Inzerce https://www.lekarna.cz/do-prirody-bez-obav/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=do-prirody-bez-obav

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Konča

Ivčo díky. Už jsem to doma nadhazovala, že teď když nekouří, že by taky měl jet na sraz.... dělá, že to neslyší... takže spíše ho nepřesvědčím - je introvert. Irenko, nás kromě krbu hřál alkohol a i tak jsme seděli v bundách. Na Patrika si bohužel nevzpomínám, ovšem jak jste se tam kdesi našli, to je fakt dost dobrý. 19.11. se výborný termín..

Ifko Končo
1x

tobě a manžovi veliká gratulace za 10 máte společně šestistovku -jste borci. irena

Friduča

Ahojky všem, tak já mám dnes 14 dní a jsem za to moc ráda. Znovu apeluji na všechny, kteří píšou - vůbec nereagujte, to jediné při každé jeho návštěvě tuhle diskuzi zachránilo... Přijdu sem a půl strany ztracené a výsledek nulový ( naopak má na co reagovat ), když je to ignorováno, odejde..Normální reakce těchto tipů, když se nemají s kým dohadovat, jsou jinam. Ty kteří sem přišli kvůli němu prosím,ať si s ním jdou také vyřídit účty jinam... Děkuji. TAk teď mi řekněte je mezi náma někdo kdo umí hrát na kytaru ? Ivčo zpěvníky taky mám i kytaru, sice starou po strejdovi, ale stále plně funkční :) :) Já bych na konec mohla maminu vzít :) Nekouří už 8 let :) :) A i za mě 19.11. mi také vyhovuje...Irčo, já taky ne.. byli jsme nahoře a taky to bylo daleko, ale jednou snad.. je to naprosto úžasná záležitost... Te´d budou mít volby, tak uvidíme jak to tam dopadne - vzniklo tam 111 pol.stran a radikální islamisti, kteří byli v exilu a zavření apd... po dobu 40 let, také vystrkují růžky.. takže možná je po Tinusku tak jak ho známe... Uvidíme...Jo.jo ten svět je malej :) :)

Jan Cidrych
6x

Ahoj pano Fridučo ,ptáš se kdo umí na kytáru .Umím "seno a stáj tak voní náš kraj " A ty? Je dobře ,že o mé maličkosti píšeš. Ano je to zde veřejná diskuze a já oproti Vám některým jsem slušný člověk. Pro nováčky. Nekouřím už třicátý rok a ty naše Fridučo?

Konča

Fridu, moc pěkný. Držíš se výborně. Gratuluji. Mamču klidně vem, je živý zpěvník. Zkus ukecat Kakamilu. Na FB jsem zjistila, že by měla k nekouření sparoše, rád by prý přestal kouřit s ní, ale furt holka jaksi váhá. Sladké dřevo mám i já doma, ač znám pár akordů, tak nehraji. Dřevo je strčené za skříní již několik desetiletí.

Friduča

Já myslím, že by i jela, pokud nebude zrovna v práci - jeden víkend pracuje a další má volno... :) Kaka pokud by měla volno, tak si myslím, že by jela...Nebo ne ? Já s ní teď dlouho nemluvila... musím jí zavolat :) Já jí mám na chodbě - miluju jí, je po mém milovaném strejdovi a nikdo jí nechtěl, že by jim ho připomínala a já jsem naopak ráda... když přijde někdo kdo umí hrát, tak na ní brnká a já doufám, že nás někde poslouchá.. připadá mi tak nějak fajn, než jí vyhodit.. tak trochu je tu s náma, když na ní někdo hraje... :) Ale sama zahraju Dajánu a tím končím - taky umím jen základní akordy .)

Konča

Hudební nástroje a knihy se nevyhazují. Kakamilu zkus ukecat a ať s sebou vezme i toho sparoše Standu.

Friduča

No on to nikdo nechtěl vyhodit, ale ani si jí nechtěli nechat... Bylo to hodně smutný.. Tak jsem si jí nechala já ( chtěla jsem si jí nechat, ale kdyby jí chtěl někdo se sourozenců, tak má pochopitelně přednost ). Už jsem jí psala - pokud je to ten kámoš, který u nás spal, tak ten je fajn :) Výbornej parťák :) :)

Konča

Na fotce profilové fotce vypadá hodně sympaticky:-DDD asi tak na 150 roků :-DDDD takže to jistě bude veselá kopa.

Konča

A nějak jsme pozapomněli na nováčka Lenku. Leni zobeš, zobeš? Champík zobej najezená a hodně ho zapij vodou.

Friduča

Ty myslíš toho námořníka :) :) Tak to není on, ten u mě nespal :) :) No jo, kde máme hlášení od Lenky ??

Megan

Tak 19.11. je pro mě zrovna naprosto nejhorší termín. A kam by jste teda chtěli jet? Jsem stále pro Chvalovice:-) Budu si to muset nějak zařídit.

kopretinas

Kouřila jsem 20-30 denně a jsem (po Champixu) čistá už skoro rok - tedy 1.11.2011 to bude rok. Vřele doporučuji všem, ale i s vůlí přestat!!

Tomáš M.

Dobré ráno, tak jsem si dnes přivstal. Nějako se mi nechce poslední dobou ráno vyspávat. Na sraz se tedy pokusím dostat, nahlasil jsem ho již i manželce ;-) A samozřejmě není problém, naopak mi to doporučuje. Zařízení noclehu a ostatní sounáležitosti nechám na vás a budu sledovat jak to domluvíte. Kluci musíte taky ject, ať nejsem sám chlap :-) Jinak jsem úplně ze západu, takže je vcelku jedno kde to uděláte, všude to mám daleko :-)

Konča

Krásné slunečné ráno:-) Vítám Kopretinas a posílám jí gratulačku, ještě 16 dnů a zařadíš se do statistiky a to je super. Tome M neboj nebudeš sám. Přislíbil Luban, Ládík, Megan, Stenlák a Milda od Irenky. Mám takový pocit, že tento srazík bude co do účasti nejsilnější. I já pocházím původně ze západu. Na Hanou jsem přišla z Klatov. A ty jsi odkud?

Petr2

Dobré ráno všem!Předem chci poděkovat všem za podporu.Je to týden co jsem začal,ted beru dvě dobrůtky denně a kouřím stále stejně,tak sem zvědavý kdy to pomalu začne zabírat?Jinak je mi po prášku tak chvíli kapku divně,ale časem se to srovná.Vážím 103 kg a nějakých dalších se moc nebojím,hlavně at skončí ta denní chut na cígo!Leni jestli chceš tak budem bojovat spolu?Jinak mě moc nebaví pán co nekouří 30 let,takže gratuluji a už moc neotrvujte! Krásný den všem spícím i bdělím.

Tomáš M.

Ahoj jsem z Kraslicka. @Petr2, to přejde, já jsem začal brát půlky a žaludek je úplně bez problémů. Zatím, ale jez celé, dobře se najez a zapíjet hodně vodou.

Lenka

Dobré ránko,tak se hlásím.-včera jsme měli menší oslavu-dooslavovala jsem narozky se zbylými-kolegyně z práce atd..Fridu,končo-děkuji,že na mne myslíte,Petře-jdu do toho s tebou-já dnes 5.den-kouřím stále s chutí/bohužel/,po tbl.je mi trochu špatně,jinak nic... Tak jdu na okna...a zandat trošku pomrzlé zbylé kytky....Hezký den všem lenka

Megan

A co Lena? Ta POJEDE SNAD TAKY NE? jE S NÍ SRANDA. tAK TEDY CHVALOVICE?

Stenlák
1x

Ahojky . Konečně doma :) tak mám radost . Lenko Petre2 ono to přijde tehdy kdy uděláte ten krok . Jak jste na 2 tabletách máte v krvi již maximum a teď se čeká na vás . Někdo kouří měsíc někdo týden někdo vysadí ch. a ani kouřit nepřestane . Já sem se strašně bál vstanul jsem ráno pořád přemýšlel kdy asi a kouřil k večeru jsem psal tady že nevím a hlavně si ani neumím představit okamžik nekouřit . No proč to píšu řekl jsem si že prostě si nezapálím a uvidím co když to bude hodně nepříjemný budu kouřit a nebudu si za to nadávat a že o nic nejde . Porovnal jsem si to v hlavě a od té chvíle nekouřím . Sice nekouřím teprve 60 dní ale sem tak strašně rád ! Je to taková úleva . Musím stále myslet na lidičky tady na diskuzi kterým není lhostejný osud nás místy beznadějných . Děkuji . A ode mě perlička na konec Dni nejsou voňavé :)) Svět neskutečně páchne :)) Pokud nejsem teda doma v lese .

Stenlák

Ke srazu termín vyhovuje Sklípek eventuálně taky zima ale v žádném případě . Opravdu si neumím a ani nechci představit být třeba v 7 až 8 C déle než hodinu :) Končo auto mám kombi takže se vejdeme bez problému . Pokud mě něco ohledně srazu uniklo krze ten balast tak mě napište . S PS: Megane že ty propaguješ ten sklípek protože to máš za rohem ? :))

Friduča

Zdravím všechny, takže dneska hlásím 15 dní ... Moc hezky se to načítá :) :) Stenláku, o tom vůbec nepochybuj.. :) Megouš to má za rohem a to hraje prim :) :) Já bych tam klidně přijela, ale do být v zimě se mi tedy taky nechce...Tomáši, tak to je fajn...Jinak my máme příbuzné v Aši, ale ty jsi ještě dál :) :) Megane, Lena toho má hodně, ale možná jo... takže záleží na termínu, ten by jsme si měli ujasnit jako první a říct si, že je definitivní...A pak dáme snad dohromady definitivně místo a počet lidí - apropo na Rezek je to potřeba nahlásit.. pokud se nepletu, tak listopad je už sezona a pokud budeme váhat, může tam být plno.. Takže se domlouvejte ať je nějaký výsledek...Kaka 18.11 kráká a tak druhý den neví... takže spíš ne...Lenko kup si tu Králíkovou, uvidíš, že ti hodně dá.. Není to žáná vymejvání mozku jako CArr - ten píše to samé, ale chvilkama mi to připadalo jak v nějaké sektě... furt opakuje dokola a deset stránek by obsahově stačilo na jednu.. Ale ta Králíková je dobře čitelná, stručná, jasná a výstižná...MYslím, že ty dvě stovky za to stojí... Stenli, máš pravdu smrdět nám pod nos bude neustále někdo :( Tomu se nevyhneme :) Ještě, že ten manža nekouří přede mnou a po příchodu si jde hned čistit zuby... Včera si venku zapálil, když byl shafákem, nechal otevřené dveře a kámoška říká, já cítím kouř.. A já na to, no tak to manža nechal otevřené dveře..Přišel nahoru a říká nám, to není možný, že to cítítte !!! On to prostě necítí a nedokáže pochopit, že na še frňáky ano :) :) A to bydlíme v podkroví ( cca druhé patro ). Dneska jsme nám zabukovalo pro rodinku chalupu na příští léto - krásnej zrekostruovanej zámeček pro 20 lidí, tenis, pinčes, kulečník, houpačky pro děti apd.. Jede nás dvacet, tak už se těším - kousíček od Krumlova, takže i krásná lokalita... předloni jsem od rodinky dostala řád zlatého prkénka, neb jsem jim celej týden vyvařovala a mooc jim chutnalo :) Tady je taky krásně, ale zima.. brrr.. na sluníčku to ještě jde, ale už je to tu.. lépe už nebude.. musím přehodit výhybku a zvyknout si, nebo se utrápím... :(

Konča

Dobré ráno. Leni a Petře2 nemáte trošičku již pocit, že ty cigarety chutnají malinko jinak? Já jsem champix dokázala překouřit, ale bacha leze to do peněz. Cigarety mi nechutnaly, ale stejně jsem (i když míň) kouřila (co kdyby náhodou zase začaly chutnat). Super, že do toho půjdete spolu. Tome, opravdu jsi z daleka. Se budu muset kouknout na mapu, kdo to bude mít z vás dál, jestli ty nebo Stenlák. Ivčo, koukám, že máš opět smůlu. Od vás pořád nikdo, tedy až na jednoho ynteligenta :-(( Fridu blahopřeji k 15, vidíš už jsi v půlce měsíce. Pěkně ti to naskakuje:-) Stenláku tobě posílám k 60 gratulačku neb si ji móc zasloužíš. Jaksi dlouho se neozvala Vlasta a taky Sylva. Sylvo, tys již hlídací babča, že nemáš čas písat? Co se s holky s vámi? Pěknou neděli. Tady u nás zatím nemrzne:-) Momentálně +1,6 stupně.

Kamil

Tak Vás všechny zdravím. Je to pátý den co jsem začal champix brát. Zatím nepocťuji vůbec nic a pořád kouřím jako Ostravský komín. Po čtení takovýchto diskusí jsem se rozhodl do toho jít, věřil jsem a doufal ale zatím změnu nevidím. Píše se že mezi 7 a 14 dnem tak jsem opravdu zvědav. Zatím tohle nemám proč doporučit. Známá to zkoušela utratila dost a tento týden mi psala, že ikdyž brala, tak kouřila takže po finanční stránce dopadla docela špatně, jako by kouřila jednou tolik, takže se začínám bát, že má investice 3000 je k ničemu a to mám koupeno přes známou, bez marže lékárně. Noooo jsem zvědavý opravdu.

Konča

Vítám tě tady Kamile, 5 den je ještě brzy. Neboj, cígo ti přetane chutnat , ale není to zázračná "zlatá pilulka" , že z tebe bude nekuřák. Nejdůležitější je, aby sis to srovnal v hlavě. Musíš OPRAVDU CHTÍT přestat kouřit a potom ti champík pomůže od absťáků a pomůže s tím hnusem skončit. Tak už jste tu tři, kteří zrovna začínáte a to je moc fajn. Budete se navzájem podporovat. Není od věci přečíst si nějakou literaturu o odvykání kouření. Buď MUDr. Králíkovou nebo Allena Carra - Carr je opravdu jak píše Fridu vymývání mozku. Já četla obě knihy . Takže pěkně zobej. Pokud je ti šloufl od žaludku, klidně si ty modré tabletky rozpul a zobej místo 2x 1 tak 4x půlku. Nováčci bojujte, stojí to za to. Myslím na vás a držím pěsti:-)

Kamil

To já zatím nevzdávám!!! Štve mě kouření už dlouho, strach o zdraví, peníze, atd takže bojovat bude. Vyzkoušel jsem už kde co, ale náplast na rameni, nikotinová žvýkačka v puse a nejhorší bylo, že ikdyž jsem tyhle dvě věci používal kouřil jsem stejně a špatně mi nebylo. Takže rozhodnutý jsem a jdu do toho naplno. Tak děkuju, že jsem mohl k vám do skvělý partyx, která se podporuje. Doufám, že to dokážu a nebudu živit fildu morise a pohlaváry ale ušetřený koruny vrazím do sebe a dětí a konečně budu osvobozený od otroctví závislosti...

Stenlák

Ahoj Kamile . Jednak po 5 dnech je brzo dělat závěry ale Champix je něco jiného než náplasti žvýkačky . Funguje - S tou chutí na cigaretu to je jak u koho . Někomu chutná i po měsíci a bude mu chutnat stále . Mě chutnalo když jsem 7 den na CH přestal sice trochu jako bych kouřil páru chuť byla jiná ! Nicméně ti můžu napsat že ten 7 den jsem si myslel co ty . Kdy asi ? kouřit mě chutná asi sem ztracený no a večer jsme si už prostě nezapálil . Já nasáklej dehtem se žlutýma palcema na nohách 40 cigaret denně někdy 50 . Představ si člověka co ráno vstane a v první minutě nového dne vykouří 3 za sebou klidně se div nepozvrací ale stejně kouří . A champix ZABRAL ! Když to šlo u mě ! U tebe to bude pracovat taky . Peníze jsou moc špatná motivace k nekouření podle mého názoru peníze jsou budou ale my nebudeme . Zkus si říct to co mě napsal Tomas M Do dvou měsíců budu lépe spát do sprchy odejdou doslova kila dehtu . Jedno ti napíšu STOJÍ TO ZA TO !

Sylva

nejsem zatím hlídací babička (pro Konču), ale jezdím za nimi každý víkend. Je roztomilý - no to každé mimimo. Nepsala jsem pár dní, protože mám v práci kalup (doháním plán), pak mamka a pořád dokola. Pořád nekouřím, myslím že dnes 70 dní. Nováčkům můžu jenom napsat svoje pocity a názory. Kouřila jsem týden a pak jsem si už cíga nekoupila a den D byl na světě. Se CH nebyl problém, v hlavě samozřejmě jo - spolubydlící kouřící jsem musela "odstranit" , ale vydržela jsem. První měsíc byl nejhorší (přibrala jsem 4 kg) a protože mi bylo blbě od žaludku, půlila jsem a zobala 4x půlku (poslední v 18hod). Teď jsem na "kůře" třetí měsíc - zobám pouze 1x půlku a to skoro až k večeru. Rozhodně je důležité CHTÍT, už tady psala Konča a pak CH opravdu pomáhá. Nevím, kdy ho vysadím - bojím se, že nepolykáním dostanu chuť. Ale zatím to nechám, mám zásobu asi do poloviny prosince. Tak držím moc a moc pěsti, vy to dáte - je naše heslo.!!! Ohledně srazu - nehodí se mi termín: 19.11. (mám prodloužený víkend s dovolenou a něco mám), ale neberte na mě ohled, mám to stejně dost daleko (pokud prosadíte Chvalovice) a pokud tam bude zima (brrrrrrr - taky jsem zimomřivá). Když to u mě nevyjde, hlásím se na sraz na jaře. Pozdrav a pochvalu za 60sátku Stenlimu. Tak zatím se mějte moc krásně voňavě a myslete na ušetřené peníze.Jo a ještě maličkost, určitě se budete nováčci cítit lépe, nebudete smrdět, ušetříte korunky a vaše pleť bude mnohem zářivější. Tak už jdu, musím uvařit a pak jedu za mimčem. krásný sluneční den, i když mrazivý. ☺☺☺

Stenlák

Ahojky lidičky . Sylvo , Končo 60 jsem plácl nechce se mě počítat je to něco víc Sylva píše 70 tak o 5 méně :)) K 60 jste mě už přáli a teď je mě to hloupé :) nikoliv nepříjemné ale nechci se cítit jako podvodník . Sylvo taky jsem skončil na půlce beru ji jak kdy kolem 15 H a je mě super . Konečně mě champix nevraždí a já se pomalu dávám do kopy nejsem zlostnej atd. . No dneska panečku -4 C v noci sem koukal na teploměr . Sylvo Blahopřeji k 70 ! za chvílí to budeme mít za 100 no a to je přeci úžasný ! Já sem strašně spokojený . Fridu 15 ! a skoro bez CH SUPER . Tak pište pište . Sylvo na ten sraz si udělej čas Fridu tě nabere v Praze do auta . Bude sranda .

Lenka

Dobré dopoledne,,já dnes 6.den Champixu-a chut je stále...myslím,že bude lépe v týdnu-v práci nekouřím,tak snad dám...Petře,Kamile- zvládneme to!!

Stenlák

Ahoj Lenko Dáš třeba už zejtra :) a když né tak další dny . Představ si jak to bude super když po pár měsících zvítězíš nad tím svinstvem . Když si představím jak strašně špatně jsem to nesl já ( což lze dočíst tady někde od strany 321 ? ) A dneska jsem končně šťastný prostě ano to stálo za to . Držím ti palce a věř že to myslím vážně S .

Stenlák

Na Valašsku je slunečná neděle a já bych rád poděkoval všem co mě podporovali v minulých dvou měsících . Jmenoval bych všechny jménem ale myslím si že víte koho se to týká . Děkuji vám . Zachránily jste mě . Pomohly a jak jsem psal na začátku mám sen že nebudu kouřit . S vámi ten sen nadobyl reálné podoby a není dosti Děkuji za to . S

Friduča

Hezké odpoledne všem, děkuju za gratulace - 16 den je fajn, letí to jako blázen :) :) A pochopitelně i já Vám každém jednomu blahopřeju k dalšímu dni bez... Těm co bojujete a bojíte se - není čeho, pokud jste se rozhodli, pak to s pomocí CHMP dáte... CHMP oproti jiným placebo pomůckám, jako žvýkačky, náplasti, apd. - neobsahuje nikotin. To je jeden podtstatný rozdíl a proto pracuje na úplně jiné bázi... Uvolňuje se vám do mozku látka, která laicky obalí nervové receptory, které mohou za závislost na nikotinu ( říkají si o další dávku nikotinu v podobě cigerty ). Pochopitelně zvyk je železná košile a největší nepřítel jsou prostoje :) Chvíle, kdy nemáme co na práci a obvykle jsme tento čas vyplňovali cigeretou.. Takže je dobré se zabavit - číst si, či cokoliv jiého a to pokaždé, když nás to přepadne.. Je to opravdu pár vteřin a pokud se tomu člověk poddá, pak se z těch pár vteřin kdy nás to napadne, stane několik hodin a pravděpodobně na konce podlehneme... Tudíž nejdůležitější je skutečně jen a jen VAŠE rozhodnutí, nikoliv vůle, se kterou je to často zaměnováno. Pokud totiž člověk není vnitřně rozhodnut může to táhnout týden, měsíc, někdy i roky, ale znovu po té droze sáhne, protože vnitřně s tím seknout nechce, ale je jen donucen, nikoli vnitřně přesvědčen... Koupil už si někdo z vás tu knížku od Králíkové ??? Propaguju jí tu celou dobu, ale reakce žádná. Tak chcete přestat, nebo ne ? Pokud ano pak si jí kupte a ona vám v tom vnitřním boji hodně pomůže... CHMP není zázrak - je to výborná ( pravděpodobně jediná účinná ) pomůcka na trhu, ale není samospásná... Skutečně doba, kdy spolkneme pilulku a stane se z nás nekuřát je někde daleko, pokud nco takového opravdu vymyslí :) Ale spíš hádám, že nikoliv..Sylvo tebe v PHA pochopitelně naložím, počítám s tím... Sylvě se to nehodí, tak co víkend před ( 12.11.), nebo po 26.11. - to můžou všichni pokud se nepletu... ? Končo Ivča má Rezek za bukem, tam není problém, to je tam za půl hodinky a Chvalovice jsou z ruky skoro pro všechny.. Ale hlavně ta zima :( :( Stenli, každý potřebujeme podporu, protože v reálu se jí moc nedočkáme.. Já si o pochvalu vyloženě musím říkat a připomínat se :) :) Tak já jsem dneska dělala poprvé zelné placky, které miluju, ale vyhodila jsem je - za prvé jsem to přesolila a zadruhé to s plackou co mám ráda nemá nic společného.. tak snad někdy jindy... Francouzské brambory ovšem jsou přímo výstavní :) :) Vygruntováno a jen žehlení, které neustále odkládám... tak uvidím zda vyhraje kniha, nebo prádlo :) :)

Kamil

http://www.stop-koureni.cz/video-novinky/nejznamejsi-exkurak-mudr-eva-kralikova-7

Friduča

Kamile, ano to je ona... O té mluvím.. je to jedna z mála dobrých odborníků na svém místě... Asi to pustím manžovi před spaním.. ke knize ho nedokopu... :) Ale myslím, že usne v prvních třech minutách :) :)

Kamil

Jdu do ní...

Friduča

Běž, mě opravdu strašně pomohla... Uvažuju, že si jí taky koupím znovu, neb nevím kde jí mám :( Asi jsem jí někomu půjčila a už mi jí nevrátil.. Asi nějakej zarputilej kuřák :)

Megan

Stenláku, do Chvalovic to mám cca 70 km. Jo, 28.10. pojedu nejspíš na chalupu, tak by jsme mohli zajít na tu Zavadilku. Napiš mi na sebe tel. Můj je 604 533 034.

Konča

Ten rozhovor s MUDr. Králíkovou NEMÁ CHYBU. Povinně by ho měli každý den pouštět žákům na základních školách a také v čekárnách všech lékařů. Zdravím všechny nováčky i skalňáky. Sylvě posílám gratulačku ke krásné dnes již 71, je fanj, že miminku nesmrdíš. Dnes už u nás taky bylo ráno lehce pod nulou:-( Naštěstí jsme srub stihli včera zazimovat. Co je s Vlastou. Snad se nerozkouřila??? Termín srazu, 12.11. i 26.11. je mi šumák. Možná 12.11. ještě nebudou moc namrzlé silnice.

Friduča

Dobré ránko, tady je 5°což je docela mazec... Ale aspoň slunečno... Hlásím 17 den..Krásně se to poslouchá..jak to pěkně naskakuje.. Vydržela jsem dokonce i na Bingu - což je x hodin kdy se hraje a kouří jedna od druhé :) A já si nezapálila celkem bez problému... Takže jupí :) Jinak mě je to tak docela jedno - můžu oba termíny... Pokud si tu budeme stále psát jak je nám to jedno, tak pojedeme víte kam :) :) ale to nevadí, srazík na jaře budetaky fajn :) Končo, Králíková je dle mě naprostá jednička.. Je to profík a myslím, že její úspěch je především v tom, že je odnaučená kuřačka a ví o čem mluví.. chápe pocity pacientů atd... Myslíte, že ty doktoři v poradnách jsou nekuřáci ? Jsem si více méně jistá, že určitě né zdaleka všichni...

Lenka

Zdravím při pondělku-dnes 7.den, chuť stále/spíš zvyk/.Ale včera večer a i dnes cítím pálení a jakýsi divný pocit na jazyku...a nechutná,ale zvyk je zvyk.Teď bude asi nejhorší-tohle odbourat.Místo toho asi dřepy.....luštění.....no-jsem zvědavá.Fridu-o knize přemýšlím,ale četla jsem už Carra-či jak se píše-a mám doma od dětí něco dalšího,tak se na to mrknu... co je to..

Friduča

Leni, Carr je na prd... Blbě se čte, neustále opakuje to samé..Takové to Americké vymejvání mozku... Trochu,mi zaváněl nějakou sektou :) Úplně jsem ho viděla na těch přednáškách jak hypnotizuje ty davy :) Ale to je jen můj pocit.. já to nedočetla..Králíková je úplně o něčem jiném - statně to je vidět i z toho videa...

Stenlák

Dobré poledne . Lenko to se podá . Já mám taky dneska nepohodu prostě to ještě není 100% ok . Ale hrozně mě povzbudilo to že po 2 měsících je mě opravdu lépe a jsem moc rád že nekouřím . Ten sraz lidičky tak už stanovte datum . Je jasné že všem to vyhovovat nebude ale přeci jen je to nutné . @Megane určitě písnu sms s číslem .

Friduča

Jinak teď už to bude na tobě... Pachuť při kouření a hnus v puse musíš využít a seknout s tím... A porovnat v hlavince :) :) Nebo j to dáš... Mysli si na to, vysvětluj si to, vyzvedej pozitiva a opakuj si negativa... a půjde to ... !!!

irena

no jo Leni , kroutí se ti jazyk za cigaretou , to zn áme všichni,vydrž ,vydrž vydrž..Dej si něco do pusy(ne cigo) napij se .zařvi si , pískej si ale vydrž za pár měsíců to přejde .Seš jednou rozhodnutá tak není o čem mluvit. Tak datum srazu je 11,11?Jak jsem psala , sklípek byl bezva, spoustu dobrýho papáníčka a pití, pí Adamková se o nás starala jako o vlastní .Mně osobně se líp pije za chládku ,ale u F...můžu přinejhorším vypadnout před chatu. Takže beru cokoli, kdekoli , hlavně že se srazíme. Teď jde o to jestli nás Stenlák vezme.Když tak s Mildou dorazíme do Ol. ať nesjíždí z trati

Friduča

Irčo. 11.11. je pátek, tak asi spíš 12.11.. Jdu na obídek, pupí, už mi tu řve na celej kancl :)

irena

jasně .blbě vidím na kalendář , tak se přidávejte!

Stenlák

Vemu + Konču v Olomouci . Mě nevadí si zaject vůbec si nedělej starosti .

Stenlák

12.11. i 26.11 můžu měl jsem to napsat hned .

Konča

Tak jsem se byla podívat na ten spadej barák neb tam někde má švagr kancelář. Kanclík má ob ten zřícený dům. Místo uzavřené i pro pěší, spadlé trojele a stavební suť až do půlky silnice. Klika, že tudy zrovna nejela šalina bo by to zavalilo i ji. Tož jsem zvědavá, kdy ty troleje znovu natáhnou. Způsobilo to dost velkou kalamitu. Jinak Irenko, Můžete s Mildou přijet k nám (kde bydlím víte), auto necháte zaparkované u nás před domem a Stenlák nemusí zajíždět. To samé by mohla, pokud pojede, udělat Mirka. Dopravit se do PV, potom s vámi k nám a pak všichni směr Rezek. Hlavně už to opravdu chte ten termín. Už kurňa jsou jenom dva. Já můžu oba dva termíny.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce