Inzerce https://www.lekarna.cz/akce-3-za-cenu-2/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=akce-3-za-cenu-2

Léčivé účinky mořské vody aneb Jak dovolená léčí?

( Komerční prezentace | přečteno: 3133x )

Mysleli jste si, že dovolená u moře je jen příjemný vrtoch letních měsíců? Pravda je, že takové prázdniny mohou mít příznivý účinek na zdraví i krásu celé rodiny. O důvod víc, proč si pobyt v mořské destinaci dopřát, co myslíte? V článku se dočtete, o jaké účinky se konkrétně jedná.

skrz.cz

Ať jde o Řecko, Chorvatsko, Egypt nebo třeba Bulharsko, dovolená u moře je zdraví prospěšná. Může za to voda, která obsahuje minerální soli, vitaminy, aminokyseliny a mikroorganismy, které na naše tělo působí antibakteriálně i antibioticky. Příznivý vliv na zdraví má ale i mořský vzduch a sluneční paprsky.

Odpověď na respirační problémy

Tady se zaradují hlavně alergici a astmatici, ale dýchat se bude krásně všem. Mořská voda dokáže zklidnit podrážděné sliznice, rozpouští hleny a zabraňuje množení patogenních bakterií. Znamená to, že věčně ucpaný nos se konečně uvolní. Vlhký slaný vzduch k tomu uleví od záchvatů kašle a bolest průdušek bude také ta tam. Právě proto by lidé s astmatem a dalšími respiračními problémy měli jezdit k moři pravidelně alespoň jednou ročně a nejlépe na dva až tři týdny.

Regenerace pokožky a vymýcení kožních problémů

Mořská voda má ideální pH a do optimálních hodnot zreguluje i pH vaší pokožky. Koupání v moři otevírá póry a tělo tak přijme minerály a další prospěšné látky, které voda nabízí. Zároveň se z těla díky tomu naopak vyloučí toxiny. Síra, zinek a další minerální látky dodávají pokožce jemnost a vláčnost. Díky vysokému obsahu magnézia také přispívá k hydrataci těla. Když se to všechno sečte a podtrhne, po pobytu u moře bude vaše kůže jemná, hydratovaná, detoxikovaná a vyživená. Pokud trpíte kožními problémy, uvítáte i antibakteriální a regenerační vlastnosti mořské vody.

Pohybové ústrojí

V účincích půjdeme ještě více do hloubky. Dostaneme se totiž až ke kloubům. Samotný pobyt ve vodě je dobrý na rehabilitaci, protože umožňuje rovnoměrně rozložit hmotnost těla. Plavání, chůze ve vodě nebo splývání s vodou posílí vaše pohybové ústrojí, a to bez nebezpečí pádu. Dovolit si ho mohou tedy i ti, kteří na souši mají problémy s rovnováhou (třeba kvůli úrazu). Vysoká koncentrace výživných látek zároveň uvolňuje svalové napětí, odstraňuje bolesti kloubů a pomáhá i při revmatismu. Svatým grálem je jílovité bahno, které se vyskytuje v Mrtvém moři, nebo také v Chorvatsku na ostrově Krk a dalších místech.

Od moře odjedete krásnější a odpočatí

Pobyt u moře vám prospěje i po dalších stránkách, nejen těch zdravotních. Pomáhá od stresu, uvolňuje mysl a také příznivě působí na vlasy i pleť. Dokonce zmírňuje projevy celulitidy. Přičtěte k tomu krásné vzpomínky a společný čas s blízkými a uznáte, že taková dovolená se vyplatí po všech stránkách. Zdají se vám zájezdy finančně nedostupné? Podívejte se na vyhledávač dovolené Skrz.cz, kde se dají najít nabídky až o polovinu levněji.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Vysoký tlak v plicích mohou mít i děti. Důležité je na to přijít včas

Nestačíte s dechem, bolí vás na hrudi? Nemusí to být jen nedostatkem fyzické kondice. Podobné příznaky s sebou může nést zvýšený krevní tlak v plicích neboli plicní hypertenze, která se může vyskytnout také u mladších pacientů, dokonce i u dětí. Pokud se chorobu podaří odhalit včas, mají díky inovacím v léčbě velkou naději na normální život. Experti na to poukazují u příležitosti Světového dne plicní hypertenze (5. května), který tradičně připomenou modře nasvícené významné budovy v Praze, Brně a Olomouci. Modrou barvu pro nasvícení volí proto, že pacientům kvůli nemoci často modrají rty.

Patní ostruha je poměrně běžným ortopedickým problémem

Jedná se o bolestivé a často na terapii rezistentní onemocnění, postihující pacienty různých věkových kategorií, především mezi 30-50 lety. Pacient trpí výraznou bolestí při došlapu s maximální intenzitou po odpočinku – nejčastěji ráno, při vstávání. Dochází k poruše pohybového stereotypu, s následnými bolestmi i jiných kloubů a páteře. Bolest limituje pracovní činnost i běžné denní aktivity.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce