Inzerce https://www.lekarna.cz/pece-o-zuby/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=pece-o-zuby

Je kouření marihuany zdravé?

(PharmDr. Vladimír Finsterle | přečteno: 43594x )

Lidé, kteří kouří marihuanu často argumentují, že její kouření je přinejmenším neškodné. Poslední studie publikovaná v časopise Cancer Epidemiology Biomarker and Prevention dokazuje, že...

Lidé, kteří kouří marihuanu často argumentují, že její kouření je přinejmenším neškodné. Poslední studie publikovaná v časopise Cancer Epidemiology Biomarker and Prevention dokazuje, že ti co ji kouří se vystavují vyššímu riziku vzniku rakoviny v oblasti hlavy a krku.

Čím častěji lidé kouří marihuanu a je čím delší toto období, tím častěji dochází ke vzniku rakoviny hrtanu, hltanu, ústní dutiny a jazyka. Toto je závěr studie Dr.Zhanga z UCLA Johnsson Comprehensive Cancer Center.

Vědci porovnávali toto výskyt této rakoviny u 173 pacientů v závislosti na konzumaci alkoholu, kouření nikotinu a marihuany u ve srovnání s 176 zdravými dárci krve.

Po vyloučení jiných faktorů prokazatelně přispívajících k rozvoji rakoviny, zjistili, že výskyt rakoviny v oblasti hlavy a krku je až 2,6 krát vyšší u lidí, kteří kouřili marihuanu.Toto riziko je tím vyšší čím déle a častěji tito lidé tuto drogu aplikovali.

"Jestliže kouříte méně, vystavujete se menšímu riziku," říká Dr.Zhang." Jestliže kouříte více, máte větší šanci onemocnět rakovinou."

V 60 letech lidé začali marihuanu kouřit ve svých dvaceti letech. Dnes po 20-30 letech se dostavují následky.Protože právě rakovina v oblasti hlavy a krku se začíná objevovat až po období právě 20-30 let.

K těmto závěrům je ovšem nutné přidat další studie a potvrzení, abychom mohli s jistotou tyto nálezy potvrdit.

V USA dnes kouří marihuanu 31% dospělých.

Cancer Epidemiology Biomarker and Prevention 1999, 1071-1078.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
Zdena xxxx
3x

kdo si přečetl knihu " KONOPÍ pro zdraví ", vydanou v roce 2001, tak má asi jiný názor. Dovolím si říci, že plicní lékař mi tvrdil, že mám astma ( nekašlu) stále mi předepisoval "Artovent-N. Léky jsem vždy vyzvedla a nakonec je odnesla k obvodnímu lékaři, ať je daruje těm lidem, kteří je skutečně potřebují. Trpím arytmií a tak se někdy stane, že hůře dýchám...přečetla jsem si výše zmíněnou knihu...je mi 60 let, ale dýchací potíže si dneska vyléčím sama během 2 minut ( roztažením průdušek).... a to přírodní lečbou bez chemickým léčiv. Nejsem propagátorem marihuany, ale její léčebné využití se dostává do podvědomí lidí a je docela škoda, že zde není článek o krémech a jiných aplikacích, kde je využívána.

J.Kazatel
1x

Je rozdíl mezi kouřením marihuany a jejím používáním v surovém, nebo sušeném stavu. Takto je to přísada do mastí, nebo do čajů a dá se říci, že celkem neškodí, naopak podporuje uzdravení.

Totálně nasazenej
2x

A co takhle studie, které dokázaly, že THC zabíjí rakovinotvorné buňky? Nesmíme věřit všemu, co vědci vyzkoumají, protože mnoho z toho jsou zhovadilosti, které vypadají, jakoby je prováděli z nudy. A taky je víc vědeckých "táborů", někteří jsou pro určitou věc a někteří zase proti.


Celkový počet příspěvků v diskusi: 7. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Mohlo by vás zajímat

Je kouření marihuany zdravé?

Lidé, kteří kouří marihuanu často argumentují, že její kouření je přinejmenším neškodné. Poslední studie publikovaná v časopise Cancer Epidemiology Biomarker and Prevention dokazuje, že...

Virová neboli infekční hepatitida

Infekční hepatitidě se často a nesprávně říká "žloutenka". Žloutenka je však příznak onemocnění, pro které je typické, že se kůže a sliznice barví zvýšeným obsahem bilirubinu dožluta...

Žloutenka

Virus hepatitidy typu A vniká do těla ústy, přenáší se jídlem a nejčastějším nosičem jsou proto naše ruce.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce