Hemoroidy: lékař musí nejprve vyloučit jiná onemocnění

( Eva Vlastníková | přečteno: 42398x )

Krvácení z konečníku, bolesti při stolici, hlenovitý výtok, to vše mohou být příznaky hemoroidů, ale i například karcinomu tlustého střeva. Proktolog musí nejprve vyloučit jiná onemocnění.

Video
shutterstock.com
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ
SKLADEM
104 Kč

„Krvácení z konečníku a další příznaky skutečně mohou způsobovat hemoroidy, ale i například anální trhliny, píštěle, záněty. Proto je před zahájením léčby nutné odborné vyšetření, které potvrdí či vyvrátí diagnozu hemoroidů,“ předesílá MUDr. Jiří Jungwirth, primář chirurgie Sanatoria sv. Anny.

Jedním z nejnebezpečnějších onemocnění je karcinom střeva. „Při krvácení z konečníku by měl pacient navštívit praktického lékaře, který provede test okultního krvácení,“ doporučuje MUDr. Jiří Jungwirth. Poté by mělo následovat kolonoskopické vyšetření.  

Obecně platí, že krev ve stolici se vyskytuje u pacientů starších čtyřiceti let a častěji u mužů. „Ale i v tomto případě platí, že do ordinací přicházejí čím dál mladší pacienti. Náš nejmladší pacient byl sedmnáctiletý chlapec a dívka ve věku dvacet čtyři let.“

Příčinou krvácení z konečníku může být i zánět nebo polyp na tlustém střevě, který krvácí.

Lékaři proto kladou velký důraz na stanovení přesné diagnozy, aby léčba mohla být skutečně účinná. Až poté, kdy vyloučí všechny možné další příčiny potíží, přistoupí k léčbě hemoroidů. Ale i tady probíhá stanovení diagnozy ve třech krocích: anamnéza, vyšetření per rektum (lékař prstem kontroluje konečník) a anoskopie (zavedení šesticentimetrového anoskopického kukátka.

Jak konkrétně probíhá proktologické vyšetření, jak dlouho trvá a co se z něj dá zjistit, se dozvíte v následujícím videu.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
Anička
1x

Já jsem měla problémy s hemeroidy, začala jsem na to brát hemostop, začala jsem jíst trochu ovoce a bylo po problému.

Michal
1x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Věra
1x

Nas hemoroidy a problémy s nimi je za mě ne prvním místě Hemostop. Kupovala jsem jak tobolky, tak i gel, který mě chladil a pomohl s pálením a konečně (klepu) :) mám po problémech!


Celkový počet příspěvků v diskusi: 8. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.oscillococcinum.cz/?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=oscillo-2019-podzim&utm_content=300x300_kreativa_zima_ocsillo

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 341 lidí
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Hemoroidy: Stud, strach a bolest

Zatímco se mezi přáteli dopodrobna probírají operace kolenou nebo porody, o hemoroidech v kavárně nebo restauraci nikoho mluvit neuslyšíme. Tato nemoc patří k tabuizovaným. Odborní lékaři o strachu svých pacientů vědí a snaží se jim co nejvíce vyjít vstříc. Proto se této nemoci věnujeme v našem seriálu Tabu.

Hemoroidy - pomoc z lékárny

Hemoroidy jsou rozšířené křečové žíly v oblasti konečníku. Typicky se projevují bolestí, svěděním a krvácením. Od těchto potíží, které velice znepříjemňují kvalitu života, vám mohou ulevit přípravky, které zakoupíte v lékárně.

Hemoroidy dokážou potrápit stejně jako zuby

Téma hemoroidů i jejich léčby je stále více aktuální. Čtenáři našeho webu se v diskusích dělí o své konkrétní zkušenosti přidejte tu svou.

Vyšetření konečníku

Vyšetření konečníku patří mezi základní vyšetřovací postupy. Lékaři umožňuje odhalit jednotlivá onemocnění konečné části tlustého střeva.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.