Inzerce https://www.lekarna.cz/do-prirody-bez-obav/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=do-prirody-bez-obav

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
irena

..tak teda dejme ten první 12,11, a hlaste se :já a Miloš.Ifka konča a Stenlák, no a další?!

Friduča

No je to neštěstí.. jdete normálně po ulici a bum, konec ...Uff... Jinak já také můžu 12.11, nebo 26.11. . JInak Irčo, já myslím, že tam není jak v sauně :) Jsou to hory :)

Ivča

Ahoj borci a borkyně. Termín v listopadu mě je jedno. Můžu oba navrhované. Pokud to bude ve sklípku, tak bych stejně nejela, pokud Rokytnice-Rezek, tak snad jo. Stále ukecávám syna. Ale do Rokytnice bych snad dojela i sama. 20.11. budu mít 2 roky, tak proto jsem navrhla ten termín. Ale ožrat se můžu s váma už týden před. To nehraje roli. Tak se všichni držte, nekuřte a radujte se z každého dalšího dne bez cigaret. A nováčkům držím palce a ť vydrží, stojí to za to. Shlídla jsem MUDr. Králíkovou. Má pravdu úplně ve všem. Vlastně pro mě nic nového neřekla. To by si měli poslechnout kuřáci. Taky už jsem slyšela názor, že po přečtení příbalového letáku Cmp si to rozmysleli. Úplná blbost. Ty lidičky moc nepřemýšlí a já to nikomu nevnucuju. Na to muí přijít každý sám. Takže kdo ještě váhá, tak neváhejte a běžte pro recept. Všem krásný den.

Mirka

Ahoj, byla bych ráda kdyby jste mě naložili v Ol, pokud se ještě vlezu. Mám strach, že do Rezku netrefím, tak zdatný řidič nejsem. Končo, nevím co je to PV. Nechala bych tu email nebo tel. číslo, ale poslední dobou se zde necítím bezpečně, tak nebudu riskovat.

Konča

Je to asi 6 let, co jsem se takhle jdouc z oběda zpět do kanclu zastavila u výlohy a najednou prásk a viděla jsem noční oblohu - samé hvězdičky. Z okna z 1. patra mi přímo na palici spadl naštěstí vyschlý truhlík s uschlýma květinama. Má tvrdá palice to vydržela, ale truhlík byl vejpůl. Raději jsem šla k doktorovi neb jeden nikdy neví. Neurolog mě vyšetřil a sepsal zprávu, kde mimo jiné napsal, že jazyk plazím středem...přeloženo jsem zdravá nejsem praštěná :-)

irena

PV je Prostějov , ale na podrobnosti je ještě čas. Stenlák si nastuduje trasu a dá pokyny..Ty jo v tom Olmíku se to pěkně zesypalo , to je má trasa k zubaři.

Konča

Mirko, písni SMSku Meganovi a on ti dá spojení na mě.

Konča

I má trasa šalinou domů. Dnes si asi musím zavolat manžu kvůli odvozu.

Mirka

Díky Irčo :-) Končo tak já počkám, až mě to tady Megan dovolí, že mu můžu napsat. Megane já jsem 777 ... 086, ju? Končo to jsi měla štěstí, že se ti nic nestalo. Stalo se mi něco podobného a taky jsem byla šťastná, že jsem to přežila :-) Jinak už měsíc a 2 dny beru Champix a dnes 24 den nekouřím. Včera jsem dokonce vyrazila do restaurace už bez cigaret v kabelce, takže je daruju...ale vám ne :-))

Konča

Na Meganovo svolení si myslím nečekej. Kbydy byl po noční, tak už je stejně vzhůru. A spojení na mě ti dá určo rád. Na něho je spojení na předešlé straně:-) Jo a posílám blahopřání že jsi v restauraci odolala. Tam je pokušení obrovské.

Stenlák

Tak Mirko Gratuluji k 24 dnům bez cigarety . Samozřejmě ještě jedno místo v autě je . Napiš tomu Meganovi eventuálně mě kontakt jsem dal na straně 327

Stenlák

Jinak jste měly pravdu . Včera jsem měl málo nepohody opravdu nic co by stálo za řeč a hnedle sedím zase na lopatě :) Kéž by si hlava dala říct a nepeklila již více . Značí že jediný co se mě děje je že mám pocit jako by na mě šla chřipka hlava mě bolí . Depka . to je správné slovo tím jsem nikdy moc netrpěl jsem veselý ale co nekouřím sem tam to přijde . Ale stejně je super že jsem se alespoň začal upřímně radovat že nekouřím :) Mám z toho moc velikou radost . Já jsem ten tip co si nedovolí mít z něčeho radost dokud nemám jistotu :)

Konča
1x

Jak říká Dr. Králíková, jsou kuřáci, kteří se odnaučí lehčeji, jako ti druzí. Stenláku, oba dva patříme k té druhé skupině. Jsme ultrazávisláci. I já, jak jsem slezla po ránu z postele, tak jsem málem běžela do kuchyně si zapálit. Kávička a k ní 3 cíga. Vyčistit zuby a další kávička a další 3 cíga. V noci jsem se budila a šla kouřit:-(((( Jsem šťastná, že je to minulost. Jsi ve třetím měsíci a sám už vidíš čeho jsi dosáhl. Jak píše Carr - sedíš v záchranném člunu, který tě veze na NEKUŘÁCKÝ BŘEH. Další měsíc uteče a zase bude líp. Sám to poznáš na sobě. Uspěchat to bohužel nejde. Ale pokud budeš pořád sedět v tom záchranném člunu, tak nakonec i ty na tom NEKUŘÁCKÉM BŘEHU vystoupíš. Moc ti to přeji:-) Je to vítězství nejenom nad nikotinovou drogou , ale vítězství sám nad sebou:-)

Friduča

No ti co to zabalí po přečtení příbalového letáku, jednoduše s tím kouřením seknout nechtějí... To je můj názor... Jinak já ani nevím zda jsem příbalovej leták četla... Nikdy to nedělám, neb jak známo člověk nějaké příznaky vždycky najde a na co si to číst ? Léky, které by se s tím nějak mlátili neberu...Stále zobu půlku v poledne...Končo jsi praštěná :) :) Truhlíkem :) :) Praštěná Konča truhlíkem :) :) My jako děti hrály na poštu a jeden byl nahoře a my ostatní dole a v košíku jsme si posílaly psaní..Zatížené závažím...No a co se brtránkovi nepovedlo ? Poslat to babičce na hlavu :) To byl mazec... Taky dal tkhle sestřenku do košíku na houby a uvázal provaz na skříň a kliku a dělal jí lanovku..No co myslíte, spadla na ní skříň... Naštěstí se jí nic nestalo :) :) No naRezek by jsi Ivčo dojet mohla.. máš to kousek...Miruš na Megouše nečekej.. tomu nebude vadit, když mu napíšeš.. neboj, Konča má pravdu..Stenli, ale v tomhle případě by jsi měl vyjet ze starejch kolejí a radovat se a to z každého voňavého dne !!! Je to přece nádhera vonět, nesmrdět a šetřit penízky !!! Občas nějaká blbá nálada to přecen emůže pokazit.. Stojí to za to !!! A v tomhle případě není člověk za vodou nikdy, bohužel tak to je ...Už navždy musíme být obezřetní, protože povolit nesmíme...Ale já pevně věřím, že to dokážeš !! Dali to jiní, tak proč né my ??? Hmmm... Není důvod se podceňovat, protože to prostě jdee !!! A my to dáme !!! Mám tetu opravdu silnou kuřačku.. Odmítá chodit k lékaři ( heslo : pokud mi něco je, tak už je to stejně v háji ap okud není tak je to v pořádku ). Je to něco hroznýho.. nehnete s ní po dobrém, po zlém...Nic nefunguje... Cca před 3 rokama se změnila, hodně zhubla a tak celkově sešla...Ale cigáro u pusy pochopitelně furt ak doktorovi nepůjde... Teď měli srazík ( já nebyla ) a prý nic moc... Sice za víkend vykouřila tak 6 cigeret ( jindy čtyři krabky min. ), ale nic jí není... Někdo je prostě zarputilej a nehnete s ním... Takže Stenli raduj se z každého dne bez - máš k tomu přece důvod :) :)

Vlasta

Ahoj Všem, Končí nerozkouřila jsem se ani nechci už je mi dobře a na cígo si už vzpomenu minimálně,ale já teď nějak nestíhám Vás ani číst vůbec nevím co je tu nového.Až bude čas musím si sem k tomu sednout a zpětně vše přečíst,protože se mi po Vás stýská.Mějte se krásně a voňavě paaaa

Konča

No jasně jsem praštěná truhlíkem :-DDD To ráda čtu Vlasti, já už se bála. A co srazík, pojedeš ne??? Můžete se dát se Sylvou dohromady a dojet do PH.

Mirka

Stenly, zkontaktovala jsem tě mejlem. Díky moc :-)

Konča

No a Stenlák ti Mirko písne spojení na mě:-)

Mirka

Končo už ho mám, poslala jsem ti mejl s telefonem ať se pak můžeme domlouvat až se budeme sjíždět do Ol :-)

Konča

Miruš, já blka spěchá neb mám padla, tak jsem na cosik hrábla a celý mail jsem vymazala. Prosím ještě jednou. Ani v koši není. Tak nevím na co jsem hrábla. :-(

LUBAN

Všechny Vás zdravím!!Nekouřím a jsem v pohodě.Termíny srazu mi nevyhovují,tak se budu těšit na jaro!!Všem nováčkům držím moc palce!!!!!Nálada nic moc.Zabil se mi kamarád!!!!!! AHOJ

Kamil

Ahojík... Taky chci už napsat NEKOUŘÍM... o jsem teprve na druhém dni co beru dvě malý denně. Ale to příjde. Možná jsem divný, ale někdy se mi zdá, že chutná divně a s toho zase chutná normálně. Zatím teda dávám svoji normální dávku. Dnes jsem si koupil dvoje cigarety a řekl jsem si, že to jsou poslední platidla utracené za kutnohorské tyčinky. A pak se děj vůle Boží a hlavně moje. Takže středa nebo čtvrtek bude ten den. Bojím se, ale i se těším...

Friduča

Lubane, to je mi moc líto s kamrádem - copak se stalo ? A, že nemůžeš na sraz nás pochopitleně taky moc mrzí, budeš nám chybět... Tak se drž !!!! Kamile, budu ti držet palce, aby jsi se svého přáníčka dočkal :) A večtvrtek sem hrdě napsal svou větu :) :) Cp Králíková ? Objednáno ?

Jan Cidrych
2x

Vážení .Přestat kouřit je vyloženě psychická záležitost .Dle výzkumu amerických studií za pomoci vojáků jsou používáním champixu zjištěny vedlejší psychické účinky . Proč si nevezmete nějaké neškodné placebo ? Třeba mentolové bonbony a vítr puse? Nekouřím třicátý rok a za nás nebyl ani internet a ani champix. Kdo chce skutečně přestat kouřit ,tak přestane. Je to běh na dlouhou trat a jde jenom o to to nevzdat. někteří zde mne sprostě napadají. vysoce nesportovní ,závod běžíme všichni a všichni máme stejný cíl.NEKOUŘIT.Já Vám zde napsáním šanci na doživotní nekuřáctví neberu. Tak se zhluboka nadechněte A ŘEKNĚTE .dost bylo cigaret ,začínám NOVÝ ŽIVOT.

irena

Stenláku ,dej mi prosím vědět jestli jsi dostal mail , měla jsem s tím problémy.

Ivča

Kamile, dobrý. Neboj, ono to přijde a slovo nekouřím napíšeš už brzo. Hlavně, že ses rozhodl, teď už to s chmp pujde samo. Gratuluju k rozhodnutí. Lubane, to je mě líto, je to někdy na h..o. Mě umřel taky kamarád, ale u něho už se to čekalo. Tak se drž. Já přmýšlím, že si vezmu půl dovolené. Má být posední pěkný den, tak bych si to ještě užila. Uvidíme. Jinak nekouřím a stále popíjím. Včera 4 grogy. Ono to přejde, až se už nebude vysedávat venku na sluníčku. Doma mě to nechutná. Všem krásný voňavý nekuřácký den.

irena

Dnes má narozky Monika , tak Mončo všechno nej , nej , nej a ˇpřijeď na sraz a začneme zase nanovo!

Lenka

Dobré ráno,pracovní Tak já dnes 8.den,první velká tbl.-a je mi trošku na zvracení...tak hoodně piju.Tak jako Kamil jsem si řekla,že toto jsou mje poslední cigarety...tak dokouřím zbytek a končíme.... Myslím,že to půjde-před 5 lety jsem přestala-vsadila jsem se v hospůdce-a vydržela nekouřit 2 roky,bez absťáků... Přeji všem hezký den Lenka

Stenlák

Dobré ráno . Kamile , Lenko dáte to . Bohužel spolu s Champixem přichází i nepříjemné účinky . U někoho neznatelné a někdo trpí . Doporučím vydržet :) protože to stojí za to .

Friduča

Dobré ránko, takže dneska 18 dní..Skoro neuvěřitelné :) .) Leni, já jsem zobala po půlkách - pokud chceš dodržet doporučenou dávku, tak půl ráno, půl při sváče dopo, půl k obědu a půl na večír... Tu poslední jsem si nesměla dát moc pozdě ( cca do pěti ) jinak jsem nemohla spát... Při tomhle odvykání zobu jen jednu půku za den a to v poledne a stačí mi to.. Možná je to jen psych. pocit, ale je to tak.. Nevím zda účinná látka vůbec v těle je .. :) Ivčo, je tam krásně - nasluníčku.. jinak ráno 5°což je nic moc..... Ale co naděláme, zima je prostě tu :) .) No já si nedala do nosánku ani nepamatuju.. NAposledy jsem si dala lahvinku vínka na nějakém hokeji co jsme byli, ale nějakou pařbičku asi až s Váma :) :) Já jsem byla s hafákem na převazu a furt to nemáme zahojené.. dneska mu z rány vyndal chlupy... Tak uvidíme v pátek... Co asi dělá Marja, Radka a ostatní... Pokud sem nakouknete ( i když jsem vás nejmenovala, bylo nás tu tolik ). Dejte o sobě zprávu...Mona se zatím nechystá... Zhubla a je z ní laňka, což si chce zachovat :) :) A na začátku prosince letí do Thajska.. Ta se má kočena jedna !!! Na srazík říkala, že uvidí pokud se trefíme a vyjde jí to...Takže i já se přidávám a gratuluju !!!

Ivča

Dobču jsem si nevzala, je tady celý den pod mrakem. Nevím, kde je to slibované slunce. Fridu jedeš krásně k 18 dnům gratulace. Stenláku, je blbý, že stále ještě občas trpíš, ale už to snad musí přejít. Lenko, netlač na pilu, s chmp to přijde samo. Jseš dobrá, žes to dala dřív bez berliček. Já to budu mít za chvíli taky 2 roky a taky vím, že nejsem za vodou. Chuť je stále, ale snad už vydržím. Dá se vrátit třeba po 10 letech. To už je ale velká blbost. Tak já jdu zas makat, mějte se nekuřácky.

irena

asi je u nás , tady se snaží. Ivi nemáš nějaké semínka ačokči , já neměla ani jednu i když listi bylo požehnaně.Lenko držim palce , to rozchodíš , ale když už jsi to jednou zvládla bez berliček a je ti blbě , třeba postačí jen ta půlka. Kamile já se taky bála jak budu žít bez cigaret , ale to asi každej správnej závislak tady.....no jde to vydrž a uvidíš. Friduč jen tak dál první dvacítka je na dosah. A kde je Tomáš? Zdravím Lubana ,ach jo ,život není vůbec peříčko , drž se .Nemáš náhodou už druhou vnučku?

Ivča

Irenko, semen ačokči mám hafo. Přivezu ti pokud se sejdem na srazu. Mě to nějak neoslovilo, příští rok už to nechci. V sobotu jsem to likvidovala, bylo to obalené, jsem to vyhodila tak. Ale semená jsem nějaké usušila neboj. Kde máme Konču ,nemá dovču? Všem krásné odpoledne. Tady už taky leze mozol, ale že mu to trvalo.

Megan
5x

Ahojky. Tak ohledně srazu by to teda šlo 12.11. Tak mám teda objednat ty Chvalovice, nebo co? Mirko, klidně mi napiš a já ti pošlu číslo na Konču. Lubane, tak to je teda fakt škoda že nemůžeš. Jsem se těšil že zapaříme:-) Mějte se všichni až na jednoho KOK.....TA krásně a nehulte:-)

Stenlák

Ahojky. Lidičky . Sylvo gratuluji ti k 72 dnům bez cigarety ! Fridu tobě k 18 ( kéž by mě bylo 18 :) ) Ivčo musí ! Nepřeji si nic jiného . Pište lidičky . S

Sylva

gratulace se přijímají Stenli - nápodobně i já tobě. Držíme se, viď? V hlavě to mám stejně pořád, nekouřím a jsem šťastná jako "blecha". Hlavně VYDRŽAŤ. Teď vážně, je to dobrý, dneska jsem si vzpoměla až teď (18:23), že jsem si nevzala tu jednodenní půlku. Tak si dneska nevezmu, uvidím co to se mnou udělá zítra. Nováčkům /všem/ chci říct, že z mé zkušenosti byl nejhorší ten první měsíc. Moc mi pomáhala tato diskuze (Konča, Ivča,Friduča, Stenlák a ostatní, teď si nevzpomenu-omlouvám se)a touha to vydržet. Pište své pocity, chutě, depky, problémy - vždycky vám určitě někdo napíše něco pozitivního. Datum srazu: 12.11. bez problémů - ale prosím někde v teple. Mějte se kráásně - nekuřácky - voňavě. PS: Končo? - kdepak dneska jsi?

Lenka

Dobré ráno,tak včera ráno-bez cigarety ani ránu/jako obvykle 2 před prací,po práci dále.-ale nechutnalo/,tak dnes ráno jen vzpomínka na cigaretu vyvolává pocit na zvracení....takže zatím,9,den,ani jedna...tak uvidíme Hezký den,Lenka

Konča

Ahojík všem. Leni moc gratuluji ke dni D, jsi šikulka. Lubane drž se. Sylvo já měla včera dovču, ale dnes už jsem na příjmu:-) Hleslo dne: NORMÁLNÍ JE NEKOUŘIT:-)

irena

výborně Leni , už je to tady , seš naša,co ti zbylo zahoď , rozluč se s nima , poděkuj za dosavadní podporu.....tak mi to kdysi říkala Greena, že mám obřadně vyhodit zbytek cigaret , aby mi odešly ze života.Ale pozor v hlavě zůstanou ještě dlouho . Já jsem po 3 měsících nekouření vysadila šampík a udělala jsem chybu. Eufoie z počátku nekouření byla pryč, přišly deprese ,zároveň s jarem a já se neměla s čím kochat. Fuj to byla hnusná doba, ale nebojte , všechno přejde , musí se vydržet. Nekouřit je o svobodě. Takže ,Sylvo, Stenláku, Tome, Kamile, Friduč a všichni ostatní držme se!

Stenlák

Dobré ráno-poledne všem přeji . Dneska to u mě vypadá dobře . Dny ubíhají a nevykouřil jsem 2720 cigaret za tu dobu . Což je príma . Na jednu stranu mám štěstí že mě cigára neotravují neměl jsem je rád a už z mé hlavy odešly . To že bych začal kouřit je nepravděpodobné . V tom ten život mám docela dobrej . Něco si usmyslím a udělám jak říká paní nic mě nezastaví ale ! O to víc mě mrzí že Champix těžce nesu a ty stavy jako předevčírem si neumím vysvětlit . Já nenadávám nestěžuju si ! Snažím se tomu přijít na kloub abych se mohl proti nepohodě bránit . S

Stenlák

Ahoj Lenko . To je prima že už jsi na dobré cestě ! Nejen že držím palec . Přeju ti to . Bude lépe a lépe .

Stenlák

A co lidičky mnozí před dvěma měsíci ? Tolik lidí se tu vystřídalo a tak málo zůstalo . Co Petra s Manželem a další ? Určite napište jak vám to jde .

Konča

Stenláku blahopřeji ti a je móc dobře, že ti cigára vyletěly z hlavy. S CH. jsi na tom jak? Kolik bereš za den? IIrčo, tento víkend je výlov v Tovačově. Pojedete? My pojedeme asi v sobotu.

irena

měli by jsme odpovědět Meganovi . Vyjádřite se všichni! Megane já mám dojem že Chvalovice nikdo nechce , všichni chtějí do teplíčka na vytopenou chatu.Ifko asi nepojedem protože Mildovi někdo nakukal ,že jsou tam hrozný fronty a moc lidí a to není jeho parketa. Pište k tomu srazu !!!!

Konča

12.11. REZEK

Stenlák

Určitě jsem pro ten penzion . Je to sice dál :) a horší cestou :)) Nicméně ke sněhu patří čaj rum a kamna . @ Končo s Ch jsem na tom půlka k večeru myslím si že bych ho už mohl vysadit ale raději budu pokračovat .

Friduča

Ahojky Všem, včera jsem dostala facku jako hrom a z ničeho nic jsem nachcípaná..Takže mažu do pelechu pod tabletama a bylinkama, snad to odejde... Jinak dneska 19 den - jupííí :) :) Přijela známá z Ostravy a šla jsem s ní a jejím mužem na oběd, který se protáhl na 4h - osobně jsme se neznali jen z netu a výborně jsme si sedli ,takže se nám vůbec nechtělo zvedat... Oba dva kuřáci a já mohu hrdě říct, že mě myšlenka na cigeretu ani nenapadla.. Byla jsem si celá prosmažená od nich, ale nelákalo mě to vůbec... Lence pochopitelně obrovská gratulace !!Buď na sebe pyšná a drž se !!! Máš být na co !! Každý kuřák ti bude tiše závidět a ty jsi hrdinka - pro sebe, pro nás a i pro ostatní !!!! Den D je tady a ty to dáš.. podařilo se ti zahodit hnus, jedovatel - nikotin a 4000 tisíce toxických látek !!! Je to šílené číslo... A jsi chytrá holka, takže přece se nebudeš dobrovolně trávit !!!! Pochopitelně gratuluji i všem ostatním, snadné to není pro nikoho z nás... A šiokulky jste všichni a obdiv patří vám !! Stenli, tak CHMp neber.. pokud to máš v hlavě srovnané, tak ho přece nepotřebuješ... Z toho nejhoršího jsi se dostal... říkáš, že to nechceš, tak ho vysaď.. zobnout můžeš kdykoliv... jak to tu píšu došlo mi, že jsem dneska na tom příjemném, upovídaném obědě taky zapoměla zobnout :) 12.11. Rezek. Apropo na Rezku je hospůdka kde jsou kamna, nebo kulturka kde se nekouří a tam by jsme byli jen my...Je na nás kam si sedneme... :) Teplo, ale bude snad všude...:) :) Jdu do pelíšku...

Stenlák

Tak se kurýruj ani málo ti nezávidím . Mě to raflo nedávno prvně chřipka ta bolavá . a hned na to uzliny v krku ale jaký polknout sem nemohl . tfuj tfuj . Malinko nakřáplej jsem ale stále a budu až do jara . Mě by uzdravilo jen Floridské klima vlhko horko světlo :) . No nic no sem na Valašsku mám nový kotel zatopím :)) . Fridu nevím s tím champixem jako nemám strach o to že bych kouřil život mě nafackoval a v tom mám pohodu ovšem jak budu reagovat na vysazení Champixu nevím . Můj strach má příčinu v odvykání jiných prášků a to bylo tak zlé že se prostě lidsky bojím . Parťáka doma na případnou nepohodu nemám tak holt pozvolna mám ještě téměř plné to balení velké zobu ty půlky a uvidíme :) držte palec. Ps Napadlo mě že už toho champixu beru tak málo že třeba se mě člověk mstí :) za pár dnů bude už fajn .

Denis

Zdravím všechny, zobu CHM dnes 10.den, a chtěl bych se s Vámi všemi podělit o moje postřehy. Kouřím 22 let cca 10 ks denně. Moje kouření se odehrává téměř výhradně v práci, doma vůbec, o víkendu ojediněle.Jsem náruživý rekreační sportovec.Začal jsem v centru pro odvykání, hodnota oxidu uhelnatého - 12. První tabletka pondělí 10.10.,4.den večer neplánovaná poněkud divoká opice s jednou a zatím poslední cigaretou. Takže dnes 6.den bez, včera kontrola v centru, hodnota oxidu uhelnatého - 1. Jinak vedlejší účinky jako u všech, po zobnutí ráno i večer cca hodinu bolest žaludku, v noci šílené sny. V práci logicky opakované nutkání kouřit, chroupám nonstop jablka a leju do sebe litry minerálky bez příchuti. Odpoledne místy až euforické stavy, jaký je to skvělý bez cigaret. Zdá se mi, že mi CHM i tak nějak zklidnil a zpomalil, což mě nevadí, dřív jsem neustále někam spěchal. Dnes jsem nedokouřenou krabičku pro jistotu zahodil. Je mi trochu podezřelé, že to zatím probíhá nečekaně hladce, ale jsem na začátku a věřím, že TO DÁM !!!! Všem ostatním přeji to samé.

Friduča

Stenli, nejsem tedy dotor, ale myslím, že pokud to s tebou mává ve smyslu smutných nálad ( nemusí být nutně reakce na CHMP, ale na to, že tělo nemá nikotin ) a bereš jen půlku, pak by to měl tvůj člověk ustát... ? Je to možná jen můj pocit, ale myslím, že ta půlka je už jen placebo pro náš pocit ( doporučená dávka 2x za den má svůj důvod - udržování látky v těle ).. Tak si myslím, že by to nemělo být nic drastického.. Ale tak jen přemýšlím v písmenkách.. Poradit by jsi se otom měl určitě s lékařem, kterého navštěvuješ... Něco jsem zobla a zase mažu do pelíšku...

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce