Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Yva

Zdravím všechny moc a moc a zvlášť naší pětici. Musím se vám přiznat, měla jsem myšlenky, jako zde popisuje více lidí, jaké byto bylo,kdybych si zapálila,jak by mi to chutnalo.Řekla jsem si, proč ty myšlenky mít,proč se trápit,že to zkusím jako pokus,zatím kdy jsem chráněna CHMP. Tak jsem si zapálila cigaretu, potáhla jednou a nic. Spláchla jsem ji do záchoda. Jsem ráda, že jsem to zkusila a špatné myšlenky jsou pryč. Hned po té jsem byla u maminky, která slavila narozeniny,kuřačka kouří 56 let,ale 5.cigaret denně,nikdy více ani při mimořádných událostech/oslavy,stresy/,tak ani žádné následky kouření ve svých 76 letech nepociťuje. Je moc ráda, že přestávám, jako u svého dítěte má strach o mé zdraví při takovém silném kuřáctví.Ale bylo jí mne asi líto,tak mi nabízela"prý slabou a neškodnou R1".Ani jsem si ji nevzala, vůbec jsem neměla chuť kouřit a poseděla jsem s ní při kafíčku a dortíkách v pohodě i když si zapálila. Zítra mne čeká další zkouška,přijede poprvé na návštěvu ,co nekouřím můj 25 letý syn, který kouří. A prý si to vůbec nedovede představit, že posedí s maminkou u kafíčka a společně si nezakouříme. Ale od jeho přítelkyně/nekuřačky/vím, že čeká,jak dopadnu a prý by to zkusil také. Ale ode mne, o mém přestávání, nechce nic slyšet,že ho to nezajímá. Je zajímé, my zde kouřící matky jsme si ničily zdraví letitým kouřením nechtěly slyšet o následcích kouření a jak nám to u vlastních dětí vadí, že si to zdraví devastují. Přeji krásný víkend,sluníčkou pohodu.Mne začně zítra v poledne, až se vyspím po noční.V noci sem juknu.

Jana

Ahoj Yviiii :-) Jsem ráda, že jsi se ozvala, já jsem tuhle zjistila, že jsi tu nějak dlouho nebyla a dokonce v jednu chvíli i zapomněla...že jsi válčila s náma!!!!!!! Jsme na tom stejně..a cítím se každým dnem "silnější" v kramflecích. Už nechci nikdy kouřit! Mám také syna 26, ten mi prozatím moc nevěří... Dneska mi volal....jestli už jsem si čoudla? :-) Když jsem mu řekla, že opravdu ještě néééé, tak byl malinko v rozpacích, ale zachoval dekorum a jen tak utrousil, tak to je dobře! .... mnoooo, aspoň něco :-)- pochvaly jsem si užila dost aspoň tady mezi Vámi :-) Jinak Yvo... jsi asi odvážnější, já se prozatím vyhýbám nějakým akcičkám , nebo návštěvám, kde se hodně kouřilo...nevím, ale zatím se toho tak trošku bojím.... Ikdyž jsem zjistila, že mi ten kouř vadí, jak tu už někdo psal, kuřáka cítím na sto honů a děsně mi to smrdíííííííííí :-) To, že jsi si šlukla....to jsi teda odvážná, na to já jsem taky bobkoun - bála bych se, že tu krabku dojedu, jak z ní jednu vytáhnu :-)))))

danuse

Ahojky Yvco .docela te obdivuju,ze jsi to zkusila ,bala bych se stejne jako Jana,ze tu krabku vykourim celou.Drzte mi palce:dneska jdu poprve vecer do hospudky tak doufam,ze to zvladnu v pohode.Vsem preju prijemny vecer a za vse diky

sigrid

všichni, co sem chodíte. A krásný, voňavý weekend přeju.

Dulina

Ahojky, všem tady přeji krásný večer a jestli někdo taky slavíte, jako já, tak přiťukávám na zdraví, a ostatním přeji krásnou dobrou noc!!!!!!A jinak všem tady posílám tyhle dvojky pro štěstí!!!!!!!!!!!!!!

Leňa

Duli,máš můj obdiv.Díky,to by v tom byl čert,aby nám ty dvojky štěstí nepřinesly :DDD

Dan

Duli, 1. - pořádně to oslav, 2. - netuším, jak jsi chytla ty vteřiny, ale jsi prostě skvělá a 3. - děkuji.... i když osobně mám radši trojky...

Simi

Jenze Dane,to se asi nedockáš..-)-) 3.3.3003 nebo 3.3.3008 ,hm...-)-)Co myslíš??Nebo JOOO?Ted budeš po Champixu nesmrtelný??

Jana

...Ďuliiiii, jsem tady a máávááááám, jak jsem slíbila :-) Krásnou dobrooooou noc :-)

simi

ted jsem psala a poslala,ale nechápu nebylo doručeno...Jooo jsem tu a byla jsem tu včas,ale nevím,co se to jako děje??,Slavím připíjim a na nekouření 22 dnů 3x zdar a hurá a Tobě ještě jednou gratulace

simi

Už tu odpolední zprávu co jsem sem posílala, někdo Vymazal,tu jak jsem si psaly,že si tady ve 22.22 tukneme a Ty to máš supr vychytané i s těma vteřinama..-)-)-)vau skvělýýý.-)-)

fatbull

přeji všem,ať se drží a hlavně vydrží ! (samozřelmě že i sobě). Psal jsem o zažívacích potížích,děkuji všem co reagovali a snažili se poradit, fakt je dobrá ta obyčejná voda,snažím se jí pít často,ráno hned nalačno. Ale i tak jím hodně a budu na tom "pracovat" - to si slibuji. Docela mne v diskuzi zaujal názor na kávu-pít či nepít. Pamatuji si,jak jeden vášnivý kuřák-kolega měl rčení,že káva bez cigarety je jak soulož bez ženské,tak to měl spjaté,že když byl někde,kde nemohl kouřit a nabídli mu kafe,tak ho raději odmítl. Já kávu piju -a dost, na ty chvilky je ale člověk připravený a počítá se zvýšenou chutí na cígo. Více se bojím věcí nepředvídaných,stresujících a tam tu jistotu v tom,že mne napadne od někoho vysomrovat cigaretu, nemám. I tak je pro mne to, že víc jak týden nekouřím úspěch. Vše je ale relativní,pohledy a názory se jistě budou měnit s délkou abstinence. a nezapomeňme,že jsme jen abstinující kuřáci,závislí zůstaneme až do smrti. Nic veselého,ale je to (u většiny z nás ) tak. Proto se radujme z každého nekuřáckého dne,povzbuzujme se navzájem a děkuji Vám všem za to, že jste! (nakonec-někdo to být musí,že)

irena

Tak JOOOO! Šla jsem spát brzy, zato jsem byla asi 4x vzhůru. Ani jednou jsem si ale nezapálila. Bohužel jsem vždy ochutnala lguláš, který jsem navečer vařila a napila se. Tak to nevím, nevím, jak to dopadne, jestli budu chodit v noci jíst:) Přeju všem krásný den!

Jana

Vidíš Irenkoooo a už jsi mezi námi!!!!! Dokázala jsi to! Veliká gratulaceeeeeeeeeeeeeee !!!!! :-))))) Už bude jenom líííp :-) Drž se! Taky jsem se první tři, čtyři dny budila několikrát za noc, jakobych se kontrolovala jestlil je to pravda - ale i to pomine!!!!! Teď už spím jak miminko :-)))))

Radka

já dnes 3.tbl.To jsi o jednu napřed?Co kdyby jsme zkusily 1.3-už nic.No uvidíme.Irence velká gratulace a Vydržžžžžžžž!!!!!!!!!

Danuse

Tak dnes 14 dni,prijde mi ze to utika cim dal tim vice.Vcera jsme byli v hospüdce,skoro vsichni hulili jednu za druhou a ja nemela potrebu kourit.Musim rict,ze to byl nadherny pocit.jenom ze zacatku to bylo zvlastni vsichni meli neco v ruce a jä ne. ale za ten pocit to stoji.obleceni mi smrdi na sto honu,vse musim dat vyprat..Irenko moc blahopreju,jsi dobra,udelala jsi tu nejtezsi vec.ted uz to bude lepsi a lepsi.

Míša

Danuško,když sem si v týdnu dala svoji první kávu(kávová pauza 2měsíce) v kuřácké restauraci a nezapálila si u ní.Bylo to po tolika letech přinejmenším zvláštní.Měla jsem původně z toho strach,ale překvapilo mě to a bylo mi fajn,že už nekouřím a ti ostatní to mají tepve před sebou.Začínám být zvědavá na reakce lidí,kteří mě znají jen s cigaretou.:-))))Zase něco nového.Přeji krásný provoněný den všem.

Míša

Krásný den Irenko,mooooooooc Ti gratuluju k Tvému SKOKU.Už si na druhém břehu a bude každý den lépe a z těch chutí a žravosti si první dny nic nedělej,později se to dá regulovat(mě jen těžko a částečně,ale to je zatím fuk):-)))))))).Momentálně je nejdůležitější,že už si to zvládla.Jsem na Tebe hrdá.Drž se a piš,piš,piš NEKUŘAČKO!!!-----------1.DEN ----------nebo už vlastně --------------2.DEN----------- -???

Mona

zdravím tě. Ty mě asi moc neznáš,protože já se sem přihlásila později a vlastně dvakrát,protože jsem jednou zklamala. Všechno,co jste zde vy průkopníci napsali mám prostudovaný. Celou diskuzi jsem si totiž vytiskla a čtu to každý večer v posteli jako romám. A věřte mi,že to není vůbec špatný.Všichni ti,co už jsou na druhém břehu jsou pro mě takovými hrdiny. Třeba Míla,která pomohla mnoha lidem,ty,Champixmane,cos tu dělal srandičky. Sigrid,která byla loni v takové beznaději a dnes je relativně v pohodě ale 5O cigaret vykouřit neodsuzuju ale nevykouřit obdivuju, Zdena,co měla tu lapálii s manželem 17.1O.,taky by mě zajímalo,co je s ní, Ifka a mnoho dalších. Nechci tady zabírat moc místa dlouhým příspěvkem,ale ozvěte se všichni,co jte tu byli a jste už za vodou.Jo a teď jsem si vzpomněla ještě na Frantu. Napište prosím.

simi

Irenko skvělý,dokázala jsi to!Gratuluji a ještě k tomu to suprový datum..-)-)-).,taky jsem to první týden rešila neustálou konzumací jídla,pak to snad srovnáme..??-)-)-)Mono,my už táhnem na měsíc,to je co..-)-)-).Jinak všechny zdravím a přeji pohodový a bezcigaretový víkend.Extra pozdrav pro Janicku (kup si na dnešek nejakou fakt dobrou cokoládku,at si spravíš chut...-)-)-),Lenu,(co hlava,už nebolíí??-)-)-Iffku (uz dobrý??) a Dana (dnes je tam trojka,ale jenom jedna..-)-)-).

irena

nic jsem nedokázala, jen jsem odkládala zapálit si. Vydržela od poledne do rána, i tu ranní s kafem jsem vynechala, ale pak jsem před polednem neustála tu návštěvu a už jich mám na kontě 5. Pravda ze 40ti denně je to taky výkon, ale na druhém břehu, bohužel, nejsem. Tak musím čekat a ti na druhém břehu taky. Omluvte mě, že jsem Vás uvedla v nějaký omyl. Byl to pokus, jestli to vydržím do druhého dne, což se sice povedlo, ale ....napoprvé se povedlo nekouřit necelý den, napodruhé se třeba povede víc.

Simi

Iren,co jsi mohla,jsi pro to udelala a nemusíš se myslím tady nikomu omlouvat...Uz ten den nekourení hodne znamená...Nikam neuteceme a na druhém brehu pockáme..-)-)to se neboj..-)-)-)a jak sama píšeš na podruhé...a co ty víš,treba nad tou cigárkou zatracenou zvítezíš,hm???Drzim palecky a vydrz!!!!!!!!!!!!!!Nevzdavej TO!!!

Jana

Irenko, píšeš, že nic jsi nedokázala......ale snaha se cení, dokázala jsi skoro celý den nekouřit....a to je úspěch!!!! Teď by ses měla tak nějak zdravě na ty smradlavé cigarety naštvat a zatočit s nima definitivně a jednou pro vždy !!! Moc držím palce! Věřím Ti !

Champixman

Cau Mono, diky za prispevok. Dobre mi padol a myslim ze aj ostatne vymenovanym. :-) Ale nepises o sebe. Ako je s tebou? Mhmm? Napis. Ufff, sobota vecer, ide sa........ (samo bez cigaret) O 150,- Kč usetrim za noc :-) :-))))

Jana

Ahoj Champixmane ! :-) Určitě už si někde teď "vypíjaš!... jak jsi psal, ale také Tě moc zdravím....... Asi si mě taky nebudeš pamatovat, ale já se ani nemusím dívat a listovat zpátky v diskuzi a vybaví se mi například, jak jsi velice vtipně popisoval svoji první cestu na Slovensko v nekuřáckém vagoně :-) To mi utkvělo!!! Jsi borec! Měj se moc hezky!!! Jinak já jsem začala brát šampík 30.1. a 10.2. v poledne jsem měla poslední cigáro :-) Zítra v poledne budu slavit 14 dní :-)

Míla

Ahoj a díky, že jsi nás vyvolala. Čtu vás pořád, jen mám pocit, že už nemám co říct, resp. , že by se to pořád opakovalo............A promiňte mi tu euforii ............nazdar Ch - mane - ráda tě čtu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! No a všem ostatním. Promiňte, že se mísíme, jsme stará garda, přestali jsme na základě chmx. už vloni. A jsme šťastní. Pořád. Časem zjistíte, že kouření byl hloupý rozmar ( já hulila 25 let 20 - 30 denně ). Zní to jako klišé, ale je to tak. Občas si člověk vzpomene ale na chvíle s cigaretou, ale dá se to zvládnout už dneska rozumem. Už jsme relativně v pohodě, snad vás to potěší, co začínáte - je to den ode dne lepší, tak to prosím vás nevzdávejte - protože pocit nadšení na začátku nekouření je úžasný, ale p 5 měsících - to si připadáte jakovítěz nějaké důležité bitvy !!!! Pořád nechápu, že jsem to vydržela a že mi to už nedělá problémy. A tak vám přeju, abyste to taky zvládli a mohli tady za pár měsíců psát -------SUPER , není to sranda, ale ----JDE TO!!!!!!!

evva

a krásný den.Tak máme ode dneška novej přírůstek do rodiny.Kluk 3,6kg,49cm:)A vybral si hezké datum:).Jo a není to moje mimi,ale švagrové:))Já už mám splněno:))Zjistila jsem,že mi dá občas práci vzpomenout si nato,kolik týdnů beru Chmx a kolik dnů nekouřím.To asi znamená ,že je vše na dobré cestě:)Je tu vidět,jak i když nepíšou,jsou tu pořád s námi -Míla,Champixman... Prostě koloběh né života,ale fóra :)Ještě tak týden a pak bych chtěla začít snižovat až přestat brát úplně.A to bych poprosila,zase VÁS,co to už máte za sebou,napište sem, jak jste to zvládali,je to hodně poznat,že už nejste na Chmx.Díky

Míla

vůbec se toho neboj, není to poznat vůbec. to zase jen psychická závislost na chmx. tě straší a pocit, že máš berličku. Takže se neboj, já vysadila předčasně, protože mi bylo po chmx. blbě, všichni mě prosili, ať to radši ještě beru, abych nezačala zase kouřit. Tak jsem to přestala brát tajně, nikdo nic nepoznal, ani já ne .Samozřejmě jsem postupně před vysazením snižovala dávku, až když jsem byla asi 14 dní na 1 mg ráno, tak jsem to vysadila úplně.Pokud bys to chtěla přeně v číslech, vyhrabu loňský diář - já totiž už od loňska nekouřím :-)))))))))))) to zní krásně a je nás tady víc, že? Užijte si krásný slunečný den, my vyrazíme na kole na malý výlet, to je super

Mona

nevím,jestli jsi vůbec ještě Champixman,když už nebereš Champix. Chtěl jsi něco vědět o mně,tak já se pokouším nekouřit už od 2.2.2OO8,bohužel první pokus byl už loni v prosinci. Sleduju vás opravdu s velkou vervou a moc mi to pomáhá. Mílo,kdy jsi začala omezovat ten prášek. Já bych nechtěla něco uspěchat,ale mě je po něm taky blbě,tak budu ráda,až se ho zbavím. Irčo,na tebe taky myslím,nic to neznamená,klid vydrž v zobání a uvidíš.A co ostatní,kde jste?

Mona

říkala jsem doktorce,kde jsem byla ve čtvrtek na kontrole = v kardio poradně,že nejvíc mi v tom nekouření pomohla tato diskuse,snad víc než ten prášek. Ona mi totiž vyprávěla,jak mi dávala za příklad nějaké paní, ktrá kouří od roku 196O..Málem jsem padla do mdlob,mě za příklad v nekouření,to fakt nechápu,já bych dřív dala za cigáro snad život a teď mě někdo dává za příklad........

Dan

Ahoj všichni, vpodstatě ani nemám o čem psát, protože všechno je až neskutečně jednoduché a pro mě bez komplikací - žádné vedlejší účinky, nevolnost, hlad, absťák... Po dobrání startovacího balení beru jenom půlku ráno, ale v žádném případě to nikomu nevnucuju - myslím že každý si musí najít, co mu vyhovuje. Mějte se krásně a voňavě. A vy kdo ještě kouříte, nebuďte nešťastní z toho, že vám to ještě chutná - ono to přijde (nebo spíš přejde...) :-))))

Dan

kecám, týden jsem bral jeden ráno.

Radka

ještě kouřím.Moc mi to nechutná,ale přestat se mi ještě nechce.Fridů a co ty?

irena

Hmm, já jedenáctý den, moc mi to chutná a přestat bych chtěla:) Co je lepší, Radko?

Radka

Hm,to nevím... co je lepší,ale směju se už 5.min..Asi je blbý,že ti to chutná....ale mně to moc nechutná a stejně kouřim.Takže,jsme tady 3.kuřačky?

Mona

vašenu novému klukovi přeju všechno prima do života. Já se taky těšim na nějaký mimi a to ségra má holčičku starou 2 a půl roku,jsem z ní hotová. Já mám totiž jenom jednoho potomka /21 let/ Hlavně mu přeju,aby nebyl na ničem závislej jako my,to je fakt snad nejhorší. Všechy zdravím a mějte se.

Friduča

Na žádost uživatele byl tento diskusní příspěvek smazán

Kalina

Fridučo, to je fakt hustý. To snídáš jenom kafe a cigaretu? Nebejvá ti z toho blbě? Já jsem skončila s pitím kafe asi rok než jsem se odhodlala přestat s kouřením a první dva týdny jsem byla úplně mimo, pak se všechno nějak projasnilo, začala jsem pravidelněji jíst a cítila se mnohem líp. Jsem ráda, že jsem to udělala v tomhle pořadí. Snažím se nenaložit si toho na sebe moc a odbourávat jeden zlozvyk za rok (ono to vypadá jako málo, ale kdybych začla před pěti rokama, tak jsem teď už štíhlá sportovkyně nekuřačka s dodělanou školou a nejspíš taky jiným manželem). To kouření odbourávám s Champixem. A jak psal Dan, je to až divný jak je to jednoduchý. Já čekala problémy, absťáky...

Friduča

Na žádost uživatele byl tento diskusní příspěvek smazán

Danuse

Ahojky.je to opravdu az s podivem,ze to jde lehce.beru champix 26dni a uz mi po nem neni ani spatne asi jsem si zvykla.Kavu uz nepiju vubec,jen caj.Radko,Ireno,Friduco drzim vam moc palecky.jinak zdravim vsechny spolubojovniky,hlavne nasi petku.

Radka

taky jenom kafe a cígo.Dnes mám 5.den a den D zatím moc neplánuji.Kouřím 13.denně-dost co ?Ale pořád je to půlka než dřív.

Friduča

Na žádost uživatele byl tento diskusní příspěvek smazán

irena

Já měla naplánovanej den D 20.2.(já totiž odvykám v centru pro odvykání a tam jsme to museli říct.) ale nepovedlo se. Tak jsem si dala náhradní termín 29.2. A chvílemi o sobě pochybuju. Pracuju doma u PC a dost mě "nervuje" rodina. Když jsem sama, tak nemám potřebu si zapálit. Jen mě někdo z mých blízkých rozčílí/a to je dost často/ tak bych kouřila snad 2 najednou.

Friduča

Na žádost uživatele byl tento diskusní příspěvek smazán

Máfos

Ano, rituály jsou svinstvo. Ty způsobují, že i po 40 dnech nekouření si na cigaretu vzpomenu. Na příklad reklamy v televizi. Vždy jsem si šel zapálit. Vykouřil jsem 1/2 cigarety a těšil se na další přestávku. Co mám teď dělat. Čumět na reklamy? Začal jsem nový rituál, že odmeju trochu nádobí. No blbá náhražka, ale je. Když dělám na zahrádce / letos poprvé v únoru/, tak si při únavě sednu na studnu a zapálím. Ale jak nahradit tento rituál jsem ještě nevymyslel. A už je chuť. Doufám, že mně někdo neporadí, abych nedělal přestávky. Když počítač stahuje pomalu, tak kouřím. Teď musím čumět do počítače a vstekám se.Myslím však, že rituály začnou ochabovat ale my nezlomní ne. My nezačneme kouřit a přispívat státu, který nás už teď značně finančně brousí. Samozřejmě je to lepší než na začátku a bude to stále jednodušší a snadnější..

Míla

zdravím a abys následující řádky pochopila, budu psát jak jsem barala chmx. po dnech. 1- 7 den podle rozpisu startovacího balení. 8 - 13 den 1 mg 2x denně ( od 9 dne nekouřím ). 13 - 38 den 1 mg jen ráno. 39 - 56 den 0,5 mg pouze ráno. Od 57 dne jsem chmx. vysadila úplně. Při snižování jsem nic nepociťovala, taky jsem nechtěla nic uspěchat, ale bylo mi blbě a věděla jsem, že víc už pracuje moje vůle ( prvních 14 dní makal champix jako divý ), a že s pocity, které mívám, mi nepomůže prášek, ale musím sama. Já měla takové přirovnání k bývalé lásce : bylo to hezké, patřilo to k mládí - myšleno k nerozumu - a už se to nemůže opakovat. A taky věta : co se změní, když si zapálím. Odpověď byla vždycky NIC - jen budeš smrdět! No a můj táta, který taky přestal s chmx., ten zase říká : ty pocity nejsou příjemné, ale nebolí to, tak to musím vydržet, protože se uzdravuju z dlouhé nemoci. Tak ti držím palečky, zkus to a mysli na to, že přidat si můžeš vždycky. Přeji krásný nekuřácký den, noc, život............

Lenka

NAzdárek všichni.Chtěla bych jen nahlásit devátý den bez cigára.Jsem ráda, že se všem tak krásně v odvykání daří..............šikulky.. ...............Sem tam si na chuť cigarety vzpomenu,ale dá se to celkem v pohodě zahnat.Už několikrát jsem se přistihla,že chci říct manželovi ať mi dá potáhnout,ale vždycky se rychle zarazím. Ale mám taková problém a nevím co s ním.Pracuju v nepřetržitém provozu a spánku i tak moc není.No ale teď spím tak 2 hodiny a potom čumím do stropu.Mám pocit,jako bych byla na nějaké taneční droze.A další věcička-mám po celém obličeji červené vysušené mapy.Nakrémovat nejdou-příšerně to pálí.Bojím se že je to alergie a končím s Champem.Stalo by se něco,kdybych snížila dávkování? Děkuji za pomoc a držím palce všem bojovnicím.pa pa

Simi

Lenko,myslim,ze toho tady bylo napsano fakt hodne, a tak jen pro povzbuzeni.Ja davkovani snizila po tydnu nekoureni,tedy 15 den brani CHMP na 1mg za den a vse v pohode!!!!A hlavne jak pises,nemel uz ty tzv.ucinky,jako pri tanecni droze (citila jsem se podobne).No a ja si v podstate pak behem dalsich 3 dnu,tedy asi od 17-18 dne snizila davkovani na 0,5mg za den.Chut na cigaretu se mi nijak vyzarzne nezvysila.Kazdy to ma mozna trosku jinak,takze nez vysadit ihned a úplne,sniz si davkovani a pak uvidis..Drzim palecky,at se zbavis alergie a vytrvas v nekoureni!!!!

Simi

Hezký vcer všem.Milo,dekuji za Tvuj dnesni prispevek.Jsem moc rada,ze jsi svoje brani CHMP takhle polopaticky rozepsala,tim spis,ze jsis urcila davkovani podle sveho uvazeni a pocitu po jeho uziti.A taky,ze jsi zivym důkazem,ze se da brani CHMP ukoncit i drive,aniz bych musela mit obavu,ze je vetsi riziko k navratu k cigaretam....citace:(prvních 14 dni makal champix jako divy) a pak je to o nasi vuli..SOUHLAS!!!!.Ja jsem dnes 25 dni BEZ cigaret a 32 dni na CHMP.Davkovani mam hodne podobne a ukonceni planuji asi na 66 den brani....Preji krasne dny bez cigaret Tobe i tatinkovi a vsem ostatnim samozrejmě taky.Irenko,Radko a Frduco vam silu na to prestat,protoze ty bezva pocity z nekoureni za to stoji....Me je fajn a po snezeni cely cokolady jsem si minimalne na tyden srovnala i chute na sladke...-)--)-)Jo a Mafosi,ty ritualy,to je nejvetsi kamen urazu...ale my se nedame zlomit jak pises,a jiste to zvladneme!!-)-)-)Ja naprilad vcera v hospudce misto koureni,zobala celou dobu mandlicky,no pro jednou bylo i tohle reseni..-)-) a pak se uvidi...

CHampixman

Ahojte Jano, Evo, Milo, Sigi, Franto, Ivka, Mona, Zdenka, a kazdyyy! ja som mal uplne podobne uzivanie Champovho vynalezu ako Míla. Taky po 2 mesicich Champix vysadený. Zacatky a vysazovani stejné. Kazdy citi co si moze dovolit, keby bolo velmi zle tak sa vratite k champixu. Hlavne netreba na to mysliet a zbytocne sa namotavat dopredu, ze co bude bez prasku. Nic nebude, co by bolo :-) Citam tu vase prispevky "juniors" ste super, ako sa podporujete navzajom, a ako to vsetko prezivate, a ta euforia je na tom najlepsia. Dokazete to! To sa uz dá vidiet teraz! Tak sa drzte a prajem vela vela síl a vole (vůle)! Verte mi ide to !!! 4 mesiace a 2 tyzden.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce