Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
LUBAN

Chyba Zazpívat a .........

Ivča

Valjo, moc a moc gratuluju, já to mám za necelý měsíc 2 roky. Tak to jsme tady začínali nastejno ještě s Lubanem. Chtěla jsem slavit na srazu, ale srazíme se o týden dřív. Ale to vůbec neva. Bylo by super, kdybys mohla přijet. Už jseš určitě s Končou v kontaktu. To je náš organizátor a kronikář a statistik a všechno dohromady. Lubane, fakt velká chyba, že nejedeš. Tak se držte, hlavně nováčci dejte vědět jak pokračujete. Doufám, že nemáme žádný ztráty.

Konča

PRO VALJU dodatečná fanfára ♫♪♫♪♫♫♫♪ Valjo opravdu čekám, že se přes Magánka spolu spojíme. Megan má můj mobil i mail. Teda holky kdybych já tehdy vydržela, tak jsem mohla slavit s váma. Nu což, hlavně že NEKOUŘÍME :-) Ivčo a Luban mě pasoval ještě na hlídače:-DDD

Friduča

Dobré ránko, tak já mám dneska 27 dní = žádná ztráta se nekoná :) :) Končo a já mohla mít tři roky :( No jo, ale zpátky to nevrátíme.. Tak si to musíme načítat znovu :) Taky všem gratuluju VAlje - díky, že jsi se ozvala.. je fajn vědět, že né všichni co se odmlčeli začali kouřit..I když většina asi bohužel ano... :( Plácám po ramenou i Lubana - který mi na Rezku bude hodně chybět... ( tanečník,ů kteří by mi stačili krokem a nepotřebují k tomu hudbu není moc :) ) a plácám i Ivču, Konču, Stenliho, Megana, Mirku, Lenku, Rimalku ( tady by mě zajímal původ nicku a možná jsem ho zkomolila :) ? ).. no prostě všichni si tu pochvalu zasloužíte !!! JInak u nás doma se furt čeká.. jsem připravená na značkách naložit těhulku a vyrazit do porodnice a nic.. Funí mi tu, sotva chodí, ale nic se neděje.. termín byl minulej čtvrtek... Tak jsme na to zvědavá...Apropo mou žádost o 100% potvrzení na srazíku jste přešli ( kromě Stenliho, Ivči a Konči ) co ostatní ???

Konča

Fridu a ty samozřejmě též zasloužíš velikou pochvalu. Doufám, že až kámošku odvezete do porodnice, tak si nezapálíš. Nervy jsou napnuté jako špagáty. A pak ta následná oslava.... tož se drž a raději navyš dávkování šampíku neb teď už to můžete počítat na minuty....

Friduča

Končo, to by mě ani nenapadlo... :) Byla dneska na kontrole a má jít zase v sobotu a pokud to nepůjde samo do pondělí, tak tam jedeme v pondělí a nechají si jí tam...Nevím jak to bude probíhat, jestli jí to hned začnou vyvolávat, ale asi jo..Neb oni si je tam nechtějí nechat ležet zbytečně.. Tak uvidíme.. :)

rimankaaa

Ahojky, no oproti včerajšku je to dnes pohodička s veľkým P ;) ak to takto pôjde ďalej, tak none problem :) SYLVO, STENLÁK, píšte, že máte problémy po vysadení CH - tie absťáky sú aspoň o niečo ľahšie ako keby ste skúšali prestať fajčiť úplne bez CH (napíšte áno, napíšte áno :D )? KONČO, som rada, že ťa slovenčina "baví", ono už väčšina Čechov má so slovenčinou problémy (ťažko rozumejú), skôr by som povedala, že Slováci vedia lepšie Česky ako naopak ;) ale váš jazyk je svetový, minule som niekde čítala, že SLOVO VOLE JEDNOU NAHRADÍ TEČKU a dosť ma to pobavilo :))) FRIDUČA, rimanka je odvodená od Romany ;) u vás římanka ;) pap a držkajte sa!

J Cidrych
1x

Vážená pane Karle máte tam na 11.10 odpověd GRATUJI MÁTE VÁNOCE

J Cidrych
1x

Upřesním stránka 340

Stenlák

Dobrý večer všem přeji koukám tady to před těma dušičkama zvadlo . Rimankaaa je to těžko napsat u každého jiné není to tak zlý dá se to myslím ustát vpohodě . Držím ti palec .

Megan

Fridučo, též potvrzuji účast na Rezku. Jinak blahopřeji všem v jejich hektarech:-)

Lenka

Dobrý večer všem-tak dnes 9.den-zítra budou kulatiny....první-a snad ne poslední.Chuť na cigaretu není,snad jen stále trocha nespavosti.Zítra mne čeká zatěžkávací zkouška-sraz se spolužáky ze základní školy....tak snad bude ok,musí-bojím se znovu začít a znovu přestávat.Všem držím palce-vydržíme L

Konča

Krásné sváteční ránko. Leni k 10 ti posílám blahopřání a večer to ustoj budu držet palce. Rimanko jsi mne rozesmála, ale mám srtach, že tebou zmíněné slovo už je zastaralé. Když to tak poslouchám u dnešní omladiny neb bydlím vedle základní školy, tak tečka, ale i dokonce čárka začíná pí.. Nováčci držte se. Já se jdu postavit k plotně. Vykostím si kuře a uvařím polívku a roládu.

rimankaaa

Dobré ránko, vy máte dnes free, že? tak si užite to voľno :) Mne sa celú noc snívalo, že sme boli hýriť a fajčila som jednu od druhej, totálka živý sen, dokonca i v ňom som bola zo seba nešťastná, že som to opäť nevydržala a ráno - tak to bolo vykúpenie! úsmev od ucha k uchu, že to bol len sen :) LENKA, zmákneš, mňa tiež zajtra čaká niečo podobné, ale chystám sa len naozaj decentne, nejdem dráždiť hada bosou nohou ;) KONČA, ja neviem, aké slová letia medzi našimi -násť ročnými, nieto medzi vašimi :) ale to vole - to je u vás fakt :) papík zatím

rimankaaa

No dnes všetci asi slávite do tuha :) ja mám zajtra prvý týždeň, tak jup jup jupííí !! Dnes som rozmýšľala, že prečo som vlastne prestala - PREČO STE PRESTALI VY? trošku ma navnadte, nech nemyslím na blbosti ;)

Konča

Rimanko, tak u mne to byly 3 faktory. 1. Zdraví - chrchala jsem i ve spánku, zničehož nic jsem se začínala dusit, krevní tlak už začal být hraniční a hrozilo, že začnu kromě cigár kupovat léky na snížení tlaku. 2. Nechtěla jsem být špatným příkladem vnoučkovi. 3. Finance. Chrchlání a dušnost přestaly, tlak se vrátil do normálu. Vnouček je ještě malý, ale byla jsem příkladem synovi, kterému jsem vnutila jedno balení champixu a díky němu přestal kouřit. Zítra to bude 2,5 roku co s tím seknul. Já jsem po 5,5 měsících podlehla a znovu začala hulit:-( No a zase vyletěl krevní tlak, zase jsem se dusila a zase jsem začala chrchlat. Celých těch 10 měsíců opětovného kouření jsem měla výčitky a s každou zapálenou cigárou jsem vzpomínala, jak mi bylo dobře když jsem nekouřila. Snad ti to takhle stačí:-)

irena
1x

Fridu potvrzuju sraz 2 místa.A teď pro Rimanku :přestala jsem též kvůli zdraví,hroznej kašel a zničený sliznice v krku a pak vnučka pořád brečela(po osvětě co měli ve škole)ať nekouřím nebo jí umřu a já ji to nekouření dala k desátým narozkám a tím mně dostala a tak už mi nezbylo nic jiného než nekouřit. Ale bylo to hrozné Víc než 3O let ke konci až 30 denně a pak nic.........první týdny jsem nebyla schopná vůbec nic dělat ,prostě mi to bez cigaret nestartovalo.A pořád ten pocit hrozná ztráty. Fuj ,když si na to vzpomenu, je mi zle ještě dnes.A taky dodnes mám na cígo chuť.Ale zapálit si nemůžu protože za prvé : co se dá to se z pekla nevydá(to říká vnučka) a za druhé znovu už bych to nezvládla.K zítřejšímu týdnu blahopřeji i Lence k první desítce.Psala mi Leila že na sraz nepojede má domd dcerku z Anglie, tak až na jaře.Zatím pa, užívejte si volna a nekuřte!

Stenlák
1x

Dobrý večer lidé dobří . Já ho moc dobrý teda nemám :( sem měl být obezřetný s tím vysazením champixu . Je mě pořádně blbě . Dostal jsem absťák ale pořádnej teprve teď večer můžu napsat . Netrvalo to zase tak dlouho ale bylo to hnusný ! Champix beru zase nekouřím . Ani nebudu už nikdy . Ireno to je mizérie s tou chutí :( Ne upřímně to musí být hnusné . Věřím ti že to bylo hnusné nápodobně :( . Rimanko přestal jsem kouřit proto že mě to nechutnalo - překouřil jsem se nelžu . těch 40 ale i 50 za den co jsem dal bylo na mojí figuru 160 cm 61 kg jako moc . Strašně mě bolely ruce , nikdy jsem nekašlal ale ráno jsem kouřil hned tři za sebou a sem tam se mě zvedl žaludek . A mám dceru taky kvůli ní . Ptala jsi se zda je to po skoro třech měsících při vysazeni champixu špatný ano je ! Jenže za to si můžu sám uspěchal jsem to tak že pokračuju 1/2 značí 0,33 mg den doporučená dávka 2 mg že ? 1+1 . Já sem spokojený že nekouřím je to těžké ale přejde to . Možná je lepší půl roku těžkostí než mít chuť na cigaretu :( . Za to jsem rád já si na cigaretu vzpomenu sem tam ale ve zlém . Asi jako by byla cigareta člověk co mě hodně ublížil .

Lenka
1x

Dobrý večer,tak dnes 10.den skoro za mnou-ale bez zkoušky-já se spletla,tím jak je volno navíc-sraz mám až zítra....to se hned tak někomu nestane..Dnes se synem v Benátkách nad Jizerou-on hrál/hokejbal/,já měla trénink-chůze-prošla jsem si skoro celé městečko,bez vzpomínky na cigaretku,ale odpoledne,večer-jsem měla pocit chybění ohně-tak jsem se pokoušela zapálit venkovní krb...vše mokré-ale podařilo se.Křest ohněm-sraz-tedy zítra..11.den. Pro Rimanku-proč jsem přestala?...byla jsem kuřák,kouřící furt a všude....dělám vše pořádně-tak i toto-a měla jsem pocit,že mne cigarety unavují,zdržují,a i peníze trošku,zdraví hodně..Děkuji za přání a držte mi palce dál.-Konča,Irča-vy už jste za vodou,ale stále ostražité,držím palce Stenlákovi, Rimance,a Fridu-a všem ostatním.-nekuřme! Lenka

J Cidrych
2x

Hezký den .Když tak pročítám Vaše příspěvky ,některé stesky,některé pozitivní a některé varující..Slova za VODOU nejsou ta pravá. NEKOUŘÍMŘICÁTÝROK A MUSÍM vÁM ŘÍCI. kOUŘENÍ ,ZÁVISLOST je boj na celý život. Nikdy nezapomenete na první cigaretu,na pokuřovánína tanečních a také na zrádný pocit sebedůvěry s cigaretou v ruce. Mockrát se mi stalo ,když jsem procházel okolo kuřáka ,že mi kouř ( okolo kouřícího) vytáhl z paměti i hezké a příjemné chvíle a na chvilku mi připadal kouř jako vonavý s připomínkou na hezké chvíle. To Vás chci aroat a to je spoušteč naVaše recidivy. Proto ale také říkám ,že každou recidivou a Vaším osobním selháním ,ztrácíte šanci na doživotní nekuřáctví. To jsou ty zrádné chvilky v životě před kterými si dovoluji si Vás varovatVÍM O ČEM HOVOŘÍM také jsem přestávalvícekrátaž jsem si ytvořil právěproti této zrádné chvllceobrannou hráz. Nesmíte ANI JEDNU .Jakmile si zapálíte ,tak RECEPTORY V MOZKU SEPNOU a jedetev tom znovu. Zvláštní je ,že jakoby tělo chtělo dohnat zameškanou dobu nekuřáctví ,Je to drahá rada stála mne několik ZBYTEČNÝCH POKUSŮ. Jako ALKOHOLIK NEDOKÁŽE UŽ NIKDY PÍT S MÍROU ,TAK NEDOKÁŽE KUŘÁK ,KOUŘIT KOUŘIT S MÍROU . Zkuste (dejte stranou nevraživost k mé maličkosti) a zkuste o tom přemýšlet a VyvarujtesezbytečnéRECIDIVY .Ale mohu jenom potvrdit ,že NEKUŘÁCTVÍ JE TA NEJLEPŠÍ VĚC NA SVĚTĚ A KDO NEKOUŘÍ DÉLE ,TAK JI MUSÍ OCENIT. Začínal jsem hezký den a ten pro Vás nekuřáci pokračuje. ahoj

Konča

Dobré dopoledne. Stenláku udělal jsi dobře, že znovu zobeš. Opravdu stačí ten malý kousek CH, ale fakt to chce toho půl roku. A pak do jednoho roku se hlídat a když ucítíš absťák, tak zobnout. Taky to zvládneš neboj. Leni, tak dnes večer to musíš ustát - utéct domů můžeš kdykoliv . Se říká, kdo uteče vyhraje. Píšeš trénink chůze - chodíš s holema?

Stenlák

Dobré ráno . Končo jasný jak píšeš . Ani dneska jsem moc nespal tak pojedu teď plavat třeba se unavím a vyspím . Zajímavý jak hodně a zle mě to potrestalo :) Nevadí mě to to už je nic .

Ivča
1x

Krásný víkend všem. Lenko gratulace k překonání prní desítky, teď už to pletí a za chvíli máš rok, držím pěsti. Rímanko, já přestala proto, že mě strašně deptalo, že si ta droga dělá se mnou co chce. Že jsem si musela zapáli nejenom když jsem chtěla, ale i když jsem nechtěla a nehodilo se to, tak se droga hlásila a určovala kdy jo a kdy ne. Strašný. Absolutní nesvoboda. Teď je to o 100% lepší, jenom kdyby ch se včera tak neožrala. Byli jsme v hospodě, já před tím byla s mamkou na hřbitovech, na chalupě hrabala haldy listí, tak jsem přijela vyschlá jak sahara. Stenláku, dobře, že zase zobeš. Je to opravdu jistější. Končo, já dnes byla schopná uvařit jenom česnečku, fakt bída. Tak se všichni opatrujte.

Stenlák

Dobrý večer . Ivčo zobu a uz je to dobre jsem vpohodě . Dneska jsem dělal po bazéně střechu na chatě ( dělal jsem morální podporu řemeslníkovi ) - Vařil kafe :)) Hulil jako komín a je to jak to píšu budí to ve mě lhostejno . Nic mě to nedělá což jsem moc moc rád . Tam ten tlustý pán z panského domu ani po třiceti letech nepochopil .. Držte se lidičkové . Končo v pondělí napíšu email malinko projednáme cestu těším se na hory ! S.

Stenlák

klempíř hulil ne já :) a gramatiku omluvte . S

Megan

Stenláku, jestli máš fakt velký absťáky tak žvýkej Nikorette. Já to po vysazení Champixu žvýkal taky. Nejdřív jsem měl Nikorette 1 mg a pak Nikorette 0,5 mg. Moc mi to pomohlo. Jinak se všichni moc mějte. Já už se strašně moc těším na slezinu. Ten hotel se mi podle fotekl moc líbí. Uvažuji o tom, že bych tam v zimě vyjel s manžou na pár dní na lyže.

Konča

Megane, tam u vás se furt něco děje. Každou chvíli jste v televizi. Máš zase službu že? I já se těším na srazík. Jsem čichala k té darované kořalce, ale fakt vůbec netuším z čeho to je. Asi z nějakého letního ovoce, ale tobě je to jedno že? Stenláku, to je jasný, že to musíme naplánovat. Šíleně dlouho se neozvala MIRKA???? Pěkný den bez cigár.

Tomáš M.

Ahoj Stenláku. Četl jsem ten tvůj poznatek po vysazení. No jasný, dyť ještě před chvilkou si skuhral jak malej kluk jak ti je zle a ty už chceš vysazovat champix. Podle mě s tvojí silou závislosti musíš prostě půl roku pozobávat jinak to nedáš. Já jsem na tom obdobně, dokud se bude chuť vracet tak budu pozobávat champix, jednou to prostě přejde. Holt budu ubírat klidně rok. Jenom člověk nesmí trpět a vzpomínat na cigaretu. Nešetři peníze za champix jeslti ti jde o to. A nepodceňuj roky kouření. Prostě to nejde za 3 měsíce bejt úplně bez chutě. Držím palce a nevysazuj zatím !

Tomáš M.

Pokud totiž začneš Stenláku trpět a vzpomínat na cigaretu, časem se může stát, že ti povolí psychicha z té bolesti na duši a jednoduše se zlomíš v tom smyslu, že si někde prostě zapálíš. Bacha na to, fakt. Byla by to u tebe škoda !!! Zatím se mějte Lidi.

Tomáš M.

Jo a ještě můj metr : 54. Den nekouřím :-)

rimankaaa

tak zdravím, no ja som to včera nedala :( sme skončili nakoniec na metalovom koncerte v našej krčmičke, nálada parádna, alkoholu veľa a myslím, že som vyfajčila nejaké 2-3cigarety. Ale nejak sa z toho nevešiam, idem ďalej, aspoň viem, že krčmu ešte jednoducho nezvládnem ;) a ďakujem za vaše slová, je dobre si prečítať, prečo človek vlastne prestal fajčiť - v niečom som sa našla aj ja, som rada, že v tom nejdem sama! ;) všetkým bojujúcim - vydržte a nepite, to je potom o držku to zvládnuť :)

Tomáš M.

Musíš se dopracovat k tomu, že i ve vopici a v náladě a i totálně na šrot vlastně nechceš kouřit. Dobrou chuť všem k obědu.

Stenlák

Ahojky Lidičky . Přeji dobré nedělní poledne . Rimanka proč by jsi se měla věšet ? Jeď dál . Megane díky za psaní , žvýkačky mám doma ale musím to dát bez nich . Končo slivovička je jen jedna slivovičník obecný zvaný švestka vezmu pár flašek . Tome moc nečteš diskuzi , já sem přestal kouřit hodně pro to že už toho bylo tak moc že mě to nechutnalo ani málo . Když ti něco nechutná je docela snadné si přivodit nechuť . V současné době mě cigareta nechutná hnusí se mi a kouřit už nezačnu je to strašně easy . To co mnozí lidé považují za skuhrání je defakto terapie se někam dostat . Potom nemusím zkoušet zda mě cigareta chutná / Nechutná nad kouřením sem zlomil hůl a ať věříš nebo ne klidně to dám i s absťákem je to hnus ale dal sem léky dám i cigarety . Bavíme se pouze o fyzické závislosti psychickou já nemám . S

Tomáš M.

Ahoj Stenly. Tak to potom jo, pokud to máš v hlavě takhle srovnaný tak dobře, ale i tak na tebe moje aplikovaná terapie platí. Psychika je spojená s fyzikou a i když na cigarety není téměř žádný fyzický absťák, nebo trvá pouze pár hodin až dní, tak je to především o hlavě. Rozhodnutí jsi zmákl a to je asi to nejdůležitější co musí kuřák udělat. Ani vůle, ani sliby, ale pouze rozhodnutí kuřáka nekouřik vytvoří nekuřáka. Podle sebe bych Champix nazval "pilulka co mě učí žít bez bolesti život nekuřáka". A to myslím do slova! Psychika to je, nic jiného. Hezký zbytek posunutého dne :D

Stenlák

rimankaaa a co posloucháš za kapely ?

Friduča

Hezkou nedělu, tak máme odrozeno.. byl to mazec a měli mě za ,, otce ,, a chtěli, abych přestřihla pupční šňůru :))) To jsem odmítla :))) Mladej i mamina jsou o.k. jen má žloutenku... řádně jsme ho zapili a vrátila jsem se v devět ráno důmů :)))) Dneska mám měsíc a už bude jen líp :)))) CHMP moc nezobu, ale mám ho po ruce :) Já jsem chtěla přestat kam mi pamět sahá.. Prakticky asi po první zapálené cigeretě :) PAmatuju si, když jsem ještě bydlela doma, tak jsem vždycky dorazila a daal krabičku mámě s tím, že zítra už ani jedna... A to je tak 14 let...Ale ráno jsem si pochopitleně pokaždé koupila nové... V podstatě mi to nechutná, vadí i to jak člověk, který kouří smrdí ( i když sám to necítí ) - to je fakt úplně nechutný..., vadí mi, že o sobě nemůžu rozhodovat sama ( řeči tipu - chutná mi to a kdykoliv budu chtít s tím seknu, jsou fakt jen řeči, protože to ve svejch rukách skutečně nemáme ), že musím hledat restaurace kde se smí kouřit a nemůžu si sednout do té, která se mi líbí, protože se tam nekouří, že člověk stojí jak vyvrhel na okraji, aby nekouřil ostatním pod nos a lidi se na něj začínají dívat jako na feťáka ( což taky je, jen si to málokdo přizná ), pohled společnosti se začíná pomalu měnit..., vadí mi, že za rok prokouříme ( prokouřili ) s manželem okolo 60 tis. a tyhle peníze se dají využít podstatně lépe ( irituje mě dospělák, který děcku něco nekoupí, protože na to nemá, ale svou krabičku si koupí vždy ! Není to ostuda, není to důkaz toho jak nás ta groga ovládá ? ), v první řadě je, ale zdraví = starala jsem o nemocného strejdu ( rakovina ), který už neměl šanci a vím, že kdyby měl na výběr, tak by vrátil čas a nekouřil dvě, až tři krabky za den, chodil by na preventivní vyšetření, ale už tu šanci neměl, bylo mu padesát let - z mého pohledu mladej člověk, který měl ještě spoustu hezkého před sebou... Takže tohl jsou všechno důvody, proč kouřit nechci a vím to... Nikdy už nechci být otrokem drog... Jed bych také dobrovolně nepozřela, tak ja kse člověk může trávit jiným jedem, jen pomalu... ? Nechci, nechci, nechci ! A doufám, že znovu nepodlehnu... Jinak alkohol je opravdu velký spouštěč..každý to má trochu jinak..a někomu stačí jeden dring, někdo vydrží hodně dlouho... Já osobně vím, že mě ,, chuť,, přepadne pokud to přeženu.. Tedy dokud mám pouze špičku, tak mě ta myšlenka ani nenapadne...Můžu sedět v hospodě a mezi kuřákama úplně v klidu, ale nesmím to přehnat s pitím.. :) V pátek k ránu jsem pila čtyři hodiny vodu... :) A má to něco do sebe :) :) Stenli v klidu si jeď svým tempem.. v hlavě to máš srovnané jako málokdo a to je věc, která je k úspěchu potřeba... Dokázal jsi seknout s větší závislostí, tak tohle dokážeš taky :) Jsi bojovník a bojovníci se nevzdávají... S tebe ncítím, že by jsi podlehl :) A nebojím se o tebe !!! Jedu do porodnice, tak hezký nekuřácký den !!!

Sylva

zdravím všechny, už jsem zase na zobání. Taky jsem vysadila moc brzy! (po 2 a půl měsících), takže pokračuju-nekouřím, ale zobám půlku denně. Chutě samozřejmě pořád. Dnes nekouření:84. Určitě, jak píše Stenlák-budu zobat tak dlouho, jak to bude potřeba.My to dáme, viďte! Držte se : rimankaaa,Tomáši M., Fridučo a ostatní začínajcí-pokračující.

Stenlák

Ahoj . Dáme .Ale bylo zajímavý jak jsi vysadila že to ještě pár dnů setrvačnosti bylo dobré že ? Já sem měl takovou radost prostě pohoda a pak šup sním na lopatu :)) Hnedle jsem věděl na čem jsem tak jsem si lupnul čtvrtku + večer půlku trvalo tři až čtyři dny než se to urovnalo . Přemýšlel jsem zda nepřekonat ten krátký čas . Ale beru 1/2 champixu a už prostě to budu brát . Je to množství které můj člověk akceptuje .

Sylva

Stenláku, mám to stejně jako ty. Bez braní jsem vydržela týden a pak bych vraždila. Nedá se nic dělat, budeme zobat dál. Ale nevím, jak a kdy přestat - tak to asi zase zkusím třeba po měsíci. ☺☺☺

Konča

Fridu moc gratuluji že jsi nepodlehla a rovněž gratuluji k dnešní 30. Žloutenku má skoro každé mimi. Hlavně, že je vše OK. Další gratulace posílám Tomáši, Sylvě i Stenlimu. Rimanko, důležité je, že pokračuješ dál. Už máš poznatek ze kterého je třeba se poučit. Jak Tomáš napsal, že nás šampík učí být nekuřákem, tak je to tak. Opravdu, čím déle jste od posledního kouření, tak je lépe a lépe. My jsme tady všichni skvělí bojovníci.

Vlasta

Jsme všichni prostě nejlepší :-)) Já 1.11.čtyři měsíce za sebou a najíždím na pátý měsíc bez smradu také stále zobu 0,5mg ještě se stále necítím nato přestat zobat úplně,protože občas,ale tedy už malinkato si vzpomenu na cígo a pak si říkám,no jo já si zapoměla vzít champ zobnu a je mi zase hej,tak nevím jestli stále champ zabírá i ta 0,5,nebo to mám vsugerované :-)))Nevadí hlavně,že je dobře už to mohu přehnat i s alkoholem a super žádné myšlenky na cígo,tak mám radost.Doma mám voňavo a hlavně teplo každý rok jsme byli zmrzlý kvůli mě, všude otevřená okna a já neustále cígo v hubě.Chudáci má rodina až teď vidím,jak kvůli mě trpěly.

Lenka

Dobrý večer,tak já včera ustála sraz základky-bez cigaret,ale alkohol s Champixem asi není to pravé-dnes celý den ležím,a mám pocit,že jsem přiotrávená...Je to normální-a včera jsem měla i okno....Hrůza-takže snad nebudu kouřit ani pít... Lenka

Friduča

Lenko, je to normální.. přece jen je to chemie, která nám ten mozek ovlivňuje a pít na to není úplně ideální... Ale pokud se to nepřehání, není to tak zlé :)))) Ale taky si pamatuju pár ,,blbejch,, opiček... :))))

Ivča

Ahoj všichni, Lenko já taky měla brutální a rychlý opice. Ale nějak mě to tenkrát nedošlo, že je to spojené s chmp. Kalila jsem vesele dál. Hrůza. Vlastě mooc gratuluju ke 4 měsícům, super, pěkně nám to všem utíká, Tomáš M 55, taky Tomáši gratuluju, Sylvě a Stenlákovi gratuluju k tomu, že nepodlehli a začali zobat dál. Ale co nám to vyvádí Rimankaa?? Snad se ti podaří navázat tam, kde jsi byla před flámem. Držím palce. Jo a taky gratuluju Fridu ke zdárnému porodu. Hlavně, že jsou obě v pořádku a tys to přežila bez cigára. Protože to je situace, kdy by si kuřák dal nejmíň tři za sebou. Jinak jsem zas obnovila pochody do lesa s holema a dala jsem si závazek, že musím každý den, buďto jít běhat nebo hole. Zima na krku a kila by šly pěkně nahoru. Krásný pondělí. (pátek by byl lepší:-))

Kamil

Ahoj a dobrý den všem. Takže týden a dva dny a bez sebevětších problémů. Ono to fakťácky funguje. :)

Stenlák

Dobré ráno přeji . Dneska 80 . Vcelku to jde - Počasí zatím také rozhodně je lépe jak loni . Jsem moc rád že jsem přestal na sklonku léta . Alespoň start nového bude fajn . Tak se držte všichni i když nám to tu prořídlo převelice zbylo nás asi tak pět nováčků +/- . Ivčo . Nepodlehnu vlastně jsem i rád za vysazení champixu alespoň vím na čem jsem a co mě čeká . Člověk se smíří se vším . U sebe pozoruji že už alespoň tolik nejím . Ale těch 12 kil nad normál mám .. S

Jan Cidrych
2x

Dobrý den .ím ,že se to nebude výrobcům champixu líbit ,tedy prodejcům .Zajímal jsem se o to jak se dnes přestává kouřit. Četl jsem ,že champix byl zkoušen na amerických vojácích a má vedlejší psychické účinky. Určitě je to menší zlo než cigarety ale proč si vůbec snižovat odolnost? Když jsem přestával ,tak bez ničeho.Placebo mi byli mentolové bonbony a vítr puse. Když jsem tenkrát dostal myšlenku na cigaretu ,tak jsem si vzal menotolový bonbon. Po čase kdy se vzdalujete od poslední cigarety ,tak Vás chut na cigarety opouští .Jinak ta podlá informace ,že mne viděli kouřit padala na serveru alkoholismus.Od Vás zde na moji maličkost jenom samá chvála ,hezký den přátelé a nekuřte ps. Jenom si dovoluji poznamenat ,že jste zde lepší komunita.To není podkuřování ale fakt .Jestli tuto informaci přijmete je na Vás.

Konča

Ahojte champixoví bojovníci. Vlasti posílám fanfáru ♫♫♪♪♫♪♫♫ a taky velkou gratulačku k dovršení 4 měsíců. Blahopřeji i Kamilovi, tobě ty dny též pěkně naskakují. No a další blahopřání Lence, která obstála zkoušku ohněm. Se mnou alko + champík nic nedělal. Stenláku a samozřejmě i tobě posílám velkou gratulačku k 80. Všichni jste úžasní.

Jan Cidrych
1x

Ano jsou to hrdinové všedních dnů blahopřeji a čím více se budete vzdalovat od poslední cigarety ,tím méně budete po kouření toužit.

kolemjdoucí a čtoucí

A co manžel, Fridučo? Stále kouří? Nebo už mu plánuješ den D?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce