Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
rimankaaa

Všetkých zdravím, tak ráno jedna padla, ja neviem, ako ste to dokázali, ale keď sa človek ráno prebúdza s kávou a cígou 10rokov, je priam nemožné tento zlozvyk len tak dostať z hlavy :/ a samozrejme, že som utekala za mužíčkom na balkón, ten tiež fajčí a nehodlá prestať, vlastne od nás fajčí úúúplne každý, takže som ako Dávid proti Goliášovi :) určite to ale nevzdávam a najmä kvôli môjmu malému synovi, ten neznáša, keď ma vidí fajčiť.. len ešte musím prísť ako na to :) PETR, po akom čase si CH vysadil? STENLÁK, CH akné dosť zhoršuje a je to dosť náročné pozerať sa do zrkadla a nevytrhať si pri tom vlasy, keď vyzerám ako vyzerám :D viem, že je to len dočasné, ale aj tak :/ A všetkým ďakujem za podporu, ste skvelí, najmä tebe, Konča ;) !

Konča

Rimanko, nezoufej. Svůj boj budeš mít hodně těžký. Ale dá se to zvládnout. Manželovi nesmíš jeho bílou mrchu závidět. Já doma měla to samé. Už jsem to tady psala mockrát. Mě hodně v těch úplných začátcích pomohlo již zmíněné paipo. Nechala jsem si poslat 10 kousků. Též byl u mne nejhorší první den D. Pořád to nešlo a nešlo. Champix jsem díky kuřákovi doma překuřovala příšerně dlouho. Cígo už mi nechutnalo, ale stejně jsem si šla dát alespoň půlečku a zbytek zahodila. Když došlo paipo, tak jsem ho měla místo cíga. Kávičku jsem dopila, paipo zašpuntovala a schovala k další kávičce. 36 let s jedinou desetidenní přestávkou jsem též snídala kávu a k ní 2-3 cigarety. Taky mi v těch úplných začátcích pomohly nikotinové náplasti. Žvýkačka mi nechutnala. Niquittin nejsilnější náplast jsem rozstříhala a lepila na sebe. Receptory dostaly trošku nikotinu z náplasti, ruce i hubu jsem oblbla paipem. Byl to boj s Goliášem jak sama píšeš. Ale nakonec se to podařilo. V knihovně jsem si vypůjčila Allena Carra - Snadná cesta jak přestat kouřit a i MUDr. Králíkovou. Obě knihy mi hodně daly. Rimanko taky to zvládneš. Máš velice silnou motivaci - syna. Ten bude mít obrovskou radost. Nejdi mu špatným příkladem. Drž se.

Lenka

Dobré ráno,tak dnes 4.den nekouření...a zatím v poho,.Včera rodinná oslava, super bylo ,že samí nekuřáci-tak bez lákadel.-ale asi jen 1 jsem si vzpomněla...jak bych stála venku,kouřila...ale spíš v hrůze-byla by velká zima.od včera beru 2x1/2 velké tbl.-a je super..A asi brzy vysadím/podobně jako Petr-vím,že bez Ch .bych nepřestala-ale teď už je to na mně/Tomáši-už jsem opakovanně přestala-nejdýl na 2 roky,ale začala jsem vždy z blboti,frajeřini-ne pro abstinenční příznaky....a tak snad teď to mám v hlavě srovnaný pořádně.Carra jsem taky četla-byla jsem namotivovaná-ale stejně jsem nepřestala. Hezký den Lenka

Stenlák

Ahojky přeji dobré ráno všem . Rimankaaa Zvládneš to já jsem bez té první cigarety nežil a champix pomohl skvěle ! To že v okolí kouří je mrzuté ale i to ustojíš snadno v momentě kdy tě pohltí radost s nekouření 10 let není tak dlouho někdo tím prochází po 35 letech . Držím ti palce ! Dneska máš 14 den na Champixu tak pomalu je třeba si dát poslední cigaretu . Není to tak děsivý jak si to člověk maluje . Prostě si večer řekni že už ne a kdyby bylo zle tak jako jo nenadávej si a zkus to . Já to tak udělal a ok .

Lenka

Rimanko-taky se mi trošku zhoršila pleť-ale jen malinko,a zdá se mi i citlivější.. A zvládneš to-taky jsem vůbec nedoufala,a přemýšlela jsem ,co budu dělat...vždy jsem stála na zahrádce,kouřila a přemýšlela....tak holt to bude bez cigárka...A kolik práce stihnem!!!

Friduča

Dobré ránko, takže všem gratuluji k jejich výročí a děkuji za gratulace mě :) Přiznám se, že se svou polovinu CHMP také nezobu úplně pravidelně, nicméně ho tu mám a i neustále po ruce... Rianko, mě doma taky manžel kouří - doma tedy ne, ale kouří... I kdžy před mou maličkostí ne...Je to vedle takového partnera těžké, ale stále doufám, že to dokáže i on... Byl by to ten největší dárek, který by mi mohl dát... Ale je to takové přání v koutku duše, neb tomu příliš nevěřím...Ale ty to dáš, pokud oprvadu chceš, pak to dáš... Megane, předběžně ano, ale čekám jak se rohodne moje mamina s přítelem zda pojedou a pokud ano ( ale vypadá to na 90%, že spíš ne ), tak pak tě vzít nemohu... Beru Sylvu a to už by jsme se nevešli, ale spíš počítám, že nepojedou, takže pak není problém... Apropo v kolik se tam sejdeme ? Já bych ráda vyrazila ráno...Tak před´běžný čas ? A v kolik ty vyrazíš Megouši od Vás ? A Sylva ? Megan dorazí asi na hlavní nádraží ? A Sylvo ty kam ? Ráda bych vyjela cca v devět, půl desátá... Končo já uvařila zelňačku, kuřecí prsíčka jsem upekla v troubě na paprice, cibulce, česneku a rajčátkách a pak jsem udělala naše oblíbené a žravé listové šátečky, ale náplň mi vytekla :( Chjo... ale i tak jsou an zobání výborný.. to listový těsto prostě miluju !!! A co je to pomalej hrnec ????

Friduča

Sylvo a prosím o telefon na tebe ? Máš na někoho zde kontakt, že by jsi mu to napsala a daný jedinec to poslal mě ? Třeba Megan ? Ať tu nezveřejňujeme další telefon... ? Nebo má někdo kontakt na Sylvu ? A vůbec by jsme si měli poslat vzájemně kontakt, aby jste nebloudili ... Já mám na Konču, Megana, Lubana,Honzu,Kakamilu z vedlejší diskuze a tím končím...Takže ostatní kontakty prosím ke mě :) Končo ty jich máš asi nejvíc... tak pokud mi to můžeš poslat do mailíku a já se těm lidem pak ozvu... ?

Stenlák

Fridu Konča má určittě na mě a Sylvu . A máš na mě mail :) Posílala jsi mě odkaz na Rajče .

Marian

Dobrý den. Chtěl bych se podělit se svými zkušenostmi. Byl jsem silný kuřák cca 25-30 denně. Zkoušel jsem omezovat kouření, ale mělo to tak zvaný jojo efekt. Začal jsem kouřit víc. Pochopil jsem, že mám dvě možnosti, kouřit nebo nekouřit. Proto jsem si nechal předepsat Champix. Průběh byl takový, že asi po 6 dnu užívání se snižovala chuť a kouřil jsem max. 5 cigaret denně. Třináctý den jsem přestal kouřit úplně. Nejhorší byly asi první tři dny, kdy jsem začínal být na pochybách, jestli se chci vzdát hlavně té ranní u kafíčka a před spaním. Vydržel jsem, veškeré pochyby se vytratily. Nekouřím 3 týdny a jsem z toho nadšený. Doufám (věřím), že kouřit nikdy nebudu. Je mi fajn. Začal jsem místo kouření sportovat a to mi asi hodně pomohlo nemyslet na cigarety. Upozornění pro muže - tyto změny ve vašem životě mohou vyvolat u vašich partnerek myšlenky, že toto všechno děláte k vůli jiné ženě. Všem držím palce a přeji hodně trpělivosti. Je to jenom v hlavě.

Megan

Fridučo, jestli bych nejel s tebou, tak bych asi nejel vůbec. Mám to z Třebu celkem štreku a hlavně se znám. Já po kalbě bez ranního vyprošťováka dost dobře nefunguju. Přijel bych na Zvonařku v 9:50 hod.

Vlasta

Hezký den,tak jsem si to konečně přečetla všechno zpětně.Jedete na srazík to bude moc pěkné,pro mě je to nepředstavitelné jet takovou dálku, auto nemám a já se raz,dva ztratim i v Praze je to se mnou hrozný.A teď před Vánoci nejsou finance a mám docela fofry jak v práci,tak doma.Snad se s Vámi slezu příště.Užijte si to a pak zde písněte jak jste se měli a hlavně Nekuřte!! :-)))) Já dnes 114 letí to letí :-)

Konča

Dnešní den se velmi vydařil. Počasí nádherné, k obědu úžasná svíčková. Stenláku, musím ti dát za pravdu, že tak dobrá svíčková se mi ještě nepodařila. Na výlovu Tovačovského rybníka jsem opět v tombole vyhrála jednoho kapra lysáče. Fridu pomalý hrnec je vynález na Nobelovku. Strčíš do toho suroviny a zapneš. Buď na 8 nebo na 4 hodiny. Nic se v tom nepřipálí bo to vaří pomalým varem - se to táhne jako na kraji plotny. Nepřipálí se. Jídlo se uvaří bez kontroly úplně samo. Vařím buď přes noc nebo když jsem v práci. Zadej si to do vyhledávače. Mailové spojení mám skoro na všechny. Takže mohu poskytnout, abychom to tady nemuseli zveřejňovat. Mariane ke 3 týdnům ti posílám blahopřání. První měsíc budeš mít brzy za sebou tak jak Fridu. Leni, paráda, držíš se výborně:-)

Konča

Vlasti, jsi šikulka, blahopřeji. Tomáš M, Sylva i ty jste ze stejného regionu. Můžete se spolu domluvit na cestě. Spojení mám na vás na všechny. Megane, Zvonařka je v Brně, neměl jsi na mysli Florenc?

Friduča

Končo Zvonařka je i v Praze, ale nejsem si vědoma, že by tam bylo nějaké autobusové, či vlakové nádraží ??? Asi opravdu úklep...Takže se tam sejdeme na oběd ??? Tak mi Končo pošli telefony na koho máš, ju ? Děkuju :) :) A ty Stenli mi písni na sebe prosíím :) A co ten Ládík ???? Sednout můžeš Megane i k němu - zatím pokud se nepletu jede sám ?? A taky pojede přes PHA ? Je to tak Ládíku ? Jinak já si myslím, že mamina nepojede, ale zatím to nevím na 100%... A tedy jsi pěknej lenoch - všcihni musíme druhý den fungovat... Tak málo ti na nás záleží... To si tedy píšu pacholku :) .) No tak na to juknu kOnčo...to je zajímavá věc...

Tomáš M.

Ahojte já se moc omlouvám. Trochu mi to uteklo, ale nakonec se srazu neúčastním. Mám do konce roku poměrně dost nabito, hlavně teda kvůli osobním věcem, takže bych se těšil spíše na Jaře. Mějte se zatím hezky

rimankaaa

Hneď mám viac chuti a sily po prečítaní vašich príspevkov ;) dnes som ostala len na tej jednej a od zajtra už musím ísť na to, už žiadne výhovorky! joj, ale keď ťažko sa lúči, niekedy ma napadne, že keby som nemala v sebe CH, tak vyfajčím aj desať za sebou, aby som si pripomenula tú chuť, lebo posledný týždeň je to fakt humus fajčiť, to už len ten zvyk. Keď ste prestávali neprišlo vám aj ľúto, že už nikdy viac? ja viem, že ide o to - zrovnať si to v hlave a predovšetkým chcieť, ale aj tak.. ja si neviem predstaviť potom tie situácie, kde cigareta sa stala nenahraditeľnou.. no neviem si napríklad predstaviť také stretnutie v našej krčmičke pri pivku, kde všetci húlia o dušu! Čo budem robiť s rukami? No musím na to asi prísť sama :) a tiež ste poznali tie pohodkové chvíle s cigoškou, nemusím vám to vysvetľovať.. ale ste tu, spokojní a šťastní, tak asi sa to dá aj bez toho ;) tak sa ozvem zas zajtra, všetkým spolubojujúcim držkám palčeky!

Stenlák

Rimankaaa to já tobě držím palečky . Neboj už jsi skoro naše :) Ono fakt je ten že u každého je to jiné . Jsme lidé různí . Já bych ti doporučil sedni si v klidu dej si čaj zajisti si klid aby tě nikdo neručil a sama si ty otázky prober . Já si udělal jasno ne nechybí ani omylem . ruce ? v pohodě . Líto ? líto mě je jen toho že jsem byl tak hloupý a začal před 21 lety :( Jsem Somár co víc k tomu dodat Somár je Somár .

Konča

Rimanko, myslím na tebe ať ti to dneska vyjde. Zkus jeden den a zítra si už budeš připadat, že jsi hrdinka, protože jsi poprvé v životě vydržela bez toho hnusu. DRŽÍM CELÉ PĚSTI!!!! Tentokrát jsem nevyhrála kapra, ale divočáka. Jak se zmátořil z cesty bez vody domů, tak začal vyskakovat ve vaně z vody, jsem čekala, že ho ráno najdu na zemi. Naštěstí je pořád ve vaně. Tož jdu chystat bramborový salát. A budou vánoce:-)

Megan

Jo, spletl jsem se . Měl jsem na mysli Florenc. Zvonařka je v Brně. Tak tedy 125.11.

Stenlák

Dobré poledne přeji všem . Končo s tou svíčkovou jsi mě dala :)) Dal bych si hnedle . Dneska tady nesvítí slunce nějaký pošmourno . Ale jinak pohoda . Megane tak alespoň dojeď na ten penzion když valašsko neklapne . Rimankaaa doufám že se držíš statečně . S

rimankaaa

tak sa hlásim, že som to zvládla ;) a dokonca aj na oslave s 2 pohárikmi vínka 8) ale teda nebolo to med lízať :/ ešte teraz by som si pobafkala.. zatiaľ sa cítim skôr hrozne ako dobre.. zvláštne.. ale verím, že s CH by som to nedala, to je fakt taký malý zázrak :) kedy/po koľkých dňoch alebo týždňoch vás prešla tá chuť na cigaretu alebo ste si nepovedali tie slová, "ach, tak teraz by som si jednu dal/a" :) a verím, že ste mali peknú nedeľu, no a do zajtrajška veľa úsmevu a síl, keďže je ten pondelok obľúbený :)

rimankaaa

joj, KONČA, takého kapríka by som si dala! no mňam :P my pre istotu na vianoce zabíjame dvoch, pretože ja som schopná kapra jesť na raňajky obed večeru :D a samozrejme, že ich aj tak nakoniec celých zjem ja (s maličkou podporou rodinky) :))

Kamil

Tak dobrý den a ahoj všem. Tak jak jsem psal, chtěl jsem přestat ve čtvrtek, Bohužel to nevyšlo, protože mě drahá polovice naštvala, ale to nevadí. Mým dnem se stal dnešek neděle 23.10.2011. Dnes je 12 den užívání CH. Problémy nemám vůbec žádné co se týka požívání Ch. Abstinenční příznaky bych řekl spíše psychické. Člověk spíš neví co dělat, takže než přišla rodina po 5 hodinách domů, bylo uděláno tolik co už dlouho čekalo. Samozřejmě změnu zatím necítím žádnou, jen tu, že nelítám celý den na balkon a je to příjemné. Doufám, že to zvládnu protože dneškem jsem celý ten dlouhý milionový závod teprve odstartoval a doufám, že cílovou pásku proběhnu a klidně i poslední, ale hlavně proběhnout.

Kamil

Jooo poslední jsem měl včera po poledni... :)

rimankaaa

tak v tom ideme spoločne ;) ja som sa tiež dnes KONEČNE odhodlala prestať - po 14dňoch brania CH :) uvidíme, ako to pôjde ďalej, naozaj, človek má zrazu toľko času, že nevie čo s ním! ani ja nemám abstinenčné príznaky, ale chýba mi tá cigaretka, dúfam, že čoskoro nebude ;) a ja som si poslednú zapálila včera ráno cca okolo deviatej, takže to bude už 36hodín :D :D keby to už boli dni..

Friduča

Hezký večer, tak neděle je za náma a zítra zase do pracovního procesu... Kamilovi a Rimance pochopitelně obrovská gratulačka ! Jste šikulky a jen tak dál.. Já s tím nedávno taky sekla a dneska už mám 23 den :) Uběhne to jako voda !!! Jinak k tomu trápení - už jsem to tu psala - v posledních 3 letech odvykám po čtvrté a dohromady zhruba dva roky nekouřáím - poprvé 5 měsíců, podruhé 11 měsíců a naposledy cca 7 měsíců. Nejhorší pro mě bylo první odvykání, kdy jsem seděla a ostatním to cígo záviděla a v hospodě speciálně strašně bojovala.. To byl fakt očistec... Nyní stekjně jako předešlé dva pokusy jsou relativně v klidu... Chuť na cígo jako takovou nemám, ale takové to nutkání si zapálit mě občas napadne ( nepřepadne, jen napadne ) na vteřinku třeba po obědě, kdy všichni okolo kouří ke kafíčku jednu za druhou...Ale je to takový záblesk, fakt vteřinka... Nic s čím bych musela nějak bojovat...Nesmíš na to, ale stále myslet, jinak se z toho stane trápení.. Zabav se něčím a odpoutej myšlenku z toho hnusu... Dívej se na své nekouření pozitivně - jsi šikulka a máš být na co hrdá !!! My všichni pochopitelně... Já jsem ani to, že jsem začala znovu kouřit nikomu neříkala ( tím myslím rodinu ) kamarádi to pochopitelně viděli... Ale před rodičema jsem nekouřila.. počítaůla jsem s tím, že se do toho zase obuju a tak mi to připadalo zbytečné... A tak jsem nechodila ani na zahradu na cígo, protože by mě mohli vidět... :) A znovu jsem se do toho opřela a doufám, že tentokrát definitivně !!!! Držte se a pozitivní myšlení je půl práce !!! Ti co hulí jsou chudnky, které s tím nedokáží seknout.... Vy jste frajeři - dokázali jste to !!! Mažu do peří... dobrou noc :) A zítra další voňavej den... p.s. Co ten Ládík ???????

Petr

Zdravím všechny. Rimankaaa vysadil jsem po prvním balení, ale nerad bych to tu nějak propagoval, jelikož i člověk který mi prášky předepsal na mě dost tlačil, abych dal ještě jedno balení , že jsem kouřil dost dlouho a jedno balení je málo.Ale nějak jsem cítil že to už vydržím, tak jsem to zkusil. Jseš dobrá že začínáš takhle přes víkend, protože víkend pro mě byl úplně nejhorší. Já první den myslel že rozkoušu v práci klávesnici a pak už to bylo den ode dne lepší. Jak píšeš že si vzpomeneš na cigaretku, tak to já samozřejmě taky a né jednou a co je nejhorší, že když se bavíš z některými kuřáky , tak ti řeknou i po deseti letech, že by si někdy dali, ale nedaj protože jsou dobrý a vydržej to, jelikož ta chut je čím dál menší. Jinak včera jsem doma testoval zda už můžu vyrazit do hospůdky mezi kuřáky a zjistil jsem že to určitě ještě nebudu pokoušet - otevřel jsem si doma šampus a musím říct že ke konci už jsem měl velkou chut na cígo.Takže v hospůdce s kuřákama v pozdních hodinách by to nebylo jednoduché.

irena

zdarec všichni ,tak máme zase nováčky , jste šikulci držím palce tak se taky držte. Rimanko smutno za cigem je mi kolikrát i teĎ. Nedokážu to přesně vysvětlit , jsem hrozně ráda , že nekouřím , ale někde v koutku je ještě zastrčená vzpomínka na tu pohodičku jak jsem se kochala s cigárkem v ruce. ´Mně taky spíš chybělo ve chvílích pohody ne při afektu.

Jana

Ahoj, tak já teď CH nejím, jelikož nemám prachy :-D Ale pokud by chuť přišla, tak mám recept a valím rychle do lékárny, uvidím. Absťáky nemám v žádném směru a to už ani na akcích. Když se opiju, tak paradoxně nemám vůbec chuť, zajímavé. Římanko, všechny ty tvoje stavy jsem měla taky, asi dva týdny jsem byla tak labilní, že přítel už nevěděl, co se mnou. Chvíli pohoda, chvíli deprese a sebelítost. No a pak to prostě pominulo. Ten vývoj je plíživý, ale je, stačí prostě počkat. V hospodě to bylo ze začátku tak, že sjem tam vydržela jen chvíli, protože jsem myslela vkuse na cigáro a všichni kolem kouří. Přítel kouří ještě teď, to byl problém na dovolené, kde jsem jednu večer kouřila. No a pak už nic, ani potřeba už není a cítím se tak nějak klidně, prostě nevidím důvod, proč kouřit, přitom kdysi bych jich jako správný závislák vyjmenovala několik. Teď se chystám na těhotenství a jsem moc šťastná, že nebudu mít stres bez cíga. A přítel začíná jíst CH 11.11.:)) Jinak všem moc gratuluju, zvládáme to tady bravurně:)

rimankaaa

JANI, no tak super, chvalabohu, že som kukla na tieto stránky, samej by sa mi to horšie zvládalo, takto je to omnoho lepšie, aj keď na diaľku :) aj ten môj fajčí, možno, keď uvidí, že sa to naozaj dá (a ja mu to dokážem :) ), prestane aj on.. no a dúfam, že aj mne budú tie 2týždne stačiť na prekonanie tej najkritickejšej fáze, bola by to baladka :) takže teraz CH neberieš? a ako dlho? ps: a nech ti to tehotenstvo vyjde ;) hor sa na to :D

Jana

No já jsem si hlavně nestanovovala den D, abych se tím nestresovala. Prostě když byla nesnesitelná chuť, tak jsem si jednu denně dala, stejně mi to nic nedalo, takže jsem si pak už nedávala a prostě to pozvolna přešlo v to, že nemám potřebu si zapálit ani jednu. Ale každý to má jinak tady. Řiď se podle sebe hlavně. Ale ty depky jsou opravdu dočasné, to každopádně:)

rimankaaa

"Dobré ránko" všetkým! Takže, začína mi tvrdý boj, dnes skoro ráno cca okolo piatej som sa zobudila na to, že potrebujem okamžite fajčiť, to bol iný stres :-O ale hodila som cez seba perinku a bolo :) PETR, ja som cez víkend odmietla jednu akciošku, chodíme na ňu každý rok, lebo viem, že by som to ISTO neustála a tiež, že najbližší mesiac nevytiahnem päty z domu :/ natoľko sa poznám, väčšinou moje pokusy zlyhali na tomto.. sused nefajčí cca 5rokov a cigošku by si stále dal, keby mohol (infarkt mal), tak to teda nie je moc povzbudivé.. ale ségra prestala od januára, povedala, že prvé 3mesiace boli strašné, ale že teraz už na to ani nepomyslí, len keď ideme na nejakú tú kávičku alebo vínko, tak vtedy sa musí držať a neraz mi povie, že by chcela opäť začať fajčiť. IRENA, ja tiež cigaretku najradšej, keď je pohodka, po dobrom jedle, pri kvákaní s kamoškami, pri poháriku či keď sa mi niečo podarilo.. to bude ešte veľmi zaujímavé :) Len ja neviem čo s časom, doma som, robota žiadna, to je des toto.. poflakujem sa celé doobedie.. však ja som ráno stihla už aj navariť :D :D

Konča

Gratulace všem statečným, hlavně Rimance a Kamilovi. Den D jste úspěšně zvládli a vám moc blahopřeji. Držte se i dnes a nenechte se nikotinem zlomit. Allen Carr se dá zdarma přečíst na této adrese: www.walk77.com/literatura.html Rimanko, sranda je, že já ryby nejím a přesto mám v tombole na výlovu skoro 100% úspěšnost. Kéž bych takovou úspěšnost měla ve sportce.

Ivča

Zdravím všechny statečné. Riomanko, Jano a další nováčci, všem vám držím palce. Rimanko, můj partner taky kouří ani se nepokouší toho nechat. Já už to budu mít brzo 2 roky a asi proto bych si klidně zapálila. Ale nechci a hotovo. Pamatuju se, že první víkend bez cigaret jsem seděla jak přiblblá, nebyla jsem schopná nic dělat. Úplně naopak než to máš ty. Ale brzo jsem se srovnala a začala doma i něco dělat. Kamile, jak to jde, bojuješ? Všem vám moc držím palce. Fridu, Ládík s náma asi nemluví. Snad není nemocný, Ládíku ozvi se. Mějte všichni krááásný den. Tady svítí, chjo, hned byl jela domů. Už asi takových dnů moc nebude, tak si to užijte bez těch hnusných smradlavých cigaret. Ještě kdyby tak zakázali topit uhlím. U nás když soused zatápí a jsme venku, tak to je asi jako kdybych vyhulila karton najednou. Strašný.

Friduča

Dobré ránko, dneska krásných 24 dní - měsíc za rohem to už bude znít lépe :) Já bych si zapálit mohla hned, ale nechci... Zapálit si znovu a začít je tak snadné... hop a můžeme si zpívat : už v tom zase lítáme, haťapaťa... :( Takže dobré je na to prostě nemyslet... ty nájezdy jsou opravdu pouze několikavteřinové a lze se zabavit... Nesmí se na to myslet... A být na své rozhodnutí náležitě hrdý !!! No já jen, že potvrdil svou účast a te´d ani řádek a nic :( Tak Ládíku i já doufám, že jsi v pořádku a dáš o sobě vědět...Jdu pracovat mám toho strašně moc :(

irena

..až mi ukápla slzička...haťapaťa...to je paráda, na tu krásnou písničku jsem už málem zapoměla.Doufám ale že se obsahově nevyplní. Už se začínám těšit , jak si zase krásně zavyjem.

rimankaaa

Akú pesničku? aj ja chcem vedieť :)

Lenka

Dobré dopoledne,tak dnes hlásím- 6.den bez cigarety a celkem to jde-chuť žádná,a stále mám na mysli,že už nikdy nechci zažít.Zatím jsem nebyla na žádné akci s kuřáky-tak uvidíme-ale zatím nechci...Čas se snažím tak nějak vyplnit-zatím lze pomalu....luštím a chtěla bych začít cvíčo-ale zatím není chuť...Rimanka,Kamile-držte se-bude čím dál líp Hezký den všem

Stenlák

Dobré poledne také přeji . Předně chci popřát nováčkům vše nej . U mě +/- vysazuji Champix velice pozvolna . Fridu jen takový postřeh - Já cítím v krvi i třetinu 1mg tablety a to značně ! Tak že ono to není tak že to je nic ta dávka každý máme toleranci nějakou já ji k Champixu mám velmi malou . A champix má rozpad kolem 30 hodin . S tím dávkováním moc nesouhlasím a je to zkušenost mnohých lidí tady . Vyplatí se ho brát jak je předepsán . Slabší kuřák 3 měsíce . a zbytek 6 měsíců jediný co tak každý máme jinou hladinu . No a někdo Champix ani nepotřebuje . Mám známého je trochu jednoduchší ale v pohodě . On může hulit měsíc jako komín a přestat . Kdyby jsem ho neznal 15 let nevěřím tomu ale je to tak 14 dnů kouří jako o duši a pak 0 . nekouří týden měsíc :) .

Megan

Tak nám to utíká. Za chvilku srázek. No, už se těším. Jinak vítám nováčky a přeji, aby se jim to podařilo. Já už valím třetí rok bez a je to super pocit. Toto ale letí:-) Mějte se všichni krásně a nehulte

Friduča

Stenli, tak pokud má rozpad 30 hodin, pak nějaká hladina být musí.. to máš pravdu...A určitě je to individuální, každý obourává jinak, je jinak těžký apd.. Proč je tedy to dávkování stejné ? Proč tam není třeba uvedeno váha tolik a tolik- dávka taková a taková ? Je pravda, že když jsem brala doporučenou dávku, tak mi bylo blbě - od žaludku po zobnutí a to hodně ( proto jsem začala půlit ), byla jsem strašně unavená běhěm dne a pokud jse mzobla navečír a ne odpol, tak jsem zase nemohla v noci spát... Po půlení to bylo o.k. .Teď jsem neměla asi 4 dny ani ťuk a dneska jsem si zobla půlku po obídku... Doporučené dávkování má jistě svůj význam o tom žádná a minimální doba užívání je 3ař 6 měsíců... Mnohdy se to podcení a člověk je zpět ani neví jak... Ale jsme dospěláci, takže je každý se musí rozhodnout sám... Jinak je sice fajn být příležitostný kuřák, ale neustále je třeba mít na paměti, že pokud to našemu zdraví škodí opravdu hodně ( tzn. máme genticky dané, že budeme těžce nemocní ), tak škodí i dvě cigerety za den... Tedy značně nám krátí život... Tzv. Churchilluv syndrom možná někdo má ( může pít a kouřit a je tu ve zdraví do 90 let ), ale nikdy člověk neví zda ho má, nebo ne... Občas slyším - nekouřila a dostala rakovinu. Ano, ale pokud by kouřila možná by ji dostala o 10 let dřív...Kouřil a by l tu do 90 let ( zmíněný Churchilluv syndrom ) , ano měl štěstí, ale já ho mít nemusím a co pak ? Osobně nechci umřít dřív něž je nezbytně nutné a dále se nechci podílet na ničení svého zdraví a ještě k tomu dobrovolně a za velké peníze... Proč nevonět a neutratit je za něco jiného... ? Kolik z kuřáků si něco odpírá, ale ny ten jed si vždycky peníze najde... ? Hodně lidí... Není to pro inteligentního jedince ponižující ? Megane - gratulačka..Já už mohla být před tebou - to jsem jelítko :( :( Ale nedá se nic dělat... Jedu znovu a zase se mi to nabalí :) A ty dva roky co jsem nekouřila si k tomu pak připočtu :) :) Lenko, tobě taky moc blahopřeju !!! Jsi šikulka jen tak dál !!! Co srazík, nedorazíš ? Odkud jsi ? Rimanku ani nezvu - předpokládám, že bydlíš na Sk ? Tak příští srazík v Blavě ? : ) :) Ale pochopitelně pokud by jsi sedla na vlak, pak budeme rádi : )

Stenlák

Fridu to je jasný proč peníze peníze . Varenicline není zadarmo a Pfizer vydělávat musí . Já dneska taky ještě neměl a uvidím rád bych už byl bez léku :) těším se na to a s vámi to dám . Nepochybuji ani trochu . @ Končo to mě řekni :)) co ti lidi mají a my nemáme ? Ten kamarád mě třeba vyhulil 1 krabičku za půl den a další den nekouřil . Lidi já sem rád že se mě povedlo dojít tam jde jsem . Život bez cigarety je super ! Sice za užívání champixu platím jistou daň ale už se to blíží vysadím a doufejme že si svámi též zaveju :) . S

Konča

Též se těším na ♫♪♫ haťapaťa :-) Šíleně to utíká a přesto si pamatuji, na tvé začátky. Na žvýkačky, které najednou nějak nebyly k sehnání - myslím, že jste je používali s Jiřinkou, jezdila do Brna na chemo - snad se vyléčila. Na Ládíka, jak se zničehož nic odmlčel na děsně dlouhou dobu, protože utíkal před "SMRŤÁKEM" a svou běh o život nakonec vyhrál. Na Fridučin blog, který dnes již neexistuje. Na nebohého zeťáka od Lubana.... a na krásná malá i velká vítezství nad sviňskou drogou zvanou nikotin. Stenláku, já znám jednoho, co kouří pouze "DAVAJKY" Dostane - kouří, nedostane - nekouří.

Jana

CH nejím zatím 3 dny a nepociťuju rozdíl oproti tomu, když jsem ho jedla, já prostě kouřit nechci, takže nemám ani potřebu. Ale jsem připravená si ho jít koupit, když přijde nějaká krize. Jinak přítel taky nechtěl přestat kouřit, ale když mě vidí, tak se najednou odhodlal a sám od sebe, takže uvidíš, třeba manžel překvapí.

Jana

To je odpověď pro Římanku

Stenlák

To co jsem psal se usadilo na předchozí straně :)

Friduča

Stenli, nevím.. třeba to nikdo tak dalece netestoval a tohle je dávka, která na 100% zabírá, tak to tak nechali :) Ale každý si to vé množství stejně vypozoruje... Jinak co oni mají a my ne ? Třeba menší skoln k závislosti ( prokazatelně existuje ). Jinak tohle já jsem taky dokázala - když mi bylo blbě, nebo když jsem se přehulila na akci... Ale nijak často jsem to nepraktikovala :) :) A není jim co závidět... Závidět můžee těm co s tím sekli a nikdy si už nevzpomenou - to je k závidění.. Ale přece nebudeš závidět občasnému kuřákovi ??? My kouřit nechceme a nebudeme !!! Hergot :) ))) Končo, tak tak... to už je doba... Ti co už se pár měsíců neozvali by nám mohli dát vědět, pokud sem zavítají... Corona taky :)Prostě všichni !!! Pokud čtete napište nám jak na tom jste...Jani já myslela, že to je na mě.. To bych ti musela napsat, že to je jen pohádka :) :) Ale byla bych za ní moc, moc ráda !!!

Lenka

Fridu-děkuji za pozvání-mám ale babinec..Tak příště.Bydlím kousek za Prahou,severně.Co Ty? Lenka

Konča

Rimanko, já neznám slova té písničky , ale melodii jsem si okamžitě vybavila. Možná Irenka si na slova vzpomene. Je to dechovka - polka, slova jsou myslím lechtivá - určo znáš taky:-) Stenláku, tak jak píše Fridu - mají menší sklon k závislosti než my ostatní. Když semka po revoluci přišly hrací automaty, tak jsem ze zvědavosti jedno odpoledne na tom hrála. a zjistila jsem, že ač mi ta hudba z automatů děsně vadila, tak bych za chvíli na nich byla taky závislá. Hrozně mě to bavilo, i když jsem nic nevyhrála. Od té doby jsem hrací automat nezkusila.

Tomáš M.

Ahojte, dnes 49. DEN. Už je to docela v poho, neděle jsou hodně o jídle, jinak týden ok, chce to 2x denně si tu radost dobrým jídlem udělat a mezitím nějaké žvýky, bonbóny apod. Zapomínám ten pocit omámení nikotinem a ani mi nijak nechybí. Cigarety mi jinak dost smrdí, a to fest. Přeji též hodně úspěchů :D

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce