Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

krční páteř - bolesti

Dobrý den, už rok a tři čtvrtě trpím bolestmi krční páteře a ztuhnutím svalů v horní části krku (AO?) a pískáním v pravém uchu. Po různých vyšetřeních (rentgen, CT, neurologie) mě poslali na rehabilitaci (parafín, elektroléčba a naučili mě některé cviky - které poctivě cvičím každý den! už víc než rok a půl). Rehabilitace mi na chvíli trochu pomohla, ale po půl roce jsem šel znovu (přibylo pár cviků :) ). Zlešil jsem životní styl, cvičím každý den (doporučené cviky na páteř), chodím plavat, práci u PC jsem omezil na minimum a poslední dva měsíce v podstatě úplně bez počítače (jako student mám prázdniny). Problémy s krkem se ale nezlepšují, nedávno se dokonce prudce zhoršily - svaly úplně ztuhly, bolest je taková, že se nedá vydržet, po roce a půl se vrátily závratě a teď přibyly i problémy s viděním. Nevím co mám dělat. Když jsem byl naposled (před rokem) na rehabilitaci tak mi řekli že pro mě už víc udělat nemůžou - na chvíli nastane zlepšení, ale problém se nevyřeší. Nevím ani jak problém udržet alespoň pod kontrolou. Nemáte někdo dlouhodoubou zkušenost s bolestmi krční páteře - jak se vyvíjí atd.?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Gábina

Maminy nemáte některá zkušenosti, co bych mohla v těhotenství použít na bolesti zad?

Ester

Pokud jste těhotná, tak by jste určitě neměla užívat žádné prášky, doporučuji to řešit některým z přírodních krémů, které jsou přírodní, a tak nebudou v těhu vadit.

Gábina

Vy máte konkrétně s některým zkušenost?

Ester

Ano když jsem byla těhotná, tak mi manžel dvakrát objednával 100% přírodní krém, který je vhodný pro těhotné, vždy když mi záda namazal, tak mě to začlo velice příjemně chladit a bolest rychle ustupovala, objednával mi krém Perozin.

Jarka

Dobrý večer, bojuji s bolestí krční páteře, ale bez pohybu a cvičení je to ještě horší, nevíte jaké cviky zvolit, popřípadě cvičící stroj domů?

Jarka

Dobrý den, chci se zeptat, zda-li při bolestech je vhodné cvičení, popřípadě jaké? Poradíte? I třeba cvičící stroj?

anonym

Stačí pohyb a změna životosprávy, bylinky, imunita.

Mery

Dobrý den,na zavratě mě pomohl cvik,který mi ukázal pan doktor na ORL

Lucie

Dobrý den, po padu lyží mě bolí levá strana krku jakoby za uchem si zmacknu bod na konci hlavy a začátkem krku a vystreluje to až do hlavy. Pak jde bolest před trapez s mezi lopatky. Už jsme zkusila snad vše. Nevíte co to muže být? milotova.lucie99@gmail.čím

anonym

Nevím , doktor vyšetření.

Dobrý den prosím o jakoukoliv radu nebo pomocí, bolest za krkem,ztuhlost svalu, bolí a tlačí mě pod klíční kostma pnutí na hrudní kosti,občasné závratě, trvá to cca 10 let, je to ubijejici. Všechny možné vyšetření relativně v pořádku. Moc díky za každou pomoc

Jana

Prosím o sdělení, jak cvičit jogu (jaké přesné cviky) na velké bolesti za krkem. Občas mám i bolesti hlavy a závratě. Vřelé díky za sdělení

Silenia
1x

Dobrý den též mám neustále problémy se zády zkouším různé cviky podle internetu ale neustále se blokuju prošla jsem rehabilitaci na bederní páteř ale zhroutila se mi teď krční vím že je vše spojené se vším ale rentgen docela v pořádku jen jsem hypermobilni což je údajně můj problém máte nějakou radu cviků jak si ulevit ale neublížit pomohlo někomu něco mám dost stejných příznaků jako tu všichni píšete děkuju za jakoukoliv radu

Marek

Zdravím, koukám že nejsem sám, kdo má takové problémy. Trpím už rok a půl, teď jsem objednán na rehabilitace, tak uvidíme jestli to pomůže. Chci se zeptat, je to někdo kdo má i od krční páteře problémy s polykáním pevné stravy a jde bolest při polknutí až do pravé strany krku, ale ne pořád. Děkuji

Julie

Mám. Někdy. Třeba když zvednu moc vysoko loket, protože mám problém s levou lopatkou. Pak to někdy zadrhne. K tomu mám i reflux, ten to dělá taky. Ale objektivně fyzioterapeuti právě to obtížné polykání u blokád hrudní a krční páteře odstraňují speciálním cvičením. Já mám teď spíš pocit škrcení, to je taky hrozně nepříjemné. Mám skvělou masérku, ale stačí se jednou na půl hodiny projet na kole a je vymalováno. Nechte si tu hrudní odblokovat ortopedem, tu si cvičením sám odblokovat nedokážete.

Marek Čech
1x

Zdravím, myslíte si že i od krční páteře muže být pocit ztuhlého obličeje? Protože někdy to je méně někdy více ztuhlé Děkuji

Zdrcený člověk

Ahoj, čtu vaše komentáře.. Máte někdo při zablokování krční páteře potíže s očima? Pálení, řezání, nucení dívat se co chvíli vzhůru? Sem tam narůstající tlak v hlavě a sem tam takové záhledy, či jak to nazvat - dívám se na nějaký předmět a najednou se od něj nemůžu odtrhnout, přičemž začne strašně narůstat tlak v hlavě až k nevydržení, dokud to nepovolí? Situace se stále zhoršuje. V rámci pohotovosti, když to začalo mám ct mozku, ok; pak cestou neurologa eeg - ok, emg - tetanie, Mri mozku ok, mri krku něco v dvou místech, co ale nemůže prý dělat to, co popisuji. Dále není nutná neurologická péče a dostal jsem doporučení za psychiatrem. Nevím, co mám dělat. Ty stavy - v té atace, nejvíce se mi to jeví jako epilepsie, nebo ataka RS, ale vyšetření neg. Nutno říci, že na vyšetření jsem čekal měsíce, čili v jejich době jsem zrovna třeba potíže neměl - při tom eeg jsem měl zrovna lepší období a tak nevím, či ten záchyt epilepsie není jen při potížích. Kdyby měl někdo potíže krk vs oči, prosím, napište mi.. Děkuji!! [email protected]

Julie

Může to být od páteře. Já mám teď obrovské problémy s hrudní a krční (takže mám pocit, že mě někdo škrtí), někdy se mi obtížně polyká, krom toho mám reflux, který se zhoršil, Pozor na to, že tyto bolesti mohou spouštět i záněty vnitřních orgánů - vyvolávají spasmy atd. - všechno je to psychosomatický problém a pokud se člověk začne nervovat jako já, přidá se k tomu neuróza. Já osobně jsem měla letitý problém s levou půlkou hlavy, stačilo, když mě ofouklo. Tři měsíce zastřené vidění na jednom oku, bolest čelisti a hlavy. Nakonec mi pomohl ortoped manipulací, jenže tu umí jen málo doktorů a nemá se dělat často. Problémy se manifestují různě. Jednou mi to jde do čelistí, jednou do ucha, jednou vystřelí bolest do spánku. Taky jsem zažila sezónu, kdy jsem otravovala co týden na ORL, dělali mi RTG, CT a všechno negativní. Z jedné nosní dírky mi kapala voda jako u alergické rýmy a cítila jsem tlak na trojklanný nerv (neurolog ale zánět vyloučil). Všechno to bylo od zablokované lopatky, po obstřiku to do půl hodiny zmizelo. Bederní páteř zase může vyvolávat nucení na močení nebo stolici, tlak na kostrč je taky žůžo. Páteř dokáže simulovat bolest jakýchkoliv orgánů, ale člověka to vyděsí.

Marek
1x

Zdravím, takže jak jsou ty problémy s polykáním pevné stravy od krční páteře, tak fyzioterapeuti mají nějaké speciální cviky na to jo? Já právě chodím do soukromého rehabilitačního centra, ale o problémech s polykáním jsem zatím neříkal tomu fyzioterapeutovy, tak mu to teď oznámím a třeba mne to uvolní. Děkuji a přeji hezký den.

Marek

Zdravím ještě se chci zeptat, jestli může být od páteře pocit i ztuhlého obličeje a bolesti v krku při polknuti?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce