Inzerce https://www.lekarna.cz/do-prirody-bez-obav/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=do-prirody-bez-obav

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Stenli

Denisy to je super že se daří . Když ti to jde dobře buď rád nachystej se akorát na pár okamžiků kdy budeš více bojovat a možná ani to ne . To já se s tím peru od začátku a hodně Champix mě neuklidnil ani trošku . Prvních 14 dní jsem měl takové záchvaty zlosti že jsem nevyšel ani 1x z domu měl jsem fakt strach že něco provedu . Což je protiklad u většiny zde kdo ví co za tím je ty záchvaty zlosti mívám i teď ale čím méně Champixu tím lepší ! Tak se drž a piš když budeš mít pocit že jsi sám tady sou fajn lidi . S

Stenlák

Fridu díky . Já počkám zatím se mě neděje nic co by sem neustál . Já mám výhodu v tom že práce mám kolik chci a kdy chci takže naštěstí si můžu dovolit ten luxus tomu dát čas ( což je asi taky kontraproduktivní :) ) Mě teď je daleko lépe tu půlku champixu beru asi 7 den ? 8 ? nevím . A za tu dobu jsem urazil obrovsky krok vždyť i pár dnů jsem byl naprosto spokojený a v pohodě . Kdyby to nešlo jinak půjdu k doktorovi ale nemám na ně kliku . Myslím že nejlepší je si poradit s tím to sám :) Závislosti na čemkoliv . Já bych třeba do centra na odvykání nešel když vím že jste tady na Ordinaci super lidi a daly jste mě daleko víc než doktoři :) Opravdu jsem tady již 3 roky +/- Jen nekouřím teprve teď za to již na pořád :) .Jsem šťastný bez cigaret je to krásný pocit . S

Lenka

Hezký večer všem holkám a klukům...a moc děkuju za podporu-snad i kvůli Vám,,kdyby náhodou někdy přišla chuť, si nedám...Hodně mne to dnes ráno zaskočilo-ten odpor /normálně vstanu,snídaně a rychle honem za cigárkem../, v práci nekouřím-ale po ní rychle zase na cig.-a dnes nic,a doteď nic...tak jsem si naplánovala vařící odpoledne/ 2 dny u nás byla studená plotna.../-a bavím se tím...K tomu,abych nepapala,nakrájená paprika-a snad to bude tak dál...Teď ještě začlenit trošku pohybu-aby se nehnula váha/resp.hnula,ale směrem dolů/- to mám zase každotýdenní hlášení váhy s kamarádem a ségrou-a snad vše bude ok..A teď přemýšlím,jaké balení Champixu koupit-nechtěla bych ho brát dlouho/viz můj dlouhý,a několik krátkých pokusů bez berličky..../-ale v tuto chvíli je to asi rouhání.. Fridu-hezky lež a leč se Všem hezký večer a moc a moc díků za podporu Lenka

Lenka

P.S.-a forek nakonec.dnes jsem v práci dostala úplatek-poprvé-karton cigaret---

Stenlák

Ahojky Lenko je super že se daří . Champix je prima zabírá . Já byl skeptik a nekouřím . No ta váha já to psal 11 kilo jsem přibral . Každý kdo mě zná na mě kouká a říká ty Stenli vypadáš dobře ! jj aby jim huba upadla :)) Ale líbí se mě to ohromení ztráta řeči :)) Mě to nevadí jestli je to dočasná cena za život bez cigarety paráda užívám si to . Dneska jedna paní co se jim starám o chod PC při odchodu mě dávala kartáč malborek prý Pane Stenli dejte si :)) řek sem jí že nedám a že děkuji . Líbilo se mě že nebyla zvědavá .

Tomáš M.

Super!!! Takové pocity zažívám i já poslední dobou. Najednou mnou nekuřáci neopovrhují a kuřáci závidí. Je to zvláštní úhel pohledu na svět. Ač ten nejčistší.

Lenka

Stenláku-jenže jak jsi psal.jsi hubený...jen trošku jiný-ale já už jsem trošku podsaditější baba teď...Tak to zkusím-a třeba vyjde-zvládnout obojí....To by bylo..

Stenlák

Určitě byl jsem jako tyčka . 61 kil +/- teď nějakých 72 takže v poho . Já to psal pro odlehčení :) i když to možná tak nezní . Zvládneš přesně to co budeš chtít ! Já jen že lidičky tady psaly mockrát že člověk nabere a pak to zase letí v řádu dolů . Bude to dobré . S

Ivča

Zdravím všechny a nováčka Denise. Jdeš na to fakt dobře, gratuluju. Zase po dlouhé době někdo, kdo to bere přez poradnu. S chmp je to skoro zbytečný, ale nic proti tomu. Takže se raduj, je to z počátku úžasný pocit. Ikdyž já ho mám po 2 letech pořád. Stále si toho vážím a jsem sakra opatrná, abych se k tomu nevrátila. Nedalo by to žádnou práci. Stenláku, já byla taky jako tyčka a teď je to hrůza. Ale u chlapů se to tak nebere, hlavně že jseš v poho a už se lepší i ty tvoje blbý stavy, se mě zdá. Tak to je výborná zpráva. Lenko, úplatek dobrý:-)) Měla s to vrátit a požádat o lahvinku:-))) Fridu, jak je v pelíšku, už je to lepší? Mějte se všichni krásně. Sraz - viz Konča.

Jana

Bré ránko, nekouřím, je to v pohodě, CH radši ještě sem tam jím celý ráno. Ale jsem šťastná, jelikož se přítel a jeden kamarád rozhodli jít do CH taky! Bude to pro mě ještě lepší, když nebude přítel kouřit. Jupí.

Konča

Vítám Denise a posílám blahopřání k 1 týdnu bez cigár. Aby ti nebylo po CH špatně od žaludku, tak si ty modré tabletky rozpul a užívej denně 4x půlku. Po té půlce je žaludek OK. Jani to je super zpráva, že jde přítel taky do odvykačky. Mohu potvrdit je to 1000 : 1 když jste dva odvykači. Držím palce, ať to všichni 3 pěkně zvládnete. Leni s tím úplatkem se zpozdili có? :-D A co sraz, pojedeš? ZNOVU MUSÍM PŘIPOMENOUT, ŽE SRAZ JE PRO VŠECHNY. PRO NOVÁČKY I PRO SKALŇÁKY. KDO MÁ ČAS , CHUŤ A NÁLADU, TAK SE PŘIHLASTE. BUDE SRANDA.

Jana

Já na sraz nemůžu, fičím v tu dobu na koncert Rammstein :-D

Mirka

Já jedu 12.11. do Rezku. Závazně! :-)

irena

udělám rekapitulaci od východu: Stenlák,Konča, Miloš, Irena,Mirka, Ivča, Friduč.jede se teda do Krkonoš A ještě Sylva a Megan. Takže 9 ....kdo další , pište , Friduč se zatím vyleží a objedná to.Stenláku zkončení s šampíkem není to co z rivotrilem, to vůbec nesrovnávej .Pokud byly depky tak z nedostatku serotinu , což ti spůsobí absence nikotinu a to se srovná , jestli tě šampík žere tak ho vysaď a nebo počkej na sraz a tam to probereme všichni .Ale poker si zahraješ je s náma, neboj!

Stenlák

Dobré ráno . Jano tak to je prima ! Ivčo ano mnohem lepší , věřím že se začínám lepšit . K tomu srazu ano závazně jedu na ten penzion auto už mámě obsazeno . Tj. Já + Konča + Mirka + Irena s manželem ? Přes Prostějov stejně pojedu jak tam tak i z5 . Venku dneska tady u mě zima musel jsem vzkřísit kotel . Dcera moudře šišlá kotel papá což vůbec není pravda kotel to dříví žere ! :))

Konča

Ještě Ládík a Tomáš M ze západu. Ještě nepísnul PEPA, snad už se vrátil z Turecka a snad jak sliboval, že v půlce října na své narozeniny si jednu zapálí, tak se z toho nerozkouřil.

Konča

Megane a Iljušin jede taky co?

Friduča

Dobré ránko, takže já zatím zavolám a zabukuju ( pokud tam bude volno ) A zabukuju vč. mě a manžela 13 míst ??? Naposledy Megan hlásil, že pojede sám bez ženy, pokud se nepletu... Jak to bude Megouši ? Dej vědět...Já jsem v pelechu je to o něco lepší, ale mám velké uzliny na krku, obávám se trochu angíny... :( Tak uvidíme...

Konča

Fridu, grauluji k dnešní 20 :-) a pozor na ty mandle, ať nedopadneš jak můj chlap.

irena

Friduč 13?

Lenka

Tak dnes hlásím 2.den,bez cigaretky-a málem i bez CH.-jak jsem zbrklá,tak jsem na něj dopol.málem zapomněla...Zatím vše celkem v pohodě-chutě na cigaretu nejsou.Ivčo-vidíš,já hloupá-to jsem měla....Končo-děkuji za pozvání,ale v tom termínu se jedu veselit-babinec .Tak snad někdy příště...A ještě dotaz-přestal tu někdo s CH.dřív,než ve 3 měs? Hezký den Lenka

Konča

Leni blahopřeji, jsi šikulka. Při prvním užívání CH. jsem s užíváním skončila po 7 týdnech. Nekouřit jsem vydržela 168 dnů=5,5 měsíců. Pak přišel stres a vyčerpání a já se začala litovat a běžela jsem do první trafiky pro krabku:-( A jela jsem v tom znovu. A ty šílené výčitky. Naskočit znovu do nekouření nešlo a nešlo, ani s CH. Vždy jsem vydržela pár dnů (od 1 týdne až po 2 měsíce). Takto jsem se trápila dalších 10 měsíců. A co peněz mi to stálo..., ne už nikdy více. Doktor mi řekl, že jsem skončila s užíváním moc brzy, že já těžká závislačka, bych měla Ch. užívat nejméně půl roku.

Friduča

Ivčo, píšu to, neb víc hlav víc ví : Stenlák,Konča, Miloš, Irena,Mirka, Ivča, Friduča,můj muž,Sylva, Megan, Ládík,Tomáš - tak teď mi vychází dvanáct :) Takže podumejte, případně mě opravte, či doplňte a hlavně potvrďte... Pak tam zavolám...

Lenka

Končo-já jednou přestala na 2 roky,bez čehokoli, a opakovanně na až třeba až 2 měs-ale vždy mne zlákala frajeřina....s kamarádkou nejlepší jsme si pokuřovaly,ta pohoda.... Ale teď už vím,že fakt nikdy nechci...nestojí to za to..

Konča

Dvanáct, 6 žen a 6 mužů, 6 z Moravy a 6 z Čech :-)

Ivča

Fridu já 2 místa. A můžem mít sebou mrňavou pudlici?

Friduča

Takže třináct :)I včo, určitě můžete, ale bude tam asi ten náš diabetickej magor, tak snad se snesou a jeho neklepne.. Už má naordinovanej klid...A zákaz aktivit, po kterých mu může vylítnout cukr..Ale pokud mu dá ona pokoj, on jí možná ani neuvidí...

Konča

Mně to Ivčo bylo divný, že bys nechala pana domácího doma:-) Počty se mění 7:6 ve prospěch Česka. Hlavně, už to konečně vypadá, že jsme se již domluvili:-) Už se začínám těšit:-)

Ivča

Zatím je to ve fázi ukecávání. Pokud pojede syn, též odnaučený kuřák, zůstane pudlice doma. Pokud ukecám manžu, musíme ji vzít sebou. Je jí už 11, ale je to pěkný péro. Ale před velkým psem má respekt. V nejhorším případě dojedu snad sama. Mějte se krásně, já jedu domůůů. Tady chvilkama i svítí, tak by mohl být groček na zahradě.

irena

Ivčo , řekni Tomášovi , že udělá Milošovi hroznou radost , musíš ho ukecat a ta pudlice pokud nekouří.....

Ivča

Pudlice sice nekouří, ale je nevychovaná. Všem by chtěla dávat hubany a skákat na klín, Tomáš říkal, že ji nelze brát mezi lidi. Musím sehnat hlídání pro našeho pejska a kočičku a to teda nevím kde. Tomášovi to určitě vyřídím a určitě bude mít hned větší chuť jet se mnou. Pozdravuj manžela. Hlavně by dopadly i ty houby. Je to ještě vůbec aktuální nebo máte po letošní sezoně nasušeno? Jinak všechny zdravím, mám o víkendu vnoučka, takže bude mazec. Žádný relax. Ale těším se. A kouřit taky nebudu, slibuju. Krásný víkend

Lenka

Dobré ráno,tak dnes 3.den nekouření- zatím bez potíží.Včera odpoledne jsem omylem nesnědla tabletku...už ráno jsem málem nevzala....a bez následků-tak dnes začala a budu asi pokračovat 2x1/2-myslím,že mám nastartováno, mám spoustu svých příkladů,kdy jsem z blbosti dala jednu-a nekouření skončilo-tak teď mám strach...a nezkusím.Zkouškou budou setkání s kuřáky-zatím žádné nebylo,dnes akce se samými nekuřáky.Včera jsem vyhodila své zbylé 2 cigarety-naposledy čichla a hotovo Hezký den Lenka

Tomáš M.

Ahoj, jedna dobrá rada. Nemá cenu šetřit z počátku na každém prášku. Ber jak se má brát pokud nemáš žaludeční potíže. Určitě nepodceňuj závislost na nikotinu. Já jsem kouřil jen odpoledne první až někdy kolem 17:00 hodiny a stejně jsem se kroutil když jsem CH neměl naordinovanej jak jsem měl. Neuspěchat, zobat, načasovat na dobrej čas po jídle. Já měl už Startovací + 56 modrých + jedu dalších 56 modrých. Teď už jedu půlky, ale i na ty půlky jsem se musel vypracovat. Jím teď v 8-12-17 ...

Konča

Ahojte vespolek. Leni tož držím palce. Je to tak jak píšeš. Již nikdy více ani jednoho šluka neb jsi zpátky. Ivčo, já myslím, že na hory si nikdo z nás neobleče frak nebo velkou večerní. Tím pádem si pudlík i labrador mohou skákat jak chtějí. Adámkovi ve sklípku mají malou kníračku, taky mi seděla na klíně:-)

rimankaaa

Ahojte, dúfam, že tu nie som jediná zo Slovenska, ale podobnú diskusiu som u nás nenašla, tak sa votriem k vám :) ono sa nedá všetko prečítať, ale s fajčením som skúšala prestať najmenej milión x, nakoniec som sa odhodlala ku Champixu, tak uvidíme :) berem ho 13ty deň a stále sa držím na tých 2cígach denne :( ale od zajtra idem na to definitívne (aspoň sa o to pokúsim). držím všetkých i sebe palčeky ;)

Konča

Vítám tě Rimanko, našla jsi nás tady dobře:-) Momentálně jsi tu sama Slovenka, ale před 2,5 až 3 lety tu byla Ema. Koncem juna měla výročí 2 roky bez cigár a samozřejmě taky s pomocí champixu. Já jsem poloviční Slovenka a takových se nás tu najde povícero:-) Písni svou kuřáckou kariéru. A champix modré tablety snášíš dobře? Není ti zle od žaludku? Pokud ti ta celá modrá tabletka nedělá dobře, tak je zobej po půlkách = ráno, dopoledne, v poledne a k večeru. Hlavně zobat po jídle a hodně zapít tekutinou. Směle se s námi zapoj do diskuse neb to hódně pomáhá. Tady vždycky někoho najdeš, kdo ti poradí nebo pochválí. Takže ještě jednou vítej mezi námi. Dokuř nebo zahoď všechny cíga a zítra se děvče drž. Přeji pevnou vůli a samozrřejmě budu držet celé pěsti.

rimankaaa

Ďakujem veľmi pekne za milé privítanie :) takže, fajčím 10 rokov a naozaj neviem, kedy som nabehla na krabku denne, ale pristihla som sa jedného dňa, že už ani tá krabička pomaly nestačí :-0 tak naozaj prestať sa snažím posledné 2roky, ale neúspešne :( zistila som, že žiadnu vôľu nemám a náplasti + žuvačky sú mi na dve veci. champix je ale skvelý! to, že som znížila počet cigariet cca o 20 v priebehu 2týždňov je super, ale neviem sa ich vzdať úplne :( to je pre mňa des! ono tie absťáky s CH sú prechádzka ružovou záhradou, ale čo s rukami? a hlavne zaužívanými situáciami? veď ja som doslova vstávala len kvôli tomu, aby som si ráno dala kafíčko s cigoškou! ach.. od žalúdku mi zle nie je, len taký divný pocit, horšie je, že som sa vyhádzala na tvári a najmä tie hrozné sny!! to je teda zážitok :))) neviem si predstaviť, že by som mala takto fungovať 12týždňov.. kamarátka akonáhle 2týždne nefajčila, vysadila CH a nefajčí dodnes (povedala len, že po vysadení pocítila horšie absťáky ako s CH, ale že sa to už dalo lepšie zvládnuť). Má tu niekto skúsenosť s tým, že bral CH len nejaké 3-4 týždne? A akosi som sa rozpísala, tak už končím :) dnes mám tie dve moje drogy za sebou, do večera to už v pohode vydržím, horšie bude to ráno a celý deň :/

Tomáš M.

Ahojte nekouřím, asi 45. nebo 50. den. Ani přesně nevím, mám to napsané jen v práci a už jsem doma. Pocity jsou většinou v pátek odpoledne odmněněním, krásně voňavé domácnosti a pohody a té eufórie štěstí. Pokud si k tomu člověk dá ještě kapku alkoholu tak má pocit, že se znova narodil. Prostě to je opak pondělního rána. Jsou špatné dny, aby ty dobré byly o mnoho hezčí! Svět je barevnější, příjatelnější, a já nevím co všechno. Je prostě fajn. Začal jsem číst tu knihu od Carr Allen. Mě se teda dost líbí a dává mi poměrně dost odpovědi na nikotinovou závislost. Sice se autor někdy opakuje, ale to je jenom jeho styl vykládání reality. Vymívání mozků jak tu někdo zmiňoval to není, to dotyčný nepochopil. Ten člověk zkrátka pochopil mechanizmus závislosti na tabáku a předkládá veškeré pohyby nám čtenářům. Hustý.

Konča

Tome M. jedeš? Počítáme s tebou. Utíkám konečně dom, mám padla. Pěkný víkend:-)

Ivča

Zdravím vpáteční podvečer,jak napsal pěkně Tom, páteční voňavá domácnost. Trošku jsem lítala s vysavačem a handrou, tak to voní ještě víc a pátek je opravdu nejkrásnější den když se ještě přidá ta kapka alkoholu, tak to nemá chybu. Tom to vystihl přesně. Já při úklidu když měla žízeň, tak jsem si dala skleničku piva venku,a bych vychladla a hned to jde líp. Ještě jsem stihla i okna. Vítám mezi náma Rimanku, den D asi už nastane a uvidíš té radosti. Krásný pocit. Držím palce.. Omlopuvám se za překlepy, ale doma nevidím pomalu nic. Měla by se ta barva písma změnit. Je to hrozný. Všm pohodový nekuřácký víkend.

Konča

Rímanko, uvidíš, že to zvládneš. Zkus si sehnat PAIPO - japonská náhražka za cigarety. Není v tom nikotin, ale vonné oleje. Šlukuješ, ale nazapaluješ. Dá se sehnat v e-shopech. Cena cca 45 Kč/1 kus. Champix určitě užívej a nepřemýšlej, že ho po prvním balení vysadíš. To je totiž předpoklad, že se ke kouření vrátíš. 3 měsíce utečou jako voda.

rimankaaa

Ja sa teda do toho vložím celučičká celá :) mne večer cigaretka nechýba a ani nikdy nechýbala, mňa zabíja to ráno a doobedie.. uvidíme. ale vidím (ste mi príkladmi), že sa to dá ;) ja mám problém s pleťou, po 2mesiacoch bojovania a chodenia po lekároch sa mi ju ako - tak podarilo dať do poriadku a akonáhle som začala brať CH všetko sa zhoršilo :( nemôžem si dovoliť takto vypadať :) 15ročný pubertiak proti mne nič :)

Konča

Rimanko mysli na to, že pleti kouření neprospívá. Všechno se časem napraví. Jo a ráno si místo kávy uvař nějaký dobrý čaj. Nebude ti to cígo tolik chybět. Hodně z nás začalo popíjet dobré čajíky. Neboj to zvládneš. Hlavně si už žádné cígo nekupuj. Doufám, že nemáš doma kuřáka. To je o hodně težší, ale i to se dá zvládnout. Musíš chtít přestat kouřit a začít se radovat, že jsi konečně svobodná, voňavá a nezávislá. Zítra ti držím pěsti.

Friduča

Hezký večer, tak Rezek je zamluven - 13 míst. Taky vítám Rimanku a držím palečky ! Já mám dneska 21 dní, tak se nám to hezky nabaluje :) JInak to, že Carr mi připadá jako vymejvání mozku jsem psala já a tak mi to taky přišlo... Musela jsem ty stránky přeskakovat... Úplně jsem viděla ty lidi na tom jeho kurzu, nebo sezení - kde on je vepředu a oni si tleskaj a on neustále opakuje to samé dokolečka...Jak v nějaké sektě, nebo tak... Takový pocit jsem z toho měla a nedočetla jsem to...A to přečtu i náročné knihy, ale tohle mi prostě nesedlo... Králíkovou jsem vzala jedním dechem - píše v podstatě to samé, ale je tam třetina stránek a je to podáno nikterak nevtíravě... Carr se mi vyloženě nelíbil.. Což neznamená, že se nelíbí všem :) Toť jen můj názor a pocit z té knihy...

Stenlák

Dobrý večer já došel domů teprve teď . Champix jsem si nedal ale možná ještě dám nebo až zítra rozhodně ho nevysadím . Já jsem byl opravdu silný kuřák na svojí váhu jsem vykouřil krutý dávky a nechci to podcenit . Já věřím že bych mohl lék vysadit a dokonce věřím tomu že to ustojím protože nic než nekouření prostě od začátku nepřipadá v možnost . Ale nechci se trápit víc než je třeba . Taky je fakt že né každý nese odvykání statečně . Ty tři měsíce jsou prostě daný ale i déle . nemyslím recidivu . Čím víc dnů dneska 70 kulatých tím jsem nabyl jistotu že kouřit už nikdy opravdu nebudu . Je to úleva a doporučím všem kdo váhají nečekejte roky jako já urovnejte si hlavu a zahoďte to . Byť se trápím ještě po 70 dnech a to dost jsem tak rád a počítám že nepohoda přejde :) Tak to je Super že je to rezervovaný já vůbec nenapsal Meganovi SMS promíň jdu na to . S

Stenlák

Ahoj Rimankaaa držím palec určitě se drž . No s tou pletí nevím nevím na Champixu krom toho že jsem nabral 11 kil :) měl jsem taky na začátku nějaký hormonální problém s kůží ale trvalo to jen chvilku ! Takže vydrž ber doporučený dávky a uvidíš . S

Stenlák

A ještě gratulace Fridu krásných 21 :) Sylva dneska 75 suprových : ) Tomáš nevědomo protože se mu nechce počítat :) ale i tak gratulace ! A ostatní začínající ? kdo ví vemte si popravdě kolik lidí psalo a kolik zůstalo ? Ale i nováčků jako já že by i na sraz dojely a teď nic ticho . Podle mě jich pár kouří a pár už nás nepotřebuje co ? Docela mě to zajímá . S A přání nám všem kéž nám tabák dá věčný pokoj :) měl bych na ten sraz nabrat všechny tabákové výrobky co mám doma a měly by jsme to upálit na ohni jako satisfakci ale to bychom zase inhalovaly a to to raději budu rozdávat :)) Dneska mechanik v servise nafasoval slivovici a doutníček byl spokojený :)) .

Petr

Zdravím všechny, já nekouřím a gratuluji všem co nekouří nebo to zkouší. Dnes nekouřím přesně měsíc a je to super. Diskuzi čtu každý den a opravdu to pomáhá. Jak jsem se tu ptal zda vysadit CH, tak jsem jej nakonec vysadil a je to dobrý, ale nechtěl jsem to sem psát abych někoho neodradil od braní, jelikož na druhou stranu jsem přesvědčený že ten start bych bez CH určitě nevydržel. Chutě samozřejmě jsou, ale je to čím dál slabší, ale co mě fakt překvapilo, že ty chutě nemám ve stresových situcích, ale naopak když je absolutní pohoda, nebo když se něco podaří . Do žádného abstaku jsem se zatím nedostal, neb nemám doma ani v práci kuřáka a to je pohodička. Hodně jsem si kvůli nekouření překopal život a díky tomu je to snadné. Držím palce všem a dle mého názoru by to Stenlák bez CH už dal, jelikož to má z kouřením v hlavě srovnané, ale to musí každý cítit sám.

Megan

Tak já pojedu bez manžy. Fridučo, vezmeš mě z Prahy? Stenláku, tvé číslo mi přišlo. Ta chalupa mi nevyjde. Musím do práce na hokej.

Konča

Dobré ráno. Rimanko, myslím na tebe a držím pěsti. Gratulaci posílám Petrovi, Sylvě, Stenlákovi a Fridu. Krásně vám to všem utíká. Mám obrovskou radost. Megánku, ty jsi zase v práci že? Tož ti přeji klidnou službu. Dlouho se neozval Ládík se čtyřkou a Pepa, ten se neozval asi měsíc. PEPO ŽIJEŠ? NEKOUŘÍŠ NĚKDE ZA BUKEM? Mně celým bytem voní svíčková. Pomalý hrnec ji přes noc uvařil za mě a já jenom dodělám omáčku. Vypadá to moc pěkně:-)

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce