Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Yva

Jano moc blahopřeji, jseš opravdu dobrá. Tak jsi mne předběhla, já jsem 18. den na CHMP a včera jsem měla 2 cíga, dnes jsem si nedala tu ranní ke kávě ani ty další, možní si dám večer 1 a třeba bude poslední, ale toho rozhodnutí se bojím. Nebudu se stresovat a uvidím a napíši.Tak vydrž celý, ten první den a držím palce.

Jana

Yviii, nezoufej , já jsem přesně Tvůj případ, já bych to taky oddalovala a šíleně jsem se bála, šíleně jako ničeho nikdy, nejvíc toho, že si ráno nezakouřím... dalo se to, ale fakt to chce si říct, že už ode dneška nekouřím a co nejdřív, já kdyby mě nevyprovokovala Sigi, když jsem se tady na foru zmínila, že se rozmejšlím, jestli si mám jít koupit cigára nebo ne....tak do dneška si taky foukám těch svých pět... Už mi smrděly...nechutnaly, v puse jak v polepšovně, když tu někdy v to období psal, že mu pomáhalo, že si řekl, stejně by mě z tý cigarety zas bylo šoufl a nic bych z ní neměla, tak jsem tomu nevěřila..... ale je to TAK, jsem slaboška, a divím se sama sobě, že to zatím zvládám... a že mi stačí tohle si říct.... Protože a to je to nejdůležitější, jak s tím sekneš, tak to není o tom trpět jako pes abstinenčními příznaky, ale o své vůli to chtít vydržet.... mně vůbec nic nijak není, žádnou depku nemám, jen tu chuť na cigáro, ale přehlušuju jí zatím zdárně jídlem všeho druhu :-)))))) Takže Yvo, pojď s náma do party, Dan už se taky ohlásil, a budeme si pomáhat , jsme čtyři, bude nás pět!!!!!!!!! Držím moc palce!!!!!!!!! A jak tu psala Danuška Danovi : SKOOOOOČ.... !!!!!!

Jana

Yviii, nezoufej , já jsem přesně Tvůj případ, já bych to taky oddalovala a šíleně jsem se bála, šíleně jako ničeho nikdy, nejvíc toho, že si ráno nezakouřím... dalo se to, ale fakt to chce si říct, že už ode dneška nekouřím a co nejdřív, já kdyby mě nevyprovokovala Sigi, když jsem se tady na foru zmínila, že se rozmejšlím, jestli si mám jít koupit cigára nebo ne....tak do dneška si taky foukám těch svých pět... Už mi smrděly...nechutnaly, v puse jak v polepšovně, když tu někdy v to období psal, že mu pomáhalo, že si řekl, stejně by mě z tý cigarety zas bylo šoufl a nic bych z ní neměla, tak jsem tomu nevěřila..... ale je to TAK, jsem slaboška, a divím se sama sobě, že to zatím zvládám... a že mi stačí tohle si říct.... Protože a to je to nejdůležitější, jak s tím sekneš, tak to není o tom trpět jako pes abstinenčními příznaky, ale o své vůli to chtít vydržet.... mně vůbec nic nijak není, žádnou depku nemám, jen tu chuť na cigáro, ale přehlušuju jí zatím zdárně jídlem všeho druhu :-)))))) Takže Yvo, pojď s náma do party, Dan už se taky ohlásil, a budeme si pomáhat , jsme čtyři, bude nás pět!!!!!!!!! Držím moc palce!!!!!!!!! A jak tu psala Danuška Danovi : SKOOOOOČ.... !!!!!!

Jana

Yviiii, ještě jsem dostala jednu perfektní radu, která na mě zapůsobila určitě hodně ....řekni si, nebudu kouřit jenom dneska, pokud to nezvládnu, tak si zítra zakouřím.... zkusím to ten jeden den..... tohle si říct v duchu...... a mít takovou nějakou sama pro sebe jakoby berličku, že eventuelně holt si ten další den zakouřím, když to ten den D nedokážu.... myslím, že to funguje, uvidíš, že nebudeš chtít být zbabělá a ztratit ten jeden den....bez cíga a začít od nuly, od rozhodování... od váhání apod....

Yva

Moc a moc vám blahopřeji, Dane Ty vydrž a děkuji vám za podporu. Jano, jak radíš, od rána jsem cigaretu neměla a tu nejdůležitější ranní jsem překonala a ty další také, tak tu večerní si možná dám????

Dan

Yvi, není to zbytečný, dávat si tu večerní??

Jana

Yviiii, a co kdyby jsi tu večerní vynechala a když už to dneska takhle vyšlo, tak si ten dnešek vyzkoušela, jestli to zvládneš ..... a když ne.....tak si ji nech na ráno.....a ráno si řekni, jé vlastně, já už měla včera ten den D.... tak pokračuju, jsem nekuřák :-) Nééé, nechci dělat ze sebe chytrolínku, jen píšu, co mě pomohlo... třeba si něco z toho taky vybereš, ale je pravdou, že každý jsme svým způsobem originální a každý si to své musí tak nějak vytušit a poznat, co je pro ně nejvhodnější.....a hlavně , co bude nejúčinnější... Yviiii, koukni na Dana, budeš s náma bojovat ! Nestojí to za to, máš to tak na krajíčku, stačí jenom opravdu maličko...!!!! To musíš dáááát!!!!!! Držíííím všechno co mám!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jana

11.2.- to je pěkný datum Yviiii, už nedumej jestli jo nebo ne a skoč s námi!!!!!! ještě to stíháš, když si tu večerní necháš na ráno :-)))

Dan

No jo, jste holt silná trojka, zahanbit babama se klidně nechám, žíly mi to netrhá, že jste zrovna ženský. Ale zas tak úplně jedno mi to není, že jsem poslední, takže od rána - NULA ;-)))

Jana

Daneeeeeee!!!!!!! Velká gratulace !!!!! :-) Já věděla, že nás v tom nenecháš plácat samotné :-) Jsi borec.... ufff, napiš jak to zvládáš ju?????

Jana

....doufám, že jsem to Dane dobře pochopila, od dnešního ráááánaa???????? Ftipálku jeden :-)

Dan

:-)))) jo, 11.2.... někdo tady psal, že je to hezký datum a na Valentýna se mi čekat nechtělo. Občas si vzpomenu, že bych si mohl jít zapálit, ale to pak třeba jdu na balkon a prostě si u toho nezapálím. Snažím se jíst stejně jako dřív a řeším to žvýkačkama. Nehceš těch 9 cigaret, co mi zbylo v krabičce?? Asi ne, Ty jich máš 40 a jsou Ti taky na prd, že? ;-))))))

Jana

Tyyyy joooo jsi fakt borec Dane :-) Jsi nás pěkně vyšplouchnul :-)) Takže naše čtyřka, možná pětka s Yvkou už "plave" :-) Ehm, teď jen se neutopit, co? :-) Chjooo, já dneska měla akorát to jedno malý kafe u počítače, jinak absolutně nic, a žádný si radši nedám...abych to nepokoušela. Třeba budu mít lepší spaní, jo a dneska se mi zdálo o naší čtyřce a furt jsem v ruce žmoulala jedno cigáro a vy jste mi ho vytrhávali z dlaně :-) Už i ve snu plaším :-) Tak jo Dane, tak se drž, já jdu na gauč - hamat, připravila jsem si samé lahůdky :-) Orbity a jiný žvejky já totiž nemůžu na "žubyyyyy" :-)))))) Tak papapa a drž se!!!!!!!!

Jana

Jooooo a ty cigára si nech :-))) Já mám do foroty habaděj, dneska jsem na ně koukala a dokonce si představ ....jsem si přičuchovala k těm Petrám, jestli mi voní :-) Hned jsem se plácla přes ruku, co to dělám! Jsou nerozbalené obě krabičky ještě :-)

Máfos

Blahopřeji Janě a Danovi u kterého věřím, že zítřejší nula je opravdu nula. Jinak se přiznávám k tomu, že včera v hospodě jsem po 25 dnech hřešil a vykouřil 2 cigarety. Byla to shoda náhod. Po 3 pivech nám hospodský přinesl ochutnat sekanou, kterou právě upekl. Po snědení sekané a krásné pohodě v bříšku jsem se zlomil. Cigarety mně chutnaly a žádný odpor k nim jsem necítil. Takže bacha. Nenechat se zlomit. Celý den si to vyčítám.

Dan

no to teda ne, já potřebuju chválit, tak jaká zítřejší nula??? :-(((( Já mám nulu dnes!!!!!! :-)))))))))))))))))))))

Jana

Máfosi, děkuji moc za blahopřání..... Ach jooo, ty dvě cigarety po té sekané, asi by mě to taky mrzelo... o to víc bych chtěla dál vydržet bez zaváhání...nevím nevím.. V každým případě máš 25 dní za sebou a to je skvělý úspěch. Zapomeň na to, že jsi hřešil ....jakoby se nestalo... Hezký večer bez výčitek přeji !

sigrid

jste úplně nejlepší! Moje úžasné gratulace, úsměvy :-DDDD a obdiv. Jste oba kabrňáci. Teď je to nepříjemné, ale den ode dne se to bude zlepšovat. A Danuši a Dulině taky velká blahopřání. Yvo, Ty to zvládneš. Jsi na nejlepší cestě! Děti moje takřka vlastní :-)))), držte se!!! Jste jedničky.

Jana

Sigiiiiiii, díky... moc, nebýt Tebe, ještě žmoulám kdoví jak dlouho tu poslední :-) Ale je to pokušení.... dneska jdu brzo spát, abych to zaspala :-) Já prostě na to redko musím pořád myslet a to mám tolik možností myslet na něco jiného, složitého, smutného... ale i důležitého.... Ale zvládnu to :-) už jenom proto, že za 25 let kouření, jsem vydržela skoro dva dny nekouřit ani jednu cigaretu, jinak se skutečně nenašel den, kdy bych to žváro v tý puse neměla :-)) Když jsem před lety užívala náplasti, tak jsem byla takový barbar, že když jsem si chtěla aspoň trošku zakouřit, tak jsem si odlepila náplast, pak znovu nalepila a zase chvíli nekouřila - tím náplast samozřejmě znehodnotila a tak se to opakovalo, až jsem se na to vybodla a vzdala to.... Champix a VY tady na té diskusi to je naprosto fascinující a smrtící kombinace ppro kuřáky! Už tomu věřím a za pár dnů tu budu mít ségru :-)) a možná ještě další dvě ovečky :-) Hezký večer Sigiii a díky moc za to nejdůležitější a rozhodující "pošťouchnutí" !!!!!!!!

sigrid

Tedy, já mám takovej pocit, žes ani moc šťouchat nepotřebovala. Možná maj největší zásluhu ty dvě "psychoterapeutické" krabky :-)))? Moc Ti přeju, abys měla něco veselého a příjemného, na co myslet a těším se na ségru a další "oběti". Pa s.

Jana

Sigi, přesně tak! Kdybych si koupila a nechala jenom ty Startky, tak bych to taky nezvládla, ještě že jsem si pak doběhla pro ty Petry , od té chvíle jsem si byla jistá,že to "dááám". A právě TY jsi mi položila otázku a nahlodala jsi mě, jestli nemám tu depku a tu paniku jenom z toho, že nemám tu další krabičku u sebe... a bylo to přesný. Jak jsem si je koupila, ten můj rozhrkanej stav (nedá se to popsat) byl tatam! :-) a ty krabičky si nechám napořád prozatím a budu nosit pořád v kabelce, budu si jistější :-)))) zní to paradoxně,ale je u mě to tak asi funguje

Jiřina

Jste úžasní, odvážní a stateční, udělali jste něco, k čemu se spousta kuřáků vůbec neodhodlá! Moc vám držím palce, protože to nebude lehký, ale to není nic, co za něco stojí. Mafosi, ujet může každý, ale radši to nepokoušej. Já jsem byla takovej závislák, že jsem cigarety ze svého života vymazala, prostě neexistují, aspoň pro mě. Buďte stateční, odolávejte a pište!

Jana

Jiřinko, děkuji moc, to se tak krásně čte.... dííííííííííík :-)

sigrid

Všichni jsme jen lidi. A znáš to: Einmal ist keinmal :-)).

danuse

Jano,Dane BRAVO!!! Opravdu jste perfektni.moc a moc blahopreju,ze se vam to povedlo.Yvi kdyz jsi cely den nekourila.zkus to,zitra uvidis za to nic nedas,moc ti drzim palecky.to nas bude i s Duli pet.Mafosi nic si z toho nedelej,jsme jenom lidi a muze se to stat uplne kazdemu,zkus pokracovat.Byla by skoda tech 25 dni zahodit.moc ti fandim.Teda Martino to je uzasne,sedm mesicu uplna parada gratuluju!Sigrid moc diky,jsi bezva,ze nas v tom nenechas placat,je to moc mily

Jana

Danuškoooo :_) TOBĚ BRAVO také a gratulujii!!!!!!!! Naše banda se teda povedla, viď ? :-) Nejsme žádní béčka, dokážeme to! Danííí, vůbec nepíšeš, jak Ti je, a jak to zvládáš? Asi skvěle viď? Tak se drž a vydrž!!!!!! a dík

Simi

jani a Dane tak ted uz to zvladnete i dalsi dny.A Yva se k vam treba prida hned zitra,vid?jak tu psala jana,ze vydrzela po 25 letech poprve dva dny nekourit,tak ja taky poprve v zivote po 22 letech nekourim.Dnes uz 11 dni.je to skvelej pocit.myslela jsem si ze to nikdy nemuzu dokazat,tak moc mi cigarety chytnaly.Proto jsem to nikdy taky nezkousela prestat.Tohle je poprve a doufam,ze to zvaladnu,protoze na nas cekaji nejrůznejsi situace,jako treba ted na Mafose..Jsem, jen lidi...tak hlavu vzhuru a pokracuj dal v NEKOURENI,byla by to skoda po 25 dench co mas za sebou. A jak Ty Mony?O vikendu ses tady neobjevila..Jsi v pohode?Vse o.k.?nejak to blbne a nejde odesilat..????Uz mam druhy pokus..-)-)-)

Jana

Simíííí, i Tobě díííík.......jooo, nemyslím si, že mám ještě vyhráno, ale jak tu všichni psali, je to blaženej pocit, že jsem už dva dny dokázala nekouřit! Jsi lepší už 11 dníííí, se tak těšíííím, až to sem budu psát , že jsem přelomila desítku :-) Vydrž a hodně zdaru a síly!!!!!!

Danuse

Jani je to fakt super.Citim se zatim perfektne,bala jsem se ze to bude horsi,Ani po praskach uz mi skoro neni spatne.Citim se uplne skvele.Daleko lip nez s naplastma.klidne sedim u televize bez cigara a ani mi to nevadi.doufam,ze mi to vydrzi co nejdele.s jidlem to zatim taky jde.Syn mel radost,ale moc neveri ze to vydrzim tak mam co dokazovat.a co ty mas urcite taky ohromnou radost vid? a jinak ti je dobre?Dane datum perfektni ja mam 10.2 taky dobry,aspon si ho dobre zapamatujeme.drzim moc a moc paleckyDuli jak si na tom?Pockejte az budeme mit treba mesic!!!!to bude oslava co???

Leňa

Já to věděla!Jste šikulky šikovný.Teď jen nemyslete na budoucnost.Žijte přítomností!Je to skvělý,takovou euforii,co zažívají abstinující kuřáci tady na tomto fóru,zažije málokdo:Tak si to užijte-tu vaši slávu- a ať Vám vydrží hoooooooooooooooooooooooooodně dlouho!Jani,Dane,Simi,Mono,Dan o!Jste největší superstar!

sigrid

poněvadž když si nepřipijem samy, nikdo to už za nás neudělá :-). Pohodovou noční s.

Leňa

ráda bych,ale hádej co?Zase budu mít noční!Oslavovat budu v pátek.A vezmu to zároveň s narozkama.Připiju nám oběma a všem úspěšným pohodářům z tohoto fóra.Musím se pochlubit-už asi 10 dní jsem na 0,5mg a celkem pohoda!Bylo to nejdřív z nedostatku času-aby mně vyšly tabletky a už to tak zůstalo.Samo,kdyby nastaly komplikace,dávky zvýším.A díky,že na nás myslíš.Určitě si to zasloužíme :DDDDDDD

Standa

Otázka: Jaký je rozdíl být závislý na nikotinu nebo na tabáku či cigaretách. U diagnozy F17 je uvedeno obojí. Není hloupost po půl roce či po roce nekouření, díky Champixu, nalít si do žil nikotin z e-cigarety? Nebo je to jen slovíčkaření a oboje, jak nikotin tak tabák či cigarety jsou jen drogy? Jednomu ale rozumím, nikotin v čisté podobě je jistě neškodný oproti tabáku v cigaretách ale je to droga a působí závislost. Děkuji Odpověď: Dobrý den. Tabák je rostlina, která obsahuje drogu nikotin, a cigarety jsou připravovány z tabáku – obsahují tedy i návykový nikotin. Dá se tedy obecně řící, že cigarety, tabák a nikotin způsobují závislost na nikotinu. Nikotin v nikotinových náhražkách je ten samý jako v cigaretách. Smysl jeho izolovaného používání je v tom, že tlumí abstinenčí příznaky z nedostatku nikotinu, které se objevují po zanechání kouření. Nikotinové náhražky neobsahují žádné škodlivé látky z cigaret, jen zmíněný nikotin, na který je tělo závislého kuřáka zvyklé a ještě nějaký čas ho bude potřebovat (průměrně 3 měsíce). Bývalí středně silní a silní kuřáci mají jedinou možnost – abstinovat trvale. Jakmile si dají jednu, dvě cigarety, hrozí reálné riziko, že do své závislosti zase spadnou a budou muset kouřit opět denně značný počet cigaret. Pokud tedy bývalého kuřáka kdykoli v budoucnu přepadne silné nutkání si zapálit, je výborné a dá se řící, že zachraňující, když sáhne např. po nikotinové žvýkačce, která ho ke kouření nevrátí. Otázkou je proč si pořizovat e-cigaretu, když je bývalý kuřák rozhodnut již nekouřit. Je to poměrně finančně náročný zdroj nikotinu a spíše je tedy pravděpodobnější, že si bývalý kuřák prostě chce zakouřit, chce dostat nikotin s pocitem šlukování, ale bez škodlivých látek. To je samozřejmě mnohem lepší, než začít znovu kouřit cigarety, i když nelze odhadnout, jak moc se tím, že se zase začal zabývat otázkou kouření, dostává blíž k cigaretě. Hezký den.

Leňa

Stando,mně ty náhražky trošku připomínají Metadon nebo Subutex.Ať už to je nebo není droga,každej (původem)závislák je rád,že se nějakým(jakýmkoliv) způsobem zbaví kouření (tím myslím zapálit si cigaretu,která je naditá tabákem,hoří,smrdí (nebo někomu voní) a posléze smrdí dech,ruce,vlasy,oblečení,pop řípadě předměty v místnosti,jsou žlutý zdi.......atd.,pak přichází na řadu kašel,dechový potíže.....atd.)Takže z mýho pohledu-já to nepoužívám,ale nikomu to nevyčítám a neodpírám(prásknu na sebe že dělám v psychiatrické léčebně a vím,jak vypadá drogově závislej na Metadonu a jak na Heroinu)

Míša

Tak konečně klídek na čtení a psaní.Koukám,jak to tu jede. Samé super zprávy,Všem vykročeným posílám srdečné GRATULACE!!!A všem moc děkuji za podporu a odpovědi.Zítra budu brát Champix 7den,tak si připravuju nohu a začnu trénovat ten krok.:-)))Datum 13.2.mě sice moc nebere,ale taky mi nějak nevadí.Uvažovala jsem o 14.2.,to bych si pamatovala.:-))) Nechystá se taky někdo?Ve dvou-třech-čtyřech-...... se to lépe táhne. To mám od VÁS.:-)) Krásný večer!

simi

stando dekuji Ti za zjisteni informaci,ohledne tech E cigaret ci inhalatoru jak jsem se tady tusim ve ctvrtek ptala.Vzhledem k tomu,ze se povazuji za silnou kuracku (tedy snad uz byvalou),budu se muset spolehnout jen a jen na svoji pevnou vuli a presvedceni,ze uz nikdy...hm..ani couda...-)-)-)ani potahnout z doutnicku na rybach.Konec.Jedinna cesta jak se nestat opet zavislou je proste nevzit to ani do ruky,natoz si jen tak z hecu privonet...-)-)-)Tezky,ale moc chci byt nezavisla a svobodna, a to my vsichni tady,ze?Lenicko,ta mas narozeniny na Valentina?Jsi narozena jako jedna moje dlouholeta kamaradka -)-)-).Miso,13.2. je skvely datum.Jdi do toho.Tohle forum bylo zalozeno taky 13 ale dubna a to budu mit narozeniny ja.Nic se nedeje nahodou,a tak verim,ze mi to prinese stesti.a tobe taky.-)-)-)

Míša

Simi díky za podporu,celý den o tom přemýšlím.Je to tak 60%na 40%.:-)))Já se s tím nějak poperu a dám vědět.Jasně,že už chci s ostatníma připisovat nekuřácké dny. Díky za psaní,jste všichni super.Doufám,že až zase zdraží cirarety,nebude se mě to už týkat.:-))))Proč jim cpát peníze?To se dá taky použít jako důvod.:-))))) Tak hurá do další 100-ky.

Máfos

Milá Danuše, dnes jsem nekouřil . Za ten poklesek se stydím, ale úmyslně jsem to na sebe zabonzoval. Dnes žádná cigareta. Beru jen jeden prášek denně. Bohužel i tak mám prášků na 4 dny a tak se hrozím dnu D.

Klokoň

Já už mám tohle díky Champixu od září za sebou a fakt to funguje. Můžeš mi vysvětlit jaký den D máš na mysli? Já myslel, že to včera byl jen úlet, že už máš den D za sebou 25 dní. Ale proč nemažeš pro další Champix, když ještě kouříš? Jde to s ním fakt v pohodě.

Máfos

Nepřečetl jsem stránku 98 a tak děkuji za podporu Sigrid, Jiřině a Danuši a slibuji, že dalších 25 dní žádná cigareta nebude. Pokud ano, tak to na sebe prásknu.

Yva

Jano,Dane a všichni ostatní, tak jste mne tak zblbli, že jsem to nemohla udělat a včera večer jsem si tu cigaretu nezapálila , poprvé po 33 letech jsem celý den nekouřila. Jano, dle Tvý rady jsem ji odložila, na ráno...I když už je vlastě ráno, jdu teprve spát.Nemám ráda sliby, tak nebudu nic slibovat, ale ráda bych zůstala s vámi v partě, budu se snažit. Přeji vám krásný a bezproblémový 2. den nekouření. A zdravím všechny na tomto foru, kteří, nás nováčky, tak podporují.

Dan

bingoooo, jsi borec, Yvi :-)))))) Přeju Ti hezké ráno a když už jsme Tě zblbli včera, budeme v tom pokračovat - nic neslibuj, ale netrhej partu. Jinak zdravím i všechny ostatní spolubojovnice (sakra, čím to je že je tady tolik nekuřaček a žádnej čerstvej nekuřák ??). Dneska začínám nový balení šampíku, takže jsem měl nejvyšší čas včera přestat. Jinak zatím v pohodě, mějte se a držte se :-))))))))))

Dulina

páni, nestíhám dočítat! Musím vám říct, že je super nekouřit do té doby, než nastane situace, kdy vám to cigáro hodně pomohlo a uklidnilo. Mě se taková nepříjemnost stala včera a nevim jak jsem to dokázala, ale do tý trafiky jsem nakonec nešla. Dnes jsem hrozně ráda, že jsem zvládla první větší krizi, ale mít to u sebe, nebo někoho poblíž, kdo kouří, tak si mu asi fakt řeknu. Těžko radit vyhýbejte se takovým situacím, člověk si je sám neplaánuje, ale měli byste aspoň vědět, že se to může stát a tak se na to připravit.Prostě zatnout. Fujtajbl, jsem ráda, že se to vyřešilo a já jsem v pohodě a můžu si zase krásně užívat to nekouření. A dnes začínám 5.den. Jani, Dano, Dane,Yvo, jste skvělí, báječní.......kamarádi, co mě v tom nenechaj, tak na vás mooooc myslím, DRŽTE SE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!

Mona

všem . Dlouho jsem tu nepsala,ale koukám na vás pořád.Simi já jsem včera měla 10.den bez cigaret. Celkem se to dalo vydržet,ale je fakt,že jsem trochu taková protivná na členy rodiny.Snad to přejde.Mafosovi vzkazuji,aˇt si z toho úletu nic nedělá,hlavně,ž jede dál. Ale já bych na jeho místě určitě pokračovala v zobání Champixu. Já osobně se chystám,že ho budu brát tak půl roku-pro jistotu. A to je mi po něm pořád děsně zle. Hlavně ráno. Jinak všem nováčkům,co se právě rozhodli přeju moc moc,aby se to podařilo bez velkých stresů. Zatím ahoj všichni

sigrid

paráda. Jsi nejlepší, hezky potichoučku a lup - už je z Tebe odvykač :-). JANI, jak je po ránu, den druhý? A i Tobě DANE, DANO? Palce držím!

sigrid

Na tohle se pamatuju. Když jsem začínala s nekouřením, bylo dost stresových situací. Bylo to před vánoci, nějaké starosti s mámou a tak. Nemit u sebe cigarety je moc dobrá volba, ale nepomůže, když víš, že je vedle Tebe kuřák. Takže jsem se pokoušela podívat se na celou situaci tak trochu z boku. Možná by Ti to taky mohlo pomoct, jenomže já to asi nevysvětluju moc dobře. Zkrátka a dobře, ajko bych se na sebe dívala jako na někoho cizího a říkala si - hergot, tuhle situaci jsem vždycky řešila s cigárem, to je ale zajímavé, že teď už ne. No, když to popíšu, zní to dost hloupě. A samozřejmě to taky nefunguje, když člověka vytočí puberťák tak, že mu kape krev z očí a nechce nic jiného, než toho odporného červa, vzešlého z vlastního lůna, rozšlápnout. Ale zase v takových situacích člověk většinou nekouří. To až pak, aby se uklidnil.

Dulina

Sigrid, děkujuuuuu!...teď to beru jako velkou zkušenost a ještě o to lepší pocit mám ze sebe dneska. Napsala jsi to krásně, pobavila jsi mě,.......tak trochu už tuším, co mě v nejbližší době čeká, synovi je 11, asi je moc dobře, že už v té době budu dávno nekuřák:)))))

Mona

s tebou je fakt sranda. To jsem se fakt nachechtala. Ty situace znám,synovi bude 21.

danuse

ze jsme na tom stejne.mymu mladymu bude 11 tento rok.a nevim jestli jeho pubertu muzu prezit ve zdravi bez cigara.Rano tady byl kolega,ktery huli jak fabrika a trosku jsem mu to zavidela.Dneska delam se samymi kuraky a je to o trochu tezsi,ale v pohode se to da vydrzet.jinak je to parada. -:)

Jitka

Ahoj všichni.Držím vám všem palce,ale i sobě,ať je pro nás kouření minulostí. Nekouřím již 5 týdnů a to bez Champixu(protože jsem o něm nevěděla)bez náplastí a žvýkaček.Prostě jsme se s manželem rozhodli nekouřit a tak nekouříme.Nepíši to proto abych se chlubila,ale proto, aby ti co se bojí přestat věděli,že to jde.A to jsme byli docela silní kuřáci bez silné vůle.S odstupem času docela ráda vzpomínám na první dny,všechny absťáky tlumila euforie z toho,že zvládám si nezapálit,že nejsem takovej srab,že na to mám.Dnes již takovou euforii neprožívám/asi by to ani nebylo normální/ale učím se žít bez cigarety na kterou mám čím dál tím menší chuť.Držte se.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce