Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Marja

Nějak se mi zdá, že tady zmizela ta pozitivní síla pro nováčky.Karle, však se přidáš ke mně na podzim, ne. A Fridučo, když se ti to nepodaří teď, tak s námi pak určitě. Vždyť se i píše, že úspěšnost Champixu je 44% a to není zase až tak moc.A přiznejte se i vy, kteří jste začli znova.Dáme se do toho a zkusíme jinou cestu.

lubica

Ahoj, Marjo! Ja si myslím, že Friduči sa to podarí už teraz, je správne naštartovaná. A nerozumiem tomu, čo má kto priznať. A akú inú cestu? A vôbec si nemyslím, že zmizla pozit. energia pre nováčky, lebo aj to, čo sa tu deje teraz, je pozitívne a môže niekomu pomôcť. Snáď aj Tebe.

Xandra

Všem moc díky za gratulace ke 100 , a všem vám přeju tisíce dní bez cigaret

Pavča

Xandro,veliká gratulace ke 100,přeju další a další nuly vzadu.Lubico děkuji.....Friduča si myslí,že když se přizná,tak ji budeme chválit,ale já si opravdu myslím,že je to na naplácání zadku,po 5 měsících to je opravdu véééliká škoda.Ale jestli jsi se Fridučo urazila,tak to mě mrzí.,ale chválit tě nebudu......Karla jsem se snažila vyprovokovat,když má on divné řeči,můžu je mít já.On s náma chce být a věřím,že pro to bude dělat maximum.

IFKA

Nestačím mrkat co to tady čtu! Karle, mi to připadá že se s námi před tou operací loučíš. Ale nějak se snažíš od sebe lidi odehnat. Pamatuj že si na diskuzáku slíbil že se ozveš jak budeš zase doma! A sliby se maj plnit nejen o vánocích. Tak neblbni, tady tě maj lidi rádi a potřebují tě i když kouříš. :-)

IFKA

Jéje, se musím omluvit. Sem si tě Karle spletla s jiným kolegou tady z ordinace. To je tím že čtu zbrkle, a taky se mi celkem pletete. Ale 1, 3 a 6 věta platí. Žádné loučení se nepřipouští!

sigrid

Tak mi dnes náhodou vybyla chvilka a nakoukla jsem sem a když jsem přejela myší přes čas na monitoru a objevilo se mi datum, zjistila jsem, že je to shodou okolností sedm měsíců, co nekouřím. Tohle forum mi hrozně moc pomohlo, když jsem přestávala a pamětníci vědí, že jsem se s tím hrozně prala. Zdenka mi dokonce dala úplně první impuls, první motivaci, abych začala přemýšlet o tom, že toho nechám. Díky, Zdeni :)). Teď jsem si přečetla posledních asi sedm stránek a je mi dost smutno, z toho, jak jste vůči sobě tvrdí. Kdybych teď byla na začátku, asi bych se bála sem vůbec psát. Proč tak vyjíždíte na Friduču? Když to vydržela pět měsíců, tak asi ví, že kouřit nechce. Prostě selhala, ale to se může stát každýmu z nás - dnes, zítra nebo klidně za rok nebo dva. Bere Champix a přestává znova, tak jí sakra nechte, ať si to selhání omlouvá, jak chce. Podstatné přece je, že to nevzdává. Nevidím jediný důvod, proč by sem neměli chodit i kuřáci. Já sem taky začala chodit jako kuřák a sílu, motivaci a odhodlání jsem našla tady. Kde jinde taky, že? Naopak, myslím, že je to pro ně možná důležitější než pro Vás, kteří jste už naskočili a vezete se. Pavčo, Lubico, z Vašich příspěvků na mne jde opravdu skoro strach. Asi jste byly tvrdé i k sobě, ale každý není na takový přístup zvyklý. A každému pomáhá něco jiného. Mě třeba v životě nikdo nelitoval, tak jsme naopak nepotřebovala, aby mi tu kázali, jaký jsem slaboch, ale aby mě politovali a pochválili. Lubico, proč tak okřikuješ Marju? Ať si jde cestou, jakou chce, když jí to pomůže přestat. Myslíš, že na podzim do toho půjde znovu, když jí tu teď ukřičíš? Ať dělá cokoliv, jenom když přestane a hlavně ať zůstává v kontaktu, jinak přijde o nohy. Já sama za sebe cítím velké a nezasloužené privilegium, že jsem se dostala mezi ty, co se drží. A vůči všem, kteří třeba selhali nebo dočasně selhali, cítím velkou pokoru, protože sama sobě zas tak velké zásluhy za to, že jsem přestala nepřikládám. Byl v tom hodný kus štěstí, dobrá konstelace hvězd, Champix a hlavně neutuchající podpora těch, co tenkrát byli na tomto foru - Zdenky, Míly, Franty, Champixmana a dalších. Zkuste být takoví jako oni, moc se za to přimlouvám. A ještě jedna věc - vím, že jste přestáli útok Cidrycha, ale stejně mi kavárna nepřijde jako dobré řešení. Myslím, že je lepší semlít všechno tady. Lidé, kteří jsou opravdu časově vytížení, jsou rádi, když se dostanou na jedno forum a nemají moc času vyhledávat ještě něco jinde. A nejsou to jenom zkušenosti s odvykáním, ale leckdy úplné pitomosti, které člověku pomohou jít dál, najít odpověď ap. Omlouvám se, že jsem Vám tu kázala, ale musela jsem říct, co si myslím. Moc zdravím Zdenku ;o)))), Ewu, Janu???, Friduču, Marju - já Ti věřím, že na podzim skončíš, nesmíš mě zklamat, ale i všechny nováčky, sralbotky ap., Robina i Karla - nevzdávej to předčasně a nehazarduj s přátelstvím, je to vztah nejenom o souzvuku, ale hlavně o pravdě, a konečně i Pavču - pamatuju se na Tvé počáteční boje, Lubicu, Danu a všechny, které jsem nechtěně pominula. Držte se a nevzdávejte se příliš brzy pomoci Champixu, ještě pořád beru 1x1/2 a na doporučení lékaře vydržím do 12. měsíce.

Johana

sigrid, SUPER, přesně jsi vyjádřila i mé pocity!

IFKA

Ahojky spolubojovnice! Jsem ráda že ses taky ukázala. Napsala si to moc hezky a plně souhlasím. K tvému výročí móóc blahopřeji. Já mám v říjnu už rok a je to bezva pocit. Zase se někdy ukaž i na Diskuzáku. Měj se hezky. :-)

irena

Milá Sigrid, Tvoje psaní mě moc potěšilo, hlavně závěrečná věta. Já jsem v šestém měsíci-braní champixu, ne těhotenství, na to už dááávno nemám věk. A ty poloviny až do roka je velmi dobý nápad. Já jedu pořád na plnou dávku. A asi to zkusím jako Ty/ myslím, že jsme byly asi stejně odolné kuřačky/.

irena

zařadilo se to na konec diskuze, něco jsem udělala špatně, chtěla jsem to jako vlákno k příspěvku Sigrid asi 3 strany zpět.

Dana

Ahoj všichni. Především gratuluji Xandře k dosažení kulatin. Jé to je hezké číslo !! Mně chybí ještě 79 dní a mám to taky !! Sigrid, mluvila jsi mi naprosto z duše, lépe bych se nevyjádřila. Chci vám jen, z pozice nováčka říct, že tato diskuse mi moc pomohla. Jednak v tom, že jsem se odhodlala ten Champix vůbec pořídit a pak taky v tom jak určit den D a i když se mi napoprvé moc nevydařil, tak vaše podpora mně uchlácholila a já se do toho vrhla znovu. Nejsem moc často diskutujícím, ale ráda sem tam přispěju svým názorem a hlavně, ráda tuto diskusi čtu. Jedno je jisté…spousta anonymních lidiček, kteří váhají s tím zda přestat či nepřestat kouřit nás tady čte o kterých zatím nevíme a naše diskuse by je mohla přesvědčit o tom, že to stojí za to to zkusit. Holt někomu to nevyjde …tak to v životě bývá, ale i těch X% úspěšných stojí za pokus !!!! Moc bych si přála, aby to tady bylo zase jako dřív. Samozřejmě, že co člověk to názor to respektuji ale přimlouvám se za to být na sebe hodní. A co ostatní nováčci, ozvěte se !! Lenka č.2 odjela za manžílkem, ale jak jsi na tom Léňo Ty ?? Začínaly jsme spolu. A Sralbotka ??

Xandra

Souhlasím se Sigrid, a myslím si alespoň podle sebe, že kdybych selhala já (a to se klíďo píďo může stát) hned bych běžela sem za vámi . V mém okolí by mi totiž nikdo nepomohl . Všichni by se jen pousmáli a říkali by si : No jó vždyť jsme to říkali, ty toho prostě nenecháš, zase vyhozený peníze za nějaký blbý prášky - my to věděli, že ty nikdy nepřestaneš, tebe si bez cíga nedovedem představit. Zatím jsem jim k tomu neposkytla důvod, ale pokud by se tak stalo, poběžím sem s ocasem mezi koleny a budu škemrat o vaši útěchu a pomoc při druhé (třeba i třetí) šanci. Pokud se ty receptory vážně mrchy množí (jak psal Karel) tak je asi nejlepší skočit do toho co nejdřív. Ono se nadarmo neříká, že sdělená starost je poloviční starost. Nikdo nemá právo nikoho soudit za to jestli vydržel nebo né - protože každý z nás k tomu má jiné podmínky v životě a každý jsme jedinečný originál. Jenom chci říct a poprosit Friduču, Karla, Marju a třeba taky Radku, která se neozvala jak to vypadá s jejím druhým pokusem, aby od nás neodcházeli a zkusili tu ruku pomocnou chytit a z té druhé ruky pustili a důkladně zašlápli toho smradlavýho posledního vajgla !

Marja

Xandro, Sigrid, jasně, že dám vědět.Pořád tady čtu. Na určité příspěvky nereaguji, na tom mám svůj názor a není ho třeba tady prezentovat, to není důležité. Každý si tady vybere to co ho podpoří a co mu vyhovuje. Friduča to určitě dokáže a když ne tak to bude zkoušet znova a znova, jednou to vyjde. Sigrid, ty pak dej prosím hlavně vědět, co to s tebou udělá, až přestaneš brát Champix.Vy co jste už nekuřáci, tak hlavně vydržte a ozývejte se. Mějte se fajň.

Jana

Ahoj všichni kuřáci a hlavně nekuřáci! Před pár dny jsem se z netu dozvěděla o přípravku Champix. To proto, že se chystám přestat a tak se zajímám, co by bylo pro mne nejvhodnější. Kdysi jsem zkoušela Nicorete náplasti, ale klidně jsem si zapálila, protože jsem měla obrovskou chuť na cigaretu a tak vlastně tělo dostávalo dvojitou dávku nikotinu. Takhle už to nechci. Proto doufám, že mi tenhle přípravek v mém odhodlání pomůže spíše. Dnes si jdu pro recept. Jen mám trochu obavy, z těch nevolností, o kterých jste tady mnozí z vás psali. :-) Držte mi prosím všech 10!.... Jana

Lenka..........

NAzdárek Jani. Gratuluji k Tvému rozhodnutí a držím palečky. Pokud odvykčce trošku pomůžeš půjde to........ Ničeho se neboj a hurá do toho. Já zítra slavím 5 čistých měsíců a uvidíš , že za pár stránek na téhle diskuzi , budeš psát úplně stejně jako já. Přeji hodně pevné vůle.....

Robin

Jestli dovolíte, tak já bych vám tady taky něco malinko napsal. Jak si tak skoro denně pročítám diskusní příspěvky, tak musím v mnohém souhlasit se Sigrid. Ale s čím jednoznačně nesouhlasím je to, že otevřít Kavárnu Voňavý sen nebyl dobrý nápad. Přátelé, jestliže se před nějakým časem tady na tom diskusním fóru protřepalo opravdu všechno, a ne jenom způsob a průběh odvykání, tak se našli jednotlivci, kterým tento způsob zábavy a odreagování se od denních starostí vadil. A vadil jim proto, že hledali zejména informace o léku, o jeho účincích, i těch nežádoucích a podobně. A jak mi Karel jednou řekl, jeden jeho přítel, který uvažoval o tom, že přestane kouřit a na jeho doporučení navštívil tuto diskusi, se vyjádřil, že s partou "dětí" nebude diskutovat o ničem. Tímto mi pak nazančil, že jsme z diskusního fóra na seriózní téma udělali volný chat, který spoustu lidí odradí tím, že nás postaví do role psychicky postižených osob po dlouhodobém užívání léku Champix. To byl pro mne signál, že něco asi nebude v pořádku. Věřte mi, že jsem velice dlouho přemýšlel o tom, co a jak dál, až jsem nakonec vymyslel tu kavárnu na xchatu. Tím v žádném případě nechci svádět přispěvatele tohoto fóra k "dezerci" do kavárny, tak to myšleno není. Základní myšlenka byla v tom, že toto fórum nadále pojede tak jak před mým aktivním vstupem do něj a pro poklábosení o všem možném i nemožném, o nabití baterek, o pohlazení, o pochopení, o legraci a atd. si budeme povídat v kavárně. Nikoho nenutím, aby do ní chodil, nikomu nezakazuji a ani nenabádám k tomu, aby psal do tohoto fóra, já sám sem píšu i nadále, ale pouze k otázce léku champix, průběhu odvykání atp. Ale volný pokec si opravdu nechávám na večer do kavárny.Jestliže někomu kavárna nevoní, nebo vadí, není povinná, ale věřte mi, že ty lidi, kteří se do kavárny večer vracejí, tak si mají o čem povídat a mají si čím poradit a pomoct. Tak je nechte, a prosím, nechte nám tu kavárnu takovou jaká je. Velice rád vás všechny v kavárně uvítám, tak když budete mít chuť a čas, tak se stavte. Na závěr ještě jedno přiznání, toto dikusní fórum je pravým důvodem i příčinou, proč a kdy jsem přestal kouřit. Jenom vy všichni, tak jak jste tady můžete za to, že já už 8den nekouřím a jsem vám všem za to vděčný. Bez vás bych do toho nikdy nešel a pokud ano, tak bych to nedokázal, a to je pravda. Tak se nenechte otrávit ničím a nikým a pokračujte v tom, co je pro vás důležité. takže NEKOUŘIT A VONĚT to je heslo do dalších dnů, týdnů, měsíců a let.

Robin

...81 den...

Pavča

Robine,konečnějsi to napsal tak jak si to myslím,jen to nedokážu spravně zformulovat . Sem opravdu nepatří volné povídání a proto je kavárna( není tak daleko)Vzpomněla jsem si na své začátky , hltala jsem zde každé slovo, ale vadilo mi povídání o úplně jiných věcech.Ty jsem přeskakovala,protože jsem stejně nevěděla hlavu ani patu.Kavárnu nechte , je to bezva relax.Robine nezavírej!

Modrookaty

Podepisuju co tady Robin napsal a Janě držím palce. Děvče neboj to zvládneš.

nováček

Pavčo a Robine souhlasím. A nekouřím 4 týden.

Pavča

nováčku , blahopřeju.....

Pavča

Jano neboj,já třeba nevolnosti neměla vůbec.Ráno jsem tbl.hodně zapila a večer jsem si ji vzala kolem 17 hod. před večeří.Já měla trochu horší spaní,v noci jsem se každou chvilku budila,ale i to po pár dnech přešlo.Teď už champix týden neberu a nekouřím 3 měsíce......Kouřila jsem 25 let 15- 20 cigaret denně,byla jsem silný kuřák,když jsem celý den nemohla kouřit,tak jsem to stejně večer dohnala.....Champix a tahle diskuze mi hodně pomohla.Držím ti pěsti

radek

Ahoj Jano.Vím,že Ti nemůžu dávat mazácký rady,abstinuji teprve 15-tý den.Taky jsem dříve vyzkoušel niquitin náplast,vydržel tři měsíce a pak si ve slabé chvilce zapálil.A bylo vymalováno.Teď vím,že to už nesmím nikdy dopustit.S CHA jsem měl obdobný pocity,jako Ty.Moc jsem tomu nevěřil.A teď zjisťuji,že to jde.Prášek beru už jenom ráno,nervozita téměř žádná,zdravotní potíže se zatím nedostavují.Taky doporučuji se ráno nejdříve najíst a pak vzít prášek.Zdravím všechny voňavý lidi a co dělá Franta?

Franta

Franta přerazil 10 měsíců nekouření a už to jinak nebude. Tady si to přečtu, ale už Vám do toho nijak nezasahuju. Na poradu jsou potřeba bezprostřední pocity a ty už mám po tom čase otupělé. A chytrých po 25letech jste tady měli dost, tak jsem už nechtěl prudit. Zdravím všechny bojovníky, ať dřívější, nebo současné, nenechte si to nikým, ani ničím zkazit. Zase někdy nahlídnu.

nováček

Radku rada dobrá, ale špatná formulace, to není teprve 15-tý dne, ale už a jsi borec, takže pokračuj z každého dne budeš mít větší a větší radost. A Janě to půjde určitě taky, protože čte tuhle diskuzi.

Pav-lik

Ahoj všem, prosím usmivejte se na sebe, myslím že jsme tady všichni pro to jedno, přestat kouřit, taky jsem jeden z těch co si myslel že je ten nej.kuřák na světě. Kouřil jsem přes 40 let, zdraví a i finance mě donutili jit do poradny, nevěřil jsem že mi něco pomůže ale řekl jsem si zkusím ten Champix, nevím jestli to je vůle, nebo champix, asi oboje trošku ale už nekouřím 8 den, vím že z daleka nemám vyhráno, ale bojovat budu! a to taky díky vám, hlavně těm kteří mi ukázali že to jde, ted se tady asi tak 14 dnů neukážu(špitál) ale zas se přijdu pochlubit, nebo,ale to snad néé, se svěřit že jsem nevydržel, Držím všem palečky at to dokážou, stojí to určitě zato, !!!!!!!!!!

Pavča

Příjemný pobyt (jestli lze ve špitále být příjemný) a drž se.V nemocnicích se kouřit nesmí a přeci nejsi žádný vagabund a nebudeš kouřit před vchodem,to je hnus!!!! Takže tam by jsi měl v pohodě vydržet.

Lenka.......

Rychle se nám uzdrav , ať si rychle mezi náma.

Mona

Ahoj všichni,nestačím se divit,co to tady vypuklo.Ale nic si z toho nedělejte,neb lidské emoce jsou někdy velmi silné. Já se vrátila z Německa-z Warnemunde,kde jsem byla s manželem na závodech v yachtingu. Musím říct,že cigáro mě ani nechybělo a znovu jsem jako už poněkolikáté zjistila,že kuřáci jsou vlastně opravdu chudáci. Jak já se v těch řečech poznávala,jak si to nikdo nechce přiznat,že je to problém a každý si ty vykouřený cigára ubírá. Byli tam lidi,kteří říkali-já vykouřím tak 1-2 cig. denně-maximálně. A když jsme pak seděli,tak jsem jich napočítala 8 za 3 hodiny. Byla jsem DŘÍV ÚPLNĚ STEJNÁ. Je to tak k smíchu a k pláči zároveň. Dnes se ale vůbec nepočítám za nekuřáka,ale za nekouřícího kuřáka-občas to drhne,dá se to vydržet,ale cítím,že stejně není vyhráno-to nebude asi nikdy-vždyť 30 le je 30 let. Karle,piš sem,myslím,že to jak občas píšeš,jsou jenom takový malý deprese. Dej si taky výhledově takový den D a my tě podpoříme ze všech sil. Sigrid měla svatou pravdu,že ti,co odvykali před několika měsíci,tak se dostali do príma party,která je podržela. A kdo tomu nevěří,ať se podívá na začátek týhle diskuze. Já tuším,že to byl zrovna Franta,který tak Sigrid podržel. Zkrátka mějte se fain a zkoušejte to ...ono se to jednou podaří. A jen tak pro pořádek-já to dala taky až napodruhý. Poprvé to bylo před vánocena a mě se nechtělo v Dominikánský si to zkazit NEKOUŘENÍM.Dneska to mám 6 měsíců a 13 dní...TRAMTADADÁ....

zdenka

Mončo krásně se to čtá!!!

zdenka

OPR.ČTE )))

zdenka

Holka já tě vždy prošvihnu když píšeš, snad nyní to zkoukneš,ale je to tu dobré,ale opravdu snad se nemýlím,dřív to bylo takové víc rodinné, to netvrdím že je tu zle ale bylo to takové víc pohodivé, a věřím že se to vrátí,vždyt jsme na jedné lodi, píší lidé různě zaměřeni,mám na mysli povolání, ale ten problém máme všichni stejný, víte já vám musím prozradit že Sigrid pracuje v Bruselu a při tom když jí čtete tak ani trochu to nezavání něčím ,že by to dávala najevo a pod., ale naopak,a já si ji vážím,protože lidé co něco znají,se chovají jako třeba ona.Ale to není podstata tohoto fora, tady se scházíme proto aby jsme si pomáhali, ono i slovo pomůže když je správně zvolené, tak se mějte hezky a Sigrid jsem ráda že jsi se ozvala. ahoj

Modrookaty

Zdenko, je super už jen to, že se tady schází takové množství lidí a každý něco někde dělá. Tím chci říct, že nám nevadí tedy alespoň mě ne, že Sigrid pracuje v Bruselu každý se musíme nějak živit. Akorát jí nezávidím, že to má trochu z ruky. To dojíždění by mě docela štvalo. Krásný voňavý den a pohodu

zdenka

Já jenom že cítím u Sigrid takovou pokoru,víš tady nešlo o vyzdvižení její práce, protože to není tady nutné, ahoj

zdenka

Já jenom že cítím u Sigrid takovou pokoru,víš tady nešlo o vyzdvižení její práce, protože to není tady nutné, ahoj

Pavča

Já pracuju v Liberci

Lída

No tak to snad ne, to už mi tady připadá jako by se bavily malé děti a ne dospělí lidé. Mám pocit,že je tady hodně zloby. Proč ta ironie? Člověku je to tak nějak líto.

Jana

Milá Sigrid, předně gratuluju k Tvému výročí a skládám hlubokou poklonu!!!! Moc dobře vím, jak jsi to měla těžký a byla jsi mým vzorem a pak jsi mi velmi pomohla v mém odhodlání... Já bohužel kouřím, kouřím hodně , možná víc než předtím, nekouřila jsem něco přes 3 měsíce, pak stačil jeden prásk ... frajerskej, že mě přece nemůže položit.... Chyba !!!... už jsem se tu o tom zmínila... Chodím sem často, ikdyž kouřím, pořád se sem vracím, ale bohužel... Sigi máš svatou pravdu, jde tady z toho strach a není to už jako za "naší upřímné a vzájemně se držící" party.... vnímám tady z té diskuze neupřímnost a vůbec to není silné slovo, jedni se tu předvádějí, druzí ventilují jak vědí všechno nejlíp, jiní umí jen kritizovat, neházím vás všechny do jednoho pytle... ale zkuste se začíst do stránek kolem 100 a zjistíte, že "tenkrát" to bylo úplně o něčem jiném - byla jsme "jedna velká rodina" a táhli jsme všichni za jeden provaz - drželi jsme se vzájemně v tom našem boji! Každý den si říkám, že sem zas začnu psát a přestávám kouřit, champix mám koupený - jen ..... nejde to, vždy mě to tu odradí a já se bojím, že tu hlavní podporu, která mi tenkrát pomohla tu budu ztěží hledat! Zdravím všechny i z naší pětky, všechny co si na mě pamatují, co mi pomáhali, gratuluji všem, co zvítězili a mějte se moc krásně! Sigiii, Tobě patří opět velké dík, přinejmenším vím jistě, že to jde... že to lze, že jsem to dokázala na tři měsíce, a to mi prozatím tak trošku ještě dodává odvahu. Nevzdávám to, čekám... a uvidím...

Jana

.... třeba to zkusíme na podzim spolu!!! :-))

Mona

Jano,připomeň se mi trochu,já si tě teď nevybavuju. Řekni něco víc,tys nekouřila 3 měsíce? A jak to tedy znovu začalo? Trochu nás,co zatím drží varuj,co se může stát. Mě dost polekalo to,co tu bylo napsáno o tom,že když začínáš podruhý,tak to dá dvakrát tak velkou práci. Já to tak necítila. Bylo to těžký,ale možná trochu lehčí,než poprvé. Zdeňko,moc zdravím-člověče v tom bývalém východním Německu to bylo super- a těch ryb,výborný,horší je,že jsem zase přibrala kilo. Neumím si poručit a to beru už 4.měsíc Lindaxu a doktorka v kardio poradně,která mi jí píše mi řekla,že URČITĚ ZHUBNU

Jana

Mooooňo, přestala jsem kouřit 10.února v partě se Simi, Danem, Danuší... a spol. Jsem ta co si nechala dvě krabičky v kabelce a celé ty tři měsíce a něco je pořád měla u sebe, chtěla jsem si tím dokázat, že ikdyž mám cigára, že kouřit nechci a nemusím! Jinak to nešlo... tehdá..... Pak bohužel přišla další rána,recidiva a dalši velkej tumor u mamky, já si dala čouda s tím, že už to stejně se mnou nic neudělá, že si dám jenom čouda....a jedu dál... jenomže.... (vůbec mi to nechutnalo, málem jsem se pozvracela)... ale ...druhej den, jsem si dala znovu jednu, jenom večer, a skoro týden jenom jednu... že to udržím.. pak jsem do toho hupsla nadobro ani nevím jak. Je to děsný svinstvo.. jako alkohol, stačí štamprdle a jede se v tom znovu! Možná jsem udělala velkou chybu, že jsem brzo vysadila champix, asi po měsíci... pak ty dva a půl skoro měsíce jsem nekouřila celkem v pohodě bez užívání champixu... ale teď vím, že to byla chyba. Pokud bych ho brala, byly by mi ty cigarety odporné a docela jsem si jistá, že bych k tomu takhle rychle nesklouzla...

Jana

A ještě něco Moni, přibrala jsem 8 kilo a za tu dobu, co kouřím, je mám dole... sice krutá náplast ....určitě je lepší nekouřit než být tlustá... A další věc, co jsem nekouřila, absolutně jsem neměla žádné problémy s chrapotem, s kašlem, prostě jsem se vyčistila a i jsem se lépe cítila... bohužel, vše to staré , co mi dřív vadilo a čemu jsem se chtěla vyvarovat nekouřením... mám zpátky... chrchlám, kašlu, smrdím, chraptím... je to svinstvo největší...ale nemám na to teď prozatím s tím skoncovat!

Mirka

Zdravím a taky vítám Janu

Mona

Nedá mi to ještě jednou nezareagovat. Ta tloušťka je fakt hrozná. Já osobně mám 70 procent v břiše. To je hnus. A k tomu čištění-já nikdy necítila,že bych byla nějaká zanešená,ale teˇd co nekouřím,jsem byla asi 4x nemocná a vždy to bylo něco s krkem-angína,kašel apod.Je to zřejmě reakce na to čištění. A podle tvého psaní-vzpomínám na tu partu. Co asi všichni dělají? Já pšestala o pár dní dříve-2.2. A vím,že kdybych si dala práska,tak v tom lítám taky.Závislost je hrůza. Jani,přeju ti,aby ti to vyšlo-neboj,jsme všichni s tebou. Budeme komunikovat o našich problémech a ono to půjde.

Jana

Moni, na tloušťku se vyprdni, důležitý je, že nekouříš a hlavní!! Nepokaž to jako já, s tím šlukem to tak opravdu je, a pokud tu někdo psal, že ty receptory jsou pak zmnožený ... tak to je bohužel taky pravda, jakobych se teď toho hulení nemohla nasytit..a kouřím víc než předtím, to nikdy nedopusť!!!! Držím palce :-))) Jinak z naší party všichni doteď nekouří :-)))) Tedy doufám :-))) Jen já jsem selhala :-)

lubica

Najprv som si myslele, že na vaše príspevky nebudem reagovať, ale niektoré vaše vety sa ma dosť dotýkajú a som presvedčená, že nie som sama. Chcem sa spýtať, na základe čoho usudzujete, že tu nie je úprimná a vzájomne sa držiaca parta?? Na základe toho, že sa tu sústavne nehladkáme, nelutujeme, že si tu niekedy povieme aj tvrdšie slová, že sme navzájom k sebe kritickí?? Ja práve to pokladám za úprimnosť, za pomoc. A asi aj preto sem chodí tolko ľudí. Uráža ma názor, že je tu neúprimnosť, že sa tu ludia predvádzajú, ventilujú atd. Ja sem chodím preto, lebo si tu chodím "dobíjať baterky", idem sem pre pomoc, ja sa snažím tiež pomôcť a v neposlednom rade sem chodím preto, lebo je tu bezva parta, jedna velká rodina. Jano, pokial si dobre pamatám, práve parta týchto ludí sa Ťa snažila pochopiť a pomôcť Ti, keď si začala znovu fajčiť. Teraz píšeš, že máš kúpený CH, chceš prestať , ale bojíš sa, že tu nebudeš mať podporu. Nerozumiem. A ešte k tomu strachu. Ja mám strach z diktatúry. Akejkolvek. Nemám rada, keď mi niekto diktuje, čo mám rozprávať, ako mám myslieť, kam mám chodiť, či do kaviarne alebo do čajovne, či tam vôbec môžem chodiť atd. Pripomína mi to diktatúru, ktorej sme si pred pár rokmi užili dosť.Tak prosím, nediktujme, každý má právo na svoj názor. A pokora je aj o tom, že rešpektujem názor toho druhého.

Jana

Lubico, ano souhlasím, každý má právo na svůj názor, to jsi zdůraznila trefně.... já ho napsala...a už jsem na "pranýři "i s diktaturou... ( a to je právě ten rozdíl)... Nic Vám nediktuji, jen to takto já sama subjektivně vnímám....jen jsem nahlas vypustila do éteru, jak to cítím... nic víc! Když napíšu, že tu necítím upřímnost, tak jí jenom já sama třeba necítím, možná jsem si "zvykla" na jiný druh upřímnosti, i to je možné..je to mé konstatování, nevyčítám, nehádám se.... Nehodlám to dál rozebírat...nediktuju, neházím Vás všechny do jednoho pytle... Škoda, že sis to vzala tak osobně... dobrou noc..

Mona

Teď jsem si četla diskuzi okolo 100. stránky a Jano my tam spolu taky komunikujeme.Je to tak zajímavé,jak se to všechno vyvíjelo,je to jako bychom si psali deník. Jednou to vydáme jako knihu pro kuřáky,kteří chtějí přestat a budeme mít vyšší úspěšnost,než champix. Dobrou,zítra.

Jana

Moni, no vidíš, však já si Tě taky moooc dobře pamatuju, jak jsem záviděla, že už jsi "skočila!... :-) Pamatuješ jak jsme se všichni navzájem dopoháněli k tomu "skoku" ? :-)) Jojo, ale už jdu chrupkat... vydrž dál a hlavně si neber ze mě příklad! Jinak prý po takových 8-9 měsících se ten metabolismus ustálí a půjdou ta kila dolů, nebo se přinejmenším zastaví to přibírání a pak se na to vrhneš !!!! :-) Fakt teď už vím, že bych radši měla zpátky ta kila a nekouřila...!!! Drž se Moňo!!!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce