aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
Zuby_180x115.jpg
Nakupte v akci a zásobte se! Zubní kartáčky, pasty, vody a další. Více informací zde.

karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Hýbete se pravidelně? Tohle vám napoví

( Komerční prezentace | přečteno: 1329x )

Pohyb je přirozená součást našich životů. Neměli bychom se mu vyhýbat, ale naopak ho pravidelně zařazovat do denních aktivit. Pokud máte pocit, že často sedíte za počítačem a nehýbete se, zkuste to změnit.

www.hawaj.cz

1. Jděte raději po schodech

Nachází se vaše kancelář s vaším pohodlným parťákem, kancelářskou židlí, ve vyšším patře a máte v práci výtah? Nebo se vám po práci jen nechce šlapat těch několik pater k bytu? Zkuste to změnit. I pár schodů nahoru či dolů navíc je lepší pro fyzickou kondici, a hlavně pro činnost srdce. Uvidíte, že po pár dnech už nebudete při chůzi do schodů tak dýchat jako dříve, ale zvládnete je vyjít s přehledem. Navíc je to zcela přirozený pohyb, který je zdarma a nezabere nám žádný čas ani peníze.

2. Vystupte o zastávku dříve

Jezdíte často autobusem či tramvají? Máte pocit, že se pořád vozíte? Zkuste někdy vystoupit o zastávku dříve a ten kousek směrem domů či do práce dojít. Poté můžete cesty prodlužovat a jít delší procházky. I taková zdánlivě obyčejná procházka je pro tělo velmi prospěšná.

3. Protahujte se

Nemusíte ihned začít běhat nebo navštěvovat posilovnu. Zařaďte jednoduchý pohyb ve formě protahování. Stačí pár minut ráno či odpoledne. Zkuste jednoduché cviky pro protažení a posílení svalů. Na internetu najdete spoustu krátkých videí, které vám poradí, co a jak.  Vzpomeňte si i na školní rozcvičky a pro začátek zkuste pár jednoduchých cviků a postupně se dostávejte k těm složitějším. Nemusíte nutně chodit na jógu. Zvládnete si zacvičit sami a z pohodlí domova.  

4. Najděte si parťáka

Když chcete přidat aktivnější pohyb, nemusíte na to být nutně sami. Je možné, že to po pár dnech sami vzdáte. Ale když si najdete partnera na cvičení, který s vámi půjde na kolo či do bazénu, bude to hned zábavnější. Najděte si aktivitu, která vás bude bavit a u které zůstanete, protože se do ní nebudete nutit. Dělejte jí s radostí.

5. Vyjeďte na víkend

Výše zmíněné kroky vám nedělají vůbec žádný problém? Možná proto přemýšlíte o dalších možnostech. Zkuste vymyslet plán na celý víkend. Vyrazte někam do přírody. Nemusíte přece brát kola nebo brusle a být na nich celé dny, pokud to není pro vás. Co takhle vzít stan a užít si turistickou dovolenou nebo kempování u vody? Najděte dobré místo, které chcete vidět. Vyberte dobré trasy na chození. Vypnete na chvíli počítač a s ním i stres. Bude to nejen aktivní dovolená, ale zároveň si v přírodě odpočinete, a vrátíte se s novou energií.

Tip! Pokud nemáte tu pravou výbavu do přírody, podívejte se, kde se dají sehnat stany levně jak pro jednotlivce, tak pro celé rodiny. Jarní a letní měsíce lákají k cestování. Nemusíte běhat, stačí do běžného dne zařadit chůzi a jiný přirozený pohyb a hned se budete cítit lépe.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Plánujete očkování proti žloutence?

Zatím hlasovalo 85 lidí

Mohlo by vás zajímat

Krvavé oko po probuzení

Dobrý den. Ráno jsem zjistila, že mám krvavé levé oko - celé bělmo. Oko nebolí, nepálí, vidím na něj. Občas se mi to stává. Prosím poraďte mi.

Kontrola léků klinickým farmaceutem

Chci vědět, zda neberu moc léků a nekříží se mi jejich účinné látky. Můžu si je nechat zkontrolovat tzv. na pojišťovnu?

Nikotinové sáčky se stávají nebezpečnou módou mezi dětmi

Nikotinové sáčky měly původně pomáhat dospělým, kteří chtějí přestat s kouřením. Bohužel se staly hitem mezi dětmi a mladistvými. Na rozdíl od cigaret jejich prodej zatím není nijak regulovaný, a tak si je mohou koupit i děti, v trafice nebo na internetu. Jsou cenově dostupné, zabalené v barevné krabičce a příchutě lákají i děti.

Léto a antibiotika aneb úskalí užívání antibiotik v létě

Onemocnět během léta je za trest. Dobrou zprávou ovšem je, že málokdy je třeba nasadit antibiotika, protože většina infekcí je virová a organismus si s nimi dokáže poradit. Které z nich nás ovšem trápí v létě častěji než jiné? Existují nějaká specifika u dětí? Kdy můžeme mít podezření na bakteriální původ? Je možná nějaká prevence? Vyzpovídali jsme praktickou lékařku MUDr. Ludmilu Bezdíčkovou a pediatra MUDr. Daniela Dražana.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce