Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Sedm důvodů, proč mít sex

( Renata Vyšínová | přečteno: 28377x )

Říká se, že sex je nejzdravější sport. Nabízíme hned sedm důvodů, proč by mohl vašemu zdraví opravdu prospět.

shutterstock.com
  1. Milování odbourává stres a zabraňuje depresi – při sexu se tvoří hormony dobré nálady – hlavně oxytocin, serotonin a dopamin. Pomohou odbourat stres, navodí dobrou náladu. Tyto hormony působí preventivně proti depresi.
  2. Při sexu hubneme – nejen, že při něm zapojíte i svaly, které při běžných činnostech zahálí, ale také spálíte stejně kalorií, jako kdybyste hráli například badminton. Je to kolem tisíce kalorií za hodinu. Více se dozvíte v článku: Hubněte sexem nebo při žehlení.
  3. Sex funguje jako elixír mládí – hlavně ženám svědčí i jako nejlepší omlazovací kúra. Díky estrogenu budou mít pokožku bez vrásek, vyladí lymfatický systém. Díky vylučovaného progesteronu má dostatek sexu preventivní dopad na osteoporózu.
  4. Sex je lepší než pilulka proti bolesti hlavy – oxytociny a endorfiny působí podobně jako léky na bolest hlavy, ale i svalů nebo kloubů. Po milování by tedy měly tyto obtíže odeznít stejně, jako když spolknete „pilulku“.
  5. Pokud si dopřejete sex, nepotřebujete prášky na spaní – díky orgasmu se celé tělo zklidní, uvolní a spánek přichází snadněji.
  6. Sex posiluje krevní oběh a srdce – je to podobné, jako při sportu, krevní oběh se zrychlí, všechny orgány se víc okysličují. Svědčí to mozku i srdci. Při sexu třikrát týdně se prý snižuje riziko infarktu a mrtvice o třetinu.
  7. Při sexu posilujete svaly pánevního dna – je to skvělý trénink, který zabrání problémům s inkontinencí v pokročilejším věku. Pokud vás toto téma zajímá, pak nepřehlédněte článek: Cvičení proti inkontinenci má i rozkošné vedlejší účinky

Pravidelnému sexu připisují někteří i preventivní schopnost zabránit vzniku rakoviny prsu a rakoviny prostaty, schopnost snižovat hladinu cholesterolu v krvi.

Čtěte také: Sex a otěhotnění - mýty a fakta

Je život bez sexu nezdravý?

Pokud jste právě propadli  nervozitě, protože jste v poslední době sexu moc nedali a bojíte se, že se to podepíše na vašem zdraví, mohla by vás uklidnit odpověď známého českého sexuologa MUDr. Ondřeje Trojana:

„Rozhodně v životě bez sexu něco chybí. Je to podobné, jako když v některých obdobích života není dobře, aby lidé byli vegetariáni – například v dospívání, v těhotenství. Zrovna tak pokud lidé žijí bez sexu, pak to může do jisté míry ovlivnit rovnováhu a nerovnováhu, psychickou pohodu. Jsou ale případy, kdy se pro takový život člověk rozhodl, vybral si ho. Pak to ani žádné negativní důsledky mít nemusí. Orgasmus není nic, bez čeho by se nedalo žít.“

Co si o tom myslíte? Napište nám své názory na život bez sexu. Na vaše příspěvky se těšíme v diskusi nebo na mailu redakce@ordinace.cz.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
emil
2x

Život bez sexu rozhodně nezdravý je, to vám řekne každý doktor. A čím častěji ho máte, tím lépe na tom jste se zdravím s kondicí i s psychikou.

jirinecka34
2x

Asi bych to měla dát přečíst pánovi, se kterým bydlím. Měli jste víc popsat co se stane když jste líní v posteli co všechno z toho může být protože jinak ho asi neukecám:) u nás doma bolí víc hlava chlapa to by mi asi nikdo neuvěřil

barca

ale věřili...


Celkový počet příspěvků v diskusi: 18. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Anketní otázka

Podle čeho se rozhodujete při výběru matrace?

Zatím hlasovalo 51 lidí

Mohlo by vás zajímat

Lubrikační gely

V internetových obchodech s erotickým zbožím jsou v nabídkách lubrikační oleje a gely. Lze nějak zjistit jejich zdravotní nezávadnost? Existují tyto přípravky i s mikrobicidním účinkem (které)? Můžete informovat o přípravcích, které mají příslušné atesty? Děkuji.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce