Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Ivča

Ahoj všichni. Šárko, tak to teda smekám. Jseš dobrá. To já se bála přestat dřív a chtěla jsem dodržet 1/2 roku, jak radí, ale nakonec jsem to utnula na 5 měsících a dobrý. Zdenko, já mám mraky známých, co mě řeknou, mě to chutná, tak proč bych přestával. Těžko říct, jestli to myslí upřímně nebo jenom tiše závidí a bojí se do toho jít. Fakt je, že já chtěla už strašně dlouho přestat, byla to moje noční můra. Občas jsem řekla, že když mě to někdo odnaučí, dám mu 5 tis. Takže stále tvrdím, kdo opravdu chce, tak champix pomůže strašně moc. Je to bez většího trápení. Hlavně, že něco takového existuje. První dva roky jsem stále počítala, kolik cigaret jsem nevykouřila, kolik jsem ušetřila korunek a dělalo mě to strašnou radost. Fakt, kdo nás čtete a chcete přestat, utíkejte pro předpis k doktorovi. nelitujte prachy, stokrát se vám za čas vrátí. Krásný den všem:-)

Tomáš M.

Ahoj všem. Tak jsem se tady zase na chvilku zastavil. Jak se všichni máte? Já mám už 352 dní bez cigár a myslím na ně čím dál méně. Stále ale vím, co cigarety jsou a asi na to nikdy nezapomenu. Jinak těm co chodili na Abstak bych chtěl sdělit, že se nově připravuje server Odolej.cz, který nebude už jen pro závislé a nezávislé nekuřáky, ale i pro pijany, závislé na drogách apod. Takže Odolej.CZ !!!

Šárka

Zravím všechny! Tome, nemůžu se dostat na Abstak!?. Jinak blahopřeju ke skoro roku!!! Co ostatní, jak to jde?

Konča

Šárko absťák je zrušený. Tome za týden tě čeká velká oslava. Další vyléčený kuřák mezi námi. Super zpráva:-)

Megan

Ahojky všici. Tak zjišťuji, že za pár dní budu mít tři roky bez toho smradu. Sákra,. toto letí:-) Mějte se všici krásně a nekuřte. PS, Fridu, nějak nepíšeš. Copak je?

Tomáš M.

Dobrá den všem. Absťák jsem předal dál. Začínám nyní pracovat na jiném projektu, který bude mít doménu Odolej.CZ (bude se jednat o odolávání pokušení všeho druhu, takže se můžete pomalu těšit). Nějakou dobu to však ještě potrvá. Hezký den všem voňavým lidičkám ... A nehulte :D

milos

Nazdar vespolek!! blizi se zacatek hokejove extraligy a to mi pripomene, ze se mi blizi zase nejake nekuracke vyroci. A take, ze se na vas musim mrknout, jak to tu vedete :- ). Kazdopadne registruju podstatnou zalezitost: CHYSTA SE CHLASTACKA U MEGANA!!! PARADA!! Jinak cest vsem, kteri ne jen zkousi prestat kourit, ale skutecne prestanou. V mem okoli je tech prvnich dost, ale tech druhych (co se da pocitat na mesic a vice abstinence) malo! Tak zase nekdy...

Megan

Miloši, chlastačka v Třebíči tak nejspíš na jaře. Ještě mám fůru práce. Čauky všichni

HanaR

Miloši, děkuji za pozdrav (stále se držím - 2. 12. 2012 budu slavit 5leté NEKUŘÁCKÉ výročí).Samozřejmě zdravím i Konču, Marju, Zdenku a všechny ostatní odvykače. Čtu vás docela pravidelně,s psaním je to horší.... Pokud by byl na jaře sraz u Megana v Třebíči, moc ráda přijedu - před XY lety jsem se v tamní nemocnici narodila a nedávno jsem na Vysočině strávila pár dnů dovolené (Jihlava, Telč, Hrotovice, Dalešice, Třebíč....). HanaR

zdenka

Ahoj všem, jen tak juknu a vidím že to tady moc nefrčí, ale mám dnes 67 den bez a je to fajn, tak se držte. zdenka

HanaR

Zdeni, držím palce, sleduji tvé nekuřácké úspěchy; zdravím a palce držím i ostatním (já dnes "slavím" bez cigarytey 4 a 3/4 roku)... H

Šárka

Zdeni, super. Já mám 85. Celý týden budu na školení, moc se mi nechce, ale jsem ráda, že nebudu každou pauzu lítat před barák hulit a pak smrdět ostatním. Tak se držte všichni a občas i něco písněte...

Konča

Ahojte všichni. Zdravím HankuR i Mildu. Hani posílám gratulačku. Šárka se Zdenkou se drží na výbornou, jen tak dál:-) Zítra má 3 roky Megan a Milda bude mít kulatiny pokud se nepletu 5 nekuřáckých let 16 nebo 18 září:-) Tomáš M pozítří 1 rok - též posílám vééélikou gratulačku:-) Jste všichni dobří!

Miš

Moc vás všechny zdravím a je fajn , že po dlouhé době, jsou tady staří i noví nekuřáci. Já statečně nekouřím více než 3/4 roku a už se mi to zdá jako věčnost, stále méně a méně na to myslím, ale ne že bych si občas nedala. Hned to zahnat z hlavy a myslet na něco jiného. Takže: všem velká gratulačka a hned se všichni pochvalte - je za co!

Les

Také zdravím všechny statečné nekuřáky :-). Cítím se v pohodě, jen ti smraďoši kolem mě nebaví. Každý den se najde někdo kdo si zapálí hned vedle mě. Člověku dojde jak omezoval druhé... Přeju krásný den a čistý vzduch všem

Konča

Miš gratuluji a to móóc, jsi borka:-) Les souhlas. Nyní si užívám život bez cigár :-)

Megan

Ahojky všichni. Tak zjišťuji, že jsou to dneska tři roky co jsem odhodil tu smradlavou tyčinku. Je to super pocit. Přeji všem začínajícím, aby se jim to taky podařilo. Život bez toho smradu je fajn:-)

Ivča

Megánku, mooooc gratuluju ke 3 rokům!!! Ale jsem ti v patách. Tak už se taky těším. Doufám, že to řádně oslavíš. Zdravím též všechny ostatní nekuřáky začínající i pokročilé. Život bez cigár je opravdu super.

Konča

Megane obrovská gratulačka. A nezapomeň se něčím tekutým dobrým odměnit :-) za 300 dnů tě taky doženu:-)

irena

Megane seš bomba a ty tři roky utekly jako voda.K tomu krásnému výročí ti ze srdce blahopřeju.

Les

http://www.ordinace.cz/clanek/co-vas-ceka-kdyz-prestanete-kourit/

Ali

Dobrý den, poslední dva roky jsem hodně kouřila a pila alkohol, asi po týdnu užívání jsem přestala kouřit a po zhruba dalším týdnu i pít, jsem přesvědčená, že Champix velmi dobře účinkuje, mně pomohl a proto bych tento lék chtěla všem kuřákům doporučit. S trochou vůle a motivace to určitě zvládnete :-) Od ledna nekouřím. Když pomohl mně zvládnou změnu životního stylu, pomůže i Vám. Mnoho štěstí.

JanaM

Po dlouhé odmlce jsem opět tady a zdravím všechny mazáky i bažanty! Já jsem začala a típla poslední 2.1.2012 a jsem bez CH, ale jak mi psala Konča, púo 168 dni to posr... a musela začít znova. Mohu jen potvrdit, že asi je to kritické obdpobí, protože já mám ten samý problém se strašnou chutí na cígo. Proto jsem si dnes nechala předepsat baleníCH 28 tablet. Jak píše Ivča, my dlouhodobější kuřáci potřebujeme delší dobu pro odvykání a v tom je CH náš velký pomocník. Tak fakt nepodceňovat a užívat delší dobu, určitě se to vyplatí. Už se taky těším na oslavu 1 roku bez, uteklo to jako voda a už se to blíží!!!!!

Marja

Také jsem tady nahlédla, chodím více na druhou diskuzi. všem to jde skvěle. Já dnes 180 dní bez. A je to už v pohodě.natrápila jsem se dost, lítosti a fyzicky mi nebylo vůbec dobře.Teď je už mnohem ,mnohem lépe. Champix beru půlku, co třetí den.

A.

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

zdenka

Ahoj , zdravím všechny a přeji hezký den. Nekouřím, je mě moc hezky, ještě dobírám champ, snad to pak zvládnu i bez. mám nyní málo času, ale alespon vás čtu denně, tak se držte, z.

Šárka

Zdeni, dlouho jsi nepsala, tak jsem ráda, že se držíš se mnou... Zítra 3 měsíce a díky za každé nové čisté ráno. Už tady skoro nikdo nepíše, škoda...Tak se aspoň občas ozvi ty. Pěkný den.

irena

Jste bomby holky , tak vám to pěkně ubíhá. Je to ale pohoda , pěkně si žít voňavě bez těch smradů.

Konča

Šárko posílám fanfáru♫♪♫♪♫♪♫♫ a obrovskou gratulacííí. Jsi borec a jen tak dáááál:-)

Megan

FRidučáku, Ládíku a Lubane, nějak vůbec nepíšete. Japato, japato? Jinak všechny až na JC srdečně zdravím. A co srázek?

Konča

Já byla tuto sobotu na Slavnostech chleba ve Slupi - kousíček od Chvalovic a hned jsem zavzpomínala, jak nám bylo u Adámků ve sklípku na nekuřáckém srazu dobře a voňavo:-)

irena

.......co říkáte na CHVALOVICE, víno se může.....

Konča

Já jsem pro Chvalovice.

irena

...a ještě..paní Adámková slíbila výlet i koupání do Laa..

Konča

Ano, ano, vzpomínám jak nám nabízela přijet na celý víkend s výletem do Laa.

Ládík

Já jsem pro "třebíčkov"

zdenka

Ahoj všichni, jak se držíte ? Ani tomu nechci věřit ale dnes 80 dní bez cigarety, ještě dobírám champ., ale veřte je to taková má malá osobní výhra, ani se tím nikde nechlubím, nekuřákům by se to zdálo dětinské, ale my exkuřáci víme své.Určitě mě pomohl champix, proto vy co máte slabou vůli neváhejte, já měla obr slabou vůli, a zatím to svedu, říkám si kolikrát že pokud bych to pokazila a opět kouřila tak jsem hloupá, prostě nechci a to je rozdíl že NEMOHU !!! Hezký den bez cíga ale i tvrdého alkoholu. Oni to brzy zruší, budou jim chybět daně, už nyní se uvádí denní ztráta, je to prostě průšvih, ale jak za alkohol tak bohužel i cíga se s daněmi počítá, a to je řečí o nekouření, tak proč přispívat na jejich zlodějiny, z.

Konča

Zdeni moc moc gratulujíííí, za chviličku máš za sebou 3 měsíce. Jen tak dál.Zdravím Ládíka, konečně jsi se taky ozval. Chápu že bys raději Třebíčkov, máš ho blíž a bude tam jistě tepleji než ve Chvalovicích :-) Mně osobně je to jedno, ale už je konečně nejvyšší čas se alepoň na jednom srazu letos domluvit. Já budu moci až koncem října - pokud nenastanou pooperační komplikace. Ládíku stále čtyřka????

milos

konco, Tve statistiky se nepletou. skutecne tomu dnes v 16:24 hodin bude pet let, co jsem posledni tipnul. leti to leti... sraz beru jakykoli kdekoli! za predpokladu, ze do sklepa pana adamka prohibice nesmi! :- )

Konča

Mildo krásné výročí, tleskám, kdyby bylo čím tak i přijiji, ale není :-((((( Jsi boréééc největšíííí :-)

Marja

Ahojte, já tady zapomínám psát. Nekouřím už více než půl roku a konečně je mi fajň i fyzicky.Ale trvalo to.Šampík beru co čtvrtý den, půlku.Pro jistotu, nechci to uspěchat a tím pokazit. Ale myslím, že už mám vyhráno.Ani si moc nevzpomenu na cigaretu. Všem vám gratuluji.A můj největší obdiv mají ti,co tady stále píší a podporují nováčky. A píší většinou ti, co se znají osobně. Konec října bych na sraz mohla, pokud by to bylo o víkendu. Ale ještě abych se atm nějak dopravila bez auta, jestli to půjde. I do Laa bych moc ráda jela. Teď jedu v pátek na týden do Itálie do termálů a k tomu i moře. Mějte se krásně, je to moc fajň bez cigaret a jsem i mnohem, mnohem klidnější.Nejsou ty nervy, už abych si zapálila a podobně.

Konča

Marjo a vzpomeň na to utrpení v lednu než jsi se rozhodla, že do toho jdeš. A vidíš najednou máš víc jak půl roku:-) a bude ještě líp. Jenom je potřeba dodržet rok bez smradu. Moře a termály i užij, však si to zasloužíš:-)

irena

Mildo, Zdeni, marjo,všem vám blahopřeJU!!!! Třebíčkov ,až bude Megan hotovej, ne? Hlaste se další , jak to vidíte. CHvalovice s koupáním by nebyly marné, ale musíme to zavčas objednat.

Les

Ahoj nekuřáci :-). Přiznám se že pro mě byla odvykačka dost těžká a delší než jsem čekal. Teď už je to v pohodě, už jen pro ten pocit svobody a úsměv když pozorujete kuřáky kteří nevydrží déle než hodinu bez drogy :-). Gratuluju všem co to zvládli a zvládaji, zvláště Marja mě překvapila svou pevnou vůlí. Paráda, už bude jen lépe :-). Hezký den všem

Marja

Ahojte. Les, však já se také natrápila, ten půlrok nebyl dobrý. Kdyby mi všichni nepsali, že to bude lepší, tak to asi vzdám. V protikuřácké mi moc nepomohli, jenzměřili, co se dá,ale jinak nějaká podpora, to ne. Já už myslela, že to mám asi souzeno pořád kouřit. Opravdu nebýt tady těch dvou diskuzí, tak kouřím. Teď už ani náhodou.

Ivča

Ahojda všem nováčkům a pokročilým. Mám radost, jak se všichni držíte. I Ládík se ozval, sice jsme se nic nedozvěděli, ale aspoň tak. A co Luban, Leila? Fridu asi stále nemá čas, ale určitě nekouří. Srazík by byl pěknej, ale já nevím, jestli se sama vydám až na Moravu a oba nemůžeme, páč se zvířetem do termálů teda těžko a vůbec přez hranice už je to problém. Ale bych na vás hooodně myslela. Taky nevím, jak na tom budu, ještě jsem nevolala na oční, no a ty zuby budou až v listopadu. Samej problém. Ale nekouřím. Za chvíli to budou 3 roky. Jsem na sebe fakt pyšná. Tak se všichni držte, držím palce.

Megan

Ahojky, i já jsem pro Chvalovice. Konec října by nebyl marný. Třebíčkov nejdřív na jaře Ládíiku:-)

irena

Ivčo , copak nejsou hotely pro psy,nebo mladí na ten jeden jedinej víkend,musíte přijet oba.

Ivča

Irenko, zrovna včera jsme to řešili. Možná by syn přijel a pohlídal. Uvidíme. Všem hezký nekuřácký víkend.

Tomáš M.

Ahoj všem. Dnes jsem dělal úklid domácí lékárničky a našel jsem tam ještě 31 champixů, které nedobrala žena, protože je již nepotřebovala. A protože jsou to uložené peníze, prodám je. Cena osm stovek. Je to velké balení modrých 28+3. Takže malinko přes půlku balení. Pošlu poštou. Pokud někdo máte zájem, tak mi napište na sedmsetdvacetpět sedmsetjedenáct nulanulapět. Zavolám zpět. Hezký večer všem co se mnou začínali nekouřit.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce