Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Andrea

Ahojky, všechny vás zdravím a přeji mooooc úspěchů v odvykání. Sleduji vás skoro každý den a moc vám držím pěsti, ať vydržíte!!! Nekouřím 4,5měsíce, už jsem bez champixu a přibrala jsem 2-3kila.Mílo, já nedělám nic jinak než ty, trochu šlapu na orbitreku, snažím se omezit jídlo a sladké, jím přípravky s vlákninou, abych se vyprázdnila a to je všechno. Ale nejsem tak důsledná, jak to vypadá, při nákupu si klidně koupím Deli nebo ledové kaštany a než dojdu domů, mám jenom papír. Nehorší je večer, oříšky, brambůrky a můj muž ještě oloupe a nakrájí ovoce a zobeme u televize, když není ovoce, dáme vínko. Takže o nějaké dietě nebo pevné vůli u mě nemůže být řeč. Každý člověk je jiný a jinak na vše reaguje, já jsem před třemi lety přestala kouřit, nekouřila jsem půl roku a přibrala taky jen 2kila. A to bylo v době, kdy mi začal přechod, dostala jsem hormonky a bylo mi padesát. Ty kila už jsem nikdy nezhodila i když jsem začala po půl roce kouřit. Zatím to ani neřeším, až příjde jaro a sluníčko a kolo a výlety po horách, možná se jich zbavím, když ne, budu buclatější, no a co. Všem vám fandím, novým i těm trošku starším, protože ani oni nejsou za vodou, sama jsem toho příkladem a pište, pomáhá to všem!

Dulina

A přeju krásnou neděli. Tak od pátku 8:00 jsem neměla cigáro a je to celkem v pohodě. Sice mám na ni chuť, ale ne takovou, aby se to nedalo vydržet, oproti dřívějšímu odvykání je toto procházka růžovým sadem.Manžel mi to nechtěl ani věřit, že prej se mu zdám dost v pohodě, na to, že skoro 3 dny nekouřím:)))))Jinak se u mě závislost na PC neprojevila, tak se nezlobte, že tu nejsem tak často, spíš si vás jen pročítám. Mám totiž hroznou chuť pořád spát...takže, když se ten můj mrňous uráčí přes den usnout, všeho nechám a jdu taky.(místo toho, abych sedla sem k vám) Špatně mi po šampíku vůbec není a jíst mi teda chutná....až moc...tak uvidíme, takový 3 - 4 kila by mě prospěla, ale moc nabrat nechci.Ale než abych do sebe cpala nějakej náhradní nikotin, tak to radši oželím těch pár kilo navíc.V tomhle souhlasím se Standou

Dulina

a taky Leňa to napsala úplně přesně.Tahle věta se mi usekla, nevim jak to.

Jana

Jsi úžasnáááá!!! Velikánská upřímná gratulace ode mě!!!!!!!!! Jsi vítěz! Závidím Ti Tvou vůli!!!!! :-)

Jana

Nejdříve všechny moc a moc zdravím a opět se budu opakovat, že děkuji a hlavně gratuluji těm, kteří zvítězili nebo vítězí !!!! Opravdu se před Vámi skláním a obdivuji Vás. Já jsem slaboch ! Já si v pátek koupila krabičku s tím, že bude poslední, před chvílí jsem dokouřila poslední ( od rána jich tam bylo 5 kousků ), a chodím tady jako lev v kleci, myšlenkama jenom u toho, co budu dělat, že nemám co kouřit, že to nevydržím....je to šílený... a to jsem si myslela, když mi ty cigarety opravdu tak nechutnají, je to šílenej hnus, musím tu pachuť v puse pak jít něčím zajíst nebo vyčistit si zuby, že to dokážu. Měla jsem pernou sobotu, starosti v rodině, dneska dopoledne též, ale od oběda jsem doma a opravdu mi hrabe, šrotuje mi v hlavě jenom to, co budu dělat bez cigára. Snažím se to něčím "přehlušit", už jsem umyla okna, umyla si auto, zajela k benzíně auto vyluxovat, zajela si koupit hašlerky, mentolky, dobrý jídlo co mám ráda.... láduju se vším možným, ale ta chuť pořád je...:-( Nedokážu jí potlačit, mám slabou vůli.) Imrichu, přesně vím, o čem píšeš ...... já na tom budu stejně ... budu brát champix dva měsíce a pořád kouřit, sice z 25 asi 5 maximálně, ale budu muset. To je moc špatně! Někde jsem si načetla, že lepší a vhodnější je přestat naráz, že když si kuřák "ponechá" pár svých nejmilejších cigaretek, tak si k nim vypěstuje tak silné pouto, že se potom těch zbývajících dokáže jen těžce zbavit.... proto já jak se znám, jak to budu natahovat, tak nikdy kouřit nepřestanu! Imrichu, buď s tím musíme třísknout nějak naráz, nebo to prostě nepůjde... Chjooo, zas fňukám... ale asi se mi uleví a věřím, že VY tady na tomto foru, jste TI praví a fundovaní, co to dokážete pochopit a hlavně poradit. Sestra se mi směje a má pořád jízlivé otázky, jestli už nekouřím, když jí vysvětluju, že to jen tak nejde, tak se usmívá a řekne: vyhozený peníze! Já totiž měla být tak nějak jejím "předskokanem", ona také kouří a chce přestat, ale čeká co to udělá se mnou. Tady se nabízí, že mám další velkou motivaci jí "vytřít zrak" ,.... ale ani tahle motivace není úspěšná.... Danuško na Tebe jsem moc zvědavá, třeba mě "nakopneš", pokud to dneska dokážeš v tom Prááááglu :-) Daneeee,Ty se ozvi chlapeee, jak válčíš!!!!! Dulinooo??? A jak jsi na tom Ty???? Ewooo, Sigrid, Mílo a všichni další.... jste mi pořád velkým příkladem!!! Nevzdávám to, ale...... Mějte krásné odpoledne sluníčkové všichni!

sigrid

píšeš to v půl pátý. Co kdybys to ještě zkusila chvíli přetrpět a jít dnes dřív do postele. Zkus to vydržet aspoň ten jeden, jediný den. Když to bude zítra stejně hrozné, můžeš si ty cigára koupit cestou do práce. Nechci na Tebe tlačit, ale zkus to! Moc na Tebe myslím, moc. A palce držím. Pa s.

Jana

Sigrid......zrovna o tom teď dumám........ale nevím nevím.... ale i tak moc díky, že na mě myslíš. Moc díky... Taky mě napadlo, že si jí koupit půjdu, a že ji neotevřu, prostě to zkusím, v tom smyslu, že krabičku budu mít... kdyby náhodou... Nevím, jestli tohle by nebylo pro mě snadnější... mnooo mají do osmi... zatím jsem nešla :-)))) Pa a dík

sigrid

Holka moje zlatá, tohle budeš muset vyzkoušet. Někomu to jde líp s nějakou pojistkou v kapse. Já jsem to takhle nemohla, protože bych ji byla stoprocentně vykouřila :-(. Mně to totiž do posledka moc chutnalo. Ale věřím Ti, že si svojí cestu najdeš, určitě! Stejně jsi dobrá, co je to pět, proti tomu, cos kouřila před tím.

sigrid

píšeš to v půl pátý. Co kdybys to ještě zkusila chvíli přetrpět a jít dnes dřív do postele. Zkus to vydržet aspoň ten jeden, jediný den. Když to bude zítra stejně hrozné, můžeš si ty cigára koupit cestou do práce. Nechci na Tebe tlačit, ale zkus to! Moc na Tebe myslím, moc. A palce držím. Pa s.

evva

Ahojky,a zkoušela sis pustit něco v bedně,nebo nějak jinak zaměstnat mozek ,je mi jasný že jediný co se ti teď honí hlavou je C I G Á R O C I G Á R O! ! !Ale upřímně-ta CHUŤ na cigáro tam je pořád a někdy dost velká,jde o to zjistit ŽE TO JDE I BEZ NÍ.Já měla taky po poslední krabce nutkání si jít koupit další(taky to bylo k večeru),ale prostě jsem si nějak vsugerovala,že jsem mooooc unavená,že si ji skočím koupit až ráno,ráno jsem si řekla ,že až půjdu odpoledne do školky a tak jsem to pořád protahovala.....až jsem si ji nekoupila do dneška.Ale někdo to tady taky řešil tím,že měl u sebe krabku,jen tak,pro pocit"bezpečí",že ji pro případ nouze má u sebe.Každý si nejspíš musí najít to svoje a TOBĚ SE TO TAKY PODAŘÍ!!!!!!Stačí si jen aspoň trochu věřit.Držím palce :)))a neboj ono to půjde :)))

Jana

Ewiiiiiiiiiiiiii, díky díky díky ..... za povzbuzení... taky jsi byla zřejmě takový "nezmar" jako já.... a zvládla si to, tohle já potřebuju číst!!!!! Jsi skvělá, chtěla bych to moc a moc taky dokázat.... ale jak jsem psala Sigi, tak asi spíš panikařím, že ta žvára nemám u sebe, než že by mě popadal nějakej absťák'... A nehledě na to, upřímně tady přiznám, že jsem si chtěla jenom ulevit a postěžovat sama na sebe, a neměla jsem vůbec v plánu už dneska začít s nekouřením, SIGI mě vyprovokovala a asi jsem takhle "čirou náhodou" nechtě stanovila ten svůj den :-)))))) Sigi ví jak na mě :-)))))))) Ještě jednou i TOBĚ velkej dík za podporu v mé slabosti :-)

evva

Jestli ti to dneska vydrží ,tak mooooc gratuluju.A jestli dnešek je tvůj den D.......víš kolik lidí má z toho dne D strach? a ty ho máš vlastně za sebou :))))))))teď už to vydržíš,za chvilku je večerníček a pak hajdy na kutě :)))

Standa

Ahoj všem, tak si představte, na diskuzákovi sme zkoušeli z IFKOU minichat a přišli sme na to že bydlíme od sebe půl kilometru :-)))

Jana

Standooo, tak to je bomba!!!! :-) Taky bych někoho takovýho potřebovala mít "za humny":-)))

Jana

Standooo, tak to je bomba!!!! :-) Taky bych někoho takovýho potřebovala mít "za humny":-)))

Jana

Standooo, tak to je bomba!!!! :-) Taky bych někoho takovýho potřebovala mít "za humny":-)))

sigrid

prosím Tě, ještě mě napadlo, sedni si v klidu a zeptej se sama sebe, jestli jenom panikaříš z toho, že nemáš, co kouřit nebo jestli máš opravdu neodolatelnou chuť na ten hnus, po němž je Ti zle. Protože jestli je to jen ta panika, pak Ti možná opravdu pomůže, když budeš mít někde železnou rezervu.

Jana

Sigiiiii, myslím, že jsi na to kápla.... bude to tak, jak píšeš..cítím i bušení a vnitřní paniku a je to pouze z toho, že nemám tu krabičku (kdyby náhodou a pro jistotu), necítím chuť na cigaretu zas tak neodolatelnou, ale nervuju se, že nemám to žváro u sebe. Ještě jsem nikde nebyla, teď jsem spráskla dvě mrkve, pytel karamelovejch sněhulek, upekla jsem si kapra a okusovala kostičky, to miluju! Koukám na telku a dokonce jsem vylila 2 litry coly do dřezu, protože ke cole mi obzvlášť chutná kouřit, a když jí mít nebudu.... :-) Díky seš hodná, ještě do osmi počkám a pak se rozhodnu, ale zatím nekouřím!

simi

Moje rada...treba pomuze.Ja jsem si stanovila den D a to ten 8 a odpoledne jsem si taky jeste koupila krabicku s vedomim,ze ji urcite nebudu mit dokourenou,ale zase na druhou stranu s vedomim,ze pak uz si zadnou nezapalim.Ze triceti jsem to behem tech 7 dnů stahla jen na 20 a z tech 20 jsem prestala.Fakt jsem si to porucila,abych to neprotahovala.Jsem ten typ,ze me by to neslo postupne.Rekla jsem si Muj velky den bude 1.unor.Ale ten Den jsem si stanovila uz pred tim nez jsem si sla nechat predepsat Champix.Samozrejmne jsem si o tom dost veci precetla.Mozna,prave to ze jsem mela ten datum v hlave asi 14 dni,tak pak se mi to zdalo vse v pohode.Zkus si vybrat nejaky DATUM.. . a vis co?Zrovna zitra je moc hezke datum 11.2. Nebo na Valentina 14.2.A jak pises Jani,taky mi nechutnaly a tahala jsem je jak sterelena.Ano, je pravda,ze kazdy ma svoji metodu a ja ji mela takovouhle.Zbytek tech cigar mam v supliku a ani me nenapadne,ze bych si je vzala.Mam to tam proto,ze az budu mit pocit,ze jsem tak daleko a tak dobra,tak pak je slavnostne vyhodim.Jani neboj,ono se to zlomi a vsem vytres zrak..-)-)-)Jsem pro sestru taky pokusnej kralik..-)-)-)Me hodne pomahaly ,uz nez jsem se odhodlala prestat kourit a pomahaji i Ty vyvesene hesla po byte.Mam na nich heslovite napsane Proc nechci kourit!

Jana

Simiiiiiiiiii, jsi hodná holka.....dík...početla jsem si.....asi to máme tak nějak všichni stejně...proto dokážeme jeden druhému tak pomoct a poradit. Ten kdo si to prožil ví nejlíp, co ten, kdo právě trpí prožívá......Jen doufám a věřím, že i já budu moci pak pomáhat těm novým bojovníkům a nebýt jim jen odstrašujícím příkladem. Mnooo, už jsem psala, že asi budu ten typ co Ty, potřebuju mít jistotu, nesnáším nátlaky, definitivní ultimata a tak podobně...píšeš o tom dnu...a máš pravdu, pokud budu pokračovat s tímhle barbarským vyhulováním si pěti HNUSů denně, nikdy neskončím. Dnes jsem nechtěla mít den D, ale zřejmě ho mám....nechci to zakřiknout...ale Sigi a Vy všichni tady jste mi pomohli! Díky Vám za to! Sigiii, s tím jak píšeš, jít dřív spát,,,tak to by šlo :-) ale já usínám tak ve dvě ráno a ve tři už jsem vzhůru, pak ještě jednou se proberu v noci, prostě není to možná varianta u mě :-)))))))) SIMI ještě jednou díííííík :-)velikananánskej :-)

Jana

.... ach ta technika, asi jsem to zase zavařila :-)))))

sigrid

máš nás všecky za humny :-))

Dan

vydrž, jsi dobrá. Už si nic nekupuj, já mám sice ještě v krabičce 9 kousků (ráno jich tam bylo 16), ale dokonce už dneska jsem si zapálil až v 11, což je na to, že je neděle, pro mě docela pozdě... Zítra bych s tím rád skončil, takže zatímco se šampíkem mám oproti Tobě den náskok, v nekouření mě trumfneš. ;-))) Drž se

Jana

Daneeeeeeeeeeeee, tak zítra s tím určitě práskni, budeme se hlídat navzájem a chválit , jací jsme kabrňáci ju??? :-) Ještě si tím dneškem nejsem jistá, sice jsem nekouřila, pro cigára jsem si ale byla...mám je v kabelce zabalený....je mi líp, doufám, že to vydržím!!!!! Dane, fakt to asi nemá smysl oddalovat, stejně nám to už "nejede":-) A taky jsi říkal, že budeš hulit o víkendu a ono houbeles :-) Jsi velkej frajer, tak teď to jenom rozseknout!!!!! TAK od zítřka jsme definitivně nekuřáci, ju? :-) Teda jasně, pokusíme se a uvidíme :-) Jen žádnej nátlak...... určitě ho taky nemáš rád. Ale my chceme, viď? Přeju hodně síly a vydrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrž!!! !!!!!

danuse

Jani BRAVO.opravdu ze sdrce ti gratuluju.a pevne verim ze to tvladnes.my jsme doma z vyletu a docela v pohode se to dalo vydrzet.chvilkami jsem mela chut,ale neni to tak hrozny.od vcerejsich narozenin mi zbyla cela krabicka,mela jsi pravdu .Mela jsem tam 4 cigarety a potom uz jsem nemohla ani kourit.takze jsem si rekla bud a nebo a cigarety mam taky doma.ty to dokazes ,jsi silna,kdyz jsem cetla co jsi vse prekonala.kdyby se ti to povedlo tak bysme byli vsichni ctyri skoro nastejno.Duli ma naskok 3 dny a Dan chce zitra.to je uplne fantasticky uspech.moc na tebe myslim.zdravim Duli ,Dana a uplne vsechny co se snazi prestat taky moc dekuji za podporu tech co uz naky patek nekouri

sigrid

nejde o humor, ale o to, že když se tady začnem navzájem znemožňovat, tak se lidi budou bát tady na sebe říct i to nejhorší. A to je právě smysl tohohle fóra.

Jana

Sigi, musím nahlásit, že jsem si teda pro ta cigára pro jistotu skákla....ALE!!!! --- Nešla jsem k nám do obchoďáku naproti, ale zkusila jsem to ve Večerce, jestli nemají kusovky, nebo jenom 10, neměli, tak jsem si úmyslněl koupila Startky, páč ty mi smrděj i bez šampíku !!!!!! Jenom , když je někdo kouří a já to cítím, tak mi je z nich šoufl :-) Mnooo, a jak píšeš Yvě, sice se stydím,ale doufám, že se mi nebudete smát...přece jenom jsem se ještě jednou oblíkla a šla jsem si ještě pro ty Petry....moje oblíbené voňavé :-) Taková jsem "sračka" s odpuštěním! Nicméně NEKOUŘÍM a ani jednu krabičku jsem nerozbalila!!! Teď jdu na telku a pak zapadnu do pelechu, snad to zvládnu :-) Zatím papapa a měj se krásně a dííííík :-)

sigrid

Mě to nepřijde sračkoidní, ale roztomilé. Fakt, že jo. A jestli se tomu usmívám, tak spíš dobrácky, jak tak vzpomínám na ty svoje muka. Náhodou jsi skvělá! Mít je doma a nerozbalit. To bych asi nezvládla ani dnes. Jdi na telku, snad tam bude něco báječného, co Tě přibije do křesla. Já jdu makat, ksakru, ať už to mám hotový.

Leňa

mooooooooooooc na Tebe všichni tady myslíme,jsme s Tebou!!!!!!A ten den D máš už skoro určitě ,tak na 99,999999% za sebou!Ten je totiž úplně nejhorší.No a když už jsi ho skoro přežila,vydrž do zítřka.No a zítra uvidíš.Nezapomeň,že Ti nikdo kouřit nezakazuje.Zásobu máš taky,tak vůbec není se čeho bát.Ale ráno,až se vzbudíš,vzpomeň si aspoň trošičku na dnešek(zítra Ti totiž bude určitě o hodně líp)Nebyla by to škoda zase počítat od nuly?Jani!zkus si napsat na kus papíru-nebo tady nám,co přesně pociťuješ.Bolí Tě něco?Máš pocit,že se nemůžeš nadechnout....?Nebo co to vlastně je?Na to,jestli budeš kouřit za týden nebo za měsíc,na to teď nemysli.To totiž žádnej kuřák řešit nemůže,protože dojde k nejstresovější věci,která na celé léčbě je a to je to- UŽ NIKDY...na to prostě nemysli,to není na pořadu dne.Dnes je na pořadu:DNESKA SI NEZAPÁLÍM a zítra uvidím.Zlom vaz a i Ty Dane,oba jste v hledáčku a v případě potíží je tady skoro vždycky nějaká pomocná ruka.

Jana

Leniiiiii, díky moc....myslím, že s tou zásobou v podvědomí (i ve skutečnosti)to tak nějak zvládnu.... dnes už určitě! Jaké mám pocity? Žádné, jenom jeden....že, něco ztrácím.....HNUS, o něco se připravuju - mám to zapotřebí? MÁM, a ten nejaktuálnější pocit je, co budu dělat ráno ....kafe a ranní cigáro..to mě vždycky probere..bez něj ani ráno.. kouřila jsem do 5 minut...rovnou s postele zapnout konvici a uvařit kafe a cigáro... Ale uvidím, pokusím se to zaspat a ráno se uvidí.... Jinak pořád něco chroupu, hašlerky, tictacy, tyčinky, karamely - budu jako sud za chvíli :-)))))) Mnooo nic, dobrooooooooou noc všem a díky moc Leni :-)

sigrid

Ty jsi fakt skvělá, škoda, že jsem to takhle nerozebrala před dvěma měsíci. To si zkopíruju a uložím pro všechny případy. Dík, ač už to mám za sebou. STANDO - tohle dej na diskuzáka jako motto, to je stokrát lepší než všechny shrnutí.

Leňa

Já kouřila ráno vždycky okamžitě.Zazvonil budík,já vstala,oblíkla si župan a šla rovnou ven-naštěstí se u nás doma nekouří,i když to tak vždycky nebývalo.No a ten osudnej den sem vstala,oblíkla župan a šla ven.Před dveřima sem se zastavila-aha!Já vlastně nekouřím!Otočila sem se,šla udělat ranní hygienu,posnídala i když sem to už léta nedělala(teda to snídání :D)....a tak to šlo podobně celej den,jen sem si vždycky řekla.Aha!Vždyť já nekouřím...a jek šel čas,tak jsem si to říkala míň a míň a už mě to skoro ani nenapadne říkat.Je to prostě tak.Už si z toho i začínám dělat srandu-včera v hospodě sem kuřákům řekla:"a nebude Vám vadit,že Vám tady nebudu kouřit?"

Leňa

Já sem ho taky měla stanovenej ještě před tím,než sem si ten Champix koupila.Bylo to 12.12.2008.Řikala sem si takový pěkný datum,to si budu pamatovat a jednou si budu říkat...Tak před xy lety,12.12.,jsem naposledy kouřila a od té doby nic.Brát jsem začala1.12.Samozřejmě jsem to všem vytroubila a pak se divila,že se mě vyptávají,jak to že kouřím,když je 13.12.Pěkně mě to vytočilo,řekla sem jim,že sou všichni moc chytrý a vůbec neví o čem mluví a ať se starají sami o sebe.No a oni mně pokoj dali a já druhý den ráno vstala a nezapálila si a už budu slavit 2 měsíce!Kdo si to nevyzkouší,nemůže vědět,jak strašně rychle to utíká.Že,Sigi?!Mimochodem.Doma už to asi berou úplně normálně.Nadhodila sem,že by se to mělo oslavit a chlap mně řekl,že důvod k oslavě se vždycky najde.Obdiv jsem si doslova vynutila. :((

sigrid

Léňo, já už to doma ani neventiluju. Když potřebuju obdiv a pochvalu, zajdu si k Vám a dostane se mi jí vždycky měrou vrchovatou a natřesenou.

Jiřina

Všem nováčkům moc držím palce, chce to odvážit se a skočit! A taky zdravím mazáky a středňáky a všechny, kteří mně dáváte sílu dál pokračovat. Lehký to někdy není, ale jde to. Už táhneme s Martinkou sedmý měsíc.

simi

Jirinko,mas muj velky obdiv a gratulaci i Martina.Nerada honim cas a dny kupredu,protoze uz i tak ten zivot strasne leti,ale ted si dovolim v duchu povzdechnout a rici: "Uz aby byl srpen,to budu mit doufam i ja sedm mesicu bez cigaret"...-)-)-). Co ty Jani,uz spis..???myslim na tebe i na Dana a drzim palecky,at vam to uz klapne!!!A Imrichu TOBE TAKY.Jdi do toho ted nebo od zitra s Janou a Danem.HM?? Leno,mela jsem to stejne Hned jak jsem rano proskrabla oko,moje prvni myslenka byla na kafe a cigaretu.Do peti minut jsem ji mela v puse a hned tri najednou.Takze me nejvic chybi ranni cigareta a mam ze sebe radost,protoze z 20 cigaret jsem sla 8 den na nulu a to jsem myslel,ze to neni NIKDY u me mozne.Pro vsechny,kdo vahaji a neveri si.Jde TO fakt JO!!Jen si reknete,uz nechci a kaslu na TO!Nebudu otrokem cigaret.Chci byt svobodna a bez omezeni.Drzim palce.Me se neobycejne dari a tak to preju i vsem ostatnim.Ovsem pokud me popadne nejaka krize,hned vam to vsem reknu a budu rada,kdyz me v tom nenechate.hm...?

Martina

Ahoj Simi, dík za gratulaci, strašně to uteklo a táhneme s Jiřinou sedmý měsíc, ze začátku to ubíhalo pomalu, ale asi tím, že jsem počítala každý den bez cigára, ale první měsíc byl nejkrásnější, protože ta obrovská radost, že se mi daří, ta už teď ustoupila a na cigáro si vzpomenu jen málo, teď měla dcera maturitní ples tam jsem si pokouřila z mojí e-cigarety a měla jsem pocit, že jsem si to užila se vším všudy, asi jsem byla závislá moc, ale špatný pocit z toho nemám ani žádné výčitky, prostě si občas ten rituálek zopakuju a už mám i náplně bez nikotinu takže vlastně inhaluju. Jinak vám všem přeju ať se daří a věřte, že champix zabere všem dřív nebo později. Martina

Míša

Ahoj všichni,jsem tu dnes poprvé a už sem toho moc přečetla, fak super. Všechny,co už přestali moc obdivuju a držím pěsti ať je to na stálo. Já beru champix 5den a stále bych kouřila,jako by to mělo být naposledy. Den D mi vychází na 13.2.(podle doporučení v letáku), ale zatím si to neumím představit.Ráno se jdu rovnou probrat na balkon s cígem a pak teprve funguju.Můžete mi někdo prosím poradit,jestli mám na tom datu trvat,nebo mám počkat až na to nebudu mít takovou chuť?Někdo prý přestával až při delším braní,jsem s vůlí na štíru,ale vím,že chci být "volná". Díky moc .

simi

Miso,moje rada je zkusit si fakt rict,ze den D pro Tebe bude 8 den.Me se to povedlo z 20 ,ale to jsi uz asi cetla.Taky jsem sla z triceti na dvacet.A kourila jak pitoma,ikdyz me to nejak zvlast neuspokojovalo.Jen jakobych vdechovala vzduch a zadnej balzenej pocit,jak po cigarku a presto jsem si zapalovala a porad se tomu jen divila,proc me to neuspokojuje.A uprimne receno,nevim jestli je to normalni..-)-)-),ale na ten 8 DEN bez cigaret jsem se doslova tesila.Bylo to sice trochu tvrde,rano si u kafe hned nedat svoje 3 az 4 cigarety,nez jsem se nachystala a sla do prace,ale rekla jsem si : Chces prestat kourit,tak to musis vydrzet..oddalovanim si nepomuzes.A stejne Ti pri tom Champixu ty ciga neprinasi pozitek,jde jen o zlozvyk a zavislost,ktere se svym rozhodnutim chces zbavit a to me ten prvni den drzelo .Byly mirne vlny, tak po dvou az trech hodinach,ale da se to vydrzet.Jdi Do toho a drzim palecky a pokud to neklapne,tak se snaz dal,jako ostatni,ale ja z vlastni zkusennosti a ze jsem si taky neverila,doporucuju,cim driv tim lip!Dokazest to i TY!Ta svoboda a volnost za to stoji.

sigrid

To asi hodně záleží na tom, jak moc Ti to chutná, jak moc se cítíš jistá v kramflecích. Moje rada by mohla být asi takováhle - přestaň v den D, pokud to pro Tebe nepředstavuje enormní stres, pokud ano, tak ještě chvíli počkej, ale zbytečně to nenatahuj. Správná chvíle je asi v momentě, kdy si říkáš: "Sakra to bych kouřil! Hm, ale vlastně ani ne." Tzn. chuť na cigaretu dokážeš zahnat, aniž by ses zpotila hrůzou. Dobrou noc.

Dulina

jste šikulky, moooc vás chválím, a držim pěstičky, já bych u sebe cíga mít nemohla. Už se mi i zdálo, že jsem kouřila, ale i v tom snu jsem na sebe pak byla strašně naštvaná. Tak holky tfuj, tfuk, tfuj....Vypadá to, že bude zase krásnej den, tak si ho zkuste ještě vylepšit:))))nekouřením. Daneee, nedej se........skoč!!!!!!Ahoj Míšo, zdravím tě a přeju Ti krásné odvykání, takové jako mám já.To ostatně přeji všem!!!!

danuse

Diky Duli.chtela jsem se zeptat jak ti je?jak to prozivas 4den a jestli vic jis nebo se drzis.pro mne je to trochu zvlastni,ale urcite se to da vydrzet.kdyz mam chut na cigo tak si vzpomenu jak mi to nechutnalo a jde to.Co mne nejvic potesilo:kdyz jsem prestala s naplastma tak jsem musela porad mit neco v puse a v ruce,kupovala jsem lizatka na tuny.a ted to jde docela v pohode.Miso vitam te,neni spatny mit den D,ale musis si rict kdyz to nepujde nevadi,pujde to zitra nebo pozitri.mne to tak vyslo.Drzim palecky.Dane,Jani?

Dulina

Je mi dobře, mám ze sebe hroznou radost, připadám si taková.......nová,...ale jak už jsem psala, chutná mi, ale zas né že bych se pořád něčím cpala,když jdu třeba z procházky, tak dřív jsem se těšila na to cigárko, teď se těším, že si dám něco k jídlu. A jelikož si doma už delší dobu stěžuji, že nemám kdy chodit zase cvičit, jako dřív (páč manžel jezdí pozdě z práce a na prcka nemám hlídání), tak aspoň využiju mateřskou a kočárek a budu každý den pěkně svižně brázdit i vzdálenější okolí. A to by bylo, abych svou váhu neudržela na uzdě:)))Danuško, měj se krásně a hrozně moc tě chválím...a ty se taky pochval a odměň!!!

evva

Ahoj lidičky,jdu se sem pochlubit:) a pochválit:),jsou to 4 týdny bez cigára a je to čím dál tím lepší.Myšlenek na cigáro pomalu ubývá a je to fain.A můj názor na to, kdy odložit cigáro?Já mám pocit,že to je hodně hodně individuální.Jestli někomu vyhovuje dát si termín,udělat si takovou tečku ,ať to dak udělá.Jestliže někoho děsí už jen představa-je 11.2.,v pátek 15.2.MUSÍM přestat.A bude celých 5 dní hotovej,tak ať to nedělá.Já si myslím,že by to mělo HLAVNĚ!! proběhnout bez stresování,teda každýmu bych to moc přála.Nehledě na to ,že každý tady na to šel jinak a tak si samozřejmě bude stát za svým.Moje rada?Zkuste to ,hlavně musíte zkusit,že TO JDE fungovat bez cigarety,i po ránu.Já taky ,než jsem ráno začala skákat okolo dětí,začínala den s cigaretou a kafem(a v zimě na balkoně teda nic moc :) ),myslela že bez toho to prostě nejde.Teď si ráno dělám kafe a sedám sem.Pomáhá to si tady počíst a vědět ,že v tom nejsem sama.A taky doba ,jak dlouho berete Champix a při to kouříte je tady u každého jiná.Tím tady nechci říct,že je vše na Chmx,musíte CHTÍT sami,ale opravdu si myslím, že by to mělo HLAVNĚ proběhnout bez velkého stresování!!!!

Dan

to můj den D ?? Já to poznám až kolem poledne, protože už minulej týden mi nedělalo problémy v práci dopoledne vydržet nekouřit, ale kolem oběda jsem si vždycky bafnul. Co se týká jídla, tak to zatím řeším žvýkačkama - kupuju si v Tescu ty jejich hnusy v sáčku, jsou bez cukru a na to, že je za chvilku vyplivnu nepotřebuju žádný Orbitky. (i když bych ani s nima neprožvýkal tolik peněz, kolik bych prokouřil). Abych nezapomněl - Jani, Duli, Danuš, děkuju za inspiraci a nakopnutí správným směrem. Už teď jsem poslední, kdo s tím z nás čtyř seknul (nebo ne, Jani?), takže jdu do toho. Mějte se a vydržte

Jana

Daneeeee, opravdu jsi poslední z nás čtyřech - je to tak :-) Tak s tím něco udělej a hlavně dej vědět juuuu? Vydržela jsem, ale pusa mi lítá.... chjo, trpím jako pes, ale vydržím to :-( Jdu pracovat a něco zobat... měj se krásně a vydrrrrrrrrrrrrrrž ! Přece se nenecháš zahanbit babama :-)

simi

Vsem preji krasny den,hodne sil,pocit radosti a tem uplnym zacatecnikum odhodlani k novem dni bez cigaret.Je to bezvadny pocit,zvitezit nad sebou a svoji zavislosti.Dane,Jano,Miso drzim palce.I Tobe Imrychu?Evva skvely..-)-)-).Ja se drzim taky a mam fakt radost.

danuse

Stándo chtela jsem se zeptat,jestli se neco nedeje?sla jsem na diskuzak,ale nepodarilo se mi pripojit?

Standa

No nevím, mi to jde normálně. Nevím o žádných výpadcích, jelikož tento server nespravuji.

Jana

Zdravím všechny skvělé lidičky ! Oznamuji, že od včerejška nekouřím! Zatím to zvládám, ale jen díky Vám... Nejhorší bylo to ranní kafe, někdo tu psal, že se probudí a s kafíčkem rovnou na diskuzi ke kompu - já to udělala a pomohlo to... rychle jsem si tam přečetla to, co jsem zrovna potřebovala nejvíc číst a pak šla do práce... Doteď šrumec, šílenej stres v práci, právě jsem doma a slintááááám :-) po cigáru samozřejmě :-(..... ale zvládnu to, jdu něco rychle dělat a něčím si zacpat pusinu :-) Mějte se krásně , všem Vám fandím a díky moc za všechno! Sigi , obě krabky jsou nedotknuté zabalené v kabelce, ale ráno jsem je musela zkontrolovat, jestli je mám s sebou :-)

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce