Inzerce

Když jídlo nechutná…

21. března 2014, Romana Žatecká   |   přečteno: 7605x

Trávení funguje úměrně tomu, jak žijeme a jak se psychicky cítíme. Nechuť k jídlu vedoucí až k úbytkům na váze – to jsou signály, které není radno přehlížet u dětí ani dospělých. Děti jsou velice senzitivní na neshody, nepohodu, ponižování a špatné zacházení. Protože neumějí své problémy pojmenovat, projevují se často právě nechutenstvím a jinými trávicími obtížemi.

foto: shutterstock.com
ORDINACE.cz DOPORUČUJE

Většina z nás, je-li ve stresu, má velmi špatné stravovací návyky. Buď nejíme téměř vůbec, nebo se naopak „přecpáváme“. Ani jedna cesta není správná. Neznámá vám jistě nebude ani reakce organismu, resp. trávicího ústrojí, na různé akutní stresy. Na jednu stranu si možná řeknete: „Trocha stresu neuškodí, aspoň zhubnu“. Realita je však taková, že stresem shozená kila se vrací velmi rychle a v minimálně stejném množství. Pokud se tedy necítíte v pohodě a vnímáte, že vaše tělo nepřijímá potravu tak jak má, zamyslete se nad příčinou tohoto stavu a snažte se ji zneškodnit.

Pro obtíže s trávením jsou vhodná homeopatika, k tělu šetrné léky.

MUDr. Kateřina Formánková, lékař-pediatr, odborník v homeopatii, je přesvědčena, že vzhledem ke své naprosté neškodnosti a vysoké účinnosti, by měla být homeopatika lékem první volby a to zejména u dětí. V dětském věku mohou významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, se kterými si klasická medicína vůbec neví rady.

Co doporučuje při nechutenství?

Lycopodium  9CH - 2x denně 5 granulí - je jeden z největších léků na nechutenství a je určen i pro děti, které se „nimrají“ v jídle. Děti, které potřebují tento lék, bývají plačtivé, nesnesou protiřečení či odpor a ačkoliv na jídlo chuť mají, po prvním soustu se cítí nasycené. Nedodržování pravidelného režimu jídla a pití často vede k bolestem hlavy.

Calcarea phosphorica 9 CH - 2x denně 5 granulí - lék určený vysokým, štíhlým dětem, které rychcle rostou, často mívají růstové bolesti. Při pokusu o jídlo mívají časté křeče v břiše, snadno se fyzicky i mentálně vyčerpají a po psychické zátěži trpí bolestmi hlavy..

Sepia 9CH -  1x denně 5 granulí - pomůže smutným, plačtivým dívkám lhostejným k rodině a přátelům, které se ale bojí samoty. Snadno omdlévají a jejich nevolnost může být vyvolaná pachem jídla při vaření. Mají neustálý pocit prázdnoty v žaludku, který jídlo nezažene. Stav se zlepšuje pohybem, tancem, cvičením.

Phosphorus 9CH –  2x denně 5 granulí - lék určený vysokým, štíhlým, citlivým dívkám s uměleckými sklony a přecitlivělostí na hluk, světlo, pachy a dotyky. Zvrací jídlo okamžitě po požití. Pacientka je velmi zesláblá, nervózní, netrpělivá. Může trpět na častá krvácení z nosu.

Carbo vegetabilis 9 CH –  3x denně 5 granulí - problémy s jídlem se projeví po vysilujícím onemocnění. Pokožka je bledá, hůře prokrvená. Pacienti trpí pocity plného žaludku a nafouklého břicha, i když množství jídla či pití není velké, velkou plynatostí, stěžují si na zhoršení paměti a zpomalené myšlení.

Přečtěte si také

Pro efektivní léčbu kašle je třeba správně určit jeho druh

Léky na neduhy 21. století mohou být i homeopatické

Homeopatie pomůže dětem zvládnout nachlazení i neštovice

Máte otázky na téma homeopatie? Můžete využít naši poradnu a dozvědět se tak o této možnosti léčby více informací. Své otázky můžete posílat na adresu redakce@ordinace.cz nebo přímo na stránku poradny.

 

komerční sděleníoscillo_201609_500x150_zimni.gif

autor: Romana Žatecká

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Partner rubriky Homeopatie
Partner rubriky Homeopatie
Nové články emailem
Anketa
Přecházíte chřipku?
Zatím hlasovalo 205 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Ela (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 16. února 2019, 07:45:48

    Ahoj jo dobře ve 14 hod. Diskutovat

  • Jana (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 16. února 2019, 14:01:50

    Ahoj tak jsem tady jak se mate Diskutovat

  • Ela (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 16. února 2019, 14:29:11

    Ahoj Jani,no ja jsem byla dopoledne zase v lese se psem.Svítilo sluníčko,venku bylo dobře pes… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.