábinko promiň, ale tohle "A k tomu věku, byla bys "babička" ke mně, ale určitě jako vždy už zadaná :-(( Krásně si tábor užívej i když práce máš až nad hlavu a všem táborníkům sluničko v duši a na obloze." patřilo Mirce. Jsem to starý popleta. :-(( S těmi sny je to problém, děvčata by chtěla nějaké o statných třicátnících a ono se jim zdá o cigaretách. Prý na co se myslí před spaním, to se zdá. Tak mysli na něco příjemnějšího než je cigareta, třeba na mně :-)) Držíš se na výbornou, jen tak dál.

zdenka

Tak vás vítám v dalším prac.týdnu, mám pracovní víkend za sebou, vše jsem ustála bez kouření, ale ještě mám 2 balení champ., doberu ho,ale už si nyní snižuji dávku. Mám dnes odpolední tak jsem běžela ráno na hřbitov a tam mne čekalo nemilé překvapení, že se u nás na hřbitově krade to jsem věděla, ale že to potká nás jsem se bránila věřit a potkalo, udělala jsem krásnou mísu s muškáty a afrikány, piplala jsem to doma už od února, fakt to bylo pěkný,no a mísa je pryč,no co mám povídat, v té chvíli jsem se nezmohla na nic, je mě to moc líto, a právě v té chvíli chut na cigaretu byla moc silná,ale věřte,zvládla jsem to, je mě moc smutno, nějak to na mne dolehlo, už jsem si myslela že odchod muže zvládám,ale bohužel. Zítra to budou 2 měsíce co jsem si nezapálila, a chci aby to tak bylo dál, jen pořád nevím,jak se naučit bez toho mýho chlapa, někdy to jde, ale někdy to prostě stále nezvládnu, bojím se ročního výročí, bojím se udělat pořádek s jeho věcmi, nejde mě to. Nechci aby mne někdo litoval a pod., ale dnes je mě opravdu hodně smutno. Mám nyní doma maroda, syn má sádru,tak ho opečovávám, nyní vlastně mám na povel dva byty, a to je dobře, musím pořád o někoho pečovat, protože když už by mě nikdo nepotřeboval, tak nevím jak bych tu změnu zvládla.Prominte, že píši jak píši ale dnes je mě opravdu na nic a vám se tady svěřuji. tak se držte a nekuřte!!! ahoj

Karel

Zdeno, proč se omlouváš, od toho tady jsme. Slova útěchy Ti nepomohou, sama víš, že to musíš překonat. Ono to hodně a dlouho bolí a život jde dál. Máš syna a krásné vzpomínky. Můj tatínek zemřel ve 47 letech a pamatuji chvíle, kdy maminka už nechtěla žít. Měla mně (22) a mojí sestru (11) a snad jsme jí z nejhoršího pomohli. Na hřbitovech se kradlo vždy, nikomu není nic svatého a teď ten vandalismus s rozbitými náhrobky, to je už mimo moje chápání. Jsi statečná a překonáš všechno, porazila jsi i cigaretu. Synovi přeji uzdravení, ať se mu to dobře zhojí. Práce teď máš víc než dost a ta pomáhá na chvíli zapomenout. Hlavu vzhůru a úsměv do tváře. Páček nekuřáček.

Misa

Ahoj všichni, chtěla jsem vás všechny moc pozdravit, právě jsem se před pár dny také pustila do boje s cigaretou. Tato diskuze mi moc pomohla načerpat informace, měla jsem z užívání champixu trochu strach a pořád trošku mám, ale když vidím jak jste všichni suproví a šikovní a takhle skvěle se držíte, tak jsem se do toho dala. Moc se mi líbí jak se všichni vzájemně hecujete a podporujete - je to fakticky supeeer

Karel

Míšo, vítám Tě na fóru. Z Champixu neměj strach, je to Tvůj pomocník a i když má někdo občas potíže, tak za chvíli zmizí a za to nekouření to stojí. Ničeho se neboj, snižuj cigára a připrav se na den D. Uvidíš, že to půjdeš a budeš zase voňavá. Držíme Ti pěsti a přejeme hodně štěstí. Dej vědět jak pokračuješ, každý, i malý krůček je pro Tebe velký skok do zdravého života.

Misa

Ahoj Karle, děkuji za hezké přivítání....Beru champix 6 dní, zatím ty bílé tabletky - od včerejška téměř nemám potřebu kouřit, kouřím tak 3-4 cigarety denně, a to spíše ze zvyku...ne že bych měla nějakou extrémní potřebu. Párkrát si potáhnu a típnu to. Zítra mám ale začít brát ty silnější modré a dočetla jsem se tady, že po těch modrých bývalo lidem dost špatně, tak z toho mám strach. Máte s tím taky takové zkušenosti? Zatím nemám nějaké vedlejší účinky, jen si připadám taková trošku utlumená - pomalejší a ospalejší, špatně mi zatím není.

Karel

Míšo, to je velice individuální. Já jsem měl jediný "problém", že jsem měl asi 14 dní velice živé a divoké erotické sny a teď mi docela chybí. Nejlépe je užívat CHx po jídle (snídani a večeři) nejsou pak pocity bolení žaludku a zvracení. CHx je psychofarmakum a tak trochu utlumuje, ale to se brzy zlepší. Až přestaneš kouřit a budeš si vonět, přijde i lepší nálada a radost, že jsi něco dokázala. Držím Ti pěsti a hodně štěstí v boji s tou smradlavou cigaretou. Choď si sem číst a také piš o všech úspěších i problémech. Páček nekuřáček.

Mona

Kouká,jak se to tady zase plní. Včera mi doma zkolaboval net,tak jsem se nemohla zúčastnit vašich nočních rejdů. Ve středu zase odjíždím na několik dní pryč,tak budu s vámi pokračovat po neděli. Zdenko,takových chvil bude asi ještě víc,ale ty to překonáš,jsi přece silná osobnost-zase bude líp.Život je zdá se jako zebra,černobíle pruhovanej. Pa a nekuřte za nic na světě....

Pavča

Ahoj Míšo,jsi na nejlepší cestě přestat kouřit,když ti to jde takhle pěkně snižovat.Já přestala 9 den na CH a před tím jsem asi 3 dny kouřila tak 4-5 denně. V pátek to budou 3 měsíce co nekouřím.Drž se..........

Steve

Ahoj všetkým ! 13-ty deň som bez cigarety, ide to, niektoré dni nemám chuť, ale dnes by som si dal poriadneho šluka (samozrejme si ale nedám). Sny zatiaľ divoké, ale radšej budem v noci" bojovať o svoj život" ako si strkať do úst smradľavú prašivú papierovú ruličku s nejakou trávou:) (musím si to sám zoškliviť, haha)

lubica

Ahoj,Steve, si dobrý !! Aj ja som mávala divoké sny, ale erotické, ako Karel, takže v pohode. A spánok som mala hlbší, kvalitnejší. Držím palce a dávaj o sebe vedieť.

Misa

Ahoj Steve - blahopřeju k takovému úspěchu. Já ještě nepřestala, jsem 6. den na champixu. Všichni jste pro mě velkou inspirací a vzorem.

lubica

Ahoj, Zdeni! Je ti smutno a vôbec sa ti nedivím, máš na to dôvod. Ale teš sa z toho, aká si silná a statočná a nefajčíš. Zvládla si úmrtie manžela, zvládla si prestať fajčiť. To sa hocikomu nepodarí! Len silným ľuďom. Takisto zvládneš aj výročie. S vyhadzovaním vecí sa neponáhľaj, urob to až vtedy, keď budeš na to pripravená. Zajtra zase "vyjde slniečko" a bude lepšie. Napíš mi, ako si sa mala na Slovensku.

Pavča

Ahoj Steve,každý to máme trochu jinak,já jsem žádné sny neměla,za to jsem byla asi 150x za noc vzhůru.Naštěstí to trvalo jen pár dnů.Pak se přidal suchý dráždivý kašel po pár týdnech zmizel a teď se zase objevil.Asi se ty zatracený plíce čistí..............

Lenka č.2

Taky jdu s kapkou do mlýna: dnes mám 22.den champixu, a ráno mi bylo po něm hrozně,trvalo to asi deset minut,ale myslela jsem že mi bouchne břicho a bylo to hnusný. Do dneška jsem neměla vůbec žádné příznaky, jinde mi poradili,ať stáhnu dávku.Má s tím někdo zkušenost????

Pavča

Já jsem měla zácpu,břicho nafouklý,hrůza....Pár dnů jsem brala vlákninu(čirou,rozpustnou ve vodě,bez příchutě)a docela se to srovnalo.Dávku bych zatím nesnižovala,jen kdyby to trvalo opravdu dlouho.Ale ta vláknina by mohla pomoct,mně to potom šlo jako po másle............

Modrookaty

LIDIČKOVÉ CHVÁLÍM VÁS VŠECHNY STATEČNÉ ZAČÍNAJÍCÍ NEKUŘÁKY. OBČAS BUDE TROŠKU HŮŘ, ALE MNOHEM ČASTĚJI BUDE LÉPE A LÉPE AŽ BUDE NEJLÉPĚJI. DRŽÍM PALEČKY

Steve

Čaute všetci, konečne som mal trochu času prezerať si staršie príspevky. Mnohí sa obávate prírastku váhy. Moj názor je, že ten, kto si poradil s nikotínom, hravo si poradí aj s nárastom váhy, lebo "žravosť" nie je zďaleka tak silná ako chuť na cigáro. Aj keď sa nárast váhy zozačiatku objaví, existuje mnoho overených postupov, ako oklamať žalúdok (samozrejme každému zaberá niečo iné, všeobecný recept neexistuje). Mne sa osvedčilo to psylium, ktoré tu spomínate - dostať ho v každej lekárni a navyše je aj zdravé. Keď k tomu pridáme hodne zeleniny a ovocia medzi hlavnými jedlami, zistíme nakoniec, že k nasýteniu potrebujeme oveľa menej jedla ako predtým. Chce to ale vydržať 2 týždne, kým to zistíme. PAVČA : jeden kamoš-lekár tvrdí, že také veci ako kašeľ, častejšie angíny alebo časté nachladnutia po ukončení fajčenia sú veľmi časté a patria vraj k abstinenčným symptómom. Veda to vysvetľuje tak, že každá radikálna zmena (napr. prestať fajčiť) vyvolá v organizme stres, ktorého najväčšou záľubou je napádať a oslabovať imunitný systém. Držím všetkým palce, aby sme už nemuseli do úst brať tie hnusné, smradľavé, štiplavé, sku...né a ešte neviemaké valčeky s vysušenou trávou. FUUUUUJ !

Lenka č.2

Díky vám za rady, ale to nebylo o trávení, ale byl to žaludek,ne jen obyčejná nevolnost,ale fakt pocit hodně bolavé nálože v břiše a po ničem jiném to být nemohlo, bylo to tak 2 minuty po ch, fuj,ten stav už nechci

lubica

Kiežby to tak bolo, ako hovoríš s tým prírastkom na váhe. Žravosť je u mnohých dosť silná, je to vlastne tiež abst.príznak. Okrem toho neprítomnosťou nikotínu sa spomaluje metabolizmus. Ja som na začiatku schudla, priberať som začala až asi v 2.mesiaci užívania ch /a nefajčenia/. Abstinenčný syndróm= stres pre organizmus. Ja budem mať 19.4. 3 mesiace nefajčenia, pribrala som asi 4-5 kg. Držím teraz oddelenú stravu, papkám hlavne ovocie a zeleninu a zdá sa, že sa to hýbe.

kytlinka

Steve, neuraž se, ale mě fascinuje, jak jsou tyhle věci pro chlapy vždycky jasný jak facka..... prostě nežerte a dejte si zeleninu atd. Pánové, já bych vám přála občas prodělat změnu hladiny hormonů....... a už by jste tak chytrý nebyli. Taky si vždycky říkám, proč se nemůžu urvat od špajzu a žeru dětem sušenky...... Tím chci říct, že to každý máme jinak, co kus, to jsme originál, s úplně jiným metabolismem a na každého neplatí to samé. lubico bacha na dělenou stravu, jak přestaneš dělit, máš to - a jednou tolik - zpět. Krásný večer :o)

lubica

S delenou stravou mám už dlhoročné skúsenosti. Vyberám si potraviny zdravé a nízkokalorické, ale na druhej strane jem hocikedy a v hociakom množstve. A robím to kvôli zdraviu, nie kvôli váhe. Mám s tým velmi dobrú skúsenosť, pred 3 rokmi som schudla dosť, je fakt, že to trvalo dlho, ale jo-jo efekt nebol. Keď som prestala deliť, stále som jedla to isté, ale bez delenia. Hlavne to treba robiť kvôli zdraviu, nie kvôli váhe, v tom je základ.

Lenka č.2

a to neštěstí,když ve špajzu dojdou,viď?? Ach jo,jestli tu zítra nebudu,tak mě ten Ch dorazil,ale spolknu ho,....papa

kytlinka

Lenko č.2, jen se tě chci zeptat, jestli před tím práškem pořádně jíš? Ne jedno, dvě sousta rohlíku....... Já nikdy nesnídala - vždy jen cígo s kafíčkem - ale ty nevolnosti po ránu mě donutily. Tou snídaní jsem jakoby nahradila tu ranní siestu a za chvíli mi přestalo chybět to ranní cigáro. Jedla jsem skořicové lupínky s mlékem - plnou misku a po té mi už špatně nebylo. Jsi na začátku, tak bych na to půlení prášku moc nespěchala. .....to zas raději něco přibrat a přestat hulit, než hlídat jídlo a nevydržet, ne? Držím všem palečky!

Dana

Ahoj všichni !! Poslušně hlásím, že dnes je to 14 dní, co jsem sekla s kouřením. CH beru už jen ráno a naprosto mi to stačí. Ten večerní nepotřebuji. Jsem v pohodě, abstinenční příznaky jen mírné, dají se potlačit. Co mně těší je přiznaná závist těch kuřáků, kteří by taky chtěli přestat a zatím nemají tu odvahu. Jediné co mně docela trápí, je neustálý pocit naběhlých mandlí. Někdy je to lepší, nyní ale zase horší, mandle mně bolí jako kdybych měla angínu :-(. To je asi to čištění organismu. No nedá se nic dělat. Když jsem si ho zasvinila, tak ho musím taky vyčistit. Mějte se všichni fajn vespolek !!

Mona

Zdravím všechny,s tím krkem,to jsem měla taky a dokonce 2x. Myslela jsem,že mám angínu. Takhle jsem prakticky promarodila letos 2 dovolené a z té druhé jsem si šla dokonce pro antibiotika. Nenapadlo mě,že by to mělo něco společnýho s tím kouřením,ale je to asi možný. No 30le/20 denně......

Sralbotka

Dobré ráno, hlásím, že jsem 22 dní bez cigaret a docela to zatím jde. Beru už týden jen prášek ráno a absťáky zatím nemám ( i když občas myšlenka proletí hlavou). Konec srpna jedeme ještě na dovolenou a to bude teprve zkouška, protože z 8 lidí je 5 kuřáků, tak jsem na sebe zvědavá a proto si ještě nezměním přezdívku :o) Vám všem držím palce a nekuřte. Pa

Pavča

Sralbotko,neboj to zvládneš.Já mám kamarády a ti všichni kouří!!!! Naopak s nima nemám vůbec problém,oni totiž čekají,kdy si zapálím a tu radost já jim NEudělám.Musíš si to říct takhle a uvidíš,že dovču v pohodě zvládneš!!!!!!!!!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce