Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
danuse

Nic si z toho nedelej,taky jsem trosicku potivna,ale manzel rikal ze je to ted super.Pry kdyz jsem mela naplasti tak se mnou nebylo k vydrzeni jak jsem byla protivna.Sigrid je mi dobre,ale ta chut tady prece jen trosku je.kourila jsem 16 let pres 20 denne tak musim pocitat ze to bude chvili trvat.jinak mi je perfektne.ani ta chut k jidlu neni tak hrozna diky moc.Dane jak jsi na tom?

Dan

Ahoj Danuško, jsem na tom jako skoro každej na tomhle fóru a dalších několik milionů lidí v tomhle státě - jsem v práci a nekouřím. Ale je to super, nic mi není a žvýkal jsem dnes teprve dvakrát. Odpoledne jdu do angličtiny (na starý kolena), takže do půl 6 cigaretu neřeším a pak si zobnu další dávku. Přeju všem krásný den bez cigaret :-)))))

sigrid

puberta potomků, to je na zvláštní fórum. Jsem strašně ráda, že už to mám za sebou, i když u nás to asi nebylo úplně nejhorší, ale zato čtyřikrát :-). Danuško a spol. ta chuť bude, mám ji občas ještě i teď. Hrozně podstatné je, že se dá překonat.

Máfos

Milý Klokoňku, já bych mazal, ale nikde není a tak čekám na zázrak, že konečně dojde. Tak to je ten den D.

Klokoň

Já nevím odkud jsi, ale přítelkyni ho normálně objednali ve větší okresní lékárně. Nejsou jenom ty malý balení, velký jsou u distributora.

Máfos

Milý Klokoňku, už mám velké balení, takže se žádná hrůza nekoná.

Jiřina

tak tu čtyřnásobnou pubertu máme společnou, mému nejmladšímu bude v dubnu šestnáct a mám chuť ho zabít několikrát v týdnu. Jinak se držte, musím mazat do práce.

sigrid

No a může se nám potom někdo divit, že jsme kouřily? Copak by se to bez toho dalo zvládnout :-). Naší nejmladší bude za čtrnáct dnů sedmnáct. To už je skoro velká ženská, ale stejně mám pocit, že jí pořád musím kecat do života.

evva

všimli jste si toho čísla?Už je tu popsáno rovných 100 stran:))Lidičky to je tak bezva ,že tu všichni jste,dneska mám takovou nějakou blbou až pitomou náladu:(((Asi tím počasím.Nejradši bych to všechno zabalila a šla se někam pěkně vožrat.Ještě ,že tu jsou děti jinak nevim,asi by mi bylo zítra ráno pěkně blbě.Je fain že si může člověk někde,jen tak,vykecat.Mám sice bezva manžela,ale nechce se mi ho s tím zatěžovat.A děti-ty jsou dneska jak utržený ze řetězu.A jak u vás,svítí dneska aspoň někde sluníčko?

Dulina

Ahoj Ewi, u nás svítí, tak jdu s prckem ven pozvednout si trochu náladu.A taky nadejchat se svejma 5 dnů nezakouřenejma plícema toho nádherně čerstvýho vzdoušku:)))))))))))

Mona

Ewi,ono to zas přejde. Já na tom byla podobně v sobotu a v neděli. Dneska už je to trochu lepší. U nás dnes sluníčko vůbec nevykouklo. Možná je to taky tím.Už se těším na jaro jak blázen.Dneska jdu už z práce domů,tak se všichni držte a mějte se pěkně nekuřácky. Víte o čem jsem taky přemýšlela? Že až fakt budeme dlouho nekouřící nekuřáci,jestli budeme taky tak protivný na svý okolí,jako skalní nekuřáci.Můj tchán přestal kouřit v 50 a celých 23 let co ho znám s kouřením děsně prudil. Já se zavazuju,že budu hodná a tolerantní nekuřačka.

sigrid

že na Šumavě svítí na plný pecky, ve stínu sedm stupňů a sníh leze dolů před očima, a to jsme osm set metrů vysoko. V neděli jsem byla lyžovat, ale už to za to ani nestojí. A Ewi, on je dnes takový nějaký nenaladěný den. Mně ani to sluníčko nerozveselilo. Tak se měj a nesmutni. Pa s.

Leňa

Ahoj moji milí!Taky sem koukala na to číslo stránky našeho nekonečnýho románovýho seriálu!To ten človíček,co vloni v dubnu položil otázku na téma Champix ani netušil,že to téma bude tak životaschopný a pospolitost tady je úplně stejně úžasná.Hlásím,že v okolí Brna svítí sluníčko jak o život a já Vám trošku toho sluníčka skrze tyto řádky posílám,aby se Vám v srdíčku bylo dobře a měli jste radost z nekouření -dnes,zítra,za deset let....

Jana

Ahoj všichni milí lidičkové !:-) Právě jsem dorazila z práce a mám za sebou druhý celý den bez cigára... jde to ztuha, ale jde to...jak píšete, dneska bylo divně... mám ještě nějakou práci , musím ještě něco zařídit ... pak se stavím a rozepíšu. Dane, Danuško, Dulinko a samozřejmě Yvo , Eviiiii , Moniiiii - přeju hodně síly a vydržteeeeee'!!!! Myslím na Vás.... zatím hezký večer bezstarostný všem.....

Leňa

Jani,to je super!Moc gratuluju.Nakonec tomu tak nějak dopomohla i shoda okolností,že?U mě to bylo podobný.Byl to 14.de a já měla poslední tabletu a nebyla sem si jisá,že budu mít další,tak sem to zkusila a ono to vyšlo.A jsem za ten okamžik vděčná-za to rozhodnutí.Ten krok je fakt hodně těžkej,ale když se na to pak dívám s odstupem,tak čeho se vlastně tak moc bojíme? Vlastního neúspěchu?Nebo co v tom je?Jsem přesvědčená o tom,že všichni na tomhle fóru mají jasno:Cigarety NE!Ale to loučení vypadá,jakoby měl člověk opustit svý milovaný dítě.Ale to přece není milovaný dítě!Je to vetřelec,kterej se nám kdysi vetřel do pžízně,my ho respektovali,ale on nás chtěl ovládat víc a víc,až jsme nakonec nebyli sami sebou a z posledních sil se od něj teď snažíme oprostit a on,ten vetřelec, se jen tak nedá a háže nám pod nohy klacky v podobě různých strachů a nepříjemných pocitů.Ten,kdo říká:DNES JEŠTĚ NE,AŽ ZÍTRA,to nejsme my,to je ta mrcha zákeřná v nás.Tak lidi!Nenechte se přeprat!

Standa

a z VETŘELCE se stal nemilosrdný PREDÁTOR :-(

Jana

..... Ty, které jsem nejmenovala samozřejmě zdravím a myslím na ně také.....jen se mi nechce všechna jména vypisovat a taky skleroza útočí - takže VŠEM držím palce !!!!!! Pomohli jste mi moc všichni!!!!!

Máfos

Lidičky, tyto příspěvky jsou asi náhradou za nikotin. Denně se sem vracím a čtu. Stálo by opravdu za to napsat alespoň povídku a čerpat z tohoto fóra. Teď se dokonce zavítala i puberta. Líbí se mi to a všem fandím a přeji totální nechuť na cigaretu. Já už pomalu začínám být za vodou, ale nesmím hřešit. Ta cigareta chutná i po 25 dnech nekouření a kouř mi nepáchne. A těm co se potýkají s prvními dny nekouření vzkazuji. BUDE UŽ JENOM LÍP!!!!!!

Dan

Zdravím všechny spolubojovnice a spolubojovníky, přeji hodně sil v boji s tím hnusem a hlásím, že po dobu mé služby se nic zvláštního nestalo... až na tu cigaretu. Kecám :-))))))) Jsem v pohodě a těším se na další den bez cigára, mějte se krásně

simi

vam všem.Jak pise Mafos,i ja chodim a ctu,kdo uz napsal,a jak se komu dari.Mam radost,ze vsichni,co do toho nekoureni sli o vikendu a vcera,tak se drzi a opet mohu jen prizvukovat,ze ted uz bude JEN lip.Ja sice dneska mela dve male krize,ale je to fakt jen v hlave a da se to zvladnout.I ja mam dcery ve veku 22 a 23 let,bohuzel obe kouri,ikdyz jedna slibila,ze prestane a ta starsi,ze si pry pocka jak to zvladneme my s tatkou..-)-)-)Takze i to je pro me velka motivace!Drzim se,manzel taky,ale on nema potrebu se o svych stavech ci pocitech bavit....jak tak ctu,vsichni hodne sazite ci jak to napsat,na dodrzeni 3 mesicu brani CHMP a jeho davkovani ci delsiho brani.Tak by me zajimalo jestli to mel ci ma nekdo i jinak.Ja se totiz docela odklanim a doufam,ze tim nic nepokazim.Nekourim 12 dni od 8 dne.Beru 19 dni,ale od 15 dne jen 0,5mg rano a 0,5mg vecer a zatim mam v planu jak doberu tohle druhe baleni 28 tablet,vyjde mi na mesic,tak jakoze bych prestala...No nejsem si jista a tak prosim o nazor ci radu.Diky vsem.Jo a tech 5 dni co beru jen 0,5 tak vsecko o.k.

simi

Leni,teda tos trefila naprosto presne.Je to tak a ne jinak.!!!

Leňa

I když nemám zkušenosti s žádným podobným fórem,někdo tady prohlásil,že se stane,že takový fórum najednou zmizí.Proto apeluji na všechny,kdo by nechtěli s náma ztratit kontakt a ještě tak neučinili,aby se přihlásili na diskutáka.(PS:napadají mě každou chvilku divný věci a zrovna teď v souvislosti s výše psaným,mě napadlo:Kdo chce vidět Idiota,ať se dostaví do ředitelny :))))Myslíte,že to mám ze Šampíka nebo jsem už postižená svou prací a mám přemýšlet o změně zaměstnání?)

Standa

Leňo a existuje vůbec normální člověk? :-)))

Leňa

Toť otázka...Někdy mám pocit,že v blázinci sou celkem normální lidi a venku cvoci.A to prosím pěkně dělám na uzavřeným oddělení.Jo,Sigi,k tomu kouření v léčebně.Máš pravdu,jen s tím rozdílem,že ačkoliv je v celým areálu kouření zakázáno(v budovách),paradoxně se to vztahuje jen na zaměstnance a ne na pacienty.Ti mají přímo na oddělení kuřárnu(ono není v lidské síle jim na oddělení kouření zakázat)A když si představíte,že někteří tam tráví celej den a hodně času v noci a vezmete v úvahu,že je jich,co kouří,na odd. asi tak dvacet a kuřárna má tak 12m čtverečních,nebudete se divit,že když du z práce,smrdím,jakobzch šla z putyky.:DDD

simi

Miso penize jsou velka motivace.Moje ri hesla zni a to v tom to poradi.1. JEN IDIOT KOURI. 2. Usetrim 25 az 27 tisic za rok. 3. Budu zdravejsi. Miso jdi zitra do toho urcite!!!!!No takze s tim Idiotem do reditelny.... Leni to bych tam bejvalem pred 12 dny mela urcite namireno...-)-)-)-)

simi

a jakze se prihalsuje na ten diskutak???nejsem nejak v obraze...

sigrid

Je to bezva kulaté číslo - sto stránek fóra, sto dní bez cigarety, sto let - no fuj, co to melu :-). Z toho vidět, že nám to pomáhá a je to životaschopné fórum. Proto si taky myslím, že nám ho nezruší. Přihlášení na diskuzáka je někde na předchozích stránkách přesně popsané od Standy. Mám hroznou radost z našich mlaďochů (teda těch mladých nekouřením), jak se drží a jak jsou optimističtí. Jste silná pětka, abyste věděli. Někdo tu psal o finanční motivaci. Víte kolik ušetřím za rok, kdyby cigára zůstali na padesáti korunách? Čtyřicet pět tisíc! To už bych si mohla něco krásnýho pořídit, ale přiznávám, že jsem si zatím nevšimla, že by mi v portmonce přibylo. SIMI, je to předpoklad z toho, co píšou doktoři v poradnách, co je na příbalovém letáku a taky mi opatřil známý výsledky nějakých studií přímo od Pfizerů (to se mi to pak dělá chytrého). Zajímavé je, že oni testovali i podávání mnohem vyšších dávek a dokoce i mnohem delší dobu. Resultát z toho je, že čím dýl to člověk bere, tím je vyšší procento úspěšnosti po roce kouření. Ale jinak si myslím, že to i záležitost individuální.

sigrid

Pardon - po roce NEkouření. Už blbnu.

sigrid

Přiznávám, že některé Tvoje rady si kopíruju do soukromého souboru, pro chvíle slabosti nebo k potřebě budoucí. Až včera mi došlo, jak pro Tebe muselo být těžké s tím přestat, protože na psychiatrických odděleních kouří snad i noha od postele. Vím, jak mě zarazilo, když jsem byla za maminkou, že pan doktor mi na chodbě oddělení podával zprávy o jejím stavu a přitom úplně normálně kouřil (já si tenkrát netroufla a jen mi kapaly sliny :-)). Dokonce i Irové při zákazu povolili kouřit na psychiatrických odděleních. Tedy, ale že tomu vetřelci zatím stojíme na krku, viď! A pozítří si na to stání vezmu boty na jehlách. Hezký večer Ti přeju, jestli nesloužíš.

Leňa

Sigi,díky.tak si představ,že sem si pracně vyměnila službu-v pátek nemám noční,v neděli nedělám vůbec a ten můj "nebožák "onemocněl nějakou virózou nebo nedej Bože chřipkou.Dneska se sotva doplouži z práce domů....Může mít pak ženská z něčeho radost?

sigrid

To je mi teda líto. Když chlap choří není s ním vůbec žádní legrace a vyžaduje neustálý dohled a chlácholení. Tedy aspoň ten můj. Takže myslím, že si toho volna moc neužiješ. A kdoví, jak dopadne oslava. Slavíš čtyřicáté třetí? To je docela prima věk. Vášně mládí jsou už zkonejšeny, ale roky člověka ještě netrápí. Držím palce, aby se ten Tvůj člověk zvetil. Pa s

Leňa

na serveru diskuzak.cz si zaregistrujte přezdívku a vstupte do Zkušenosti s lékem CHAMPIX :-))Nejdřív zaregistrovat,heslo příjde mailem

simi

Sigri no,ja vim.Mam to vse podrobne nactene...ale nejak jsem vnitrne proti te chemii,vsak vis jak to myslim...Nidky jsem moc leku v zivote zatim nemusela brat,ale protoze jsem byla..?? moc zavisla,tak jsem do Champixu sla a pomohl mi MOC ,a tak si ted rikam,ze uz je to hodne na moji vuli,kdyz ten nejtezsi zacatek mam za sebou a vim,ze i jeste vic pred sebou,ale jsem na hodne moc procent presvedcena,ze NECHCI uz NIKDY kourit.Ta zavislost a otroctvi je HNUSNE!!!!!proto si davam i mensi davky a chtela bych defakto za 6 tydnuů uzivani skoncit,protoze mam strach abych nebyla zase zavisla na CHMP jako ne doopravdy,ale psychicky...

Jana

..... jsem tu znovu, protože jsem slíbila, že se ještě vrátím a rozepíšu....ale.... mám teď nějaké starosti , raději jdu do hajan... Jinak co se týče toho predátora, tak nemá šanci.... statečně odolávám i ve stresových situacích a jak jste tu psali, je to zas o ten malej fousek lepší než včera :-) Ani jedno cigáro!!!!!!!!!!!!!!!! od neděle v poledne :-) Dvě plné krabky v kabelce neustále s sebou :-) Jinak jen tohle zmíním....Dnes jsem se odhodlala, že zavolám synovi, že třetí den nekouřím.... mnooo, poplakala jsem si, přišlo mi to děsně líto, páč mě asi patřičně dost nechválil. On mě zná, ví , že jsem to nikdy nedokázala, je nedůvěřivý k nějakým lékům, pochybuje o mé vůli , ( asi si také vzpomněl, jak jsem ho hnala o půlnoci na Štědrý den po Brně shánět cigára např.), prostě mi nevěří, ví jaká jse byla závislačka - doslova mi řekl: mamčo, až nebudeš kouřit rok, tak tomu možná uvěřím....a tím mě pěkně naprdnul :-) A také rozbrečel, tekly mi pak v práci slzy jak hrachy .... Ale k něčemu to bude dobré! Popíchnul mě tím správným směrem a najust to dokážu i jemu......nejen sama sobě! Možná mu křivdím, možná mě jen psychologicky a takticky chtěl k tomuhle přesvědčení jemně dovést.... kdo ví... O to víc si vážím Vás tady, spolubojovníků, kteří se vzájemně trpělivě "naslouchají" a navzájem se podporují. Doufám, že všichni z naší pětky začátečnické jsou v pohodě a plní elánu do dalších dnů bez toho svinstva predátorskýcho :-) Zdravím Sigiii, Simii, Lééééňu, Míšu, Máfose, Yvu, Monu, prostě všeeeeeeeechny :-) Vám gratuluji a naší pětce v čele s Dulinou , Danem, Danuškou, a hlavně Yvou hodně sil!!!! Vydržaaaaaaaaaať!!!!

Danuse

Jani mne doma taky neveri,ani se jim nedivim.Neni to tak spatny opravdu to cloveka nakopne,ze jim dokaze jak to zvladne.Moc na tebe myslim jak to zvladas.Ja zatim docela v pohode,chut mam ,ale za chvilicku je to pryc.samozrejme kdyz je stres je to horsi,ale my to zvladnem.Miso preju ti at to zvladnes!Duli co ty jak bylo na prochazce?snasis to dobre?Dane jak se citis?stejne je to nadherny pocit,ze clovek neni zavisly a nemusi jit kourit.vsem preju hodne sil na to odvykani!!!

Jana

Danuško, díky že jsi se ozvala...je to fajn, že to zvládáš, taky na Tebe myslím!!!!!! Jsme fakt šikovné holky, pochvalíme se ju? !!! :-))) Jinak s tím nádherným pocitem je to pravda.....cítím se přesně jak tu někdo i psal dříve, nějak jakoby "nová", nesmradlavá, a hlavně, nevím, jestli je to možné, ale ráno tolik nechraptím, nemusím si hlasivky dávat do provozu... prostě se mi i líp dýchá... cítím to... možná je to brzo, jen si to namlouvám... ale.... :-) Co se týče těch chutí, dneska jsem měla docela stresový den.... řešila jsem spoustu věcí...nepříjemných ... a nemůžu říct, že bych měla problém, největší problém jsem měla teď před chvílí, když jsem se vrátila domů, sedla ke kompu, do klidu....a ... ufff :-) ale už je to za mnou.... píšu si tady a jdu chrupkat a zaspím to! Tak Danuško, drž se dál!!! a zítra se ozvi - myslím na Tebe!

sigrid

oni jsou ti naši nejbližší sice zlatíčka, ale pokud to nemají za sebou, neví o co go. Taky jsem si hodně pobrečela, že mě doma dost neoceňují a nechápou. Dupni si nohou a na just! A za rok "toho prevíta" (Ty víš, že to myslím v legraci), dožeň k tomu, aby na kolenou s velkým pugétem odprosil, že Ti dost nevěřil a nepodržel, když bylo nejhůř. Dobrou noc.

Jana

Sigi, přesně to mám v plánu :-) co za rok, myslím, že bude zírat už po měsící :-))))))) Ale on chudák ví nejlíp, jak to se mnou bylo ..... (když jedu k nim na návštěvu, tak mi připravují místnůsktu takovou zimní zahradu a jediná já tam mám vždycky privilegium kouřit, jinak bych tam nejela a lítat hulit v centru Brna před barák - to ani náhodou:-)) pak to s přítelkyní měsíc větrají a definfikují, protože oba jsou zapřísáhlí nekuřáci- a kluk od dětství trpí astmatem a alergiema všeho druhu....Vlastně celý svůj život do mě hučí , mamčo nekuř....., dnes mu je 26, je právníkem ,mám z něj radost a já bych si moc přála, aby on byl pyšnej na mě - mám skvělou příležitost! Tak už jdu opravdu hajat.... pořád na Vás myslím, hlavně Dane, Danuško, Yviii a Dulinko, ozvěte se zítra jak pokračujete !!!!

sigrid

Hej, Jani, není on klonem mé nejstarší dcery? Taky právnička, alergička, astmatička a zapřisáhlá nekuřačka. Mě ještě tolerovala, ale z manželových doutníků byla nepříčetná. Pyšná teď na mě je, ale čím jsem prošla nechápe ani okrajově. Jak píšeš o tom dýchání, já hrozně kašlala a jak jsem přestala kouřit přešel mě kašel takřka ze dne na den. Žádné čištění plic. Ani nevím, jestli je to dobře. A co se toho šampíku týká. Já kouřila přes třicet let a v poslední době padesát denně. Taky je pro mne dost varovným příkladem případ Zdenky, která přestala a po několika měsících zase začala asi dvakrát nebo víckrát. Je pravda, že jí zemřel manžel, ale myslím, že kdyby byla brala šampík déle, možná se jí to nestalo. Nejsem sice příznivce léků, ale když vím, že mi pomůžou, nebráním se jim. A právě, že chci mít jistotu, že budu nekuřák už navždycky, tak ho budu brát tak dlouho, jak to lékaři doporučují. Myslím, že závislost nehrozí, když ho po dokončené terapii vysadí člověk postupně. Takhle se to řeší u spousty léků, kdy by náhlé vysazení mohlo způsobit problémy. Ale fakt nechci nikomu vnucovat svůj názor.

simi

Leni,pomoc,a taky jsem koukala na nekolik ostatnich,ze jsou zaregistrovani v diskuzaku,jsem tam,ale asi jsem natvrdla,nejak se nemuzu zorientovat,ale treba casem.Jinak,ten kdo nezazil,myslim tu odvykacku v pravem slova smyslu,tak asi ani moc ocenit neumi....ale my se tady umime podrzet a to je momentalne pro nas vsechny moc důlezite.Krome Sigrid mi zatim nikdo nerekl svůj nazor na to moje brani CHMP,ale nevadi..-)-)-)-)

Jana

Simiiii, ahoj......já Ti řeknu svůj názor. Myslím, že to udělám přesně jako Ty! Ještě uvidím, jak to půjde dál, ale mám to v plánu... jsem přesvědčená o tom, že během těch 6 týdnů ty nejhorší abstinenční příznaky budou snad za námi... a pak už je to stejně jenom o naší vůli a přesvědčení..... a už jenom proto, že právě my sami nejlépe víme, jak jsme trpěli a jak to bylo bolestivé....tak se to budeme snažit vydržet a neporušit.... Myslím, že když někdo tu správnou a hlavně vypěstovanou vůli nemá a není až tak hlubocee o tom všem přesvědčen - že ani šampík na půl roku mu nepomůže....no nevím, možná to jsou bláboly...jen můj osobní pocit, který můžu samozřejmě časem změnit..... Ale jak říkám, uvidím, jak se to bude vyvíjet se mnou a podle toho se zachovám.....zatím to mám v plánu podobně jako Ty , ale jestli to uskutečním, to ještě zvážím, podle toho jak se budu cítit... Měj se krásně Simi :-)

Jana

Simiii, mám ještě dotázek. Ty si ty tabletky půlíš? Někde jsem četla, že když jsou potahované, že se nemají půlit....

Jana

Simiii, a ještě jsem si vzpomněla, že ta paní doktorka Zvolská vedle na diskusi radila do éteru, že když je po tabletkách nevolno, že stačí si zmenšit dávkování, a že není problém ,pokud to tak někomu vyhovuje a zmírnilo nevolnosti , brát do konce léčby sníženou dávku 0,5mg ráno a 0,5mg večer. A je to prý vhodnější než jednu 1mg ráno.... a večer nic....

danuse

Simi nevim kolik jsi kourila a jak dlouho.Ja osobne bych chtela champix uzivat co nejdele,protoze jsem byla silny kurak.urcite nejmene 4 mesice.pisou ze pokud se to bere dele,je daleko vetsi sance,ze znovu nezacnes.Ale je pravda ze kazdy to ma jinak a champix na nej jinak i pusobi.takze zalezi jak se citis,to ze beres pula pul si myslim vubec nevadi ,to tady dela spousta lidi.Musis asi opravdu podle sebe.budu ti moc drzet palecky.preju vsem nadherny nekuracky zbytek vecera a dobrou noc

simi

Diky diky diky...-)-)-) Jani tabletky si pulim.A fakt je ze porad se mluvi ci pise v navodu,ze cim dyl tedy ty 3 mesice,ze se to pak jako vydrzi a neporusi.Asi na tom neco bude,ale stejne si porad rikam,ze nejvic je to o tom CHTIT a mit uz hlavne vuli..No a je fakt,ze nez jsem sla do boje proti vetrelci.-)-)-) jsem se ve svoji hlave presvedcila,ze ted a na poprve a navzdy,to chci dokazat a hlavne na FURT.Taky mam stresy a zadnej med..jako skoro kazdej a to huleni byla vzdy berlicka,ale vim ze neni normalni "vedomne si nicit zdravi "a jeste do toho cpat spoustu penez a mam pocit,ze uz je silena diskriminace kuraku a je vic i nekuraku ( to je dobre).Proste bylo mi to cim dal vic na obtiz, a moje siiilena zavislost na tom hnusu a ...to jsem se tedy rozepsala,a tech chyb.Nebavi me to pak po sobe cist,tak sorry. Danusko,kourila jsem ted tahem 22 let.Dvacet a vice cigaret a poslednich 5 roku tricet a vice..Hruza...

Yva

Zdravím moc a moc všechny,dnes jsem se dostala teprve na forum,jindy sleduji každou chvíli. Simi, můj názor názor na délku užívání. Lékaři včetně Dr.Zvolské, doporučují dodržet opravdu 3. měsíce, protože procento vyléčených kuřáků,kteří to dodrží a nevrátí se ke kouření je vyšší. Ale Dr. Zvolská není proti tomu eventuelně dávku snížit na 2 x O,5 mg. Já vím je to chemie, ale např. Antibiotika také dobereme až do konce a už nemáme teplotu a v krku nás nebolí. A Leňo přidáš se ke mně? Zdravím kolegyni, také pracuji na psychiatrii, na uzavřeném oddělení. Nikotinismus, jako alkoholismus je veden jako psychiatrická diagnoza a měli by jsme dát na odborníky. Pacienti, se kterými se setkáváme a jejich léčba je většinou dlouhodobá, se opakovaně vrací s relapsem onemocnění a většinou,že sami se rozhodnou přestat užívat léky/např. antidepresiva se také užívájí půl roku a déle/, protože se cítí už dobře, přibírají na váze..... Já osobně, se asi budu bát ukončit léčbu dříve. I když dvě mé kolegyně, silné kuřačky, ukončily léčbu po dvou měsících a od listopadu nekouří a jsou v pohodě. Tak bych to nechala zatím na těch O.5 mg.

Leňa

bezezbytku souhlasím,jen dodávám,že jsem na 0,5mg 1x denně a na tom hodlám zůstat co nejdýl.Naopak,v případě jakýchkoliv pochybností dávku zvýším zpět na 0 ,5mg 2x denně

simi

Yvo,tak tohle je taky docela zajimave...a mozna jsi me ted nacala,ze bych alespon vydrzela po tech 0,5mg minimalne ty dva mesice misto 6 tydnu a nebo snad i tri??Vis ja uz ted mam problem a zapominam si vzit prasek.Zrovna i dneska.Sedim tady, pak neco posontavam po byte a prasek jsem si zase vzala o hodinu a pul pozdeji...Ale ted jsi mi to vysvetlila jaksi i z jine strany,zkusim to promyslet...a uvidim.Rozhodne budu porad ve spojeni..-)-)-)

Yva

Jano,Dulino, Dane, Danuško, tak jsem s vámi druhý den držela bobříka nekouření. Jano, a zítra uvidím, nebudu se nervovat. Dnes první zkouška, manžel/nekuřák/ měl návštěvu, kteří bánili o sto šest. Vydržela jsem. Jo a toho puberťáka 17 let mám také a to je síla!!!!!!!!!Předem děkuji za pochvalu, ale mírně, já se celý život stydím a červenám, když mne někdo chválí. Ale vy jste skvělí!!!!!!!!!!!!!Tak zítra do 3.dne mnoho zdaru a to sluníčko. Dnes u nás inverze, počasí-deprese.

Dan

všechny do dalšího nekuřáckého dne, pro mě osobně třetího. Simi, já už jsem jednou půl roku nekouřil a to bylo po nějaké té počítačové terapii, takže si myslím, že přestat je jenom psychická záležitost. Takže jak mi zabral šampík a přestal jsem v pondělí kouřit, dobral jsem startovací balení a včera večer už jsem si 1 mg nevzal. Beru až teď ráno a uvidím, co to udělá. Říkal jsem si že půlit nebudu a v noci stejně nekouřím a když to na mě přijde, tak to zaspím. Možná riskuju, ale spousta lidí přestala i bez šampíku, takže když už mě nastartoval, chci zkusit kam dojedu s poloviční dávkou. Zatím si věřím, že do zdárného konce. Pokud to takhle půjde dál, tak mám balení na dalších 56 dní, což by mohlo stačit. Nebo možná začnu půlit nebo brát plnou - uvidíme. Hlavně přeju všem co nejméně stresů a vedlejších účinků a hlavně BEZ CIGARET ;-))))) (Omlouvám se firmě Pfizer za rouhačský text).

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce