Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
sigrid

Léňa má noční a já strašně fofruju s jedním překladem, abych měla volný weekend, přijede mi rodina. EWI, moc blahopřeju, ani jsem nevěděla, že jsi taky čtrnácterák :o. Vám všem ostatním velký, voňavý pozdrav. Ještě jeden poznatek - dnes přijela dcera a přivezla špínu na vyprání, má tam i mikinu, v niž byla včera v hospodě. A mě to tak páchne kouřem, jak kočičí čůránky, že jsem to musela vyhodit na zahradu. Tož tak to vypadá po dvou měsících. Přitom čerstvý kouř z cigarety mi většinou nesmrdí. Dobrou noc všem.

Leňa

Teda fakt jste mě dostali (myslím,že i Sigrid)Tolik ovací sem ani ve snu nečekala!!! Já vím,trošku (hodně) sem si o ně řekla....Víte,já jsem schopná velkých věcí,ale jen když mám nějakou podporu.Tak já se přiznám.prostě sem potřebovala od někoho slyšet(v tomto případě číst),že sem dobrá,ale to co následovalo,sem fakt nečekala.Su úplně dojatá-a nedělám si srandu! Ale teď už stačí.Teď jste důležití VY!!!Moc vám gratluju!Jani,když si nalistuju pár stránek zpět...že jsi nevěřila,že to dokážeš?A vidíš,už Ti táhne na 5. den :D !!! Ewi,povím Ti,že ten jeden měsíc,to je už fakt hooooooooooooooodně velkej krok a možná,že už pomalu začínáš "vyhazovat zakouřený hadry na zahradu",jako Sigi.Simi,mělas pravdu,mám noční-my máme ty služby tak divně...teď jdu až v pondělí.Sigi,tak ať Ti ta práce jde pěkně od ruky a dostaneš se brzo do postýlky a Vy všichni ostatní,co jsem Vás nejmenovala,však Vy víte,že na Vás myslím prakticky furt.....a choťe víc na diskuzáka,že Stando!?

Máfos

Slavnostně oznamuji všem, že 30 dnů nekouřím.Začal jsem brát Champix 10.1. Kouřil jsem do 12.1. 13.1. jsem ukázněně nevzal ani jednu cigaretu. Takže od okamžiku, kdy začalo polykání 2 tablet nekouřím. Bylo to těžké, ale na zázrak jsem nečekal. Bohužel přišla velká návštěva z Moravy a po 5 dnech 18.1. jsem vykouřil ½ cigarety, 19.1. 3 cigarety a 20. 1. jsem našel toho vajgla z 18.1. a místo abych ho zahodil, tak jsem ho vykouřil. To byl můj první poklesek. 2. poklesek byl 10.2., kdy jsem v hospodě vykouřil 2 cigarety. Jinak se držím. Jak vidíte, vedu statistiku, ale 30 dnů jsem neměl cigaretu v ústech. Není to snadné. Špatné spaní a žaludeční problémy způsobily, že beru pouze 1 tabletu, takže chuť mě pronásleduje. ALE, jestli jsem na cigaretu 1. den myslel téměř celý den, tak se intervaly prodloužily natolik, že si vzpomenu jen, když dělám činnost, při které jsem si vždy zapálil.Zdravím Ewu, se kterou jsme na tom co do nekouření stejně. Ta oznámila měsíc včera.Dále zdravím všechny co mají důvod k oslavě, ať je to první, druhý, desátý ,dvacátý den.Vyhýbejte se pokleskům a nezapalujte si. Těch pár potažení z cigarety vám nepomůže a ještě si to budete dlouho vyčítat.

irena

Zdravím všechny hodné lidičky po ránu. MUsím si tu diskuzi tady stále pročítat, abych se nabudila. Samozřejmě sedím u počítače s hrnkem kafe a kouřím už druhé cigáro. Ten hlad po nikotinu po noci je děsný. V centru nám nabízeli i nikotinové náhražky/žvýkačky, inhalátora, náplasti atd./ Mám v šuplíku od loňska dvoje, ještě ani neotevřené :) náplasti. Mám si nějakou lepit, když ještě kouřím? Kombinoval to někdo se chapixem? Jinak - krásný den všem a závidím čistý vzduch těm, kteří to zvládají :)

Dan

takže vpodstatě polokulaté výročí... že bych to taky oslavil?? třeba cigaretou... fuj, málem jsem zapomněl, že nekouřím. Takže si asi na oslavu dám svůj tradiční ranní čaj a zapiju jím další modrou tabletku. Asi jsem poslední, kdo ještě neocenil obrovský úspěch Sigrid s Leňou. Holky, jste perfektní - já jsem doteď jenom tiše záviděl a vrozená plachost mi bránila třeba jenom napsat vaše jména ;-)) Možná ta pětka mi dodala sebevědomí. Simi, asi bychom Tě měli jmenovat šamankou, když nám sem lákáš nové dušičky. Jani, tím půldnem ses mi nedosažitelně vzdálila a navždy už budeš lepší, ale když bych chtěl být hodně protivnej, tak bych napsal, že jsi o půl dne starší nekuřák. Kdybys chtěla být o 5 dní mladší, musela by sis dnes bafnout. Fuuuuj.... radši budeš starší, že? :-b Irenka mě dnes předběhla svým ranním příspěvkem a je to taky jedna z dušiček, které jsem ještě neoslovil, takže: vítám Tě mezi námi a pokud už můžu trochu radit, tak náplasti ani kouření neřeš. Že jsi v poradně nahlásila nějaký datum není vůbec podstatný - jeď si svým tempem, klidně si k té ranní kávě vykuř čtyři. Uvidíš, že zítra už Tě po nich bude pálit v puse a na jazyku a dáš jenom jedno. Já jsem přestal až 13. den braní šampíku a vážně to přišlo samo. Mějte se krásně a užívejte si - někdo poslední kouř, někdo krásné nekouření. :-)))))

Míša

tak dnes sem se probudila a už mi běží třetí den-uf-uf-uf.:-))))Musím ale napsat,že je to opravdu každý den lepší a lepší.Champix jsem se naučila brát až po jídle a žaludek to zvládá.Máfosi,veliká gratulace,30-to je pěkná porce a hlavně klobouk dolu za tvou upřímnost.Ty si do toho cíle jdeš prostě svojí cestičkou,ale už si nabral určitě správný kurz!:-)) Tak Ti držim pěsti a věřím Ti.Dane si dobrej,pochvala od "bažanta",jen tak dál.:-))Čeká mě první nekuřácký víkend,tak uvidíme,jak to zmáknu.Vlastně mám stále něco poprvé.:-)Irčí,kouření momentálně opravdu neřeš,náplasti nebudeš potřebovat,zvládneš to.Uvidíš,že jak budeš chodit na stránky,budeš se už těšit na ten svůj den,kdy začneš sama psát,kolikátý nekuřácký den už máš.:-)Tak se pak neboj pochlubit.Já byla také v poradně a prostě den D sem řekla,že jim neudám,že si to chci sama srovnat a pak mi tu všichni moc pomohli vyhecováním,podporou,... a já si 8 den braní Champixu ráno řekla,že si jen-tak pokusím nedat to první cigáro po noci a ono se to dalo a pak už mi bylo líto,zapálit si jindy,když sem zvládla to ráno a už to bylo.:-)))Třeba Ti to bude užitečné.Tak se nestresuj a pěkný den Tobě a všem.

Danuse

Irenko naplasti vubec neres.A kur co hrdlo raci,ja si ty prvni ctyri dny hulila o sto sest,protoze potom uz mi to prestalo chutnat.prestala jsem kourit 11 den a dnes mam nekuracky 6den.sampik opravdu zabere,takze kur a hezky cekej.

irena

Daško, moc díky. Takhle nějak jsem si to představovala. Ale doktorka trvala na dni D, protože to psala do karty. Původně jsem chtěla říct den D tak po měsíci braní champixu, asi si moc nevěřím.

Danuse

navim co bylo vcera ve vzduchu,ale taky mi nebylo zrovna dvakrat dobre.mela jsem chute a byla trochu nervozni.Dneska mi prijde,ze je to daleko lepsi,vubec nemam chut a jsem klidnejsi a to delam s ¨kurackami,ktere to paleji docela fest.takze super.Jsem za nas za vsechny rada,ze to jde docela v pohode.Manzel se az divil ,ze ja takovy nervak s tïm nemam problem.Miso tfuj tfuj tfuj moc gratuluju,vikend urcite zmaknes jsi sikulka jako my ostatni.Mafosi nic si z toho nedelej,ulitnout muze kazdy z nas,hlavne to zkus vydrzet ,budu ti k tomu drzet vsechny palecky co mam.Dane super jsi pasak.ja mam super naladu tak bych rada,abyste ji meli vsichni.nevim jak kde,ale tady u nas je uplne nadherne modro.Preji vsem nadherny nekuracky provoneny den.

irena

Danuško, omlouvám se, trochu jsem Ti zkrátila nick :)

danuse

nic se nestalo.taky jsem si neverila,ale opravdu pockej 4nebo 5den.je to potom velka zmena tak v klidu cekej.jestli jsi cetla vsechny prispevky?kazdy to ma jinak,nekdo po 16tydnech a nekdo za tri dny.tak bud v pohode a nenervuj se

sigrid

a ještě jednou díky za včerejší ovace. Doteď mě to hřeje! Moc mi všichni děláte radost, jak hezky a v klidu zvládáte nekouření. I ten "mladý" :-D. Irenko, kombinovat nikotinové náhražky s champixem je zbytečné a taky vyhozené peníze.

sigrid

K Tvým dnešním narozeninám všechno, všechno dobré, zdraví, spokojenost a ať Ti ta skvělá letora vydrží až do smrti smrťoucí. Velkou pusu a virtuální kytku s.

Leňa

Sigi,děkuju,je to od Tebe a vůbec od Vás všech moc milý,ale je to nedorozumění.já sice říkala,že to oslavím všechno naráz,ale narozky mám až příští týden.Ale stejně díky.Jo a včera sem si aspoň koupila botičky...ne,ne!Žádný taneční střevíčky,ale pořádný boty na výšlapy...pá,pá...

evva

A je to tajný kdy?Já je mám taky příští týden:))

Dulina

Já taky :))))

evva

:o))))))))))))))))))))))))))he le Duli,tak jak je to....Jsme stejně staré....já 3děti ...ty 3 děti.... Tak já je mám ve středu a ty???????

Leňa

..a já v úterý,teda myslím...uř su z toho jelen-19.

Dulina

Tak jsi byla o 2 dny rychlejší, já je mám v pátek 22.Ale stejně je to pěkná náhodička.....Už to skoro vypadalo, že ty seš já..nebo já jsem ty...:)))))))))))))))))))))))) ))))))))))))Leňo, jsi už rybička nebo ještě vodnář???

evva

To je taky moc hezké datum.S manželem jsme si ho vybrali pro náš svatební den(asi aby nezapomínal :)))))))))))) )

Lenka

Ahojky všichni .Dneska jsem 9 den na champu a 5 cigaretách.Jsem naštvaná sama na sebe,že nejsem schopná s tím praštit úplně,ale myšlenky na cigaretu mě pořád pronásledují.NA druhou stranu i těch pár cigaret je pro mě úspěch,když si vzpomenu na týden dopředu a mých 20 až 25.Snažím se hodně pít a noční vstávání začíná být pravidlem.Když to vezmu kolem a dokola tak už jenom piju.Je mi blbě od žaludku a s donucením do sebe nahážu aspoň rohlík. Doufám,že se to zlepší...............Chtěla bych s cigaretama zítra seknout ,tak doufám,že se to povede a já budu moci napsat NEKOUŘÍM!!!!!!!!!! Držím všem palečky a pište pište,pomáhá to pa pa pa pa

Martina

Lenko, proč tak na sebe spěcháš, je přece dobrý, že jsi to stáhla na 5cigaret, tak není důvod se tak zatracovat a zlobit se na sebe, 9 dní užívání champixu je krátká doba a účinek se určitě dostaví, já jsem ještě 12tý den kouřila normální svoji dávku a 15tý den jsem kouřila svoji poslední cigaretu, takž si myslím, že je čas.Držím palce. Martina

simi

Lenko,nezlob se na sebe,vzdyt se to podari treba uz prave zitra!!!!!Hlavne,ze chces a Pak - Pak Ti bude skvele,JO!!!!A ke vsemu jsme tady my vsichni tomu důkazem,ze to jde a ze Te podporime.No a Jsi defakto "novacek" a tem se musi pomahat,co to jde.Tedy dneska si to srovnej v hlave(vzdyt uz Ti to ani vlastne nechutna) a zitrek je Tvuj.No a pak bude v zavesu za Tebou asi IRENKA,ze?Nebo za nama zase prijde nekdo novej uz zitra,tak jako Ty dneska.Dane,tak samanka,hm..??,-)-)-) Jo to by slo,lepsi nez carodejnice-)-)-).Jinak doufam,ze se vsem dari dobre a zvladli jste cely den s usmevem na rtech nebo alespon bez potizi....vcera jsem zasejc jukla na diskuzak,ale nikde nikdo...tak treba casem se to nejak rozproudi..Hezky vecer.

Standa

Ahoj Lenko, můžeš podívat do ankety, že není nutné končit s kouřením moc brzo. Každý končí jak se mu to hodí a jak se cítí. Vlastně 8. a 9. den končili s kouřením pouze dvě osoby asi z jedenácti. No ta anketa se, koukám, hodí k hodně věcem :-))

evva

Ahoj Lenko,to je mi líto ,že to na tebe působí takhle blbě:(Já nejsem zastánce pevného data a jestli ti to dělá problém,jestli jsi z toho s nervama pryč....nechala bych to zatím bej...Někdo tady se mnou třeba nebude souhlasit,ale než se stresovat do předu,dala bych tomu volný průběh.Když se koukneš nazpátek,najdeš pár lidiček,kteří přestali a ani nevěděli jak k tomu přišli :)))) A rozhodně bych jedla víc.Představa prázdného žaludku...do toho Champix....BRRRRRR.Asi nejdůležitější,krom vynechání cigaret na této léčbě je-min 2x denně se pořádně najíst:)))ROZHODNĚ bych na sebe momentálně nebyla.9 den a 5 cig,to je dobrý ,já v tu dobu hulila klasiku.Ničeho se NEBOJ a hlavně se zbytečně nestresuj!!!!!

Lenka

Ahoj všichni,jste moje psychologická poradna.Děkuji za podporu,tohle jsem potřebovala slyšet.Přestat kouřit bylo moje rozhodnutí,ale doma jsem trošku v presu.Dcera na mě mírně řečeno tlačí a když mě vidí s cigaretou ,tak hned spustí tu svou.....Myslím si, že každý kdo chce s tím hnusem skončit,by měl chtít z vlastní vůle a ne být pod tlakem .Nejhorší jsou rána,ale dneska jsem si nemohla vzpomenout, co bylo mým ranním zvykem.A to hned po vylezení z postele. Ale pak jsem neodolala a jednu zapálila.Nechám tomu volný průběh a zase navštívím tyhle stránky a supr lidičky.Takže všichni ještě jednou děkuji pa pa

irena

Chtěla bych se zeptat těch, co už nekouří, jak to samo přišlo? Přišla ta myšlenka, že už nebudu od zítřka kouřit? Nebo se Vám cigarety znechutily? Šampík/ učím se :)/ jsem začala brát včera ráno. Je večer a stále kouřím, ale z cigaret mám divnou pachuť v puse. Nicméně, jak píšu, kouřím. V duchu si dělám naděje, že je to třeba ono, že zítra to bude intenzivnější a že třeba skutečně přestanu. Přeju Vám všem pěkný večer a krásný víkend.

Standa

Ahoj Ireno, u mě to byla směs všeho, už to hnusně chutnalo, ale asi nejdůležitější bylo, když sem začal počítat, vykouřím 5 denně a právě mi došly, kdybych si koupil ještě balíček, tak si to o dost dní prodloužím. Tak se skončil, a bezbolestně. Jinak se to tu táhne diskuzním forem jako nit, že když snad po dvou dnech braní prášků, začíná být cigareta nějak hořká. Ovšem nikdo neví čím to je, jestli vlastní psychikou nebo opravdu champixem :-))

evva

Ahoj,každý s tím má jiné zkušenosti.Tak já-po celou dobu mi cigarety chutnali,asi do 4 týdne jsem nepociťovala žádnou změnu,naopak jsem měla pocit ,že mi chutnají víc.Pak se to nějak zlomilo a já začala zjišťovat,že můžu vynechat pár hodin cigarety a nijak mi to nevadí.Ale jak se to stalo ,tak to ti fakt nepovim.Prostě to přišlo.Taky jsem určitou dobu,ke konci kouření,měla pocit,že bych potřebovala brát Chmpx 3xdenně.No a pak jsem si řekla,že bych to asi zvládla,koupila jsem si krabku,řekla si ,že je poslední a fakt byla...No prostě-ten modrej prášíček:) funguje.Hlavně nečekej ,že ti po třech práškách přestane chutnat kouřit!Je pravda,že se postará o to, abys netloukla hlavou o zeď kvůli nedostatku nikotinu.Jenže je tady DRUHÁ věc,která je jen a JEN na tobě(o to je to možná těžší),A to naučit se fungovat a i RELAXOVAT!!bez cigarety.A to byl pro mě to nejtěžší.Zjistit,že ráno kafe chutná i bez,reklama v telce jde taky bez....to bylo to nejhorší.....ALE JDE TO ZVLÁDNOUT,dej tomu čas a NENERVUJ SE!!!!

simi

Iren,u me cigarety behem trech dnu prestaly mit chut jako cigarety.Ne,ze by zhorkly ci zmenily chut,ale mela jsem pocit,ze taham jen vzduch a nic vic.Absolutne me to neuspokojovalo,a tak mi asi nedelalo problem ten 8 den prestat,s tim,ze mam v supliku asi pul krabky cigarek,ktery jsem tam hned rano uklidila.Jasne,ze zvyk je zvyk a pocit,ze mi rano u kafe chybi moje neodmyslitelne koureni,byl, a do ted v podvedomi pretrvava( 15 dni nekourim),ale sla jsem do toho s tim,ze chci prestat,a co hlavne,vydrzet!!!No a ostatnim mohu rict,ze dneska mam vic chute nez jindy,takze asi budu muset udelat opatreni.´Tusim od pondeli jsem si snizila davku jen na 0,5mg denne a zda se,ze si zase dam treba na par dni alespon 1mg denne pro jistotu a klid.Pul rano,pul vecer a uvidim.Beruho defakto teprve 22 dni.Uvidim jak se budu citit zitra.Jirinko,je hrozny byt okradena,vim jaky to je.Me pred per lety okradli v Brne na vlakaci.Jsi statecna,ze jsi to prekonala a zvladla bez cogara.Protoze to byla situace na uklidneni stylem jak jsme byli tolik roku zvykle,vid?Ses dobra!!!!Nebud smutna,vis,nic se nedeje nahodou a v zivote jsou horsi veci..ja vim jsou i lepsi..-)-)-)a ty mas pred sebou.pa

Jiřina

Ahoj všichni, dnes mně někdo v mém obchodě ukradl z kabelky peněženku, kde jsem měla skoro tři tisíce. První popud byl, koupím si cigára a zapálím si. Pak mně nějak docvaklo, že už sedmý měsíc nekouřím a že už takhle stresy neřeším. Pořád to v tom mozku mám a doufám, že to někdy zmizí. Držím palce a všem jubilantům opožděně gratuluju. Nováčci, využijte počátení euforie, ten začátek je super! A obzvlášť zdravím spoji souputnici Martinku!

Leňa

Ahoj Jiřinko.Tak na to,jak to bude po půl roce jsem fakt zvědavá.Když jsem naposledy nekouřila,ty cca 4 roky,vůbec si nevzpomínám,že by mě kdy napadlo si zapálit.Nějak mě úplně vypadlo z hlavy,kdy se to zlomilo.Jen vím,že ze začátku jsem měla šílený absťáky-no hotovej narkoman!!!Ale jak dlouho-to si ani za nic nevzpomenu.Musím říct,že teď je to proti tomu procházka růžovým sadem a Vy,všichni váhající,jděte do toho.Nebojte se!Pokud si jste úplně jistí,že to chcete,tak to na 100% dokážete a vážně to není tak hrozný!Ze začátku se moc zbytečně nepozorujte,ale jak se vám denní dávka cigaret bude tak nějak samovolně snižovat,pravděpodobně je to ten správnej okamžik zatnout zuby a zkusit 1 den bez...a pak uvidíte,jestli jste na to byli dostatečně připravení.)že Jani,duli,Dane,Evi,Yvi,Stando, Sysi,Sigi,Martino,Jiřino,Míl o.......atd,atd........Tak zlomte vaz!!!

Leňa

Málem jsem to přehlídla-Jiřinko,Všechno nej k svátku a žádný jobovky!!!!:DDD

Yva

Leňo,Jani,Duli,Dane,Evi,Stand o, Sysi,Sigi,Martino,Jiřino,Míl o,Mafosi.......Všechny moc a moc zdravím, mám druhou docela náročnou noční, tak jsem neměla čas ,ani juknout. Už jsem byla nervozní, co zde nového a vše jsem si zpětně poctivě přečetla a je skvělé, že se všichni držíme. Stále s naší pětkou držím basu a začínám 6. den bez kouření, vždyť na tom máte největší podíl, s tím vaším hecováním!!!!! Zdá se mi to neuvěřitelné, že mi ta cigareta neschází, mně, která jí držela stále v ruce 33 let. Pro nováčky, 40 denně a musí se přiznat, že někdy ještě více. Přiznali jste ostatním a hlavně sami sobě, když jste ještě kouřili, skutečný počet? Vítám Irenu mezi námi. Ireno, všechny rady, zde jsou, myslím ,nad doktory. Nějaký den D? Nedej na to, užívej Champix dle lékaře, ale zkušennosti čerpej z praxe, doktor CHMP určitě na sobě nezkoušel. A pacienti v poradně, také vždy neříkají pravdu, to zde na foru, si nemáme, co nalhávat, proč??? Mne např. známá psychiatrička řekla, ať si den D určím za týden, za 14 dní, jak se budu cítít. Tak si ho klidně posuň. Já 1-6 den kouřila o sto šest a chutnalo mi to.Kdyby mi někdo řekl, že 7 den vykouřím půlku mého standartu, a další dny méně a méně nevěřila bych. Poslední cigareta 16. den CHMP, ani jsem ji nevychutnala , protože jsem si neřekla a nevěděla, že je poslední. Doma mám stále ještě 15 krabiček cigaret. A náplasti proč? Nikotín si dodávej poslední dny kouřením cigaret, kdy si ho ještě Tvůj mozek užívá.. Přeji vám všem krásný víkend. Já zalehnu po nočních, do svého voňavého, teploučkého a vyhřátého pokojíčku, dříve smradlavá lednice. A k večeru se budu těšit na naše nové úspěchy a rekordy.

irena

Jste všichni moc milí! Děkuji. Fakt se asi nervuju. Po pročítání této diskuze jsem si to přesně tak "malovala", že budu kouřit tak dlouho, až to příjde. Ta doktorka skutečně chtěla na každém z nás den D a jedné paní to vlastně skoro stanovila sama -už od pondělí/t.j. pátý den/. A protože nás tam kontrolují-dech na obsah CO a asi občas i krev a moč, tak se bojím, aby nebyly řeči, že jsem den D nedodržela. I když na druhou stranu říkala, že nás pro neúspěch nikdo kárat nebude, že máme třeba začít znova. Obdivuju vás, jak to zvládáte. Přeju krásný den.

evva

No,zas na druhou stranu..určitě se najde hodně lidí,kteří zrovna tohle potřebují.Potřebují někoho kdo je povede.Jinak přeji všem krásné ráno a zase jeden den bez cigaret před námi :)Mám čím dál méně myšlenek na cigarety,ve smyslu,že bych na ni měla chuť.Momentálně jsem ve fázi ,kdy si říkám jaké by to bylo, si teď zapálit?A můžu vám říct,že mě to celkem štve,ale nejde se těm myšlenkám ubránit.Ale to je spíš zvědavost,než touha.Zatím se držím a slibuju ,že to DNES zkoušet nebudu.Přeju všem krásný sluníčkový den .

danuse

Jani,Duli,Dane,jak jste na tom?Ja dnes sedmy den.Jani vcera jsem si na tebe vzpomnela,stresova situace presne na cigaro,ale dalo se to ustat.Irenko urcite to pujde uvidis.nikdo z nas tomu asi tolik neveril,ale treba mne opravdu prekvapilo jak to funguje.Ewi blahopreju,urcite to bude porad lepsi a lepsi !Sigrid,Leno moc dekujeme za podporu,jste vazne dobry!!!Miso co ty jak jsi na tom?Preju vsem krasnou vonavou sobotu i kdyz to pocasi dnes nic moc.uzivejte si

simi

vsem,tady u nas se sype snih o sto sest.Sigrid si jste zalyzuje..-)-)-).Dneska jsem celou noc prohulila,bylo to fakt sileny,nastesti jenom ve snu..-)--)-)-),ale jak uz tu nekdo psal,nastal tam moment,kdy jsem si rikala,jak ja vam to vsem vysvetlim,vzdyt ja preci nekourim!!!!A tak jsem si pro jistotu a defakto i z vydeseni,dala rano k snidani celeho modraska (uz tyden davam jen pul).Lenko hodne s tebou soucitim,protoze ani ja nemam rada,kdyz jsem pod tlakem.To jakoby zrovna nemam na nic vuli.A proto se nenech nikam tlacit a rozhodni si opravdu jen Ty sama,jaky bude Tvuj den D.Pak se to da lepe zvladnout.Zrovna tak ty Iren,pekne v klidu a bez nervů.Vsak pomocniku je nas tady hodne a nazoru a rad,myslim taky.A ke vsemu nikdo z nas jeste neni tzv na tom druhem brehu a proto je fajn,ze se navzajem umime podrzet.Diky vsem,ze pisete,protoze mi to hodne pomaha!!!Preju klidnou sobotu a zadne pokuseni,ale odhodlani dokazat nejen sobe,ale i ostatnim,ze jsme borci a do roka a do dne budeme(nekteri uz driv) na durhem brehu.Joooo,jasne ze joooo¨!!!!!! --)---)----).Jo a jinak manzel se taky drzi,ale nase holcicky a jejich milacci huli a huli.Sice chodi na balkon,ale porad to citim a defakto i vidim.Neni to idealni,ale i tak to zvladam.No,nejsou tady kazdy den,ale vikendy vetsinou....-)-)-)Dnes 17 den bez ciga a 24 na CHMP.Zatim PA PA Jdu jim neco dobreho uvarit..-)-) a sobe naliju dvojku dobreho bileho vinecka.To mam takhle u vareni rada.P.S.omlouvam se za tu spoustu chyb co tam vetsinou mam,ale snazim se to psat jako na mobilu sms,aby tam nebyly ty ctverecky a dobre se to cetlo,a pak to podle toho vypada.

Jana

Zdravím Vás všechny moc ..jen oznamuji, že na Vás myslím... nekouřím..., řeším zas jinou zdravotní indispozici, tak až mi bude líp, tak se ozvu... mějte se krásně a vydržte!!!!!!!!!! Irenko a Lenko, nebojte se toho, já tady taky fňukala, že to nedám a nedáváááám.....a dopadlo to!!! Stačí jeden den ten hnus oželit.... a jste "za vodou"!!! Nebojte se a SKOČTE!!!!! Tenhle výraz tady někdo vymyslel a hodně mi pomohl!!! Nemohla jsem zůstat stát na tom špatným "břehu", když ostatní přede mnou už skočili ....věřila jsem jim, že když skočím, že už mám to nejhorší za sebou! A udělala jsem dobře...opravdu to bylo o hodně horší předtím, než teď!!!!!!!!! Takže držím palce!!!!! Zatím pa a mějte krásný víkend!- všichni!!!!!!

Jana

Zdravím Vás všechny moc ..jen oznamuji, že na Vás myslím... nekouřím..., řeším zas jinou zdravotní indispozici, tak až mi bude líp, tak se ozvu... mějte se krásně a vydržte!!!!!!!!!! Irenko a Lenko, nebojte se toho, já tady taky fňukala, že to nedám a nedáváááám.....a dopadlo to!!! Stačí jeden den ten hnus oželit.... a jste "za vodou"!!! Nebojte se a SKOČTE!!!!! Tenhle výraz tady někdo vymyslel a hodně mi pomohl!!! Nemohla jsem zůstat stát na tom špatným "břehu", když ostatní přede mnou už skočili ....věřila jsem jim, že když skočím, že už mám to nejhorší za sebou! A udělala jsem dobře...opravdu to bylo o hodně horší předtím, než teď!!!!!!!!! Takže držím palce!!!!! Zatím pa a mějte krásný víkend!- všichni!!!!!!

Mona

všem. Včera jsem se vrátila z té konference v Brně.Musela jsem tam odolávat mnoha nástrahám. Tam hulili snad všichni. Večer když byla párty,tak to bylo fakt strašný. Nikdy jsem si nevšimla,kolik lidí kouří. Mě to ale NEZLÁKALO a neměla jsem ani jednu. A to jsem vypila několik slivovic. Ráno mi bylo taky fain,ale děsně mi smrděl kouřem svetr. První známka mého přerodu. Poslední dny mám chuť na cigáro občas když jsem sama doma. Ale je to fakt lepší než ze začátku. Mám také dnes malilinkaté výročí 2 týdny. Večer jdu zase odolávat nástrahám neb jdu na Travesti show.Gratuluji velmi Leně a Sigrid k pěknému výkonu dvou měsíců a ostatním taky každý den je dobrý.. Koukám,že nejblíže mě je Simi,ta má jen o pár dnů víc. Ireno,vydrž a nestresuj se. Jen jsem přesně asi nepochopila jestli chodíš do nějaké poradny,nebo jen ke svojí lékařce. Mě doktorka v kardio poradně ty prášky napsala,ale nic víc na mě nechtěla. Kdybych jí musela něco slibovat,tak bych asi kouřila pořád,protože já nátlak nesnáším a působí na mě úplně opačně. Možná,že proto jsem tak dlouho kouřila,protože mě přes 2O let manžel každý den otravoval,abych už nekouřila. Ničeho tím nedocílil. Já se prostě musím rozhodnout kvůli SOBĚ a ne kvůli někomu jinýmu a už vůbec nesnáším,když mě někdo hlídá. To jsem se zase vykecala. Velmi se omlouvám.Ale Irena na mě působila tak nešťastně,že jsem na tu doktorku dostala vztek.

irena

Ahoj, Mono, přesně tak-chodím do centra pro odvykání a ikdyž to doktorka ve svém poučení prezentovala tak, že ikdyž pochybíme, že nám za to hlavu neutrhnou, tak přesto natvrdo jsme museli říct den D, který zaznamenal do karty. A to je asi ten kámen úrazu. Chtěla jsem dát den D tak po měsíci. Pak jsem podlehla skupině a řekla vlastně 7. až 8. den od počátku braní champixu. A teď si fakt připadám, že mám splnit plán :)) A na doktorku neměj vztek, ono nás tam bylo asi osm a bylo to hodně dlouhé a už jmse asi byli unavení, tak to bylo takto. Pokusím se nemyslet na to a odvážím se eventuálně plán nesplnit. Moc mi pomáhá pročítání diskuze. A povzbudivá slova.

irena

A moc se mi líbí to SKOČ! Asi to tak člověk musí vzít. V nejhorším se v den D nadechnu a skočím :)

Jiřina

Irenko, to s tím skákáním jsem psala já a myslela jsem to doslova. Já jsem přestala, když mně to ještě moc chutnalo. Věř mi, že to nebude tak strašné, jak si představuješ. Můžeš tady klidně kvílet, my tě utěšíme a den D uteče jak voda.

Jana

Jiřinkoooo, tak tos byla TY !!!!! , jojo, tos vymyslela mooooc a moc dobře...! :-) A taky jsem si včera vzpomněla, že bylo Jiřinky a že jedna Jiřinka mi pomáhala, když jsem byla v pytli :-))))))) Takže dodatečně všechno neeeeeeeeeeeej ..... O)

Jana

Irenko, vyprdni se na nějakej den D.....buď se nech pošťouchnout, jako já od Sigi.... :-)Když jsem dokouřila krabku a pak zoufale šla sem na diskusi, co mám dělat, že teda jako si asi budu muset jít pro další, že ještě nehodlám mít žádný ten den D, že na to ještě nemám.... mnoooo, a tak jsem šílela a váhala co bude, až mi Sigi poradila, že tu paniku mám jenom z toho, že nemám u sebe poblíž už co kouřit...že si mám tu krabku dojít koupit, a že si mám jen tak říct, když jsem vydržela celé odpoledne nekouřit, že si zapálím až ráno.... já si šla koupit, nejdříve hnusný Startky, který nesnáším i bez šampíku...v bláhové naději, že na tyhle určitě mít chuť nebudu...jenomže to nestačilo, moje vnitřní panika moc nepolevila, tak za chvíli jsem si dojela pro moje zamilované Petry... a přisahám, že se mi ulevilo a já si řekla, no tak co... tak to zkusím, mám tu dvě krabky, když to nevydržím přece si můžu klidně zapálit a vůbec se nebudu žinýrovat.....jenomže, když už jsem to vydržela asi 6 hodin, tak jsem si říkala, sakra...to je můj rekord po 25 letech kouření krabky a víc denně...... a zas jsem to vydržela si nezapálit s dvěma krabkama pořád na očích....v tu chvíli zas šílená depka, co budu dělat ráno, když s kafem a cigárem se probírám, tu si nemůžu prostě odpustit....někdo mi tu poradil, ať ráno neřeším..... no a ráno... už jsem si nezapálila...ani nevím, jak to šlo...nemůžu říct, že samo...ale něco mě hnalo kupředu... asi jsem něco překonala....a pak už to nejde jen tak zbortit a vrátit se....nechápu to moc sama, jak jsem to dokázala... Samozřejmě to chce to hlavní a to nejdůležitější, mít sama v sobě jasno, že CHCI přestat kouřit! A to jsem měla a pořád mám a to mi zůstane! A TOBĚ já věřím a už to vidím, jak tu budeš za týden slavit pět dní nekouření.... uvidíš, že to tak bude, pak Ti přepošlu tuhle hlášku :-)))))) Takže se s tím moc nepárej a skoč... až se Ti bude chtít skočit :-)))) Papa!

simi

Mony ja se spletla..-)-)-)Jsme jen o par dnu od sebe jak pises - tedy o Dva DNY.Ja mam dnes 16 den.Nekourim od 1.unora.-)-)-)Zase jdu neco upect,porad me honi chut na sladke..-)-)-)a taky me honi moje holcicky,ze maji chut.Joooo a ses dobra,ze jsi odolala vsem tem nastraham v Brne!!To jsou zkousky,co jeden vydrzi,hmm..-)-)-) a ty jsi to zvladla.

Jana

Teda Móňo.... seš fakt skvělá!!!! Nevím nevím, jestli já bych to ještě ustála...raději se preventivně pokud to jde ještě takovýmhle nějakým akcím vyhýbám.... ikdyž jak jsem psala.....jak se to zlomí, tak by nás už nic absolutně nic nemělo nahlodat a zviklat!!!!!! Já dneska byla u ségry... mnooo, nějak tomu ještě moc nevěří, že nekouřím...asi čeká, až to vydržím delší dobu, ale pořád se potutelně usmívá.... a je nad věcí. Tak nevím, kdy jim všem dokážu, že jsem to dokázala !!! Otec si tam taky něco brumlal pod vousy, že prej kecám, že to je v pořádku, ale že doma si stejně hulím....chjooo, oni vědí, jaká jsem byla hulička a hučeli do mě pořád ať toho nechám, tak jim to teď přijde divný :-)))) Mnooo nic, nechám je v klidu.... o)

Jiřina

Holky, jste úžasný, statečný a silný! Jani, díky za gratulaci k svátku. Dnes v noci se mně zase zdálo, že kouřím a zase jsem se vzbudila úplně zoufalá z toho selhání. Naštěstí to byl jen sen, vedle mě ležel můj manžel a chrápal jak motorová pila, tak jsem ho aspoň ze vzteku trochu nakopla.

Mona

Jano,díky za pochvalu. Doma se pochvaly nedočkám a to mi to bylo 2O let vyčítáno,nechápu to. Z Brna píšu..bude to ++14 dní,co jsem přestala kouřit a tady jsem to neporušila a ani nepřišla odpověd. Dneska říkám,že bych asi potřebovala pochválit a on na to ... Jak to jako myslíš. Takže jen pro vaši informaci,jak to chodí u nás. A Jiří,to s tím snem o kouření se mi už stalo taky,já byla tak nešťastná a v tom snu jsem si pořád říkala,jak vám to řeknu,že jsem zklamala. Já snad v tom snu i brečela. Ale ta úleva,že to byl jen sen.....

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce