Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Míša

Irenko,nemůžu to ani napsat,jak mi tečou slzy od smíchu.Představila jsem si to a asi budu mít dnes také vychechtaný sen-doufám.Tak díky a určitě piš dál.Já to mám také a říkám tomu noční KINO,ale zatím žádný krtek.:-)))Můžeš si podle těch snů ověřit,že CHMP funguje o snech tu přeci píšeme také.Určitě si na dobré cestě,jen v klídku pokračuj a nenervuj se.Máš čas,čekáme tu na Tebe,neboj se.Hlavně se nestyď a piš,vždyť zrovna ta TVÁ CESTA může příště někomu dodat odvahu.Přeju Ti a všem krásný večer a krásné sny.:-))))

Simi

a novácky,tedy Radku,Tamaru a Friduce vítám mezi náma.Oluš je sice taky nová,ale radi se jiz mezi nekourici...-)-)-),tak hodne sil do dalsich dnu.Fatbulle tak je fajn,ze jsi zavitalk mezi nas a uz 8 dni bez ciga...Taky se mi zvysila chut n jidlo a hlavne na sladky.Takze ja to resim asi tak,ze vikendy se nezinyruju,jim na co mam chut a tudiz hodne casu travim u plotny,ale pak se od pondeli do patku snazim jist stridme s mensima uletama.Stridme u me znamena:zelenina,ovoce,maso,Jo gurt (ty nemusim,ale Aktivia sladke pokuseni mi chutna..-).-).,syry nizkotucne - vyborne jsou tvaruzky..-)-).Taky si delam teple jidlo. Masiko se zeleninou a nebo spenatci, faz.lusky,nebo mrkev a kveták vareny..nooo same dobrůtky k tomu brambory...Zasadne se vyhybam pecivu,tukum a sladkemu...Jim vetsinou az odpoledne,ale tak do 23 hodin.Nebo od 19 hodin do pul noci...Dve kila pres vikend priberu a zase 2 kila v tydnu zhubnu..-)-).Kdybych chtela zhubnout vic a nebo ty Fatbulle o vikendu jes taky stridme a urcite pujdou za tyden minimalne 2 kila dolu a za mesic by se dalo tak 5 -6 kilo...Zkus to.Akorat s ovocem to vecer neprehanej.Jinak snim mnozstvi docela velke...Mafosi,uz sem si rikala co je s tebou!Jo a ja se v Pardubicich narodila..-)-)-)Mono díky za gratulaci i Tobe ptari můj obdiv.Já dnes tri tydny cili 21 dni bez cigarka,hm..jak to leti.Je mi stale skvele...az na to ze se opravdu snazim nepribrat,protoze lepsi hlidat 2 kila nez pak 10 a vic...Na Chmp jsem 28 dni tedy lunarni mesic a tusim 7 dni beru jen pul prasku.Abstinencni priznaky nemam vetsi,naopak je to myslim den ode dne lepsi. Jooo a jako snad posledni,preji vsem Lenakam a Lenam hezky svatecni DEN..-)-)-)No a odkud jsem já,to uz jsem psala..-)-)-) Janiii,Iffkooo,Leno ci Evvo,taky Dane,Stando,Sigri jdu juknout na Diskuzak..-)-)-)

Simi

..Irenko,ted myslim na Tebe,pác jsem na diskuzáku psaly s Jani jak Ti pomoct,ale Ty nikde.To,ze pořád kouríš a más strach,ze se Ti nedari jak bys chtela,je proTebe asi stresujici,a proto se treba zkus na sebe zdrave nastvat a tak nejak si rict,ze uz TY CIGARA NEPOTREBUJES a ze zitra je uplne nejhezci datum z celeho mesice,kdy chces prestat.A to FAKT je PODIVEJ 22.2.2008 ,SKORO SAME DVOJKY,TO BUDE DO BUDOUCNA ZARUCENEJ USPECH!!!!Drzim palce a JDI do TOHO!!!

cihlis

Ahoj nekuřáci, musím říct, že jsem z Vás všech mooooc nadšená. Tolik nových lidiček a ze všech jsou -budou nekuřáci. Super a tleskám. Už jenom to rozhodnutí s tím seknout stojí za pochvalu, takže chválím, chválím a ještě jednou chválím. Jinak stav naší rodiny je mamča 279 dní bez, taťka(charlie) 52 dní a můj přítel 74 dní bez cíga. Jsem na ně moc hrdá a jak to doma krásně VONÍ... To už se zase opakuju, ale nic není zažloutlý a smradlavý. No, co vám mám povídat prostě nádhera...Ale to konec konců všichni už znáte nebo brzy poznáte ;-) Tak hlavně V Y D R Ž T E !!!

Dan

tak to svinstvo rychle přestaň brát nebo si to kouření zprotivíš a ještě nakonec nadobro přestaneš kouřit.

Radka

Dane,hezky si mě po ránu rozesmál.Ježtě,abych přestala kouřit,no to by bylo. Potřebovala bych ještě něco vědět.V 19.hod.jezdím cvičit.Mám si tu druhou tbl.brát před nebo po?Dík

Radka

Jééééééžiši já už nemůžu ani psát,Píšu ještě ze ž. a včera ,když jsem dělala do flašky mlíko prckovi,nesla jsem ho manželovi-nechtěl,nevím proč.

Lenka

Milý Dane,jak to děláš,že máš ta supr náladu? Jsi číslo,to se Ti nemůže upřít.Upřimně si mě rozesmál.

Dan

číslo ..... nechtěla bys to konkretizovat?? Co třeba napsat - jsi jednička (nula ne, to už by bylo moc ;-))))))

evva

Ahóóóój a hezký den.Takže k tvým dnešním ... narozeninám:hodně štěstíčka,taky zdravíčka a taky ať už ti to nekouření vydrží navždy a taky hodné děti :)))No prostě ať se ti vyplní vše co si přeješ.

Dan

Duli, taky Ti přeju hezké narozeniny a k tomu všechno, co bys sama ráda. No ale hlavně do budoucna spoustu spokojených let bez cigarety, smradu a dehtu. :-)))))

Danuse

Hodne stesti,zdravi.Hodne stesti ,zdravi.Hodne stesti ,zdravi mila Duli.Preji ti hodne nadhernych,vonavych dnu a at se ti splni tva prani.To je v pytli,ja mam narozeniny az v cervenci a to uz tady z tech budoucich mazaku nikdo nebude.Radko bude to v pohode uvidis.hlavne v klidu a nepospichej

evva

To budeš už i ty "za vodou":-D

Dulina

hrozně moc děkuji za přání.Kdyby mi někdo ještě před měsícem řekl, že si k narozeninám nadělím 14 denní nekouření, tak si myslím, že spad na hlavu:o) A dnes začínám 15.den bez cíga a je mi fajn.Jo, a hlavně to výrazné zpomalení stárnutí.....bez ucpanejch tepen,infarktu a mrtvice.....se zvýšenou plodností (na to bacha, já ji měla už i tak dost vysokou,viď Ewi:)....a co to všechno ještě psali na těch krabičkách...:DDD. A ty zprávy o dalším zdražování cigaret....óóó, jak krásně mi to je jedno!!! :o)))). Taky se mi opět na dnešek zdálo, jak hulim jednu od druhý, fuuuj...a jak mě to zas mrzelo!!!! A taky se musím přiznat, (ačkoliv ještě nedávno jsem tvrdila něco jinýho) že jsem na 0,5 mg ráno a večer. Mooc nám onemocnělo autíčko a léčba byla velmi nákladná:((( tak na ní padly i moje penízky připravené na chmpx, ale je to v pohodě. Zatím žádný problém a když bude nejhůř, zase dávku zvýším a přinejhorším si na další chmpx půjčím od našich. Všem mazákům i bažantům přeji krásný den!!!!!!!!

Jana

Ďuliiiiiiiiii, musela jsem se zařadit sem,protože sice opožděně, ale přece: Přeji Ti nejkrásnější první nekuřácké narozeniny :-) a ať jich přibývá!!!!!!!!! :-))) Užij si to krásně!!!!!

Dulina

Jéééé, Janiiiíííí.....ahoooj, díky za přáníčko.

Míša

Krásný den Duli,připojuji se ke gratulantům a přeji Ti k narozeninám zdravíčko,štěstíčko,klídek a pohodičku a ať pro Tebe už nic nikdy není nepřekonatelná překážka.Krásný provoněný den a hodně dárečků.:-)))))Krásnou malou sobotu přeji všem.

Dulina

Děkuju Míšo, však ty máš také důvod k malé oslavě! Toto je tvoje první desítka!!!! Tak si koukej udělat radost, si to zasloužíš!!!!

Simi

Duli,preji Ti skvelý narozeninový den,a at se Ti splni vsecicko,co si prejes.Hezky to oslav a nekoureni 3x ZDAR!!!!To je myslim ted to prvorade,na co tu mysli nejen novacci,ale i bazanti,mazaci a vlastne kazdej,kdo sem pise..-)-)-).Jinak ve 22.35.04 me svym prispevkem do diskuze neskutecne pobavil DAN.Diiiiky..-)-)-),a taky Irenka se svym pulmetrovym krtkem...-)-)-)-)Dneska je fakt suprove datum 22.2.2008 byla by skoda,kdyby si ho nekdo neurcil jako den D,hm???Mejte krasny den a potkavejte jen prima lidi a ne pochybovace..-)-)-)a taky vsem co maji uz chut slavit jakekoliv datum sveho nekoureni,at tak ucini,je patek,takzeeee dne jako stvoreny..-)-)a vuuubec myslim,ze kazdy den je co slavit,no ne??

simi

a ted mi doslo a nemam jak taky důüvod k oslave,kdyz se mi to tak hezky seslo???? 22 DEN 22.2.2008 No neni to krasny???-)-)-)-)-)

Dan

A co třeba zítra - 23.den nekouření 23.2. Simi, ještě že jsi na to přišla až teď - skoro na konci měsíce, jinak bych Tě podezíral, žes přestala schválně prvního, abys mohla každej den slavit. :-b

Jana

Daneeeeee :-))) co slovo , to perla a já mám záchvateček :-) smíchu :-) Jak by řekla omladina - doooost hustýýýýýýýý :-))))

Dulina

Simi, díky za přání! Tak to ti to taky pěkně vyšlo. To bude dneska asi celorepublikovej mejdan, co??? To by bylo dobrý, sejít se tady dneska večer ve 22 hodin a 22 minut a pěkně si "zamávat" a "přiťuknout".

Jana

Ahoj všem lidičkám :-) Dnes budu stručná, urvala jsem si jenom pár minutek na netu... takže vše v pohodě, nekouřím!!! Momentálně lanařím ségru, že už jsem snad dokázala dost - byla jsem totiž předskokankou, ale nějak se jí do toho nechce..tak uvidíme! Radko, Fridučo, Renatko a všichni ostatní, co jste se odhodlali .... neváhejte , je tady moooooc krásně na tom druhým břehu !!! :-)))) Pak už bude jenom a jenom lííííííp!!!!!!! Jooo a dnes ve 22.22 tu určitě budu s nějakým "drinkem" :-)))))))) Zatím krásný den! (ikdyž u nás je ošklivo, mlhavo a nic moc :-(

Lenka

Všem ogarům hodně štěstíčka, zdravíčka a hlavně dalších dnů bez retka. Tak symbolicky připíjím.....

Friduča

Na žádost uživatele byl tento diskusní příspěvek smazán

irena

Začínám mít dojem, že na mě nic samo nepříjde. Dnes je devátý den braní chmpx a akorát se mi včera chtělo moc spát, tak jsem zalehla už v půl deváteé, oproti tak jedenácté jindy. Dnes je opravdu zajímavé datum, ale ani 29.2. není špatné :) Uvařila jsem si kafíčko, do něj poslední smetánka....a přemýšlím, jestli ta cigareta k němu nemá být taky poslední...jak jsem už napsala na začátku, na mě nic samo nepříjde, chutná mi to stále stejně, tak asi půjde o to- skočit. Tak mi držte palce, jdu umýt a schovat popelníky a koupit si křížaly.

irena

jo a krtci šli spát taky asi dřív, nic se nezdálo

Jana

Irenko, to nejtěžší máš za sebou!!!!!!!!! Od zítřka už budeš jenom radostně počítat dny :-)))) Vydrrrrrrrrrž!!!!!! Když jsi se odhodlala umýt popelníky, přece nebudeš takový barbar a zas je špinit :-) a nééé že budeš klepat z okna :-) Jsem na Tebe mooooc zvědavá :-) Mám Tě v hledááááčku .-)))

Míša

Irenko,to vypadá,že se rozhoupáváš.Co když by sis jen tak s těma umytýma a vycíděnýma a doufám,že uklizenýma popelníkama,řekla pokusím se si už nezapálit a když to nepůjde,tak klidně můžu.29.2.je opravdu taky pěkné.Já na sebe šla podobně.Večer kolem 21h.poslední cigareta za den,pak spánek a ráno pokus,zda si zvládnu jen-tak nezapálit tu mojí nutnou a startovací první cigaretu.Jo a ono to šlo hodinu po hodině,pak už mi dopoledne přišlo škoda zapalovat si a pokazit si to a zase to šlo a tak až do večera a už tam byl SKOK.Bylo to 8.den CHMP(datum-nedatum)a dnes kroutím 10.den nekouření.Každý den je to opravdu lepší a tady ta podpora,to se nedá ani popsat.Tak ať si ty okamžiky už vychutnáš.Rozhodnutí,že chceš přestat a první kroky už má,si dobrá!!!!Držím Ti pěsti a věřím,že se brzo připojíš a budeš nadšená sama ze sebe.Moc Ti to přeju.

Mona

konec Fridučo? Ty už s námi nepotáhneš za jeden provaz,nebo co? NEBO JSEM TO ŠPATNĚ POCHOPILA?Ireno,klid,ještě asi nejsi dozrálá. Vždytˇ datum 29.2. je taky dobrý. Nestresuj se a počkej,vždyt někteří kouřili i měsíc při braní prášků. Tady ve Středočeském kraji je dnes pošmourno a hnusně. Snad vy z Moravy máte líp. ZdraVÍM VŠECHNY. Pa

Standa

každý to má jinak, tak žádný stres, stačí se podívat do ankety na diskuzak.cz , tam je kdy kdo skončil s kouřením, který den na champixu, tak proč píšete že moc kouříte? ještě sem tu nezažil nikoho kdo by to překouřil. Zároveň je to výzva, kdo to překouřil ať se přihlásí :-)))

Friduča

Na žádost uživatele byl tento diskusní příspěvek smazán

Standa

jasně, že je to jedno, někdo i měsíc i více. Nakonec je to kouření stejně za trest. Ale zřejmě čím dýl se kouří, tím je pak míň problémů do budoucna.

evva

Něco k té délce braní či nebraní modráků :)Co jsem si zjišťovala,tak je celkem jedno kdy ukončíte při léčbě kouření. DULEŽITÉ je dodržet následnou 10týdení pokračující léčbu bez cigaret.Takže třeba já budu brát Chmx celkově16 týdnů.Z finančního hlediska je to sice peníz "navíc",ale zase mi to pořád vychází levněji než kdybych kouřila.A jak bude pak ?To nevím,možná budu ještě nějakou dobu na "půlce".Uvidím.Vám všem ,kdo jste na startu,držím moc palce a přeji hlavně KLIDNOU hlavu a buďte v pohodě :)))

Champixman

Ahojte ludkovia, ako sa mame? Jmenuji se Champixman a jsem abstinujici kurak 124 den. Tak takto akosi som sa predstavil asi tak pre 4 mesiacmi :-) Ten cas uteka aj bez tych phuj cigariet. Nepisem, nepisem, dva tyzdne som bol mimo, za tu dobu sa to tu tak rozrastlo ze sa priznam ani som to necital spatne. Ale tesi ma ze sa drzite. Hey Mila, Sigi, Franto, Zdenka, Janka a ostatní co ma poznate a ja vas ako sa mate? Vsetko o.k. s Vami?

Yva

Ďuli,já se připojuji k blahopřání k Tvým narozeninám.Hodně zdravíčka,ať se Ti co nejrychleji vyčistí cévy,plíce,celý organismus od všech těch škodlivin z cigaret.A hlavně nevratné vymazání a nikdy se nevracející chutě na cigaretu.

Yva

Irčo,nic neuspěchej, to datum 29.2. je také dobré a co 1.3.? Já jsem 29. den na CHMP a 12. den nekouřím,tak si to spočítej.Nenervuj se, bereš přece šampík , aby to přestávání bylo co nejmíň bolestné a bez těch nervů. Tak si ty poslední cigarety vychutnej, dokud ještě chutnají.Neboj, přijde to naráz.

irena

V poledne se mi něco stalo :-O)) Zatím jse do teď nekouřila. Udělám sem tam bezděčný pohyb, jako kdybych sahala po cigaretě, ale ta je v nejvyšší poličce .... a zatím se mi pro ni lézt nechce :))

Jana

Irčooo, tak co kdyby jsi si dala až ráno? :-)))) Zkus to vydržet, takhle jsem to přesně měla já, že jsem tu dobu nekouření natahovala a prodlužovala z hodiny na hodinu.....a pak už to nestálo za to, a když už jsem vydržela půl dne... zkus to!!! Za to nic nedáš, při nejhorším si ráno čoudneš a tam nahoru holt pro ně vylezeš :-)))) Držíííím pěstiiii'!!! Musíš to dáááát!!!!!

irena

Jojo, asi to zkusím. Mně se dneska moc líbilo,že když jsem odcházela odpoledne z domova, nemusela jsem se vracet, jestli mi nehoří cígo na popelníku. Byla jsem si JISTÁ , že nehoří. To byla paráda. Hned byl den krásnější.

Yva

Dej na Janu, já také jela podle jejího hecování. Také jsem si tu večerní odložila na ráno........,že si další den pokouřím.

Jana

No vidíš Irčo....a to je "znamení"... prostě dneska máš jedinečnou příležitost, možná se už taková hned tak opakovat nebude. Chce to ji "chytnout za pačesy" ... a využít.... Pořád si říkej, že cigarety mám, že to je taková zkouška...jenom to prostě zkoušíš..!!!! A když už si říkáš...že si musíš asi zapálit, tak se prober, štípni do ucha a uvědom si... jestli Tě něco bolí, jestli Ti je zle, jestli seš opravdu na tom tak špatně, že to nezvládneš..., zkus se pravdivě zamyslet nad tím, co cítíš vlastně..... !, Mně tenkrát takovou podobnou hlášku někdo tady poslal...já to přečetla a moc mi to pomohlo.... A ještě něco, když už jsem nevěděla kudy kam....tak jsem šla sem..a tady se vyfňukala......nebo aspoň byla celá "ponořená" do téhle diskuze!!!! Vydrrrrrrrrrrž !!!!!

irena

Zatím držííííím. Ale mám docela hlad, ani ne chutě- to jsem si nakoupila sušené ovoce/neproslazované/ kdyby bylo nejhůř, tak že bych kouřila sušenou švestku nebo křížaly.... Ona to ta paní doktorka nějak vysvětlovala, že budem rychleji trávit....tak do sebe leju vodu s citronem, jestli ten hlad zaženu. Nemůžu přestat kouřit a přibrat, už takhle má šílenou nadváhu :(

irena

já mám, ne on má :)))

irena

já mám, ne ona má, já to snad nenapíšu pořádně. To bude ten absťák :))))

Jana

Irčo, jak se nenajíš, tak to půjde ztuha...já do sebe soukala kde co...prostě to nekouření bylo v tu chvíli důležitější! Teď už se dokážu kontrolovat a to, co jsem nabrala se pokusím zhubnout..Aleeee, já ty chutě na cigáro opravdu zajídala vším možným...a pomohlo mi to!!! A čím je to dýl, tak mě to "zajídání " přechází a už prostě nepotřebuju pořád něco "žvejkat"!!!!! Takže pokud máš teď hlad, určitě se najez!!!!!!

Jana

Irčo, najez se....a běž dneska vyjímečně brzo chrupkat :-) ráno bude HEJ, uvidíš!!!! A doufám, že teď už to nevzdáš, já jedu teď pryč....ale až se vrátím, tak se juknu, jak válčíš!!! :-))) Paaaaaaaa a teď už vím, že to vydržíš!!!! Je to tutovka!!!!

irena

Já na cigaretu chuť asi nemám. Myslím na ni, to jo. Ale zapálit si nechci. A ani to není žádný boj. Myslím, že to vydržím do rána a ráno si nedám kafe/ anebo jo? jako že bych si k němu zakouřila :)). Pak jedu navštívit matku a budu ráda, že nebudu muset lézt pod kredenc pro popelník a smrdět jí tam. Já už se tak těšíím! Jsem v bojové náladě-už mě nedostanou!! :)))

Jana

Tak Irčo!!! Určitě už chrupkáš a zvládla jsi to! Už se těším, až si ráno tady přečtu, jaká jsi frajerka :-)))

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce