Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Tomáš M.

Jinak se musím k něčemu přiznat, ale nic strašnýho. V pátek jsem byl na pivu s kamarádama, a hulili jak ucpaný komíny. Později jsem si jednu cigaretu dal, abych jim ukázal, že můužu kouřit kdykoliv. Koukali jak opařený, ale přestali, když zjistili, že tu cigaretu nešlukuju. A nešluk jsem ani jednou. I když bych přes champix klidně mohl. Uvědomil jsem si díky tomu, že je to fakt kentus ten odérek v puse. Čaute

rimankaaa

FRIDUČA, určite by som nasadla na vlak a prišla, však to mám za rohom :)) žartujem :)) som zo stredného Slovenska, myslím, že kapánek ďaleko ;) ale aj tak dík, že ťa to napadlo! nabudúce budete všetci cestovať sem hehe A dnešok bol horší ako včerajšok, musela som trošku častejšie odháňať chuť na cigaretu, ale nič také, čo by sa nedalo zvládnuť, už som zažila horšie situácie! A ako ste sa tu bavili o tej závislosti - zistilo sa, že ten, kto má rodičov fajčiarov alebo kedysi fajčili, tak má väčšiu predispozíciu začať fajčiť, neviem presne, ako to bolo vysvetlené, už si nepamätám, ale už deti sa narodia s "náchylnejším receptormi" a skôr tomu podľahnú ako deti z nefajčiarskych rodín. (toť také laické vysvetlenie :) )

rimankaaa

a naši boli fajčiarmi a ja + moji súrodenci sme tiež fajčiarmi (vlastne ostal už len brat, ségra skončila od nového roka a u mňa sa na tom pracuje), takže možno je niečo na tom pravdy. podobné je to aj s alkoholom - rodič alkoholik, dieťa má tiež väčšiu šancu sa ním stať

Ládík (4)

Zdravím Tak zase něco napíši. Spadl mi počítač (ne fyzicky) a co udělám první ? Čtu diskuzku Champix. Nečetl jsem ani nepsal, a i kdybych měl počítač, tak nějak není zrovna nejlepší konstelace. Ještě jsem všechno ani nepřečetl a vlastně ani nevím, kde a kdy je ten sraz. Ivčo, proč bych na Vás zapoměl ? Vždyť je to tu kus našeho života. Čtu, ta Konča má , ale paměť co ? A hezky se to tu rozrůstá, dokonce i "slovač". Střední Slovko je kousek. Na státní svátek asi jedu (u mě nikdo nikdy neví jestli ano nebo ne) Poprad, možná Martin. Tak Rimanko, tě mohu vzít. Těch pár dní do srazu by stejně bylo dobré potrénovat, protože až přijedou bóóórci od "třebíčkova a vod holomoca" , bude se trénink hodit. A správný pitný režim je vždy základ. Zatím ahojky. PS : já stále stejně - čtyřkař. PS2 : tak nevím, zda to odešlu. Proč 7+6 není 13 ? Druhý pokus 4+1 = 5

rimankaaa

tak to je už kúsok, ja som od Ružomberka :) a mne tréning netreba, "slovač" za vami nezaostáva ani prinajhoršom :))

Friduča

Leni, tak příště :) Já jsem z Prahy 10. Jinak jste někdo z nováčků na FB ? Tome, tak opatrně..nepokoušej hada bosou nohou... Nebyl by jsi první ani poslední... Jinak Končo, máš pravdu i Rimanka - můj otec byl alkoholik ( já se tedy ráda napiju a umím to, ale nesnáším hodně opilé lidi - padající, zvracející apd.. prostě ty co už svého člověka neovládají), takže v tomto směru jsem to moc nepodědila a alkohol mi vyloženě nechutná pouze červené víno s colou, dále hrál karty ( přezdívka hráč ) a já jsem tedy gamebler jako blázen a je jedno jestli se jedná o karty ( prší, canasta atd.), nebo deskové hry a nebo ruleta, či bingo o prachy :) A kouřili oba rodiče, přičemž mamina s tím ze dne na den sekla a nekouří už 6, nebo 8 let...Takže těžko říct...:) Jinak jsem moc ráda, že Ládík je zpět a Ládíku srazík je 12.11. sobota. Takže jsi nahlášen ...Apropo s klukama ze Slovenska jsem trávila loni týden v Egyptě a to byl mazec... Myslím, že by jim Megan absolutně nestačil... To byl fičák :):) :) Tak držte palce, kamrádka se dneska cítí divně, tak možná v noci pojedeme do porodnice... :) :)

Friduča

Začínají nám rušit potvrzení lidé srazík, takže zrušil - Tomáš, Sylva. Jede : Megan, Já a manža, Konča, Stenli, Irča a manža, Ivča a manža, Ládík a jeden mi chybí..Tímto se omlouvám, ale nevím kdo ??? Tak prosím znovu potvrdit na 100%, ať to tam neblokujeme...Dobrou noc

Stenlák

Tak to je smutný . Proč nejedeš Sylvo ? . Já jedu určitě - pokud mě nemoc nedostane a to je nepravděpodobný .

Friduča

Stenli, zdravotní důvody. Ale nerada bych,aby před odjezdem bylo místo 13 lidí třeba čtyři...( je to rezervované, ale furt lze zrušit ) Tak proto se ptám a ať už se někomu třeba jen nechce, tak teď je ten moment to říct...

Ivča

Fridu, mám se zeptat, jestli tam jsou dvoulůžáky. Jinak zdravím rodinko. Utíká nám to , za chvíli se srazíme a pak hned vánoce. Je to fofr. Ale možná teď, co nekoříme, budeme pomaleji stárnout:-) Nováčkům držím palce,nám skalním přeju, abysme si to už nikdy nepokazili. Kráááásný den.

Ivča

Fridu, už jsem si to našla na webovkách. 9 třílůžáků. My když budem 3 i se psem, tak bychom jeden obsadili. Právě kvůli naší čubě. Snad to nebude problém.

Megan

Fridučo, já ještě napíšu Milošovi z vedlejší diskuze, jestli pojede. Byl už v Praze.

Konča

Hlášení: manžel 130 a já 480 dnů bez :-) Přesně tak Ládíku, kus života jsme tady dohromady prožili a jinak tě očekávám, že si uděláš/te pauzičku na kávu až pojedeš/te koncem týdne přes Olmik na Slovensko nebo zpět ze Slovenska. Bydlím kousíček od výpadovky na Prahu - žádné velké zajíždění nebudeš/te mít. Fridu zapomněla jsi na Mirku. Počítám, že budeme s Mirkou spolu na pokoji. Ovšem pokud i ona odřekne, tak to vypadá, že budu na pokoji s Meganem, Stenlákem a Ládíkem :-DDD A jak se drží naši šikovní nováčci?

Friduča

Dobré ránko, Ivčo myslím, že to problém nebude... sice nevím kolik pokojů bude volných, ale nějak se poskládáme... Jo,jo Mirka - já jsem věděla, že mi někdo vypadl, jen jsem nevěděla kdo :) :) Tak dneska 25 dní... Jupíííí !!! Končo gratulačka, to už snad u takovýho čísla není ani potřeba :) :) :) Mazáci :) :) Jinak kamarádka zatím celá.. blbě se jí chodí.. tak pracuji z domova, kdyby náhodou...

Konča

Fridu super . Pěkné čísílko, jsi borec. Gratuluji :-) Máš pravdu, že u takovýho čísla to ani není potřeba, ale vždy to potěší takže díky :-) a sama se moc těším, že i ty jednou napíšeš stejné číslo jako dneska já. Pro mě byl nepředstavitelný jeden den bez cigarety, potom jeden týden bez cigarety, dále 1 měsíc bez, když jsem překonala půl roku, tak jsem si připadala jako největší hrdinka, no a když jsem dosáhla 1 roku tak jsem se pýchou vznášela :-) Jo a když se přidal po 350 dnech manžel, tak už je to více méně pro mne brnkačka. Do hospod mezi kuřáky nechodím - to mi nedělá dobře jich pozorovat a nedat si ani čouda, občas si na krátký okamžik vzpomenu, ale ihned zavrhnu neb když si vzpomenu na své šílené začátky, tak už je opravdu nikdy nechci znovu opakovat. Bez cigaret je mi skvěle!

Stenlák

Dobré poledne . Tak já dneska 74 a dva dni bez champixu . Jsem vzteklý jako čert a spal sem docela málo . Musím to přetrpět a pak už to bude na pohodu . S

Konča

Stenláku blahopřeji k 74 a drž se, je mi tě líto:-( ale jsi bojovník, tak to zvládneš. Jak jsem již dřívě psala, tak mě champix zklidňoval. Spala jsem celou noc a i ráno déle (jsem raní ptáče) a vzteklost taky byla menší. Ovšem opravdu u každého je to jinak.

irena

ježiš mně se to vymazalo a to jsem vyjmenovala skoro všechny oslavence(nás všechny) a napsala půlstránkovou stať na téma haťapaťa (pouťové a jarmareční popěvky a haťapaťa kapely., je to taková vsuvka v textu aby to vycházelo z notama a dobře se to vyřvává)Stenly jak píše Fida a konča ..co oni mají a my ne , vlastně naopak ..sklon k závislosti, bohužel je to krutá pravda. Ale ne všichni na této diskuzi v tom lítají.

Sylva

ahojky všem!!! Nejdříve Stenlákovi : snad mi vyjde sraz příště (jdu na menší zákrok), nevím jak a kdy budu fit. Ale myslet na vás budu, to si piš. Poznatky z používání CH.: dnes je to týden co jsem ho vysadila, brala jsem od 1.8., počet dní nekouření-79.Bohužel jsem měla dnes příznaky, že bych to do té pusy opravdu dala-takže jsem zase na půlce. Tím chci říci nováčkům, že zdání může klamat. Takhle jsem dopadla před rokem, když jsem si myslela, že jeden prásk mě nemůže zničit,bohužel lítala jsem v tom znovu (po polikání měsíce a půl). Tentokrát to musím dát a musím být silná. Jenom radu, abyste nepodceňovali ty dávky! Samozřejmě hodně záleží na vůli a o každém z nás jednotlivě. Moc pozdravuju Konču, Friduču, Ivču, Stenláka - snad se s vámi setkám příště. mějte se nekuřácky-voňavě-a držte se všichni.

Stenlák

Ahoj . Jasně snad to vyjde na další . Já sem dnešek dost protrpěl . Ještě teď se potím a to doslova . Ale vztek je o něco lepší . Nepochybně kdyby jsem měl pocit že bych hulil a že ten jazyk váhy se nakloní tak hnedle vemu Champix . Kdo ví co teď bude :) Ale já si myslím že postupně se to srovná všechno . S

Ivča
1x

Dobré ranko. Velká gratulace Konče a manželovi. Máte to hezky sladěné. Prostě borci každým coulem. Fridu, taky ti gratuluju, jedeš dobře. Sylvo, nepodceňuj délku zobání. Opravdu raději dýl, klidně 4 - 5 měsíců. Ono to vypadá s chmp dobře, ale brzy vysadit je riziko. Stenláku, to samý, raději dýl. U tebe je to blbý, že ho špatně snášíš, tak asi bude lepší nasadit hodně silnou vůli. To je to, co mě vždycky chybělo. Přestala jsem kouřit pomoci zázraku, teď bych potřebovala podobný zázrak na zhubnutí. Nejsem zvyklá na ty špeky a nechci si zvyknout, ale nějak mě ta dieta nebaví. Pohybu je teď taky míň, musím zase začít běhat a chodit s holema. Doma se donutím občas cvičit, ale chybí pravidelnost. Včera jsem se s manžou postalvili na váhu nezávisle na sobě a oba jsem zakvíleli hrůzou. Tak buďte lepší než já a užijte se dnešek. Jsem se zase teda rozkecala. Je to výstraha pro začátečníky, aby ty kila nenechali tak rozběhnout jako jsem to udělala já.

Konča

Též zdravím všechny přítomné:-) Sylvo, uvidíme se na dalším srazíku, důležité je,aby ten zákrok dobře dopadl. Ztotožňuji se s Ivčou, Šampík zobat raději déle. A ten zázrak na zhubnutí bych potřebovala též. Dietu dlouhodobě nevydržím:-( už jsem koukala na kryolipolýzu na slevomatech, ale ještě nemám odvahu si to koupit. Nemá tady s tím někdo zkušenost?

Konča

A co se stalo, že nic nepíší Rimankaaa, Denis a Kamil? Snad jste to nevzdali?

Friduča

Dobré ránko, tak dneska 26 dní :) Končo je to zmražení, ale nevím,nevím.. Já nejsem zastánce těhle novej a divnejch metod.. Musí to provádět lékař ( takže to jistě není nic snadného ). Je to poměrně novinka, takže není moc osobních zkušeností ..Ale např. neinvazivní liposukce je poměrně náročná a nezdravá a nikdo o tom moc nemluví ( narušuje se tuková buńka a tu pak tělo musí vyloučit krví ven játra, ledviny), takže nesmíš mít vůbec nic s ledvinama, nebo játrama ( pochopitelně podepisuješ a roziko je plně na tvé straně ) a jsou i případy, kdy zdravej jedinec díky dlouhdobému docházení začal mít se zmíněným orgánem potíže... Takže já jsem zastánce - nežrat ! Snažit se změnit životosprávu - nekupovat domu dobroty, ale zdravé věci.. Nevařit svíčkovou apd ( takovou stravu si dát jednou za čas na chuť ) a naučit se, aby valnou většinou jídelníčku byla zelenina a maso ( ryba, hovězí, kuřecí ), úplně vyřadit bílé pečivo. A pochopitelně pohyb... Existuje jednoduchá rovnice příjem = výdej... pokud není vyrovnaná, váha jde na horu... Diety nemají z dlouhodobého hlediska význam - jojo efekt.. Ale úprava a změna stravovacích návyků není tak složitá a je zdravá... Tyhle novoty jsou k ničemu..Ostatně i kdyby to fungovalo - pár svíčkovejch a je to zpátky ... :) No Snad se nám spolubojovníci nerozhulili :) :)

Stenlák

Dobré ráno - poledne . Dnešní noc byla dlouhá . Zase ty záda mě rafly ale tak dá se to no . Já nevím co se stane když champix nebude dneska 3 den . Myslíte že se vrátí ten stav jako na začátku kdy sem na cigaretu myslel pořád ? Já nevím no víte že jsem obezřetný člověk třeba to bude ok . Proto jsem vás všechny prosil už dávno tomu ať mě napíšete jak vypadalo vysazení Ch . Dneska třetí den bez Champixu . Cigarety vnímám jako nepříjemnou zkušenost . Docela se mě zvedá žaludek když vzpomenu a na druhou stranu jazyk brní a sbíhají se mě sliny no asi ne na cigaretu ale má to s tím co dělat . Já bych Champix jedl rok nejde o peníze ale jde o to že mě hodně champix ničí . Držte se blahopřeji všem co nekouří ! ale i těm co se chystají . S

Friduča

Stenli, já jsem na cigeretu jako takovou chuť neměla... Ale byla jsem v prostředí kuřáků kteří tam ládovali jednu za druhou...Manžel kouří.. takže jsem si dala jednu, pak po obídku, pak když se pilo... A bum byla jsem zpět... Máš to v hlavě hezky porovnané, takže na to nemysli.. Vysadil jsi tečka, kouřit nechceš a nebudeš tečka ! Čím víc nad tím budeš přemýšlet ( zda to bez CHMP dáš, nebo ne ), tím to bude horší.. Snaž se to neřešit a prostě nekouřit... Jsi šikulka a už jsi vydržel takovou dobu, tak se neboj a hezky pokračuj !!! Cigereta je svinstvo, které nechceš, tak si prostě nezapálíš :) :) Drž se !!!

Ivča

Stenláku, já brala chmp 5 měsíců, z toho posledních 14 dní obden. Takže po vysazení už jsem nepociťovala vůbec žádno změnu. Něco jsem očekávala a ono nepřišlo vůbec nic. Bylo to už v pohodě. Ale ty bereš krátce, takže asi bude platit co píše Friduča , tzn. hlavně pevná vůle, protože rozhodnutý jseš asi hodně pevně. Držím ti palce. Ty to určitě dáš.

Stenlák

Ahoj Ivčo . No krátce ani né pomalu tři měsíce . a minimálně ten poslední už jsem jedl půlku ráno / večer a pak už jen 1x půl v poledne . Uvidím

Stenlák

Ahoj . Určitě si nezapálím . Ale rád bych věděl co nejhoršího mě čeká . Je možné že po vysazení champixu se vrátí ty prvotní stavy odvykání ? // Jako u mě to byl marast // Ale champix jsem vysazoval pomalu značí poslední dny jsem jedl jen čtvrtky a dneska bych neměl mít v krvi už opravdu nic . No a ta váha 11 kilo mám UP . Ono to spadne :) S

Lenka

Ahoj všem,Konči-a na mne si zapomněla...tedy a já se držím!!!a teď musím spočítat- dnes 8.den bez.Začala jsem užívat 1/2 tbl.Champixu denně, a je mmi docela fajn,jen v noci mírná nespavost/budím se občas/V pondělí jsem byla s kamarádkou nekuřačkou v kuřácké kavárně,na vínku-viděla ty kouřící-a nic-jen jsem občas nevěděla,co s rukama-cigareta mne nenapadla... Stran liposukcí-asi bych to nedělala,myslím,že to moc efektu nmá-ani ta chladová-jsem trošku z oboru..Taky přemýšlím,jak nepřibrat,když jsem již přibrala při minulých odvykacích snahách-ale chce to asi trošku vychýlit tu rovnováhu k většímu výdeji-ale jde to ztuha...Ivčo držím palce. Lenka

Konča

Stenláku se mnou vysazení nedělalo vůbec nic. Při prvním odvykání jsem vysadila po 7 týdnech nekouření. Když jsem po 168 dnech selhala, tak jsem tehdy v práci stresovala celý jeden měsíc (přepracování+nemožnost vzít si přes prázdniny ani půl den dovolené) než jsem si zapálila. Kdybych si tehdy nechala nějaké tablety a začala je znovu zobat, tak bych asi nepodlehla. Vzala jsem si ponaučení. Poznala jsem moje "spouštěče" takže při očekávaném stresu (pohřeb tchyně, setkání s kuřáky spojené s alkem) jsem automaticky navýšila dávkování. Dokonce jsem si zobla při 352, 353 a 354 dnu, když se mi ztratil manžel a byl nezvěstný. Schovat tabletky se mi hodně vyplatilo a jsem tam kde jsem.

Stenlák

Končo s tím počítám Champixův preparát mám v autě i doma :) a musí to jít .

rimankaaa

Ahojky všetci, tak ja dnes 4. deň, no zatiaľ je horšie ako lepšie, ani radosť z toho moc veľkú nemám, skôr rozmýšľam prečo som to vlastne prestala? :/ ale nevzdávam a najmä preto, lebo mi nikto neverí, že to dám :D ani sa nečudujem, len počas tohto roka prestávam "100 x" :)) nejde mi trošku do hlavy, prečo ten CH, keď aj tak po vysadení sú absťáky, ako píše Stenlák? ja to musím skúsiť za pár týždňov bez CH, na mňa je tých nežiadúcich účinkov veľa (ja už si pomaly nepamätám, kedy som sa normálne vyspala a každé ráno vstávam ako zbitý pes) a aspoň otestujem svoju, ehm, "pevnú vôľu" :) ale zlý nápad nie je ani to, čo robila Konča, že pri vopred očakávanej stresovej situácii sa ten CH vezme.. tak všetkým spolubojovníkom - hlavu hore, bude aj horšie :) a vytrvalým úprimne závidím :))

Konča

Leni promiň zapomněla jsem:-( Ovšem k dnešní 8 ti posílám gratulačku. Jsi šikulka. A navíc jsi prošla ohněm v hospůdce a to se počítá:-) posílám palec nahoru. Dík za info s tou liposukcí - zájem opadl. Jsem věděla, že mi tady někdo poradí. Jste všichni tady zlatíčka.

Konča

Rimanko já už měla strach když nepíšeš. A ty přitom stále bojuješ a to je skvělá zpráva. Blahopřeji. Po 48 hodinách je tvé tělo bez nikotinu, takže se nedivím, že máš takový splín, ale představ si, kdybys nezobala CH. to bys už buď kouřila nebo třískala hlavou do múru. Ch. je obrovský pomocník. A ty to ostatním dokážeš a budeš za HVĚZDU:-)

Denis

Dobrý den všem, tak já dnes 14. den. Až na ty strašný hovadiny co se mě zdají každou noc a probudí mě pravidelně v 5.00 hod je to docela dobrý. Chuť si zapálit se postupně snižuje, dost mi pomáhá, že doma ani v práci nikdo nekouří a hospodu jsem si zakázal minimálně do konce roku, stres navždy !!!! I když jsem kouřil "jen" 10 denně, počítám,že budu zobat alespoň 3 měsíce. Obdivuju ty co vysazují už po měsíci.V centru mi doktorka hlavně tohle zdůrazňovala, že spousta lidí si myslí, že už jsou za vodou, ale opak je pravdou. Jinak na to, že CHMP vznikl skoro omylem, při vývoji antidepresiv, tak takových omylů víc. Všem hezký den bez absťáků.

Konča

Další skvělá zpráva:-) Krásných 14 dnů takže posílám gratulačku. Někomu tady a,le už nevím komu ,se zdáli krásný sexy sny. Holt i sny jsou u každého jiné.

rimankaaa

no to som rada, že len mne sa nesnívajú hovadiny, veď to je neuveriteľné. čo za sprostosti moje podvedomie obsahuje :)) ale ten spánok je strašný.. ľudia, ja pomaly spím 10hod. za noc a ráno nie a nie vstať, kruhy pod očami a dnes som si normálne musela na obed ľahnúť a už sa opäť teším večer do postele.. chodím ako telo bez duše, môj 5ročný synátor je už zo mňa zúfalý, vyhlásil, že je so mnou nuda a že som mu na nič :/ paráda! to sa nedá normálne fungovať, keby som mala chodiť do roboty, tak už včera by ma vyrazili :)

rimankaaa

KONČA, tomu ver, že bez CH by som už dááávno fajčila - však ja som najviac bez cígy vydržala 1deň!! a už som mala aj také stavy, že som si povedala a dosť, vyhodila krabičku do koša a za pár hodín šla po novú do obchodu (keďže som sa neplánovala hrabať vonku pred panelákom v smetnom koši :D ) a s náplasťami to boli najviac dva týždne - samozrejme, že potom som to dohnala aj s čerešničkou na torte 8) takžee CH všetka česť :D

Sylva

moje pocity-poznatky z vysazení CH.: (třeba to bude někoho zajímat): brala jsem 1,5 měsíce předepsanou dávku, pak jsem snížila na 3x denně půlku (nevolnosti žaludku), po druhém měsíci jsem snížila na 1x denně půlku (ne, že bych šetřila, ale nevzpoměla jsem si celý den na to, že mám polknout nějaký prášek), půlku jsem polykala 25 dní - pak jsem zkusila vysadit. Včera to byl týden, co jsem "byla" bez CH. Bohužel-opravdu to nejde takhle brzy (je to individuelní), už včera jsem musela vzít znova půlku, dnes opět. Mám pocity, že mě všichni se.. ou., bohužel, mohla bych i zabíjet očima, kdyby to šlo.Takže, pokračuju-půlku denně. Žmoulám v puse paipo (skoro ho i hryžu), jak jsem nervózní-před týdnem to takhle nebylo.Je to fakt "očistec", ale OPRAVDU ten hnus už nechci do úst. Držte se, všichni, kdo začínáte - je to o silné vůli!!!

Stenlák

Sylvo tak kdyby ten pohled zabíjel věř mě že kolem mě jsou mrtví všichni a některý bych rád zabil oživil a zase zabil :)) už jen pro ten pocit :)) Proč je to u mě jiný nevím já bych champix nezapomněl si vzít dokonce jak jsem si ho nevzal v 15 H do 10 minut jsem věděl . Asi mám čas se tak moc hlídat . Ale buď v pohodě taky jsem vysadil champix a to co se děje je prostě sprostý absťák bez léku ty tři měsíce ale i půl rok . Jsme vyměnily za champix oklamaly receptory a teď champix není a šup s námi na lopatu :) . Naprosto mě věř že po 10 dnech bude pohoda . i dřív vydržely jsem skoro 80 dnů pokud nemáš DNES 80 gratulace . těch 10 dáš jako nic úplná malina pro tebe . S

Sylva

jseš fakt kámoš, díky. drže se taky!!☺☺☺

Valja

Ahoj všichni, mazáci i nováčci! Občas sem nahlídnu, ai když nepíšu. Dnes se ozývám, protože by zejména ty prvně jmenované mohlo zajímat, zda kouřím či ne - tak NE ! A dnes mám 2. výročí nekouření. Doufám, že nováčky to povzbudí a Konča, Friduča, Megan, Ivča, Irča a další, které nejmenuji, protože si momentáně nevzpomenu na jména, budou potěšeni, že jsem vydržela. Všem vám to přeji z celého srdce také, i když sranda to není, ale mám obrovský pocit svobody.Zvlášť v tomto počasí moci nelítat ven a nemrznout nebo při nemoci (nemocná jsem teď docela často) je naprostá paráda. Vědět, že z pelechu nemusím na jednu a že nikomu nesmrdím v trolejbuse či ve frontě je úžasné. A myslím že jsem už o něco méně vzteklejší než třeba na jaře. Jen ta nešťastná váha, asi 10 kg ..TAK SE VŠICHNI DRŽTE, DRŽÍM VŠECHNY PALCE!!!!!!!!!!! A gratuluju všem,k malým i větším výročím, jste bojovníci!

Konča

Děcka (to se říká tady u nás) je to tak jak píše Sylva. I já ohryzávala paipo při všech mých pokusech. Při tom posledním pokusu jsem paipo používala asi 2 měsíce a pak už jsem ho nepotřebovala. A to ho mám dodnes v práci před sebou na stole. Úplně se dokážu do Sylvy vžít, jak jí je. Nakonec se to vše poddá. Musíte vydržet. Čím déle jste od poslední cigarety, tím je lépe. Ale nesmíte si dát ani jednoho čouda neb tím jedním čoudem hned probudíte ty sviňský receptory, který se hned začnou dožadovat své potravy. Bohužel si tím musí projít každý a nelze to uspěchat. Lze si pomoci všemožnými pomocníky. Nakonec se to přece jenom zlomí uvidíte. Sylvo k 80 posílám velkou gratulačku. Rimanko, nemůžeš psát více? Já si tak ráda čtu tvoje příspěvky ve Slovenštině. Co jsme se oddělili, tak je mi ta řeč vzácná.

Konča

Valjo, jsi zlatíčko, že jsi se nám ozvala. Jsi HVĚZDA a k 2 výročí ti posílám VELIKOU GRATULAČKU, fanfáru ti bohužel nepošlu, neb na noťasu ji neumím. Prosím tě, nechceš přijet na srazík? Strašně moc bych tě osobně poznala a ostatní určitě taky. Děvče udělalas mi obrovskou radost. Odkud jsi? Trolejbus - Brno, Plzeň, Č. Budějovice, Ostrava.... už si nevybavím kde všude to jezdí. Pokud budeš moct, tak přijeď. Ty jsi mne před 2 lety tak podporovala a já nebyla tehdy schopná. Valjo, co ty na to? Už jsi zapomněla na přestěhování? Musím polistovat trošku zpět, ale jak to najdu, tak ti semka písnu stránku, kde Megan napsal svoje číslo na mobil.

Konča

Valjo, už jsem to našla. Opravdu bych byla moc ráda kdyby jsi se mi ozvala a konečně byla s námi v kontaktu. Koukni na stranu 353. Je tam mobil na Megana a on dá mailové spojení na mne. Fakt jsem moc ráda že ses ozvala.

Konča

Valjo samozřejmě strana o 10 míň :-) jsem se překlepla to kvůli tady tomu nemožnému podsvícení.

Stenlák

Valjo gratuluji k 2 letům ! Jsem moc rád že jsi napsala protože každý kdo vydržel dokazuje že to jde . Je to potřeba vědět .

LUBAN

Všechny moc zdravím.Valjo velká gratulace!!! DVA roky super.Asi jsme začínali spolu.Já mám v pátek DVA roky a 1 měsíc!! Jsem stále v pohodě.Sraz mě mrzí,ale vnučka má 3 roky!! Tak budeme slavit.Irčo druhé mimčo bude až v únoru.Tak se budu těšit na pařbu v KAteřině na jaře. Pěknou zábavu na REzku. Nováčkové držte se a Nehulte čus

LUBAN

Jo a Končo dávej tam na ně pozor!!!! Budu vzpomínat ....... Zaspívat si na horách ..................

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce