Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Eva hubne online: S nutričním terapeutem

( Eva | přečteno: 46350x )

Podle nutričního terapeuta by Eva měla zhubnout 10 kilogramů. Zda se jí to podaří, sledujte v našem projektu Hubnutí online – startuje další reálný příběh! Před časem zhubla 11 kg díky správnému a pravidelnému jídelníčku, ale pak přišly problémy, nepravidelnost a kila byla znovu nahoře. Co teď s tím? Eva hledá tu správnou motivaci, protože už ví, jak na to - zvolila odborníka a projekt Hubnutí online. Podpořte ji i vy!

shutterstock.com

Evě pomáhá hubnout specialistka na výživu

Ing. Jitka Štěpánková se zabývá:

  • celostní výživou
  • řešením zdravotních problémů stravou
  • úpravou hmotnosti
  • herbální medicínou

Kontakty: www.jitkastepankova.cz, tel:608265568

Základní informace

Já a nadváha, já a obezita, já a hubnutí, já a jojo efekt - to všechno pro mě nejsou pojmy neznámé, co článků, receptů, zaručených návodů jsem vyzkoušela…

  • Jméno: Eva
  • Věk: 45 let
  • Výška: 173 cm
  • Váha: 80 kg
  • BMI: 26,73

Cíl: I ze zdravotních důvodů bych měla zhubnout 10 kg.

Pokračovat na Evin blog.

Kdo jsem

Pracuji jako účetní – tedy sedavé zaměstnání a pohybová aktivita nízká. Dojít 7 metrů k tiskárně a zase zpět asi 20x za den je v mé pracovní době standardní pohybový výkon. Poněkud větší námaha je cesta na toaletu – přes chodbu o délce asi 20 metrů. Ven z budovy na oběd chodím zřídka, časově i finančně úspornější je - přinést si jídlo z domu a ohřát si je v kanceláři v mikrovlnce. A tak se ani vlastně nemůžu divit, když večer moje tělo protestuje proti sezení na tvrdším podkladě.

První náznaky mé korpulentnosti

První setkání s touto tematikou přišlo již v mých třech měsících: byla jsem poprvé na návštěvě u mojí prababičky. Poprvé se na mě podívala a řekla památnou větu, která se u nás v rodině traduje a kterou šokovala moji drobnou, štíhlou maminku: „Děvčico, ta je celá do našeho rodu.“ Prababička měla 160 cm a 110 kg.

Druhé setkání: preventivní prohlídka ve čtyřech letech a paní doktorka prohlásila: „Není ta Vaše holčička příliš tučná?“ Stačí jedno mrknutí na moje tehdejší fotky. Jasně, že měla pravdu.

A už „to“ šlo se mnou. Maminka se moc snažila (teď už to vím), ale já jsem jí to s menším či větším úspěchem kazila. Bonbónky, sušenky, čokoládičky, všechno samozřejmě tajně. Když se na to přišlo, bylo zle. Ale já byla šikulka a naučila jsem se v tom „chodit“. Pečlivě jsem zahlazovala stopy a měla obrovskou radost, že se na to nepřišlo. Až o hodně později mi došlo, že jsem hezky ošulila sama sebe.

Můj vztah ke sportu

Pohyb mi moc neříkal, tělesná námaha mě přímo odpuzovala. Tělocvik ve škole jsem prostě přetrpěla a ulila se, kde se dalo. Zato se mi líbilo sedět (lépe ležet) u knížky s něčím dobrým na zub. Samozřejmě mi vadila moje obalená postava, pročetla jsem všechny možné návody, recepty. Teorii jsem měla zmáknutou, ale něco s tím udělat, jsem se nepřinutila.

Poprvé se mi podařilo výrazněji zhubnout, když jsem nastoupila do práce. Díky nočním směnám a mému tehdy budoucímu manželovi. Seznámila jsem se s člověkem, který sport miluje a aktivně ho provádí. A tak jsem opatrně a pomalu začala taky. Ejhle, 8kg bylo dole.

Postupně jsem vyzkoušela několik sportů – plavání, jízda na kole, posilovna. Jenže jsem to nikdy dlouho nevydržela a sportovala jsem nepravidelně, prostě podle toho, jak mě to bavilo – a jojo efekt se dostavil hodně rychle. Střídavě jsem trochu hubla, trochu přibírala, až jsem se dostala před 18 měsíci na váhu 85 kg.

Jak jsem zhubla 11 kg

Cítila jsem se nepříjemně a měla potíže s páteří. V televizi šel v tu dobu program: Jste to, co jíte. Ten mě „nakopl“ a začala jsem: úprava jídelníčku a rychlá chůze. Za 6 měsíců jsem zhubla 11 kg, měla jsem z toho radost a dařilo se. Jenže pak měla dcera vážné zdravotní problémy, myšlenky lítaly úplně jinde a stravovací režim pro mě v tu dobu nebyl podstatný a váha zase začala stoupat.

Teď sice vím, jakým způsobem se mi podařilo zhubnout, ale nějak se k tomu nemůžu znovu přimět.

Začtěte se do Eviných každodenních zápisku. Navštivte její blog!

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Anketní otázka

Podle čeho se rozhodujete při výběru matrace?

Zatím hlasovalo 53 lidí

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce