Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Máfos

Dnešní den je 40. dnem mého nekouření a 46 den od první tabletky Champixu. Doufám, že polykání dehtu, kašlání, dušení a podobné slasti kuřáka budu mít brzy za sebou.

Radka

já se začnu pomalu připravovat na 1.3 nebo 3.3 (to je ještě hezčí datum-a hlavně je dáááál) To by byl 12.den champixu.Jo,jasan 3.3-poslední ráno.Jdu si to zapsat!!!!!!

Friduča

Na žádost uživatele byl tento diskusní příspěvek smazán

Radka

Irčo,ty teda taky 1.3.? To budu z vás poslední,ach jooooo.

Klokoň

Ty už si zase koleduješ o průšvih. Už zas, že jsi moc jistý v kramflecích. Není to 40. den a ty to víš. Tak se prosím tě hlídej a moc se neprs. Nic ve zlém. Furt ti držím palce.

Máfos

Klokoni, Klokoni už mě štveš. Když píši 40. den ,tak je to opravdu 40. den bez cigarety. Ty dva úlety nepočítám do dnů bez cigarety.Zaměř se též na někoho jiného. Myslíš, že to nikdo kromě mě nezkusil? Každý nebo téměř každý chce vědět, že už mu ta cigareta nechutná.Ale jinak mě ostře sleduj. Určitě mně to nebude na škodu. Byl bych rád, kdyby jsi se pochlubil svými výsledky. Nepředpokládám, že jsi nekuřák. Jsi vyléčený, nebo se teprve připravuješ.

Míla

Zdravím všechny nové i staré odvykače a dnes jsem sebe a Andreu přišla pochválit za 5 měsíců bez cigaret. S gratulacema to nepřehánějte, abychom se z toho nezbláznily :-))))) Je to super pocit tak všem přejeu, aby vám to vydrželo. Ch-mane, to koukáme, jak to jde, viď? Tak se všichni držte a bojujte, stojí o za to. Pa pa všem. P.S. vím i o takových, co chmx. překouřili a hulí si spokijeně dál, takže věřte tomu, že jste dobří !!!!!!!!!

Radka

nekuřáci,je lepší si nechat na poslední ráno jednu cigaretu a nebo víc?

simi

Já si dala poslední cigaretu vecer pred spaním a den D jsem zacala hned od rana samozrejme bez cigaret.No a krabicku s nedokourenyma cigaretama jsem pro svuj klid mela,ale pekne schovanou v supliku...-)-)-).... Radko,skoro bych rekla,ze kazady tady voli tak trosku svoji cestu,hm...Všem preji pohodovy a nekuracky nejen den...

Jana

Ahoj Radko, tak tady je každá rada drahá !!! :-) Myslím, že každý to máme opravdu jinak!!! Já například jsem asi trošku v tomhle unikátní :-) Já musela mít jistotu, že mám cigaret dost a hlavně pořád k mání. Určitě bych to jinak nedokázala! Půl dne jsem to zkoušela vydržet ... protože jsem dokouřila poslední cigaretu z krabičky ... byla to síla, nezvládala jsem to, zachvátila mě vnitřní panika, třes, prostě jsem si po asi pěti hodinách nekouření došla koupit rovnou dvě krabičky..!!! V tu chvíli jakoby všechno opadlo a já si řekla, že to "jenom zkouším", že jich mám u sebe dost, že si vlastně klidně můžu kdykoliv zapálit, když to nevydržím!! Prostě to vědomí, že to není násilně, že si "můžu" zapálit, to mi hodně pomohlo! (Nesnáším nátlak a ultimáta, ať je jakéhokoliv druhu !!!) A ještě vydatná podpora tady vynikajících lidiček- ta rozhodla!!!! A najednou se z toho "vyklubal" den D!!!! Jooo, jsou to divné věci, ale ještě divnější je, že já ty krabičky mám pořád u sebe v kabelce a všude jsou se mnou!!! Občas je přehodím z jedný kapsičky do druhý, ale pořád je mám! ( a Dan si z nich pořád dělá šoufky) :-) Nekouřím už 16 a půl dne a champix beru 28 den ! Radko,Irčo,Fridučo je moc fajn, že jste tři, že jste se takhle spojily v odhodlanou "trojku" , určitě to dokážete!!!!! Hecujte se navzájem, hlídejte a ono to půjde'!!! Věřím Vám! My jsme byli také pětka ,viď Dane, Danuško, Yvo a Ďulino... a hodně nám to pomohlo!!!! Začínali jsme také stejně!!!!!! Takže držím Vám moc palce!!!!!!! Zdravím všechny na tomto foru,Simiiiinku, Mílu, Lenku, Máfose, Champixmana, Sigiii,Móňu,Ewuuuu, ... atd, atd........všichni jste skvělí !!!!! Přeju krásné sluníčkové a hlavně nekuřáce dny!!!! P.S. JO.... a ségra už se odhodlala, má champix... takže jako předskokanka jsem uspěla!!!!!! Teď jí musím hodně hecovat, dneska si byla pro recept! A kolegyně z práce, začíná dle mého příkladu užívat šampík od zítra!!! Asi jsem opravdu "zářnej" příklad, další dvě jdou pro recept, páč usoudily, že když já jsem dokázala už 16 dní nekouřit, tak to dokáže každý na světě!!!!! :-)))) Irenko, ozvi se!!! a piš!!!!

evva

Ahoj,já vykouřila poslední cigáro někdy kolem poledního,takže to je fakt na tobě....jestli to dáš hned od rána(ale ten den se pak počítá nebo ne? :))

Radka

když si dám poslední ráno,tak ten den se počítá jako že nekouřím?

Mona

jsem se tak strašně nasmála. Večer v posteli jsem si četla vaše staré příspěvky někdy z prosince a přišlo mi fakt komický jak Franta vyzývá Sigrid,aby vylezla a neschovávala se.A Franto,kde jsi teˇd?

Dan

Ahoj nekuřáci (současní, poloviční i budoucí). Já myslím, že jsem poloviční, ne proto, že nekouřím půl měsíce, ani že bych kouřil půl cigára denně, ale proto, že jsem tak na poloviční cestě mezi kouřením a nekouřením. Kdo přestal, má už půl cesty za sebou, takže by bylo škoda to zahodit, že Lenko? Další půlku cesty si musíš najít sama a je na Tobě, jestli pojedeš pohodlně po dálnici s dvěma dávkama denně nebo půjdeš úzkou a zarostlou cestičkou na nižší dávce a budeš se muset více hlídat a mít to těžší. Hlavně to nevzdávej, protože při tomto závodě sběrnej autobus neveze pasažéry do cíle, ale znovu na start. Drž se a všichni ostatní taky :-)))))))))) Hezký voňavý den. PS: Radko, nech si třeba celou krabičku, stejně bude poslední ;-)

Máfos

Dane, to s tím autobusem bylo dobré a výstižné a bohužel velmi pravdivé. Nikdo nebude chtít nastoupit do sběrného autobusu. To mi věř.Taky hezký den.

Lenka

Ahoj Dane .Nic nevzdávám a bojuju dál a jde to zatím lehce. Včera jsem si zvolila tu zarostlou cestičku,jak ty říkáš a teď uvidíme ,jak bude ještě klikatá.Musela jsem najít kompromis a doufám,že se mi to podařilo.Je možné,že budu muset více zatnout zuby,ale nic nejde jednoduše.Když to tak vezmeš,tak celý život je boj.V žádném případě nechce z vlastní vůle s CHMP skončit a strašně by mě to mrzelo,kdybych to musela udělat.Nejsem zase takový slaboch, který utíká z boje při malém flíčku na obličeji.To bych ani nemohla pracovat, tam kde pracuju.Jen tak pro informaci,žádný přistavený sběrný autobus nechci.TAkže dneska je to 10.den a bude jich víc,to si piš........................¨ Irčo,Fri do,Radko.držím palce.

Leňa

Ahoj všichni stateční.Už sem tady dlouho nebyla,díky Standovi sem se zatoulala na Diskuzáka a pěkně v tom lítám.Jednu závislost sem nahradila jinou.O tom sem ale mluvit nechtěla.Hlásím skoro 10 týdnů bez a celkem pohodu a taky že se k braní Champixu přidal i můj manžel-dnes 3.den.Tak čekám a ani nedutám...Jen aby neměl žádný potíže,protože by to vzdal.Tak všem držím palce aby se dílo podařilo:Pěkný voňavá večer.

cihlis

Ahoj všichni, chtěla bych se zeptat jestli je tu mezi Vámi někdo, kdo nekouří už tak víc jak 9 měsíců. Mamča nekouří 284 dní, tak jestli je tu někdo, kdo je tak nějak nastejno. Myslím, že ted už to zvládne, takže vy ostatní to zvládnete 100% taky :-) .Tak hlavně V Y D R Ž T E !!! zdravím všechny staronové i nové nekuřáky.

IFKA

Ahojky lidičky, zdravím vás všechny-mazáky i nováčky.Krásně se tu rozrůstáme a to je dobře. Ono se stává moderním nekouřit, tak proč nebýt moderní, že. Musím bohužel souhlasit s Leňou že brouzdání na diskuzáku je silně návykové. Tak pozor na to, tabletky na to neexistují, ani červené, ani zelené, pouze pobyt v léčebně by to možná spravil. A to kdo ví jestly. Dlouho jsem tu nic nenapsala, i když chodím číst příspěvky, a musím se vám přiznat, že teď jsem tady taky jenom proto, že mi nejde otevřít můj oblíbený "diskuzák". Nevím co se stalo, možná je tam moc lidí, nebo mají poruchu, a nebo je taky možný že vědí o mojí nově se vyvýjející závyslosti na kompu a tak mě odstřihli přístup. Ach jo, co budu dělat.?! Asi pudu umýt nádobí. Zdravím vás všechny a přeji klidnou a voňavou dobrou noc.

Mona

jsem toho chtěla napsat ještě víc,ale přišla mi programátorka nainstalovat nějakou novou verzi,tak jsem to musela rychle ukončit. A doma se střídám s manželem o PC a on pořád něco dělá,tak je nejlepší napsat,když přijdu do firmy. Včera jsem zase četla vás postupně jsem si řekla,že to přečtu v posteli celý,je toho teda asi tuna papíru. Čtu to taky hlavně proto,abych se ve vás všech zorientovala a v neposlední řadě je to neskutečná sranda.Chybí mi tu ale některá jména. Třeba Franta někam zalezl a už nepíše. Sigrid taky dlouho nic. Díky všem mazákům za podporu. Nechci se chlubit,ale v neděli budu mít 1 měsíc bez. Kdy už taky budu patřit mezi mazáky?A taky jste po novém roce psali něco o nějakém srazu. Ten ale nebyl ne? Nebo mi něco uteklo?

Jana

I r e n k o , F r i d u č o a R a d k o !!!!!!!!!! Kdepak jsteeeeee?????????? Jsme s Vámi a myslíme na Vás, tak podejte hlášení !!! :-)

Lenka

Holky se nám flákají.Zdravím Jani a přeji příjemný nekuřácký večer.MYslím si,že pokračují v pohodě a fdaří se jim papt modráky.Postrádám Pavlínu,která měla začít v sobotu.Takže kdepak jsi. Jinak se mi podařil už 11.den a za dva dny začíná přestávat manžel . podařilo se mi ho přesvědčit,ale myslím si,že to vzdal kvůli mému remcání,že všude smrdí.Prášky brát nebude,má problémy s žaludečníma vředama a máme trošku obavy ,jak by to snášel.Takže já budu zobat a moje drahá polovička lepit.Mějte se krásně a hodně úspěchů v dalších dnech.

Radka

já jsem tu pořád.Já mám ještě 4.dny kouření,takže já jsem zatím OK.Irča tu dlouho nebyla!!!!!!!-končíš 29.2. nebo počkáš na mě.Kde jsi????Irčo,Friduuuuu

Andrea

Mílo, já zapoměla na gratulaci!!!!! 5měsíců už je skoro půl roku, jsem v pohodě, bez champixu už měsíc a jde to. chodím sem často, sleduji nováčky, ale oni si vystačí sami, skoro nás nepotřebují. Jsem ráda, že občas ozvou i ti starší- coby nekuřáci pochopitelně- a podají zprávičku, jak to jde, Champixman, Lída, Martina, určitě jsem zapoměla na spoustu dalších, se kterými jsem začínala. Je pravda, že i po 5měsících se ukáže chuť na cígo, ale je to utlumené. Všem vám držím pěstičky a vydržte, stojí to za to!

Klokoň

když si tyhle stránky přečteš od začátku, tak mě tam najdeš. Zaplaťpambu už to mám za sebou. Jak jsem tu psal, našel jsem tě, když jsem koukal zas na tyhle stránky kvůli přítelkyni. Jenže ona je nepotřebuje, má mě, ha ha. No a jak jsem to tak četl, viděl jsem jak sem píšeš a chlubíš se a protože jsem to na začátku taky dělal a nabil jsem si hubu, tak sem si řek, že Tě podržím. ono je totiž lepší o sobě furt trochu pochybovat. Já to dělám i teď a to už bych asi nemusel. Navíc jsi tam psal, jako že tě už chystali na kyslík nebo co. Takže sis zřejmě ten pajšl prokouřil dost a nepřestal jsi. Proto jsem tady a budu tě štvát a můžeš si nadávat jak chceš. Protože pýcha předchází pád, jenomže ty si teda asi moc pádů už nemůžeš dovolit, ne?

Mona

vás všechny. Nikdo mi neodpověděl na tu otázku o tom srazu,jak jste plánovali. Taky mi tu chybí Sigrid,asi se za tebou budu muset vypravit. K Domažlicům posílám ato 2 krát týdně,tak se asi svezu s ním. Dneska jsem byla cvičit. Připadám si jako koule. Nevím,zda to zabere. Dneska jsem se taky pohádala doma,myslím,že je to nespravedlivé,že mi nikdo moc nefandí a spíš vyčítá to negativní,co je s tím spojeno. Ale mě drží nad vodou to,že už to bude měsíc a celkem to jde. Kdyby mi to někdo vyprávěl dřív,tak bych mu nevěřila. Ale také je fakt,že jsem nevěřila,že jednou budu mít 3 kočky a 1 velkého psa,když jsem dřív zvířata nijak nemusela a teď je miluju. Všechno je v životě relativní a nic na světě není věčné,ani láska k jedné slečně . To říkala moje babička. Hulila do 75 a umřela v 90 na zlomeninu krčku. Nás se toto netýká,my to zvládnem dřív. Hlavně pište. Pa

Mona

je člověk ale línej si to přečíst po sobě. K Domažlicům neposílám ato,ale auto.

irena

Jsem tu, pilně čtu, ale nejde mi to. Byla jsem v centru na kontrole a den D posunut na 13.3./ale začít dřív se nevylučuje/. Asi jsem do toho neměla jít /myslím do odvykání/, nemám dobrou konstelaci a začínám pochybovat, že to zvládnu. Nejspíš mě sebere ten autobus. Všichni jste tu moc milí, ale asi až někdy vyřeším svou rodinnou situaci, tak snad ....... Radko a Fridučo, držím Vám palce!!!

Jana

Irčoooo!!! Nevzdávej to! Neříkej si, že až vyřešíš rodinnou situaci, až tohle, až tohle..... Tímhle způsobem to "nedáš" nikdy, protože vždycky se něco dalšího najde, co budeš muset nejprve řešit... Vím o čem píšu.. Já se rozhodla, že přestanu snad v tom nejhorším období mého života....znáš to, když se to s..., tak všechno najednou a na jednu hromadu! A možná právě proto, že jsou to vážné problémy, které jen tak lehce nevyřeším, některé ani neovlivním, pouze bezmocně přijímám za své....tak právě proto, jsem si sama pro sebe řekla: že aspoň přestanu kouřit!!! Je to něco, co můžu ovlivnit, svou vůlí, tím že já sama chci! Že chci něco dokázat, ovšem co "můžu" dokázat! Jsou totiž věci, které , ať se snažíme jak se snažíme, prostě nemáme šanci změnit! Kouření ano!!! To je jen na nás samotných! A takhle nějak jsem se k tomu dokopala - hlavně k tomu rozhodnutí, že to dokážu!! Říkala jsem si, že aspoň tohle zkusím, když všude jinde okolo je to v pytli a bude ještě dlouho zřejmě!!!! Nevím, jestli to správně popisuju, ale já mám pocit, že mně právě ty problémy kolem tak nějak pomohly, abych "alespoň" kouřit přestala! A ikdyž jak psala myslím Radka, že jsem MĚLA problémy, tak to není správně, já je STÁLE MÁM - nezmizely, ale rozdíl je v tom, že je zvládám líp, jsem silnější, jsem veselejší,dokážu je brát tak trošku (aspoň malinko) s nadhledem (ikdyž to jde těžko)., Prostě jsem něco dokázala a říkám si, že jen tak něco dalšího mě nezkolí! :-) Řekla bych, že si víc věřím, a že jsem získala takovou nějakou vnitřní sílu..... Fridučo, Radkoooo, opravdu do to běžte s vervou a už to neodkládejte! Jinak většině z nás tady bylo špatně...já to zajídala vším možným , všichni jsme špatně spali... a různé další problémy, ale jedno je jistý, to všechno je jenom prvních několik dnů.... já například už po prvním týdnu spala jako miminko... a i ty sny přešly...a špatně mi nikdy moc nebylo. To mi bylo víc špatně první dny braní šampiku, když jsem si šla zakouřit - z toho cigára!!!!! Kouřila jsem 11 a půl dne při šampíku, ale posledních 5 dnů se tomu nedalo říct - kouřila, spíš jsem si "šla udělat špatně" , třikrát potáhla, pak vyhodila a z pachutí v puse šla čistit zuby....:-(((( Neříkejte mi holky, že Vám to ještě chutná, že si ta cigára vychutnáváte??? :-))) Tak už budu končit, nechci Vám zabírat místo!! Držte se a hodně síly a odhodlání!!!!!! Samozřejmě zdravím všechny a zvláštní pozdrav mým čtyřem spolubojovníkům !!!! :-))))) Hezký den všem!

Standa

Tak sem byl včera u dochtora (on mi předepsal champix), ptal se mě jaké mám s champixem zkušenosti. On je totiž nekuřák od přírody, ale aby věděl co nabízí ostatním. Mimochodem pak říkal, že champix nepomůže jen člověku, který o to nestojí. Člověk který chce opravdu přestat, tak tomu to pomůže. Nikdy se z kuřáka nestane nekuřák během jednoho dne či přes noc. Je to vždy boj a běh na dlouhou trať. Nekuřáství si musí člověk zasloužit a pěkně vybojovat, nic není zadarmo. A nekuřáctví tím tuplem. V prvé řadě člověk musí chtít. Jestliže nechce, ani champix mu nepomůže. No nebudu zde mentorovat, na to sem ještě mladý, každý má svůj rozum. Jo a ještě sem si vzpoměl, taky říkal něco ohledně jedné cigarety na zkoušku, NIKDY nic už nezkoušet. To je nejsnadnější cesta k záhubě. Už ani jednu cigaretu do konce života. Mluvil o jednom případu ale s alkoholem, ale to už sem nebudu reprodukovat. Nakonec mi do zdravotní karty slavnostně napsal něco červeným inkoustem, a to nekouřím teprve 5 týdnů. Asi si uvědomil, že mě uvidí nejdříve za dva roky a to by se mě mohl zapomenout zeptat jestli ještě kouřím. Vlastně se mě ptá pokaždé když k němu příjdu a hned první otázka je, jestli ještě kouřím. Tak dochtore zatím nekouřím a jestli to tak zůstane i nadále? To mám v rukou zase jenom já :-) Chce někdo kouřit?

Standa

P.S. napsal sem to sem hlavně z důvodu, že sem stále nechápal jak to může někdo překouřit nebo mu to vůbec nepomáhá, teprve u dochtora sem to pochopil. Vlastně sem to měl chápat dříve, ale nedošlo mi to, protože už jako částečný nekuřák mám myšlenky jiné než kuřák. Prostě už nehledám výmluvy abych si mohl zapálit a hulit dál. Ještě jedna rada pro ty co začínají. Samozřejmě každý se na to chystá jinak. Když sem loni přestával s kouřením (marně) bez champixu. Začínal sem starým osvědčeným způsobem. Vydržet od rána co nejdéle nekouřit. Ze začátku byl vůbec problém si nezapálit ještě doma před odchodem do práce. Ale člověk prostě musí chtít a jde to. Časy se prodlužovaly, až na dvě hodiny od probuzení. Když už sem byl na čtyřech hodinách, a po zapálení čika se mi podlomily nohy, to už sem si říkal že je blbost si zapalovat. Následující den sem vykouřil jen dvě a pak už nic. A bylo to celkem fajn. Tři týdny. Jenže mě neměl kdo podržet při srážce s blbcem. Tak to zkuste také tak, jen prodlužovat tu dobu, něž si zapálíte první cigaretu. Vlastně se zabíjejí dvě mouchy jednou ranou, protože prý je největší chuť na tu první ráno :-)

Standa

asi podám na tu firmu, co dělá ty modré tabletky, žalobu :-)) zapomněli dát do vedlejších účinků, že z toho roste břicho :-( 3,5kg navíc

Radka

zrovna včera jsem si říkala,že MĚ sebere ten autubus-tak pojedem dvě a pochybnosti- ty měli VŠICHNI.Jedno vím,ale jistě.Ušetřených 3000,-měsíčně za cíga jsi utratím-za oblečení.(to je ale představa-hmmm-nádhera,prostě přestat musím..e.) Hodně síly a málo nervů.PS.kup si digitální švihadlo-až nás přepadne chut-budem skáááááákat!!!!!

Radka

máš už dva dny?Jak jsi natom?

danuse

Ahojky.Byla jsem dva dny na skoleni a co se tady zatim nedeje.Stando gratuluju.Irenko nevzdavej to,precti si co mela Jana za problemy a taky to dokazala.jestli teda chces?to je to hlavni,musis chtit jinak ti nepomuze vubec nic.Andreo take velke gratulace k peti mesicum,nadhera.Rada bych vedela co je se Zdenou.Zdeni jestli muzes tak se ozvi

Friduča

Na žádost uživatele byl tento diskusní příspěvek smazán

evva

Ahoj,to je špatně asi každému,taková malá (velká)daň za nekouření.Já jsem to řešila jedením před zobáním,někomu pomohlo snížit dávku...Zkus si to vypozorovat co by ti sedlo,taky to tu někdo zapíjel mlékem.Ono je to tu stejně u každého různé,každý si musí najít tu svoji cestičku, jak zvládnout ty nevolnosti.IIRREENNOO to vyznělo jako ,že končíš?!!Já bych to nevzdávala.Rozhodně bych nepřestávala teď zobat.Zkus to!!Jestli se bojíš,že budeš nervní z důvodu "ruka-pusa",zkus si objednat paipo tyčinku.Někde tu najdeš odkaz,nebo jestli to sem ještě jednou Míla písne? :))Já vím,mě se to radí,ale je to myslím škoda to vzdávat.

Radka

Fridu,mě je taky blbě a spim i za pochodu.Jsem hrozně unavená.....jsem z Prachatic a ty? A ty Irčo?Dáme všichni 3.tu poslední....?Jani jednou bych na tom chtěla být jako ty.

Jana

Ahoj všichni, dlouho jsem už tady nebyla. Nějak nestíhám. Ale stále NEKOUŘÍM !! V neděli to budou už 3 měsíce. Champ. už neberu pravidelně asi měsíc. Pouze, když si vzpomenu. Někdy se mi stává, že přijde taková chvilková chuť na cígo, ale daří se mi ji překonávat bez problémů.Ani mi nevadí sedět v hospůdce ve společnosti, kde ostatní kouří.A musím vám říct, že mi ti kuřáci nevoní, řekla bych, že mi přímo smrdí. Za ty 3 měsíce jsem došla k několika změnám : Největší je to, že jsem po 30 letech kouření PŘESTALA. Vždy jsem si myslela, že to nedmůžu dokázat. Ale to je jen alibismus. Kdo chce, dokáže. Není to jen pevná vůle, champ udělal svoje. Když vidím v televizi reklamu, kde se perou mozkové receptory, vždy si představuju, jak se mlátili v mém mozku !! A už tam nejsou !!! Překonala jsem je!! Druhá změna - trochu nepříjemná - je že jsem přibrala. Asi 5 kg. A nedaří se mi je shodit. Určitě víc chutná, a navíc v zimě a přes vánoce si člověk většinou pěstuje tukovou rezervu. Snažím se omezit jídlo, přidat na pohybu, ale všechno málo. A jaro je za dveřmi, a léto a plavky za druhými.. Ale ten pocit , že jsem dokázala přestat kouřit, ten je obrovský. Všem, komu se to podařilo taky - moc gratuluju. Všem, komu se nedaří tak, jak by chtěli - vydržte. Je to jen na vás samotných. Vše nové se rodí v bolestech. To jsou třeba ty ranní nevolnosti, nebo bláznivé sny. Nebo nervozita. Všechno časem přejde.A už se těšte na to, až budete voňaví nekuřáci. A budete útrpně koukat na kuřáky, které ještě stále ovládá strašidlo - cigareta. Všem držím palečky. Jana

Champixman

Ahoj, ahoj, ahoj, Friduč, blbe co ? Tak to bolo aj mne :-O Vzdy som polil tabletku - t.j. polku a po 10 min dalsiu polku. No a co sa stalo? Nic, bolo mi rovnako zle. hehe No trosku menej. Treba sa najest, poriadne to zapit a polit. Ak to nepomoze treba to vydrzat. Da sa to vydrzat. Mne tie stavy presli behom 20-30 min. takze sa dalo ! V mojom okolí kto bral Champix, nikomu nebolo zle, vobec. Mhmm, ale som tu, bolo mi zle, nefajcim, a teraz som sa tak nazral ze je mi tak isto blbe ako so Champáca. :-))) Irco, co blbnes? Na to ze budes kourit ani nepomysli, su to len vtierave myslienky. Utekam, utekam, utekam.... papa a zdravim aj ostatnych. Drzte sa. a piste.

sysi

Po delší odmlce se hlásím a pěkně všechny zdravím !! :-) Tak 24.2. to byl přesně jeden měsíc bez cigarety !!! Velká radost :-) Snížila jsem dávky na jednu tabletu denně a od 23.2. jsem přestala brát Champix úplně :-) a jsem v pohodě a věřím že to tak i zůstane :-) No ale je pravda, že od té doby co nekouřím, mám 2 kila nahoře :-(( takže boj pokračuje, nejprve boj s nikotinem a ten zatím jde dobře a teď boj s kilama :-))) takže jsem víceméně na ovoci a hlavně na zelenině no a uvidíme jak to půjde dál :-)) Tak se držte bojovníci, zase se tady objevím :-)

Máfos

Ireno neblbni, každý, kdo má zkušenosti s přestáváním kouřit ví, že člověk si hledá příčinu j proč si zapálit. Někoho bolí zub, jiný má neřešitelné problémy doma nebo v práci. Prostě si každý příčinu hledá . Zapálíš si, problém nevyřešíš a bude tě moc mrzet, že jsi to vzdala. Především , že pomocí Champixu se dá to nekouření zvládnout. Ještě jednou tě prosím . ZVAŽ TO.!!!!!

sigrid

správná konstelace na to přestat kouřit nenastane nikdy. Teď máš trable s manželem, pak někdo onemocní, děti odejdou z domova etc., etc. Život v našem věku se halt vyznačuje řetězením průšvihů a je to v podstatě na nás, jak se s nimi vyrovnáváme. Takže buďto chceš přestat - a pak je tato chvíle stejně dobrá jako každá jiná nebo nechceš. Tím, že to vzdáš už dnes se připravíš jenom o tu možnost si to ještě rozmyslet. Další den D máš 13.3., doktorka Ti hlavu neutrhla. Nám je to třeba za Tebe líto, ale taky Tě lynčovat nebudem. Můžeš do 13. zobat a přemýšlet, jestli jo nebo ne. Nebo to můžeš vzdát už dnes. Ale pak nečekej, že to příště bude snazší. Nebude. Nikdy to nebude snazší než se Champixem. Je ale možný, že se ukážou jeho negativní účinky a stáhnou ho z prodeje. Za rok, za dva - kdo ví. Bez něj by to bylo ještě těžší. Takže vezmi rozum do hrsti, přestaň se litovat a BOJUJ!

sigrid

Letěla jsem přes oceán. To byla vždycky muka. Sliny na cigáro mi pokaždý kapaly, jak vzteklý. A teď nic! Sice mi dřevěněly nohy, ale jinak jsem si ten let fakt užila. Je to paráááááááda. A ani tady už se necítím jako méněcenný sociál. Už se na Vás všechny těším, až se vrátím.

Mona

ostatní. Zdravím vás a Jano tobě fakt moc blahopřeju KE TŘEM MĚSÍCŮM. SYSI k jednomu.Ireno,to co tu všichni píšou je fakt pravda. Já byla taky opravdu skalní kuřák a v neděli to bude měsíc,co nekouřím. Někdy mám ještě trošičku chu´t,ale když si představím co to vlastně je,že do sebe dostanu akorát trochu kouře a za chvíli bude po všem,tak se mi hned uleví,že jsem vydržela tak dlouho.A nehodlám na tom nic měnit. Zrovna ted,když to píšu,tak je mi blbě po prášku,ale vím,že to zhruba za půl hodiny přejde a pak mi bude celý den dobře. Sigrid tebe zdravím,to je dost,že ses ozvala. Už jsem si myslela,že si někde tajně vykuřuješ. Ha ha...to byla sranda.

Míša

určitě na to máš.Je to ale hlavně o Tobě a jak si zde můžeš přečíst,je tu hodně lidiček,kteří Ti drží pěsti a podrží Tě.Osobně si myslím,že by to mohlo pomoci i Tvému sebevědomí a uvidíš,že úplně rozkveteš-no přeci bude jaro.:-)))Každý z nás stále něco řeší a také řešit bude.Tak se trošku naprdni a nevzdávej to bez boje.Když to nepůjde,tak si měla snahu a ta se cení.Jinak musim souhlasit s tím,co už ostatní napsali.Hlavně neboj!Jo a pokus se si NEŘÍKAT proč to NEJDE(vymyslíš určitě 100+1důvod):-)))))Začni přemýšlet a ŘÍKAT si proč to PŮJDE taky toho vymyslíš určitě hodně,věřim Ti a držim pěsti.Friduč,Radko moc vám fandim a držte se rozhodnutí,bude líp.:-)))Všem vám přeji krásný den a moc gratulací za každý den bez kouře.Já mám dnes 17.den,děsně to letí.:-)))))

Champixman

Krásny piatkový den, ideálny den prestat kourit. Alebo este nie? Ved je piatok, dneska vecer sa ide na flam, a ja nebudem fajcit??? Tak zajtra, mhhm, ale ved je sobota a pridu kamosi, musim si zapalit a nedela je relax, k relaxu patri cígo, v pondelok som v praci a cely tyzden stress a to bez ciga jednoducho nejde, tak az po Velkej noci, lebo mi pride navsteva zo Slovenska a oni kouri takze by bolo blbe prestavat presne vtedy...... chcem si to este uzit, ked uz mam prestat a takto islo dokola stale stale roky ubiehali, cigáro vyselo z ust, zavislost narastala, narastala, a zrazu SEK ! Nebola cesta spatky pretoze som bol uz objednany do Centra, prisiel som do centra a predtym nez som vliezol do ambulancie som stiahol za sebou 2 cigarety asi behom 5 minut. Po vyplneni vsetkych papierovaciek a vysetreni som vyhulil dalsie dve. Vysiel som z ambulanice dalsie dve. No bolo to strasne ked sa teraz na to pozeram s odstupom casu. Zavislak jak svina. A teraz? 4,5 mesiaca bez !

Yva

Zdravím úplně všechny zde.Tak se mi to zatím v pohodě daří nekouřit,tak koukám,že jsme silná pětka.Sama se divím,že to tak zvládám i ty myšlenky,které jsem měla 24 hod."už nikdy a jaké to bylo",mi občas vypadnou z hlavy.A to jsem měla pár infarktových situací, v práci, jeden syn puberťák,druhý syn se v červnu žení a žije jenom svatbou a manžel v přechodu/promiňte kolegové/-jsem s ním 26 let,ale taková změna osobnosti,pořád se rozčiluje,řve,nadává,pak nás během 5 minut všechny miluje a to pracuje doma.Ale to je děvčata na jiné forum. A ještě je před daňovým přiznáním/jsem 15 let účetní-účetní, zde, pochopí/ a na půl úvazku dělám své původní povolání zdrav.sestru. Irčo, jak napsal Champixman,vždy bude něco...Tak zobej,nepřestávej a čekej.

Yva

Ještě vám všem zde musím napsat.Včera jsem se účastnila semináře pro zdrav.sestry,které pořádá SLZT, Odvykání kouření.Jestliže jste zde další zdrav.sestry,další seminář je 2.6. je za 3 kredity a za 150,-Kč. Ale,co jsem chtěla říci. Toto forum je nad všechny poradny.V poradně stejně pomohou tomu,kdo chce sám opravdu přestat kouřit a ten pacient/promiňte-klient/,jde do poradny pro tu radu a potom hlavně pro tu pochvalu.Ale tam mají ordinační hodiny a my jsme zde 24 hod. A na semináři byl velký rozdíl mezi přednášejícími,nekuřákem a odnaučeným kuřákem. Ten nekuřák se nikdy nemůže tak vcítit do toho odnaučujícího. Poznatky ze semináře ohledně Champixu,opravdu má úspěšnost,pacienti mají často opravdu divoké a strašidelné sny. Pro Irču-mají i pacienty,kteří přestali kouřit až po 2 měs.CHMP, tak zobej dál.

Friduča

Na žádost uživatele byl tento diskusní příspěvek smazán

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce