Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

krční páteř - bolesti

Dobrý den, už rok a tři čtvrtě trpím bolestmi krční páteře a ztuhnutím svalů v horní části krku (AO?) a pískáním v pravém uchu. Po různých vyšetřeních (rentgen, CT, neurologie) mě poslali na rehabilitaci (parafín, elektroléčba a naučili mě některé cviky - které poctivě cvičím každý den! už víc než rok a půl). Rehabilitace mi na chvíli trochu pomohla, ale po půl roce jsem šel znovu (přibylo pár cviků :) ). Zlešil jsem životní styl, cvičím každý den (doporučené cviky na páteř), chodím plavat, práci u PC jsem omezil na minimum a poslední dva měsíce v podstatě úplně bez počítače (jako student mám prázdniny). Problémy s krkem se ale nezlepšují, nedávno se dokonce prudce zhoršily - svaly úplně ztuhly, bolest je taková, že se nedá vydržet, po roce a půl se vrátily závratě a teď přibyly i problémy s viděním. Nevím co mám dělat. Když jsem byl naposled (před rokem) na rehabilitaci tak mi řekli že pro mě už víc udělat nemůžou - na chvíli nastane zlepšení, ale problém se nevyřeší. Nevím ani jak problém udržet alespoň pod kontrolou. Nemáte někdo dlouhodoubou zkušenost s bolestmi krční páteře - jak se vyvíjí atd.?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
slávinka
1x

Dobrý den, jste někdo v této diskusi-Jitko, Jardo i ostatní?Ozývám se po delší době. Děkuji p řeji Vám všem krásný den.Slávinka

Pavlína
3x

Dobrý den, ráda bych se zeptala na radu... mám problémy s krční páteří a velmi ztuhlými svaly na šíji. Absolvovala jsem v pátek první rehabilitaci... nějaké měkké techniky, dost to bolelo, a ultrazvuku. Dělali mi trakci krční páteře...Prý mám ta záda "opravdu pěkná". Cítila jsem každou bouli, kterou mám na krku, z těch ztuhlých svalů... hrůza. V noci z pátku na sobotu mě probudila neskutečná bolest krku, ucha, tváře... Bylo to neskutečné. Sobotu jsem protrpěla... s léky na bolesti, teplými obklady... Neděle pak byla úžasná. Dnes jsem byla na masážích a rehabilitaci znovu, opět ultrazvuk, parafín a mobilizace měkkými technikami, protahování, a už to zase nabíhá, bolí mne krk, ucho mám zalehlé, před uchem bolest tupá až do tváře... Já vím, že někdy na počátcích léčby, zvlášť pokud je problém zanedbaný - což u mne je - několik let - může být hůř, a pak by se prý mohlo začít vše zlepšovat. Myslíte, že jsou tyhle bolesti opravdu spojené s rehabilitací? Že se teda něco děje? Něco se uvolňuje? Nemám se bát?

Denča
3x

Také mám problémy s krční páteří, které už se táhnou dlouhé tři roky od mých 13 let. Strašlivé bolesti hlavy, ospalost.... můj doktor mě ihned poslal k neurologovy, který mě posílal na různá vyšetření jako je CT, magneticka rezonance, EEG a podobně... samozřejmě mi nic nenašli,... celé dva roky do mě pral prášky na epilepsii...(přitom vůbec příznaky nemám, v rodině to taky nemáme)... a spoustu jiných prášků které byly na něco co semnou vůbec nesouviselo.... po 2 letech ho napadlo šáhnout mi na páteř! AHA, a problém je venku, hned sem jela na rentgen, tam mi zjistili že mám 2 obratle v krční páteři srostlé do sebe!! poslal mě na rehabilitace, ale vysledek žadny... tak sem si najivně myslela že se konečně začne něco dít, ale ne on mi znovu předepsal prášků jak pro umírajícího za 900,- Kč... k doktorovi sem prestala chodit, odmítám si ničit tělo práškama které mi vůbec nepomáhají... nyní bolesti trvají.... mám zablokovanou snad celou páteř, hlavu mám těžkou, strašně trpím, jsem na škole kde jsou mým hlavním předmětem počítače...strašný třeba 7 hodin v kuse sedět u pc...děsný :/

Dědek
1x

jestli chceš napiš email

Dana

Dobrý den. Mám naprosto stejné problémy jako výše popisující. Zatuhla krční páteř, zalehle pravé ucho, tupá bolest. Za každou radu budu vděčná. Email: [email protected] děkuji Koubková

Petr
1x

Dobrý den, již delší dobu mám problémy s bolestmi krku a přilehlého svalstva, bolest hlavy je někdy neúnosná. Čtu zde, že uživatel vystupující pod přezdívkou "Dědek" píše, že dokáže poradit přes email. Připojuji se zde tedy s žádostí, zda by mi také dokázal pomoci. Děkuji můj email je: [email protected]

Jitka.S
2x

Dobrý den, mám podobné problémy jako popisují ostatní. Zablokovaná krční páteř a kostrč. Absolvuji rehab.,ale zatím bez zlepšení. Mohla bych i já, prosím, požádat o pomoc "Dědka"? Mail je [email protected]. Děkuji.

Jirka
1x

Dobry den, mam docela velky problem s hlavo.Tedy byl jsem na vysetreni hlavy naR a take na CT kde nic nenasli.Problem je ale v tom ze se mi mota hlava a boli pulka hlavy na leve strane, spanek a dale zub a tedy hlava nahore kde rostou vlasy a boli me v uchu jakoby tula pulzujici bolest....cim to je kdyz na vysetreni nej.ldernejsi technikoj nic nenasli.Vsude mi opravdu slisne receno jak blbic a pitom I daj infuzi a poou domu, tohoto jsem.se dockal dokonce I na velmi moderni nemocnici Motole v Praze, infuze a nazdar....proc neopakuji pro jistotu znovu MR ci CT.Bojim se ze by to mohlo byt neco vazneho na obvodniho lelare se neobracim ponevac to je jen placdnej blb s prominutim kterej vi uplne prd ktera bije.Jedine co udela je ze mi zmeri tlak ale hlavne ze si veme 30kc....zadam tedy o odbornou pomoc.Je mi 27 a myslim si ze na moznou smrtelnou pricinu cehosi jsem pomerne mlady...prosim o odpovedi na email....ktery pisi zde a vsem odepisu hlavne, hlavne doktorum kteri vedi co delat.EMAL: [email protected] jeste dodstek.posledni tyden se pridala silena bolest zubu a bolest obouch spanku.uz ani ibalginy nezabiraji.

monika
1x

Dobrý den,i já mám už pár měsíců problém s krč.páteří...masáže,neorologie-nepomohlo.Měla sem závratě,motání,tlak za ušima a očima...tlak za krkem...ted už i ze stresu co semnou je se chvěji atd-malá depka...kamarádka mi doporučila najít dobrou fyzioterapeutku,sice si to člověk zaplatí,ale snad pomůže.Zjistila mi,že mám dost blokád v páteři-síla a tak mě napravujhe a dává cviky,první 2 dny cvičím každou hodinu a pak 5x denně a jezdím k ní každých 14 dní cca...je mi o dost líp-snad se to úplně zlepší,mám též děti a jedno malinké a těžko se něco dělá,když je člověku zle a navíc myslím co to je,že mi nikdy tak zle nebylo.Takže hledejte dobreho fyzioterapeuta,masáže to prý zhoršují a léky na to nepomohou!!!!Ty já ani při kojení nezkoušela...

Dědek
1x

asi je to všechno vyhazování peněz , víc tady psát nemůžu

Pavel

můžu napsat svůj email . [email protected] děkuji. Pavel

monika
2x

Dobrý den,ještě jednou...zapomněla sem napsat,že jsme se té fyzioter.ptala,že kdybych jí nevyhledala co bude dál...Bylo mi divné totiž,že mi neuroložka řekla at mi obvodačka napíše další masáže a nic se nedělo-kašlou na to...tak mi fyzioter.řekla,že by si mě stalé předávali,psali léky,dávali masáže a já bych pořád to měla horší,pak mi mě hospitalizovali a dali kapačky a pořád by to nebylo ono,pořád bych si stěžovala a řekli by,že si vymýšlím a napsali léky na nervy-a tomu fakt věřím,dnešní lékařství je někde dost hrozné...Snad se ani nedokážou vcítit do problému lidí...

Dědek
2x

a kdyby to nahodou nebylo zase ono, tak napiš

Andrea

Jaka ucinna doporuceni davate? Mohu se zeptat?

Dědek
11x

podle potíží, většinou bylinky, ale tady to nejde

Majka

Dobrý den, mohu poprosit o kontakt na Dědka. Můj email [email protected]. Mám bolesti s krční páteří. Děkuji Moooooc.

štěpána

Jake cviky cvicite na zablokovNou pater

babrle

Dobrý den i já mám potíže s krční páteří. Chtěla jsem se zeptat jestli pomáhá nošení krčního límce,zatím tady o tom nikdo nepíše.

Dědek

pokud se v páteři nikdo nehrabal, tak nemá, jsou jiné cesty ke zlepšení stavu

Petr

prosím o kontakt na Dědka - [email protected] - už rok a půl neidenttifikovatené bolesti, blíže email. děkuji

Pavlína

Dobrý den, v půlce srpna mne v podvečer začalo bolet v celé oblasti za krkem. Druhý den ráno jsem vstala s otázkou, jakpujdu do práce. Celé dopoledne se mi motala hlava, hlavně ve výtahu (hlava se mi motala opravdu jen to jedno dopoledne). Po asi 3 dnech jsem zašla k doktorce, která mi předepsala 5x masáž krční páteře. Nezabrala. Začala mě bolet hlava (celá zezadu). Na rhb mi řekli že už to není normální a že si mám zajít na neurologii. To jsem také udělala. Doktor mě vyšetřil a hned řekl že to může být nějaký slabý zánět mozku. (Bolest hlavy zezadu, bolest za krkem, jakoby tahání od krku až po celé déle při předklonu hlay k prsům). Bylo mi udelano EEG (v pořádku) a za dva dny lumbální punkce. Doktorka mi přišla za 3h po punkci říci že mám hraničí nález virového zánetu mozku. 2 mesíce jsem byla doma v klidovém režimu. Poté následovala neurologická kontrola při které mi bylo oznámeno, že při komlpetním patologickém rozboru likvóru byl zánět mozku vyvrácen. Tudíž žádný zánět mozku jsem neměla. Doktorka řekla, že si myslí, že to je od krční páteře a jelikož se cítím hodně unavená byla mi odebrána krev, jestli to není od štítné žlázy. Jinak byl mi udelan rtg krcni patere a jsem objednaná na rehabilitační vyšetřní, po kterém mi prý lékař stanoví druh rehabilitace. Nyní se cítím přesně tak, jako když problém začal. Tj. stálá bolest hlavy jen zezadu a tlak, nikde jinde. Celý jakoby ztuhlý krk, také tlak, cítím v celé této oblasti jakoby napětí, tlat, těžkou hlavu, jakékoliv léky proti bolesti nezabírají. Ulava přicházi, když si lehnu. Je mi 20 let, jsem veselá holka, dokážu všechny rozesmát, miluji život, ráda se bavím, musím se připravovcat k maturitě, pracuji jako pečovatelka a tuto práci miluji. Ale tyto problémy mě už ubíji, jakoby se mi změnil zivot. Proto Vás, kteří si můj příběh přečtou žádám o jakoukoliv pomc. Děkuji všem.

Dědek

jednoduchá rada , napiš email, tady se to nedá

Alice

Dobrý den, čtu diskuze zde na stránce ordinace.cz a mnoho lidí se na Vás obrátilo se zdravotními problémy stejnými jako trpím já. Mohu i já tímto požádat o radu? problémy: tuhnutí svalů především v oblasti krční páteře, závratě, poruchy zraku ( někdy i rozdvojené vidění, ale dioptrie nemám, dle očního lékaře mám zrak v pořádku), bolesti zad. Předem děkuji za vstřícnost. Alice mail na mne: [email protected]

Lebka

Mam dlouhodobou potis s krcni pateri, pocit na omdleni, motani hlavy, migreny, ted mi dali krcni limec a nejakese.prasky, ale.nevim zda to pomuze. Prosim.o radu, dekuji. Muj mail [email protected]

Dědek
2x

na nic nečekej, najdi si co znamená CPN

radek
1x

zdravím Dědka prosím o radu mám problémy skrční páteří motáním, tak jak tady čtu děkuji mnohokrát můj email: [email protected]

Pavlína
Ivuš

Dobrý den také mám problémy s krční páteří a prosím kdo má zkušenosti s jogou jak mám začít.Bolesti mám hlavně v levé části krku a přechází do hlavy. Vposlední době se mi motá hlava.Děkuji

Dana
3x

Dobrý den. Největší blbost co muže udělat ortoped, poslat vás z bolesti páteře na rehabilitace /magnety, elektroléčbu masaře/ atd. Na začatku pac . ma poslat na RTG. a magnetickou rez. Teprve po těch to vyšetřeních muže doporučit rehabilitace. bohužel dělají to na opak. Jsem samá "oběti " pokusu na pac. Masař na kterou jsem na doporučeni ortopedy šla poškodila mi /dle chirurgu kteří mně operovali/ krční páteř a skoro jsem ohrnula. Pokud vám lékař něco doporučí zjistěte si ještě jinde jestli je to s vaši nemoci mají názor jiní doktoři.Nevěřte na 100% jednomu lékaři.

Hana

Dobrý den,trpím už několik let bolestmi krční páteře a mezi lopatkami. Límec nepomáhá,ani masáže,cvičení a rhb. Na rtg lozdoza a chondroza krční páteře. Denně se motám,jsem jak opilá. Prosím laskavě Dědka o pomoc,pokud možno. [email protected]

Martina
2x

Prosím pana Dědka o radu,mám ty samé potíže,děkuji email [email protected]

Allan
2x

Měl jsem také problémy s krční páteří, a co mě začala má drahá polovička baňkovat tak mám klid.

jana

Dobrý den mám ty samé potíže,bolest krční páteře,motání ,tlak v uších.Prosím p.Dědka o pomoc.Můj email [email protected] Děkuji

AlenaC

Lidi, snad nikdo se tu nezmínil o psychiatrii a psyvhologovi. Tyto potíže mohou úzce souviset s porusenou psychikou. Proto vám i neurolog píše Atarax a Lexaurin. Zkuste odbornou pomoc tímto směrem. Já k obojim docházím krátce a hlavně u psychologa se cítím velmi dobře.

jirka.m

Dobrý den mám divný tlak v hlavě ze předu i ze zhora táhne mi krk hlavně když je průvan mám podrazdeny žaludek a snažím se cvičit cviky na krční páteř někdy mi totrochu uuleví a někdy mě brni jazyk a pusa píská v uchu bývá mi na omdleni cvicim 5 tibetanu mám malou skoliozu je mi někdy tak špatné že myslím že je to poslední den je mi 19let a chodím na veterinu tady je můj email Dědku :[email protected] děkuju za rady

Petra

Od května mam problém se zadama jak bederni tak krční páteří. Teď poslednich 14 dni mě tak bolí hlava, že mám pocit že praskne. Nejhorší je když jedu autem tak me to jede ze spod do hlavy, do obličeje a do uší a je mi na omdlení. Je mi pořád na zvracení, třese se mi tělo, někdy mám pocit, že mě neunesou nohy. Mám malé dítě a potřebuju fungovat a vubec to nejde na 100%. Neurolog mi napsal prášky a poslal na rehabilitaci, to je k ničemu vubec to nepomáhá. Dědku tady je email [email protected]

Pavlína

Přeji hezký den.Po přečtení těchto stránek,žádám také o radu.Jedná se o mojí dceru,která dnes opět nešla do školy,protož nemůže vydržet s bolestí hlavy.V noci špatně spí a bolesti jdou od krční páteře.Podle vyšetření neur. má hypermobilní svalstvo a dost často blokády právě v oblasti krční páteře.Je to asi ř dní,co ji chytla křeč v pravé strane od krč.páteře a od té toby bolí opět hlava.Taky ji jako zevnitř tlačily oči.Problémy s krční páteří má už tak 4 roky,vyzkoušeli na ní prášky všeho druhu-na nic.rehabilitace také nepomohly.je to mladá,hezká holka,letos maturuje a život má před sebou.Já jako matka se snažím pomoct a tak zkouším a hledámrady a zkušennosti všude,kde se dá.Trpím s ní.Je to začarovaný kruh,z kterého není úniku.Zatím.Proto Vás lidičky prosím o radu.Pane Dědek obracím se i na Vás a mnohokrát dě[email protected]

Luboš

Dobrý den mám ty samé potíže,bolest krční páteře,motání ,závratě atd.Prosím p.Dědka o pomoc.Můj email [email protected] Děkuji

Lenka

přečetla jsem si vaše všechny komentáře - přiznám se že jsem ráda že tyhle problémy nemám sama. Mám je totiž již 15 let - s přestávkami. Motání hlavy, bolest za krkem a bočních svalů krku, šílenej strach že sebou někde seknu apod. Je to strašně omezující a deptající. Chodím na psychiatrii protože jsem to před několika lety opravdu nezvládala. Nemohla jsem vyjít z domu. Určitě vyzkouším vaše rady - hlavně to cvičení, protože už někdy nevím jak dál. Teď jsem měla několik let skoro pokoj ale nyní se vše zase vrátilo i když ne v takové míře. Nikdy bych neřekla co je krční páteř za mrchu. Všem držím palce aby něco zabralo.

Jerry

Dobry den, pridam se protoze me trapi presne to same, zaclo to blokaci krku v judu kterou jsem mel asi 6 tydnu pred 14 lety, ale pred 2 lety uz to fakt neslo vydrzet( i kdyz jsem si na vsechny bolesti zvykl), tak jsem navstivil lekare a zacal kolotoc vsech lekaru az nakonec rehabkou, coz jsi myslim ze je takove lehke pohlazeni ze to mene bolelo. No a dopadlo to tak ze jsem zacal intenzivne cvicit. Je to takovy kolotoc kdyz Vas hodne boli nechce se Vam cvicit, na to jsem pouzil Brufen 600 a pak civcit cvicit cvicit, co to zdravotni stav dovoli proste cvicit, po mesici jsem mel klid. Pak jsem prestal cvicit a po 6 mesicich uz to zacina znova.

Jája

Dobrý den,mám také velké potíže s krční páteří.Rehabky mi nepomájí,B12 a ani ibaginy.Teď jsem dostala mydocalm na uvolnění svalstva,ale žádné zlepšení nepociťuji.Máte někdo s tímto lékem zkušenosti?A nebo i jiné ,co pomohou?Děkuji.

Lída

dobrý den už jsem neštastná a prosím o pomoc, bolest krční páteře,za krkem do ucha, levá strana hlavy občas neslyším a bodavá bolest ve spánku velice nepříjemná už si nevím rady, na rtg skolioza krč.páteře a prý zkusit rehabilitace,ale zatím jen cvičit tak cvičím a zdá se žádná úleva,jím ibalgin a měla jsem na uvolnění svalů Dorsiflex nic nepomáhá, bolest levé strany je nesnesitelná -spánek a nad uchem,ucho a dolu krk dozadu i dopředu ,bolest mezi lopatkami prosím piště zkušenosti a moc prosím o radu [email protected]

Luboš
2x

Pokud chcete poradit od dědka, tak musíte napsat svůj email.

Jája

Dobře,děkuji za upozornění [email protected]

Dorota

Dobrý den.Chci se zeptat jestli tu p.Dědek opravdu někomu pomohl.Mám také velké potíže a bolesti.Dík.

Olinka

Zdravím, taky by mě zajímalo, jaké jsou výsledky rad pana Dědka??? Už rok mě bolí za krkem, ta bolest prostupuje pod pravou lopatku, a pak to jde do ruky a občas i předloktí. Ta bolest je tupá. Občas mě ta ruka i brní. Mám cca čtyři body, na které, když se máčkne, tak mě ta bolest projede od hlavy, až do ruky. Doktor mi na to řekl, že je to tím, že jsem pravačka a je ta ruka zatížená...

Dorota
2x

Dostala jsem info od kamarádky,že pan Dědek nám asi moc nepomůže.Na vše má odpověď přemnožené chlamydie,tím nechci podceňovat jeho práci.Bude to chtít dobrého neurologa.

Míra

Myslel jsem že se mi rozpůlí hlava,šlo to od krku až do hlavy,po sehnutí,při zatlačení,při kašli.K doktorce jsem se první dny kvůli nevolnosti nedostal,hned jak jsem vstal běžel jsem zvracet.Byl jsem poslán na krev,kde zjistila,že mam málo hořčíku v těle,po týdnu to jako když spadne,žádné bolesti.To ale nevím,jako maser vím,že masáže a rehabilitace by nepomohly,jedině snad nějaký chiropraktik,ale dnes jsem byl na toaletě i když jsem s tím problem neměl,dnes jsem měl řidší a delší stolici,asi to byla nějaká otrava.Možná to bylo tím hořčíkem,napsala mi MAGNE B6,pak něco na žaludek a něco na nervy,myslim biozepam 5,ale ten jsem vzal jen jednou,protože bych stále spal.Posílala mě k srdíčkáři na to jsem opravdu neměl,všude se čeká 3-4 hodiny a já mohl max. ležet a hekat.Tak bych doporučil na krev a pak jen doplňovat minerály a vitamíny,ale pozor na předávkování.Co si má člověk myslet,když ho bolí hlava,jedině snad když nic nenajdou,tak zkoušet hledat sám.

Saša

Dlouhodobě mě brněly nohy a ruce. Celkem dost nepříjemná věc. Nemohla jsem dělat pomalu nic. Něco jak když si přeležíš ruku a nějakou dobu ti v ní mraveční. A to jsem měla konstantně. Dostal jsem na to nějaké léky, které prý řeší jen následky, ale je to hlavně primárně nedostatek vitaminů. Především Bečka a tak mi řekl at si koupim revitanerv. Co by jste mi dalšího doporučili co obsahuje hodně Béčka?

Jája

B12 v tabletkách je jich tam 100 a stojí cca 90,-kč

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce