Inzerce

Cvičení proti inkontinenci má i rozkošný vedlejší účinek

16. února 2012, Komerční prezentace   |   přečteno: 29827x

Stresové inkontinence se může zbavit až 70 % žen, pokud si osvojí a budou pravidelně cvičit tzv. Techniku Pelvicore na posílení svalů pánevního dna. Samovolný únik moči v důsledku ochablosti tohoto svalstva je v ženské populaci v produktivním věku nejčastější, po menopauze jím trpí dokonce každá čtvrtá žena. K nekontrolovatelnému pomočování se přidávají i další potíže jako špatné držení těla, bolesti zad a omezení v sexuálním životě.

foto: archiv TENA
ORDINACE.cz doporučuje

Ženy, které trpí stresovou inkontinencí, mají dvě volby. Buď se smíří se současným stavem a budou neustále používat speciální inkontinenční pomůcky, nebo se pokusí znovu získat kontrolu nad činností svého močového měchýře. Mezinárodně uznávaná profesorka tělovýchovy a fyzioterapie na Norské škole sportovních věd v Oslu, Kari Bø, se této problematice věnuje více než 20 let. „Doposud byly ženy nedostatečně informovány o tom, jaký dopad má oslabení svalstva pánevního dna, a zejména jakým způsobem lze toto svalstvo zpevňovat, aby tak předcházely různým komplikacím, respektive odstranily jejich příznaky,“ uvádí. Vyvinula Techniku Pelvicore zaměřenou právě na zpevnění vnitřního svalstva, k nimiž kromě svalů pánevního dna patří svaly kolem páteře, v oblasti břicha a bránice. Jedná se o nenáročné cvičení, do něhož se můžou pustit ženy skutečně v každém věku.

Základem je stahování svalů

Jako první krok  profesorka Kari Bø ženám doporučuje uvědomit si, kde svaly dna pánevního vlastně jsou:

 • V momentě, kdy končí proces močení, stáhněte svaly, abyste zastavily zbytek proudu moči. Oblast, kterou stahujete, je právě svalstvo pánevního dna.
 • Zatlačte vestoje dlaní na hráz mezi konečníkem a vagínou a stáhněte svaly pánevního dna. Pokud ovládáte ty správné partie, ucítíte, jak se vám rozkrok odtahuje od ruky.
 • Stahování svalů ve stoji s rozkročenýma nohama vám ulehčí lokalizaci svalstva pánevního dna a můžete se na ně při cvičení soustředit.
 • Pokud si pořád nejste jisté, jestli postupujete správně, nestyďte se požádat o radu například svého gynekologa.

Praktikovat Techniku Pelvicore je zapotřebí minimálně třikrát týdně, ale mnohem účinnější je najít si čas každý den; pak se výsledky dostaví rychleji. Při cvičení se nezapotíte, budete pouze stahovat svaly pánevního dna. Nejprve bude zřejmě obtížné stáhnout je na více než čtyři vteřiny. „Postupně to bude snazší a budete schopné vydržet požadovaných osm vteřin. Pro optimální cvičení v desetiminutových blocích doporučuji zvládat tři sestavy po osmi až dvanácti pomalých, intenzivních stazích,“ objasňuje profesorka Kari Bø.

Potěšující odměna za snahu

Po zvládnutí cviků proti inkontinenci a jejich pravidelném provádění vás čekají bonusy. Prostřednictvím různých cviků a pozic v rámci kondičního programu zaměřeného na pánevní dno si posílíte břišní svaly a výsledkem bude plošší bříško. Další přínos se projeví v intimním životě. Svaly dna pánevního, které budete procvičovat, jsou totiž místem, odkud vychází orgasmus. Jsou plné nervových zakončení a intenzita slastných prožitků závisí na tom, jak silné tyto svaly jsou. Cvičením je navíc prokrvujete, což zvyšuje citlivost nervů. A mimochodem, aktivní sexuální život je takové mini cvičení, protože orgasmus je vlastně série stahů dna pánevního.

Pokud máte zájem, a hlavně akutní potřebu s ohledem na potíže s inkontinencí začít systematicky cvičit, můžete si zdarma objednat DVD s Technikou Pelvicore – cvičení svalstva pánevního dna s Kari Bø.

Ukázka cvičení:

Zdroj: www.TENACZ.cz

Inzerce
Související články
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Diskuse k článku
Ade

DVD objednat nejde

Reagovatpoděkovatnahlásit

22. ledna 2013, 18:20:16

Gabriela

Cvičení určitě vyzkouším, ikdyž si myslím, že jen cvičení nepomůže. Já začala užívat Elison, který je přírodní a cítím se lépe. Poznali to na mě i děti, že už nejsem tak nrvózní, neotékají mi tak nohy a nemám výkyvy nálad :)

Reagovatpoděkovatnahlásit

10. září 2013, 15:16:57

Lucka

Krom cviceni je na inkontinenci moc dobrý IVE. Pomohl mi zbavit se ji a proto jej beru jako prevenci pravidelne dál.

Reagovatpoděkovatnahlásit

17. září 2013, 10:56:32


Celkový počet příspěvků v diskusi: 5. Vstoupit do diskuse.
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Anketa
Drželi jste někdy striktní dietu? S jakým výsledkem?
Zatím hlasovalo 273 lidí.
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
 • Jarusa (čištění zubů) 23. ledna 2019, 13:01:05

  Dobrý den, existuje nejaka pasta na zjisteni jestli jsou zuby dostatecne vycistene? Melo by to… Diskutovat

 • Alicka (rýma, chřipky atd.) 23. ledna 2019, 15:22:00

  Dobrý den, dá se u dětí předcházet rýmě kapkami, vitamíny něcím co užívají spíše… Diskutovat

 • Jiřina (vlasy) 23. ledna 2019, 22:38:22

  A za jak dlouho máte prodlouženo?? Říkám si jestli bych to stíhala vždycky ráno než půjdu… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.