Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jan Cidrych
18x

Ano nadávat Jeníkovi nemusíte ,jak čtu je více souhlasných ano se mnou. Asi ty Vaše neustálé zkoušení přestat kouřit ,není až tak dobrý příklad a lidé ocení ,že nekouřím už třicátý rok a ANI JEDNU . ne jako Vy nektěří se podvádíte pětkrát do roka. Masírujete se zde a kde nic tu nic. Už bylo třeba Vám říci .Položím cigaretu a dost.

Jan Cidrych
15x

Tak se tak dívám je ještě spousta těch co mne ocenují a těm děkuji.Přátelé jsem rád že jste .Hezký den

Tomáš M.
2x

Nazdar. Koukám, že jsi začal kouřit něco lepšího než tabák co? Když nedokážeš ve svém světě složit jedinou větu bez pravopisné chyby, raději zůstaň schován tam někde v duševním koutu někde na prahu blahé nevědomosti, anebo se prober do normální reality. Ahoj - tvoje noční můra Tomáš :-)

Friduča
1x

Ahojky, tak dneska jedenáctý den, to už je docela fajn :) :) A bude to jen a jen lepší... Ládíku, to jsem ráda, žejsi se konečně ozval !!! Koukej občas něco napsat... Miruš, tak to jo.. já myslela, že máš pracovní - noční :) :) Tohle je příjemnej servis... :) Apropo krom jiného nehtíky taky dělám :) Ale jsi trochu z ruky :) To víš, že jo.. dokázala jsi to, co málokterý kuřák, takže máš se opravdu čím chlubit !! Jo Brno.. tam znám jen Veltrhy a Flédu :) Ivčo, ještě není známé a jasné místo ( i když to vypadá na sklípek ? ), ale bez tebe to nebude ono.. tak snad tě někdo hodí - vyrazí s tebou...Nebo nemáš s někým společnou cestu - aspoň od někud, kus cesty.. Mě se tedy do toho sklípku taky dvakrát nechce, ale podívat bych se na vás ráda přijela...Tomě tobě taky velká gratulačka...Jsi šikulka, já to mám doma velice podobné, s tím, že tedy manža nepoužívá tyhle ,, šíleně hloupé ,, argumenty - což nemám ráda, protože tomu prostě nevěřím...A sama jsem je nikdy nepoužívala...Můj muž zase říká, že by chtěl přestat, ale že potřebuje čas, že je to hrozně těžké... Takže, ale ve výsledku je to stejné...A věř i, že to fakt není snadné žít s parnerem, který kouří.. Byť je to jen a jen můk problém a mé selhání, že jsem už 3x začala znovu, tak jsem si jistá tím, že kdyby můj muž nekouřil, i já mám čisté plíce min. 3 roky...Ale s tím nic nenadělám.. tentokrát je rozdíl v tom, že už mu přestávám věřit a víc začínám věřit sobě a tomu, že vydržím i vedle něj... Což neznamená, že mu jeho kouření budu schvalovat, to v žádném případě...:) Že mi to vadí musí vědět a nesmí na to zapomínat... :) Ostatně ani se nemůžu podílet na ničení jeho zdraví = tak nějak cítím jako povinnost s tím bojovat... A nepodlehnout... Jinak já beru půlku CHMP po obědě... Myšlenky na cígo zatím nemám, tak sdoufám, že ani nepřijdou :) :) Na HBO dávají genrace Singles - docela zajímavej dokument...

JC
15x

Fridučo na Tebe si vzpomínám ,že jsi pořád začínala znovu. Když jsm přestával jako ženatý ,také býalá kouřila a nešlo přestat.Dám Ti zdarma radu ROZVED SE .Jinak dle amerických studií má champix vedlejší psychické účinky

Mirka
5x

Lexaurin očividně taky.

Kdo se chce obeznámit s JC nechť navštíví diskusi o alkoholismu na abecedě zdraví. To je počteníčko:-( A hned si může udělat obrázek o koho GO.

Standa
27x

Ignorovat a nahlásit. Nadávat si tu nemusíme nechat.

Jan Cidrych
21x

Ano nadávat Jeníkovi nemusíte ,jak čtu je více souhlasných ano se mnou. Asi ty Vaše neustálé zkoušení přestat kouřit ,není až tak dobrý příklad a lidé ocení ,že nekouřím už třicátý rok a ANI JEDNU . ne jako Vy nektěří se podvádíte pětkrát do roka. Masírujete se zde a kde nic tu nic. Už bylo třeba Vám říci .Položím cigaretu a dost.

Friduča
6x

Denska nic ? Tak já mažu s hafákem na veterinu zase si něco udělal na noze.. se picnu... Jinak tohle už tu bylo a nepodařilo se a jedním prostým - naprostá ignorace... Všechny ostatní diskuze zahltil..Nesmí se vůbec reagovat... Končo, co je s tebou ???

Jan Cidrych
19x

Ano to už zde jednou bylo a zrovna jak jste se vytahovali že nekouříte sto dní dní a dali jste si jednu a prý nekouříte. y během sta dnů porušujete a považujete to za JÁ NEKOUŘÍM STO DNŮ "ALE SEM TAM SI DÁM JEDNU" Podvodníci sami sebe .Počet pochval mi dává za pradu..Nevěřím ani jednomu ,porušujete pravidla .

Stenlák

Ahojky lidičky . Já jsem se vrátil z jihu Moravy a je tam super podnebi / proti Valašku . U me všecko v pořádku . Končo děkuji za mail včera .

Megan

Tak sem hoďte nějakej termín a já se zkusím přizpůsobit.

Konča

Stenli už jsem se bála..... a jsem moc ráda, že se držíš. Fakt je to těžký boj, ovšem my jsme ti nejlepší a my to všichni dáme. Někdo napoprvé a někdo podesáté. Je to jedno. Napoprvé je to jednoduší než poněkolikáté. Ovšem i podesáté jsi vítězem. Když to nejde, tak to nejde, ale je třeba ten boj zkoušet znovu a znovu. Fridu konča ti velmi fandí. Ty jsi před 2 lety byla můj obrovský tahoun a obrovský vzor, jsem tvůj dlužník a ráda bych ti to oplatila. Kočeno "zabejči se" ty to dáš, nenech se znovu nikým ukecat. LVICE BOJ NEVZDÁVAJÍ!

Konča
2x

Vyzývám ADMINA, aby konečně zasáhl. TLAČÍTKO NAHLÁSIT ZŘEJMĚ NEFUNGUJE TAK JAK MÁ. OVŠEM MAILOVÁ ADRESA NA ŠÉFREDAKTORKU URČITĚ FUNFOVAT BUDE....

Renča

Tablety Champix jsem si koupila, kouřila jsem dvacku denně, při braní Champixu tak pět. Nikdy jsem se neodhodlala si vybrat den, kdy s cigarama praštit navždy. Champix jsem proto nedobrala a znovu to rozkouřila. Dostala jsem embolii do plic. Přestala jsem kouřit ihned a vůbec mi to nevadí.

Stenlák

Ahoj Renčo tak už víš alespoň kde byla chyba . Jinak Blahopřeji k nekouření to jediný se počítá .

Renča

Díky, byl to takovej velkej strach o život. To je lepší než všechny Champixi a elektronický cigarety dohromady.

Jan Cidrych
15x

Končo nemáš pravdu. každou RECIDIVOU ztrácíš naději na úspěch.Proč si nepřeješ abych Ti tuto pravdu zde řekl. Na co si to všichni hrajete? Toto Vám řekne každý dobrý psycholog. Nekouřím třicátý rok a to Vaše směšné masírování nejde přehlédnout. je to veřejná debata a já Vám na ni říkám.Podvádíte sami sebe Nalijte si konečně pravdu. Místo osočování úspěšného Jendy SKUTEČNĚ UŽ PŘESTANTE HULIT. a hrát si na chytré. Volání po zrušení mé pravdy admin. neodstraníte ten svůlj VELKÝ PROBLÉM a to je nedostatek PEVNÉ VŮLE A SKUTEČNÉ CHUTI PŘESTAT KOUŘIT. Já Vám všem přeji skutečný úspěch a ne přetvařování.Lži Vám nepomůží

Jan Cidrych
14x

Nemusíte mi děkovat a posílat hlasy. Já budu strašně rád ,když nebudu muset sem psát a říkat Vám skutečnou pravdu. Jeden z Vás asi Ládík psal na Abecedu zdraví a tak jsem reagoval. Jinak jsem na Vás dávno zapomněl. Je ale pro Vás dobře ,že jsem Vám napsal PRAVDU To Vaše věčné masírování je k ničemu. Ty Končo konečně zapni a přestan .Zde slib ,že určitě přestáváš,zamkni si zadní vrátka ,fandím Ti. Máš v jednom pravdu .Pořád to zkoušet až to vyjde .otázka je kolikrát Končo to zkoušíš Ty ?

Jan Cidrych
13x

IP 2.142.236 Ládík mne špiní na abecedě zdraví. Už jsem na Vás zapomněl a on mi Vás zase připomněl.Ládíku děkuji ,že jsi mi zase dávné PŘÁTELE oživilv mé sklerotické paměti. Poděkujte se LÁDÍKOVI.

Jana
5x

Jéééé, co to je za pomatence tady? :-D Hehe, jsem tu nebyla chvíli a toto! O co Vám jde, kocoure? Nechápu jaksi, co chcete sdělit. Vám je totiž úplně prd do toho, kdo a jak a proč přestává kouřit, tak mi vysvětlete, co řešíte. A doporučuji přečíst si knihu o Kokotech :-D

Jan Cidrych
8x

Právě v knize o Kokotech jsem našel Vás Jano a přitom jste rodu ženského.Takže KOKOTKO.A Vás zajímá kdo a jak přestává kouřit? Nějak jsem nepostřehl nějakou radu či Váš názor na kouření. Mám dotaz co a jaké kouříte? TLUSTÉ HAVANA nebo ŠTÍHLÉ PORTORIKA ?

Tomáš M.

Tak teď jsem se zasmál. Kniha o "Kokotech", to v povinné četbě na střední nemáme :D

Tomáš M.
2x

Jane, jsem totálně disgustován tvou indolentní mentalitou. Už radši mlč.

Ivča
1x

Renčo, hlavně že nekouříš, ale obávám se, že mě by to nepomohlo. A můj manža prodělal taky plicní embolii, přišel domů ze špitálu a druhý den už si zapáli. Já na Chmp nedám dopustit. Prostě zázrak. Já hulila i při zápalu plic a zánětu podhrudnice. Všichni mě nadávali a já si nemohla pomoct. Strašný když si na to vzpomenu. Co nehulím, tak jsem byla jednou nastydlá, kašel po 14 dnech krásně odezněl i bez antibiotik. Dřív se mě kašel držel měsíc, dva a nemohla jsem se toho zbavit. Prostě nekouření je úžasný!!! Musím si to stále připomínat, abych náhodou neměla pokušení si zapálit, to by byl konec. Mějte všichni krásný voňavý den. Když mě přijde do kanclu někdo prohulenej, nejhorší jsou pošťáci, který kouřej v autě, tak to je teda pocuc. Se mě zvedá kufr, jak ty chlapy smrděj.

Jan Cidrych
1x

Ivčo dal jsem V ám bod. Jste jedna z mála co dobrá

Ivča

Jano, dost dobrý!!!!!!☺☺☺

J Cidrych
2x

Ivčo proč si to kazíte? Co dobrý .Nekouřím třicátý rok -to je dost dobrý a Jana? Havana či Portorika?

Jan Cidrych
6x

Chtěl jsem se Vám omluvit. Asi nemám v poslední době dobrou náladu. Lidi nikde a já jsem sám, tak projíždím diskuze, ale nikdo se mnou nechce moc mluvit. Již mě ani nebaví dávat si sám sobě poděkování. Myslel jsem, že na této diskuzi mě bude někdo chápat, nic. Tak pardon.

Jana
4x

To je v pohodě, brouku. Nám tady vůbec nevadíš, rádi ti pomůžeme, když ti tento pseudoboj proti nevím čemu dělá dobře. Takže v klidu pokračuj, ale nezlob se, že tě budeme ignorovat, ju? Pac a pusu

Skutečný Jan Cidrych
5x

08.47 jsem nepsal já.Kdo má tak blbý zvyk psát za druhé: ? V idím zde neférovost a pak se nedivte ,že podvádíte i v nekuřáctví. Nikdo mimo Vás nemá zájem mne zakázat.Píši k věci a k tématu. Vy zde rodinný podnik ,kde porušujete své rozhodnutí NEKOUŘIT jak na běžícím páse. Proč někdo jako třeba já neřekne. NEKOUŘÍM TŘICÁTÝ ROK. Proč mám pořád číst VÝBORNĚ KOUŘILI JSME JENOM PĚTKRÁT ZA ROK. IP 2.142.236 mi pořád volá na Abecedu zdraví at Vám sem napíši ,tak vyhovuji Vašemu přání. Hezký den přátelé a polepšete se . Já si nemusím fandit .Nekouřím třicátý rok a bez pomoci Vaší,chlampixu a dalších

Máša
7x

Dobrý den Pane Hajdine, už jsou funkční "pravidla chování a vyjadřování na tomto diskusním fóru", jak jste sliboval 17. října 2010? Myslíte si, že je zde nikdo neporušuje a všechno je v pořádku? Doufám, že diskuzi opět pozorně sledujete. Děkuji za odpověď.

Máša
7x

P.S. kdyby Vám dělalo problém najít IP adresu k zablokování, tak ta je ukončena těmito čísly x.xx6.129.91 Nemusíte mít strach, toto IP je už blokováno na více veřejných diskuzí bez registrace.

Konča

Vítám Renču a blahopřeji, že to zvládla pouze svou vůlí. Jsi fakt dobrá. Docela by mne zajímalo, po kolika letech kouření přišla ta embolka pokud to tedy není tajné. A jak dlouho nyní nekouříš? Všem ostatním přeji krásný voňavý den bez absťáků:-)

Skutečný Jan Cidrych
5x

08.47 jsem nepsal já.Kdo má tak blbý zvyk psát za druhé: ? V idím zde neférovost a pak se nedivte ,že podvádíte i v nekuřáctví. Nikdo mimo Vás nemá zájem mne zakázat.Píši k věci a k tématu. Vy zde rodinný podnik ,kde porušujete své rozhodnutí NEKOUŘIT jak na běžícím páse. Proč někdo jako třeba já neřekne. NEKOUŘÍM TŘICÁTÝ ROK. Proč mám pořád číst VÝBORNĚ KOUŘILI JSME JENOM PĚTKRÁT ZA ROK. IP 2.142.236 mi pořád volá na Abecedu zdraví at Vám sem napíši ,tak vyhovuji Vašemu přání. Hezký den přátelé a polepšete se . Já si nemusím fandit .Nekouřím třicátý rok a bez pomoci Vaší,chlampixu a dalších

Jana
5x

Gratulace! Tak a teď huš pryč, ju? Opravdu při neustálém opakování jsme si všichni už zapamatovali, že 30 let nekouříte, nic jsme si z toho neodnesli, ale nevadí.

Jan Cidrych
3x

Jak mi srdce vždy zjihne ,když čtu .Nekouřím rok,nekouřím pět let,nekouřím dvacetlet..A zde ? Pořád čtu zase jsem začala ,zase jsem nevydržel a pořád dokola Jano. Je to už únané a trapné. Víc trapné než mé nekouřím třicátý rok. Tak a ted ruku na srdce .Byli by jste rádi kdyby se Vám podařilo si neprokouřit život jako se podařilo mé maličkosti ? Já Vám tuto informaci 30 nedávávm kvůli vyvyšování ale kvůli informaci ,že JDE PŘESTAT KOUŘIT .

Máša
6x

Prosím držme se tématu diskuze, které je "Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?" Jestli někdo k tématu nic nemá, nechť sem nepíše. Děkuji.

Friduča

Dobré ránko, tka dneska začínám svlj 12 den a stále v pohodičce... Je spousta kuřáků, které donutí přestat, až nějaký velký zdravotní kolaps. Což je škoda, neb si ho mohli třeba ušetřit... A pak jsou takový co nedonutí ani to.. Což už je na pováženou... Boj to je, ale není nevyhratelnej, vyhrát se dá - toho jsou důkazem lidi, kteří to dokázali - tedy i vy všcihni :) :) Venku je hnus, hnusnej a náš hafák má zafačovanou tlapku, tak to je něco... Ale je trpělivej chuděra :) :)

Jan Cidrych
3x

Chudák pes ,chudák lidi. Já Vás už nebudu zde otravovat ,pouze jsem Vám chtěl říci . Falešné kamarádství se to jmenuje ,když neustále chválíte ty co říkají pořád dokola AŽ PŘÍŠTĚ. HEZKÉ DNY ,MĚSÍCE,ROKY. Stojí za to přestat kouřit. Začít znovu ,jiná životospráva,koníčky,vyhýbat se zahuleným špelunkám a trochu sportu..Já Vám zde nebudu kazit atmosféru ale říkám .Když jsem dokázal přestat kouřit já ,dokážete to i VY ahoj.,

Stenlák

Ahojky . Fridu tak hafakovi poradne pomasiruj pater az bude chrochtat blahem :) Jiste mu to prospeje . Me nejak po tom vejlete na jizni moravu skraba v krku tak si uvarim coldrex a snad to zabere S.

Tomáš M.

@Friduča: Jsi jednička s hvězdičkou, pěkně jsi si to vysvětlila ohledně kouření partnera. Zkusím si to také tak vyložit a možná to bude v době nějaké krize dobré. @Friduča: I tobě fandím, 12 dní je super a myslím si, že jsi na dobré cestě.@Stenlak: Co ty - dlouho jsi nepsal žádné symptomy, nebo jiné věci ohledně nekouření. Počítám, že jsi si naložil více práce abys neměl tolik volného času přemýšlet nad hovadinami. Je tak ? Mějte se a nakládejte si pořádný porce zájmových činností a práce, ať čím dál méně myslíte na tu bílo-žlutou trubičku plnou plutonia, která Vám bere jak energii, zdraví tak také hezčí život. Váš Tom

Mirka

Dnes je to tady nějaký mrtvý...asi díky tomu chytrolínovi. Všechno co napíšem, může být použito proti nám. Doufám, že už sem nikdy nepřijde. Dnes je pošmourno až kořalično :-( Mějte se pěkně a buďte tady zítra :-)

Pavlína

Napíší vám jen jedno.Nedejte si zničit tohle hezký povídání.Jan Cidrych už takhle zakopal desítky diskusí.Fandím vám já již nekouřím rok a půl.Byla jsem na to sama a bez podpůrných prostředků.Držte se.

Sylva

☺☺☺☺☺ hezký krásný večer vám všem. Přes den hnusně, pořád pršelo. Nekouřím dnes 66 - heziký číslo, že jo? Pořád polikám 1x půlku, je to dobrý. Mám fofr, tak se loučím.

Stenlák

Ahojky Mirko mrtvý to tady není :) Primitiv se vždy najde a musí být středovesmírem . Sylvo Gratuluji k 66 ! až to bude 666 to bude teprve peklo :) . Já dneska 61 dovolím si odečíst 5 dní od tebe nechce se mě počítat . Tome tak to není , já jsem pánem svého času a ani si nevzpomenu kdy jsem byl nucený přemýšlet jak píšeš nad hovadinami :) . Jen teď beru champixu málo skoro vůbec a je mě normálně . Značí a psal jsem dříve bojuji s Champixem ! a to značí nekouřením . Champix mě bezvadně pomohl je to velmi super preparát ale já sem ta výjimka jeden z tisíce co užíváním velice trpí . Volba byla jasná budu to jíst a prát se . Můžeš tomu opravdu čestně věřit . Ještě jedna věc mě ničí podobně jako Champix a to Alkohol a je jedno zda decka vína . Jakýkoliv alkohol mě moc ublíží . Proto nepiju a to vůbec . Chutná mě to jako jó :) takové ty mixy co tady byly popsány mňam :) ale já bych to vypil a do rána brečel manželce na rameni že už never more :) Tak to semnou je . S PS Lidičky držte se a Pavlo Gratulace že nekouříš !

Lenka

Dobrý den, tak i já jsem se ,po pročítání diskuse -této,z r.2007,odhodlala k zahájení užívání CH. Kouřím asi 25 let, cca 20/den,před 5-ti lety jsem se na oslavě vsadila-a nekouřila 2 roky,a pak zase z blbosti začala...A nevěděla,jak přestat.Tak dnes užívám 2.den CH.,zatím bez nějakých negatovních,i pozitivních,účinků---jen mne občas přepadá lítost nad tím,že přestanu-zná to někdo-a je na tom někdo časově podobně-ve dvou se to lépe táhne Lenka

Friduča
1x

Stenláku, apropo proč Stenlák ? Pokud se můžu zeptat :) Masáž by se mu zrovna moc nelíbila :) Ale drbání miluje :) Už docela zvládá schody, naučil se s tím zavázaným kloubem chodit.. překáží mu jak je cca o 7cm delší, než tlapa a dolu dobrý, ale nahoru mu překáží...Tak ho manža včera vynesl ( docela se pronese 30kg, což není moc, ale jak je velkej, tak je neforemnej ), ale jedny schody vyšel a pak čuměl.. Tak jsem jen pronesla, aby nezačal bejt vyčůranej...Odpol jsem na něj volala z patra a bežel jak Jura :) :) Manža čučel a říká, no a je to tu zase - pro mě by to nevyšel ...:) Je pravda, že je nesmírně trpělivej a hodnej... Tak to musí do pátku vydržet pašák :) Jinak mě alkohol nijak zvlášť nechutná..Jo, byla doba kdy jsem vypila snad všechno, ale to už je dávno pryč.. Jediný alkohol, který mi chutná je Lambrusco, nebo červené s colou a tím končím :) Pokud jsi bral léky, tak je tam se alkohol stejně nesmí a pokud po něm máš takovéhle stavy, pak to za to nestojí..Jen v kombinaci s CHMP, nebo i bez něj ? A´t tak, nebo tak bez alkoholu se dá taky dobře žít :) :) Tome, nevím jestli jsem to vysvětlila dobře, ale tak to cítím.. Je jen pár vyjímek, který to dají s kouřícím partnerem, pak je pár vyjímek jako tuším, že Ivča ? Které kouř partnera voní :) :) Ale je spousta případů, kdy se to stalo tak velkým problémem mezi dvěma, že šli od sebe... Sice se to může zdát jako kravina, ale bohužel až tak malá kravina to není...Prostě Vám začne vadit dech partnera, smrad, který mu jde z každého poru, zasmrděné oblečení...Jak člověk dozraje uvědomuje si zdravotní rizika, která jsou s věkem větší a větší... Je to tak..najednou člověk cítí to jak sám smrděl a neměl o tom ani tušení... Je to síla...:( Ale my jsme bojovníci a dáme to !!! Konča to taky dala a nyní jsi mou motivací zase ty Lvice :) :) Hodně jsem ti držela palce a moc tomu nevěřila... hrozně jsi mi připomínala mou tetu zarputilou kuřačku :) Ale jsi velká šikulka a dokázala to a role se nám prohodila... :) Takže Vám všem s větším i menším výročí gratuluju, je potřeba si gratulovat každý den !!! Protože si to zasloužíte !!!

Friduča

Vítám tě Lenko, jen hezky zobej.. Ono to přijde.. cigereta ti pomalu přestane chutnat... Urovnat si to,ale musíš především v sobě..Musíš jednoduše chtít ! To je krok číslo jedna, bez kterého to nejde, respektive je to pak těžké.. A ano lítost nad tím, že už nikdy nebudeš moct, je jeden z klasických příznaků... Snaž se na odvykání mysletr pozitivně.. neustále si opakuj, že to děláš pro sebe a že to dokážeš.. že nebudeš trpět, protože ti co kouří trpí, neb nedokáží ten jed zahodit, ty to dokážeš a budeš svobodná.. ušetříš penízky, budeš vonět, budeš si šetřit zdravíčko... Na abstinování je hezké to, že je na něm všechno pozitivní ! A na kouření vůbec, ale vůbec nic... Apropo, znovu se budu opakovat - kup si knížku od doktorky Králíkové : jak přestat kouřit..Hodně mi pomohla v rozhodnutí a přehodnocení pohledu na věc... Po přečtení jsem kuřákůmpřestala závidět a začalo mi jich být líto... a uvědomila jsem si, že mě nic nechybí, ale jim naopak přebývá... To je rozdíl myšlení, který nám odvykání značně usnadňuje... Apropo - já jsem jen kousek před tebou :) Sama tu nebudeš :)))) Udělala jsi výborné rozhodnutí a dělej ho pro sebe !

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce