aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
Zuby_180x115.jpg
Nakupte v akci a zásobte se! Zubní kartáčky, pasty, vody a další. Více informací zde.

karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Hubnutí bez příčiny

(prim. MUDr. Petr Sucharda CSc. | přečteno: 26367x )

Začala jsem z ničeho nic hubnout a občas je mi i na zvracení, hlavně po jídle. Píchá mě v levé části podbřišku. Stolici mám velmi nepravidelnou. Nedávno jsem měla stres - strach ze smrti, přepadl mě z ničeho nic. Teď se již nestresuji, ale stále hubnu, ačkoli jím jako vždycky, žádné diety nedržím a mám pořád žízeň. Nemám nějakou hroznou nemoc, jako je zánět slinivky? Nevím, jestli si mám dojít k doktorovi, aby si o mě nemyslel, že jsem hypochondr. Jarmila

S lékařem byste se jistě poradit měla, i když Vaše obtíže jistě nemusejí znamenat žádnou "hroznou nemoc". Takhle na dálku se toho moc vyřešit nedá. Pokud Vás skutečně píchá v podbřišku, slinivka to nebude, ta je uložena poměrně vysoko v břiše, zhruba za žaludkem. Při bolestech v podbřišku je vhodné navštívit gynekologa, jinak je to spíše záležitost pro praktického lékaře, příp. internistu. Hubnutí a nepravidelná stolice mohou také být důsledkem větší zátěže (stresu), ale jistě by se měla provést základní vyšetření krve, příp. ultrazvuk apod.

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
Sylva
1x

Dobrý den, měla jsem stejné příznaky a po letech mi byla zjištěna celiakie. Poté, co jsem začala držet bezlepkovou dietu, se mi všechno upravilo. Doporučuji nechat si udělat test na celiakii, tento test se dá koupit i v lékárně nebo objednat po internetu.

Olda
2x

Dobrý den, měl jsem podobné příznaky, plus k tomu bušení srdce, závrať a omdlévání. Prodělal jsem spoustu vyšetření, nikde nic nenašli prostě zdravej jak řípa. Zhubl jsem 13 kg, absolutní nechuť k jakémukoliv jídlu. Po ročním chození po doktorech jsem si řekl, že se na vše vykašlu a začnu užívat života, "když jsem na tom tak zle, že nevim, kdy mě klepne" :-), a ejhle, potíže zmizely. Až s odstupem jsem si uvědomil, že vše bylo způsobeno jen a jen stresem, který jsem si v období potíží neuvědomoval, vždyť se nedělo nic zvláštního, jen jsem "normálně" chodil do práce, "normálně" se staral o rodinu atd. Zvolnil jsem životní tempo, nemusím už všechno stihnout a je mi bezva. Samozřejmě Vás nechci odradit od návštěvy lékaře, příčin může býti více, jen chci upozornit, že člověk si v dnešní době ani neuvědomuje, jakému stresu je ve skutečnosti vystaven a jaké důsledky tento stres může mít.

Můžu doporučit

zdravím hodně mi pomohl slimax


Celkový počet příspěvků v diskusi: 3. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 254 lidí

Mohlo by vás zajímat

Podváha

Nedostatečná výživa je důsledkem nepoměru mezi energetickými požadavky organizmu energií z potravin.

Fyzická aktivita a hubnutí

Pro většinu dietařů je hlavním nástrojem pro redukci hmotnosti omezení přijímaných kalorií. Tomuto tématu jsme se věnovali v našem předešlém příspěvku. Pro zdravou redukci tělesné hmotnosti je však nutno přidat rovněž fyzickou aktivitu. Této složce redukční diety je bohužel věnována malá pozornost, a ve většině případů je považována za pouhý doplněk dietního programu.

Zdravou výživou ke zdravé hmotnosti

V našem dnešním článku začneme hovořit o základních zásadách zdravé výživy a o tom, jakým způsobem si může každý vytvořit zdravý jídelniček podle svých jídelních zvyků. K lepšímu porozumění tohoto tématu se však musíme nejprve seznámit s důležitou pomůckou - potravinovou pyramidou.

Dieta - co vše se skrývá pod tímto slovem?

Řecké slovo původně znamenalo životní styl, vše, co lze ovlivnit. Dnes jím rozumíme přechodnou nebo trvalou odchylku od obvyklého stravování nebo způsob stravování vůbec.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce