Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Friduča

http://obchod.ronnie.cz/s-2014-jak-prestat-kourit-eva-kralikova-jiri-t-kozak.html http://www.gigafitness.cz/s-2194-jak-prestat-kourit-(eva-kralikova-jiri-t-kozak) http://www.arara.cz/product/177815

Lenka

Děkuji Fridučo za hezké přivítání-trošku jsem se bála,že tu budu osamocená-diskuse v r.2007 byla živá-tak snad dostanu a předám podporu s někým nyní,bojím bojím- o kolik jsi napřed?

Friduča

V ČR přibývá lidí, u nichž lékaři zjistí některý z typů rakoviny hlavy a krku. Podle lékařů jsou čísla i trend vážné. Velká část nemocných přijde ve třetím či čtvrtém stádiu, kdy šance na vyléčení není vysoká. Polovina pacientů kvůli tomu nemoci podlehne. "Naopak pokud lidé přijdou včas, onemocnění je plně vyléčitelné," .Rostoucí počet nemocí má za vinu hlavně kouřením. Kouření figuruje mezi příčinami z 80 procent, riziko onemocnění zvyšuje deset- až pětadvacetkrát. Lékaři chtějí na nemoc upozornit, protože lidé ji prý málo znají a prakticky se neorientují v příznacích. Dva roky starý průzkum z Evropské unie ukázal, že 75 procent lidí termín nádory hlavy a krku neznalo. Nemoc je přitom při vyšetření snadno zjistitelná. Nejběžnějšími příznaky jsou bulky na krku, bolest při polykání, chrapot, změny hlasu, trvale ucpaný nos či bolest v uchu. Podle Svobody by lidé měli své tělo sledovat, a když budou něčím znepokojeni, navštívit praktického lékaře. Ten je pak odešle na odborná vyšetření. Petr Procházka, který si bílého útvaru u jazyka naštěstí všiml včas. Podstoupil vyšetření, pak půlroční chemoterapii a ozařování a uzdravil se. Připustil, že před onemocněním kouřil. Je cenné, že přestal.

Friduča

Odvykám už počtvrté a dneska mám 12 den :) Aporpo - příznaky, které uvádí v článku má všechny kromě chraptění a změn hlasu :( A už docela dlouho, aniž by se zjistila příčina.. Asi si zajedu k té lékařce - myslím, že je z Opavy a je výborná... Komletní vyštření vč. výtěrů a zjištění poškození sliznice ( stupěň poškození ) apd...Ale mám to trochu z ruky ( PHA ), nicméně to za to asi stojí..

Stenlák

Tak vidíš pes je šikula . No já myslel drbat :)) ne že mu budeš napravovat páteř . Jo s tím alkoholem je to tak bez champixu vždy co si pamatuju . Moje máma na tom byla stejně . Takže to není náhoda . Ale pocity podobné jako s Champixem opravdu . Já teď pár dnů nebudu tak často psát jedu do Praglu pracovně a k sousedům do Polska tak jak se vrátím dám vědět :)) Stenlák proto že Stenli lidem tady nesedí s měkým i zní to blbě pojedem za Stenlim :)) Kamarád jednou zahlásil hele Stenláku zajdeme na stejky a bude dobře a od té doby to zůstalo . // Lenko držím ti palec ! Musíš si to urovnat přeci ti nebude líto za cigaretou ? No já věřím že někomu líto je . Pokud si to nekouření vysvětlíš a upřímě to zalomíš na Champixu dáš to . S.

Stenlák

Vidím že to tady pěkně žije to je senza . Lenko já sem se bál taky strašně ale lidé tady pomáhají velice moc a je to od nich pěkné . Slovo povzbuzení je jako medicína . Já nemám vyhráno kdo ví ? nekouřím teprve těch 61 dní . Ale na fajn lidičky tady je spolehnutí díky . PS a co ten termín srazu přemýšlíte ? Já pojedu určitě na to si jsem schopen čas udělat dle potřeby Pojedu autem na trase Dolní Bečva - Zatím napsala Konča že by semnou jela tak má rezervaci a může se na mě spolehnout + stále máme volno v autě pište .

Friduča

Mě je to osobně taky asi fuk...Jediný co mám je koncert mé oblíbenkyně Radůzy a jinak zatím nic... Sic nevím jak to bude s hafákem, ale s tím nic nenadělám...Takže asi by bylo fajn sepsat kdo všechno jede a jaké termíny se komu spíš nehodí a pak vybrat jedno, které se hodí všem ? Konča, já, Stenlák, Sylva, Megan, Luban taky určitě dorazí,Mirka ? Uff a jsem v koncích :) No a to místo tedy doladit... Bylo by fajn, kdyby jste napsali své názory - kam by jste chtěli co ten sklípek apd.... Ať se hneme z místa... Stenláku, já to znám, občas mě to taky přepadlo ( né tedy na celej večer ), ale můj bratr má lítostivou velice často.... Táta taky nebyl úplně o.k. ( to je na delší povídání ), takže geny jsou svinstvo ty neošidíme :) Ivčo a kdyby jsi se někam přiblížila - k trase třeba, že by jsme tě se Sylvou po cestě nabrali ? Autobus a vlak ti někam směrem k D1 určitě jede, ne ?

Mirka

Gratuluju Stenly ke 2 měsícům!!! A vítám Lenku :-) Leni mě je taky smutno po cigaretě, ale mám to o moc jednodušší než většina co jsou tady. V práci jsem sama a doma mám přítele kterej je nekuřák, takže pro mě to je lehké nemyslet na cigaretu. Kdyby byli kolem mě kuřáci, tak nevím nevím jestli bych se tak celkem v pohodě držela. Fridučko, ty máš nemocného psa a já zase kočku. Co jsem přišla z práce tak má zavřené jedno oko. Jestli ho zítra nerozlepí tak valíme na veterinu. Furt nějaké starosti, že? :-( Dnes mám blbou náladu, tak jdu radši chrnět nebo vybuchnu :-( Blbý počasí, už aby byl květen. Přeji dobrou noc! :-)

Mirka

A ještě gratuluju Sylvě k 66! .-)

Konča

Vítám Lenku mezi námi. Rovněž zde vítám Pavlínu a posílám gratulačku k 18 měsícům. Skončit bez pomocníků dokáže málokdo. Máš můj obdiv. No a Sylvuško 66 dnů vonět to je krásný výkon, blahopřeji. Stenláku ty to máš dneska za 61 a to si také zaslouží blahopřání. No a konečně Fridu má 12 to už je skoro 2 týdny a to je paráda. Tomáš to taky nemá jednoduché, ale drží se skvěle. Jste všichni borci. Jde nám to všem skvěle. Přeji krásný večer:-) Dlouho se neozvala Vlasta?????

Lenka

Děkuji všem za přivítání-nemám se tedy bát-zatím mi cigarety chutnají/2.den užívání/,kouřím skoro normálně,jen s divným pocitem.. A jak řešíte přírůstek váhy? Děkuji-a přeji hodně sil..Lenka

Stenlák

Váhu no nijak :) nakynul jsem 10 kilo a to jsem střízlík co vážil vždy od svatby 61 kil +/- no tak teď mám +/- 72 připadám si jako oteklej . Ale co už to se prý podá samo za čas :) NEŘEŠÍM . Ten divný pocit je normální četla jsi diskuzi jistě každý to tak má . Cvičení to neopraví jen dobré jídlo ( dobrý režim ) nebudu šlapat na rotopedu hodinu abych spálil rohlík s máslem :) muheheheh ani omylem ne . S

Jana

Ahoj Leni, hlavně se nestresuj, každý to má jinak, nestresuj se ani dnem D, vše přijde samo. Pokud chceš přestat, tak CH tě k tomu pomalu dovede, toť má zkušenost. Ze začátku je to euforka, když nekouříš, pak už taková radost není, ale postupně zmizí i všechny výkyvy nálad i pocit, žes o něco přišla. Buď trpělivá.

Jana

Ahoj matadoři:) Mám na vás dotaz. Končím první velké balení CH a uvažuju, že bych si další už nekupovala a to z jediného důvodu - případné těhotenství, které může přijít kdykoliv a mně se moc nelíbí jíst CH těhotná. Na druhou stranu bych nerada něco zanedbala, ale ta motivace nekouřit je obrovská, tak si říkám, že bych to už snad zvládla, nebudu kouřit děcku do břicha, v tom mám jasno. Chuť na cigaretu nemám vůbec, ani při alkoholu, nemyslím na ni ani přes den. Přítel kouří, ale neláká mě to. Co myslíte, mám si radši koupit ještě jedno balení nebo třeba počkat a kdyby byla chuť, tak koupit až pak? Díky moc

Ivča

Zdravím všechny a zvlášť vítám nováčky. Lenko neboj, netlač na pilu, přijde to úplně samo. Den D poznáš. Prostě zjistíš, že to blbý cigáro už ti nic neříká a už si nezapálíš. Já přestala 16. den braní Chmp. Každý to má nastavený jinak. Takže v klidu. Hlavně, že jses rozhodla. To je snad to nejdůležitější. Pavlíno, jseš borec. Gratuluju. Já to budu mít brzo 2 roky, ale bez Chmp bych to nikdy nedala. Žiju s kuřákem a chutě jsou někdy velký, ale prostě nesmím a basta. Jsem na sebe děsně hrdá, že jsem to dokázala po 30 letech.- Fridu, kolega teď byl na operaci, nádor na hlasivkách. A přesně jak píšeš, před tím dobu chraptil. Je to všechno na hovno. Je toho strašně moc. Teď umřel můj kamarád, 5 let s tím bojoval. Začalo to rakovinou tlustého střeva. Ještě mu nebylo 55. Tak přesně jak píšeš, prevence se fakt vyplatí. Ale já jsem taky lajdák a kašlu na to. S tím srazem něco domluvte, posílala jsem odkaz ještě na Rozkoš, nikdo nereagoval. Tam byl to asi taky bylo dražší než v tom sklípku. Já už psala, že nemůžu 22.10 a 29.10. Ale ještě jsem se neptala syna, jestli by vůbec se mnou jel. Fridu s tím autobusem by to taky šlo vyřešit, ale to bych a\si tak 2 dny před tím nesměla pít, abych přežila. Teď jsem zas nějaká přistydlá nebo co, stále lítám na záchod. Mám to asi z toho vysedávání venku. Už není léto a nějak si to nechcem uvědomit. Mějte všichni krásný den.

Megan

SRAZ- tak já můžu 28.10, 6.11, 3.12. a jsem pro Cvalovicxe, ale jsem schopen se přizpůsobit. Tak pište pište

Stenlák

Ahoj lidičky . Tak jsem nakonec jel pracovně vlakem ... VLAKEM :) důvod je prostý průvodčí mě nevychytá kouřit na WC :)) Končo akorát vyjíždím z Olomouce .

Skutečný Jan Cidrych

Ahoj nekuřáci. Jsem kokot s knírkem a bydlím v Liberci. Už třicet roků nekouřím a jsem vyléčený alkoholik. Mezi mé záliby patří zejména prudit lidi na diskusích a otravování všeho druhu. Jestli se mnou chcete přátelit, pošlete mi poděkování. Váš Jeník

Konča

Stenláku jedeš žlutým vlakem? Já trčím sama v práci:-( kdyby to bylo před 2,5 lety, (to jsme tu byly 3) tak jsem hupla do šaliny a jela tě pozdravit na nádraží. Auto možná budeš mít v Prostějově plné. Irenka s manžou možná přisednou. Teď jsou pěkně v teploučku v Tunisu. SRAZ - kromě 5.11. mohu kdykoli. Jsem pro Chvalovice. Ivčo na Rozkoš jsem se dívala, ale to by fakt bylo dražší a na léto vhodnější - a to je Kateřina lepší. Fridu jaká by byla cena v tom Rezku??? Nějak jsem to nezaznamenala. U nás doma se pořád nekouří:-) Ovšem jak otevřu dveře a chci vyjít na chodbu, tak to je smrad. Sousedi kouří, ale málo. Když si představím, jak to muselo být cítit z našeho bytu, když jsme ještě doma hulili a jenom kuřáci k nám přicházeli na návševu... to šly z našich dveří oblaka dýmu a smradu. Se divím, že si nikdo nestěžoval. Vždyť my jsme zamořili celý 4 patrový panelák neb bydlíme v přízemí .

Stenlák

Jedu SK střelou Detvan. Do Prahy můžu jen těmi co jezdí přez Valašké Meziříčí . Což je škoda chtěl jsem tím žlutým ject . Ale je to prima v noci ležím a přemýším jak jedu po D1 panely poctive natřásají kosti . A pak mě napadlo že bych mohl vlakem když už nehulím . Tak jsem koukl na idos a jedu . Právě jsem přijel do Český Třebový :) .PS tak to je prima že nás pojede více ! S

Friduča

Dobré dopoledne, tdneska 13 den = radost a ušetřené korunky :) Lenko, já osobně nedoporučuju spolehnout se JEN na CHMP. CHMp je pomocník, ale většina práce je na tobě... Jsme tu skupinka lidí, na které zabral, ale neplatí to 100% - já osobně mám okolo sebe 4 lidi, kterým nepomohl... A pravda je prosté - nebyli rozhodnutí přestat..Chtějí přestat všichni, ale nejsou ochotni pro to něco udělat... Takže zobali a kouřili a nic... Nejdůležitější je opravdu TVÉ rozhodnutí a změna tvého pohledu na ciegertu... JInak je to velké trápení... Pochopit, že to opravdu nechceš... Neříkám, že to bez toho nedáš, ale bude to ptor tebe horší...Ale dnem D se nestresuj... Všeobecně se doporučuje 14 den braní, ale někdo začal, až po 3 měsících :) A já nyní po 8 dnech - ale to asi bylo dáno tím, že už vím co to znamená a přesně vím co chci :) Takže tomu nech volnej průběh a doporučuju pomaličku snižovat počet cigeret, nevím kdy si zapaluješ svou první, ale oddalovat i tu první je dobré... Lépe se pak končí, když jsi na třech, dovu, jedné cigeretě za den...JInak co se týká přírustku váhy - do nedávna jsem 3-4 týdně chodila do fitka ( bez ohledu na nekouření už leta ), ale vypadal jsem z toho a zase se chystám začít, neb mi to chybí ( mě to baví a mám z toho dobrý pocit a odpočinu si ), jen mi otěhotněl sparing partner a tak se musím naučit opět chodit sama.. :) Přibaral jsem 2-4 kg ( váha se houpe ), ale jsem hubené, takže to není až taky velký problém a svičením postavu zase trochu zmodeluju, takže mi ta kila navíc nebudou vadit :) Nevím co doma rádi jíte, ale doporučuju ( alespoň na začátku ), kupovat domů hodně ovoce, zeleniny, bonbony a žvýkačky bez cukru, prodávají se kukuřičné a rýžové chlebíčky se špetkou čokolády - zaplní tě to a můžeš chrupat, celozrnné sušenky, když už á tedy člověk opravdu chuť..dávám na stůl lískové oříšky ( ve slupce koupené v zelenině ), nejsou ideální, ale 100% lepší, než chips apd... Takže upravdit jídelníček a při honění mlsné nakrájet na stůl okurku, rajče, papriku apd... Je to zvyk, ale jde to ...A pak ten nárust není tak hrozný... Všeobecně platí, že příjem = výdej a pak je vše o.k. a nemusíš se ničeho drstického bát..Tudíž i nějaký ten pohyb je vhodný, ale to se netýká jen období při nekouření, to se týká všech :) Jani. a CHMP se těhotným přímo zakazuje ? Asi bych si s tím až tak hlevu nelámala.. vysadíš v okamžiku, kdy zjistíš, že jsi těhotná... Ženský požívají různé věci, když těhotenství neplánujou a mají zdravé děti - v těch prvních 14 dnech se tomu asi nevyhneš, když o tom nevíš... Kolik zobeš ? Pokud jsi takhle v klidu, tak zobej plku za den, uvidíš co to s tebou udělá a to nebude nijak rizikové.. Ostatně myslím, že tohle by jsi měla probrat s lékařkou, než s náma.. Nikdo z nás na CHMP neotěhotněl :) :) Zatím :) Jo, jo Ivčo je to hnus :( Je mi z toho ouzko.. já chiudím na běžnou prevetivní prohlídku jednou za rok, ale tam by nic takového stejně nenašla... No uvidím,asi jí napíšu mail a co mi odepíše....Prevence je prostě důležitá, a´t se nám to líbí, nebo ne...No tak vidíš a máme to rázem vymyšlené :) Tak synátora ukecej, bude sranda :) Nalákej ho :) :) Tak v tom případě je vhodný jen termín 3.12. ale to už je prosinec a to nevím zda tedy úplně ideální řešení k cestě na Moravu ...Sníh, led na D1 nemám zrovna v lásce a dle fotek mi to u Adámků na zimní období taky nepřipadá právě ideální ? Tak se asi uvidíme, až na jaře... Když se nejsme schopni domluvit...

Konča

Jani, tady je rada těžká. Pokud se citíš silná "v kramflecích", tak si už nekupuj neb mimi nemůžeš krmit chemií. Kdybych ale já byla na tvém místě, tak bych si ještě CH. koupila a s miminkem počkala.

Stenli

No mě ten sníh nerozhodí sem zviklej bydlím v lese taky v dolíku u potoka na Valašku :)) . Ale nebude tam zima ? V tom sklípku ? já sem strašlive zimohmouřivej -D . A obáávám se že mě vínko nzahřejee a mládí už taky ne . Omlouvam se za gramatiku nj České Dráhy drncá to ale jedu .

Friduča

Končo, ohlas tu nijak zvláštní nebyl a tak jsem tam nevolala... Ale mimo sezonu je to okolo 320,- Kč, v sezoně to je víc, ale přesně nevím... Takže záleží taky jestli to bude listopad, nebo prosinec...TAdy jsou stránky k nakouknutí : http://www.penzionrezek.cz/fotogalerie.html Pro mě by to bylo velké plus, neb si tam můžeme vzít hafáka a manžel by jel taky.. Ivča to má skoro za rohem :)

Stenli

Stejné obavy mám já, že u ž tam bude chladno..Dle fotek se na posledním srazu sedělo v bundách :) :) ( já tam nebyla ) a i já jsem fakt hroznej zmrzlik...a do toho se mi moc nechce...Jinak mě sníh taky nijak nevadí, i když zimu nemám nijak zvláš´t ráda...miluju teploučko, ale pokud tu to období je, mám ho raději bílé... :) Ale ta D1 je v zimě šílená - samá bouračka a furt zacpáno..tak jsem to myslela :) :) Speciálně úsek na Vysočině je šílenej...

Stenlák

Teď se mě teprve načetly fotky díky Fridu . No ale je to tam pěkné ne ? Určitě by nám uvařily něco dobrrého čaj s rumem to bych mohl vypít dvě kapky rumu a čaj :) Mě se to líbí . Dovezu vám slivovici . :) Mě je jedno kam se pojede vee finále ale mám na to takový názor že sklípek je dobrý v létě penzion v zimě . S

Mirka

Mě je to jedno kam pojedeme, hlavně aby se tam nehulilo a bylo to v sobotu. Do kolika peněz chcete aby to na jednoho vyšlo? Bez cesty. Cca?

Mirka

Můžu sehnat pro 10 lidí ubytování za 590 Kč na osobu. Jen potřebuju vědět konkrétní termín. Koukněte na www.srub-orlicky.cz Je tam do konce listopadu akce. Listopadové soboty jsou volné ještě všechny. Znám toho pána, co mu to patří tak by nebyl problém to zajistit.

Mirka

Obráceně - www.orlicky - srub.cz

Lenka

Zdravím všechny,tak dnes 3.ne užívání- jen po užití mírná chvilková nevolnost.Zatím chuť na cigarety nemizí,nijak se neomezuji-ale dle Fridy asi budu odbiourávat ranní cigarety.Mirko-tajkové štěstí nemám,jen na půl- doma děti nekouří,v práci nekouří,m vůbec-ale mám kamarády,se kterými jsem často v kontaktu-a tam je kouření stále,A hlavně moje kamarádka nejlepší mne zrazuje-že ztloustnu atd....a tak to beru jako výzvu-zkusím obojí naráz. Hezký den Lenka

Tomáš
23x

Dobrý den, jen krátké servisní info pro všechny zdejší diskutující.
@ Konča 11.10 21:07: Tlačítko "Nahlásit" funguje správně, uloží příspěvek do seznamu nahlášených, který osobně procházím několikrát týdně. Poslední dobou vznikl drobný skluz z důvodu mé dovolené, dnes jsem zpětně prošel a "vyřešil" všechny nahlášené příspěvky.

- na vaše četné připomínky jsme zvýšili limit na délku příspěvku z 1000 na 5000 znaků. Snad to teď bude dostačující. Úplně neomezené to nechat nechci, kvůli spamovacím robotům, kteří by v jistých případech mohli diskusi zasypat nesmysly.

- kauza Jan Cidrych: Pravidelně sleduji a pročítám všechny příspěvky ze všech diskusí na Ordinace.cz. Opravdu všechny, nejen ty, co označíte jako nevhodné. Proto mám jistou představu o názorovém střetu mezi panem Cidrychem a zbytkem populace. Téměř všechny jeho příspěvky jsem v diskusi nechal, protože nemám důvod je odstranit. Neobsahují nadávky a hrubé vulgarismy (nad slovem "kokot" jsem přimhouřil obě oči), nesnaží se propagovat produkty nebo služby, nesnaží se prodávat léky na předpis. Že má pan Cidrych svůj názor, se kterým nikdo další nesouhlasí, to není porušení pravidel pro diskuse na Ordinace.cz a nemám důvod jeho příspěvky mazat. Diskuse je otevřená pro všechny lidi vyjadřující se v rámci slušných mravů a já se nechci uchýlit k cenzuře jen na základě oblíbenosti nebo neoblíbenosti názoru nebo sdělení, které tu někdo prezentuje. To by nebylo fér.

S pozdravem Tomáš Hajdin, administrátor diskuse na Ordinace.cz

PS: ten světle modrý text na bílém pozadí tady v tom poli pro text zprávy se opravdu dost blbě čte, budu se o tom muset pobavit s vývojáři :)

Konča
3x

Děkuji Vám pane Hajdine za vyčerpávající vysvětlení. Máte pravdu, Zde se pán z Liberce zatím drží v mezích slušnosti. Avšak nediskutuje k tématu "JAKÉ MÁTE ZKUŠENOSTI S NOVÝM LÉKEM CHAMPIX" Jelikož dost lidí, co zde diskutuje, má s tímto člověkem své zkušenosti i z jiných diskusí, tak se zase nedivte nám, že bychom neradi, aby tato super diskuse byla zničena, jako se to výše zmíněnému podařilo na Odvykání-kouření laik, odkud jsem v září/říjnu 2009 přišla silně znechucená sem na Ordinaci. A takových zničených a rozvrácených diskusí má výše zmíněný na kontě povícero. Jak taková zničená diskuse vypadá lze shlédnout na Abeceda zdraví cz - drogy, kouření, alkohol a jiné závislosti. Chci věřit tomu, že si zdejší super diskusi nenecháte zlikvidovat touto osobou. S nadšením kvituji navýšení úhozů a již se těším, že světlemodrá barva bude brzy nahrazena tmavým odstínem. Přeji Vám pěkný den. Ivana Konečná

Máša

Nikterak sem nepřispívám, ale velmi ráda to tu čtu jako inspiraci. Souhlasím s Končou, tech diskuzí rozvrátil mnoho. K tématu nemá co říct. Jen to, že by champix lidi neměli brát. Což je v protiproudu celé diskuze a demotivující v odnaučení kouření. Že to zatím dopadlo slušně, je jen zásluha zdejšího osazenstva, která ho už dlouhodobě zná a nenechá se vyprovokovat, a ignoruje ho. Myslím, že teď všichni cítí jistý způsob podrazu. Takže za rok znova, doufejme, že ne dříve.

Jan Cidrych
59x

Vážená paní Mašo.pan Hajdin se zachoval jako skutečný profík. Ne tak Vy . Já jsem se představil celým jménem a anonymní vzkazy a pomluvy mne nezajímají. Tam se radši předtstavte a otázka zní. Jak dlouho nekouříte a přestala jste sama? Děkuji

Jan Cidrych
67x

Vážená paní Konečná. Jsou lidé a lidé,jsou lidé co napadali na serveru doktorka Spříznivkyni ,kterou jsem založil pro slušné lidi. Psali mi tam Zdenička,Iva,Ivetka, Dáša a spousta dalších .Musel jsem zrušit účet. Jinak jedna paní povídala, A NĚJAKÉ DRBY ZASE TVOŘÍ DRBY .tI CO RÝPAJÍ JSOU VŠUDE. O champixu jsem četl u odborníků ,kteří dělali na tento přípravek studie. Champix se studoval na amerických vojácích a byli zjištěni edlejší psychické problémy spojené s užíváním. Když řeknu ,že Vaš pevné rozhodnutí je to nejdůležitější ,tak co na to řeknete. To jsem nikde neyčetl to mám z své skoro třicetiletého nekuřáctví. Nikdo a žádné šidítko nenahradí VAŠE PEVNÉ ROZHODNUTÍ. ,Vážená paní konečná ,místo pomlouvání ,které se nezaklád na pravdě,tedy skutečné pravdě ,je to na vodě a jedna paní povídala. .Vemte si tepláky a zkuste to rozběhat .Víte taková chmura v duši,je prevít Běh je dobrý vyčistí seVám hlava budete mít šanci vidět še skutečně a barvách .Přeji VámúspěchBudu mít ani ne za rok šedsátku ,nevím zda nejste na běh y stará ,nevím kolik je Vám let. Děkuji za hezký vtipný příspěvek.

Jan Cidrych
65x

Vážený pane Tomáši Hajdine. Děkuji za spravedlnost a omlouvám se všem za nevhodné slovo kokot Možná svoloč ale ani to neřeknu zde už více. Někteří jste mne jmenovali více sprostě ale jsem nad věcí. Vám všem bych chtěl jenom říci. To že dokážete přestat kouřit ,vyřešit si tento problém není jenom o PEVNÉ VŮLI ale je to i o pochopení jeden druhého. Někteří jste se mi v minulosti smáli a já říkám kdo se směje naposled ,tak ten se směje poslední .Vy přestáváte kouřit zde za plné podpory zde Váženého webmaistra pana Tomáše Hajdina. Já jsem přestal sám bez pomoci ,bez rodiny,opuštěn a zrazen. V takovém psychickém presu se přestává trochu jinak. Ale dříve jsem sportoval a když jsem byl třetí zde v Liberci za mistrem Janem Kůrkou /vítěz z Mexika a mistrem světa Swarcem ,tak jste se smáli. Vidíte a já vítěz se Vám nesměji. Nedokážu se Vám posmívat ,jenom konstatuji fakta. To ,že zde Vás spojuje parta ,kdy prohry a výhry je v pořádku .Jsem bílá vrána .Jsem vlk samotář co má hodně přátel ,kvalitních přátel. .jenom bych Vám chtěl vysvětlit. Zde to není jenom o prohrách a co k večeři a kdy sraz ve vinárně .Sobecké? Je třeba dát vědět více lidem o tomto kvalitním serveru a at další se zapojí.je zde plno nabídek ,léčiv,rad, vše o nemocech a další a další. I když mé jméno u Vás některých zapsáno červenou,tak třeba jsou lidé co mne berou. Nekouřím třicátý rok. Ne přes třicet let. .Ani nevíte ten krásný pocit vítěze a svobody .Svobody nad závislostí. Vám s recidivou řejnu. Každým dnem co se vzdalujete od poslední cigarety si více věříte a více šance na úspěch .Čistí se Vám plíce ,kůže,cévy zkrátka každý orgán lidského těla postupně se čistí a dýchá. Nejhorší je návrat zpět k cigaretě. To zde postarádám ,takové to kamarádské odsouzení. Vaš e falešné kamarádství není pomoc. Každou recidivou ztrácíte šanci na úspěch. Já dnes jsem pevný v kramflecích .Ale jak bylo půl roku po poslední cigaretě? Určitě jsem si více věřil než Vy někteří ,protože jsem svůj slib sobě neporušil. Vám přeji úspěch ,všem bez rozdílu.

Jan Cidrych
57x

VÁŽENÍ stěžovatelé .Dne 7.října 2010 17:07 mne jeden z Vás oslovuje TY ZMRDE CIDRYCHU Tak Vy úctyhodné a rádoby slušné dámičky .Považujete toto oslovení za slušné? . Oproti Vám jsem nikoho z Vás takto sprostě jmenovitě neoslovil. Vy zde jste si zkrátka z toho uděllai partičku a čtenáři máte zákaz anebo uděláme výběrové řízení kdo může zde psáti a kdo ne .Tak kdo sprostě nadává panu Cidrychovi -JE NÁŠ ČLOVĚK. Na co si to zde na svobodné diskuzi hrajete? Ještě další .Píšete sprostě o mé maličkosti na Abecedě zdraví. .Takže ne Vy ale já se s Vámi y nuly bavit nebudu protože jste sprostí hulváti

Stěžovatel
80x

Vážený pane. Není asi správné, jestli někdo napíše, že Jan Cidrych je zmr. . Na druhou stranu někdy se píší i horší výrazy. Je jen otázkou co dotyčného k tomu vedlo a jestli tím nechtěl něco vyjádřit nebo ohodnotit. Nevím proč to však píšete na toto forum. Jestli se dívám do historie, tak na tomto foru to nebylo ani 7.10.2010 v 17:07 ani třeba 7.10.2011 v 17:08. Asi jste se trochu ztratil a omylem píšete jinam. Já vím, někdy toho má člověk moc a píše a ani neví kam. To samé je s těmi Vašimi přítelkyněmi. Doopravdy, tady, žádná Zdenička, Ivetka a já nevím kolik jich ještě máte, nikdy nenapsala ani tečku. A jestli jsou to holky tak zázračné a alespoň s trochou IQ, tak proč si s Vámi nepíší po meilu ? Závěrem malá rada. Tady je diskuze o Champixu, ta vaše je doleva, rovně, 2*doprava a když se někde zeptáte, tak to snad i najdete.

Jan Cidrych
62x

Vážený stěžovateli .To Vaše rovně a doleva je nakřivo. Čtu 7.října 2010 12:27.30 doslova chytrolíne. MEGAN (jeden z Vás slušných) TY ZMRDE CIDRYCHŮ,DÁVEJ SI POZOR,ABY JSI V TOM SVÉK( překlep) KRÁMKU V LIBERCI NEDOSTAL DO DRŽKY.JEZDÍM TAM KAŽDEJ ROK KOKOTKU !!!!!!! To je ta Vaše slušnost a inteligence.? Ani jednoho z Vás jsem nenazval ZMRDE u mě jste jenom obyčejná sprostá svoloč. Víte proč? Protože se sprostárnou souhlasíte. Může mít každý jiný názor ale pravidla slušnosti by jste měli mít z rodiny ,výchoyy. Je stejný ten jako Vy ,kdo souhlasí a chová se také jako obyčejný sprostý hulvát. Nehrajte si se slovíčky co je psáno je psáno. Ty ženy byli na diskuzi Spříznivkyně a právě takový hulváti je yyhnali. .y jste si z toho zde udělali svou diskuzi a plní účel akorát na srazy a chlastačky .a recidiyy. Nekouřím třicátý rok a Vy mě nic neříkáte ,mimo toho co jsem Vám ještě neřek. nejste pro mne Ti skuteční slušní přispěvovatelé. A propos pár ´z Vás mi sprostě nadává i na serveru Abeceda zdraví. Já jsem sem už dlouho nepsal, ale příspěvky od toho Vašeho sprostého kamaráda Ládíka mne dali zase o Vás vědět.

..
76x

Pan poslanec dostal pokutu, když v parlamentu řekl, kdo je vzhůru v tyto noční hodiny. Člověče, běž si lehnout a spi. Máš v tom stejně chaos. Jednou píšeš že v 17:07 podruhé 12:27. Co vlastně chceš ? Jsi jak malej kluk co hystericky pláče u táty, že mu kamarádi nadávaj. Je to vlastně nadávka ? Slovní základ je jasnej. Z znamená z toho vzniklé. Je to vlastně nadávka ? Proč tu pláčeš o jiných diskuzích, to musíš řešit tam , kde to vzniklo. Tady jsi jinde. A že by Ládík psal sprostě ??? Máš v tom chaos. Jdi radši ještě spát.

cidro
1x

soudruhu, v tomto čase, jak už bylo zděleno a ve tvém čase chodí jenom pasáci, nemohl bych mít slevu na nějakou tvou štětku? znáš to, ze známosti

Jan Cidrych
1x

Bohužel já znám jenom slušné ženy

Friduča
1x

Pardon - jsem ti chtěla reagovat a místo toho jsem se podepsala tvým jménem :) :) Stenli :) :) No je to tam fajn... Hospůdka, ubytko - vše na fotkách..A pochopitelně se tam vaří :) :) Je tam i kulečník a pinpong, šipky. Můžu zjistit aktuálně cenu, ale nevím jestli je listopad už sezona ? Tak já jim zavolám...Jen švagrová je velká kuřačka a v hospůdce se pochpitelně smí kouřit..Tak aby to pro někoho nebyl problém...A řeknu kolik by byla cena...Miruš, nejsem si jistá, ale myslím, že to je docela dost na jednoho...Ale hovořím za sebe :) :) Leni, okolo mě taky většina lidí kouří a k tomu i mlj muž... Nesmíš se tím nechat rozhodit a na chtré řeči jako - raději kuř, nebo budeš tlustá ??? Tak to jako pardon, ale to mi přijde úplně otřesnej argument.. Apropo - lepší tlustá, než za pár let mrtvá díky nikotinu,ne ? a i tu tlouš´tku lze korigovat, neboj se toho !!! Prostě se necpat a přežírat... Nakup domu zdravé věci, a´t máš co ďobat a kup si tu Králíkovou, hodně ti pomůže a má tam spoustu rad a vychytávek... Opravdu jí doporučuju.. Já si pro ní taky snad znovu zajdu... někomu jsem jí půjčila a nemám jí :( A snižování mi také vyhovovalo...I když te´d to šlo nějak samo...Prostě ten hnus nechci a nechci a nechci :):) Chvi být svobodná an enechat rozhodovat nikotin za mě co smím, nebo nesmím dělat..kam smím jít apd... A chci vonět a chci šetřit korunky a za ně pak něco koupit, protože když je ta hromada neprokouřenejch peněz na hromadě, tak jsem vzala slova i mému muži...

Friduča

Nicméně je tam ještě jedna místnost - kde se kouřit nesmí. Taková jako společenská místnost, pro ubytované..Jen by jsme museli pro pití dolu do hospůdky - což není problém, jsou to jedny schody.. takže jako proč ne ...

Friduča

Takže cena je 370,- Kč včetně snídaně ( už se musí topit :) ).

Konča

HMMM, tak to je i se snídaní velice slušná cena. Já jsem pro. Mirko, srub je překrásný, ale finančně dost drahý. Kdybych se tam ubytovala, tak hrozí, že náš srub 4x4 m podpálím a to by se asi manželovi hodně nelíbilo:-)

Konča

Rekapitulace. U Adámků je to spíš pro skauty a rozhodně to není pro zimouřivé. V ceně 500 Kč/osoba = večer studené občerstvení, degustace a exkurze ve sklípku + následné pití vína klidně až do bezvědomí, co kdo snese, ubytování ve vlastním spacáku + snídaně). Rezek bude vhodnější neb to bude sjízdnější i pro Sylvu, Lubana, Fridu, Ivču, popř. Ládíka a Monu. Cena 370 Kč se snídaní. Je tam možnost teplého jídla a ubytování v teple a výběr nealka pro abstinenty. Z Moravy pojede Stenlák, Mirka, Konča a asi Irenka s manželem. Meganovci dojedou autem. A co Jana z Frýdku? A ostatní Moraváci? Mirka, Irenka s Mildou by dorazili do OL a tady by nás Stenlák nabral a jelo by se - ale to už předbíhám. Ještě ten termín. Megan navrhl tři datumy. V říjnu nemůže Ivča, v listopadu já, takže zbývá termín 3.12. Co vy ostatní na to říkáte? 3.12. až 4.12. REZEK? Komu se to hodí a chce se zúčastnit nechť písne. Ještě se nevyjádřil Tomáš M, Vlasta.... a ostatní.

Friduča

Tak Konča, já - Rezek, Megan - Sklípek. Další co pojedou řekněte a až se domluví místo, pak doladíme termín... Listopad je jasný, prosinec už je moc zima a vánoce atd...Jinak srub je fakt moc hezkej, škoda, že mají obsazenej Silvestr, ten by se mi tam moc líbil...

Friduča

Jsi mě předběhla... :) A to velice kvalitně :) A nenajdeme jiný termín v listopadu - tedy hlavně Megan? ! Mě ten prosinec už přijde pozdě... přípravy na vánoce atd.. nevím jestli je pplně nejvhodnější... ale to je jen můj názor...

irena

zdarec všichni ,tak už jsem doma, bylo to úžasný.Splnil se mi dávný sen" běžet po nekonečné pláží , nohy mi omývá moře, vlasy vlají ve větru" Sice až na starý kolena ale skoro to tak bylo Tady se plánuje sraz tak já bych se přidala ke Stenlákovi a Konče, bylo by to fajn.Fridu tak už jsi to zasekla, držím pěsti a všem ostatním Mirce, Sylvě,Míše, Tomáši, Janě(já bych šampík ještě nevysazovala, ale zase když jsem byla těhotná já tak jsem nekouřila kvůli děťátku a šlo mi to) Lence, Stenláku , šampík mi taky dělal hrozně zle a myslím si , že mi v hlavě udělal pěknej nepořádek, ale bez něj bych to nikdy nedala.Ivčo ,ty přece musíš jet a kluci taky, že jo Ládíku ,Lubane,Megane, Pepo a ostatní

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce