Inzerce https://www.lekarna.cz/pece-o-zuby/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=pece-o-zuby

Josef: O mozkové mrtvici musíme mluvit a naučit se rozeznat příznaky

( | přečteno: 21242x )

Pan Josef pečuje o svou ženu, kterou postihla cévní mozková příhoda. Díky rehabilitaci a podpoře svého muže i celé rodiny se stav Josefovy manželky stále lepší. Pan Josef všem vzkazuje: Nepodceňujte tuto nemoc, informujte se o ní. A hlavně: Když už nemoc přijde, nevyřazujte nemocné ze svého života, potřebují každý váš úsměv.

shutterstock.com

Příběh pana Josefa Edera jsme našli v diskusi na našem webu. Pro jeho sílu, naléhavost a inspiraci jsme chtěli, abyste se s jeho obsahem (byť zkráceným) seznámili i vy.

Cévní mozková příhoda se často ohlašuje předem

Ano, i mojí ženu postihla v červenci minulého roku mozková příhoda. Symptomy této příhody se však projevovaly již dříve. Dvojité vidění, fibrilace srdce a den předem mravenčení v paži… Bohužel, zdvojené viděni nebylo lékaři indikováno jako možnost narušení cévního řečiště a nutno také říci, že fibrilace srdce byla léčena jen medikamenty. Bohužel ředění krve probíhalo pouze anopyrinem, ačkoliv nemocniční neurolog po hospitalizaci ženy se podivoval.

Mozková mrtvice: Tři týdny v nemocnici jsou jen začátek

Nutno podotknout, že při postižení ženy jsem byl u ní a okamžitě přivolal záchrannou službu, která ji odvezla do jednu a čtvrt hodiny vzdálené nemocnice na neurologii. Zde se jí dostalo okamžité pomoci. Po třech týdnech pobytu byla deset dní doma, i když nechodící a plně odkázána na všechny hygienické úkony s tím spojené. Léčba probíhala medikamenty.

Rehabilitace a podpora rodiny vrací lidi do života

Posléze ji sanita odvezla do Krajské nemocnice v Ústí nad Labem, kde byla hospitalizována na rehabilitačním oddělení. Zde jí opravdu doslova pomohli na nohy. Jejich přístup je příkladnou péčí o lidi postižené touto civilizační chorobou. Vzhledem k tomu, že měla žena každý den návštěvu rodinných příslušníků jak v okresní tak v krajské nemocnici, kteří se jí snažili alespoň krátce rozptýlit a ona sama měla silnou vůli se nemoci nepoddat, po třech týdnech jsem si ji odvážel domů již chodící a její stav se od té doby podstatně zlepšil. Je to i tím, že v místě funguje soukromá rehabilitační služba placená zdravotní pojišťovnou a tak ob den rehabilituje a připravuje se na následnou lázeňskou léčbu a rehabilitaci.

Jak teď vnímám svět kolem sebe

Říká se, že po boji je každý generál. I já jsem se jim stal. Více si všímám projevů u svých blízkých, více se zajímám o tento druh nemoci, více o něm s přáteli mluvím a šířím tak osvětu, které není nikdy dost. A těm, kteří u svých blízkých nebo na sobě zpozorují některé symptomy mozkové příhody, radím: Nepodceňujte tuto skutečnost. Navštivte ihned zdravotnické zařízení. A těm, kteří mohou jenom trochu: Navštěvujte své blízké nebo kamarády alespoň na chvíli a potěšte je v jejich případném utrpení. Vlijte jim do žil novou naději na další život. Potřebují to jako sůl!
Pokud jste byli nuceni se vypořádat s vážnou nemocí nebo se staráte o nemocného, podělte se o své zkušenosti s ostatními v diskusi nebo nám svůj příběh napište!
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
Páťa
6x

Dobrý den, děkuji Vám za tento článek i za láskyplnou péči, kterou jste manželce věnoval. Držím Vám pěsti v dalších krocích. Páťa


Celkový počet příspěvků v diskusi: 1. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Mohlo by vás zajímat

Skutečný příběh: Epilepsie mi vzala pocit lehkosti ze života

Epilepsii zná většina z nás jen z filmů. Člověk v nich náhle padá k zemi, většinou nedýchá, promodrává a má křeče. Ovšem v praxi je právě tento "velký záchvat" spíše výjimkou. Spousta epileptiků má naštěstí mírnější projevy své choroby. I tak s ní ale není jednoduché žít. Vyprávět o tom může i Ondra, který má epilepsii jaké následek úrazu před třiceti lety. Se svými životními zkušenostmi se svěřil i ostatním čtenářům našeho webu.

Berenika: Na atopický ekzém už mám osvědčené finty

Atopický ekzém je kožní onemocnění, které postihuje děti i dospělé. Příčiny jeho vzniku zatím nejsou jednoznačně určeny. Ví se, že může být dědičným zatížením, alergickým projevem kůže, podivnou imunologickou reakcí organismu, ale i psychosomatickou poruchou… Bohužel, s ním mnozí bojují od raného dětství až do dospělosti. Jedním z takových je i naše čtenářka Berenika, která popsala svůj příběh v rámci diskuse k našemu článku o atopickém ekzému.

Růžena: Kouřit mi prostě chutná, takže přestat je těžké

V dalším textu našeho seriálu o odvykání kouření přinášíme skutečný příběh paní Růženy, která se během téměř padesáti let kouření snažila přestat se svým zlozvykem mnohokrát. Dvakrát vydržela nekouřit několik let, ale "železnou košili" si zase vždycky oblékla. Ví, že má problém, o spolupráci s lékaři však neuvažuje. Proč?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce