Inzerce https://www.lekarna.cz/vse-za-99/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vse-za-99

Jitka (34): Vsadila jsem na detox

( Renata Vyšínová | přečteno: 4896x )

Je rozumné držet přísnou dietu? Jitka to evidentně nezvládá. Skončí nakonec v péči odborníka?

"Moje maminka zhubla loni před operací asi dvacet kilo díky jídelníčku, který má zbavit tělo škodlivin a nastartovat metabolismus na lepší spalování. Protože jsem zjistila, že se nevejdu do velmi drahé lyžařské výbavy, rozhodla jsem se nasadit si tuhle dietu také. Na hory jedeme před Silvestrem, takže těch "vašich" pět kilo do Vánoc je potřebné minimum. Moje budoucí strava, to je výhradně samá zelenina, občas tvaroh, sýr, vajíčko. Hlavní surovinou je červená řepa. Musím přiznat, že mi to tedy velmi nechutná, ale odhodlání mám, tak to snad dodržím. Měřím 174 centimetrů a vážím 81 kilogramů. Protože pracuji v úřadě, moc toho přes den nenachodím - a protože dojíždím z naší vsi do města za prací, velkou část dne prožiju ve vlaku. Na pohyb mi tedy moc času nezbývá - tozhodně ne denně. Snad o víkendu něco stihnu, ale spoléhat se na to nedá. Spíš to tedy budu "tlačit" přes jídlo. Ale ty hory, to je dobrá motivace."

Čtěte také: Nezaměňujte rozumné hubnutí za hladovku

Po 14 dnech: "Ani přede mnou neříkejte slovo řepa. Tak tuhle položku jsem musela postupně z diety vyčlenit, protože mi prostě hrozně nechutná. Jo, dovedla bych jí sníst hromadu, když je třeba naložená ve sladko-kyselém nálevu, ale "jen tak" jsem to prostě nezvládla. Jídelníček jsem postavila na zelenině. Jedno denně k němu přidám plátek vařeného masa, netučný sýr nebo vajíčko. Jím nejméně pětkrát denně po malých dávkách. Když mám hlad večer, tak si dám svůj záchranný zákusek - což je ledový salát. Sama se moc divím, že jsem zhubla jen tři kila, mělo by to být alespoň pět. Možná, že bez toho pohybu to jde daleko pomaleji, ale fakt nestíhám - teď se začnu hýbat tak maximálně při mytí oken a přenášení plechů do trouby. No uvidíme, rozhodně to nevzdám. Sama jsem zvědavá, jak mi půjde neochutnávat cukroví! Dnes vážím 78 kilogramů."

Po týdnu: "Mám hlad. To je to hlavní, co mě při hodnocení dalšího týdne s dietou napadá. Protože mám hlad, tak mám i hrozné chutě na cokoli, na co bych neměla ani pomyslet. Nemůžu pomalu chodit ani na nákup. Tuhle jsem musela odejít od pultu s uzeninami, protože na něj paní prodavačka položila tácek s klobásou na ochutnávku. Možná vám to přijde k smíchu, ale měla jsem tak šílenou chuť ty kolečka sníst všechna! Stejné to bylo s kamarádkou ka kávě. Dala si dortík a za chvíli odešla na záchod. Při pohledu na ten nakousnutý dort jsem se musela držet, abych si do něj "tajně" nehrábla lžičkou... Rozhodla jsem se, že se asi musím poradit s odborníkem, tohle vážně nejde dál. Zhubla jsem kilo, což mě tedy vůbec nemotivuje!"

Po dalším týdnu: "Vánoce se kvapem blíží a s nimi přišel i klasický šrumec. Úklid doma, konec roku a s ním nával práce v zaměstnání. Nebude to moc zdravé hubnutí, ale nervy, málo času na jídlo a kvapík v podobě domácích prací - prostě mám o dvě kila méně. Jen se cítím hodně unavená a pořád ospalá. Měla bych se jít poradit, protože mi evidentně chybí nějaké vitamíny nebo tak něco. Proti únavě mi paradoxně funguje rotoped - půl hodiny večer při zprávách mi dodá energii na to, abych mohla ještě uklidit nebo napéct. Kupodivu nemám ani moc chuť na sladké, takže jsem ráda. Můj cíl vypadá dosažitelný - takže radost!"

Nacházíte se v archivu neaktuálních článků!

Pokud hledáte aktuální informace o nemocech a jejich příznacích, chcete vědět detaily a průběh různých vyšetření, nebo se zajímáte o možnosti prevence, využijte horního menu nebo navštivte hlavní stránku Ordinace.cz.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce