Na rakovinu tlustého střeva a konečníku zemře ročně více než 3 000 lidí. Tento karcinom patří k nejčastějším u nás. Při včasném odhalení je přitom velmi dobře léčitelný. Lékaři se proto snaží detekovat případné změny ve střevech co nejdříve, aby dali pacientům šanci na úplné uzdravení. Od ledna snížili dolní hranici preventivního screeningu z 50 na 45 let.
Historicky první Den zdraví Ministerstva zdravotnictví, který se koná v sobotu 23. června 2018 v Zítkových sadech vedle budovy MZ od 10 do 19 hodin. Akce proběhne za účasti ministra Adama Vojtěcha a je určena široké veřejnosti. Cílem je podpořit u občanů důraz na péči o své zdraví a prevenci.
Na programu se podílí pražské přímo řízené organizace, Český národní registr dárců dřeně, Zdravotnická záchranná služba Hl. m. Prahy a pacientské organizace.







