Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Lehkou inkontinencí tělo hlásí, že má problém

( Renata Vyšínová | přečteno: 14496x )

Samovolný únik moči při smíchu, námaze, kýchnutí a kašlání. Tak se projevuje lehká inkontinence, která postihuje většinou ženy, ale i muže. Jde o únik po kapkách, který ale i tak může způsobit četné problémy v každodenním životě.

shutterstock.com

Únik moči může postihnout každého člověka – bez rozdílu věku či pohlaví. Lehká forma znamená, že moč uniká po kapkách nebo maximálně jednou či dvakrát denně, a to při větší fyzické námaze, kýchnutí či kašli. Může se objevit i v těhotenství nebo po porodu.  

I když máte pocit, že jde o problém malý a vyřešíte ho sami, měli byste o něm informovat svého lékaře – ať již praktického, urologa, gynekologa, neurologa či geriatra. Jednak vám může doporučit vhodné inkontinenční pomůcky, ale hlavně může začít hledat příčinu vašich obtíží. Inkontinence je totiž signálem těla, že má nějaký skrytý problém.

Příčinami inkontinence mohou být:

 • genetické dispozice,
 • zdravotní stav – tedy choroby, které mohou inkontinenci také způsobit,
 • psychika,
 • věk,
 • pohlaví,
 • obezita,
 • zácpa a chronický kašel,
 • infekce močových cest,
 • užívání některých léků,
 • následky zranění,
 • psychika.

Jak problém s lehkou inkontinencí vyřešit?

Nejprve musíte najít s lékařem příčinu a tu odstranit. Většinou stačí začít s cvičením, které posílí pánevní dno, popř. zkusit léčbu léky. Lékaři mají k dispozici i nenáročný chirurgický zákrok, kterým lékař speciální páskou podloží močový krček a trubici, takže už k nedobrovolnému úniku moči nedochází.  Jde o zákrok miniinvazivní, provedený v lokální anestezii, s rychlou rekonvalescencí.

Tomuto chirurgickému zákroku ale většinou předchází doba, kdy se lékař pokouší o nápravu za pomoci léků a cvičení – a právě po tuto dobu se hodí používat vhodné inkontinenční pomůcky. I díky nim vše zvládnete bez zbytečných starostí psychického rázu, které někdy inkontinence přináší.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Diskuse k článku
Jana

Ive mi doporucila kamaradka, které jsem se se svym problemem o inkontinenci sverila. Jsem moc rada, ze jsem na její rady dala.

Markéta Z.

Já jsem před měsícem a půl narazila v lékárně na přípravek Incovenal, který mi doporučila paní magistra, protože potřebuji nehormonální léčbu. Po měsíci a půl se mi v tomhle směru vede o dost lépe, trpím stresovou inkontinencí a je to pro mne hodně nepříjemné.


Celkový počet příspěvků v diskusi: 2. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Anketní otázka

Byli byste ochotni darovat stolici?

70%
30%
Zatím hlasovalo 222 lidí

Mohlo by vás zajímat

Inkontinence moči

Moč se vylučuje po uvolnění svěrače močové trubice a stažení svalů močového měchýře. Porucha tohoto mechanismu je spojena s inkontinencí.

Prostata - Zbytnění prostaty

Nejčastějšími projevy zbytnění prostaty jsou obtíže při močení. Zbytnění prostaty může močení ovlivnit mnoha způsoby.

Uroflowmetrie

Uroflowmetrie je metoda, pomocí které se měří rychlost proudu moči za určitou časovou jednotku. Výsledná naměřená hodnota závisí na stavu dolních cest močových.

Inkontinence žen pohledem gynekologa

MUDr. Jaromír Mašata, Gynekologicko-porodnická klinika, 30. května 2002

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce