Inzerce

Je kouření marihuany zdravé?

(PharmDr. Vladimír Finsterle | přečteno: 42010x )

Lidé, kteří kouří marihuanu často argumentují, že její kouření je přinejmenším neškodné. Poslední studie publikovaná v časopise Cancer Epidemiology Biomarker and Prevention dokazuje, že...

Lidé, kteří kouří marihuanu často argumentují, že její kouření je přinejmenším neškodné. Poslední studie publikovaná v časopise Cancer Epidemiology Biomarker and Prevention dokazuje, že ti co ji kouří se vystavují vyššímu riziku vzniku rakoviny v oblasti hlavy a krku.

Čím častěji lidé kouří marihuanu a je čím delší toto období, tím častěji dochází ke vzniku rakoviny hrtanu, hltanu, ústní dutiny a jazyka. Toto je závěr studie Dr.Zhanga z UCLA Johnsson Comprehensive Cancer Center.

Vědci porovnávali toto výskyt této rakoviny u 173 pacientů v závislosti na konzumaci alkoholu, kouření nikotinu a marihuany u ve srovnání s 176 zdravými dárci krve.

Po vyloučení jiných faktorů prokazatelně přispívajících k rozvoji rakoviny, zjistili, že výskyt rakoviny v oblasti hlavy a krku je až 2,6 krát vyšší u lidí, kteří kouřili marihuanu.Toto riziko je tím vyšší čím déle a častěji tito lidé tuto drogu aplikovali.

"Jestliže kouříte méně, vystavujete se menšímu riziku," říká Dr.Zhang." Jestliže kouříte více, máte větší šanci onemocnět rakovinou."

V 60 letech lidé začali marihuanu kouřit ve svých dvaceti letech. Dnes po 20-30 letech se dostavují následky.Protože právě rakovina v oblasti hlavy a krku se začíná objevovat až po období právě 20-30 let.

K těmto závěrům je ovšem nutné přidat další studie a potvrzení, abychom mohli s jistotou tyto nálezy potvrdit.

V USA dnes kouří marihuanu 31% dospělých.

Cancer Epidemiology Biomarker and Prevention 1999, 1071-1078.

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
Zdena xxxx
3x

kdo si přečetl knihu " KONOPÍ pro zdraví ", vydanou v roce 2001, tak má asi jiný názor. Dovolím si říci, že plicní lékař mi tvrdil, že mám astma ( nekašlu) stále mi předepisoval "Artovent-N. Léky jsem vždy vyzvedla a nakonec je odnesla k obvodnímu lékaři, ať je daruje těm lidem, kteří je skutečně potřebují. Trpím arytmií a tak se někdy stane, že hůře dýchám...přečetla jsem si výše zmíněnou knihu...je mi 60 let, ale dýchací potíže si dneska vyléčím sama během 2 minut ( roztažením průdušek).... a to přírodní lečbou bez chemickým léčiv. Nejsem propagátorem marihuany, ale její léčebné využití se dostává do podvědomí lidí a je docela škoda, že zde není článek o krémech a jiných aplikacích, kde je využívána.

J.Kazatel
1x

Je rozdíl mezi kouřením marihuany a jejím používáním v surovém, nebo sušeném stavu. Takto je to přísada do mastí, nebo do čajů a dá se říci, že celkem neškodí, naopak podporuje uzdravení.

Totálně nasazenej
2x

A co takhle studie, které dokázaly, že THC zabíjí rakovinotvorné buňky? Nesmíme věřit všemu, co vědci vyzkoumají, protože mnoho z toho jsou zhovadilosti, které vypadají, jakoby je prováděli z nudy. A taky je víc vědeckých "táborů", někteří jsou pro určitou věc a někteří zase proti.


Celkový počet příspěvků v diskusi: 7. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Inzerce https://www.provasesrdce.cz/?utm_source=ordinace_cz&utm_medium=square&utm_campaign=fibrilace

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.oscillococcinum.cz?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=pr_clanek_10_2020&utm_campaign=oscillo_2020_rspoluprace

Anketní otázka

Necháte se letos raději očkovat proti chřipce a/nebo pneumokokové infekci?

Zatím hlasovalo 264 lidí

Mohlo by vás zajímat

Uchraňte své děti před drogami

Léto je dobou, kdy mladí lidé často poprvé vyzkouší nějakou drogu. Poznat to však není pro rodiče vždy jednoduché.

Je kouření marihuany zdravé?

Lidé, kteří kouří marihuanu často argumentují, že její kouření je přinejmenším neškodné. Poslední studie publikovaná v časopise Cancer Epidemiology Biomarker and Prevention dokazuje, že...

Kokain

V zeměpise jsem nikdy nebyla příliš silná. O Bogotě vím pouze to, že je hlavním městem Kolumbie a že tam plyšovým medvídkům vycpávají bříška podivným materiálem.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.