Inzerce

Chcete hubnout zdravě? Jděte do stanu!

18. května 2010, Renata Vyšínová   |   přečteno: 6922x

Na obezitu se umírá, není to jen otázka vzhledu! Tak přesně na tohle vás bude chtít upozornit Evropský den obezity, kterým byl vyhlášen pátek 21.5. Dozvíte se, že na následky obezity ročně zemře asi milion lidí... ale ten den vás nechce jen vystrašit. Naopak, nabídne vám i pomoc. Právě v pátek najdete v Praze a Brně poradenské stany, kde se dozvíte, jak se svých kilogramů navíc zbavit jednou pro vždy, ale zdravě.

foto: shutterstock.com
ORDINACE.cz DOPORUČUJE
SKLADEM EXTERNĚ
124 Kč

Cílem prvního Evropského dne obezity, nezávislé celoevropské iniciativy, je podpořit nás v aktivním boji s obezitou a nadváhou. V Praze a Brně můžete vyhledat poradenské stany, ve kterých zjistíte svůj index BMI, dozvíte se, zda je vaším problémem i skrytý orgánový tuk. Postup zdravého a pro vás vhodného snižování váhy můžete konzultovat s nutričními terapeutkami. Záštitu nad projektem v ČR má společnost GlaxoSmithKline a značka alli.

PharmDr. Pavla Šubrtová z GSK říká: „Poradenské stany zdravého hubnutí najdete v Praze před obchodním centrem Palác Flóra, v Brně ve spodní části Malinovského náměstí. Na obou místech budou od 10 do 17 hodin přítomny nutriční terapeutky, které nabídnou řešení vedoucí k trvalému a zdravému snížení váhy, nebo třeba vysvětlí rozdíl mezi lékem a potravinovým doplňkem určeným k hubnutí."

Založení Evropského dne obezity se opírá o aktuální evropské statistiky Světové zdravotnické organizace (WHO), která uvádí, že 30 až 80 % dospělých Evropanů je obézních. Nadváha a obezita jsou také každoročně zodpovědné za více než 1 milion úmrtí. Je tedy na čase změnit náš pohled na obezitu a nadváhu jako na kosmetický nedostatek a začít je vnímat jako závažný zdravotní problém, který nabývá epidemických rozměrů. Dr. David Haslam, předseda a klinický ředitel Národního obezitního fóra (National Obesity Forum) a zakladatel EDO říká: "Národní a evropské strategie prevence obezity jsou klíčové, chceme-li zabránit budoucnosti plné obézních občanů. Léčba nadváhy a obezity musí získat stejnou prioritu jako prevence, abychom v budoucnosti zabránili epidemiím cukrovky, srdečních onemocnění, rakoviny a předčasným úmrtím."

V rámci EDO bude také spuštěna celoevropská petice Iniciativa evropských občanů , jejímž cílem je shromáždit milion podpisů občanů EU a na jejich základě lobbovat za práva lidí s obezitou a nadváhou u Evropské komise.

5 – 10 za zdravější Evropu

Mottem letošní kampaně Evropského dne obezity je „5 – 10 za zdravější Evropu“ symbolizující úbytek váhy, který stačí k výraznému zlepšení zdravotního stavu lidí s obezitou a nadváhou. Již 5 – 10% snížení celkové váhy těla může přispět k poklesu pravděpodobnosti výskytu diabetu o 58 % a rizika ischemické choroby srdeční o 48 % u mužů a 40 % u žen.

Jean-Paul Allonsius, prezident Belgické asociace obézních pacientů (Belgican Association of Obese Patients, BOLD) a zakladatel EDO říká: „To, co pacienti s nadváhou a obezitou opravdu potřebují, je podpora zdravotnických odborníků – lékařů, lékárníků, nutričních terapeutů a psychologů k dosažení a udržení zdravé váhy. Evropské vlády a politici by měli udělat více pro podporu a rozvoj tohoto víceoborového přístupu a začít léčit obezitu jako komplexní onemocnění.

O metodách, jak hubnout se dozvíte i v našem projektu Hubnutí on-line!

Nacházíte se v archivu neaktuálních článků!

Pokud hledáte aktuální informace o nemocech a jejich příznacích, chcete vědět detaily a průběh různých vyšetření, nebo se zajímáte o možnosti prevence, využijte horního menu nebo navštivte hlavní stránku Ordinace.cz.

autor: Renata Vyšínová , ordinace.cz

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Inzerce
loading...
Inzerce
Nové články emailem
Inzerce https://www.oscillococcinum.cz/?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=oscillo-2019-podzim&utm_content=300x300_kreativa_zima_ocsillo
Anketa
Co děláte, když vás začnou bolet záda?
Zatím hlasovalo 221 lidí.
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Tina (Kvalitní kontaktní čočky) 17. října 2019, 10:47:57

    Já bych jim znova peníze neposílala. Nebyla si spokojená jednou, tak proč to riskovat. Zkus… Diskutovat

  • Magda (Jizvy po akné) 17. října 2019, 17:24:59

    Pomohlo vám něco z obchodu?  Diskutovat

  • Magda (Konopná mast) 17. října 2019, 17:29:07

    Jak a na co ji nejvíce používáte?  Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.