Inzerce

Josef: O mozkové mrtvici musíme mluvit a naučit se rozeznat příznaky

19. dubna 2010,   |   přečteno: 19532x

Pan Josef pečuje o svou ženu, kterou postihla cévní mozková příhoda. Díky rehabilitaci a podpoře svého muže i celé rodiny se stav Josefovy manželky stále lepší. Pan Josef všem vzkazuje: Nepodceňujte tuto nemoc, informujte se o ní. A hlavně: Když už nemoc přijde, nevyřazujte nemocné ze svého života, potřebují každý váš úsměv.

foto: shutterstock.com

Příběh pana Josefa Edera jsme našli v diskusi na našem webu. Pro jeho sílu, naléhavost a inspiraci jsme chtěli, abyste se s jeho obsahem (byť zkráceným) seznámili i vy.

Cévní mozková příhoda se často ohlašuje předem

Ano, i mojí ženu postihla v červenci minulého roku mozková příhoda. Symptomy této příhody se však projevovaly již dříve. Dvojité vidění, fibrilace srdce a den předem mravenčení v paži… Bohužel, zdvojené viděni nebylo lékaři indikováno jako možnost narušení cévního řečiště a nutno také říci, že fibrilace srdce byla léčena jen medikamenty. Bohužel ředění krve probíhalo pouze anopyrinem, ačkoliv nemocniční neurolog po hospitalizaci ženy se podivoval.

Mozková mrtvice: Tři týdny v nemocnici jsou jen začátek

Nutno podotknout, že při postižení ženy jsem byl u ní a okamžitě přivolal záchrannou službu, která ji odvezla do jednu a čtvrt hodiny vzdálené nemocnice na neurologii. Zde se jí dostalo okamžité pomoci. Po třech týdnech pobytu byla deset dní doma, i když nechodící a plně odkázána na všechny hygienické úkony s tím spojené. Léčba probíhala medikamenty.

Rehabilitace a podpora rodiny vrací lidi do života

Posléze ji sanita odvezla do Krajské nemocnice v Ústí nad Labem, kde byla hospitalizována na rehabilitačním oddělení. Zde jí opravdu doslova pomohli na nohy. Jejich přístup je příkladnou péčí o lidi postižené touto civilizační chorobou. Vzhledem k tomu, že měla žena každý den návštěvu rodinných příslušníků jak v okresní tak v krajské nemocnici, kteří se jí snažili alespoň krátce rozptýlit a ona sama měla silnou vůli se nemoci nepoddat, po třech týdnech jsem si ji odvážel domů již chodící a její stav se od té doby podstatně zlepšil. Je to i tím, že v místě funguje soukromá rehabilitační služba placená zdravotní pojišťovnou a tak ob den rehabilituje a připravuje se na následnou lázeňskou léčbu a rehabilitaci.

Jak teď vnímám svět kolem sebe

Říká se, že po boji je každý generál. I já jsem se jim stal. Více si všímám projevů u svých blízkých, více se zajímám o tento druh nemoci, více o něm s přáteli mluvím a šířím tak osvětu, které není nikdy dost. A těm, kteří u svých blízkých nebo na sobě zpozorují některé symptomy mozkové příhody, radím: Nepodceňujte tuto skutečnost. Navštivte ihned zdravotnické zařízení. A těm, kteří mohou jenom trochu: Navštěvujte své blízké nebo kamarády alespoň na chvíli a potěšte je v jejich případném utrpení. Vlijte jim do žil novou naději na další život. Potřebují to jako sůl!
Pokud jste byli nuceni se vypořádat s vážnou nemocí nebo se staráte o nemocného, podělte se o své zkušenosti s ostatními v diskusi nebo nám svůj příběh napište!

autor:

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Inzerce
loading...
Diskuse k článku
Páťa6 poděkování

Dobrý den, děkuji Vám za tento článek i za láskyplnou péči, kterou jste manželce věnoval. Držím Vám pěsti v dalších krocích. Páťa

Reagovatpoděkovatnahlásit

22. dubna 2010, 18:35:07


Celkový počet příspěvků v diskusi: 1. Vstoupit do diskuse.
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
Nové články emailem
Anketa
Chodíte na pravidelnou prohlídku k očnímu lékaři?
Zatím hlasovalo 721 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Alžběta (tonsilektomie) 15. října 2019, 09:06:03

    Dobrý den, v pátek mi odstranili krční i nosní mandle, nosní jsou v pohodě ani nevím, že… Diskutovat

  • Danka (Kvalitní kontaktní čočky) 15. října 2019, 09:52:05

    Pokud po nich máš suché oči jak píšeš a nepřijdou ti kvalitní, tak bych to neriskovala a… Diskutovat

  • Olga (HUBNUTÍ) 15. října 2019, 18:54:53

    O něm jsem četla, ale nezkoušela ještě. Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.