Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jiřina

Mono, ten kdo nebyl v naší kůži, si neumí představit co sil to stojí a jak je to těžké. A taky jak je důležitá pochvala a povzbuzení. Ještěže existuje net a my si můžeme pomoct navzájem. I když mně taky pomáhala moje dospělá dcera, která přestala kouřit před dvěma lety. Ale nechtěla jsem ji taky pořád otravovat, protože pro ni už je to uzavřená záležitost.

Jana

Moni, přesně Ti rozumím....mám to stejně, nejen že jsem na to úplně sama...ve dne, v noci,( ovšem mimo Vás tady všech skvělých lidiček!), tak přesně jako Ty cítím, že mi nikdo nevěří z mého okolí, prostě mě podceňují , natož nějaké ocenění a pochvala....Ale jak píšeš, nemůžou to nikdy docenit, pochopit a vnímat tak jako my.....to se musí prožít, zažít, zkusit si to na vlastní kůži...a to je právě asi ten důvod ,proč my všichni tady na téhle diskusi si tak hodně dokážeme navzájem pomoci...! Takže já už nefňukám, jenom počítám dny a oni uvěří a třeba i ocení , až budu hlášit měsíc, dva měsíce, tři.....rok :-))) tak se těěěěěěěěěšííííím !!!!!

Jana

........a co se týče toho příšernýho snu, cos měla....že by podvědomá zkouška? varování? ......asi jsme holt zblblé z toho šampíku dokonale, ale zkoušíme ho zdolat aspoň ve snu... :-) Jinak já měla ty živé, barvité, realistické sny typu, že jsem si ráno sedla na postel a musela jsem pár vteřin dumat kde jsem, co jsem a co se děje, prvních pár dnů... Pak to nějak přešlo a teď spím opravdu jak miminko.....čím dál líp..Dřív jsem se budila i třikrát za noc, skoro pravidelně poprvé ve čtvrt na tři ráno a pak ještě dvakrát...ale teď spím v klidu... Takže i tohle je asi individuální a určitě všechno zlé přejde... jen to chce vydržať!!!!

Klokoň

původně jsem sem vlez kvůli přítelkyni, že přestává kouřit, ale nějak to nepotřebuje. A všim jsem si tu Máfose. On je takovej zvláštní. Děsně by chtěl být frajer a za vodou, každému radit a tak. Jenomže sám je v průšvihu. Sice tvrdí, že to neměl 30 dní v puse, ale to je dost přeceněný. V podstatě selže, co dva týdny. A myslím že dost podceňuje prášky. Tak si ho tu občas všimněte. Já totiž vím sám podle sebe, že když se člověk moc chlubí, je v tom zakopanej pes. A on by asi fakt měl přestat,divím se, že si ho doktor víc nehlídá.

Máfos

Milý Klokoni,po přečtení tvého příspěvku jsem v první chvíli nevěděl jestli se mám namíchnout nebo ne. Když nad tím chvíli přemýšlím , tak máš pravdu. Za vodou zdaleka nejsem a dám si pozor, abych už neradila nezklouzával. Dík za tvrdá slova. Asi jsem je potřeboval.

Klokoň

Sorry, Máfosi, já tě nechtěl namíchnout. Myslel jsem to dobře, protože mi přišlo, že děláš boty. Spíš jsem to chtěl říct ostatním, aby na Tebe dohlídli. Sorry.

Yva

Všichni zde, tak dnes 6.den nekouření jsem měla totální krizi, a to jsem částečně prospala po noční. Velký nutkání si zapálit jsem neměla, ale ty vzpomínky, jaké to byla s cigaretou, jak mi chutnala, jak mne práce bavila, když jsem při tom kouřila, deprese z toho, že už si v budouctnosti nezapálím. Že si bez tý cigarety nevychutnám, jak nebe je modré, tráva zelená.....Manžel, který nikdy nekouřil a přeje si abych přestala, můj, asi depresivní výraz nevydržel a prý ať radši kouřím. Ale nezapálila jsem si a doufám, že se z toho vyspím.Snad bude líp. Přeji všem krásnou neděli.

simi

Yvo,pokud nespíš,tak jsem s Tebou a vydrž.Já měla dneska taky krize...,ale to zvládneme.Zítra bude líp.Jdeme spát a chute jistě přejdou.My to dokážeme.!!!! A nebe bude modřejší a tráva zelenější i bez cigara.-)-)-)Jooo

Mona

Přeji vám všem krásnou noc,vy mi teď asi všichni spinkáte a jí jsem přišla ze zábavy. Byla jsem na Travesti show,bylo to úžasný ,veliká sranda,ale nejhlavnější je to,že se mi vůbec nechtělo kouřit. Když jsem tam přišla,tak se mi dokonce zdálo,že je to tam moc zahulený,ale nebylo to zase k nevydržení. Představte si,že jsem v jednu ráno přišla domů a zjistila,že je tady NAHULÍNO. To syn s manželem si dal doutník. Asi. Sedí tu u televize a říkají,abych jim to nevyčítala,že já hulila léta. Yvo,věř,že krize přejde,je to jen momentální. Držím ti palce moc fandím a zítra sem napíšeš,že je to lepší. Věř mi. Znám to.A Simi,my se asi přihlásíme do kursu na matiku. Já nekouřím od 2.2.2OO8. Mějte se Travesti mi fakt zvedla náladu i když je to trochu pokleslá zábava,ale tonoucí se stébla chytá.

danuse

Yvi nic si z toho nedelej,taky jsem mela krizi,s tim asi clovek musi pocitat,ze to prijde.ale uvidis,ze zase bude lip. a porad lepe a lepe!!!Mono nahodou kazda zabava je dobra i travesti,hlavne kdyz ti to zvedne naladu.Preji vsem nadhernou,proslunenou a vonavou nedeli

irena

Vždyť já asi nemám šanci. Jsem podrážděná z rodiny, z práce/ dá se říct, že pracuju nepřetržitě, sice z domova, ale jsem furt na telefonu v pohotovosti/ a včera večer pracovní problém, který jsem sotva dořešila, tak se objevil další. Hulím jak darebný kamna. V noci jsem měla divoké "pracovní" sny. Možná jsem se měla asi napřed léčit někde na psychiatrii :)) a pak zkoušet přestávat kouřit.

Leňa

Irenko,neblázni!!!!!!!Šanci ?Jakou šanci!Máš to jistý,jenom se tomu tak nevěnuj...vím,máš strach ze sklamání,že neobstojíš před doktorkou,ostatníma souputníkama z centra...před sebou samou.To je normální....neboj,je to jen normální krize,která přejde..Jen pěkně zobej a uvidíš.Seš teprve na začátku.Přečti si pár stránek z tohoto fóra a uvidíš,že podobně jsme na tom byli asi skoro všichni.Hlavu vzhůru,jsme s Tebou.Jo,mám pocit,že máš podobnou práci jako Ifka.Nemám pravdu?Zdravím všechny bojovníky a přeji krásnej "sluníčkovej" den

irena

Léňo, díky , už se začínám zklidňovat. Já to fórum pročítám snad několikrát denně. A tak teda čekat budu:) Kašlu na den D :)))/teda na ten, co jsem MUSELA stanovit/ a těším se na den D, který poznám sama

evva

Ahoj,neblázni:) Neboj se ,to BUDE v pohodě.HLAVNĚ se nenervuj a pěkně zobej.Já si taky říkala,že bych nejdřív měla vyřešit záležitosti okolo a pak se v klídku :)) věnovat ukončení kouření :).Jenže vždycky! se něco semele a nervy budou pořád.Někdo je má z práce,někdo z dětí....Neboj to bude v pohodě.JENOM PĚKNĚ ZOBEJ MODRÁČKY,tvůj čas přijde.A nenechala bych se znervoznit nějakým datem.Stejně vás obdivuju,já bych asi na nějakou doktorku neměla nervy.Já jsem brala CHMX 6týdnů,než jsem si byla jistá,že to zvládnu.I manžel(kterej mě jinak podporuje) začínal mít řeči,že by to už mohlo stačit a tak,ale já si jela prostě podle svého.Jela jsem si tak,jak jsem to cítila já a jak mě to vyhovovalo.A přestala jsem v naprostý pohodě a kídku. A to bych přála KAŽDÉMU.Psala jsem to tu už několikrát-HLAVNĚ BUĎTE V KLIDU!!!Nemá cenu se nervovat.

Pavlína

Ahoj skoronekuřáci :-) Ještě k vám nepatřím, jsem ta, která stále pálí 20 - 25 cigaret denně, u vína i víc a to už 25 let !!! Včera jsem mluvila s kamarádkou. Že prý již 3 měsíce nekouří ! Fakt jsem zírala. Mluvila o champixu, o tom, že se spravila jen o 2 kila, o nevolnostech a po 3 dnech už nevzala cigaretu do pusy. Jsem z toho úplně nadšená !!!! JDU DO TOHO !!!!! Všem nám držím palečky !!!!!!

IFKA

Vítej v klubu!! Rozhodla jsi se správně-moderní je NEKOUŘIT! Znáne tu tvoji šikovnou kamarádku co ti tak dobře poradila? Je tu s námi na diskusi? Prozraď jméno ať ji můžem poděkovat. Tak Pavli, blahopřeji ti k rozhodnutí-to je velmi důležité- A JDI DO TOHO! Naše heslo by mohlo být-TY S NÁMI, MY S TEBOU. A piš jak se cítíš, podporu tady vždy najdeš. Krásnou neděli všem-ifka

Mona

všechny nováčky,Pavlínu i Irenu. Pavlíno,jdi do toho,když já nekouřím už přes dva týdny,tak to fakt musí snad přestat každý.Kouřila jsem asi 27 let přes 2O denně a dneska jsem byla před chvílí v krámě,přišel tam po mně pán a ten tak smrděl cigaretovým kouřem,že mě to úplně překvapilo,jak to vnímám úplně jinak než dřív. Začni co nejdřív zobat a uvidíš.

simi

Všem přeji hezkou a klidnou neděli.Iren jsi v úplnem zacatku,takze jak psali ostatni,nech tomu volny prubeh.Pavlinko,ty jsi tu spravne pokud chces prestat kourit a nebyt v tom sama.Zda se,ze Chmp si asi teprve zajdes koupit..Na nic necekej,a at uz jsi tu s nama.Treba se Ti podari jeste zacit s Iren a Lenkou ve trech se to lepe snasi..-)-)-)No a my Mony,uz v tom mame urcite jasno..-)-)-)jsme jen o jeden DEN.Ja od 1. a Ty od 2. (bez cigarek).A vcera jsi to taky zvladla skvele! Yvo a jak si na tom ty.Doufam,ze krize je za tebou a jsi zase v pohode...Dan napise asi az zitra z prace???Jana, Danuska a Dulina se jiste drzi.Misa dneska uz taky 5 den,hm.Sigrid si mozna pekne uziva na lyzich a procistuje plice cerstvym vzduchem..-)-)-) a Mafos,uz je taky dobrej..-)-)-).Libi se mi,ze Jirinka,Martina a Mila na nas pekne dohlizi a pokukuji,jak se nam tu dari a dodavaji energii a silu vsecko zvladnout.Zrovna tak i LENA.Evva taky Super tahne uz druhy mesic.A Sysi ta bude mit brzo mesic.Stando ty jsi uz mezi mzakama,tusim taky jdes na druhy mesic?Ale je fajn,ze kdyz se tu nekdo neobjevi i par dnů,tak se pak zase ukaze a da nam vsem vedet jak se ma,jak mu to jde a nebo napise,kdyz zrovna neni nejlip...Snad jsem na nekoho nezapomnela.Ifko na Tebe urcite NE..-)-)-),ale ty jsi taky hooodne pred nama a moc Ti to preju.Porad cekem,ze napise i Imrich jak je...Tak se mejte a pa

Dan

Ahoj Simi, Dan napíše už dnes z domova a zdraví všechny spolubojovnice i ty, co se tepve rozhodují. Je zajímavý, že z pátku na sobotu se mi taky zdálo, že jsem si jednu zapálil a byl jsem z toho špatnej a pak strašně rád, že to byl jen sen. Za celých 100 stran diskuze se to tady neobjevilo - až včera. Mazáci, vám se to nestávalo? Ještě pro začínající nevěřící Tomáše - potvrdí to tady asi každý, že jsme si nikdo neuměli představit tak pohodlný nenásilný odnaučování kouření. On nás to vlastně odnaučil ten prášek. Nemá cenu se stresovat, že už bych měl nekouřit a ještě mi to chutná. Prostě to jednou chutnat přestane a ten zvyk mít pořád něco v ruce a tahat z toho ten smrad převáží pocit, že už mi to nic nedává, pálí mě po tom v krku a zapalovat další nemá cenu. Jednak to není ono a jednak chci přece přestat. Já jsem přestal 13. den, někdo už 3. den, někdo za měsíc i později. Holky, jděte do toho a přestanete taky. A jestli si (Irenko) zapálíš, tak to udělej. Třeba to bude pro Tebe důležitá zkušenost, až zjistíš, že to cigáro stejně po pár šlucích zahodíš, protože je hnusný. Nevěřím, že bys se šampíkem znova začala. To možná až ho přestaneš brát, ale teď těžko. Hezký zbytek neděle všem :-))))))

Jana

Zdravím Vás všechny odvážné, vítěze, trpitelé , nerozhodné, prostě všechny, co čtou tyto řádky :-) Zvláštní pozdrav a gratulace mým spolubojovníkům Danovi, Danušce, Ďulině, Yvě :-) Ani se už neptám, jak jste na tom...jste za vodou a to je důležitý...Teď už to musíme dotáhnout do konce! Mnooo a já teda dneska mám děsný choutky, sice se mi o tom, že jsem v noci kouřila nezdálo, ale za to ty šílený chutě na to žváro ... pořád to chci něčím jakoby přehlušit, jídlo, bonbony, voda už moc nepomáhají, tak jsem vyrazila na nákupy, po obchoďákách, a pak že se stavím u kamošky......jenomže..předs tava, že ona uvaří kafe, a dřív to bylo tak pět cigárek k tomu kafi, prostě jsem neměla odvahu, nevěřila jsem si, že to ustojím. Tak jsem to v půli cesty otočila a jela zpátky.... asi to mám jinak, jiní z Vás spíše naopak vyhledávají tyto situace, aby si mohli dokázat, jak jsou už silní....já to prozatím nedokážu, radši uteču domů.....jako před chvílí, okamžitě si sednu ke kompu a začnu číst tuhle diskuzi. To jediné mě zas na chvíli "utlumí" a ujistí.....že přece také už nekouřím! Je to fakt těžký.....ale Ireno, Pavlíno....nejtěžší je se rozhodnout, a ta doba předtím, než se rozhodnu nekouřit...to je daleko horší. Jak tohle překonáte, pak neříkám, že nebudou problémy, ale dá se to .....dá se to zvládnout a ukočírovat! Ta euforie z toho, že jsem dokázala nekouřit...jeden, dva i více dnů, ta to prostě všechno přehluší! Takže všem Vám držím palečky, držte se, bojujte a hezký zbytek neděle přeji! Dane.... koukám, že zas lehárko, jakoby se nechumilo :-))) se picnu... mnooo seš frajer :-)

Dan

Jani, asi máš pravdu, při čtení Tvého příspěvku jsem si uvědomil, že já nebudu ten správnej, kdo by měl radit začínajícím, protože mi to fakt nic nedělá - žádný problémy se žaludkem, nespavostí, absťákem, beru jen půl dávky... Já jsem vlastně odstrašující příklad, možná dokonce vyvrhel ;-)))) Včera jsem byl u bratrance a s jeho ženou jsme si vždycky chodili zapálit na dvůr moje cigarety, protože jiný ona nekouří. No a tak jsme zase šli, dal jsem jí jednu z těch devíti, co mi zbyly, ona na mě hleděla, co blbnu, když jsem ten zbytek zase schovával a tak jsem jí to vysvětlil a ten zbytek jí věnoval. Ani mi to nebylo líto, takže už nemůžu, i kdybych chtěl :-( Leni, jsi BOREC !!!!! Už na sebe nejsi naštvaná, že?? ;-)))))))))

Jana

Daneeee, teda teď jsem se opravdu tak od srdce zasmála.....tomu, jak jsi napsal, že jsi vlastně vyvrhel :-) Úžasně vtipný :-).... ale já to myslela, jako v tom smyslu, že Ty na mě působíš tak vyrovnaně , klidně, prostě ses rozhodnul, že s tím sekneš, a no probléme....já pořád něčím vymrzuju, pořád něco řeším, Ty žvýkáš jenom dvakrát za dopoledne , já do sebe láduju kila medvídků.....:-))))..... už se zase tady tlemím... ale je to moc fajn.....dodáváš mi děsně optimismu a energie (ostatně jako všichni ostatní tady), ale Ty takovým zvláštním originálním způsobem :-) Úplně jsem si živě představila, jak jsi byl v tu sobotu s tou ženou bratrance kouřit, a jak jsi jí to s ledovým klidem vysvětlil a pak se s grácií rozloučil se svými posledními osmi cigaretami :-)))) Tak to já bych nedokázala, já si ty dvě krabky dokonce kontroluju, jestli mi někam z tý kabelky nepláchly.... :-))))) Mnooo, každej jsme holt z jinýho těsta :-) Měj se krásně Dane, a zas něco písni.....vždycky mi to vylepší náladu a dodá energii a odhodlání, kterou evidentně docela postrádám, oproti Tobě ! :)

Lenka

Nazdárek Pavlíno a všichni ostatní bojovníci.Nejsem tu moc dlouho a jsem ráda,že přibývají další odhodlanci. Bylo by to supr,kdyby se s k nám Pavlíno přidala.Bude to motivace pro všechny a nám to jenom pomůže.A mi vlastně už pomohlo.............Dneska jsem BEZ CIGARETY|.Je to vlastně i přičiněním Vás všech,nebýt těch povzbuzujících vět,byla bych v háji.Včera jsem měla hrozné depky a manželovu krabičku bych nejraději snědla.M2la jsem strach ,jak to bude vypadat dneska v práci.U nás jsou totiž kuřáci všichni.No a světe div se bylo to pohodě a to i v malé svačinárně kde z deseti lidiček osm bafalo jak tovární komín. Mám ještě takový malý dotaz.....Má někdo z Vás problémy s pletí při braní Champu?Mi to připadá ,jako by se projevovala alergie.Doufám,že to pomine stejně tak rychle ,jako bolesti žaludku.Takže se mějte moc krásně a zítra ahoj

Jana

Leniiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!! :-) velikananánská gratulace, už jsi NAŠE '''' a nekuřačka, takže to nejhorší máš za sebou a teď už to bude jenom brnkačka :-) Mnooo, trošku větší brnkačka, ale když jsme to zvládli my všichni tady huliči nepřekonatelní, tak Ty to musíš zvládnout taky'!!!!! Takže začni počítat..... a užívej si tu nádhernou euforii z nekouření : )))) A víš, že mně se zdá, že to šíleně utíká? Já tu minulou neděli kvílela, jestli mám nebo ne, a dneska je to 7 dní.... takže příští neděli, už tu budeš zase Ty sama povzbuzovat nové ovečky :-) Hodně zdaru a vydrž!!!!!

evva

GRATULUJU :o)))))))))))))))))))))))))))) )))))) a ta otázka na pleť :)....já si připadám malinko jako puberťák :),ale zatím jsem to nepřisuzovala "modrákům".No uvidíme....třeba je to vedlejší účinek ,ale asi to brát kvůli tomu nepřestanu.

Lenka

Děkuji za gratulaci.Dneska bojuju druhý den a jsem na sebe fakt pyšná...Před týdnem bych neřekla, že to bude tak jednoduché.Champík nemá chybu. JE fakt, že mě čeká ještě dlouhá chvíle,ale musím to zvládnout.No a co se týká toho obličeje. NA puse se mi dělají takové flíčky,jakoby puchýřky zevnitř.Hlavně odpoledne to svědí a vypadám, jak poďobaná od komárů.Ráno se to celkem dá, ale večer už nesnesu ani krém.S práškama rozhodně končit nemíním,existují pudry a pod.Takže ráno nahodím na gzycht nový obličej a davaj ven.Jsou to malé věci. Tamaro pojď do toho a na nic nečekej.Stojí to zato.Tady Ti dodají odvahy.Jsou tu supr lidi a pomůžou,jako pomohli mi. Mějte se krásně pa pa

Pavlína

Ahojíček, až teď jsem se dostala k netu a to, co tu probíhá je prostě supeeeer ! Když jsem četla zprávičky, jak, nejen mně, držíte palce, ať neváhám, ať se přidám atd. ta podpora a solidarita, s tím jsem se nikde nesetkala. Normálně se mi chtělo brečet. Moje kamarádka sem nikdy nepsala, ale při braní champixu, byla na netu často. Když byla v sobotu u mě na návštěvě, pily jsme vínko, kecaly jsme, já pálila jednu cigaretu za druhou a ona prostě NIC!!! Takže po 3 měsících nekouření na cigaretu vůbec chuť nemá, jen jí to moc smrdí. Dneska jsem se objednala do poradny, takže ve středu dostanu předpis. Začnu asi v sobotu a protože mám 2.3. narozky, dám si nekouření k narozeninám :-)) Takže všichni tady: JDU DO TOHO !!!!! papa

Lenka

Tak Tě tu v sobotu budu čekat . Jsem ráda,že ses odhodlala.Jestli se k nám přidá Tamara ,budeme ve čtyřech .Já si dneska byla v lékárně pro další balení na necelý měsíc,takže mám na dlouhou dobu vystaráno. A překvapil mě i lékárník... Popřál mi hodně úspěchů a že mám přijít říct jak to dál zvládám. Měla jsem hrozně příjemný pocit,hlavně ta solidarita,.To prostě nemá chybu. Jak tak čtu za chvilku budeš slavit,tak si potom můžeme společně neťácky ťuknout.Já je budu mít o 21 dní později. ZAtím se měj krásně a nezapomeň se ozvat

Luboš

Moc držím palce,drž se

Míša

než sem dočetla,co mi uteklo,koukám a nová NEKUŘAČKA!Leni,si báječná moc Ti gratuluju a držím pěsti do dalších dnů,ale ty už budou lepší a lepší.Tak si ten den užij a doufám,že už si na sebe dostatečně hrdá,máš totiž důvod.Ten Tvůj SKOK byl třeba motivací pro další čekatelky Irenku,ta to určitě taky dá a Pavlínku,ta vypadá taky rozhodnutě.Tak vám všem držím moc moc pěsti. Jsem jen kousíček před vámi.Mám to dnes za 5 a to díky všem tady a SKOOOOČ:-)Tak díky všem.Měla jsem zde malou pauzu,ale už sem se na vás moc těšila.Vypadla jsem vyvětrat plíce na hory.Super počasí,jen mě štve že nesmim letos lyžovat ,to by byl relax a letos už to asi nezvládnu.:-(Procházky taky dobrý.Danuško,říkala si že to pujde a dobrý,tak děkuju a gratuluju k zvládnutí stresu a to i Jiřince a Tobě Simi taky moc díky.Yva mě moc pobavila větou:Ta doktorka určitě CHMP na sobě nezkoušela.:-)))Moc dobrý,trefný,..... .Musím říct,že mě sen s cigárem taky přepadl,ale bylo to jen na chviličku,někdo mi ho podal a já si potáhla a najednou si uvědomila,že už nekouřim a odhodila ho a měla strach,že začínám od nuly.Uf,uf,uf ještě že jen sen.Také mě napadlo,jako myslím Ewču,jaké by to bylo,jak by to chutnalo,ale sen mi pomohl s mou NEPEVNOU VŮLÍ a tak už je to lepší.Byla sem si dát čaj večer v baru a bylo tam pár kuřáků,tak sem se bála své reakce,do té doby se mi dařilo,vyhýbat se tomu a ono se mi po nějakym čase udělalo zle od žaludku a to s Champixem nemám problém,že by hlava-psychika?Obdivuju Monu,jak ustála Brno a doufám ,že ze mě nebude protivnej,odnaučenej kuřák.:-)))Moni,jsi báječná.Zdravim všechny a přeju moc sil a žádné nástrahy a krásný voňavoučký večer Jani,Dane,Ifko,Irenko a omluva těm,co jsem nejmenovala,ale myslim na vás na všechny.Ještě Leni k tvému dotazu.Já jsem problém neměla,svědí to,červená,puchýřky,...?Nemáš to z těch nervíků před?Já to doma vůbec neřekla,že přestávám kouřit.Kouřila sem jen na balkoně.Někomu z rodiny jsem to řekla až po 2.dni,když jsem si víc věřila a abych měla závazek a vysvětlila mé případné nervozitky.:-))) Tak to jsem se rozepsala,tak se na mě nezlobte a držte se.

Jana

....zííírám, to už je pět dnů? Tak to letí....moc a moc Ti blahopřeju !!!!!!!! To "skoč", to je zakletý slovíčko.....a jak je účinný, to pochopíme jenom my tady, co jsme "skočili", viď? :-) A že je líp? že to nejhorší bylo před tím úžasným "skokem" ? Všichni tady mají pravdu, je dobré je číst, vnímat, protože tyhle rady z vlastních zkušeností, jsou ty nejcennější! No nic, už nebudu filosofovat, jednoduše velikananánská gratulace Mííííšo!!!!! :-) Hodně síly a zdaru!!!!!!!!!! :-)

Míša

Jani,moc děkuju za gratulace.Jen se tetelim.:-)Taky Ti držim pěsti a naprosto souhlasim.Co je na těchto stránkách,bylo by na knihu.Jen ta by asi s těží zvládla tu atmosféru,soudržnost,vstří cnost,.... . Ještě juknu.:-)))

Lenka

Jani,Míšo a všichni ostatní ,moc Vám všem děkuji. Ani nevíte jak mi to zvedlo sebevědomí.Jsem prostě frajerka a nejsem načichlá tím smradem. Jak to bylo ve Slunce,seno,jahody -(trošku upraveně) 27 let, krásná,mladá a voní.Ty roky trochu nesedí,krásná,no jak se to vezme,mladá je relativní pocit.Ale to voní platí.Takže ještě jednou děkuji a zase se ozvu,jak pokračuju.pa pa

Yva

Zdravím všechny nekouřící i ty zatím kouřící. Simi, Danuši a ostatním díky za podporu při mé první krizi. Dnes je opravdu lépe. Ale mám takový ty myšlenky, jaké by to bylo kdybych si zapálila, jak by mi to chutnalo, ale to máte občas všichni. Další pocity- spím dobře, strašidelné sny zatím nemám, když spolknu CHMP, tak mi je půl hodiny je šoufl, nemám vůbec chuť k jídlu, tak jsem 2 kg zhubla a jinak ráda vařím a teď mi to dělá problém, nemám chuť při dochucování a trpím zácpou. Ireno,připojuji se k ostatním,NENERVUJ SE A ZATÍM KUŘ!!!!! Jak už jsem psala, mně to stále chutnalo, žádná hořká chuť, chuť popelníku, najednou to přišlo a neměla jsem nutnost si zapálit.Tak se drž, polykej šampík a čekej...Jo Mono taky díky. Na trasveti jsem byla jednou a šla jsem kvůli kamarádkám a i když jsem nepila alkohol, řídila jsem, tak jsem se opravdu moc pobavila a zasmála. Pavlíno přidej se. Přeji hezký večer všem.

danuse

Teda Miso pet dni ,docela to utika moc gratuluju.Leni obrovske ovace,ten skok je opravdu nejhorsi,ted bude jen lepe pres nejake malinke krizicky.Pavli jestli jsi se rozhodla tak jsi na tom pravem miste:TADY.Yvi myslenky budou asi porad,ale cim dal mene.taky jsem nemela chut k jidlu a zhubla jsem,ale dneska se to nak zlomilo a nevim co bych snedla:-) doufam ze je to tim ,ze je nedele a my jsme cely den doma,k tomu mam zablokovany zada takze nemuzu cvicit.Ahoj JANI neboj z ty kabelky ti neutecou,ja je mam v supliku a jsou tam porad mrsky ani se nehnou.Dane taky mi nevadi kdyz vedle mne nekdo kouri,ale nesnesu kdyz je hodne zahuleno.Duli jak jsi na tom?ozvi se?

Miša

Danuško,to se tak krásně čte.:-)))Děkuju Ti moc,opravdu to letí.Naštěstí se žravost snižuje,ale já nevím jestli jsou ty chutě tím nekouřenim,nebo jinýma lékama,co od takřka stejé doby musim brát,mám i jiné potíže a na Champix mi nesedí.Nebo je mám jen já.:-)))))))))Tak to neřešim a uvidíme,co to udělá.:-)))Když bys potřebovala nějaké kylčo,mám dost a podělím se.Ať se záda umoudří,to je otrava,ale bude určitě líp.Držím Ti pěsti na nekouření a nebolavá záda.Také mám v šuplíku dvě zavřené krabky a jednu načatou s třema kouskama,co jsem už nestihla vykouřit.:-)))

sigrid

Tak koukám, jak to tu hezky přibývá. Furt někdo nový. Sjezdovka se nekonala, je to jen pruh ledu mezi pomalu rozkvétající loukou. Sníh je hnusný, technický. Spíš jenom ledové plotny a mezi tím trochu tříště. Je to o nohy i o lyže a já mám letos nové, nechci je oddělat hned první sezonu. Takže MÍŠO nelituj, taky jsme byli jen na procházce a bylo to supr, pak hospůdka, knajpa taková socialistická, ale paní kuchařka je klenot, který jen omylem neskončil v Alcronu. Vždycky je to zážitek, když u ní člověk skončí. Kdybyste někdo jeli přes Hartmanice, určitě si dejte oběd v hospodě v zatáčce (vlevo při jízdě na Železnou Rudu). Tedy, snad to není nepovolená reklama. DANE, na ty sny už si tu naříkala Míla. Kouřila a pak se omlouvala synovi :-)). Taky se ráda vzbudila. IRENKO, nestresuj se. Co kdybys vypustila tu poradnu. Champix ti napíše i obvoďák a možná to zvládneš snáz, když nebudeš mít strach ze ztrapnění. Nechci Ti poradit blbost, ale já bych to asi tak udělala. YVO, píšeš, že ráda vaříš, neznám Tě náhodou z Labužníka? Všem ostatním krásný večer a moc odvahy s.

Daneee, Simiii,

na diskuzáku....mně tam už asi nepustějí :-) tak dobroooooou nooo, příště se budu chovat slušně a seriozně :-) dobrooooou všem :-)

Daneee, Simiii,

na diskuzáku....mně tam už asi nepustějí :-) tak dobroooooou nooo, příště se budu chovat slušně a seriozně :-) dobrooooou všem :-)

Dan

Tys myslela, že tam v neděli o půl 10 zavíraj?? ;-)))))))

Jiřina

Musím vás všechny pochválit, jste úžasní, stateční a odhodlaní! My nemůžeme prohrát! Takže vám přeju šťastný začátek příštího týdne a žádný zlobení. Irenko, já bych se na tu doktorku taky vybodla a zkusila to sama, teda tady s námi, my jsme poradna ze života, samý praktik.

Dan

přece jenom to zní líp, než když napíšu 8 .den. Všem přeju hezký a příjemný začátek nového týdne - pro většinu dalšího nekuřáckého a pro těch pár vyplašených lidiček na startovní čáře mám jediný vzkaz - SKOČ. Jinak teda nevím - Simi se mě včera snažila přesvědčit (co přesvědčit, ona mě přímo nutila k porušení všech doporučení největších kapacit v oboru farmakologie), abych začal brát jenom půlku tabletky denně, když mi to nekouření nic drastickýho nedělá. Tak to asi udělám, jenom ta půlka, co se mi povedla, je spíš 3/5 a nevím, jestli ten zbytek na zítra nebude málo. Za týden bych mohl třeba pokračovat s náhradním sladidlem místo šampíku, že Simi? Ale jestli já znovu začnu, tak mě budeš sponzorovat, to si piš!!

danuse

Dane jestli jsi si jisty,tak proc ne .ja bych z toho mela strach.chtela bych brat sampik co nejdele,ale kazdy je na tom asi jinak takze proc ne .A jestli je to hodne o psychice tak bude mozna stacit i to umele sladidlo jako nahrazka.Jirinko jsi moc hodna ze nas chodis takhle povzbuzovat,je to moc mily.DIKY Jinak vsem preju krasny nekuracky den bez nervu a nervaku a bez smradu

Standa

Ahoj lidičkové, tak mám měsíc bez čika za sebou ale vypadá to spíš, že budu jako pták zobat nejméně půl roku :-( Jen poznámku, je mi celkem normálně, ale jak si vemu tabletku, tak mi je jak bych vykouřil snad pět cigaret za sebou. Nejen že rozbolí hlava jako střep ale dokonce i ústech cítím... jak po výbuchu, jak po pěti cigaretách, fůůůj :-(

Tamara

Ahoj lidi, přemýšlím že přestanu s kouřením jsem skoro 15 let závislá (teda až teď jsem si to přiznala), kouřím skoro dvě krabičky denně. Je pro mne champix vhodný?

Dan

Ahoj Tamaro, takových jako Ty tady bylo víc a dneska nekouří. Já jsem se k takovému dennímu množství nedostal, kouřil jsem 23 let krabičku denně a před týdnem jsem si zapálil naposled. Pokud sis o šampíku něco přečetla, tak víš, jak funguje - já Ti můžu jenom potvrdit, že je to pravda. Počkej odpoledne - to přijde masáž nadšených nekuřaček, které teď dopoledne v práci musí pracovat, takže se ničeho neboj - budeš nadšeně přivítána a nakopnuta správným směrem. ;-))))

Hynek

Ahoj Tamino, pro tebe by možná bylo dobrý zkusit tu soutěž VYLĚČENÍ. Pro toho kdo přestane kouřit a získá Ňáký hlasy mají odměnu 60 000, když k tomu připočteš ty prachy ušetřný za cigára a zdarma odbornej dozor….ja už sem skoro nekuřák (68!!! Dní), tak je to mimo mne, ale na začátku bych to zkusil. Mají svůj web - jinak to je akce rádia Impuls

sigrid

ano pro Tebe je champix jako stvořený. Je to právě pro silně závislé jedince. Já kouřila třicet tři let, ke konci až padesát denně a teď už dva měsíce nekouřím. Nebylo to snadné, ale bez champixu by to bývalo bylo nemožné. Rozhodně bych si ale nepřidělávala další stress nějakou soutěží. Pěkně v klidu, zobat, čekat, skočit - to je přibližné schéma. A tady je samozřejmě spousta lidí, kteří Ti pomůžou. DANE, já by to tak nepřeháněla. Aspoň bych brala půl ráno a půl večer. Aby se Ti to nevymstilo za tři, čtyři měsíce.

Dan

Sigrid, já beru už od doby, co jsem dobral startovací balení jenom jeden ráno a je to docela bez problémů, tak uvidíme - zvýšit dávku můžu vždycky a protože mám velký balení (56), tak mi to na ty 2-3 měsíce vydrží

Leoš

Párkrát jsem si ráno zapoměl vzít a teď 10 dnů beru jen ráno, Nekouřím od 28.1. Žádný problém.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce