Inzerce
aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Když je doktor zároveň podnikatel

(22. září 2021, Komerční prezentace | přečteno: 61x )

V okamžiku otevření vlastní praxe se z lékaře současně stává i podnikatel, což je profese, na kterou vás medicína nepřipraví. Proto jsme sepsali základní body, které budete muset při podnikání zohlednit, včetně toho, jak v prvních měsících získat peníze na podnikání.

shutterstock.com

Solidní byznys plán

Je základem každého podnikání. Získáte díky němu náhled na to, co vás čeká i na to, kolik to bude stát. S pomocí kvalitního byznys plánu zjistíte, jestli se vám otevření praxe vyplatí.

S čím musíte na začátku počítat?

 • Vstupní investice do zařízení ordinace,
 • vstupní nákup materiálu,
 • nájem / nákup prostoru,
 • účetní,
 • pojištění,
 • marketing,
 • výplaty ,
 • IT vybavení.

S otevřením vlastní praxe vás čeká spousta práce a starostí od smluv s dodavateli po personalistiku a marketing... Nejdůležitější je však správné plánování a řízení cash flow. Jak na to?

Plánovaní cash flow

Cash flow reprezentuje rozdíl mezi mezi skutečnými příjmy a výdaji. Díky cash flow plánu včas zjistíte případný nedostatek peněz a zajistíte překlenovací finanční prostředky s dostatečným časovým předstihem. K plánování vám přitom stačí tužka a papír nebo excelová tabulka.

Co by měla obsahovat?

Příjmy

Při plánovaní cash flow vždy začněte vyplněním příjmů pro jednotlivá období (nejčastěji měsíc).

Na začátek tabulky patří aktuální stav peněz na účtu.  Poté zadáváme očekávané příjmy.

Ve zdravotnictví skoro 80 procent výdajů hradí pojišťovny, je tedy nutné počítat s časovou prodlevou mezi datem výkonu a dnem, kdy za výkon dostaneme zaplaceno. Tato časová prodleva má přímý vliv na výši pracovního kapitálu, který potřebujete mít v mezičase k dispozici.

Výdaje

Další část tabulky je věnovaná výdajům.

Při plánovaní cash flow se výdaje také zaznamenávají dle očekávaného termínu výdaje, např. u faktur je to dle data jejich splatnosti.

Co do tabulky patří?

 • Výdaje za pravidelné osobní a režijní náklady (zaměstnanci, kanceláře, telefony, internet…), náklady na materiál, výrobu a logistiku,
 • splátky úvěrů, leasingů a dalších závazků, výlohy za marketing,
 • zálohy na daně, apod.

Zůstatek na konci jednoho období se uvádí v dalším sloupci jako počáteční zůstatek na začátku období dalšího.

A to je vše.

Po vypracování tabulky vždy uvidíte, jestli máte dostatek peněz na zajištění likvidity. Plán je nutné pravidelně aktualizovat a přizpůsobovat reálnému stavu.

Jsou vaše příjmy nižší než očekávání? Díky aktualizovanému plánu si toho včas všimnete a můžete si podle toho plánovat další výdaje i zjistit, kde se stala chyba. Základem je nestrkat před problémem s cashflow hlavu do písku. Chcete vést úspěšnou praxi? Vzdělávejte se v managementu, řízení podniku a zvyšujte svou finanční gramotnost.

Nemusíte na to být sami. Využijte služeb Cashbotu. Přečtěte si příběhy těch, kterým Cashbot pomohl ke stabilizaci cash flow a k podnikání beze stresu.

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Inzerce http://alergostop.cz/?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=promo2021&utm_content=duben

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Co je pro vás největší motivací k zanechání kouření?

Zatím hlasovalo 39 lidí

Mohlo by vás zajímat

Kdy je třeba pomyslet na CHOPN

Chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN) je závažné onemocnění, jehož hlavním rysem je omezený průtok vzduchu v průduškách. Klíčové pro oslabení projevů CHOPN je její včasné odhalení. Podstoupit spirometrické vyšetření by proto měl každý, u koho se ve dvou po sobě jdoucích letech objeví kašel přetrvávající alespoň tři měsíce.

Příběh Zdeňka: Dožil jsem se moderní léčby, ta mi po letech ulevila

Hrát s kartami, které mi život rozdá – to je životní krédo pana Zdeňka Březiny (70) z Brna. A karty to byly poměrně slabé, celý život se totiž potýká s hemofilií. Kvůli této vrozené nemoci se mu krev téměř nesráží, a dennodenně tak od dětství čelí riziku krvácení například do kloubů a jejich nevratnému poškození. Nyní má důvod k optimismu, nedávno se konečně dočkal léčby, která skutečně pomáhá, a jak sám říká – udělala z něj jiného člověka.

Popraskané koutky - příčinou může být banalita, ale i vážnější onemocnění

Popraskané koutky jsou známkou, že je naše tělo oslabené a něco nám chce sdělit. Řešit byste proto měli příčinu, nikoli pouze koutky samotné.

Mozková mrtvice postihuje i třicátníky

Mezi nejrozšířenější mylné domněnky patří, že cévní mozková příhoda se týká pouze osob starších 65 let. Kvůli nezdravému životnímu stylu a všudypřítomnému stresu dnes nejsou výjimkou lidé mezi 30 až 40 lety, které mrtvice postihne. Jaké jsou příznaky a jak se dá této zákeřné nemoci předejít?

 

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.